МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ІРПЕНІАДА:Три плани заради залишення влади в руках корупціонерів

04/17/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Для того, щоб не допустити до посади Ірпінського міського голови Мирославу Свистович, а також новий депутатський корпус, де більшість місць має Блок Юлії Тимошенко, спілка “Київська обласна “Наша Україна” – стара влада” розробила кілька планів дій.

Перший план
Партія “Пора” відкликає голову територіальної комісії, яка була подана від неї, і ставить іншу, більш слухняну людину. Для цього терміново скликається сесія з депутатів старого скликання. Новий голова дезорганізовує роботу комісії, в якій і так існують проблеми зібрати кворум. Новому голові допомагають деякі партії (НСНУ, Партія регіонів), які орієнтують своїх членів комісії не приходити на засідання комісії в т.ч. і шляхом “походу на лікарняний”. Також “стимулюються” грошима, наскільки це можливо, інші члени комісії. Навіть при спробі з боку інших партій заміни членів комісії, які не ходять на засідання, старий депутатський корпус саботує проведення подальших сесій, які мають їх затвердити. Кворуму для прийняття рішень на сесіях не набирається, і таким чином стає неможливим оприлюднити офіційні результати виборів. При владі й надалі залишається старий Ірпінський міський голова – колишній член Партії регіонів Володимир Скаржинський.

Цей план спробували втілити 13 квітня 2006 року. Для того, щоб депутати зібралися на сесію, до порядку денного були внесені питання, без розгляду яких була б неможливою виплата заробітної плати бюджетникам. Причому першим питанням поставили “внесення змін до складу Ірпінської міської територіальної виборчої комісії та затвердження голови комісії”. Якби депутати або здорові сили Приірпіння зірвали сесію, то це б настроїло проти них велику частину людей. Також, до порядку денного було внесено 37 земельних питань, причому 27 з них стосувалося роздачі та продажу земель фізичним та юридичним особам, які аж ніяк не належать до тих, хто стоїть на черзі багато років і гостро потребує законних 10 соток для житлового будівництва. Розміри земельних ділянок у переважній більшості випадків вказані не були (лише в одному випадку зазначено – 3 гектари). Депутатам напередодні сесії роздали урізаний варіант порядку денного, в якому значились лише ті питання щодо землі, які б не викликали ні в кого заперечень.

За день до сесії нам довелося стати свідками розмови одного громадянина по мобільному телефону з таким собі Олександром Володимировичем. Ось уривок з неї: “- Что там у Вас, Александр Владимирович? Земля? Порешаем, порешаем… - Нет, в Буче все нормально. Я про Ирпень… - В Буче уже выбрали, а в Ирпене идут суды. Надеемся, что не допустим ее в мэры. – Да-да, Александр Владимирович, в Ирпене порешаем. Завтра сессия, все будет нормально”

“Нормально” не вийшло, оскільки здоровими силами Приірпіння за вечір та ніч була проведена титанічна робота як з депутатами, так і з народом. Був розроблений сценарій протидії так, щоб не зривати бюджетних питань, зала заповнилась людьми, а партія “Пора”, не зважаючи на вмовляння людей з команди підтримуваного “Нашою Україною” кандидата в Ірпінські міські голови Олега Бондаря та кандидата від Конгресу українських націоналістів Василя Бабицького, відкликала свою заяву щодо відкликання голови комісії.

На сесію з’явилося 23 депутати з 35, червоний від хвилювання поки що діючий Ірпінський міський голова Володимир Скаржинський спробував зробити вигляд, що він нічого не знає про нову заяву партії “Пора”. І навіть, не зважаючи на виступ з трибуни голови Ірпінської організації Юрія Мельника, стара влада спробувала протягти питання відкликання голови територіальної комісії. Однак рішуча позиція присутніх на сесії людей та кількох депутатів (більшість з рішучо настроєних належать до БЮТ і знову були обраними до міської ради) призвела до того, що це питання зняли з порядку денного, а також не стали розглядати питання роздачі землі, залишивши це новій владі. Перемога була повною.

Другий план
Простимулювавши суддів матеріально, зробити вибори недійсними хоча б на одній дільниці. Дільниць, де це хоча б теоретично навіть куплені судді можуть зробити, залишилось лише дві. Спочатку судді Ірпінського суду судили чесно, однак, після візиту до голови Ірпінського міського суду Людмили Саранюк голови Київського обласного відділення Народного Союзу “Наша Україна” Вадима Литвина та найняття Олегом Бондарем адвоката Анатолія Краєвського (чоловік завідуючої юридичним відділом Ірпінського міськвиконкому), який спеціалізується на підході до суддів, слова О. Бондаря “Я зарядил в суд такое бабло, что еще посмотрим, кто выиграет” дістали непряме підтвердження. Поведінка суддів різко змінилася, вони почали виносити постанови, які суперечать їхнім попереднім рішенням. Не маючи підстав прямо оголосити вибори недійсними, вони своїми рішеннями, які неможливо виконати, намагаються змусити це зробити територіальну комісію.

Нам також відомо, що Вадим Литвин неодноразово бував у Центральній виборчій комісії, однак підходів для передачі коштів її членам нашоукраїнці Київщини, за нашими даними, не знайшли. Наразі нам поки що невідомо, чи вдалося корупціонерам знайти підхід до суддів Київського обласного апеляційного суду.


Другий план
Якщо не вдасться зробити вибори недійсними, “втопити” процес в юридичній казуїстиці, використовуючи вади законодавства та технічні помилки юридично неграмотних членів територіальної комісії. Для цього варто лише оголошувати рішення ТВК недійсними в тій чи іншій частині, щоб кінець кінцем завести процес у нетрі, з яких неможливо вибратись. І, хоча цей шлях може виявитись згубним для самих суддів, за нашими даними, в Ірпінському суді панує настрій не допустити Мирославу Свистович до посади Ірпінського міського голови.

Все йде до того, що для протидії цих планів нам доведеться не лише залучати підтримку впливових осіб як з України, так і з-за кордону (є достатньо політиків та чиновників, яким не подобається розв’язання “ірпінського питання” за допомогою незаконних засобів впливу), але й виводити на вулиці людей. Обидва процеси вже розпочались і проходять паралельно. Особлива увага приділятиметься стеженню за тим, щоб судді не порушували присягу заради отримання незаконних доходів.

Докладніша інформація щодо поведінки суддів та деякі вже прийняті нами запобіжні заходи на різних рівнях щодо дотримання ними законності, буде надана пізніше.

Відповіді

 • 2006.04.17 | Предсказамус

  У меня есть наивный вопрос

  Если я ничего не упустил, ноги у всей истории растут из позиции областного руководства НСНУ (возможно, их поддерживает кто-то центральном руководстве). Так, может, попробовать, как говорил Мао Цзе-дун, "открыть огонь по штабам"? По крайней мере, максимально освещать где только возможно каждую попытку их вмешательства, сделать прессуху в УНИАНе...
  P.S. Прошу не рассматривать это предложение как попытку коварного юлефана опорочить авангард "Помаранчевой революции".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.17 | Харцизяка

   Підтримую. Потрібна пресуха із залученням (+)

   Потрібна пресуха із залученням людей, що мають авторитет у правозахисті. Нариклад, Євгена Захарова (якщо вдасться, звісно). Запросити журналістів, вимагати реакції МВС (Луценка), Р.Безсмертного, м.б. КУНу, ЖПори. На відміну від електронних листів це буде озвучений виклик, проігнорувати який буде важче. Чим більше людей дізнається про це, тим краще.

   До речі, а чи не настав час подань по прокуратури і МВС? Можливо, тут таки ж можна продублювати словесні заклики документально позовами.

   Щиро бажаю остаточної перемоги!
  • 2006.04.17 | catko

   там не все так просто

   фактично "боси" з централі нсну постійно відхрещуються від литвина з бондарем і переконують всіх що ті "вийшли з-під контролю" і вони не можуть на них вплинути та й бондар - самозванець. на практиці воно звичайно не зовсім так бо якесь лоббі в них конкретне там є. але ймовірно то лоббі грунтується на "підпільних" бізнес інтересах і тому чхало на будь-які партійні вертикалі і підпорядкування. а враховуючи результати виборів виражені в % - ті хто непрохідні взагалі начхали на нсну "бо нафіг треба" а ті що прохідні - начхали бо "а що ви нам зробите".
   тому варіант торпедування штабів - імхо то стрілянина по горобцях.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.17 | Предсказамус

    см. ответ DADDY (-)

  • 2006.04.17 | DADDY

   Re: У меня есть наивный вопрос

   Слова Великого Кормчего ведуть нас вперед.З ценральним виконкомом НСНУ налагоджена певна співпраця. Але, нажаль, обласні несуни майже некеровані.БАБЛО працює краще ніж партійна субординація та дісципліна.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.17 | Предсказамус

    А типа там исключить из партии - это уже не модно?

    Ситуация в Ирпине, на самом деле, может оказаться очень неприятной бомбой под НСНУ, особенно если суды сработают в пользу Бондаря и конфликт перейдет в активную фазу. Может, имеет смысл как-то формализовать информацию в руководство НСНУ о нестандартном поведении Киевского подразделения партии? Чтоб потом не было отмазки вроде "а мы и не знали, что там такое...", т.е. в руководстве понимали, что придется объясняться.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.17 | DADDY

     Re: А типа там исключить из партии - это уже не модно?

     Виключити з партії - як то кажуть на падонки.ру "ржунемагу".
     Щодо подання інформації у "центральні голови": намагаємось постіно тримати їх в курсі справ.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.04.17 | Предсказамус

      Не, я о технике

      DADDY пише:
      > Виключити з партії - як то кажуть на падонки.ру "ржунемагу".
      Ага, то есть НСНУ - это как КГБ, уходят только в могилу ;)

      > Щодо подання інформації у "центральні голови": намагаємось постіно тримати їх в курсі справ.
      Имеется в виду формальность, то есть подать таким образом, чтоб потом нельзя было сказать в телеящике или еще где "мы об этом ничего не знали".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.17 | DADDY

       Re: Не, я о технике

       Предсказамус пише:

       > Ага, то есть НСНУ - это как КГБ, уходят только в могилу ;)
       >
       Ну, не треба так.Такий порядок притаманний більше БЮТу
       >
       > Имеется в виду формальность, то есть подать таким образом, чтоб потом нельзя было сказать в телеящике или еще где "мы об этом ничего не знали".

       Формалізуй-не формалізуй, а все одно у "ящику" їм рота ніхто не закриє?\: скажуть все, що буде вигідно на той момент.
      • 2006.04.17 | Михайло Свистович

       Буде застосована техніка Предсказамуса, якщо в центрі просто

       найближчим часом нічого не виршать. Або хай публічно відмежовуються та засуджують, або хай себе картають самі. Якщо захочуть зберігати честь мундиру, ми її попсуємо значно більше. Бо ж судді не знають, що Литвин насправді діє сам, як пес, що з ланцюга зірвався, і вважають, що за ним стоїть партія влади. Тож хай дізнаються з телеящика, що це не так, адже з центрального проводу НСНУ ніхто не дзвонитиме кожному судді і не повідомлятиме "Литвин - не наш".
      • 2006.04.17 | ГРАД

       І це дуже правильна позиція!

       Навіть , я думаю, доречно зібрати пидписи мешканців Ірпеня і відправити ВІДКРИТОГО листа на ім"я ЮЩЕНКО!
       Він же якийсь там Гарант Конституції.
       От нехай втручається і "гарантує" право ірпенчан на вільне волевиявлення.
       А копії листа до усіх ЗМІ, до яких можна дотягтись.
    • 2006.04.17 | catko

     не те що не модно - навіть нікого не гребе

     Предсказамус пише:
     > Ситуация в Ирпине, на самом деле, может оказаться очень неприятной бомбой под НСНУ, особенно если суды сработают в пользу Бондаря и конфликт перейдет в активную фазу.

     це вже бомба і така неслабенька. але чомусь ніхто цим не переймається хоча всі все знають гарантовано. наприклад україна молода постійно виступає на стороні мирослави і навіть мочить бондаря - а ця газета фактично є власністю ющенка (того що петро).

     >Может, имеет смысл как-то формализовать информацию в руководство НСНУ о нестандартном поведении Киевского подразделения партии? Чтоб потом не было отмазки вроде "а мы и не знали, что там такое...", т.е. в руководстве понимали, что придется объясняться.

     я на прикладі одної районної організації :-) зараз такі внутріпартійні розборки бачу де всім абсолютно пофіг "виключити з партії". фактично не пофіг тільки в тому випадку коли сама посада в партії дає можливість впливати на якісь рішення що впливають на рішення за межами партії або якимись фінансами рулити.

     наприклад: голова районної нсну не пройшов в парламент (і взагалі нікуди) і кинувся "хоч районом порулити" (за останні 3 місяці його в районі ніразу ніхто до того не бачив). почав через свої бізнес-канали нагинати новий склад райради щоб зібрати щось типу бригади і змусити новообраних під свою дудку вести переговори про більшість в райраді, ставити голову і комітети і т.п. само мобою що №1 в списку райради і керівник минулої фракції та виконкому нсну бачив це все в дупі разом з більшістю тих хто пройшов бо вони собі сколотили непогану команду в процесі виборів і ведуть переговори самостійно. а на наїзди реагують спокійно бо партія абсолютно ніфіга їм тепер не зробить, навіть якщо повиключає всіх їх геть - ну нема імперативного мандату на місцевих виборах і все.

     а тепер корелюйте це все на область - там такий самий брєд.

     п.с. - заради справедливості - такі самі процеси зараз проходять у всіх місцевих партіях - і бют тут не виняток - в тій же райраді описаній почалась війна між трьома кланами з 17 чоловік що пройшли. і така неслабенька війна. а в регіонах члени пр - нові депутати - судяться один з одним зараз.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.04.17 | Предсказамус

      Ну, не знаю...

      Мне казалось, что глава областной организации НСНУ Литвин и исключенный из НСНУ Литвин - все-таки несколько раные статусы, как ни крути. Впрочем, из Киева виднее, конечно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.17 | catko

       а його і так посилали самі ж партійці

       він пройшов в облраду. тепер він в основному не голова обласної організації нсну а депутат облради - можливо очолить її фракцію або й перебіжить кудись в коаліцію. а стосовно нсну 70% партійців його і так нафіг посилали і посилають бо він фактично завалив організацію.

       штришки з розмов в контексті ірпіня.
       1. отам у вас литвин звірствує, нашу людину мочить. а ми його будемо за це теж мочити, нічого? - ну і мочіть, нам він абсолютно пофіг.
       2. так ви ж бондаря висунули - ми його не висували - як, він ж з вашими наметами ходить - він десь їх спер, може ще з президентських виборів, і взагалі це повна місцева отсєбячина, нам ірпінь був пофіг.
       3. так образумте того свого литвина - а ми його вже тиждень знайти не можемо.

       всі розмови велись з різними зовсім не дуже останніми людьми нсну в різний час
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.04.17 | Предсказамус

        Понял, если коротко, то похер. Проехали (-)

  • 2006.04.17 | Михайло Свистович

   Re: У меня есть наивный вопрос

   Предсказамус пише:
   > Если я ничего не упустил, ноги у всей истории растут из позиции областного руководства НСНУ

   Так. Вони продали місця аж до 65-го, а провели до обларади лише 16 осіб. За верхні місця з декого брали по 500 тисяч баксів. Гроші вже частково витрачені на компанію, а частково роздеребанені, а повертати треба. Тому вони сподіваються вирішити свої проблеми за рахунок дерибану Ірпеня, бо всюди вони пролетіли.

   > (возможно, их поддерживает кто-то центральном руководстве)

   Саме деякі, бо більшість у центрі морщаться вже від итвина, а деякі відверто кажуть, що це - бандюк і мафіозі.

   > Так, может, попробовать, как говорил Мао Цзе-дун, "открыть огонь по штабам"?

   Буде, якщо головний штаб ще трошки не зможе вирішити це питання всередині. Думаю, журналістів збіжиться неміряно, якщо ми запікетуємо центральний офіс НСНУ та ще й перекривши Набережну.

   >
   По крайней мере, максимально освещать где только возможно каждую попытку их вмешательства, сделать прессуху в УНИАНе...

   Буде.

   P.S. Прошу не рассматривать это предложение как попытку коварного юлефана опорочить авангард "Помаранчевой революции".

   Якщо авангард сам себе порочить, то нам не залишається нічого іншого, як винести ці пороки на люди.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.17 | DADDY

    Re: У меня есть наивный вопрос

    Михайло Свистович пише:

    > Саме деякі, бо більшість у центрі морщаться вже від итвина, а деякі відверто кажуть, що це - бандюк і мафіозі.

    > Буде, якщо головний штаб ще трошки не зможе вирішити це питання всередині. Думаю, журналістів збіжиться неміряно, якщо ми запікетуємо центральний офіс НСНУ та ще й перекривши Набережну.
    >
    >
    до перекриття Набережної я б почекав цього "трошки".Якщо найближча зустріч не дасть результату, то будемо перекривати.
    А що поробиш?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua