МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кількість відкритих торгів в Україні зросла на 17,7 відсотків

04/19/2006 | Майдан-ІНФОРМ
У порівнянні з 2005 роком в Україні збільшилась кількість відкритих торгів на 17,7 відсотків

Прес-служба Тендерної палати України [18.04.2006 17:24]
За даними Спеціальної контрольної комісії з питань державних закупівель при Рахункові палаті України за час дії Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” від 15 грудня 2005 року № 3205-IV збільшилась кількість відкритих торгів у порівнянні з 2005 роком на 17,7 відсотків.

У відповідності до нової редакції закону „Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти”, окрім державних органів проводити тендери тепер зобов’язані також державні, казенні, комунальні підприємства, а також товариства з державною часткою більш ніж 50%. Окрім того, незаконними визнаються всі підзаконні акти, що встановлюють будь-які інші правила закупівель ніж визначені законом.

Останнім часом в періодичних виданнях широко розгорнулась дискусія стосовно нещодавнього реформування системи державних закупівель. Висловлюються в основному думки державних посадовців та коментарі Міністерства економіки, у якого забрали функції контролю, а також Антимонопольного комітету – нового уповноваженого органу в системі державних закупівель.

Представники місцевих органів влади, а також керівники державних підприємств, яких нова реформа зобов’язала проводить тендери без будь-яких виключень, мають полярні думки з цього питання.

Наявність невдоволених чиновників новою редакцією закону обумовлене виключно тим, що проведення корупційних схем та механізмів відмивання грошей через прийняття нової редакції закону через систему державних закупівель дещо ускладнилось. Суттєво посилено парламентський контроль у сфері витрачання бюджетних коштів.

Наведена цифра про фактичне збільшення прозорості у сфері державних закупівель на 17,7 відсотків підтверджує позитивну динаміку розвитку системи державних закупівель та необхідність такої реформи як невід’ємної частини боротьби з корупцією при використанні державного бюджету.

Перший віце-президент Тендерної палати України Антон Яценко зазначає, що законом змінено практику розгляду скарг учасників торгів. Раніше цим займалася спеціальна комісія з досить широкими повноваженнями, створена при Міністерстві економіки. Вона вирішувала, визнати чи відмінити тендер, могла рекомендувати внести зміни до тендерної документації чи змінити оцінку пропозицій. До складу цього органа входили чиновники міністерства, які перебувають між собою в службових відносинах вертикальної підлеглості. На практиці робота Комісії виглядала так. Директор департаменту голосує так, як йому сказав міністр, заступник керівника департаменту що йде за керівником і т.д. Замість об’єктивності – совдепівський „одобрямс-неодобрямс”.

Згідно нововведень, розглядати скарги учасників торгів буде міжвідомча комісія, що складатиметься із 9 дев’яти осіб: три представника від ВР, три – від Тендерної палати і по одному – від рахункової палати, КРУ та Держказначейства.

При цьому зі згоди з перерахованими відомствами до складу Комісії можуть входити представники громадських організацій, вчених, технічні експерти. При такому порядку формування Комісії шанс будь-якого тиску на будь кого з її членів дорівнюється майже нулю...”, вважає Антон Яценко.

Прес-служба Тендерної палати України

Відповіді

  • 2006.04.19 | Utba

    Re: Кількість відкритих торгів в Україні зросла на 17,7 відсотк

    Не нужно так вот сурово " аявність невдоволених чиновників новою редакцією закону обумовлене виключно тим, що проведення корупційних схем та механізмів відмивання грошей через прийняття нової редакції закону через систему державних закупівель дещо ускладнилось..." ;-)
    Все немного сложнее.
    Ну во-первых - при всех благих намерениях Закон сильно затрудняет практические действия. Например, я сотрудник НИИ. У нас несколько миллионов запланировано на исследовательские и разработческие договора со сторонними организациями - на проведение научных исследований, разаботок, а также на доработки оборудования и пр. - ведь все это согласно Закону и нормативным актам трактуется как 73.10.1. - кто знает тот поймет ;-) И вот ПО ЗАКОНУ иы обязаны проводить двухступенчатые торги по каждой теме... А необходимость таких работ планировать очень трудно - они есть результат нашей деятельности в течение года, и пока не начнешь и не продвинешься - не поймешь чего просить у других ;-) И вот доработки к оборудованию, стоимость которых (работ, материалов, наладки и пр.) тысяча гривен, а сделать можно за сутки - тянем 2 месяца через все процедуры, оплачивая публикации в спец. изданиях и интернете, которые стоят дороже работы. Так что не все радужно с этим законом. В некоторых случаях правильнее было бы совершенствовать механизмы контроля "пост-фактум", а не создавать препятствия и замедлители "общественного контроля", так вот.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".