МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Московський Патріархат захвачує землю як депортовані (л)

05/04/2006 | Tatarchuk
Московський Патріархат захвачує землю як депортовані

http://mediacrimea.com.ua/index.php?new_id=96

Комітет захисту Української Православної Церкви Київського Патріархату в АР Крим, 4 травня


Минуло два місяці як Московський патріархат захопив в центрі міста Сімферополя парк ім. Шевченка, єдине місце де протягом десяти років збиралась українська громада Криму. Таку інформацію МЕДІАКРИМ отримав від комітету захисту УПЦ Київського Патріархату в Криму.

Управління Кримської Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату просило надати правову оцінку події, яка мала місце в парку ім. Тараса Шевченко 18 березня 2006 року, СБУ, Прокуратуру АР Крим, Головне Управління МВД України в Криму, Раду Міністрів і Сімферопольську міську раду.

8 березня 2006 року при підтримці проросійських антидержавних сил, представник Московського Патріархату митрополит Лазар заявив про будівництво церкви в центрі парку і благословив початок будівництва церкви в парку імені Тараса Шевченка. Всі ці події відбулися за дозволом Володимира Баженова, заступника міського голови та кандидата на посаду Сімферопольського міського голови. Сам В. Баженов відмовився прокоментувати на надати необхідні документи про дозвіл проведення цієї акції, а також зустрітися з єпископом Кримським УПЦ КП Климентом.

Знаючи те, що українська громада Криму неодноразово зверталась до колишнього Сімферопольського міського голови В. Єрмака про виділення землі в парку ім. Тараса Шевченко під будівництво Кафедрального собору Київського Патріархату, комітет захисту УПЦ КП в Криму висловив свій протест проти дій митрополита Лазаря і заявив, що дана акція спрямована на розпалення міжконфесійної і міжнаціональної ворожнечі саме в розпал передвиборчої кампанії. З приводу цього факту було надіслано офіційні листи в правоохоронні та державні виконавчі органи влади.

СБУ в Криму надіслало лист про відмову розгляду цієї справи, мотивуючи тим, що це питання не належить до компетенції їхнього органу згідно чинного законодавство. Але дану інформацію переслали до Прокуратури АР Крим. Більше як місяць Прокуратура АР Крим та Головне управління МВС України в Криму не реагують на звернення.

Натомість, Сімферопольська міська рада надала відповідь, що не може розв’язати даного питання, у зв’язку із закінченням повноважень попереднього депутатського корпусу, а новий ще не приступив до виконання своїх обов’язків і не створені комісії, які повинні винести рішення до розгляду на засідання сесії.

Враховуючи, що Конституція України гарантує рівні права всім конфесіям, сьогодні практично всі державні органи влади в Криму порушують законодавство України, надаючи перевагу у вирішення земельних питань тільки УПЦ Московському Патріархату. Було б непогано, якби помаранчева влада виконала зобов’язання в Криму перед титульною нацією – українців не словами, і конкретною справою. І такою вагомою невідкладною справою є наступні прохання віруючих в Криму:
1.Покласти край беззаконним діям керуючого Сімферопольської і Кримської Єпархії УПЦ Московського Патріархату митрополита Лазаря, щодо самовільного захвату земель, розпалювання міжконфесійної ворожнечі між віруючими Київського та Московського патріархатів.
2. Зупинити зухвале ставлення до віруючих Київського Патріархату зі сторони державних органів, які керуються листами митрополита Лазаря при розгляді питань пов`язаних з виділенням землі та приміщень під церкву.
3. Звернути увагу на те, що під керівництвом Московського Патріархату в Криму, відбувається підтримка формуванням антидержавних сил, котрі дестабілізують ситуацію на території АР Крим.
4. Взяти під свій особистий контроль питання, пов`язаного з виділенням земельної ділянки Управлінню Кримської Єпархії УПЦ Київського Патріархату для будівництво Кафедрального Собору.
5. Надати державну підтримку Управлінню Кримської Єпархії УПЦ Київського Патріархату у питаннях будівництва кафедрального Собору в місті Сімферополь та виділенні земельної ділянки.


Що стосується парку імені Тараса Шевченко про виділення землі під будівництво церкви, то насамперед слід зазначити свої звернення про виділення землі надавалися не тільки УПЦ КП, а й Українською Греко-католицькою та Римо-католицькою громадами в Криму. Усім конфесіям було відмовлено, мотивуючи, що це є паркова зона. Тому це є ще одним прикладом зухвалого вирішення питання, яке дестабілізує ситуацію в автономії та призводить до міжконфесійної ворожнечі.

Відповіді

 • 2006.05.04 | ЖАК

  Re: Московський Патріархат захвачує землю як депортовані (л)

  Что, анафема жаловаться начинает? Филарету мало ЗАХВАЧЕННЫХ им храмов? Этому невыездному "патриарху! Я просто обалдел, увидев это святейшество" на бигбордах, да не просто так, но в компании с ледяевцами (для несведующих- церковь "новое поколение"). Вот уж союз- анафема с антихристом! Пояснение дошедшим до крайней степени укр. шовинизма- Бог Един! Укр. бога просто не существует!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.05 | один_козак

   Так Бог ВООБЩЕ один, и никто его не приватизирует (-)

 • 2006.05.05 | Мірко

  Re: Московський Патріархат захвачує землю як депортовані (л)

  Час МП судити за антиконституційне розпалювання між-релігійних чварів, - почавши від анафем (проти Мазепи і проти КП) а скінчивши на власне цім варяцтву.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.05 | ЖАК

   Re: Московський Патріархат захвачує землю як депортовані (л)

   А судить кто будет? И определение анафемы как трактовать? Кстати, анафеме был предан г-н Денисенко, т.наз. "патриарх", причем за раскол Церкви. Своеобразный сеператист от Церкви такой вот. А Вы, призывом к "суду" напоминаете "Ивана Бездомного" (надеюсь знаете такого персонажа из "Мастер и Маргарита" Булгакова?). Итак: что такое "анафема"?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.05 | ЖАК

    Re: Московський Патріархат захвачує землю як депортовані (л)

    Хотя бы здесь посмотрите: http://newsman.narod.ru/anafema.html
  • 2006.05.06 | ans-mo

   Як продали руську (тобто українську) церкву

   Як продали руську (тобто українську) церкву

   Як відомо, українська православна ієрархія була висвячена Єрусалимським патріархом Феофаном у 1620р. Восени 1684р. Московський патріарх звернувся до І.Самойловича з пропозицією обрати такого Київського митрополита, який би погодився залежати не від Константинопольського, а від Московського патріарха. Гетьман порадив обрати митрополитом Луцького єпископа князя Гедеона Четвертинського (його племінник був зятем гетьмана).
   29 червня 1685р. у храмі Св.Софії у Києві відбулися вибори митрополита, на яких була присутня козацька старшина: І.Мазепа, В.Борковський, Я.Жураховський, Л.Полуботок, І.Коровченко. Митрополитом обрали Гедеона Четвертинського.
   Посвячення Гедеона в сан Київського митрополита відбулося в Москві 8 листопада 1685р. в Успенському соборі у присутності вищого духовенства і царів (Івана і Петра). До Константинополя було відправлено московського дяка М.Алексєєва та полковника Івана Лисицю з грамотами до патріарха Діонісія та проханням визнати підпорядкування Київської митрополії Московському патріархові. Під впливом великого турецького візира Діонісій погодився на це. У 1686р. він розіслав грамоту до всіх віруючих і священиків Київської митрополії з проханням визнати Гедеона митрополитом, а також підпорядкувати Київську митрополію Московському патріарху. Так закінчилася незалежність (автокефальність) української православної церкви...
   До нашого часу збереглася коротенька розписочка р. 1686 цього патріархи; цю розписочку Діонисій видав московському послові Нікіту Алєксєєва, що брав у його грамоти на київську митрополію. Діонисій писав: „Приняли есмы милостиню святаго вашего царствія отъ посланного вашого господина Нікіту Алєксєєва три сорока соболей и двести червонньїх», податель же благих Господь да будеть мздодавецъ вашому державнейшему царствію" (Ibidem, передмова ст. 144 Архиігь ст. 177.—Через 2 роки Діонисія скинули з патріаршества за те, що оддав Москві руську церкву)
   Не вдержався після цього й Досифей; коли до його знову знайшов посол, то владика сказав: „Я пріискал въ правилах, что вольно всякому архієрею отпустать из своєй єпархіи к другому архієрею( Ibidem, ст. 141, передмова)
   І за це Досифей теж получив 200 золотих (Іbidem ст. 112.)
   А гетьман Іван Самойлович, що дуже помагав Москві забрати українську церкву, получив золотий ланцуг та два алмазних клейиоди (Малоросс. дела 1686 р. №25).
   Так дешево продали руську церкву...

   Іван Огіенко
   http://www.patent.net.ua/intellectus/facts/church/376/ua.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua