МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Думку Ахметова "врахують". Чи рахуватиметься з кимось Ахметов?

04/10/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Оптимальним прем'єр-міністром буде той, хто влаштує не тільки членів коаліції, але і представників опозиції.

Про це заявив голова секретаріату президента Олег Рибачук в інтерв'ю щотижневику "Профіль".

"Прізвища я не назву. "Наша Україна" дала мандат на формування коаліції тільки серед трьох фігурантів. Президент відмовився бути учасником переговорів", - зазначив Рибачук .

За його словами, "президент хоче будувати відносини з опозицією – з погляду інтенсивності і відповідальності – не менші, ніж з владною коаліцією".

"Опозиція повинна мати механізми контролю за діями влади, і Віктор Ющенко точно буде з нею працювати", - зауважив голова секретаріату.

Він підкреслив, що "Україна й у цьому відношенні стала європейською державою, тому що в Європі опозиція – частина влади, як не парадоксально це звучить".

"Це дуже активний гравець, причому не той гравець, що "валить" усе, щоб потім прийти, а який є недремним оком, у якого (знову ж, як не парадоксально!) дуже активний союзник - президент", - заявив Рибачук.

На його думку, "коаліція - другий шанс для всіх "помаранчевих" союзників". "Якщо вони "прокукарікають" на увесь світ, а потім знову виявляться неспроможними, то це усе, кінець "кредитної історії", - вважає голова секретаріату.

"Буде сформована інша коаліція. А вибору не так вже й багато, його взагалі немає. Так що краще нехай ще пару днів подумають, букви попереставляють, але зрозуміють: шляхів для відступу, як у панфіловців, немає", - додав Рибачук.

У той же час він заявив, що президент має намір запропонувати Пакт стабільності для всіх п'яти переможців виборів до Верховної Ради.

"Президент буде пропонувати своєрідний Пакт стабільності, що ширше договору про урядову коаліцію, Пакт як правило гри для всіх п'яти переможців парламентських виборів", - пояснив Рибачук.

"Віктор Ющенко хоче, щоб учасники коаліційного договору зафіксували принципи, за якими вони розходяться, і щоб переговори йшли по зближенню таких позицій", - додав він.

На думку Рибачука, "це набагато чесніше, ніж входити в коаліцію, а потім говорити, що ідеологія партії не дозволяє виконати раніше прийняті зобов'язання".

Голова секретаріату також повідомив, що договір про створення коаліції буде "союз з обов'язковим шлюбним контрактом" - публічним документом з переліком законопроектів, що зобов'язуються підтримати коаліціонери".

На його думку, даний документ дозволить проводити "політичний аудит" – "акцентувати увагу суспільства: що з коаліційної угоди виконується, а що – ні".

За матеріялами www.pravda.com.ua, з посиланням на "Новости Украина", "Обком"

Відповіді

  • 2006.04.10 | нтв

    Re: Думку Ахметова "врахують". Чи рахуватиметься з кимось Ахметов?

    Лучше бы президент вообще ничего не предлагал.Как то спокойнее было бы.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua