МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Пятак": ЦВК берется за депутатофф-бизнесменофф.

04/29/2006 | Роман ShaRP
Обратите внимание на камент В.Волги. Я просто прослезился.


http://5tv.com.ua/newsline/207/0/24804/

Мандат в обмін на відмову від бізнесу - ЦВК почала реєструвати депутатів

Центрвиборчком знов тримає майбутніх депутатів у напруженні. Розпочалася робота з реєстрації парламентарів. Мандат вони можуть отримати лише в обмін на відмову від бізнесу. За інформацією членів ЦВК, наразі жоден із парламентарів документів про передачу прав власності не приніс. На це у новоспечених народних обранців залишилося 18 днів.
На двох кріслах не всидиш. Такі поради парламентарям дає голова ЦВК Ярослав Давидович. За законом, новобранці мають повністю позбавитися роботи, не сумісної із депутатським мандатом.

Ярослав Давидович, голова ЦВК:
- Ні один не сяде в крісло, поки він не залише корпоративних прав або статус почесного президента. Ми це відслідковуємо.

Керувати бізнесом парламентарям, вочевидь, доведеться через рідних та друзів. Адже цього разу "забути" про наявність у власності акцій буде важко. Центрвиборчком нагадає. Автор виборчого Закону Юрій Ключковський - один з небагатьох депутатів, хто займається винятково політикою, навмисно виписав у Законі відповідні норми.

Юрій Ключковський, народний депутат, "Наша Україна":
- Закон достаточно жорсткий. Він вимагає видання нотаріально засвідченних документів про передачу акцій у управління іншим особам. Вони повинні надати їх до ЦВК. Відповідність документів реальним доходам визначатиме податкова декларація.

Бізнесмени, які вперше пройшли до Парламенту, вже готуються залишити все зайве. Соціаліст Василь Волга, який активно займався цінними паперами, будівництвом та міжнародними фінансовими операціями, запевняє - від його великого бізнесу зараз нічого не залишилося.

Василь Волга, СПУ:
- Я все продал. Перевел все деньги на депозиты. Это записано в декларации. Чуть-чуть осталось в недвижимости, но это личного характера - несколько квартир, домов, чуть земли.

Два дні поспіль Центрвиборчком чекає на депутатів, готових задекларувати відмову від бізнесу на користь політики. Наразі - жодної заяви не зареєстровано. Члени ЦВК пояснюють це святами і висловлюють певність, що вкластися у відведений законом термін народні обранці встигнуть.

Андрій Магера, член ЦВК:
- Я не сумніваюся, що переважна кількість депутатів, принаймні 99%, вкладеться у цей термін, а той відсоток, що не вкладеться, я думаю, буде мати поважні причини.

Експерти називають Верховну Раду нового скликання заможнішою за попередню. Найчисельніша і найбагатша - Партія регіонів. Десятки бізнесменів - у БЮТі та "Нашій Україні". У соціалістів та комуністів рахунок іде на одиниці. Утім, чинний Уряд, члени якого фактично всі успішно пройшли за списками - справжні фінансові альтруїсти.
Так, Прем'єр Єхануров, згідно з декларацією, торік заробив трохи більше двохсот тисяч. А більшість із його підлеглих - не мають навіть власного житла або машини.

Наталка Тугузова, Віталій Дорошенко, 5 канал


Между прочим, притчу о слуге двух господ все помнят? Так зачем бизнесу вообще идти в политику? ;)

Відповіді

  • 2006.04.29 | samopal

    Політика в Україні є найприбутковішим видом бізнесу

    хоча й найбільш ризикованим. Тому розумні люди туди намагаються самі не ходить, а делегувати якогось... ну, кума, наприклад. Але економічна сиитуація в нашому кориті вже така (обміліло все), що залишатися осторонь стає все більш небезпечно і доводиться брати участь принаймні у засіданнях Круглого Столу. Ось тепер і панові Фірташу доведеться стати публічним, щоб більш переконливо розповідати, що з Могилевичем він зустрічався, але як звичайна людина, майже як простий турист, І жодної справи при цьому ні разу не вів. Ніколи (і характерним жестом продемонструвати чистісіньки руці).
    Найбагатшою людиною в Україні і досі вважається рудий Даніличь. Хоча цей "татко" української політики жодного разу не був запримічений у провадженні якогось окремого власного бізнесу...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua