МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Бандера та інші провідники мають бути перепоховані в Україні

04/28/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Учасники національно-визвольних змагань полковник Євген Коновалець, Андрій Мельник, Степан Бандера, Ярослав Стецько та інші українські патріоти мають бути перепоховані у Львові

Про це повідомив “Радіо Свобода” колишній президент Української Народної Республіки в екзилі, керівник Організації Українських Націоналістів Микола Плав’юк.

Сьогодні на рівні держави, згідно з Указом Президента про вшанування видатних діячів УНР та ЗУНР, розглядаються два варіанти перепоховання.

Національних героїв можуть поховати у Києві або у Львові. Микола Плав’юк в ексклюзивному інтерв’ю “Радіо Свобода” сказав: “Львів має добрі шанси створити саме такий комплекс аби гідно вшанувати учасників підпільно-визвольної боротьби”.

У 2007 році завершується термін оренди на цвинтарі у Роттердамі місця, де похований полковник Євген Коновалець, який загинув у 1938 році від рук московського агента. Майже 70 років могилою опікується ОУН.

Місцем поховання Андрія Мельника займається Люксембург, у Парижі за місцем спочинку Симона Петлюри доглядає бібліотека його імені.

У Мюнхені за могилами учасників визвольних змагань пильнують українці закордоном. Микола Плав’юк сподівається, що Україна у найближчий час вирішить питання щодо перепоховання видатних українців.

Майдан Інформ пропонує перепоховати тіла провідників українського визвольного руху в Київі, столиці України.

Відповіді

 • 2006.04.28 | Хвізик

  поховання маэ бути в Киэві (-)

 • 2006.04.28 | Jugend

  Re: Бандера та інші провідники мають бути перепоховані в Україні

  Чого в Києві? Давайте перепоховаємо в Донецьку!
 • 2006.04.28 | SpokusXalepniy

  Перезахоронення + трипільска культура! І сьогодні!!! Негайно!

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > ...колишній президент Української Народної Республіки в екзилі, керівник Організації Українських Націоналістів Микола Плав’юк.

  А что это за организация такая? Не она ли, случайно, засылала в Украину возвращенца Романа Зварича, выросшего на Нью-Йоркских улицах, а потом - будучи студентом у бедных родителей - снимавшего апартменты напротив нью-йоркского Центрального Парка. Только я не помню где он там парковал свой спортивный BMW.

  Это я к тому, что о перезахоронении Бендеры, вопрос стал актуальным как раз сейчас, когда регионы начали активизировать русскоязычие, евразийцы вспомнили о родных украинских просторах, губернаторов на Востоке начали менять как перчатки, а коалиция висит в воздухе.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.28 | Englishman

   Re: Перезахоронення + трипільска культура! І сьогодні!!! Негайно

   SpokusXalepniy пише:

   > Это я к тому, что о перезахоронении Бендеры, вопрос стал актуальным как раз сейчас, когда регионы начали активизировать русскоязычие, евразийцы вспомнили о родных украинских просторах, губернаторов на Востоке начали менять как перчатки, а коалиция висит в воздухе.

   не забывайте и о НАТО.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.29 | Хвізик

    Re: Перезахоронення + трипільска культура! І сьогодні!!! Негайно

    Englishman пише:
    > SpokusXalepniy пише:
    >
    > > Это я к тому, что о перезахоронении Бендеры, вопрос стал актуальным как раз сейчас, когда регионы начали активизировать русскоязычие, евразийцы вспомнили о родных украинских просторах, губернаторов на Востоке начали менять как перчатки, а коалиция висит в воздухе.
    >
    > не забывайте и о НАТО.
    мда.
    А чого це останными днями такий галас піднявся насчот того НАТО?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.29 | Englishman

     Re: Перезахоронення + трипільска культура! І сьогодні!!! Негайно

     Хвізик пише:

     > А чого це останными днями такий галас піднявся насчот того НАТО?

     а що, вже встигли підняти галас?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.04.29 | Хвізик

      здається, що не включу, усюди гвалт - україна іде в нато(-)

    • 2006.04.29 | Сергій Кабуд

     Бо ми будемо в Нато до 2009. Буш сказав шо сам це завершить

     Більшість країн-членів НАТО підтримали ідею запросити Україну до Плану дій щодо членства вже цього року
     Про це заявив міністр закордонних справ України Борис Тарасюк під час засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, що відбувається у столиці Болгарії Софії.

     “Ми також сподіваємося, що цього року зміцнення взаємин України і НАТО матиме своє логічне продовження в рамках головної програми підготовки до вступу – Плану дій щодо членства – і далі приведе до запрошення до переговорів про вступ”, – сказав міністр закордонних справ України.

     “Стратегічний курс України на вступ до НАТО є незворотнім”, незважаючи на конфігурацію українського уряду, наголосив він.

     Водночас генеральний секретар НАТО Яаап де Гооп Схеффер наголосив: “Головна відповідальність за успіхи, необхідні для вступу до Північноатлантичного союзу, лежить на українському народі та його обраних лідерах”.

     “Наша відданість Інтенсифікованому діалогові (про питання, пов’язані зі вступом до НАТО) наголошує, що двері НАТО залишаються відчинені і прагнення України врешті можуть справдитися”, – зазначив генсек НАТО.
 • 2006.04.29 | Lery

  Актуальнішого питання мабуть немає?

  Дайте спокій кісткам цих людей та попросімо Бога щоб пробачив гріхи їх.

  Навіщо створювати якийсь новітній культ, тим більш (як вже казали) пів-країни сприйме таке дійство з відразою та злістю!
  Навіщо давати тему для підйому свого рейтингу різним Вітренкам та й самій ПРУ?

  Дійсно, краще б з трипільцями почали державну підтримку вибудовувати, там хоч политкоректність не сильно страждає...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua