Вітаю усіх євреїв на форумі з святом Пейсах
04/12/2006 | Мінор
Адже єврейська паска або Пейсах - знакове свято і для українців. Сьогодні євреї згадують, що цього дня Мойсей їх вивів із Єгипту, з рабства. Цікава справа, бо коли через кілька місяців він привів їх до "землі обіцяної", вони відмовились її завойовувати, по суті обираючи замість боротьби за справжню свободу, (де багато могли загинути)- повернення до Єгипту.
Після цього Мойсей повів їх на 40 років у пустелю, аж поки не помер останній з тих, хто пам"ятав рабство. Повчальна історія...
Цікаво, чи ми вже вирвались із рабства кучмізму, чи нам ще 40 років бродити доведеться?
Отож, як у вас кажуть, "лехаім", з"їжте і за нас кілька кусочків маци!
А іншим українцям нагадую - наша православна паска за два тижні
Після цього Мойсей повів їх на 40 років у пустелю, аж поки не помер останній з тих, хто пам"ятав рабство. Повчальна історія...
Цікаво, чи ми вже вирвались із рабства кучмізму, чи нам ще 40 років бродити доведеться?
Отож, як у вас кажуть, "лехаім", з"їжте і за нас кілька кусочків маци!
А іншим українцям нагадую - наша православна паска за два тижні
Відповіді
2006.04.12 | Sean
Ремарка
Мінор пише:> А іншим українцям нагадую - наша православна паска за два тижні
Можливо, все ж не для всіх українців це нагадування є актуальним, позаяк не всі українці є православними Хоча якщо метою нагадування є отримання православними українцями привітань від українців неправославних, то я тікі за
2006.04.12 | mara
Re: Ремарка
Тоді вже треба вітати тих, хто сповідує іудаїзм з Пейсахом, а потім інших людей - з католицьким Великоднем, потім інших людей - з православним Великоднем. Тоді й не будемо вказувати етнічне походження віруючих.Мій чоловік тут привітав суніта з релігійним святом, яке святкують тільки шиїти. (Прочитав, що у мусульман свято.) Вийшов конфуз. От як треба добре розбиратися...
2006.04.12 | Pavlo Z.
!молаш хасйеП
Це я на івриті українськими літерами у єврейському порядку:)2006.04.12 | stefan
Re: !молаш хасйеП
!ізурд ібюЛ.ьтунатс итажавоп ітівс у сан ідот ьтох ежом ,кат итасип етйаваД
2006.04.12 | Stefan Seitz
Так! вітаймо!
Бо ж наша культура - результат не християнської моралі і традиції тільки, але й юдейської.Передамо ж нашу традиційну українську католицьку облатку і нашим єврейським друзям у день Пасхи цієї і наступної неділі!
2006.04.12 | Navigator
Чи багато євреїв світу згадає в ці дні, що третина їхніх предкі
в на початку 20-го століття жила в Україні?І чи багато з тих, хто згадає, пожалкує, що не підтримали українську незалежність в 1918-му, чим привели і до трагедії світового єврейства?
І чи багато українців пожалкує за тим, що блискуча єврейська культура досталась росіянам, полякам, німцям і американцям?
Мало хто.
А саме в цьому причина української і єврейської трагедій 20-го століття.
При єдності пролетарів розумової праці єврейського і українського народів незалежна Україна і блискуча українська культура 20-го століття була можлива. Без неї про це не було мови...
З вашим святом, дорогі євреї.
З ненашим святом, дорогі українці.
Ла хаєм. І бокер тов.
2006.04.12 | Мінор
Перепрошую, перекладіть " І бокер тов"
Я знаю лише, що Ла хаім - тост, який говорять, коли п"ють.2006.04.12 | stefan
чи: ле хаїм?(-)
2006.04.13 | Фідель
Взагалі -то, ані Бокер тов, ані ЛеХайм
тут ні до чого. Говорять Хаґ Самеах - тобто веселих свят!А "Бокер тов" це просто "добрий ранок".
І не Пейсах, а Песах від дієслова пасах - перестрибувати, пропускати
мається на увазі перехід євреїв через море, яке розступилося
2006.04.13 | Navigator
Моу яяійтакстави гльон далоприб лиссноу так
Розповім вам цікаву історію про переклад з "єврейської"Довелось якось працювати деякий час в Ізраїлі. Розважав євреїв .
А вони вимагали, щоб ансамбль співав єврейські пісні.
А ансамбль хоч був частково з Одеси, але знали вони лише російські.
Взяв я касету з піснями на хібру і почав виписувати слова на слух.
Чи вони і говорять навивірт (наівріт??? , як і пишуть, чи ми так їх чуємо (чому і не могли за всю історію домовитись) але час мого тріумфу під час найближчого концерту продовжувався рівно дві хвилини, поки моя пісня звучала вже по єврейськи.
Коли закінчилась, то єврей, що сидів поряд, змахнув сльозину і прошептав :"Слава Богу, пісня наша. Але на якій мові ви її виконуєте ??!!!"
Ввечері я знайшов англомовного єврея і він став перевіряти мою "літерацію". Спочатку викреслював букви, потім слова, потім рядки і впадав в ступор.
Моу яяійтекстави гльон далоприб лиссноу так.
(!!!!)
На Кріті виступає один єврей перед групою (що вони завжди раді робити). Чую слова:"Работай, кретини!"
(????)
Тільки потім узнав, що работай - то панство, а кретини - то жителі Криту...
2006.04.12 | kvitka
Re: Вітаю усіх євреїв на форумі з святом Пейсах
Ліпше називати Великдень -- правдиве укр. слово на це Свято. Пасха пізніше слово - вже з христ. свята (через євр.). А Великдень все був Великоднем.2006.04.12 | Pavlo Z.
100%!!! (((:!!!молаШ ьнедкилеВ (-)
2006.04.12 | Мартинюк
Ти ба - а я й не знав!
Приєднуюся до привітання.І ще нагадаю що скоро буде і наш Великдень.
Якщо не помиляюся через пару тижнів.
Наскільки я знаю християнська пасха вираховується від єврейської - єврейська припадає на повний місяць, християнська (західна) на першу неділю після єврейської, східна християнська (православна) зсунута на два тижні стосовно західної.
2006.04.12 | Мінор
Не виправдовуйся (-)
2006.04.12 | SpokusXalepniy
Показательная дата
Мартинюк пише:> Наскільки я знаю християнська пасха вираховується від єврейської - єврейська припадає на повний місяць, християнська (західна) на першу неділю після єврейської, східна християнська (православна) зсунута на два тижні стосовно західної.
Католическая пасха может отставать от православной более, чем на месяц. Или приближаться к ней на неделю. И вообще - плясать.
Это связано с очень большим нехотением православной церкви переходить на Григорианский календарь. Вычисление пасхи в таком случае "сбивается" из-за наличия таких главных правил празднования христианской пасхи:
- она празднуется ПОСЛЕ дня весеннего равноденствия;
- она празднуется ПОСЛЕ первого полнолуния, наступившего ПОСЛЕ дня равноденствия (но позже, чем через 10 дней после равноденствия);
- она празднуется в воскресенье ПОСЛЕ четверга, ПОСЛЕ первого полнолуния;
- она празднуется позже еврейского Пейсаха.
Так вот, если бы православная церковь пеершла бы с Юлианского на Григорианский календарь (что сделали уже все в мире, кто раньше использовал отстающий с каждым столетием на день Юлианский)... так вот, при таком пересчете может возникнуть ситуация, когда христианская и еврейская пасхи совпали бы.
Такого несчастья православная церковь пережить не может. Поэтому Россия была последней страной, которая перешла на Григорианский календарь. И не потому, что все православные в один день полюбили евреев, а потому что в 1918 году пришли к власти большевики и изменили календарь.
В связи с тем, что самой христианской церквью обнаружено отставание Юлианского календаря (при папае Григории-восьмом это отсавание уже составляло 6 дней), и в связи с тем, что это отставание признаёт и православная церковь тоже, то можно сделать вывод, что неприятие правильного календаря обусловлено лишь нежеланием праздновать православную и еврейскую пасху в один день - примерно раз в 150 лет (хотя католики, протестанты и пр. - спокойно празднуют).
Идеология знакомая, не правда ли? Пусть даже мы сами будем свои праздники праздновать невовремя (неправильно), но нелюбовь к евреям сильнее. Короче, любимое желание - хай мої курки загинуть, але у сусіда хата таки згорить.
2006.04.13 | толя дейнека
Re: Показательная дата
Вытеснение григорианским календарёмВ католических странах юлианский календарь был отменён постановлением папы Григория XIII и заменён на григорианский календарь в 1582. Протестантские страны отказывались от юлианского календаря постепенно, на протяжении XVII-XVIII веков (последними были Великобритания с 1752 и Швеция). В России григорианский календарь используется с 1918, в православной Греции — с 1923 г.
Юлианский календарь в православии
В настоящее время юлианский календарь используется только частью православных церквей (а именно Иерусалимской, Русской, Сербской, Грузинской и некоторыми приходами Православной церкви в Америке), а также рядом монофизитских церквей, в том числе в Эфиопии.
После того, как Греческая православная церковь в 1923-м году приняла Новоюлианский календарь, в ней произошёл раскол, и часть верующих отделилась, сохранив юлианский стиль (их называют старостильниками). Однако все принявшие новый календарь православные церкви, кроме приходов в Финляндии, по-прежнему отмечают Пасху и праздники, даты которых зависят от даты Пасхи, по юлианскому календарю.
http://ru.wikipedia.org/wiki/Юлианский_календарь
мабуть не слід надто узагальнювати і тим більше шукати якийсь недобрий замисел. Тридиція триматися юліанського календаря є просто традицією і цілком зрозуміла для кількох церков, які звуться ортодоксальними.
Щодо заморочек - наприклад в талмуді їх не менше, в тому числі щодо календаря. Але відноситися до всіх цих заморочек треба терпимо, звічно якщо вони не несуть расиського або кримінального забарвлення.
2006.04.13 | SpokusXalepniy
Ради пасхи, пусть рождество пропадает.
толя дейнека пише:> В настоящее время юлианский календарь используется только частью православных церквей (а именно Иерусалимской, Русской, Сербской, Грузинской и некоторыми приходами Православной церкви в Америке), а также рядом монофизитских церквей, в том числе в Эфиопии.
Очень показательное выражение: "юлианский календарь используется только частью православной церкви".
Ну, там... русской, сербской...
> ... Однако все принявшие новый календарь православные церкви, кроме приходов в Финляндии, по-прежнему отмечают Пасху и праздники, даты которых зависят от даты Пасхи, по юлианскому календарю.
С чего бы это?
> мабуть не слід надто узагальнювати і тим більше шукати якийсь недобрий замисел. Тридиція триматися юліанського календаря є просто традицією і цілком зрозуміла для кількох церков, які звуться ортодоксальними.
И это при том, что наиболее сильные традиционалисты (русская православная церковь)совершенно точно знает и признаёт, что юлианский календарь врёт. И получается, что они даже Рождество согласны праздновать не в тот день, лишь бы пасха ни при каких условиях не встретилась с пейсахом (даже раз в сто лет).
И это при том, что христиане за неправильное празднование священных праздников (даже из-за случайной задержки или отставания на один день) сажали людей в ТЮРЬМЫ, несмотря ни на какие заслуги перед отечеством. Традиция сильна. Уж-ж-ж!
> Щодо заморочек - наприклад в талмуді їх не менше,
... самих талмудів до фига - вот ещё в чем проблема.
Есть даже такой, по которому живут супер-ортодоксальные евреи! Там - в талмуде - они ясно и чётко вычиали что вновь созданное еврейского государства - это против воли бога, а потому их злейший враг - сионизм. Они полностью солидарны с палестинским народом, хотя уровень "пейсатости" у них, а также строгость соблюдения всех ритуалов - ещё и повыше будет, чем у многих ортодоксов в самом Израиле.
> ...в тому числі щодо календаря. Але відноситися до всіх цих заморочек треба терпимо, звічно якщо вони не несуть расиського або кримінального забарвлення.
Ясное дело, что надо проявлять терпимость. А то, того и глядишь, евреи опять начнут громить православные храмы и резать христианских младенцев для замешивания их крови в мацу. Перед пейсахом за ними глаз да глаз нужОн. Тут главное, чтоб не начались христианские погромы со стороны евреев.
2006.04.13 | толя дейнека
Re: Ради пасхи, пусть рождество пропадает.
рішення коли святкувати пасху відбулося приблизно тисячу років тому, певне з урахуванням тодішніх реалій. Якщо церква каже, що вона тримається традиції, я думаю нема підстав не довіряти, навіть якщо в вас є якісь темні підозри.SpokusXalepniy пише:
> Ясное дело, что надо проявлять терпимость. А то, того и глядишь, евреи опять начнут громить православные храмы и резать христианских младенцев для замешивания их крови в мацу. Перед пейсахом за ними глаз да глаз нужОн. Тут главное, чтоб не начались христианские погромы со стороны евреев.
на жаль, всяке було, в тому числі і конкретні погроми з сотнями тисяч постраждалих родин, і конкретне висадження у повітря церков.
2006.04.12 | damoradan
Что-то тягнибоковцев не слышно. Или еще придут? (-)
2006.04.12 | Мінор
Мабуть вони чекають заходу сонця ... на Заході (-)