МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

тим часом, ціни на нерухомість продовжують рости

05/03/2006 | Englishman
http://news.finance.ua/ru/~/1/2006/04/28/75180

Чиновники влияют на квартирные цены 28.04.2006 17:10
Источник ЛІГАБізнесІнформ

В конечную цену стоимости жилья входят расходы на содействие различного уровня чиновников при отводе земельных участков. Об этом заявил первый зампред Антимонопольного комитета Украины Юрий Кравченко в ходе Интернет-конференции. "Комитет в настоящее время изучает обоснованность платных услуг со стороны различных городских разрешительных инстанций и надеется на конструктивную помощь в этом вопросе нового городского руководства", - сообщил он. АМКУ имеет годовой план работы, который предусматривает "разобраться" с отдельными платными услугами органов власти в ближайшее время, сообщает "Лига". Кравченко также отметил, что рынок недвижимости является социально уязвимым и затрагивает интересы миллионов граждан, поэтому АМКУ более года назад обратил внимание на формирование цен на квартиры в городе Киеве. В то же время киевские квартиры продолжают дорожать. Согласно данным независимого портала "Недвижимость", с начала апреля стоимость 1 кв. м жилья на первичном рынке выросла в среднем почти на 3,5% до 1500 долл., на вторичном - на 1,69% до 1760-1870 долл. за 1 кв. м.

До речі, ви в курсі, що київські ціни перевищують варшавські (про жахливу якість нашого житла мова не йде) на 80-100%?

http://www.warsawestate.com/warsawestate/

Відповіді

 • 2006.05.03 | MentBuster

  Чутки про ріст цін не відповідають дійсності

  та розповсюджуються лише для того, аби ринок не зірвало з котушок.

  Насправді з первічки звалили спекулянти, та й серед простих лохів поменшало бажаючих опинитись в становищі жертв "Еліта-центру". Так що майже всю недобудовану первічку забудовникам доведеться доводити до ума на власне бабло. Вже багато майданчиків заявили про те, що відкладають строки вводу житла в експлуатацію - найбільший скандал з "Дніпровськими вежами" на Троєщині. І взагалі, первічка в зв'язку з приходом нового мера завмерла в очікуванні "великого переділу".

  Здавалося б, в зв'язку з цим ціни на вторичці мали б піти в гору, ан нєт! Ринок стоїть, угод майже немає, тобто люди ходять на перегляди, але навіть завдатки не беруть. Але ті, хто бажає терміново продати - серйозно падають в ціні.

  Росте лише ринок приміських земельних ділянок, бо народ нарешті роздуплився, що вигідніше будуватись самим та їздити в Київ на машині, купленій на зекономлені гроші ;)

  Так що не треба підігравати спекулянтам та розповсюджувати їхні мислевіруси про "зростання цін, що невпинно продовжується".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.03 | Englishman

   думаєте, мислєвірус?

   навіть якщо росту немає, середні ціни є дуже високими- факт. В статті як раз про природу такого становища написано, так що не думаю що вони працюють на спекулянтів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.03 | MentBuster

    Звичайно.

    Englishman пише:
    > навіть якщо росту немає, середні ціни є дуже високими- факт. В статті як раз про природу такого становища написано, так що не думаю що вони працюють на спекулянтів.

    Середні ціни дійсно є надзвичайно роздутими, і природа цього становища очевидна та досліджена-передосліджена мільон разів. Думаю, в даній статті вся ця аргументація додана задля достовірності :)
    Але зараз ціни НЕ РОСТУТЬ. Вони стабілізувалися та позбавили спекулянтів сенсу їхньої діяльності. Але спекулянти не хочуть віддавати вже непотрібне їм житло за безцінь, ось і роблять все, аби ще трохи "потримати" ринок. Але покупці також не пальцем роблені - все відчувають, що ось-ось ринок піде вниз.

    НЕ замовних публікацій на цьому ринку НЕ буває - навіть не сумнівайтеся ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.03 | Iryna_

     Re: Звичайно.

     Я трохи цікавлюся нерухомістю (за звичкою). Про підвищення - читайте уважніше. Піарники підвищення прогнозують "пожвавлення ринку". Десь з лютого почали утворюватись явні індикатори наступного падіння (різке збільшення кількості оголошень, продаж нових квартир дефіцитних груп (1 кімн., 2 кімн.) Зараз кількість оголошень зменшилась, і це подається як ознака росту. Але просто майже нічого реально не продається (за словами знайомих брокерів - всі мої знайомі цю діяльність або кинули, або перейшли на ринок землі чи дорогої оренди). Покупці чекають падіння, до того ж більшість ринку - це не покупці з нуля, а ті, хто бажає щось продати і ще щось купити. Цим людям ситуація явно невигідна - в жорстких часових рамках продати вони можуть тільки дешево, а купити - дорого (бо більшість продавців нікуди не спішить і ціну знижувати не хоче). З цією ж метою нагнітають розмови про майбутнє падіння долара - щоб народ швиденько побіг вкладати гроші в квартири.
 • 2006.05.03 | AST

  Треба бутиідіотом, щоб таке стверджувати

  За квартиру, де я живу, минулого літа пропонували 60-65 тис. Сьогодні - до 90 тис.
  Паралелі з Варшавою недоречні. Київський ринок нерухомості формується по-інакшому. Паралелі доречні швидше з Москвою, де звичайна трьокімнатна в гарному районі коштує під 300 400 тис.
  Мені здається, ціни на нерухомість будуть зростати і далі, доки не припиниться ріст світових цін на нафту.

  PS. Вкотре запитую: як там поживає судовий позов Мельниченка до Цвіля?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.03 | Iryna_

   Re: Треба бутиідіотом, щоб таке стверджувати

   AST пише:
   > За квартиру, де я живу, минулого літа пропонували 60-65 тис. Сьогодні - до 90 тис.
   > Паралелі з Варшавою недоречні. Київський ринок нерухомості формується по-інакшому. Паралелі доречні швидше з Москвою, де звичайна трьокімнатна в гарному районі коштує під 300 400 тис.
   > Мені здається, ціни на нерухомість будуть зростати і далі, доки не припиниться ріст світових цін на нафту.
   >
   > PS. Вкотре запитую: як там поживає судовий позов Мельниченка до Цвіля?

   1. Мова йде про процес зростання зараз (тобто порівняно максимум з минулим місяцем), а не з минулим літом. Ви ще з 2001 роком порівняйте.

   2. Мова йде про загальну тенденцію, а не про окрему квартиру, на вартість якої може впливати багато неринкових факторів типу бажання купити сусідню квартиру. Я людина ввічлива і не буду зазначати, ким є той, хто робить будь-які висновки на основі оцінки своєї власної квартири. Аж ніяк не кваліфікованим аналітиком.

   3. Пропонують - це реально дають гроші у випадку, якщо Ви квартиру реально продаєте, а не хтось просто так у художній розмові говорить, що дав би за якусь квартиру певну суму. Ви реально продаєте квартиру, де живете, чи це так - розмови? До того ж ціни з минулого літа ну ніяк не виросли на 40-50%, навіть за найоптимістичними оцінками сайтів з нерухомості.
  • 2006.05.03 | stefan

   Ціни в Москві

   от середні ціни кв.м в Москві:
   $ за кв.м.
   Вся Москва 2 884
   Восточный 2 727
   Западный 3 197
   Зеленоградский 2 030
   Северный 2 867
   Северо-Восточный 2 741
   Северо-Западный 2 851
   Центральный 3 881
   Юго-Восточный 2 539
   Юго-Западный 3 274
   Южный 2 641
  • 2006.05.03 | Englishman

   Re: Треба бутиідіотом, щоб таке стверджувати

   AST пише:

   > Паралелі з Варшавою недоречні. Київський ринок нерухомості формується по-інакшому. Паралелі доречні швидше з Москвою, де звичайна трьокімнатна в гарному районі коштує під 300 400 тис.

   авжеж. доречно казати про подібні корупційні схеми.

   > Мені здається, ціни на нерухомість будуть зростати і далі, доки не припиниться ріст світових цін на нафту.

   до чого тут нафта, розумнику?

   >
   > PS. Вкотре запитую: як там поживає судовий позов Мельниченка до Цвіля?

   ви мене ні з ким не переплутали?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.03 | AST

    Re: Треба бутиідіотом, щоб таке стверджувати

    Englishman пише:
    > > Мені здається, ціни на нерухомість будуть зростати і далі, доки не припиниться ріст світових цін на нафту.
    >
    > до чого тут нафта, розумнику?

    А до чого тут корупційні схеми? Ніхто і ніколи не змусить буд-компанію продавати житло за 500 у.є. метр поки є покупці, готові викладати втричі-вчетверо більше. І вони є.

    >
    > >
    > > PS. Вкотре запитую: як там поживає судовий позов Мельниченка до Цвіля?
    >
    > ви мене ні з ким не переплутали?

    Це до Мен з Бюстом було.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.03 | Englishman

     Re: Треба бутиідіотом, щоб таке стверджувати

     AST пише:
     > Englishman пише:
     > > > Мені здається, ціни на нерухомість будуть зростати і далі, доки не припиниться ріст світових цін на нафту.
     > >
     > > до чого тут нафта, розумнику?
     >
     > А до чого тут корупційні схеми? Ніхто і ніколи не змусить буд-компанію продавати житло за 500 у.є. метр поки є покупці, готові викладати втричі-вчетверо більше. І вони є.

     це елементарна економіка- обмеження пропозиції житла веде його подорожчання. За нормальної конкуренції та відсутноті поборів, його ціна буде наближатися до собівартості+вартість альтернативної інвестиції. Зараз деякі будівальники заявляють, що за таких умов можуть продавати житло за 700-750 доларів за метр, і це схоже на правду.

     Да, і не треба згадувати про вартість житла поруч з Кремлем, ок? Бо київські ціни в СЕРЕДНЬОМУ наздоганяють московські.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua