МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Регіональний" статус російської мови

04/27/2006 | Майдан-ІНФОРМ
„Рішення Луганської обласної та Севастопольської міської Рад про надання російській мові так званого „регіонального” статусу є незаконними і спекулятивними”, - заявив Віце-прем’єр-міністр з соціальних та гуманітарних питань В’ячеслав КИРИЛЕНКО.
„З правового погляду ці рішення незаконні, оскільки стаття 92 Конституції визначає, що порядок застосування мов визначається виключно законами України”, - відзначив Віце-прем’єр-міністр. Він висловив переконання, що „прокуратура, а в разі потреби – і суд, допоможуть новообраним депутатам поважати норми Конституції, законів України та рішення Конституційного суду від 1999 року щодо застосування мов в Україні”.
В’ячеслав КИРИЛЕНКО також відзначив, що Україна створила найкращі в Європі умови для розвитку мов і культур національних меншин, насамперед – російської. „Якщо в Луганській області етнічні росіяни становлять 39 відсотків, а домінуюча частка засобів інформації та закладів освіти – російськомовні, то питання слід ставити не про захист російської мови від міфічних загроз, а про нормальне функціонування державної мови в цій області”, - заявив КИРИЛЕНКО. Він зауважив, що з огляду на такі обставини в поточному році виділено 9 мільйонів гривень на розвиток української мови та культури в Севастополі.
„Держава проводить зважену й відповідальну мовну політику, і такою ж має бути й політика органів самоврядування незалежно від їх партійного забарвлення”, - підсумував В’ячеслав КИРИЛЕНКО.

Відповіді

 • 2006.04.27 | шкіпер

  Re: "Регіональний" статус російської мови

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > „Рішення Луганської обласної та Севастопольської міської Рад про надання російській мові так званого „регіонального” статусу є незаконними і спекулятивними”, - заявив Віце-прем’єр-міністр з соціальних та гуманітарних питань В’ячеслав КИРИЛЕНКО.

  Пану Кириленко слід вже вивчити закони, на які він посилається. А якщо вони його не влаштовують, то треба їх удосканалити, а не язиком патякати.

  Стаття 3, абзац 3
  ...
  У разі, коли громадяни іншої національності, що становлять
  більшість населення зазначених адміністративно-територіальних
  одиниць, населених пунктів, не володіють в належному обсязі
  національною мовою або коли в межах цих
  адміністративно-територіальних одиниць, населених пунктів
  компактно проживає кілька національностей, жодна з яких не
  становить більшості населення даної місцевості, в роботі названих
  органів і організацій може використовуватись українська мова або
  мова, прийнята для всього населення.
  ...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.27 | DADDY

   Re: "Регіональний" статус російської мови

   шкіпер пише:
   >
   > Пану Кириленко слід вже вивчити закони, на які він посилається. А якщо вони його не влаштовують, то треба їх удосканалити, а не язиком патякати.
   >

   для збереження рівноваги пану шкіперу теж не завадило б читати Закон, а не те у Законі, що хочеться прочитати.

   > Стаття 3, абзац 3
   > ...
   > У разі, коли громадяни іншої національності, що становлять
   > більшість населення зазначених адміністративно-територіальних
   > одиниць, населених пунктів,

   громадяни української національності становлять там більшість.

   > не володіють в належному обсязі

   проблема їхньої освіти

   > національною мовою або коли в межах цих
   > адміністративно-територіальних одиниць, населених пунктів
   > компактно проживає кілька національностей, жодна з яких не
   > становить більшості населення даної місцевості, в роботі названих
   > органів і організацій може використовуватись українська мова або
   > мова, прийнята для всього населення.
   > ...

   ще раз наголосимо, що в тих місцевостях, синьо-окі ради яких прийняли протизаконне та злочинне рішення щодо використання якоїсь іноземної мови у якості якоїсь "регіональної" (це від слів "Партія Регіонів"?), більшість населення складають українці. Крапка.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.27 | шкіпер

    Re: "Регіональний" статус російської мови

    Шановний DADDY, не знайом з вами особисто, но ви начебто но новачок на цьому форумі і не з грипу троль-підтримки. Тщательнее (с) Я про вживані вами аргументи ;)

    DADDY пише:
    > шкіпер пише:
    > >
    > > Пану Кириленко слід вже вивчити закони, на які він посилається. А якщо вони його не влаштовують, то треба їх удосканалити, а не язиком патякати.
    > >
    >
    > для збереження рівноваги пану шкіперу теж не завадило б читати Закон, а не те у Законі, що хочеться прочитати.
    >
    > > Стаття 3, абзац 3
    > > ...
    > > У разі, коли громадяни іншої національності, що становлять
    > > більшість населення зазначених адміністративно-територіальних
    > > одиниць, населених пунктів,
    >
    > громадяни української національності становлять там більшість.
    Да ну? Будь ласка наведіть данні перепису - це раз. По друге закон про мови, це не единий закон, що регулює дану сферу. Згадайте Хартію. Чекаю грунтовну відповідь з посиланням на закон, який заперечує прийняття такого рішення.

    >
    > > не володіють в належному обсязі
    >
    > проблема їхньої освіти
    ??? Це проблема вашої освіти і вихованності. Закон дозволяє? Извини, подвинься (с)

    ...
    > ще раз наголосимо, що в тих місцевостях, синьо-окі ради яких прийняли протизаконне та злочинне рішення щодо використання якоїсь іноземної мови у якості якоїсь "регіональної" (це від слів "Партія Регіонів"?), більшість населення складають українці. Крапка.

    Маєте бажання встановити приказом (мовний) рай на одній/...надцатій частині суші? Встаньте в чергу, десь там за Сталіним і Леніним, багато вас таких.

    Всі копірайти належать їх власникам.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.28 | razor

     Re: "Регіональний" статус російської мови

     Shkiper pyshe:
     Да ну? Будь ласка наведіть данні перепису - це раз. По друге закон про мови, це не единий закон, що регулює дану сферу. Згадайте Хартію. Чекаю грунтовну відповідь з посиланням на закон, який заперечує прийняття такого рішення.

     1. V Luhans'kij oblasti i v misti Kharkovi ukrajintsi stanovljat' bil'shist' naselennja. Otzhe tam NE MOZHE dijaty "regional'na mova" (Tsebto v Luh. oblasti JAK TAKIJ i v misti Kharkovi JAK TAKYM) na pidstavi dijuchoho zakonu. Zate: v Sevastopoli, de rosijany v bil'shosti, i v misti Luhans'k de (zdajetsja) nema absolutnoji bil'shosty zhodnoho etnosa, "regional'na mova" mozhlyva. V Krasnodoni tezh, i vzahali vsyudy de ukrajintsi nemajut' bilshosty. Pytannja kilkosty "ukrajinomovnykh" i "rosijs'komovnykh" (nezalezhno vid natsional'nosty) tut ni pry chomu.

     2.Evropejs'ka Khartija NE ZOBOVJAZUJE zhodnu derzhavu do konkretnoho vyznannja takoji chy inshoji "regional'noji movy". Tse: vnutrishnja problema derzhavy. E.Kh. prahne zabesbechyty isnuvannja "zahrozhenykh" mov, ale zasjah konkretyky zalezhyt' vid sytuatsiji v kozhnij okremij derzhavi.

     3.Za implementatsiju Khartiji vidpovidaje suverenna Derzhava jaka do neji pryjednalasja. Otzhe Ukrajina, a ne Luhans'ka Oblasna Rada, chy Kharkivs'ka Mis'ka Rada, chy navit' Sevastopol's'ka. Sevastopol'tsi mozhut' zvernutysja do Verkhovnoji Rady z vymohoju ureguluvaty v nykh regional'nu movu na pidstavi zakonu pro movy. I Verkhovna Rada jim ne vidmovyt. Ale Sev. Rada nemaje prava samostijno tse pytannja vyrishuvaty.

     4. Ochevydno, "bilingvizm" u Sevastopoli ne mozhe dijaty na nekoryst' ukrajins'koji derzhavnoji movy. Rosijs'ka regional'na tut mozhe vzhyvatysja lyshe "paralel'no".

     Ne podobajetsja Vam? Minjajte zakon pro movy. Na pidstavi dijuchoho zakonu ,npr. misto Zaporizhja i Dnipropetrovs'k NE MOZHE maty "regional'nu movu". I Khartija tut tezh ne pomozhe. Lyshe politychne rishennja na najvyzhchomu rivni mohlo b tse zminyty. Ale poky v tsykh mistakh ne bude aktyvno dijaty ukrajins'ka derzhavna mova, take rishennja ne duzhe pravdopodibne.
   • 2006.04.27 | Albes

    Re: "Регіональний" статус російської мови

    "протизаконне та злочинне рішення щодо використання якоїсь іноземної мови"

    Нда... Читаете Вы законы "классно" ! Слов нет :)
    И "демократизм" так и выпирает из всех щелей.

    А для меня, гражданина Украины (к сведению) русский язык является родным языком. А вот, например, "украинский", распространенный в некоторых западных областях, если использовать Вашу терминологию, - "какой-то иностранный язык" (польско-австрийско-немецкий-чешский).
    Так что, их требование о введении в Конституции украинского языка как они его привыкли воспринимать (а в Конституцию он был введен как государственный в-основном по требованию их представителей в ВР), нужно тоже признать как "протизаконне та злочинне", а решение депутатов как "протизаконне та злочинне рішення щодо використання якоїсь іноземної мови" ?
    Или у Вас только односторонний подход в этом вопросе ? Перефразируя небезизвестную "Сильву" Кальмана : "Вы демократ только в вопросах внешней, но не внутренней политики" ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.27 | DADDY

     Re: "Регіональний" статус російської мови

     Albes пише:
     > "протизаконне та злочинне рішення щодо використання якоїсь іноземної мови"
     >
     > Нда... Читаете Вы законы "классно" ! Слов нет :)
     > И "демократизм" так и выпирает из всех щелей.
     >

     у питаннях державної мови демократизма бути не може. Мова одна.

     > А для меня, гражданина Украины (к сведению) русский язык является родным языком. А вот, например, "украинский", распространенный в некоторых западных областях, если использовать Вашу терминологию, - "какой-то иностранный язык" (польско-австрийско-немецкий-чешский).

     Ваші проблеми. Не подобається Західна Україна - хто Вам Рабінович?
     Вам ніхто не забороняє використовувати Вашу рідну мову (навіть якщо це була б китайська) на побутовому рівні. А ось якщо Ви маєте намір обійняти державну посаду, то маєте спілкуватися державною мовою. Вільно спілкуватися, а не як руде Чмо, Азаров або Черновецький.

     > Так что, их требование о введении в Конституции украинского языка как они его привыкли воспринимать (а в Конституцию он был введен как государственный в-основном по требованию их представителей в ВР), нужно тоже признать как "протизаконне та злочинне", а решение депутатов как "протизаконне та злочинне рішення щодо використання якоїсь іноземної мови" ?

     Російська мова на рівні з німецькою, англійською, польською тощо мовами є для України іноземною. Крапка.

     > Или у Вас только односторонний подход в этом вопросе ? Перефразируя небезизвестную "Сильву" Кальмана : "Вы демократ только в вопросах внешней, но не внутренней политики" ?

     А хто Вам сказав що я - демократ?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.04.27 | шкіпер

      Флудеру флудерово...

      DADDY пише:
      ...
      > Російська мова на рівні з німецькою, англійською, польською тощо мовами є для України іноземною. Крапка.

      Мови кримських татар теж?

      А який саме чинник визначення: іноземна/не_іноземна?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.27 | DADDY

       Re: Флудеру флудерово...

       шкіпер пише:
       > DADDY пише:
       > ...
       > > Російська мова на рівні з німецькою, англійською, польською тощо мовами є для України іноземною. Крапка.
       >
       > Мови кримських татар теж?
       >

       Мова кримських татар - мова одвічного населення Криму. Ось вона і має бути у Криму другою державною/регіональною.

       > А який саме чинник визначення: іноземна/не_іноземна?

       Іноземна=закордонна.
       На флудера не ображаюсь, бо іноземних термінів не розумію.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.04.27 | Kohoutek

        Re: Флудеру флудерово...

        DADDY пише:

        > Мова кримських татар - мова одвічного населення Криму. Ось вона і має бути у Криму другою державною/регіональною.

        Вот мы и выяснили, кто извечно жил в Крыму. Оказывается - татары. Это их стойбища каменного века, видимо, раскапывают учёные у дома моего деда.
       • 2006.04.27 | шкіпер

        Re: Флудеру флудерово...

        DADDY пише:
        > шкіпер пише:
        > > DADDY пише:
        > > > Російська мова на рівні з німецькою, англійською, польською тощо мовами є для України іноземною. Крапка.
        > >
        > > Мови кримських татар теж?
        >
        > Мова кримських татар - мова одвічного населення Криму. Ось вона і має бути у Криму другою державною/регіональною.
        Одвічного? Як будемо рахувати, від народження Христового, чи від створення миру? А як же грецька?

        Я з ваc канкретна спрасил (вибачте за іноземну), як ви визначаєте приналежність мови:
        http://maidan.org.ua/n/free/1146141144 А який саме чинник визначення: іноземна/не_іноземна?

        А ви замість одного терміна вжили інший - синонім.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.27 | DADDY

         Re: Флудеру флудерово...

         шкіпер пише:
         >
         > Я з ваc канкретна спрасил (вибачте за іноземну), як ви визначаєте приналежність мови:
         > http://maidan.org.ua/n/free/1146141144 А який саме чинник визначення: іноземна/не_іноземна?
         >
         "канкреный базар" це до Януковича з пацанами

         > А ви замість одного терміна вжили інший - синонім.

         іноземна = закордонна. Що ж тут незрозумілого?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.04.27 | шкіпер

          іноземна = закордонна. Що ж тут незрозумілого?

          Не зрозуміло, які саме кордони ви збираєтесь брати за основу.

          Якщо теперішні, то російська, угорьска, циганська, навіть в'єтнамська мови (як і ще багато інших) - це мови проживаючого на ціх теренах населення, тобто така, що має право на статус регіональної, або навіть державної за вашим же визначенням.

          Якщо копати трохи глибше, то на скількі? 100, 500, 2000 років? Хазарів та скіфів беремо до групи "одвічного населення" (с) DADDY
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.04.27 | DADDY

           Re: іноземна = закордонна. Що ж тут незрозумілого?

           Для знавців мови: одвічне = корінне.
           Пояснюю на прикладі: за часів радянського союзу з Латвії вивезли значну кількість "чуждого елементу". Ці люди загинули на неосяжних теренах Московії. На їхнє місце, у їхні дома привезли людей з Московії.
           Зараз ці привезені люди вимагають статусу офіційної мови для російської у Латвії. Свої вимоги вони мотивують тим, що їх багато привезли до Латвії, їх майже половина населення. Зауважимо, що їх ніхто не обмежує у використанні російської на побутовому рівні. Їх просто не беруть на роботу у державні органи, якщо вони не склали екзамену на володіння латишською.
           Аналогічні приклади щодо історії України потрібні?
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.04.27 | шкіпер

            Re: іноземна = закордонна. Що ж тут незрозумілого?

            DADDY пише:
            > Для знавців мови: одвічне = корінне.
            Знов гра слів. Наступне питання - яке саме населення будемо ввжажати за корінне? Чому тоді в нас не вважаються корінними евреї, яких сюди ніхто не завозим, але які тут живуть не одну сотню літ, чи вірменів?

            Ми в плутанні навколо ваших термінологічних ізисків все дальше відходимо від теми - рішення місцевих рад про надання регіонального статуса мовам (поки що тількі одній, нажаль).

            > Пояснюю на прикладі: за часів радянського союзу з Латвії вивезли значну кількість "чуждого елементу". Ці люди загинули на неосяжних теренах Московії. На їхнє місце, у їхні дома привезли людей з Московії.
            ...
            > Аналогічні приклади щодо історії України потрібні?
            Хм .... а як будемо підраховувати кого "завезли", хто сам приїхав? І знов, яки временні рамки? Слав'яни, від яких ми з вами обидва мабуть походимо, теж на ці землі прийшли. І до одвічно проживавших у криму татар там одвічно проживали греки.

            Давайте повернемось до теми: яким законам суперечить рішення про надання статусу регіональної мови (без прив'язки до конкретної мови)?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.04.27 | DADDY

             Re: іноземна = закордонна. Що ж тут незрозумілого?

             шкіпер пише:
             > Давайте повернемось до теми: яким законам суперечить рішення про надання статусу регіональної мови (без прив'язки до конкретної мови)?

             Так, було б непогано повернутися до джерела дискусії. Але для цього мені потрібно підняти застарілий Закон про мови (який 100% потребує вдосконалення). про це вже десь тут на форумі багато писали.
             Пропоную почекати коментарів професійних юристів, якщо будуть коментувати.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.04.28 | шкіпер

              Re: іноземна = закордонна. Що ж тут незрозумілого?

              Шановний DADDY, з цього (перечитування закону) і треба було почати, в першу чергу і пану Кириленко, як держслужбовцю.

              І почетному звіздуну Ющенко. Який мені (і іншим присутнім) на площі в Харкові розповідав, як він розуміє язикову проблему і що російська мова за його президенства ніяких репресій через те, що нею розмовляє пан Путін зазнавати не буде. Який на своєму сайті видавав майбутні указани, якими нібіто зобов'яже чиновників знати і українську і російську мови.

              До зустрічі (вже мабуть після свят).
       • 2006.04.27 | Albes

        Re: Флудеру флудерово...

        "Мова кримських татар - мова одвічного населення Криму. Ось вона і має бути у Криму другою державною/регіональною."

        Вы еще и историю знаете "превосходно" !

        Ну так скажите то, что Вы сказали, караиму (например). А лучше - группе караимов. Боюсь, что после этого Вы не только говорить, но и ползать не сможете. И по делу !
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.27 | observer

       Іноземна мова-мова народу,для якого Україна не є Батьківщиною (-

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.04.28 | шкіпер

        Re: Іноземна мова-мова народу,для якого Україна не є Батьківщино

        Знов гра слів. Давайте визначемось, що таке Батьківщина народу, що таке Батьківщина особистості.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.29 | observer

         це не гра слів - це європрактика

         шкіпер пише:
         > Знов гра слів. Давайте визначемось, що таке Батьківщина народу, що таке Батьківщина особистості.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.03 | шкіпер

          Ви це в Швейцарії спочатку запровадьте...

          ... чи в Нідерландах. А ще в Фінляндії. Це так, що перше на думку спало, без детального аналізу інших країн.
     • 2006.04.27 | Albes

      Да уже вижу, что не демократ, а последователь Адольфа -

      борца за чистоту арийской расы.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.27 | DADDY

       Re: Да уже вижу, что не демократ, а последователь Адольфа -

       Угу, так саме Ви та Вам подібні називали вояків УПА.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.04.27 | Albes

        Вот ведь привычка у Вас - "стрелки переводить"

        когда сказать нечего.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.27 | DADDY

         Re: Вот ведь привычка у Вас - "стрелки переводить"

         Я ніколи "стрелки не перевожу". Я за свої вчинки та слова відповідаю сам.
      • 2006.04.27 | Хвізик

       Re: неправда.

       Дадді веде боротьбу за мову а не за расу
       Ви різницю відчуваєте?
       Навіщо Ви звинуваченнями розкидаєтесь?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.04.27 | шкіпер

        частково правда

        Нажаль він воює за якусь дивну мовну чистоту, яка корелює з расовою чистотою. Дільть громодян на сорти - в залежності від мови.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.27 | Хвізик

         Re: частково правда

         шкіпер пише:
         > Нажаль він воює за якусь дивну мовну чистоту, яка корелює з расовою чистотою. Дільть громодян на сорти - в залежності від мови.
         не ділить
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.04.27 | Albes

          Re: частково правда

          Делит, хотя отказывается открыто это признать (еще бы !).
        • 2006.04.27 | observer

         а ще є такі фашисти, що ділять людей за знанням,страшно подумати

         арифметики. чи там знаків дорожнього руху
       • 2006.04.27 | Albes

        Re: неправда.

        Если бы он вел борьбу "ЗА", то я бы его и сам поддержал. Но он ведет борьбу "ПРОТИВ". Обратите внимание на эту маленькую, но ОЧЕНЬ существенную разницу. В ней - вся суть.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.27 | DADDY

         Re: неправда.

         Я ще живий, не треба мої дії обговорювати в третій особі :-)))
         Я веде боротьбу ЗА ЄДИНУ ДЕРЖАВНУ МОВУ НА СВОЇЙ БАТЬКІВЩИНІ. І ніяких місцевих, регіональних та інших ерзац-мов та замінників.
         Особисто для мене і для моїх друзів "Україна понад усе!".
         DIXI
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.04.27 | Хвізик

          Re: неправда.

          > Особисто для мене і для моїх друзів "Україна понад усе!".
          гарне гасло
          на жаль, його часто експлуатують московскі провокатори - всякі там щокіни-чмокіни
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.04.27 | DADDY

           Re: неправда.

           Провокатори про це кричать на своїх збіговиськах та на телекамери.
           патріоти мають Україну у своєму серці.
         • 2006.04.27 | Роман ShaRP

          Re: неправда.

          DADDY пише:
          > Я веде боротьбу ЗА ЄДИНУ ДЕРЖАВНУ МОВУ НА СВОЇЙ БАТЬКІВЩИНІ. І ніяких місцевих, регіональних та інших ерзац-мов та замінників.
          > Особисто для мене і для моїх друзів "Україна понад усе!".

          На правах колишнього знайомого попрошу на мене в цій боротьбі не розраховувати.
  • 2006.04.27 | catko

   так і запишемо: в луганську, севастополі та харкові

   компактно мешкає нацменшина громадян російської національності.

   так з цитованого закону випливає, сорі...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.27 | шкіпер

    Re: так і запишемо: в луганську, севастополі та харкові

    catko пише:
    > компактно мешкає нацменшина громадян російської національності.
    >
    > так з цитованого закону випливає, сорі...

    А для вас це новина? (чухає потилицю)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.27 | catko

     нє. ну якщо їх таке означеня не ображає - то на здоровя(-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.04.28 | один_козак

      Не підкидайте капосникам ідей

      як збурити п'яту колону. Ми їх давно (і малоефективно) привчаємо розуміти, що "національна меншина" в європейському сенсі цього виразу - це щось інше, ніж "нацмени" по-совєцки.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.28 | шкіпер

       Re: Не підкидайте капосникам ідей

       один_козак пише:
       > ... Ми їх давно (і малоефективно) привчаємо розуміти, що "національна меншина" в європейському сенсі цього виразу - це щось інше, ніж "нацмени" по-совєцки.

       Нас привчаєте, а сами схоже не звикли. Тому і питаєтесь цим терміном образити.
  • 2006.04.27 | Timeo

   Читайте закон уважніше, а "не язиком патякайте"

   шкіпер пише:
   > Пану Кириленко слід вже вивчити закони, на які він посилається. А якщо вони його не влаштовують, то треба їх удосканалити, а не язиком патякати.
   > Стаття 3, абзац 3
   > ...

   Це, як легко побачити, більш докладне викладення однієї з позицій абзацу другого, де крім іншого сказано:
   "можуть використовуватись поряд з українською і їхні національні мови."

   Тобто можуть ДУБЛЮВАТИ все російською, якщо їм так кортить дві роботи виконувати. Тож Кириленко цілком правий, введення будь-якого саморобного статусу не може звужувати визначену законом сферу використання офіційної мови.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.27 | шкіпер

    Хто б казав

    Може вкажете, де в рішенні про надання статусу регіональної мовий йдеться про відмову від мови державної?
 • 2006.04.28 | Tatarchuk

  Кириленко леймен. Маст-дайний. На жаль. Я був про нього кращої д

  Я був про нього кращої думки.

  1) Віце-прем’єр-міністр з соціальних та гуманітарних питань не має жодної компетенції коментувати та тим більш визнавати або не визнавати рішення органів місцевого самоврядування.

  2) „З правового погляду ці рішення незаконні, оскільки стаття 92 Конституції визначає, що порядок застосування мов визначається виключно законами України”
  - Регіональні ради прийняли постанови не про ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ мов, а про надання статусу російській мові. А порядок застосування ТАКИХ мов дійсно визначається Законами та Конституцією.

  3) "Він висловив переконання, що „прокуратура, а в разі потреби – і суд, допоможуть новообраним депутатам поважати норми Конституції, законів України та рішення Конституційного суду від 1999 року щодо застосування мов в Україні”.
  - Як він такий дійний, то має як громадянин ПОДАТИ в прокуратуру власну заяву. Буде охота - дійде й до судів.

  > В’ячеслав КИРИЛЕНКО також відзначив, що Україна створила найкращі в Європі умови для розвитку мов і культур національних меншин, насамперед – російської.

  Це не аргумент. Янукович теж казав, що створив мені найкращі умови порівняно з Чехією. Я при тому не загубив права боротися за покращення прав надалі. "Харошеє - враг лутшева" (с) К.МАРКС

  4) „Якщо в Луганській області етнічні росіяни становлять 39 відсотків, а домінуюча частка засобів інформації та закладів освіти – російськомовні, то питання слід ставити не про захист російської мови від міфічних загроз, а про нормальне функціонування державної мови в цій області”, - заявив КИРИЛЕНКО.

  В парня на жаль погано з логікою. Плутає сполучення "і" та "або". До обовязків влади входить і те, і те. Ніякий закон не пише щоб інтереси однієї мови вирішувалися за рахунок іншої.

  5) Він зауважив, що з огляду на такі обставини в поточному році виділено 9 мільйонів гривень на розвиток української мови та культури в Севастополі.

  А це вже просто наглість. Відкритим текстом: цього року кучмистьскі організації стирять 9 мильйонів на нібито розвиток української мови та культури в Севастополі.

  > „Держава проводить зважену й відповідальну мовну політику, і такою ж має бути й політика органів самоврядування незалежно від їх партійного забарвлення”, - підсумував В’ячеслав КИРИЛЕНКО.

  А тепер до суті.

  1) Регіональний статус мови та статут мови національної та (або) теріторіальної меншини. Це одне з базових понять ЄвроАталантичної інтеграції.
  Воно подрозуміє що країна яка має політичну нестабільність через дурні питання які коштують не так багато (мова більшості або меншості), - є дуже непевним союзником в рамках НАТО. Бо така нестабильність призведе, у разі початку бойових дій, до завроушень всередині самї країни.

  Приклади які наводив Солана у докладі пару років тому. Автономна Воєводина де серби тупо забороняли угорську мову меншості. Якби Сербія Милошевича була (не дай Боже) у НАТО, то угорці Воєводини перейшли б на бік ворогів НАТО тількі з того, що їх дістали тупі сербські лімітування.

  Парадокс ситуації в тому, що не всі країни ЄС ратификували Хартію реіональних мов та мов теріторіальних меншин - але для вступу саме до НАТО ця вимога є обовязковою.
  Іншими словами, депутати Севастополя, Луганська та Донецька власними руками втягують Україну до НАТО :lol:
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.28 | Kohoutek

   Да. "Иногда лучше жевать, чем говорить" ©

   Tatarchuk пише:

   Совершенно с вами согласен насчёт Кириленко и всего прочего.

   > Іншими словами, депутати Севастополя, Луганська та Донецька власними руками втягують Україну до НАТО :lol:

   Такой, довольно неожиданный, поворот событий - пожалуй, самая эффективная агитация за НАТО в Украине за всё последнее время. Власть и не думает чесаться, чтобы выполнять свои обещания про "широкое информирование" о деятельности НАТО и развенчание стереотипов. А надо приучать людей к этому, надо, чтобы они не плевались и не шарахались в сторону при слове "НАТО". Надо как можно больше и как можно чаще говорить о сотрудничестве с Альянсом и приводить позитивные примеры. Без привлечения на свою сторону русскоязычных украинцев, без сотрудничества с Партией регионов вступление в НАТО невозможно. НАТО не нужны члены, раздираемые внутренними противоречиями.

   Кроме того, меня интересует ещё и такой вопрос. Ну вот уйдёт ЧФ из Севастополя. На какие шиши будет существовать город? Есть проекты его дальнейшего развития? Для рядового севастопольца ЧФ ведь не просто эмоции - он половину города кормит. Что будет с Севастополем после 2017? Мы тоже начнём чесаться за пару лет до истечения срока аренды?
  • 2006.04.28 | razor

   Re: Кириленко леймен. Маст-дайний. На жаль. Я був про нього кращої д

   Tatarchuk pyshe:

   2) „З правового погляду ці рішення незаконні, оскільки стаття 92 Конституції визначає, що порядок застосування мов визначається виключно законами України”
   - Регіональні ради прийняли постанови не про ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ мов, а про надання статусу російській мові. А порядок застосування ТАКИХ мов дійсно визначається Законами та Конституцією.

   Jakshcho Kyrylenko nekompetentnyj, to tym bilshe Yushchenko, jakyj shchojno zajavyv shcho jak tilky budut' sproby realizuvaty tsi "deklaratsiji" na vykonavchim rivni, to vony budut' nym skasovani jak nesumisni z Ukrajins'koju Konstytutsijeju (a tym chasom zaokhochuvav Prokuraturu zajnjatysja tsijeju spravoju)...

   Otozh: Oblasni i mis'ki rady absolutno ne majut' prava vyznachaty isnuvannja "regional'nykh mov" v jurydychno vahomyj sposib. V najkrashchomu vypadku taka "deklaratsija" totozhna "pobozhnomu bazhanni". Lyshe Verkhovna Rada Ukrajiny mozhe stvoryty vidpovidnyj zakon. A ratyfikatsija Ukrajinoju Khartiji tezh ne nadaje zhodnykh prav oblasnym i mis'kym radam. Sutshasnyj zakon pro movy vyrazno zaznachuje shcho (za vyjimkom Krymjs'koji avtonomiji) neukrajins'ka mova mozhe buty uzhyvana paralel'no do ukrajins'koji derzhavnoji lyzhe tam de menshe 50% naselennja je ukrajins'koji NATSIONAL'NOSTY (zvernit' uvahu: same NATSIONAL'NOSTY a ne "ukrajinoimovnykh"). "Pobozhne bazhannja" Luhans'koji Oblrady i Kharkivs'koji mis'krady NEMOZHLYVI do vykonannja bez zminy zakonu. Sevastopol's'ka pryjnjatna jakshcho VR z-hodytsja (dijuche zakonodavstvo pro Kryms'ku avtonomiju tut ni pry chomu cherez status Sevastopolja).

   Otzhe zajavy kharkivs'ki, luhans'ki, i sevastopols'ki tse narazi slovesnyj vitrets bez najmenshoho jurydychnoho znachinnja...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.28 | шкіпер

    Шановний, вам слідом за Кириленко, Ющенко ...

    ... i DADDY - йти читати закон. Нема в законі цифри 50%. Крім того більшість - це не едина умова (читайте до просвітлення статтю 3 закону). Крім того є Хартія, яка не оперує поняттями більшість чи не більшість.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.28 | razor

     Re: Шановний, вам слідом за Кириленко, Ющенко ...

     ... i DADDY - йти читати закон. Нема в законі цифри 50%. Крім того більшість - це не едина умова (читайте до просвітлення статтю 3 закону). Крім того є Хартія, яка не оперує поняттями більшість чи не більшість.


     **** Nema. Ale "bilshist'"= 50%+1 (:=))). Tam de inoetnichna "bilshist", abo de nema ukrajins'koji (ne ukrajinomovnoji!) bilshosty, mozhna vzhyvaty paralel'no do ukrajins'koji jakus' inshu movu v derzhavnykh spravakh, pislja pryjnjattja vidpovidnoho zakonu Verkhovnoju Radoju Ukrajiny. A shchodo Khartiji. Duzhe radzhu Vam jiji prochytaty v oryginali. Ja bachu shcho Vam, nu, taki DUUUUUUUUZHE khochetsja viryty shcho tsja Khartija, kvytok do " russkojazychnoji regionalizatsiji" Ukrajiny... Zabudte, dorohen'kyj. Khartija ne vymahaje, i ne garantuje, vyznanja jakoji nebud' "regional'noji" chy "menshynnoji" movy spiv-ofitsijnoju v derzhavakh pidpysantakh. Vona lyshe vymahaje rjad zakhodiv (konkretyka zalyshajetsja do vyrishennja pidpysants'koju derzhavoju) shchob pomohty tym movam jaki "zahrozheni" (chytajte vyjasnennja (:=)). Otzhe dlja rusofiliv tsja Khartija daje bahato menshe nizh navit' dijuchyj zakon pro movy. Tym bilshe, i tse klyucheve, shcho mistsevi Rady absolutno ne majut nichoho do dila poky tsentral'na vlast derzhavy ne skazhe tut svoje slovo. Bo Khartiju pidpysala Ukrajina, a ne jakas' sobi oblasna chy mis'ka rada... Sorry.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.04.28 | шкіпер

      Re: Шановний, вам слідом за Кириленко, Ющенко ...

      Бачу все ж прочитали? Судячи з написаного - або читали неуважно, або брешете.

      razor пише:
      > **** Nema. Ale "bilshist'"= 50%+1 (:=))).
      Це на вашу особисту думку. В законы цифри 50 нема, нема визначення більшості. Так що фтопку ваші 50%.

      > Tam de inoetnichna "bilshist", abo de nema ukrajins'koji (ne ukrajinomovnoji!) bilshosty, mozhna vzhyvaty paralel'no do ukrajins'koji jakus' inshu movu v derzhavnykh spravakh, pislja pryjnjattja vidpovidnoho zakonu Verkhovnoju Radoju Ukrajiny.
      Знов брешете/неуважні. В законі нема якоїсь додаткової умови про чисельність українського чи україномовного населення. Є тількі ...або коли в межах цих адміністративно-територіальних одиниць, населених пунктів компактно проживає кілька національностей, жодна з яких не становить більшості населення даної місцевості.... Крапка. Все інше ваші недолугі домисли. Ніякого додаткового закону не потрібно.

      > A shchodo Khartiji. Duzhe radzhu Vam jiji prochytaty v oryginali.
      Я вдруге раджу вам прочитати закон про мови - для початку. Якщо вас не влаштовує переклад Хартії, викладіть своє бачення тих мість, яки на вашу думку не відповідають орігіналу. А так лише слова-слова...

      Ви, як і всі "захистники" українською мови, що відмітились в цій гілці, помиляєтесь щодо мої уявлень/бажань про "русификацию регионов". Но це окрема тема.

      Прохання, тут є дві кнопки - трансліт1 та трансліт2 - використовуйте. Всім буде тількі краще від цього.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.28 | razor

       Re: Шановний, вам слідом за Кириленко, Ющенко ...

       razor пише:
       > Ale "bilshist'"= 50%+1 (:=))).

       Це на вашу особисту думку. В законы цифри 50 нема, нема визначення більшості. Так що фтопку ваші 50%.

       ****Tak. "Na moju osobystu dumku" 2+2=4. A "bil'shist" tse prynajmni 50%+1. Krapka.*****

       В законі нема якоїсь додаткової умови про чисельність українського чи україномовного населення. Є тількі ...або коли в межах цих адміністративно-територіальних одиниць, населених пунктів компактно проживає кілька національностей, жодна з яких не становить більшості населення даної місцевості.... Крапка. Все інше ваші недолугі домисли. Ніякого додаткового закону не потрібно.

       ****Sumnivajusja, shcho jakyj nebud' sud v Ukrajini (krim Irpin's'koho (:=))) vytjahatyme tsej uryvok abzatsu z kontekstu. A joho znachinnja prostisinke. Tam de inonatsional'ne naselenja je v bil'shosti (naprymir v Krasnodoni) joho mova (tut , rosijs'ka) mozhe funktsionuvaty paralel'no do ukrajins'koji. Tam de kil'ka takykh inonatsional'nykh hrup (a ukrajinstsiv menshe jak 50%+1. Tse ne "nedoluhyj domysel" a prymityvna logika (:=)), mozhe dijaty paralel'no insha mova (rosijs'ka abo mova X).*****


       > A shchodo Khartiji. Duzhe radzhu Vam jiji prochytaty v oryginali.

       Я вдруге раджу вам прочитати закон про мови - для початку. Якщо вас не влаштовує переклад Хартії, викладіть своє бачення тих мість, яки на вашу думку не відповідають орігіналу. А так лише слова-слова...

       *****A de v ukrajins'kim chy rosijs'kim perekladi Khartiji napysano shcho "regional'ni movy" obovjazkovo musjat' buty vyznani jak spiv-ofitsijni? I de napysano shcho mistsevi orhany vlady je kompetentni pryjnaty rishennja z tsoho pryvodu bez dozvolu tsentralnoji vlady krajiny? Zrazu dam vam vidpovid': NIHDE. Krapka, druzhe. Buvajte.*****
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.03 | шкіпер

        Re: Шановний, вам слідом за Кириленко, Ющенко ...

        razor пише:
        > razor пише:
        > > Ale "bilshist'"= 50%+1 (:=))).
        >
        > Це на вашу особисту думку. В законы цифри 50 нема, нема визначення більшості. Так що фтопку ваші 50%.
        >
        > ****Tak. "Na moju osobystu dumku" 2+2=4. A "bil'shist" tse prynajmni 50%+1. Krapka.*****

        Даже якщо брати так, то россійська у Харкові, Луганський області та Севастополі бере 50% бар'єр.

        > В законі нема якоїсь додаткової умови про чисельність українського чи україномовного населення. Є тількі ...або коли в межах цих адміністративно-територіальних одиниць, населених пунктів компактно проживає кілька національностей, жодна з яких не становить більшості населення даної місцевості.... Крапка. Все інше ваші недолугі домисли. Ніякого додаткового закону не потрібно.
        >
        > ****Sumnivajusja, shcho jakyj nebud' sud v Ukrajini (krim Irpin's'koho (:=))) vytjahatyme tsej uryvok abzatsu z kontekstu. A joho znachinnja prostisinke. Tam de inonatsional'ne naselenja je v bil'shosti (naprymir v Krasnodoni) joho mova (tut , rosijs'ka) mozhe funktsionuvaty paralel'no do ukrajins'koji. Tam de kil'ka takykh inonatsional'nykh hrup (a ukrajinstsiv menshe jak 50%+1. Tse ne "nedoluhyj domysel" a prymityvna logika (:=)), mozhe dijaty paralel'no insha mova (rosijs'ka abo mova X).*****

        А що, в рішення про надання статусу йдеться про інше? Там заперечують вживання державної мови? Ні. Так у чому тоді порушення? А, знаю - в тому що мова регіональна - російська ;)


        > > A shchodo Khartiji. Duzhe radzhu Vam jiji prochytaty v oryginali.
        >
        > Я вдруге раджу вам прочитати закон про мови - для початку. Якщо вас не влаштовує переклад Хартії, викладіть своє бачення тих мість, яки на вашу думку не відповідають орігіналу. А так лише слова-слова...
        >
        > *****A de v ukrajins'kim chy rosijs'kim perekladi Khartiji napysano shcho "regional'ni movy" obovjazkovo musjat' buty vyznani jak spiv-ofitsijni?
        А що таке офіційна мова? Якщо мова набуває статусу регіональної, вона стає офіційной чи ні?

        http://conventions.coe.int/treaty/en/Treaties/Html/148.htm
        Яки мови підпадають під дію документу?
        # "regional or minority languages" means languages that are:

        1. traditionally used within a given territory of a State by nationals of that State who form a group numerically smaller than the rest of the State's population; and
        2. different from the official language(s) of that State;

        Где тут мови, що вимирають? Написано ж - традіційні мови, що використовуться на данній терріторії та мови, відмінні від офіційної (в українській терманології - державної) мови.

        І далі купа цікавого. Так що читайте, вивчайте.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.03 | razor

         Re: Шановний, вам слідом за Кириленко, Ющенко ...

         Shkiper pyshe:
         razor пише:
         > razor пише:

         > > Ale "bilshist'"= 50%+1 (:=))).

         >

         > Це на вашу особисту думку. В законы цифри 50 нема, нема визначення більшості. Так що фтопку ваші 50%.

         >

         > ****Tak. "Na moju osobystu dumku" 2+2=4. A "bil'shist" tse prynajmni 50%+1. Krapka.*****


         Даже якщо брати так, то россійська у Харкові, Луганський області та Севастополі бере 50% бар'єр.

         ****: V zakonakh Ukrajiny (Pro movy 1989 r., pro natsmenshyny 1992 r.) kategoriji "bil'shist'/menshist'" prykladajutsja NE DO MOV ("ukrajinomovni", "russkojazichni") a DO NATSIONAL'NOSTEJ. Tak shcho vasha zavvaha tut ni do choho. Bilshist' rosijany majut' lyshe v Sevastopoli.*****
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.05 | шкіпер

          Да прочти те же вы наконец закон

          ...
          або коли в межах цих адміністративно-територіальних одиниць, населених пунктів компактно проживає кілька національностей, жодна з яких не становить більшості населення даної місцевості, в роботі названих
          органів і організацій може використовуватись українська мова або
          мова, прийнята для всього населення.
          ...

          Вы, когда аппелируете к какой-то норме закона, цитируйте её пожалуйста, или хотя бы называйте пункт. А то уже неделю спорим, елё заставил вас перечитать закон и хартию, но логики вашей понять не могу - при всё желании.
  • 2006.04.28 | шкіпер

   (-)

 • 2006.04.28 | пан Roller

  Какая же она меньшина.Если голосов у нее больше.

  Майдан-ІНФОРМ пише:

  > В’ячеслав КИРИЛЕНКО також відзначив, що Україна створила найкращі в Європі умови для розвитку мов і культур національних меншин, насамперед – російської.

  А чего нац меньшина взяла больше голосов?
  В Крыму так вообще все  Brgds
 • 2006.04.29 | observer

  Складності перекладу

  Насправді у Хартії йдеться про захист не мов національних меншин, а так званих меншинних мов. Тобто мов малорозповсюджених або яким загрожує повне зникнення.
  А плутанина виникла через те, що українську версію Хартії перекладали не з оригіналу, а російськомовного варіанту.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua