МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нова Верховна Рада проживе недовго. Прогноз.

05/08/2006 | jurij
Вибори дуже нервова та грошово витратна операція. Л.Кучма за своє президентство тричі серйозно погрожував розпустити парламент, і злякані парламентарі після кожної погрози йшли на поступки, навіть Конституцію аврально прийняли. Гратися у дострокові вибори діючі депутати не хотіли ніколи. Не зважаючи на постійні чутки, український парламент проживав своє сите лобіське життя в повній мірі.
Що дивно, тверезо оцінюючи ситуацію у вищій політиці держави, можна сказати, що нова Рада може бути розпущена, навіть всупереч волі більшості парламентарів і політичних спонсорів.
Справа в тім, що В. Ющенку та „Нашій Україні” не вигідний, або навіть смертельно небезпечний і союз з БЮТ, і союз з Регіонами.
Союз з безкомпромісною Ю.Тимошенко віддасть їй прем’єрство з усіма наслідками. Щоб не казали політики часів виборчої кампанії, але в Україні бізнес і політика – речі неподільні. Вищі можновладці давно перестали бути ідеалістами, заробляючи гроші через владу, а владу через гроші. Допустити до влади, значить допустити до великих фінансів загальнодержавного розміру. Не важливо, що це буде – політичний дах над бізнесом, що уберігає від впливу ворожих економічних законів (особливо податкових), чи „нецільові” витрати бюджету.
Тимошенко давно й вперто б’є не лише по Порошенку, Мартиненку й Третьякову, а цим завдає удару по бізнесу президента, що будувався багато років. А попереду – гра на мільярди, велика приватизація Укртелекому, Укрзалізниці і т.д. БЮТ перебирає на себе області Центральної України, колишню базу Ющенка на виборах, а це не лише економічний, а й політичний крах.
Союз з Януковичем.
„Донецькі” навіть Кучмі могли диктувати умови. Перед виборами здається, так ставилася „пропозиція” - або Янукович кандидат від влади, або Ющенко переможець вже в першому турі. Отримавши присутність у керівництві Верховної Ради та уряді, вони не зупиняться на чітко визначеній угодами ділянці. Вся історія розвитку клану – історія економічного та політичного загарбання з опертям на міцну дисципліну та культ сильного. Команда Ющенка, виказавши слабкість втратить повагу у таких партнерів, з нею перестануть рахуватися. Відраза киян до прибічників Януковича ґрунтувалася в тому числі і на не сприйнятті „шансонівського” стереотипу поведінки.
І, нарешті, Нашу Україну буде оголошено ренегатами на додаток до економічних провалів. Це позбавить діючого президента шансів на переобрання.
Кожна пряма дія команди Ющенка в новій Раді приречена на поразку. Тому вони відверто затягують час, зволікають з рішенням. Коли політичні перемови зайдуть у глухий кут, вихід буде лише у нових виборах.

Відповіді

 • 2006.05.08 | stefan

  Re: Нова Верховна Рада проживе недовго. Прогноз.

  Логіка в твердженні є, але з самого початку розпустити ВР ніхто не набереться смілості, бо:
  1.ВР ще взагалі не працювала.
  2.дуже короткий термін.
  3.практично ніхто не знає, яка буде конкретика у ВР(комітети, більшість,
  керівництво ВР).
  4.таких смілих Президентів, щоб з самого початку розпустили Парламент,
  історія майже не пам"ятає.
  5.такий удар бюджет України не винесе
  6.міжнародний імідж України впаде нижче позначки "0".
  ***
  а от через рік-два все може бути...

  "всі правила безпеки написані кров'ю"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua