МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Херсоні зріє післявиборчий Майдан

04/10/2006 | Майдан-ІНФОРМ
У п’ятницю, 31 березня, після 23 години, члени міської ТВК, не звертаючи уваги на порушення, ігноруючи протести спостерігачів, пошепки порадившись, мовчки по колу підписали протокол про результати місцевих виборів. На тому ТВК припинила свою роботу.

Така ситуація викликала спротив одразу декількох учасників місцевих виборів - блоків “За майбутнє Херсона”, “Пора-ПРП” та Сергія Кириченка, партій Народний Рух України, Консервативної партії України, Християнсько - демократичного союзу, та 5 кандидатів на пост мера, а також - відомих в Херсоні громадських організацій: Фонду милосердя та здоров’я, ХОО КВУ, Асоціації журналістів “Південь”, міського товариства захисту прав споживачів, “Безпосереднє народовладдя”, “Опора”, “Громадський контроль”. В понеділок, 3 квітня вони створили громадську неполітичну ініціативу “Ми вимагаємо правди” та почали акції у стін міськвиконкому, де міститься ТВК, - з наметами, плакатами “Поверніть наші голоси”, “Вимагаємо перерахунку голосів”, з прапорами, барабанами, конкурсом “Зірки фальсифікацій”…

За словами голови ХОО КИУ Дементія Білого, наразі акції протесту є єдиною можливістю відстояти справжні результати виборів, оскільки Херсонська ТВК з самого початку проявила себе як непрофесійна та брутальна, а суд Суворовського району явно «підіграє» порушникам.

Учасники акції вимагають від ТВК відміни оголошених результатів виборів до міськради та міського голови, розгляд усіх актів та скарг, проведення перерахунку бюлетенів на всіх дільницях міста. Від правоохоронців вимагають забезпечити збереження бюлетенів. Від виконавчої влади – покарання винних у складанні недостовірних виборчих списків.

Тим часом у Суворовському місцевому суді м. Херсона слухається справа по скаргам кандидата на посаду міського голови Сергія Кириченка на незаконні дії та бездіяльність Херсонської міської ТВК. У скарзі висувається вимога перерахувати виборчі бюлетені, щоб встановити істинні результати голосування. У якості третіх осіб у процесі виступили кандидати на посаду міського голови В.Пепель, В.Гірін, кандидати у депутати міської ради від блоку «Пора - ПРП» - А.Цивільський та О.Мошнягул, від блоку «За майбутнє Херсона» - В.Макуха. Перелік такий: наявність розходжень у кількості бюлетенів, що були привезені на дільниці і тих бюлетенів, що отримали при підрахунку голосів; розходження кількості бюлетенів і контрольних талонів; розходження кількості контрольних листів і виборчих урн; порушення норми внесення змін у бюлетені по виборах міського голови; порушення при транспортуванні бюлетенів з дільниць до ТВК (без супроводу представників правоохоронних органів, не опечатані, не опломбовані, а просто так – насипом у мішках, заклеєні скотчем!). Слухання також відбувається із порушеннями законодавства.

В редакції газети “Вгору” є два протоколи з дільниці №80, обидва – з підписами та «мокрими» печатками. Але з різними цифрами. Розбіжності по деяким пунктам складають десятки або навіть сотні. Протестуючі готові надати відео із численними фактами порушень.

Учасники акції також збирають підписи під вимогою перерахунку голосів.

За матеріалами газети «Вгору» , та сайту «Політична Херсонщина»

Відповіді

  • 2006.04.10 | читатель

    Re: В Херсоні зріє післявиборчий Майдан

    Вообще-то разбудить майдан в нашей провинции - дело маловероятное.И не благодарное. Тут народ аполитичен, в основной массе. Тем более знает, что вся власть здесь друг-дружку кормит.
    Хотя, по большому счету, со многим написанным согласен.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua