МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Не домисли, а історико-політичний аналіз (відповідь п.Авербуху)

04/11/2006 | Леонід Шульман
Критика на мою адресу з боку С.Авербуха сформульована в такий спосіб, що читач не може зрозуміти, про що йдеться. З тексту випливає, що я – погана людина і звинувачую в чомусь єврейство і "братній російський народ", особливо російські спецслужби, без жодних документальних підтверджень. Отже я – наклепник. Така неґативна реакція на мою публікацію 2003 р. з боку євреїв-русофілів – не дивина.

Моя стаття "Стандартна хиба суспільно-політичної орієнтації єврейства" присвячена проблемі походження антисемітизму. Серед євреїв поширена точка зору про безпричинність цього явища, а точніше – висувається вигадана наївна версія, ніби справа в релігійних, звичаєвих та побутових відмінностях євреїв.
У статті ця точка зору критикується. Кримські татари неодноразово були ворогами українців, ханське військо час від часу вторгалося в Україну і захоплювало полонених, які продавалися в рабство. Релігійно татари – мусульмани. Але українці ніколи не вели проти татарів війн на винищення. Антитатарізму не було. Він виник пізніше, в епоху Катерини ІІ і Сталіна. І був не українським, а російським явищем.

Я вказую на дві причини антисемітизму. Перша – заздрість до соціального успіху євреїв, який, у свою чергу, є наслідком багатовікової дискримінації. Ця дискримінація гартувала євреїв і виховувала в них здатність до соціальної конкуренції. Євреїв ненавидять за те, що вони розумні і не працюють проти своїх інтересів. В тому, що вони розумні, євреї не винні. Друга причина – єврейський опортунізм, поведінка євреїв у колоніальних імперіях. Повсюди євреї (точніше – переважна більшість євреїв) були на боці сили, а не на боці правди. В цьому і полягає стандартна хиба. Тут євреї винні. І не тому, що мусили коритися владі як лояльні піддані, а тому, що ставали завзятими посіпаками, щиро віддаючи неправому ділу всю душу, всі свої єврейські здібності.

Критика С.Авербуха на мою адресу – яскрава ілюстрація прояву цієї стандартної хиби. Семен Львович зворушливо піклується про реноме російських спецслужб, таврує ганьбою ОУН-УПА, пристає на російсько-комуністичне означення націоналізму. Щодо документальних свідчень, відсилаю п. Авербуха до збірки документів "Репресивно-каральна система в Українi, 1917 - 1953: Суспiльно-полiтичний та iсторико-правовий аналiз: У 2-х кн./Iван [Григорович] Бiлас; Гл. ред." До речі, створення фіктивних "ворожих" організацій – давня російська традиція. Згадаємо робітничий рух Зубатова, організований російською таємною поліцією з метою відвернення робітників від революції.

Як і більшість євреїв, п. Авербух сахається, як чорт від ладану, від гасла "Україна для українців!" Ні, каже він, за європейським стандартом Україна має бути для всіх, хто в ній мешкає. Дивне трактування європейських документів. Ви можете купити (якщо є гроші) нерухомість на Лазурному узбережжі і скільки заманеться там жити, але це не зробить вас громадянином Франції і не дасть вам права голосу, доки ви не пройдете процедуру натуралізації. Отже Франція не для всіх, хто там мешкає, а тільки для громадян Франції. Звичайно етнічне походження не є завадою для отримання громадянства. Але не володіючи вільно французькою, ви громадянства не отримаєте. Такий самий порядок і в країнах Балтії. Семен Львович наполягає на праві єврея жити в Україні, не тільки не знаючи української мови, але й водночас допомагаючи зросійщенню України (це й роблять українські ЗМІ, контрольовані з участю єврейського капіталу), тобто на праві євреїв на антиукраїнську діяльність.

Я не за обмеження права євреїв розмовляти російською мовою, читати московські газети, дивитися російське телебачення чи вчити дітей у московських університетах. Але чи поводять себе аналогічним чином, наприклад, фінські євреї? Тому українські євреї не повинні ремствувати з приводу того, що їх поведінка викличе відповідну реакцію патріотів України. Зауважу, що якби євреї зосередилися на відродження власної єврейської культури, своєї мови і вчили дітей в університетах Ізраїлю, то, крім патологічних антисемітів, українська громадськість поставилася б до такої поведінки з розумінням. А прагнення євреїв бути п’ятою колоною російського експансіонізму не може викликати схвалення.

Гарні слова каже п. Авербух про те, що стосунки Росії з Україною в ідеалі мають бути такими, як у США із Канадою. Проте слід згадати, що США не прагнуть приєднати Канаду і не втручаються в її внутрішнє життя. Політичний устрій Канади та її економічна система істотно відрізняються від США, чим канадці пишаються. А Росія прагне будь-що приєднати Україну, а для початку посадити на владу в Києві проросійську політичну силу. По це пишуть щодня всі російські ЗМІ, про це говорять в думі, на цю тему видаються книжки. З цією метою Путін розпочав економічну війну проти України. Ні, Семене Львовичу, для нормалізації стосунків повинна спершу змінитися Росія, а саме: Росія має відмовитися від політики територіальної експансії, від претензій на світове панування і, звичайно, припинити колоніальну війну і ґеноцид на Північному Кавказі, яку євреї-русофіли, як папуги, вважають акцією проти міжнародного тероризму. Від нас, на жаль, не залежать стосунки Україна-Росія, але єврейсько-українські стосунки в Україні залежать. Політична інерція існує, але я з задоволенням спостерігаю, що дуже повільно й потроху українське єврейство починає відходити від стандартної затятої русофілії.

11 квітня 2006 р.

Відповіді

 • 2006.04.11 | Олег

  Re: Не домисли, а історико-політичний аналіз (відповідь п.Авербуху)

  Браво, п. Шульман.
  Повністю підтримую Вас.
 • 2006.04.11 | A.Fredekind

  Re: Не домисли, а історико-політичний аналіз (відповідь п.Авербуху)

  Майже цілком згоден із паном Авербухом. Взагалі статті пана Шульмана є нажаль надто не ліберальними і такими що послуговуються дивною термінологією. Дивними є заклики до українських євреїв, яких насправді вже майже немає - від"їзд та асиміляція в Україні відбувається надто стримкими темпами. Що стосується відносин з Росією - надто не люблю Путіна та інших, але дивна писанина, що Росія не здатна до демократії, а Україна здатна - просто вражає примітивним расизмом.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.12 | Сахаров

   Привіт, Фредекінде!

   Артуре, радий тебе побачити хоч у якості тексту на форумі.
   Пан Шульман забув ще один, дуже важливий чинник появи антисемітизму в Україні. І то об'єктивний. Коли технічна революція 18-19 сторіч дісталася і сільського господарства і кількість продукту з селянських наділів вже не вдовільняла потреби, з'явилися крупні землевласники, котрі впроваджували механізовані великі господарства,викупали землю у селян, які, втрачаючи наділи , мусили або виїздити до міста або йти у наймити. Виникла потреба
   у менеджерах для тих господарств. Колишні селяни не мали ані досвіду такого господарювання, ані вміння оперувати фінансами. На той же час у містах була достатня кількість євреїв, котрі упосліджувалися, мали проблеми з роботою але мали і досвід фінансової діяльності. Саме з них вербувалися управителі для "економій", котрі реалізували виробничу і фінансову політику нових землевласників. І найближчим до селян "визискувачем" ставав єврей-управитель. Він ставав і близьким, видимим ворогом обезземлених селян, які його ненавиділи. Бо "нема звіра, страшнішого ніж кіт". І до старих забобонів додався образ єврея-визискувача, котрий витискає з бідних селян усі соки.
 • 2006.04.11 | Koala

  Чистої води расизм

  > В тому, що вони розумні, євреї не винні.
  Клас! А німці, я так гадаю, тоді не винні, що вони - виша раса, чи як? Ну а негри, зрозуміло, не винні, що вони - мавпи. Таких доводів можна навести безліч, чи не так, п. Шульмане? Особливо враховуючи, що, як Ви колись писали, в науці свободи слова не існує... :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.11 | saha

   Щось я вас не зрозумів????

   Koala пише:
   > > В тому, що вони розумні, євреї не винні.
   В чому тут расизм ???

   > Клас! А німці, я так гадаю, тоді не винні, що вони - виша раса, чи як?
   Це вони себе так назвали. Різницю відчкваєте ???
   Коли Українець каже що Євреї розумні і що Німець каже ми вища раса???
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.15 | Резонер

   Re: Чистої води расизм

   Ви дійсно расист, п. Коала.

   Тільки расист називатиме негрів мавпами. Ви що не знаєте, що американські негри - видатні спортсмени і джазмени, а останнім часом і в інших галузях. В спорті і мистецтві вони в середньому набагато успішніші за білих.

   І це - результат їхньої долі. Європейські работоргівці везли негрів з Африки до Америки. Чимало гинуло в трюмах суден. Багато гинуло під ударами батогів наглядачів на плантаціях. Вижили негри, які відрізнялися фізичними даними. Звідси спорт. Негри мали також підтримувати себе духовно, звідси їх талант до музики, співу, танців.

   США давно позбулися расизму. Прикро, що в Україні є маргінали-расисти.

   Свободи слова немає в точних науках, а те, що я пишу на Майдан - не наука, а публіцистика.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.15 | толя дейнека

    США давно позбулися расизму. Питання не відходячи від каси

    чи скомпенсували США, щойно позбувшися расизму, рабський труд негрів і рабську смерть тих кого возили таки не європейські, а американські работоргівці, значною мірою жидівської національності?

    Чи повинилися за знищення мільйонів корінного населення Америки? І в тому що забрали землю, і в тому що застосовували біологічну зброю. І в тому що надали громадянство корінним мешканцям лише в 1929 році.

    Чи не американський термін War on Islam?
    Чи не Америка, яка позбулася расизму, підтримує і спонсорує єдину в світі нациську державу Ізраїль?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.15 | Сергій Кабуд

     приблизно теж саме відбувалося у 18-19 ст. у всьому світі(-)

   • 2006.04.15 | stefan

    Re: Чистої води расизм

    oтож:

    http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1144820725&first=&last=
 • 2006.04.11 | VOL

  Українці, будемо об"єктивними реалістами

  Як би ми не пнулися (українці, та я й сам чистий, етнічний), але в загальній масі євреї таки розумніші за нас. Бо гостріший в них мозок, який миттєво проробляє (як комп"ютер) n-не число варіантів, а інколи мислить неадекватно і за рахунок цього цивілізації рухалися вперед.

  Друге діло, що вони (євреї) майже завжди, і в більшій кількості живуть на грані фолу (законно-протизаконно), а багато і порушують діюче законодавство, що робиться, в основному, для отримання собі додаткових загальнолюдських благ.

  І правий Леонід Шульман підійшовши критично до російськомовних українських євреїв, які й на п"ятнадцятому році незалежності України ще живуть у Радянському Союзі, а за кордоном (у США наприклад) навіть виїхавші на ПМП уже за часів самостійності держави, називають себе "русскими". Й взагалі, рідко хто з американо-українських російськомовних євреїв живуть Україною. А що вже говорити про російських, які народилися в українській Одесі, а тепер займають провідні місця в тамошньому істеблішменті? Приклади - Кобзон, Павловський і ще сотні та тисячі.

  А з другого боку, мені жалко Вас пане Шульман, бо за таку об"єктивну критику ваші одновірці "з"їдять" Вас. І черговий шар проти Вас запущений Семеном Авербухом.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.12 | stefan

   гебреї - по Дарвіну

   VOL пише:
   > Як би ми не пнулися (українці, та я й сам чистий, етнічний), але в загальній масі євреї таки розумніші за нас. Бо гостріший в них мозок, який миттєво проробляє (як комп"ютер) n-не число варіантів, а інколи мислить неадекватно і за рахунок цього цивілізації рухалися вперед.
   >
   Отут Ви пане VOL разом з паном Шульманом - неправі.
   ***
   1.це, "як той казав - початок расизму".
   апріорі - всі нації і народності здібні до життя приблизно однаково:
   просто в силу об"єктивних причин одні пристосовувались до одних умов життя(як природних умов так і соціальних).
   Чукчі краще живуть без маци і скрипки(і кошерного м"яса) на Півночі,
   де євреї би не прожили в природніх умовах і місяця.
   Спритність євреїв до комерції вироблялась віками, і має більше соціальний статус ніж генетичний: якщо єврейського хлопчика змалку підкинути в російське забите село, то таким самим російським пацаном сільським і виросте еврейчик і ні разу не попросить, що він хоче поступити в школу Столярського, і ніякого бізнесу особливого не зробить.
   це вже доказано багатьма експериментами в живому житті.
   і навпаки - пацан з забитої провінції, не важно, чи він українець,. чи росіянин, чи бурят, - на хорошій ниві соціальних умов - в Одесі, Львові, Києві, Москві чи Нью-Йорку - стає талановитим спеціалістом в якійсь галузі.
   Приклад характерний-Голлівуд, скільки там талановитих акторів вийшло з забитих провінцій практично всіх національностей світу.

   і не треба п.Шульману сварити одновірців за те, що вони скорялися існуючій владі в країні перебування, - це закон пристосування і виживання(очевидно також Дарвіна).
   щоб не скорятися владі - треба бути дуже "свідомим" народом, здатним боротися.
   А як ми знаємо, євреї покинули не лише Єгипет, але і рідну Іудею і пішли мандрити по світу.
   Для відстоювання своєї свободи, своєї держави духу у євреїв бракувало.То звідки ж той розум.
   Лишилось -прстосування до існуючого середовища.(по Дарвіну).

   2.І не треба прищеплювати собі та іншим українцям комплекс "меншовартості", - це також початок расизму.

   > Друге діло, що вони (євреї) майже завжди, і в більшій кількості живуть на грані фолу (законно-протизаконно), а багато і порушують діюче законодавство, що робиться, в основному, для отримання собі додаткових загальнолюдських благ.
   >
   > І правий Леонід Шульман підійшовши критично до російськомовних українських євреїв, які й на п"ятнадцятому році незалежності України ще живуть у Радянському Союзі, а за кордоном (у США наприклад) навіть виїхавші на ПМП уже за часів самостійності держави, називають себе "русскими". Й взагалі, рідко хто з американо-українських російськомовних євреїв живуть Україною. А що вже говорити про російських, які народилися в українській Одесі, а тепер займають провідні місця в тамошньому істеблішменті? Приклади - Кобзон, Павловський і ще сотні та тисячі.
   >
   > А з другого боку, мені жалко Вас пане Шульман, бо за таку об"єктивну критику ваші одновірці "з"їдять" Вас. І черговий шар проти Вас запущений Семеном Авербухом.
   інші пункти, неначе з логікою не сперечаються.
 • 2006.04.12 | Мірко

  Re: Не домисли, а історико-політичний аналіз (відповідь п.Авербуху)

  Дякую пане Шульман,
  Треба різко зазначити що опереджене ставлення українців до жидів це не через їхне єврейство, а через іхне московство.

  Подібний феномен в Америці і Канаді. Коли звичайний москаль ні політики ні українців не чіпає і тим навіть не цікавиться, то верховенство жидівської громади по цей день запекло воюють проти давних ворогів совку, а проти українців зокрема. - І то за державні гроші. Досить навести приклад Івана Демянюка в Америці, і Одинського, Скоматчука, Фюрмана та Оберландера в Канаді. Не маючи підстав звинувачити їх у злочині в кримінальному суді, вони фінансово виснажують свою здобич безліччю цивільних процедур для позбавлення громадянства.
 • 2006.04.12 | mykola

  Re: Не домисли, а історико-політичний аналіз (відповідь п.Авербуху)

  Шановний п. Шульман,ви як завжди в точку.Не всі Євреї однакові. Але більшість з них як от п.Авербух все трактують з позиції вигоди і те що більшість з них не на стороні правди,а на стороні сили викликає у ВСІХ народів ненависть до євреїв.
  Французький історик Ернст Ренон сказав що жид подібний раку,який в'їдається в тіло другої нації.
  Експлуатація людей-мета.
  Егоїзм і відсутність особистої мужності- це головна характеристика.Самопожертва і патріотизм-цілком чужі йому.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.12 | OF

   Re: Не домисли, а історико-політичний аналіз (відповідь п.Авербуху)

   Браво, пане Шульман! Не стiльки за саму стaттю - те, що Ви пишете, це так би мовити, таємниця Полiшинеля. Iнтернацiональна ;) А браво саме за громадянську мужнiсть.
  • 2006.04.12 | OF

   Re: Не домисли, а історико-політичний аналіз (відповідь п.Авербуху)

   Браво, пане Шульман! Не стiльки за саму стaттю - те, що Ви пишете, це так би мовити, таємниця Полiшинеля. Iнтернацiональна ;) А браво саме за громадянську мужнiсть.
 • 2006.04.12 | толя дейнека

  Re: любі панове, ви спорите за те, в чім треба погоджуватися!

  не так важливо чим саме займаються і що думають євреї з приводу новоявленої української державності, вони можуть брати той чи інший бік. Бути палкими прихильниками або сприяти відродженню Російської імперії в межах 1913 року або бути провідниками і авангардом евроантлантичної інтеграції. Вітається все. Головне бути не пасивними спостерігачами, а знаходитися всередені процесів, дієво визначати напрямки, акценти і наголоси цих суспільних течій на предмет доцільності. Визначати на предмет доцільності кадровий потенціал. Звісно, особисто сидіти на грошових потоках і власності. Бути не чильниками, так не менше ніж заступниками. Це головне, все решта - другорядне.
  Тож обніміться і поцілуйтеся зі своїми "опонентами", прошу вас благаю. Всі ви робите одну справу.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.14 | stefan

   Re: любі панове, ви спорите за те, в чім треба погоджуватися!

   Толя!

   Кого ви маєте на увазі:
   "опопоненти" ?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.14 | толя дейнека

    Re: це заклик пп.Шульману і Авербуху обнятися і розцілуватися

    в сльозах. В сльозах щастя.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua