МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Переговори у складі "трійки" розпочалися! ПРУ в опі-зіциї (/).

04/10/2006 | Роман ShaRP
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/domestic/story/2006/04/060410_coalition_monday_oh.shtml

Політичні сили Майдану погодили основу проекту парламентсько-урядової коаліції.

Про це після переговорів, які мали місце сьогодні в Києві, повідомила лідер БЮТу Юлія Тимошенко, голова політради партії "Наша Україна" Роман Безсмертний та лідер соціалістів Олександр Мороз.

Як повідомила журналістам після зустрічі пані Тимошенко, було остаточно вирішено вести переговори в рамках трійки, не залишаючи можливості для приєднання Партії регіонів і створення так званої "широкої коаліції".

Згідно пані Тимошенко, вона бачить гарні шанси для Партії Регіонів, розпочати опозиційну діяльність за нового уряду і вважає, що "регіонали" мають отримати керівництво в Рахунковій палаті та в низці парламентських комітетів.

Разом із тим, лідери помаранчевої трійки не повідомили, який саме проект коаліційної угоди було взято за основу. Відомо, що на першу зустріч в рамках трійки в понеділок один із лідерів Нашої України Роман Безсмертний та лідерка БЮТ Юлія Тимошенко прийшли з власними проектами документів.

Тема кандидатури прем’єр-міністра майбутнього коаліційного уряду, яка є одним із найбільш проблемних питань переговорів, зі слів Романа Безсмертного, обговорюватиметься лише після погодження програмних засад коаліційної угоди.

Згідно зі змінами до Конституції України, підписання угоди про коаліцію можливе після складення присяги новим складом парламенту.

Лідери політичних сил Майдану вперше після парламентських перегонів зустрілися для обговорення проекту майбутньої коаліційної угоди.

Тим часом, лідер Партії регіонів Віктор Янукович вважає створення "помаранчевої" коаліції в майбутньому парламенті повторенням помилки 2005 року.

За його словами, саме політична партія, за яку проголосувала найбільша кількість громадян на парламентських виборах - Партія Регіонів, отримає право формувати парламентську більшість і уряд.

Відповіді

 • 2006.04.10 | Роман ShaRP

  Фоторепортаж (л)

  http://www.razom.org.ua/ua/news/10717/

  - подивіться, які вони класні ;) Тільки Єханурова ви там не побачите. Він не прийшов :sarcastic: . Роман Пєтровііііііч! Чим вона вас залякала цього разу щоб ви їй руку потиснули? А? Шуткую. Будьте хорошим хлопчиком, і все буде добре. :sol:
 • 2006.04.10 | Андрій З.

  Re: Переговори у складі "трійки" розпочалися! ПРУ в опі-зіциї (/).

  Переговори почались без попердніх умов про розподіл посад. Здоровий глузд переміг. А може у сторін з'явилось (посилилось) почуття відповідальності? Хто знає.

  Взаємні звинувачення про таємні бажання сторін утворити коаліцію з ПРУ виявились дуже перебільшеними, а подекуди й просто брехливими. Не будемо брати їм це за зле. Може якраз домовляться?!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.10 | Роман ShaRP

   До, или после, но не вместо :)

   Андрій З. пише:
   > Переговори почались без попердніх умов про розподіл посад.

   Хто вам сказав? Ви впевнені, що запропонований раніше готовий проект розподілу посад було відхилено, чи що сторони від нього відмовилися?

   > Взаємні звинувачення про таємні бажання сторін утворити коаліцію з ПРУ виявились дуже перебільшеними, а подекуди й просто брехливими.

   Хто вам це сказав? Читаєте думки? Не слухаєте те, що кажуть особи з політради НУ?

   > Може якраз домовляться?!

   Хай домовляються!

   Тих, хто проти такої домовленності, я так бачу, менше.
 • 2006.04.10 | Роман ShaRP

  І всі кажуть, що в основу пішов їх проект (/)

  http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/news/first/3094/

  Демократична коаліція створюватиметься за проектом Блоку Юлії Тимошенко

  13:48, 10 квітня 2006 // Інтернет-прес-служба Юлії Тимошенко

  "Я абсолютно задоволена переговорами, тому що за основу взята коаліційна угода, яку підготувала наша політична сила. Навколо цієї коаліційної угоди і буде вестися весь діалог", – заявила Юлія Тимошенко журналістам після завершення зустрічі представників Блоку Юлії Тимошенко, блоку "Наша Україна" та Соціалістичної партії України у понеділок, 10 квітня.

  "Ми взяли за основу всі позиції, які були в Меморандумі, і політичні сили погодились, що Меморандум береться за основу", – наголосила вона.

  За її словами, новий проект коаліційної угоди, запропонований Блоком Юлії Тимошенко, було передано сьогодні майбутнім партнерам по демократичній коаліції, і саме на базі нього буде узгоджено остаточний документ, куди увійдуть пропозиції та зауваження всіх учасників об’єднання.

  "Крім того, що було в Меморандумі, додається програма діяльності Президента "10 кроків назустріч людям", регламент роботи коаліції і абсолютно головні засади – як будуть функціонувати три політичні сили разом. Це просто буде більш широкий документ", – повідомила Тимошенко.

  Вона додала, що над узгодженням позицій трьох політичних сил працюватимуть Олександр Турчинов, Роман Зварич і Йосип Вінський, і за кілька днів підготовлене ними "тіло проекту коаліційної угоди" знову розглядатиметься сторонами. "У четвер (13 квітня) об 11:00 ми на цьому самому місці збираємося для того, щоб все порахувати", – сказала вона.

  "Всі складові, які ми зараз обговорили, влаштовують всі політичні сили. Нічого змінено не буде, все буде так, як передбачено Меморандумом", – підсумувала Юлія Тимошенко.

  http://www.razom.org.ua/ua/news/10716/

  В коаліційній угоді буде все, що пропонувала "Наша Україна" – Роман Безсмертний

  За результатами переговорів в рамках трійки – "Наша Україна", БЮТ та СПУ – створена робоча група, яка за два дні має допрацювати проект коаліційної угоди. Про це учасники майбутньої коаліції повідомили під час брифінгу для журналістів у Верховній Раді.

  До складу робочої групи увійшли Роман Зварич, Йосип Вінський та Олександр Турчинов.


  На запитання про те, хто буде прем’єр-міністром, голова Політради "Нашої України" Роман Безсмертний відповів, що про посади говорити зарано, тому що потрібно відпрацювати програму коаліції, регламент і сфери відповідальності коаліції. "В коаліційній угоді, як ми і пропонували, будуть відповідні розділі – це програмні засади, Регламент та принципи розподілу відповідальності, – повідомив Роман Безсмертний. - Таким чином, кожна зі сторін може внести до цього проекту свої пропозиції, потім на загальній зустрічі прийняти рішення, які пропозиції можуть бути підтримані, а які – відкинуті. Ще зарано сьогодні говорити, хто на які посади претендує. Розпочата робота – і це найбільша радість цього дня".


  Говорячи про кадрові призначення в рамках коаліції, Роман Безсмертний зазначив: "За основу нашої роботи беруться позиції, які були виписані в Меморандумі (документ, який "Наша Україна" пропонувала "помаранчевим" силам підписати до виборів – ред.). Як тільки ми відпрацюємо перші дві складові коаліції – програму і регламент, ми розглядаємо принципи відповідальності. Наголошуємо, що в Меморандумі є лише один з варіантів вирішення кадрового питання".


  Безсмертний також зазначив, що політичним силам перед укладанням угоди потрібно буде скликати свої керівні органи, очевидно Політраду партії або з’їзд. "Те, що стосується "Нашої України", то ми угоду розглянемо на засіданні Політради партії. Коаліційна угода буде парафована до початку сесії. Підписаною вона може бути тільки на сесії", - сказав він.


  Відповідаючи на питання про подальші перспективи Партії регіонів, Роман Безсмертний зазначив, що частину посад потрібно дати Регіонам. "Наприклад, Голову рахункової палати, кілька голів парламентських комітетів, а взагалі потрібно приймати закон, який урегулює стосунки опозиції та влади, задовільнить амбіції опозиції", - сказав Безсмертний.


  "Ми почали працювати. Нам здається, що та дорога, на яку ми стали, – абсолютно правильна", - зазначив насамкінець голова Політради "Нашої України" Роман Безсмертний.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.11 | Роман ShaRP

   Р.Б.: Програма - "мікс", питання вирішуватимуться консенсусно(/)

   http://www.razom.org.ua/ua/news/10731/

   11.04.2006 - 11:48

   Всі питання в коаліції будуть вирішуватись консенсунсно

   Програма коаліції не належить жодному з її учасників. Про це сказав в ефірі програми "Іду на ви" голова Політради "Нашої України" Роман Безсмертний. "Це є мікс з кількох авторських документів, і, зокрема, програми Президента Ющенка "10 кроків назустріч людям", - зазначив він. - Як може комусь належати Програма Президента?".


   Він також розповів, що всі питання в коаліції будуть вирішуватись консенсунсно. "Ніхто не буде "передавлювати", бо це означатиме порушення, нехтування основними правилами діяльності в межах коаліції", - наголосив Роман Безсмертний.
 • 2006.04.11 | Роман ShaRP

  Попка Чварич прагне довготривалої коаліції (/)

  http://www.razom.org.ua/ua/news/10735/

  11.04.2006 - 13:10

  Зварич прагне довготривалої коаліції

  “Я вважаю, що коаліція фактично утворена, оскільки ми працюємо в режимі робочих груп. “Наша Україна” пропонувала, аби у рамках “трійки” був підписаний протокол “Про наміри”, але БЮТ та СПУ вважають, що без цього можна обійтися і потрібно працювати над документом, що ляже в основу коаліції, - сказав на прес-конференції член робочої групи по створенню коаліції, керівник юридичного департаменту “Нашої України” Роман Зварич. – Ми не повинні поспішати, аби не потрапити у ситуацію, яка була після президентських виборів. Тоді політичні сили не мали ані погоджених політичних позицій, ані механізму прийняття рішень, внаслідок чого виникли конфліктні ситуації в уряді”.

  “Ми маємо визначитися, яку хочемо коаліцію – ефективну і довготривалу чи швидку і не якісну. Я є прихильником першого варіанту. Перспектива на тривалість - головніша, аніж дерибан посад. Ми не можемо “закріплювати” за людиною “портфель” не знаючи, що вона з ним робитиме”, - повідомив Роман Зварич.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.11 | Роман ShaRP

   І вопше "любофф до гроба" (/)

   http://www.razom.org.ua/ua/news/10740/

   11.04.2006 - 14:23

   Регламент коаліції – гарантія її довгого і продуктивного життя – Зварич

   Гарантією довготривалої діяльності коаліції демократичних сил, над проектом якої зараз працює робоча група, має бути її детально виписаний Регламент. Про це на сьогоднішній прес-конференції зазначив керівник юридичного департаменту “Нашої України” Роман Зварич.

   Я б дуже хотів, - зазначив Зварич, - виписати Регламент, у якому максимально унеможливити вихід з коаліції котрогось з її учасників. Щоб політичний удар по тій політичний силі -у разі її виходу з коаліції - був доволі серйозним”.

   “Гарантією довготривалої і продуктивної діяльності коаліції буде те, наскільки ми зможемо погодити усі політичні позиції і виробити усі механізми нашої спільної діяльності, - зазначив Зварич.

   Роман Зварич також повідомив, що до кінця сьогоднішнього дня “Наша Україна” підготує свій варіант Регламенту коаліції. “ Ми розмістимо його на нашому сайті і, звичайно, будемо готові сприймати будь-які зауваження і пропозиції щодо нашого варіанту Регламенту, - зазначив Роман Зварич.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua