МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Скільки коштуватиме Росію окупація України?

05/03/2006 | Андрій Сидор
На саміті міністрів закордонних справ СНД , який відбувся у Москві 21 квітня поточного року , МЗС України внесло до порядку вимогу визнати голодомор 30-х років актом геноциду. Росія, Білорусь, Киргизстан, Таджикістан й Узбекистан голосували проти внесення цього питання. Як заявив російський посол в Україні Віктор Черномирдін, росіяни зазнали не менше страждань і лиха, ніж українці. Натомість міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сказав, що вважає це питання врегульованим. Лавров мав на увазі схвалення у вересні 2003 р. Спільної заяви на 58-й сесії Генеральної Асамблеї ООН щодо засудження Голодомору 1932-33 рр. в Україні. Росія, хоч і приєдналася до Спільної заяви, чинила значний опір продовженню Україною роботи щодо міжнародного визнання голодомору.

Чому Росія займає таку позицію? По-перше, Росія, як спадкоємниця колишнього Радянського Союзу, боїться виплати відшкодування народам, які зазнали від неї лиходійства. Слід пригадати, що тільки Литва жадає від Росії виплати 20 - ти мільярдів доларів за окупацію, яка тривала з 1940 до 1991 р. А скільки коштуватиме РосіюосіюРр окупація України? Окупація, яка виявилася набагато довшою і жорстокішою. Голодомор, під час якого за підрахунками істориків загинуло від 7 до 10 мільйонів українців, фізичний і психологічний терор, наступ на інтелектуальну еліту, знищення Української автокефальної православної церкви, заслання до трудових таборів, русифікація. По-друге, визнання голодомору актом геноциду підриває міф, складову, на якій побудований російський менталітет. Сліпа та безкритична віра в велич та винятковість своєї нації. Право накидати свою волю іншим народам. Віра в цівілізаторську та миротворчу місію свого народу. З метою збереження цього міфу росіяни готові фальсифікувати свою історію. І це, до речі, чинять – величання Петра І, Сталіна чи останнім часом справа Катиня.

І хоча про голодомор зібрано чимало документів та свідчень (багато цікавих матеріалів заміщено в інтернеті) і всі вже знають винуватців, але росіяни послідовно маніпулюють фактами. По-третє, ціла правда про голод послабить ,,авторитет” Росії в світі. Держава, яка перемогла нацистську Німеччину, сама скоріше винищувала своїх громадян з іще більшою жорстокістю.

Слова Лаврова, для нас українців, є не до прийняття, є образливими. Але чого можна вимагати від міністра президента Путіна, якого старші колеги виконували накази Сталіна? Доки Росія не попросить в нас пробачення і не заплатить відшкодування за вчинені звірства, питання голодомору є відкрите і актуальне, а нашим моральним обов’язком є домогтися того.

Стаття надійшла на Майдан з м. Кентшина (Польща) From: "Andrzej Sydor" andsydor2@wp.pl Date: Wed, May 3, 2006 7:40 am

Відповіді

  • 2006.05.04 | Larysa Antoschuk

    Re: Скільки коштуватиме Росію окупація України?

    Андрію, сьогодні можна говорити про дійсно актуальні питання щодо взаємовідносин на векторі Україна - Росія. Безперечно, ті втрати, які ми зазнали як нація під час голодомору тридцятих, важко осягнути і тим більше "пробачити". Світові науковці говорять, що це просто чудо, що наш народ зміг відновитися та розвиватися далі.
    Про позицію Росії ви зауважили вірно. І ми маємо відстоювати насамперед свої інтереси та інтереси майбутніх поколінь. Адже, як кажуть, на ображеному воду возять...
    Побільше ж б діла, а не слів, нашим політикам, дипломатам та науковцям. Тільки в такому випадку можна буде очікувати змін не лише у внутрідержанвих процесах, а і у позиціювання держави на міжнародній арені.
    пишіть ще! цікаво почути ваші думки про стан справ у нашій державі :)

    Андрій Сидор пише:
    > На саміті міністрів закордонних справ СНД , який відбувся у Москві 21 квітня поточного року , МЗС України внесло до порядку вимогу визнати голодомор 30-х років актом геноциду. Росія, Білорусь, Киргизстан, Таджикістан й Узбекистан голосували проти внесення цього питання. Як заявив російський посол в Україні Віктор Черномирдін, росіяни зазнали не менше страждань і лиха, ніж українці. Натомість міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сказав, що вважає це питання врегульованим. Лавров мав на увазі схвалення у вересні 2003 р. Спільної заяви на 58-й сесії Генеральної Асамблеї ООН щодо засудження Голодомору 1932-33 рр. в Україні. Росія, хоч і приєдналася до Спільної заяви, чинила значний опір продовженню Україною роботи щодо міжнародного визнання голодомору.
    >
    > Чому Росія займає таку позицію? По-перше, Росія, як спадкоємниця колишнього Радянського Союзу, боїться виплати відшкодування народам, які зазнали від неї лиходійства. Слід пригадати, що тільки Литва жадає від Росії виплати 20 - ти мільярдів доларів за окупацію, яка тривала з 1940 до 1991 р. А скільки коштуватиме РосіюосіюРр окупація України? Окупація, яка виявилася набагато довшою і жорстокішою. Голодомор, під час якого за підрахунками істориків загинуло від 7 до 10 мільйонів українців, фізичний і психологічний терор, наступ на інтелектуальну еліту, знищення Української автокефальної православної церкви, заслання до трудових таборів, русифікація. По-друге, визнання голодомору актом геноциду підриває міф, складову, на якій побудований російський менталітет. Сліпа та безкритична віра в велич та винятковість своєї нації. Право накидати свою волю іншим народам. Віра в цівілізаторську та миротворчу місію свого народу. З метою збереження цього міфу росіяни готові фальсифікувати свою історію. І це, до речі, чинять – величання Петра І, Сталіна чи останнім часом справа Катиня.
    >
    > І хоча про голодомор зібрано чимало документів та свідчень (багато цікавих матеріалів заміщено в інтернеті) і всі вже знають винуватців, але росіяни послідовно маніпулюють фактами. По-третє, ціла правда про голод послабить ,,авторитет” Росії в світі. Держава, яка перемогла нацистську Німеччину, сама скоріше винищувала своїх громадян з іще більшою жорстокістю.
    >
    > Слова Лаврова, для нас українців, є не до прийняття, є образливими. Але чого можна вимагати від міністра президента Путіна, якого старші колеги виконували накази Сталіна? Доки Росія не попросить в нас пробачення і не заплатить відшкодування за вчинені звірства, питання голодомору є відкрите і актуальне, а нашим моральним обов’язком є домогтися того.
    >
    > Стаття надійшла на Майдан з м. Кентшина (Польща) From: "Andrzej Sydor" andsydor2@wp.pl Date: Wed, May 3, 2006 7:40 am


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".