МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сталінський тост за Перемогу в 2-й світовій

05/08/2006 | stefan
Тост Сталіна на честь російського народу:

“ Я хотел бы поднять тост за здоровье нашего Советского народа и, прежде всего, русского народа. Я пью, прежде всего, за здоровье русского народа потому, что он является наиболее выдающейся нацией из всех наций, входящих в состав Советского Союза. Я поднимаю тост за здоровье русского народа потому, что он заслужил в этой войне общее признание, как руководящей силы Советского Союза среди всех народов нашей страны.”
***
чому тов.Сталін Й.В.зробив такий "нерівний тост" на честь російського народу?.
прошу об"єктивного обгрунтування.

...
"всі правила безпеки написані кров'ю"

Відповіді

 • 2006.05.08 | толя дейнека

  Re: Сталінський тост за Перемогу в 2-й світовій

  думаю, Сталіну особливо пояснювати чому не було потреби, все було перед очима. Німець пройшов всю Європу, але застряг і зрештою був розтрощений в Росії, в тих лісах і болотах. Російський солдат ладен був вмерти, але не пустити загарбника. Жінки і діти в тилу повністю перебудувавалися на мобілізаційний стан і забезпечили фронт достанєю кількістю зброї, харчів і решти необхідного.
  Російська Красна армія і російський тил віявилися міцнішими за німця в годину випробування не на життя, а на смерть.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.08 | stefan

   Re: Сталінський тост за Перемогу в 2-й світовій

   Толя
   толя дейнека пише:
   >Німець пройшов всю Європу, але застряг і зрештою був розтрощений в Росії, в тих лісах і болотах. Російський солдат ладен був вмерти, але не пустити загарбника. Жінки і діти в тилу повністю перебудувавалися на мобілізаційний стан і забезпечили фронт достанєю кількістю зброї, харчів і решти необхідного.
   > Російська Красна армія і російський тил віявилися міцнішими за німця в годину випробування не на життя, а на смерть.
   ***
   а український народ і Україна де?
   були в Магадані чи на Сахаліні?
   ,,,
   "всі правила безпеки написані кров'ю"
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.08 | толя дейнека

    Re: україна була окупована

    звісно, чимало українців билися з німцем на фронтах.
    що стосується власне україни, на її теренах пройшли найкривавіші битви 2ї світової, але значною мірою невдалі для Красної армії, її найбільші поразки відбулися саме тут.
    якщо говорити про визначальні битви 2ї світової, то це був Сталінград, Курськ і остаточно зломаний хребет німцю був в операції Багратіон в Білорусі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.09 | Englishman

     Re: україна була окупована

     толя дейнека пише:
     > звісно, чимало українців билися з німцем на фронтах.
     > що стосується власне україни, на її теренах пройшли найкривавіші битви 2ї світової, але значною мірою невдалі для Красної армії, її найбільші поразки відбулися саме тут.
     > якщо говорити про визначальні битви 2ї світової, то це був Сталінград, Курськ і остаточно зломаний хребет німцю був в операції Багратіон в Білорусі.

     ну звичайно. в Україні на боці Червоної Армії воювали виключно українці, в Росії- росіяни, а в Німеччині- німці. Чому Сталін не підняв тоста за хоробрий німецький народ, на чиїх теренах відбулися найбільши перемоги Червоної Армії?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.09 | толя дейнека

      Re: мені нема на що відповідати, бо я не писав того що ви мені

      ви мені приписуєте.

      Мій дід, Микола Дейнека, солдат червоної армії, загинув під Сталінградом. З 1939 року був дома 4 місяці - воював Польщу, а потім Фінляндію.
      9 травня - Перемога і наша, і росії, і англійців, і американців.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.09 | Englishman

       ви почали вигороджувати спіч сталіна,

       наводячі приклади суцільних поразок в Україні та найгучніших перемог у Росії. Щоб зрозуміти, на що ви натякали, не треба бути генієм.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.09 | толя дейнека

        Re: ви почали вигороджувати спіч сталіна

        ну хіба ви не знаєте, що я говорю правду, навіть коли вона мені особисто не є приємною. Якщо ви вибудували на підставі моїх слів якийсь місток між поразками і власне Ураїну - це ваші хворі фантазії.

        це правда, що на території україни Красна армія зазнала пекучих поразок, при чому поразки 1942 року були не меншими від поразок року 1941. Але здобутий тут досвід не пройшов дарма. Динамічна війна із великими втратами, несподіваними маневрами і глибокими проваллями вигартував той клас солдата і офіцера, що переміг фашиста. Саме тут карбувалася майбутня перемога, а не в окопній війні зі сталими роками фронтами на півночі.

        В спічі-тості Сталіна я нічого образливого для себе не бачу впритул, для довідки я є етнічним українцем, громадянином і патріотом України.
        Більше того, мені незрозумілий настрій значної частини форумчан самостверджуватися за разунок того щоб наговорити капостей на Москву і росіян, навіть і в день нашої спільної перемоги. Такого класу самоствердження можна пояснити тільки з боку прищавого юнака, або осіб інтелектуально до нього прирівняних.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.09 | Englishman

         Re: ви почали вигороджувати спіч сталіна

         “ Я пью, прежде всего, за здоровье русского народа потому, что он является наиболее выдающейся нацией из всех наций, входящих в состав Советского Союза. ”


         толя дейнека пише:
         > В спічі-тості Сталіна я нічого образливого для себе не бачу впритул

         ну що ж, це ваша особиста малоросська справа.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.09 | толя дейнека

          Re: тост сталіна

          Тост, произнесенный И. В. Сталиным в Кремле 24 июня 1945 года в честь участников Парада Победы на Красной площади

          - Я хотел бы поднять тост за здоровье нашего советского народа и , прежде всего, русского народа.

          Я пью, прежде всего, за здоровье русского народа потому, что он является наиболее выдающейся нацией из всех наций, входящих в состав Советского Союза.

          Я поднимаю тост за здоровье русского народа потому, что он заслужил в этой войне общее признание как руководящая сила Советского Союза среди всех народов нашей страны.

          Я поднимаю тост за здоровье русского народа не только потому, что он - руководящий народ, но и потому, что у него имеется ясный ум, стойкий характер и терпение.

          У нашего правительства было немало ошибок, были у нас моменты отчаянного положения в 1941-1942 годах, когда наша армия отступала, покидала родные нам села и города Украины, Белоруссии, Молдавии, Ленинградской области, Прибалтики, Карело-Финской республики, покидала, потому что не было другого выхода. Иной народ мог бы сказать правительству:

          "Вы не оправдали наших ожиданий, уходите прочь, мы поставим другое правительство, которое заключит мир с Германией и обеспечит нам покой". Но русский народ не пошел на это, ибо он верил в правильность политики своего правительства и пошел на жертвы, чтобы обеспечить разгром Германии. И это доверие русского народа к Советскому правительству оказалось той решающей силой, которая обеспечила историческую победу над врагом человечества - над фашизмом.

          Спасибо ему, русскому народу, за это доверие!

          За здоровье русского народа!

          ------------
          (тд) як бачимо, Йосиф Сталін, хоч зачіпав історичний контекст, говорив передусім про про власні проблеми: він висловлював вдячність, що його не скинули і не розстріляли. Ну і заодно подякував зі стійкість і мужність.
          Якщо ж поритися в висловах політичний діячів, то такого роду висловлювань хоч греблю гати. Навіть в наш політкоректний час, без епохальних стресів, взяти навіть не Буша, а Ширака чи Берлусконі.

          Що я мушу відчувати, читаючи цей загалом невинний пасаж? Відчувати шкоду, що не мій народ названо "видающимся"? та вже переживу якось.. :)
          Це висловлювання мені загалом байдуже, я хіба що можу вітати повернення кремля до концепції національної держави, від войовничого безрідства перших жидо-більшовиків, про що нижче в цій гілці зауважив Чучхе. Парадоксально, але цей тост був кроком до ствердження і української державності.
          Сталіна треба судити за його дії під час час розкуркулення, під час голодомору, за пограбування села. А цей тост на святкуванні перемоги - що тут потребує якихось негативних емоцій, за винятком констатації історичного тла? Це що, мало наслідком, що якась смоленська деревня стала жити краще за чернигівське село? Скрізь були злидні..
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.09 | Хвізик

           згоден на 100%, бо та сволоч вусата так була пересрала, що з пер

           переляку дозволила і релігію, і нац прапори, і республікам в оон вступити дозволила - що завгодно, аби лиш його не скинули.

           от і підняв тоста.
  • 2006.05.08 | Soft

   Вот пусть "российские" ветераны ВОВ и валят в Россию.(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.08 | толя дейнека

    Re: перед тим як сказати, ти добре подумав, дурнику? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.08 | Нестор

     Цілком логічно

     Дивним виглядає їх життя в Україні з паралельним поклоніням іншій країні і потаємними мріями ліквідації української державності. По-моєму теж таким людям слід їхати в Росію.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.08 | толя дейнека

      Re: дивним виглядає

      дивним виглядає ваш заклик, якщо вивіріти його на "європейських правових нормах". Ну невже нема іншого способу самоствердження, ніж по шкідливому вимагати депортації літніх і заслужених людей?
      А як ви собі це уявляєте практично? цікаво побачити-почути формулювання законів, на підставі яких це робиться.

      якщо ми поважаємо себе і свою країну, кожен має затямити собі раз і назавжди. Точка зору кожної людини, навіть якщо вона в чомусь не збігається з власною позицію, заслуговує на повагу.
      Наскільки я знаю ветеранів тої війни, вони є лояльними громадянами своєї країни і по правді їх турбують трохи інші проблеми, порівняно з тим що ви приписуєте. Крім того, ніхто не бажає зла нашій землі, а їхнє своє розуміння життя треба поважати хоча б з відчуття поваги за здобуту тими солдатами перемогу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.09 | Мірко

       Re: дивним виглядає

       Толя пише
       >дивним виглядає ваш заклик, якщо вивіріти його на "європейських правових нормах". Ну невже нема іншого способу самоствердження, ніж по шкідливому вимагати депортації літніх і заслужених людей?<

       Є. Треба вимагати засудження літних воєнно-злочинців та злочинців проти людства. Треба Нюрнберґ 2. Це точно "европейська правова норма"!

       >А як ви собі це уявляєте практично? цікаво побачити-почути формулювання законів, на підставі яких це робиться.<

       Ну, та по европейськи, - злочинців вішали, ні?

       >якщо ми поважаємо себе і свою країну, кожен має затямити собі раз і назавжди. Точка зору кожної людини, навіть якщо вона в чомусь не збігається з власною позицію, заслуговує на повагу.<

       Зрозуміло чому стільки непокараних злочинців в Україні. Може вам світиться пост Головного Прокурора? ;)

       >Наскільки я знаю ветеранів тої війни, вони є лояльними громадянами своєї країни<

       Своєї, - безперечно. Як і Ґеббелс своєї. Але мова тут про вірність Україні. Бачу як ваші "лояльні" під трикольорами маршерують.

       >і по правді їх турбують трохи інші проблеми, порівняно з тим що ви приписуєте.<

       Звісно. Ми всі турбуємося іншими проблемами. Ну і що?

       >Крім того, ніхто не бажає зла нашій землі,<

       Ой! Пропоную вам пост Міністра Оборони, та Верховного Судді, - в додатку до посади Головного Прокурора. :sarcastic:

       >а їхнє своє розуміння життя треба поважати хоча б з відчуття поваги за здобуту тими солдатами перемогу.<

       А тут видно цілу суть вашого повідомлення. Різниця між повішеними в Нюренберґу а вашими героями це поразка одних і перемога других. А в тім на жаль ціла правда. Переможців не судять. Свята правда.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.09 | Сергій Кабуд

        не реально добитися перемоги над москвою якщо робити це

        бо більшість воювавших в ЧА були туди призвані насильно і загинули
        залишилися їхні нащадки, яким Ваші заяви ніколи не сподобаються і вони потім вас не підтримають коли буде йтися про то що треба промосковського ющенка і тимошенка скидувати.

        Не треба робити собі ворогів з людей які так само постраждали як і ми, може інакші обставини.

        За кілька років проблеми не буде і УПА буде визнана єдиною проукраїнською воюючою стотроною, але не так швидко
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.09 | Мірко

         Re: не реально добитися перемоги над москвою якщо робити це

         >бо більшість воювавших в ЧА були туди призвані насильно і загинули<

         Тому вони жертви. Не називаймо жертви героями. Герої добровільни йшли на прю.


         >залишилися їхні нащадки, яким Ваші заяви ніколи не сподобаються<

         Як і Україна їм не подобається.

         >і вони потім вас не підтримають коли буде йтися про то що треба промосковського ющенка і тимошенка скидувати.<

         На їхню поміч не сподіваюсь.

         >Не треба робити собі ворогів з людей які так само постраждали як і ми, може інакші обставини.<

         В незалежній Україні, це їх вибір, не мій.

         >За кілька років проблеми не буде і УПА буде визнана єдиною проукраїнською воюючою стотроною, але не так швидко<

         За рахунком Мойсея, - ще 25 з лишком років. :D
       • 2006.05.09 | толя дейнека

        Re: пане Мірко, не верзіть дурниць

        ви самі собі вигадуєте страшилок, а потім самі їх лякаєтеся під ліжком.

        по перше, переважна кількість ветеранів війни - це звичайні люди, українці, чоловіки і жінки, які стали свого часу на страшний бій із німцем-мад'яром-румуном. Лояльні громадяни, які підтримують незалежність України.

        по друге, в нас на батьківщині вони вважаються героями, і ніхто не мінятиме свого ставлення до них. Такого не можна уявити в страшному сні.

        по-третє, це вже дуже літні люди, і тому їх цікавить не так сучасна політична марнота, а більше відсутність якихось ліків чи лікування.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.09 | stefan

         Re: пане Мірко, не верзіть дурниць

         Толя!
         пан Мірко не живе в Україні.
         він все споглядає з НЛО.
         от і вся проблема.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.09 | толя дейнека

          саме тому я намагався пояснити, простими словами, спокійно (-)

        • 2006.05.09 | Нестор

         Це не дурниці, а реальність

         НКВДисти - це реальні вбивці і виродки. І ми не лише не засудили їх, а на державному рівні їм різні почесті надаємо.

         Парадокс. Ті хто воював під жовто-блакитним прапором - зараз в незалежній Україні ніхто, а НКВДисти, які вбивали українців - зараз користуються в Україні всілякими пільгами і пенсіями.

         Очевидно, що це маразм. Їх треба або судити або депортувати в Росію
      • 2006.05.11 | saha

       Re: дивним виглядає

       Взагалі вирішити це питання прийняттям декількох законів та виконанням ще кількох.
       Перше прийняти закон про борців за не залежність і всі привилеї їм.
       До борців за незалежність прирівняти УПА, дисидентів.
       Сказати що Росія правонаступниця СРСР, тобто якщо вона забрала всі закордонні будівлі, валютний фонд решту, алеж якщо вступаєш в права спадщини то буд добрий і відповідай по долгам а не тільки активи собі. а долги наступні
       - голодомор, ветерани ВВВ, авгана список можна продовжити.
       потім видати закон що вояки ЧА також воювали за незалежність і прирівняти їх до борців за незалежнісь, але типу якщо не докажуть що служив в НКВС.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.11 | saha

        Re: дивним виглядає

        тут просто існує деяка підвоха.
        боєць ЧА має визнати що воював він за свою родину і Батьківщину, а не за власть советов и лично товарисча Сталина. Для перших шана і пільги, для других чемодан, вокзал, Росія
       • 2006.05.11 | Сергій Кабуд

        ідеальний план, президент Кук його б втілив а ющу путін не дозво

        не дозволяє, бо ющ лояльний до начальства за шо кучма його і любив і вирощував і як бачимо ющ вдячний панукучмі і начальство в кремлі добре слухає
     • 2006.05.08 | Тульский пряник

      Неблагодарность - худший из пороков

      Эти люди, о которых такое как Вы отрепье, позволяете так высказываться отдали свои жизни за то, чтобы Вы имели возможность вообще поднимать глаза к небу. Ибо лучшее что Вам было уготовано фашистским режимом - это стать мылом. Но Вы никогда этого не поймёте, поэтому завтра не мешайте остальным людям праздновать свою Победу у памятника на Гвардейской.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.08 | Хвізик

       рідкісний випадок, коли я не можу не погодитися з Пряником, бо ж

       невідомо, що би було, якби Гітлер переміг. В МайнКампфі чітко написано, що усі слов"яни, то є напівлюде, яким нема чого жити на землі. Підтвердженням того, що це не були просто слова, є той факт, що гітлерівці позаарештовували всю верхівку ОУН, які насмілілися проголосити Укр державу. Багато націоналістів було закатовано у Гестапо, багато було розстріляно...

       Так що, давайте не будемо зайвого балакати, а вип"ємо грамів по 100 за переможців та в пам"ять тих, хто не вернувся із битв.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.09 | Сергій Кабуд

        Правильно, За перемогу!добре якби червоні так само думали

        і підтримали тост Слава Україні! належними словами:

        Слава Героям!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.09 | Мірко

         Re: Правильно, За перемогу!добре якби червоні так само думали

         Та де Красноармейцям "Слава Україні". У них "За Сталіна!". Ви пишете якусь фікцію. Можете навести один приклад коли Красная Армія ішла в наступ з кличем "Слава Україні"? Не перепишуйте історії.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.09 | Сергій Кабуд

          історія тут не до чого

          нам потрібне майбутнє і шоб воно було українським

          якщо правильно просувати концепцію примирення а точніше зняти напругу,

          шляхом введення Свята УПА, а через кілька рокі і взагалі потихеньку скасувати 9 Травня,

          Правильно запропонована ідея миру дасть тим хто її висуне позитивне паблісіті, а значить і послужить національним інтересам.

          Ветеранам УПА СЛава!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.10 | Le Observateur

           Читайте, як переписувати історію в Орвелла "1984"

           "Потихеньку скасувати 9-е Травня" не вийде, не напружуйся, бо луснеш:) Із Колюмбійського універу воно Києва не видно, а вчора до могили Невідомого солдата цілий день квіти несли люди, і дуже багато молодих - 20, 30 років, зі своїми дітками. Так що хрєн скасувати:) Хоча, правда, спроби такі тривають, щоб замість уроків Перемоги вчили "уроки холокосту". 27 вересня у Києві з цього приводу буде велике збіговисько. Не здивуюся, якщо Ющ буде там "просити прощення за злочини і кривди"
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.10 | Сергій Кабуд

            мабуть скасувати це не правильне слово

            я не пропоную просто скасувати,
            а скоріше з часом обєднати в суспільній свідомості- також і завдяки обєднанню свят-
            обєднати пошану до ВСІХ захисників України які загинули в ту війну.

            Мої родичі доречі теж є серед них.
         • 2006.05.09 | stefan

          Мірку, ти - неправий!

          По великому рахунку, всі нормальні українці, в т.ч.червоноармійці думали про Україну, і воювали за неї, за рідне село, місто, за свою рідню.
          Сталіна більшість не любили і мали його "в задниці".
          А лозунг "за Сталіна" не народ придумав, а комуняки.
          Отака муйня, малята.

          "всі правила безпеки написані кров'ю"
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.09 | Мірко

           Re: Мірку, ти - неправий!

           stafan пише
           >По великому рахунку, всі нормальні українці, в т.ч.червоноармійці думали про Україну, і воювали за неї, за рідне село, місто, за свою рідню.<

           Це саме можна сказати про німецькі війська, і про будь які війська усіх віків. І що з того. Думав про село а воював за СССР, - це герой чи невіглас?

           >Сталіна більшість не любили і мали його "в задниці".
           А лозунг "за Сталіна" не народ придумав, а комуняки.
           Отака муйня, малята.<

           Гітлера більшість німецьких вояків не любили, і мали його в задниці.
           Може i Вермахтові зробити парад по Хрещатику. Якраз за то що про рідне село думали і свого вожда не любили. Добрий вояк Швейк, чи Національний Герой Селепко, - поясніть, Стефане, чому українським недобиткам Красної Армії маємо пити 100ґр.?
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.09 | stefan

            Мірку, див..==>>

            http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1147144957&first=1147161990&last=1147090991
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.09 | Мірко

             Re: Мірку, див..==>>

             Стефку
             Бачив ваше повідомлення.
             Чекаємо на день коли ви зможете написати
             "1.Сьгодні в цей День вшануємо всіх, хто спас людство від фашизму і московського імперіялізму."
             А так, міняти одно зло на друге, це жодна побіда. Це лиш переміна собачого гівна на свиняче. Чи не час нам цілковито з гівна вийти, - і не прославляти ні одного гівна ні другого. :D
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.05.09 | stefan

              Re: Мірку, див..==>>

              Мірко пише:
              > Стефку
              > Бачив ваше повідомлення.
              > Чекаємо на день коли ви зможете написати
              > "1.Сьгодні в цей День вшануємо всіх, хто спас людство від фашизму і московського імперіялізму."
              > А так, міняти одно зло на друге, це жодна побіда. Це лиш переміна собачого гівна на свиняче. Чи не час нам цілковито з гівна вийти, - і не прославляти ні одного гівна ні другого. :D
              ***
              О, Мірку, ти й попався!
              Імперія Московська розпалася в 1991.
              ...
              За кого тост підняти за розвал Совітської імперії:
              1.Степан Бандера
              2.Михайло Горбачов
              3.ЦРУ
              4.Вояки УПА
              5.Дисиденти
              6. ...
              ?

              "всі правила безпеки написані кров'ю"
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.09 | Мірко

               1,4,5,6,7,8

               Шестим, це український народ. Семим Роналд Рейґен. Осьмим папа Іван Павло2.
               А Ґорбачев, - це жертва.
               ЦРУ було так само не приготовлена до розвалу СССР як і до подій 911. Забагато телевізор дивитесь.
               Слава Україні
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2006.05.09 | Нестор

                Героям слава, Мірку. В тебе багато однодумців

                Не тратьте куме сили. Сталінська пропаганда відмирає сама. Хоч і болісно та повільно :)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.10 | Мірко

                 Re: Героям слава, Мірку. В тебе багато однодумців

                 Нестор пише
                 >Не тратьте куме сили. Сталінська пропаганда відмирає сама. Хоч і болісно та повільно<

                 Але так кортиться чимсь приспішити цю смерть. :hot:
                 ;)
               • 2006.05.09 | Сергій Кабуд

                про цру я б не сказав

                у 90му Єльцин виступав в Колумбійському уні в нюйорку
                де казав практично все теж саме що і кожен з нас думав-

                всі сов. республіки мають отримати повну незалежність якщо вони цього прагнуть.

                Я сам це чув. Єльцин був тоді дуже класний.
          • 2006.05.09 | Хвізик

           Re: Мірку, ти - неправий!

           > А лозунг "за Сталіна" не народ придумав, а комуняки.
           Хтось мені доводив, що такого лозунга взагалі не було. В смислі, ніхто насправді не йшов у атаку з криком "за сталіна".
           кричали що завгодно, але сталіна, суку, не згадували
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.09 | Мірко

            Re: Мірку, ти - неправий!

            Хвізик пише
            >> А лозунг "за Сталіна" не народ придумав, а комуняки.

            Хтось мені доводив, що такого лозунга взагалі не було. В смислі, ніхто насправді не йшов у атаку з криком "за сталіна".
            кричали що завгодно, але сталіна, суку, не згадували<

            На жаль таке гасло було розмальоване на борту літаків, танків і т.д. Фотки є. А звукозапису з яким гаслом кидалися на ворога не чув, тому не знаю.

            Розуміючи що за нашими "героями" стояли заградотдєли то вірю що це напевно був відчайдушний крик розпачу.

            В перших роках це було гасло "піддаюсь", бо незнане пекло здавалося кращим за знане. А 3.14зніше ( ;) )ці що цілими арміями здавались в полон, тепер у німецьких формах як Власовці підпирали Німеччині фронт, бо німцям вже людського матеріялу бракувало.
            Може для незалежної України, якраз ті заградотдєли достойні 100ґрамів - бо стріляли по Красноармейцях, ;) і час від часу по німцях. :) :D :D :D
            Так чи так, питимете за вбивців.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.09 | один_козак

             Мірку! Ви такою мірою неадекватний, що

             я боюся вступати з вами в дискусію. Бо щоб тільки по пунктах перерахувати, де я з вами не згодний, знадобиться, мабуть, пів дня.)))
             Сталін- зло і Гітлер- зло. Якщо наші батьки й діди в ті роки мали такі два великі зла (крім кількох менших), і одного з них позбулися - це добре чи погано?
             Якщо припинилася м'ясорубка і дехто з неї повернувся до своєї хати ЖИВИМ- це добре чи погано? Це не свято? З цим не варто вітати?
             З моєї старшої рідні ніхто не був в УПА й нічого доброго (мабуть) про УПА не знали. На відміну від мене самого й тих родичів, хто дожив до "перебудови". Це вже з кінця 80-х ми могли щось "іншого" почитати та познайомитися з живими бандерівцями, або хоч вільно поговорити з тими, хто знав їх зблизька.
             А напад фашистів на СРСР вимагав дії задля виживання, спільної дії Кремля й народу, який він (Кремль) мучив. Така логіка життя й виживання. І якби, не дай Боже, радянське "совражество" партії й народу не перемогло тоді Німеччину, то навряд чи я б з вами отуто зараз базікав.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.05.10 | Мірко

              Re: Мірку! Ви такою мірою неадекватний, що

              один-козак пише
              >я боюся вступати з вами в дискусію. Бо щоб тільки по пунктах перерахувати, де я з вами не згодний, знадобиться, мабуть, пів дня.)))<

              Не бійтеся. Сьогодні українець українцеві не ворог. Але не мусимо бути однодумцями. Лише в запеклій дискусії ми можемо правду знайти.

              >Сталін- зло і Гітлер- зло.<

              Слушно, нічого нового в тім нема. Але запитаймося, - котре з них більше зло. По рахунку трупів, Сталін був більшим злом. За 16 місяців 1932-33-го він вимордував 7-10 мілйонів (Хрущов казав що 12, так що моє число консервативне.) Гітлерові такий подвиг взяв 4-5 років, і то війни а не миру. Для України війна з Гітлером була безпечнішою ніж мир із Сталіном.

              ПОдумаймо. При самому початку війни, Сталін вже був повбивав десять+ мілйонів українців, а Гітлер ще нікого. В цю хвилину, скажім від 22-го червня до 30-го, ці українці які стояли в лавах Красної Армії були в лавах найзапеклішого ворога України. Як їх звати? Чи є на то слово? Я з великою делікатністю назвав їх жертвами. "Прости їм Боже, бо не знають що роблять." Порівняйте їх дії з паралелою українських добровільних "commando" при німецькім війську, ДУН (Дружина Українських Націоналістів) які сформували Нахтіґаль (Соловейки)і Ролланд. Ішли добровільно проти настоящого ворога українського народу. Якби не вклад українців у Красную Армію, то може війна би скінчилася "нічиєю" десь на територіях України. Подібно як за Першої Світової. З надією на такий вислід формувалася 1-ша Дивізія (Галичина). Це було би зародком ядра незалежних українських збройних сил. По бою під Бродами, яких 2 тисячі тих вивчених кадрів (вишкіл тривав був 10 місяців, і то при найсучаснішій техніці) поповнили лави УПА і піднесли боєздатність на високопрофесійний рівень. Як знаєте УПА боролася 10 років проти кілька ворогів нараз, - прості селяни такого не змогли би.

              Вже кілька днів після проголошення відновлення української державности 30-го червня, Гітлерівці показали й свої роги. Але не всі. Провід Вермахту на загал ставився прихильно до Української справи. Багато знали і памятали Скоропадського ще з 1918-го року. Союз з Україною був для них цілком припустимий. Рядові у Вермахті тим більше не почувалися ворогами України. Але Гітлер, його оточення, і верхівка СС мала цілком інші плани. Розпочалися звірства, а далі, як кажуть, - історія.

              >Якщо наші батьки й діди в ті роки мали такі два великі зла (крім кількох менших), і одного з них позбулися - це добре чи погано?<

              Польська приказка "Цо би било як би било...". Тому уважно називаю їх жертвами. Вибору, може, у них не було.

              >Якщо припинилася м'ясорубка і дехто з неї повернувся до своєї хати ЖИВИМ- це добре чи погано? Це не свято?<

              Звісно гарно, якщо справді припинилося мясорубання українців. Відповідь напевно знаєте ліпше ніж я.

              >З цим не варто вітати?<

              Якщо це була лиш пауза для зміни ножів в мясорубці, може ми поспішили.

              >З моєї старшої рідні ніхто не був в УПА й нічого доброго (мабуть) про УПА не знали. На відміну від мене самого й тих родичів, хто дожив до "перебудови". Це вже з кінця 80-х ми могли щось "іншого" почитати та познайомитися з живими бандерівцями, або хоч вільно поговорити з тими, хто знав їх зблизька.<

              Для самоповаги молодого покоління українців, УПА матиме величезне значення. Мусять знати що українці самостійно виступили проти усіх ворогів. Колаборанти в жодній країні не є героями. Якби не було УПА ми мусіли б його вигадати. Для наших дітей. Не вчіть їх що українці усе були лиш колаборантами. І що колаборантів ми шануємо. Для їхньої самоповаги, вчіть їх про УПА. Вчіть що 200,000 стали проти ворога. Вчіть що в день була німецька окупація, а ніччю - незалежна Україна. Вчіть що в один час чотири держави воювали з УПА. Вчіть що побідили їх лише тим, що викорінили народ і заслали на Маґадан, Колиму, і "відзискані землі". Вчіть про Норільське повстання, - як навіть на засланню між чужинцями УПА боролася з віковічним ворогом. Вчіть як українських жінок танками розчавляли щоби зупинити бунт у жіночих лаґерах.

              >А напад фашистів на СРСР вимагав дії задля виживання,<

              Такі дії були. Війська здавалися в полон цілими корпусами. Задля виживання, і подальше від Кремля.

              >спільної дії Кремля й народу, який він (Кремль) мучив. Така логіка життя й виживання.<

              Тут в нас різниця. Тактична колаборація з ворогом це одне, а стратегічне підданство самому дияволу це вже друге.

              >І якби, не дай Боже, радянське "совражество" партії й народу не перемогло тоді Німеччину, то навряд чи я б з вами отуто зараз базікав.<

              Польська приказка....
              Але по правді, німці самі були б з Гітлером покінчили. От то що перелякані москалі з Сталіном не могли б. Один атентат на Гітлера вже був. Були би і другі. Більшість Ґенералів ненавиділи Гітлера, - а він їх. Це був дім божевільних на останній фазі розпаду. Може ми не лише базікали б, а то й пили собі по товариськи Чернігівське. ;)
              На жаль паралельного всесвіту нема.
              Маємо то що маємо. :(
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.10 | Хвізик

               Re: Мірку! Ви такою мірою неадекватний, що

               > Але по правді, німці самі були б з Гітлером покінчили. От то що перелякані москалі з Сталіном не могли б.
               змогли. не своєю смертю вусатий помер

               > Один атентат на Гітлера вже був. Були би і другі.
               а гуй його знає
          • 2006.05.10 | ЧитачНеСлухач

           Перевірте на практиці, замість у віртуалі пертись

           stefan пише:
           > По великому рахунку, всі нормальні українці, в т.ч.червоноармійці думали про Україну, і воювали за неї, за рідне село, місто, за свою рідню.
           > Сталіна більшість не любили і мали його "в задниці".
           > А лозунг "за Сталіна" не народ придумав, а комуняки.

           Вся справа в тому, що важко визначити "на око" скільки з тих ветеранів, що ще лишилися жити й активно святкують (і за яких так файно агітують випити) були оті "нормальні українці", а скільки ті шо "за Сталіна"...

           Ви б краще замість пертись у віртуалі, пішли до тих ветеранів, спробували б виступити перед ними з вітанням-промовою типу "дякую за те, що вибороли мені незалежну Україну, вітаю Вас всіх, що боролися за незалежність України й помянімо всіх, що за свободу України загинули!"... За реакцією ветеранів і буде видно за що вони воювали.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.10 | Сергій Кабуд

            а де гарантія що це саме ветерани а не гебісти старі, які

            намутили собі статус? Це я чув широко робилося в совку.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.10 | Хвізик

             оце іменно так. справжні ветерани, тих кого я знав, цілком норма

             нормальні і адекватні люди. багато померло вже, царство їм небесне

             тільки гебня живе довго, бо рани їм фронтові не болять, щоб їх скорше чорти в пекло позатягвали
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.05.10 | Сергій Кабуд

              так само як і мій дід. нема їх, аті шо є- це сумнівна історія(-)

           • 2006.05.11 | один_козак

            Це треба гарно поляну вибирати)))

            Бо добре, як трапляться ветерани ті, що з Юхновським, а як ті, що й досі "за Родіну, за Сталіна", то можуть ще й фізичний вплив застосувати до молодого "недобитого бандерівця".))
         • 2006.05.10 | Pavlo

          Ваша позиція тотожна позиції твердолобих коммуняк,

          тільки із зворотнім знаком. Від того вона не стає менш твердолобою.

          Галичина стала українською, Закарпаття стало українським, українську націю визнала світова спільнота, зараз ми маємо незалежну Україну і за це все українці заплатили мільйонами життів.

          А вас більше всього цікавить, що ті вмираючі українці кричали...

          Примітивно і цинічно.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.10 | Хвізик

           де-хто любить власні фантазії та забобони більше, ніж Україну(-)

      • 2006.05.08 | Soft

       Здесь еще можно было бы поспорить о роли СССР в становлении

       режима фашистской Германии. И о сотрудничестве с Третьим Рейхом. Так что подвиг их по защите Родины я оценил. Но оценил как исправление своих собственных ошибок и не более того.

       Почему-то о человека, который всего лишь препятствует возникновению кризисов говорят как о трусе и предателе, а о человеке, который устраняет кризисы созданные им же самим говорят как о герое?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.08 | Хвізик

        не підмінюйте поняття. бо кризу творили одні люди, а розплачувал

        розплачувалися за неї і ліквідовували наслідки зовсім інші.

        Перших ми називаємо військовими злочинцями. декотрих з них (напр, лідерів німецьких нацистів) засудив Нюренбергський трибунал. Інші (наприклад, совіцькі лідери) ще чекають свого суду.

        А героями ми називаємо других і п"ємо 100 гр на їхню честь.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.08 | ЖАК

         Re: не підмінюйте поняття. бо кризу творили одні люди, а розплачувал

         Редкий случай, но я полностью поддерживаю г-на "хвизик". Наши отцы и деды достойны светлой памяти. Они сотворили этот подвиг, завершившийся Победой! Поддерживаю тост, и предлагаю сделать это стоя. С Днем Победы!
        • 2006.05.09 | Soft

         Тогда пусть признают, что Сталин=Гитлер.(-)

         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.09 | один_козак

          Не дорівнює, бо

          Сталін носив вуса так, а Гітлер - отак. ;) )))
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.09 | So_matika

          Деякою мірою Сталін навіть гірше

          Бо Гітлер воював із сусідніми народами, а Сталін - зі своїм (я не тільки ВВВ маю на увазі).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.09 | один_козак

           Теж правда.

           І гітлер безжально винищував неповностправних, намагаючись "очистити" націю, а Сталін винищував обдарованих людей, інтелектуальну, мистецьку і всяку іншу еліту.
          • 2006.05.09 | Englishman

           не хочу розпочинати беззмістовний спір,

           але гітлер теж винищив багато німців, чи принаймні громадян Німеччини.
        • 2006.05.09 | Мірко

         Не пийте!

         Між вашими героями є ґвалтівникли Берліну і ґвалтівники України. Поки не буде Нюрнберґ 2, доки не прочищуться лави цих переможців, доти не можна пити за них як героїв. І то, на жаль, лише як за героїв чужої, ворожої держави.
         В найкращім випадку, це жертви війни, а не герої.
         Якщо пити, то пиймо за жертви.
      • 2006.05.09 | один_козак

       Нестор, звичайно, не правий.

       Тим, що не туди направив свою образу.
       Гнів слід було виразити саме на адресу автора того тосту.
       А яка його, Сталіна вдячність? Тим своїм тостом він відняв заслуги в маси людей різних національностей, зневажив страждання й терпіння мільйонів неросіян. А от щойно я перейшов сюди з кримського сайту. Чим Кремль винагородив героїв кримськотатарського походження?
       Та треба сказати, що свинство національності не має. Відомо ж, що сам "вождь" росіянином не був. Правда, сам себе ним проголошував. Таких можна знайти й українців, і інших.
       І щоб бути до кінця правдивим, треба зазначити, що росіяни нерідко з задоволенням сприймають улесливі слова ідеологів імперії й радо стають знаряддям тієї імперіі, а потім скаржаться, що їх не люблять в тих землях, де вони живуть серед інших народів.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.09 | Сергій Кабуд

        підтримую(-)

       • 2006.05.09 | Мірко

        Re: Нестор, звичайно, не правий.

        Один пише
        >Тим, що не туди направив свою образу.<

        Сталін звеличав переможців. Ті котрі воювали в лавах свого ворога не переможці а подвійні жертви, або зрадники. Сталін це добре зрозумів.

        >Гнів слід було виразити саме на адресу автора того тосту. А яка його, Сталіна вдячність?<

        Вдячність? Чому вдячність? Глум. Заслужений глум.

        >Тим своїм тостом він відняв заслуги в маси людей різних національностей, зневажив страждання й терпіння мільйонів неросіян.<

        Точно оцінив заслуги. От в порівнанню, - французи які служили в лавах німецького Ваффен СС, і українці які служили у Червоній Армії.

        >Та треба сказати, що свинство національності не має. Відомо ж, що сам "вождь" росіянином не був. Правда, сам себе ним проголошував. Таких можна знайти й українців,<

        Безліч.

        >І щоб бути до кінця правдивим, треба зазначити, що росіяни нерідко з задоволенням сприймають улесливі слова ідеологів імперії й радо стають знаряддям тієї імперіі, а потім скаржаться, що їх не люблять в тих землях, де вони живуть серед інших народів.<

        Зрозуміло. Це ж їхня імперія. Не наша.
 • 2006.05.08 | Нестор

  Дуже логічний тост

  По суті росіяни бути титульною нацією держави СССР. Всі інші були дефакто колоніями і тою чи іншою мірою боролися з загарбниками в тому числі і допомагаючи німцям. Так що придертися нема до чого :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.08 | stefan

   Re: Дуже логічний тост

   Нестор пише:
   > По суті росіяни бути титульною нацією держави СССР.Всі інші були дефакто колоніями і тою чи іншою мірою боролися з загарбниками в тому числі і допомагаючи німцям.


   ...
   a Nestor має логіку: імперська титульна нація так завжди діяла,- і анлійська, і французька, і німецька, і австро-мадярська...
   звісно, і російська.
   "всі правила безпеки написані кров'ю"
 • 2006.05.09 | пан Roller

  Липше б не брюхаты.

  Сталінський тост за Перемогу в 2-й світовій

  Сталин не поднимал тост за победу во второй свитовой.
  Это было бы тем более глупо, что победу во второй мировой, СССР разделил со странами и народами победителями.Да и вторая мировая закончилась не 9-го мая, а после разгрома Японии.

  Вклад в поражение во второй свитовой могут себе позволить праздновать разве что вояки УПА.

  "Идет война народная, священная война."Так поется в песне на стихи Алексанрова.
  А если история не чему не научила арийских недобитков Украины, то это лишь проблема их головы.

  "Ты не радуйся змея, придет очередь твоя." Так поется в другой песне.

  Brgds
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.09 | Габелок

   Re: Пане Роллєре, Ви помилилися адресою

   Восхіщєніямі про Сталіна та "побєдоносной" війною в захльоб діляться тут:

   http://www.sovmusic.ru/forum/c_read.php?fname=saintwar

   По поводу авторства этой песни смотрите на сайте www.peoples.ru:

   "Лейб-песенник Василий Лебедев-Кумач не отличался порядочностью и присваивал себе стихи других поэтов. Так, слова песни "У самовара", исполнявшейся Леонидом Утесовым, принадлежат Фаине Марковне Квятковской, хотя на пластинке, выпущенной в 1975 году, красуется фамилия Лебедева-Кумача.
   Поэт Лебедев-Кумач и композитор Борис Александров заявили, что за одну ночь после объявления войны ими была создана песня "Священная война". Однако, как оказалось, в начале века в городе Рыбинске жил учитель русского языка Александр Адольфович Баде. Шла первая мировая война, в которой участвовала дореволюционная Россия. Под впечатлением этой войны и родилась песня, музыку к которой сочинил тоже Баде. Было это в 1916 году, а в 1938-ом Баде отослал песню Лебедеву-Кумачу, чтобы получить отзыв, а может быть, и опубликовать, но ответа не дождался. А через три года наша страна услышала первое исполнение этой песни на второй день войны, в июне 1941 года в тексте были заменены несколько слов.
   Впоследствии дочь А. Баде пыталась восстановить истину, но и ее отец, автор песни, и родные стали куда-то исчезать..."

   Или посмотрите фильм Станислава Говорухина "Россия, которую мы потеряли". Там этот факт упоминается.

   Действительно, эта песня пробирает до костей, и является шедевром _русского_ народа.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.09 | толя дейнека

    Re: анекдот

    приходить Ісак Дунаєвський з жінкою на концерт Моцарта. Сидять мовчки слухають. Через півгодини жінка нахиляється і тихенько питає:
    "Це наша музика?"
    "Поки що ні" - так само тихо відповідає Ісаак Осипович.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.09 | Хвізик

     Толік слухає руську свободу. Там сьогодні цей анекдот був

     Толік! Як Ти можеш? Там же суцільні жиди!?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.09 | толя дейнека

      Re: даруйте, ні

      цей анекдот я чув багато років тому, вже не помню де вперше.
      просто припав до контексту.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.09 | Хвізик

       Re: даруйте, ні

       толя дейнека пише:
       > цей анекдот я чув багато років тому, вже не помню де вперше.
       > просто припав до контексту.
       значить просто співпало. Тоді це прикольно, що в один день я почув цього анекдота із двох різних джерел. мо, Тобі який знайомий нагадав, з тих, хто слухає?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.09 | толя дейнека

        Re: я ж кажу - мова зайшла про крадіжку в музиці

        тож я й згадав анекдот. Він з такого числа, що не дуже часто згадується і не дуже розповідається. Хіба що в якихось музичних колах, звідки очевидно і походить.

        Мабуть в передачі РС згадували, що "Как много девушек хороших" - крадена мексиканська народна пісня?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.09 | Хвізик

         Re: я ж кажу - мова зайшла про крадіжку в музиці

         > Мабуть в передачі РС згадували, що "Как много девушек хороших" - крадена мексиканська народна пісня?
         ні.
         йшлося про марш СС :
         "всё више, више і више..."
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.10 | толя дейнека

          І.О.Дунаєвський мав багатогранні таланти: і маршеві і ліричні(-)

   • 2006.05.09 | пан Roller

    Re:Шедевре русского народа. "Народная, священная война."

    Габелок пише:
    > Восхіщєніямі про Сталіна та "побєдоносной" війною в захльоб діляться тут:
    >
    > http://www.sovmusic.ru/forum/c_read.php?fname=saintwar
    >
    > По поводу авторства этой песни смотрите на сайте www.peoples.ru:
    >
    > "Лейб-песенник Василий Лебедев-Кумач не отличался порядочностью и присваивал себе стихи других поэтов. Так, слова песни "У самовара", исполнявшейся Леонидом Утесовым, принадлежат Фаине Марковне Квятковской, хотя на пластинке, выпущенной в 1975 году, красуется фамилия Лебедева-Кумача.
    > Поэт Лебедев-Кумач и композитор Борис Александров заявили, что за одну ночь после объявления войны ими была создана песня "Священная война". Однако, как оказалось, в начале века в городе Рыбинске жил учитель русского языка Александр Адольфович Баде. Шла первая мировая война, в которой участвовала дореволюционная Россия. Под впечатлением этой войны и родилась песня, музыку к которой сочинил тоже Баде. Было это в 1916 году, а в 1938-ом Баде отослал песню Лебедеву-Кумачу, чтобы получить отзыв, а может быть, и опубликовать, но ответа не дождался.

    Как же не дождался.Вы сами доводите.

    через три года наша страна услышала первое исполнение этой песни на второй день войны, в июне 1941 года в тексте были заменены несколько слов.

    Значит это не плагиат.

    > Впоследствии дочь А. Баде пыталась восстановить истину, но и ее отец, автор песни, и родные стали куда-то исчезать..."

    > Не мудрено. С таким отчеством исчезнуть. Это похоже на случай с Германом Титовым, вместо которого полетел Юрий Гагарин. Но, я не думаю, что к этому причастен Александров. А за Кумача я не говорил.Просто время было другое, идеологическое.

    Один не вышел именем , другой отчеством.

    Правду кажучи я сознательно шел на ошибку. Где-то мне помнится хор имени Александрова, а вот написал ли Алексантров стихи к песне, или их написал кто другой, Кумач, к примеру я не помнил.

    Но, факт остается фактом, в споре кто автор, не автор песни на второй план ущел вопрос о кто автор не автор "дезы" о второй мировой войне, которая как оказывается лась была священной и народной.
    Ну, не лепится воно.

    Как вы понимаете, вопрос снимается автоматом.

    Немирович, ли Данченко, Кумач, ли Лебедев,Шолохов не Щолохов, какая теперь хрень кому разница, а эпоху шоу бизнеса.

    Поразительно другое. Столько времени прошло, а мороз по коже идет, от этой песни идет.Значит она зранит какую-то мощь, энергию.Она отражает действительность, сюнергию авторов, народа.


    > Или посмотрите фильм Станислава Говорухина "Россия, которую мы потеряли". Там этот факт упоминается.
    >
    > Действительно, эта песня пробирает до костей, и является шедевром _русского_ народа.
    Я думаю ее понимают и в Европе.И в мире понимали, когда хор пел.

    Да, шедевром. И не одного русского. Я думаю и украинского и всех народов наших.Украинский народ, украинские фронты, сделали не меньше.А полегло их больше всех.Весь первsq удар приняли на себя.
    И, и кто ее считал, цену?

    "Одна на всех. Мы за ценой не постоим."

    И ... не постояли.

    Brgds
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.10 | Габелок

     Re:Шедевре русского народа. "Народная, священная война."

     пан Roller пише:
     > Поразительно другое. Столько времени прошло, а мороз по коже идет, от этой песни идет.Значит она зранит какую-то мощь, энергию.Она отражает действительность, сюнергию авторов, народа.

     Валік, народ розділяється на дві частини: у тих у кого "мороз йде" й на тих кому нудить від червоно-брунатої чуми.

     Я нележу до тих кому нудить від різних там "Дойчланд убер аллєс" чи "Вставай страна огромная".
 • 2006.05.09 | stefan

  Український тост на 9 Травня

  Друзі, браття, товариші, громадяни України і Світу!
  1.Сьгодні в цей День вшануємо всіх, хто спас людство від фашизму.
  2.Пом"янемо всіх загиблих на фронтах цієї найстрашнішої із воєн.
  ***
  2.А тепер,давайте піднімемо цей бокал за те, щоб більше ніколи не було воєн.
  Бо війна - це пережиток минулого, і нічого спільного з такими поняттями,як
  "людина, цивілізація, красота, мистецтво, духовність, любов, кохання"
  не мають.
  Вип"ємо цей бокал за примирення людей різних рас, національностей,
  релігійних конфесій.
  Вип"ємо просто за людей, бо нема на світі вищого звання, ніж -
  бути людиною.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.09 | пан Roller

   На свете есть звание и повыше.

   stefan пише:
   бо нема на світі вищого звання, ніж -
   > бути людиною.
   >

   На свете есть звание и повыше. И имя ему БОГ.
   Бог не выдаст.

   Brgds
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.09 | stefan

    Бог - на небі, а Людина - на землі!

    Та й не вірю, що пан Roller вірить в Бога...
    пан Roller пише:
    > stefan пише:
    > бо нема на світі вищого звання, ніж -
    > > бути людиною.
    > >
    >
    > На свете есть звание и повыше. И имя ему БОГ.
    > Бог не выдаст.
    >
    > Brgds
   • 2006.05.09 | один_козак

    ОК, "на світі" поміняти на "на землі" (-)

 • 2006.05.09 | Чучхе

  Певною мірою це був програмний тост

  Він знаменував перехід від ідеології повної денаціоналізації країни (в якій Сталін розочарувався в перші роки війни, так як виявилося, що за комуну воювати ніхто не хоче, а за "родіну" - хочуть, до речі і слова "Родіна" та "Отечество" були повернуті у офіційний вжиток саме під час війни) до політики розгляду СРСР як держави російського народу з національними окраїнами. Це виявилось явно ефективніше. Народ сприймав досить нормально повернення до старих атрибутів: погонів, георгіївських стрічок (закамуфльованих під орден Слави), зустрічі Сталіна з Алексієм 1 і експансію рос. церкви на західно-українських землях. Далі в сталінському максималізмі пішла свистопляска пріоритетів "русскості" кругом де тільки можна - від фізіології та селекції рослин до відкриття електролампочки і паротяга (є чудова книга "Расскази о науке і её творцах" випуска кінця 40-х, вона повністю присвячена доказам російських пріоритетів де тільки можна). Далі уже логічно випливали справи "врачів-убивць", депортації народів праця "Марксизм і питання мовознавства" (добре, що Марр вже на той час помер, а то б повторив долю Вавілова) і тому подібний кіпєш, наслідки якеого ми розхльобуємо і по сьогодні.
 • 2006.05.09 | Забойщик

  Пане stefan ! Учи матчасть,т.е.историю...

  Этот тост не был тостом за "Перемогу в 2-й світовій ".

  Во-первых:вторая мировая на момент провозглашения тоста еще вовсю продолжалась.

  Во-вторых:Йося не напрасно вывал войну между Германией и СССР из контекста Второй Мировой и назвал ее Великой отечественной. Поэтому такую ошибку он не мог совершить.

  P.S.Советую найти этот тост полностью. Там есть очень интересные слова о долготерпении русского народа.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.09 | пан Roller

   Re: Завещания Адольфа Гитлера украинской нации.

   Забойщик пише:
   > Этот тост не был тостом за "Перемогу в 2-й світовій ".
   >
   > Во-первых:вторая мировая на момент провозглашения тоста еще вовсю продолжалась.
   >
   >
   >
   > P.S.Советую найти этот тост полностью. Там есть очень интересные слова о долготерпении русского народа.

   В этой связи требует внимания и обращение Ющенко, на честь 61 годовщины. Обратите, что Ющенко старательно не упоминает о какой победе в какой войне он говорит. Это наводит на вопрос к кому обращено его поздравление.

   Если, скажимо, к участникам носящим официальный статус участника Великой отечественной войны,ветеранам великой отечественной войны,то как объяснить странное заявление о победе Украины во второй мировой войне?

   В этом же контексте проводится теза о примирении участников второй мировой войны.

   Становится очевидным, что теза о второй мировой войне обыгрывается в контексте вояк УПА. В этом контексте и подается теза о победе Украины. То есть, Ющенко вполне формально поздравляет одну строну, вояк УПА, участников второй мировой войны.

   Речь не идет об сложившейся исторической и юридической практике.
   Именно на этом пытаются играть подобного типы привнася уксус яда во вкус поистине Великой победы в войне народной, священной.

   Почему народной? Требует ли это пояснение? Ведь в обеспечении войны принимали участие дети и женщины, по всей территории бывшего СССР.

   Почему священой? Потому, что война стала точкой возврата в историческое духовное религиозное русло.Ведь миллионы погибших требуют духовного освящения, принятия в рай, как невинно убиенные. Хотя бы поэтому.

   Хотелось бы отметить и еще один факт, сегодня случайно я услышал о нем. Речь идет о нации. Как изветсно Гитлер, ставивший во главу угла национальный вопрос, вопрос немецкой мовы, насущный сегодня в Украине. Он отстаивал рассовую концепцию о недоразвитости славянских народов. С его подачи целеноправленно уничтожались дебилы, евреи цигане. Украинцам он зачислял в славян и определял им однозначно место рабов нового рейха.

   В этой связи, показательно завещание Гитлера. В нем он ничего не говорит об немецкой нации.Это принципиально.


   Зато отмечает явление новой нации, славян.
   То есть, фактически он признал поражение немецкой нации. От кого? И от украинской. Он признал (и) украинцев нацией.

   И дисно, кто как не поляки первыми оказали отпор гитлеровской коалиции, стояли на смерть.

   Хоча я далек от тезы славянизма, меня вполне устраивает тезис о том, что украинцы не славяне, но именно как итог победы, разгром и участие Украины как полноценой республики, формально тремя Украинскими фронтами и дает основание говорить о победе отдельно Украины, если кому-то угодно, в Великой отечественной войне.

   Это хорошо видно не вооруженным взглядом.То что украинцы стали нацией еще тогда, а не сейчас.
   И, день Победы -это день рождения украинской нации.
   А не баран чихал.

   Неужели, баранам во власти такая простая мысль не приходит в голову?

   Неужели эти бараны не могут вложить ее в уста лидера? Замечу, что эта идея объединяющая.Объединяющая и с Европой и с Россией.

   Вместо этого суспильству пытаются навязать разъединяющую идею о примирении, заменяя его на прощение.Это же полная билиберда. Самый натуральный сепаратизм.

   ТО что это нация,видно по потерям, по горю.
   Достаточно прийти в любое село. И там можно увидеть, что везде на лобном месте есть обелиск,памятник,список, с именами героев именно этого села. И к нему приходят родственники,воины и дети. Нация. Новая генерация.

   Brgds
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.09 | толя дейнека

    Re: як ілюстрацію можна навести те, що Україна

    Україна мала за підсумками 2ї Світової війни найбільші територіальні набутки. Фактично, вперше об'єднавши етнічні українські території разом.

    а за історичною іронією :) найбільші втрати понесла Британська імперія, яка власне перестала бути імперією. Так Лондон розплатився з Америкою за підтримку у війні, що було обумовлено в Атлантичній хартії.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.09 | Хвізик

     неймовірно, але і тут я згоден з Дейнекою(-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.09 | Pavlo

      Бо так воно є. (-)

    • 2006.05.09 | Сергій Кабуд

     до певної міри тепер весь світ є британською колонією

     і лише тому що їхня плюс така саме американська система фінансів і господарювання є найефективнішіми і такими що створюють умови для всіх бажаючих приєднатися і квітнути в їхньому фарватері
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.10 | толя дейнека

      Re: так, це певною мірою так

      до речі я писав про це в пості "Велич Америки" (шкода не знайшов, певно поїхало в архів).

      Але мені здається ви, Сергію, трохи в захваті від самої системи, так що не сприймаєте її критично, а ніби все ця благодать валиться з неба.

      Фактично, руйнація Британської імперії призвела до великої і болісної ломки на Альбіоні. Це не дивно - значна частина народу робила управлінцями-керманичами в різноманітних вест-ост-індських компаніях і не мислила себе ніким інакше. Від тої ломки монархія не оговталася досі і вже не оговтається ніколи. Найкраще, що вони можуть вигадати для себе - слухняно йти в фарватері США.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.10 | Englishman

       Ви мені чимось нагадуєте Паганеля

       Той теж знав про все на світі, і не з власного досвіду, а з переповідей інших мандрівників. Але, на відміну від вас, він визнавав помилки ;).
      • 2006.05.10 | Хвізик

       сьогодні справді незвичайний день. Що Толік Дейнека не напише, т

       то і я готовий обома руками підписатися
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.10 | Сергій Кабуд

       Лондон не меньше важить в фінансах ніж Нюйорк

       В них зараз нестача фінансистів що є цікаво

       подивимося що буде далі, але система тутешня міняється постійно теж

       я чув що друга в світі за потужністтю армія - британська, і вона в 50 разів слабкіша за американску
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.10 | толя дейнека

        Re: Вашингтон може примусити Лондон

        як ото Клінтон примусив замиритмся з ІРА. До того в Британії голос Джері Адамся було заборонено відображати в медія - він був на зразок Ясіра Арафата в його останні роки.
        натомість Лондон не здатен примусити Америку.
        це знакова відмінність.

        а фінансисти - вони всі з однієї команди :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.10 | Сергій Кабуд

         на мій погляд політка інакше формується

         гімна вистачає без сумніву, але позитиву теж

         Власне я вдячний брито-американцям за створення нового світового порядку, де індивідуальні свободи і високий рівень добробуту є доступними для всіх націй з відповідним культурним рівнем розвитку

         Теоретично може інша система можлива, але це дуже скалдан річ- історія людства,
         і я думаю що скластися інакше просто не могло, бо сукупна діяльність людства в намаганні покращити життя поступово перебрала всі варіянти можливих соціальних відносин з ці тисячі років.

         маємо на мій погляд єдино моливий результат, який буде ще поліпшуватися далі.

         З дитинства мріяв про Сполучені Штати Світу:

         Штат Україна, Росія. В штатів доречі більше прав ніж в совєцкіх республік було
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.10 | Ukropithecus (robustus)

          могло статися інакше,20 сторіччя це боротьба атлантичної хартії

          Рузвельта-Черчіля з пактом Рібентропа-Молотова. Сталін так це і бачив, шо Німеччина і Росія будуть править світом. Уявіть собі той порядок і "добробут" - концентраційні табори по всій земній кулі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.10 | Сергій Кабуд

           могло бути, але людство не допустило, слава Свободі!(-)

           в давні часи, ко
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.10 | Ukropithecus (robustus)

            до речі в тій хартії Черчіль мусив погодитись з Рузвельтом

            з правом націй на самовизначення, хоч Черчіль був страшеним колоніалістом, а Америка навпаки виступала проти колоній, але Британії потрібна була підтримка Америки. Сталося з рештою так, як вважав Рузвельт - всі імперії розвалилися і майже всі колонії стали незалежними. А пакт Рібентропа-Молотова виявився таким гонівом, шо московська пропаганда навіть заперечувала факт його існування. На Нюрнберзькому процесі німецькі адвокати вимагали розглянути цей пакт, шоб показати, шо Гітлер не гірший за Сталіна, до речі можна було б і Рібентропа допитать, він же на лаві підсудних сидів. Так московська сторона в ультимативній формі поставила умову шо це розглядатися не може, бо такого пакту не було. До речі, ніяких фактичних доказів того, шо Гітлер мертвий СРСР не надав, хоч СРСР за логікою мав доступ і до території де він здійснив самогубство і до тіла. За наказом Сталіна була проведена спецоперація, згідно якої пустили фішку, шо Гітлер переховується або в Аргентині, або в США.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.10 | Сергій Кабуд

             цікаво, раніше не знав цих діталей, дякую(-)

         • 2006.05.10 | stefan

          USW - United States of World.

          Сергій Кабуд пише:

          > З дитинства мріяв про Сполучені Штати Світу:
          >
          > Штат Україна, Росія. В штатів доречі більше прав ніж в совєцкіх республік було
          А хто сумнівався?
          ***
          СШС.
          USW - United States of World.
          І звучить класно.
          Я, Сергію, також з дитинства про це думав.
          Так, між іншим, і буде.Тільки в факторі часу ніхто не може вгадати, коли.Крім, звичайно, Нострадамуса. :)
          ***
          І тоді питання мови державної, і кордонів, і віз було би вирішено
          повністю.
          А скільки би грошей з держбюджету було зекономлено!

          P.S.І всі фоби і філи також би примирились. :bounce:
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.10 | Сергій Кабуд

           я думає що якщо ми маємо таке бачення- так і буде(-)

          • 2006.05.11 | Мірко

           Re: USW - United States of World.

           Вибачте Стефане,
           Але цього я боявся би. Здається крупний кримінал такого лише чекає. Тоді заволодівши одним урядом, заволодіють світом. На диво, в розділеності запорука світу.
           Боюся що там де Мафія "зникла" вона лиш влилася в державні структури. Математична логіка. Як накрасти найбільше. Треба створити машину яка постійно краде у всіх людей. А така машина існує, називається податкова система. Тоді чому грабувати банки якщо можна цілком зручно приссатися до цілої мережі автоматизованої грабіжі. Погляньте, де поділася славна американська мафія, скажім так від 1963-го? Не видно? Гляньте прискіпливо на владу...

           Дивіться на дивний алянс кримінал-олігархів та держави Ізраєлю,- а через Ізраєль - вплив на Америку. Перегляньте повідомлення Степка, як не на вільнім то на БезПравил. Марк Річ і йому подібні лише чекають на USW.
           Борони Боже
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.11 | Сергій Кабуд

            щодо мафій і корупцій то існують факти

            навколо мене то в Нюджерсі то в Конектікуті а інколи і в самому Вашінтоні постійно судять:
            конгресменів, губернаторів, тощо.


            А в Україні сам президент краде з бюджету міліарди.

            То я краще буду мріяти шоб США захопили і Київ і маскву і тих ворів-президентів судили, якщо наші кугути не вміють самі це зробити.
          • 2006.05.11 | Хвізик

           Re: USW - United States of World.

           на гуй таке не потрібне.
           і взагалі, наші прагнення до вступу у всякі наддержавні утворення тіпа ЄЕП, ЄЕС та їм подібним є віддзеркаленням нашої рабської психології. Раб, звільнившися від одного зазяїна, зразу наполегливо шукає собі іншого. Томущо він не здатен облаштувати власне життя самостійно.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.11 | Сергій Кабуд

            краще мати зарплату в 3 тисячі на місяць як в США ніж ходити без

            штанів.

            І чому це тобі не подобається?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.11 | Хвізик

             Re: краще мати зарплату в 3 тисячі на місяць як в США ніж ходити без

             Сергій Кабуд пише:
             > штанів.
             >
             > І чому це тобі не подобається?

             створення всесвітнього уряду буде початком кінця цивілізації. діалектика так працює
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.05.11 | Сергій Кабуд

              а хіба його і так не існує?

              світ живе з милості англосаксів, які наполегливою та релігійно-відданою працею створили цей порядок, коли економіка зроста в усіх, добробут теж і демократія потроху.

              А уряду центрального не треба,
              це ми з тоталітарної звички думаємо одразу про якісь світовий диктаторський центр.

              У Вашінгтоні і Лондоні давно зрозуміли що чим більше в світі демократії і свобод- тим краще жити в самому США.

              Порядок життя який тут збудован- є найкращім з усіх що існують.

              Прагнути подібного для всього людства- це по- християнські.

              Раджу книгу Карла Ясперса "Куди рухається Європа", де описана дуже ефективна модель того про що йдеться.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.11 | Сергій Кабуд

               link na Jaspers

               http://en.wikipedia.org/wiki/Karl_Jaspers

               книгу я читав в самвидаві у 86у
              • 2006.05.11 | Хвізик

               рекомендую орвела: 1984 та зооферму (-)

               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2006.05.11 | Сергій Кабуд

                класні книги, лише англосакс міг написати

                бо в них ментальність яка вимагає свободи не лише для себе а і для всього людства

                поважаю цей народ, я б йому довірив керувати світом і лише йому
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.11 | Хвізик

                 угу. а оце наочна ілюстрація їхньої демократії:

                 http://www.usatoday.com/news/washington/2006-05-10-nsa_x.htm
                 згорнути/розгорнути гілку відповідей
                 • 2006.05.11 | Сергій Кабуд

                  правильно роблять. йде війна. я підтримую це

                  до слова Демократія чи як зразок її відсутності це не підходить

                  зауважу що в Україні на душу населення СУДИ(!!) видають дозволів на прослуховання десь так в 100 разів більше ніж в США

                  а то шо там НСА підслуховує так чи інакше в суді не можна використати, то хай хоч рака стають
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.05.11 | Хвізик

                   точно за орвелом (-)

                   згорнути/розгорнути гілку відповідей
                   • 2006.05.11 | Сергій Кабуд

                    шо саме?

                    не бачу нічого спільного

                    путін і араби хочуть перетягнути на себе ковдру в плані роспродажу нафти і газу, для чого створюються очаги напруги

                    це не символи орвела,
                    це реальна світова геополіотика

                    диктаторскі режими не створили економіки а продають ресурси з землі тим хто створив економіку

                    то хто тут орвел?

                    той хто вдяг нас в джінси, дав копмютера, автомобіль, лікує від хвороб, возить літаками?

                    чи той хто для підвбищення цін на нафту готовий підривати будинки з живими людьми в світових столицях?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.05.11 | Хвізик

                     підслуховування взагалі мало смислу має

                     бо якщо я схочу щось переслати, я користуватимуся шифром. Причому, існуюють методи шифрування такі, що зламати неможливо, якщо хто не зрадить

                     тим більше, що прослуховуюють вони не арабів, а законослухняних громадян, які з цього приводу виражають рабську радість.

                     Як у 1984: всі раділи, що недремлюче око Великого Брата споглядало їх усюди

                     А за арабів Ти не хвилюйся. Вони як схочуть, то й не таке зроблять. І прослуховування не поможе
                     згорнути/розгорнути гілку відповідей
                     • 2006.05.11 | Сергій Кабуд

                      я слухав передачу як їх ловлять

                      то все не так погано
                      араби - дуже тупі

                      а підслуховання з юсейтудей мене не турбує бо я нічого не приховую і до цієї влади ставлюся лояльно на відміну від клінтонської

                      доречі це не підслуховання ніяке,
                      а телефонні рахунки з номерами.

                      І до чого тут демократія?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.05.12 | Хвізик

                       це хибна логіка:

                       > а підслуховання з юсейтудей мене не турбує бо я нічого не приховую
                       згорнути/розгорнути гілку відповідей
                       • 2006.05.12 | Сергій Кабуд

                        це тонка річ- чи має права телефона копанія передати мій рахунок

                        я не маю відповіді але для секретних переговорів користувався б іншими засобами
                    • 2006.05.12 | Мірко

                     Re: шо саме?

                     Колєґо Сергію
                     Тут Хвізик рацію має. Свобода є неділима. Ви стратили найцінніше що мали. Мерщій до Канади, - поки кордон відкритий.
                     А війна з Арабами, це на приказ Ізраелю. В американськім інтересі є власне дружити з тими що мають нафту.
                     А звязавши свої руки в арабсьому світі, американці не зможуть адекватно реаґувати на дії Москви. Путін почувається свобідний тиснути на кого хоче. Вже реклямує Америці нові перегони озброєння. Це нічого доброго не віщує. А на такі різні комедіє Україна усе служить плацдармом.
           • 2006.05.12 | Мірко

            А тут можу подати вам руку. (лише того матюкання непотрібно) (-)

   • 2006.05.10 | Чучхе

    А почему бы и нет?

    Если говорить только о Великой отечественной войне, то из этого понятия выпадут, например, солдаты советско-японской войны 1945 года, как части Второй мировой. А ведь нельзя забывать, что там тоже воевали украинцы, да и капитуляцию Японии от СССР принимал уроженец Киевской области генерал Деревянко.
 • 2006.05.10 | Сергій Кабуд

  а ви знаєте що біля міліону росіян билися на боці Вермахта

  з сталінізмом?

  МІЛІОН росіян. Це одна з найбільших армій СВІТУ, панове.

  МІЛІОН озброєних шмайстерами і тиграми росіян.


  От смішно, га
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.10 | stefan

   Re: а ви знаєте що біля міліону росіян билися на боці Вермахта

   Сергій має на увазі Армію Власова.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.10 | Ukropithecus (robustus)

    не тіки

    там різних російських дивізій типу української Галиччини було до біса. Кацапи самі про це не знають.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.10 | Сергій Кабуд

     я це щойно почув в ранковій бібісі, в запису:

     http://www.bbc.co.uk/mediaselector/check/ukrainian/meta/tx/ukr_0500?size=au&bgc=003399&lang=uk&nbram=1&nbwm=1


     це ріал файл, для real player

     історик англомовний казав
    • 2006.05.10 | stefan

     знають, але мовчать

     Треба ж було "создавать образ врага" - український "буржуазний" націоналізм, ОУН-УПА і т.д. цілих 70 років.
     ...
     Про "великодержавний" опір совітському порядку, в т.ч.в роки 2-ї світової бойні, було прийнято мовчати.
     Й до тепер.
  • 2006.05.10 | Забойщик

   Список остбатальонов воевавших против СССР.

   Кабуду! Не тільки шмайсерами вони були озброєні. Були і танкісти,і авіатори...

   В мене в архіві багато чого такого. Давно збираю хто войював проти СРСР.


   Организация восточных войск (от 22 ноября 1943 г.)

   Heeresgruppe A
   Turkestanisches Feldzeug-Bataillon 8
   Turkestanisches Feldzeug-Bataillon 11
   10. Georgische Bau-Kompanie/52
   8. Armenische Bau-Kompanie/597
   13. Turkestanische Bau-Kompanie/216
   5., 6. Georgische Nachschub-Transport-Kompanie/43
   3. - 6. Turkestanische Nachschub-Transport-Kompanie/546
   Ost-Nachrichten-Bau-Staffeln 15, 27, 55 & 63
   17. Armee (Heeresgruppe A)
   Georgisches Infanterie-Bataillon I./Bergmann
   Kaukasisches Infanterie-Bataillon II./Bergmann
   Kaukasisches Infanterie-Bataillon III./Bergmann
   Aserbeidschanisches Infanterie-Bataillon I./73
   Aserbeidschanisches Infanterie-Bataillon 804
   Aserbeidschanisches Infanterie-Bataillon 806
   Georgisches Infanterie-Bataillon I./9
   Georgisches Infanterie-Bataillon II./9
   Turkestanisches Infanterie-Bataillon I./370
   1. Kosaken Kavallerie-Schwadron/933
   Ost-Wach-Kompanie 181 (Dulag)
   Ost-Wach-Kompanie F.G. z.b.V.
   Ost-Wach-Kompanie 162
   Ost-Hiwa-Zug 16
   I. Ost-Hiwa-Kompanie/708
   I. Ost-Hiwa-Kompanie/796
   I. Ost-Hiwa-Kompanie/805
   I. Ost-Hiwa-Kompanie/933
   Turkestanisches Bau-Bataillon 245
   Ukrainisches Bau-Bataillon 96
   5. Georgische Bau-Kompanie/24
   Turkestanische Bau-Kompanie 1002
   Turkestanische Bau-Kompanie 1007
   5. Aserbeidschanische Strasenbau-Kompanie/559
   5. Georgische Bau-Kompanie/17
   Georgische Nachschub-Abteilung 796 (5 Kompanien)
   5. ,6. Georgische Nachschub-Kompanie/151
   Turkestanische Nachschub-Abteilung 1000
   3. Ost-Nachschub-Kompanie/602
   4. Ost-Nachschub-Kompanie/617
   Ukrainische Freiwilligen-Nachschub-Kompanie 562
   3. Ukrainische Nachschub-Kompanie/562
   Ukrainische Nachschub-Kompanie (mot.) 562
   Ukrainische Nachschub-Kompanie (mot.) 666
   Ost-Wasser-Nachschub-Kolonne 591
   2 x Ost-Hiwi-Ersatz-Kompanie
   Ost-Genesenden-Kompanie
   Ost-Hiwi-Ersatz-Kompanie (in Aufstellung)
   XXXXIX. Gebirgskorps
   Turkestanisches Bau-Bataillon 305
   Ukrainisches Bau-Bataillon 64
   3., 4. Armenische Bau-Kompanie/146
   Ost-Freiwilligen-Bau-Kompanie 4
   4. Ost-Bau-Pionier-Kompanie/370
   Ukrainische Bau-Kompanie 101
   Ost-Technische-Bau-Kompanie
   1. - 3. Ukrainische leichte-Nachschub-Kolonne/150
   Ost-leichte-Artillerie-Nachschub-Kolonne 150
   V. Armeekorps
   2 x Ost-Jagdkommando (Zug)
   Ukrainisches Bau-Bataillon 131
   5. Armenische Bau-Kompanie/51
   Ukrainische Bau-Kompanie 9
   6. Armee (Heeresgruppe A)
   1. Kosaken Kavallerie-Schwadron/583
   6. Turkestanische Wach-Kompanie/571
   7. Georgische Wach-Kompanie/571
   Ukrainisches Bau-Bataillon 109
   XXXXIV. Armeekorps
   Ukrainisches Bau-Bataillon 221 (4 Kompanien)
   Turkestanisches Bau-Bataillon 432 (6 Kompanien) (bei 97. Jager-Division)
   Turkestanische Bau-Kompanie 1004
   5. Aserbeidschanische Stra?enbau-Kompanie/563
   4. Turkestanische Nachschub-Kompanie/563
   3. Ukrainische Nachschub-Kompanie/563
   4. Armenische Bau-Kompanie/144
   5. Aserbeidschanische Strasenbau-Kompanie/551
   Ukrainische Technische-Bau-Kompanie 101
   Ukrainische Bau-Pionier-Kompanie 97
   5. Ost-Hiwi-Bau-Pionier-Kompanie/97
   Ukrainische Spezial-Nachschub-Kompanie 444
   Ukrainische Fahr-Kompanie
   Ukrainische Freiwilligen-Infanterie-Zug 35
   1. Ost-leichte-Nachschub-Kolonne/125
   2. Ost-leichte-Nachschub-Kolonne/125
   Heeresgruppe Sud
   Turkestanisches Infanterie-Bataillon I./450 [18 декабря 1943 включен в состав Waffen-SS ]
   Ost-Nachschub-Abteilung 551 (3 Kompanien, je mit 6 x le.MG) [25 января 1944 повторно обозначен как Ost-Nachschub-Abteilung 651]
   19. Turkestanische Bau-Kompanie/218
   17. Turkestanische Bau-Kompanie/506
   16. Turkestanische Bau-Kompanie/410
   15. Turkestanische Bau-Kompanie/219
   14. Turkestanische Bau-Kompanie/154
   5. Turkestanische Eisenbahn-Bau-Kompanie/83
   5. Georgische Eisenbahn-Bruckenbau-Kompanie/404
   5. Aserbeidschanische Eisenbahn-Bau-Kompanie/106
   5. Aserbeidschanische Eisenbahn-Bau-Kompanie/111
   4. Ukrainische Nachschub-Kompanie/571
   4. Georgische Nachschub-Kompanie/592
   5. Armenische Nachschub-Kompanie/592
   3. Georgische Nachschub-Kompanie/561
   4. Aserbeidschanische Nachschub-Kompanie/118
   1. Panzerarmee (Heeresgruppe Sud)
   1. Turkestanische Infanterie-Kompanie/783
   Ukrainische Nachschub-Abteilung 551
   3., 4. Georgische Nachschub-Kompanie/607
   4. Georgische Nachschub-Kompanie/612
   XXXX. Panzerkorps
   1. Kosaken Kavallerie-Schwadron/82
   Ukrainisches Bau-Bataillon 111
   XXX. Armeekorps
   Turkestanisches Bau-Bataillon I./371
   2. Armenische Bau-Kompanie/538
   LVII. Panzerkorps
   Turkestanische Infanterie-Kompanie 457
   Turkestanische Nachschub-Kompanie 457
   LII. Armeekorps
   Ost-Reiter-Schwadron 57
   Kosaken Infanterie-Kompanie 157
   Ost-Banden-Jagd-Kompanie 255
   Koruck 581
   Kosaken Abteilung 126
   Kosaken Abteilung 161
   Aserbeidschanisches Infanterie-Bataillon 111 (5 Kompanien)
   8. Armee (Heeresgruppe Sud)
   Ukrainische Infanterie-Kompanie 248
   Ukrainisches Bau-Bataillon 112
   5. Armenische Bau-Kompanie/676
   5. Armenische Eisenbahn-Bruckenbau-Kompanie/12
   5. Turkestanische Eisenbahn-Bau-Kompanie/515
   4. Georgische Nachschub-Kompanie/591
   5. Armenische Nachschub-Kompanie/591
   6. Georgische Nachschub-Kompanie/591
   8. Ost-leichte Nachschub-Kolonne/139
   XI. Armeekorps
   Ost-Banden-Jager-Kompanie 198
   Kosaken Kavallerie-Schwadron 1
   Ukrainische Bau-Kompanie 235
   III. Panzerkorps
   Kosaken Infanterie-Kompanie
   Ost-leichte Nachschub-Kolonne 403 [18 ноября 1943 повторно обозначен как Ost-Fahr-Kompanie 403 (60 t) ]
   4. Panzerarmee (Heeresgruppe Sud)
   4. Georgische Strasenbau-Kompanie/407
   6. Aserbeidschanische Bau-Kompanie/81
   5. Turkestanische Bau-Kompanie/217
   3. Armenische Nachschub-Kompanie/606
   4. Georgische Nachschub-Kompanie/606
   5., 6. Turkestanische Nachschub-Kompanie/606
   5. Armenische Nachschub-Kompanie/619
   XXIV. Panzerkorps
   Ost-Kompanie 10
   Ost-Kompanie 34
   XXXXVIII. Panzerkorps
   Ost-Nachschub-Kompanie 448
   VII. Armeekorps
   Ost-Kompanie 407
   Ost-Reiter-Schwadron 168
   5. Turkestanische Bau-Kompanie/79
   4. Ost-Nachschub-Kompanie/175
   XIII. Armeekorps
   Ost-Kompanie 182
   Ost-Kompanie 413
   Ost-Kompanie 473
   5. Turkestanische Bau-Kompanie/120
   2. Turkestanische Bau-Kompanie/135
   LIX. Armeekorps
   3. Armenische Bau-Kompanie/248
   3. Armenische Bau-Kompanie/416
   Befehlshaber Heeresgebiet Sud
   Ost-Jagd-Kommando B.H.G. (Zug)
   Kosaken Infanterie-Batillon II./5
   Ost-Bau-Bataillon I./B.H.G.
   Turkestanische Bau-Kompanie 215
   Ost-leichte-Artillerie-Nachschub-Kolonne B.H.G.
   Ost-Nachrichten-Bau-Kompanie 31, 43, 51, 56, 62, 66A, 66B, 66C, & 60
   213. Sicherungs-Division
   Kosaken Abteilung 213 (4 Kompanien) [Disbanded 12 December 1943]
   Ost-Panzer-Kompanie 2 (B.H.G.)
   454. Sicherungs-Division
   Kosaken Abteilung 403
   Ost-Panzer-Kompanie 1 (B.H.G.)
   Oberfeldkommandantur 242
   Ost-Reiter-Abteilung I./454
   Ost-Reiter-Abteilung IV./454
   Armenisches Infanterie-Bataillon 810
   Nordkaukasisches Infanterie-Bataillon 836
   Oberfeldkommandantur 397
   Kalmuken Kavallerie-Regiment Dr. Doll
   Turkestanisches Infanterie-Bataillon 783
   Nordkaukasisches Infanterie-Bataillon 802 (5 Kompanien)
   Kosaken Kavallerie-Schwadron 2
   Oberfeldkommandantur 398
   Ost-Minenraum-Kompanie 554
   Ost-Bau-Bataillon 559 (5 Kompanien)
   Heeresgruppe Mitte
   Ost-Bataillon 453
   Ost-Banden-Jager-Kompanie
   1., 2. Ost-Wach-Kompanie/610
   Ost-Wach-Kompanie 609
   Ost-Wach-Kompanie 611
   Ost-Wach-Kompanie 608
   1., 2. Ost-Wach-Kompanie/607
   Ost-Wach-Kompanie 606
   Turkestanische Gebirgs-Nachschub-Abteilung 1001
   5. Turkestanische Nachschub-Kompanie/23
   5. Turkestanische Nachschub-Kompanie/58
   5. Turkestanische Nachschub-Kompanie/99
   4. Aserbeidschanische Nachschub-Kompanie/593
   3. - 6. Turkestanische Nachschub-Kompanie/102
   4. ,5. Georgische Nachschub-Kompanie/544
   4. Aserbeidschanische Nachschub-Kompanie/548
   5. Georgische Nachschub-Kompanie/548
   3. Ost-Kompanie/607
   2. Armee (Heeresgruppe Mitte)
   Ost-Kompanie 145
   Ost-Stamm-Lehrzug
   Ost-Propaganda-Zug (mot.) 670
   Wolgatatarische Strasenbau-Kompanie 523
   5. Turkestanische Eisenbahn-Bau-Kompanie/511
   XXXXVI. Panzerkorps
   Ost-Bataillon 253
   XX. Armeekorps
   3. Turkestanische Bau-Kompanie/44
   Koruck 580
   Ost-Regiments-Stab z.b.V. 709
   Ost-Ersatz-Kompanie 582
   Ost-Unteroffizier-Schule 582 (Zug)
   Kosaken Abteilung III./57
   Ost-Reiter-Abteilung 580 (4 Kompanien)
   Ost-Wach und Lehr-Kompanie z.b.V. 720
   10. Ost-schwere-Nachschub-Kompanie/552
   9. Armee (Heeresgruppe Mitte)

   Ost-Bataillon 441 (3 Kompanien)
   4. Turkestanische Strasenbau-Kompanie/544
   XXIII. Armeekorps
   Ost-Bau-Bataillon 134
   LV. Armeekorps
   Ost-Regiments-Stab z.b.V. 455
   Ost-Kompanie 110
   2. Turkestanische Bau-Kompanie/320
   Koruck 532
   3. Turkestanische Infanterie-Kompanie/25
   4. Armee (Heeresgruppe Mitte)
   Ost-Kompanie 612
   Ost-Banden-Jager-Kompanie 98
   3. Ost-Nachschub-Kompanie/622
   3. ,4. Ost-Nachschub-Kompanie/687
   3. Ost-Nachschub-Kompanie/690
   3., 4. Ost-Nachschub-Kompanie/551
   4. Ost-Nachschub-Kompanie/604
   XII. Armeekorps
   Ost-Banden-Jager-Kompanie
   XXVII. Armeekorps
   Ost-Kompanie 256
   Ost-Kompanie 25 (bei 25. Panzergrenadier-Division)
   4. Turkestanische Bau-Kompanie/57
   Koruck 559
   Ost-Wach-Kompanie 640 (bei A.G.S.St. 10)
   Ost-Wach.Kompanie 9 (bei A.G.S.St. 9)
   3. Panzerarmee (Heeresgruppe Mitte)
   Ost-Kompanie 59
   Ost-Wach-Kompanie 639
   Ost-Wach-Kompanie 644
   Ost-Wach-Kompanie 645
   3. - 6. Turkestanische Nachschub-Kompanie/508
   3. Georgische Nachschub-Kompanie/608
   4. Ost-Nachschub-Kompanie/608
   VI. Armeekorps
   1. Ost-Kompanie/14
   4. Georgische Bau-Kompanie/91
   II. Luftwaffen-Feldkorps
   3. Turkestanische Bau-Kompanie/123
   3. Wolgatat.Bau-Kompanie/214
   IX. Armeekorps
   1. Turkestanische Bau-Kompanie/136
   2. Aserbeidschanische Bau-Kompanie/137
   Koruck 590
   5. Ost-Sicherungs-Kompanie/722
   1. Wolgatatarische Infanterie-Kompanie/825
   Befehlshaber Heeresgebiet Mitte
   Ost-Aufklarungs-Kompanie (mot.) 690
   1., 2. Ost-Fernsprecher-Kompanie/515
   201. Sicherungs-Division
   Ost-Kompanie 201
   286. Sicherungs-Division
   Ost-Nachschub-Kompanie 354
   221. Sicherungs-Division
   1. Ost-Kompanie/221
   1. - 3. Ost-Sicherungs-Kompanie/930
   Ost-Reiter-Schwadron 930
   15. Ost-Kompanie/45
   Ost-Nachschub-Kompanie 350
   Heeresgruppe Nord
   Litauisches Bau-Bataillon I.- IV.
   Lettisches Bau-Bataillon I., II.
   3., 4. Georgische Bau-Pionier-Kompanie/96
   11. Tatarische Bau-Pionier-Kompanie/100
   7. Armenische Bau-Pionier-Kompanie/257
   1. - 4. Ost-Hiwi-Bau-Pionier-Kompanie/96
   3. Turkestanische Nachschub-Kompanie/177
   Ost-Kompanie 650 (lit.)
   Ost-Kompanie 651 (lit.)
   Ost-Kompanie 652 (lett.)
   16. Armee (Heeresgruppe Nord)
   Aserbeidschanische Bau-Pionier-Kompanie 87
   Turkestanische Bau-Pionier-Kompanie 87
   3., 4. Wolgatatarische Nachschub-Kompanie/306
   5., 6. Ost-Hiwi-Bau-Kompanie/132
   I. Armeekorps
   Kosaken Bataillon 631
   Kosaken Abteilung 443
   II. Armeekorps
   6. Armenische Bau-Pionier-Kompanie/254
   5. Armenische Bau-Pionier-Kompanie/413
   VIII. Armeekorps
   9. Aserbeidschanische Bau-Kompanie/25
   Turkestanische Stra?enbau-Pionier-Kompanie 680
   Turkestanische Stra?enbau-Pionier-Kompanie 562
   X. Armeekorps
   2., 3. Wolgatatarische Bau-Pionier-Kompanie/108
   Koruck 584
   Litauisches Schutzmannschaft-Bataillon 5 [Переведен в Waffen-SS; 21 November 1943 повторно обозначен как Polizei-Bataillon 5 (lit.)]
   Litauisches Schutzmannschaft-Bataillon 13 [Переведен в Waffen-SS; 21 November 1943 повторно обозначен как Polizei-Bataillon 13 (lit.)]
   Ost-Kompanie 657 (estn.)
   18. Armee (Heeresgruppe Nord)
   7. Georgische Bau-Pionier-Kompanie/121
   6. Georgische Bau-Pionier-Kompanie/127
   2. - 4. Turkestanische Bau-Pionier-Kompanie/156
   XXXVIII. Armeekorps
   Litauisches Schutzmannschaft-Bataillon 256 [Переведен в Waffen-SS; 21 ноября 1943 повторно обозначен как Polizei-Bataillon 256 ]
   Ukrainisches Bau-Bataillon 284
   12. Turkestanische Bau-Pionier-Kompanie/414
   XXVIII. Armeekorps
   11. Nordkaukasische Bau-Pionier-Kompanie/101
   XXVI. Armeekorps
   9. Armenische Bau-Pionier-Kompanie/55
   13. Turkestanische Bau-Pionier-Kompanie/401
   Befehlshaber Heeresgebiet Nord
   Ost-Pionier-Bataillon 672
   Wehrmacht Befehlshaber Ostland
   Litauische Ersatz-Kompanie 1
   Lettische Ersatz-Kompanie 1
   Baltische Propaganda-Staffel 4
   Litauisches Bau-Bataillon V
   Turkestanische Arbeits-Kompanie Minsk
   Turkestanische Arbeits-Kompanie Kauen
   Turkestanische Arbeits-Kompanie Riga
   Kommandeur der Kriegsgefangenen
   1 x Ost-Wachzug bei Landesschutzen-Bataillon 531 (Weisruthenien)
   7 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 778 (Weisruthenien)
   12 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 232 (Weisruthenien)
   7 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 861 (Litauen)
   12 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 530 (Litauen)
   12 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 875 (Litauen)
   13 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 894 (Lettland)
   8 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 529 (Lettland)
   Wehrmacht Befehlshaber Ukraine
   Kosaken Bataillon 570
   Kosaken Bataillon 571
   Kosaken Bataillon 572
   Kosaken Bataillon 573
   Kosaken Bataillon 574
   Kosaken Bataillon 575
   Turkestanische Strasenbau-Kompanie 584
   Turkestanische Bau-Kompanie 407
   Turkestanische Bau-Kompanie 413
   2 x Turkestanische Bau-Kompanie
   Hoherer Nachrichten-Fuhrer
   Ost-Fernsprechbetriebs-Kompanie 664
   Ost-Nachrichten-Bau-Kompanie 306 W.N.K.
   Ost-Fernsprecher-Kompanie 306
   Ost-Nachrichtenstorungs-Kompanie 306 W.N.K.
   Ost-Fernsprecher-Kompanie 307 W.N.K.
   Ost-Fernsprecher-Kompanie 645
   Kommandeur der Kriegsgefangenen
   5 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 842
   5 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 560
   5 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 353
   6 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 783
   6 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 351
   4 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 568
   4 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 439
   Befehlshaber des Ersatzheeres
   Wehrkreis im Generalgouvernement
   Aserbeidschanisches Infanterie-Bataillon 817
   Aserbeidschanisches Infanterie-Bataillon 818
   Turkestanisches Infanterie-Bataillon 782
   Turkestanisches Infanterie-Bataillon 786
   Turkestanisches Infanterie-Bataillon 790
   Wolgatatarisches Infanterie-Bataillon 828
   Armenisches Infanterie-Bataillon 815 (in Aufstellung)
   Aserbeidschanisches Infanterie-Bataillon 819 (in Aufstellung)
   Turkestanisches Infanterie-Bataillon 791 (in Aufstellung)
   Wolgatatarisches Infanterie-Bataillon 829 (in Aufstellung)
   Ost-Bataillon I./Generalgouvernement
   Ost-Bataillon II./Generalgouvernement
   2 x Wolgatatarische Bau-Kompanie [No other designations given]
   Turkestanisches Arbeits-Bataillon 1 (Warschau)
   Turkestanisches Arbeits-Bataillon 2 (Krakau)
   Turkestanisches Arbeits-Bataillon 3 (Lemberg)
   Turkestanisches Arbeits-Bataillon 4
   Kommandeur der Kriegsgefangenen
   2 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 310
   3 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 614
   6 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 405
   11 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 618
   12 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 619
   12 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 377
   2 x Ost-Wachzuge bei Landesschutzen-Bataillon 268
   Truppenubungsplatz Mielau
   Ost-Ersatz-Regiment
   Ausbildungs-Bataillon (5 Kompanien)
   Ersatz-Bataillon (5 Kompanien)
   Genesenden-Bataillon (5 Kompanien)
   Ost-Bataillon 308
   Ost-Bataillon 268
   Ost-Ausbildungs-Bataillon 619
   Ost-Bataillon I./447
   Ost-Bataillon II./447
   Ost-Ausbildungs-Bataillon (Heeresgruppe Sud)
   Ost-Bataillon 620
   Ost-Bataillon 646
   Ost-Bataillon 617
   Ost-Bataillon 412
   Ost-Bataillon 229
   Ost-Artillerie-Abteilung 621
   Ost-Reiter-Abteilung II./454
   Ost-Reiter-Abteilung III./454
   Kuban-Kosaken Abteilung I./5
   1., 2. Ost-Kompanie/137
   1. - 3. Ost-Kompanie/446
   Ost-Kompanie 156
   Ost-Kompanie 383
   Ost-Kompanie 253
   1. Ost-Kompanie/229
   1., 2. Ost-Kompanie/131
   1., 2. Ost-Kompanie/267
   Ost-Kompanie 260
   Ost-Kompanie 455
   Ost-Kompanie 456
   Ost-Kompanie 626
   Ost-Kompanie z.b.V. 2
   1., 2. Ost-Reiter-Schwadron/447
   Ost-Reiter-Schwadron 286
   Ost-Reiter-Schwadron 221
   Ost-Reiter-Schwadron 580
   Kosaken Kavallerie-Schwadron 655
   Kosaken Artillerie-Batterie 553
   2. Ost-Artillerie-Batterie/Ausbildungs-Regiment Mitte
   1. Ost-Artillerie-Batterie/203
   Ost-Kompanie 152
   Ost-Kompanie 337
   Ost-Kompanie 331
   Ost-Ersatz-Bataillon 4 Wirtschaft [Единственная рота, помеченная как батальон]
   1. Ost-Kompanie/427
   Ost-Lager Priluki
   Truppenubungsplatz Wildflecken
   Armenisches Infanterie-Bataillon 814
   Armenisches Infanterie-Bataillon I./125
   Turkestanisches Infanterie-Bataillon I./76
   Turkestanisches Infanterie-Bataillon 789
   Turkestanisches Infanterie-Bataillon 889 [Расформирован 28 ноября 1943]
   1., 2. Nordkaukasische Infanterie-Kompanie/844 [28 ноября 1943, послуживший основой для формирования Nordkaukasisches Infanterie-Bataillon 843 ]
   Nordkaukasisches Infanterie-Bataillon 842
   Turkestanische Infanterie-Kompanie (bei LVI. Panzerkorps)
   Turkestanische Infanterie-Kompanie (bei 2. Armee)
   Turkestanische Infanterie-Kompanie (bei 16. Armee)
   Oberbefehlshaber West
   Stab-Kommando der Ostlegion (DIVISION)
   Wolgatatarische Legion (REGIMENT)
   Armenische Legion (REGIMENT)
   Aserbeidschanische Legion (REGIMENT)
   Turkestanische Legion (REGIMENT)
   Nordkaukasische Legion (REGIMENT)
   Georgische Legion (REGIMENT)
   Stellvertretendes Generalkommando XIII. Armeekorps (Wehrkreis XIII)
   4. Aserbeidschanische Nachschub-Kompanie/573 (Amberg/Oberpfalz)
   Befehlshaber der deutschen Truppen im Danemark
   Ost-Bataillon 603
   Ost-Bataillon 653
   Ost-Bataillon 662
   Ost-Bataillon 667
   Ost-Bataillon 674 (Weicker)
   20. Gebirgsarmee
   Ost-Kompanie 690
   Wehrmachtbefehlshaber Niederlande
   LXXXVIII. Armeekorps
   Turkestanisches Infanterie-Bataillon 787
   Armenisches Infanterie-Bataillon 812
   15. Armee
   Ost-Bataillon 618
   Nordkaukasisches Infanterie-Bataillon 835
   Turkestanisches Infanterie-Bataillon 781
   Armenisches Infanterie-Bataillon 813
   Armenisches Infanterie-Bataillon 809
   7. Armee
   Ost-Bataillon 439
   Ost-Bataillon 627 [8 декабря 1943 переименован в Wolgatatarisches Infanterie-Bataillon 627]
   Ost-Bataillon 643
   Ost-Bataillon 642
   Ost-Bataillon 600
   Ost-Bataillon 635
   Ost-Bataillon 669
   Ost-Reiter-Abteilung 281
   Georgisches Infanterie-Bataillon 795
   Georgisches Infanterie-Bataillon 823
   Nordkaukasisches Infanterie-Bataillon 800
   Wolgatatarisches Infanterie-Bataillon 827
   Georgisches Infanterie-Bataillon 797
   Georgisches Infanterie-Bataillon 798
   Ost-Reiter-Abteilung 285 (4 Kompanien)
   1. Armee
   Kosaken Regiments-Stab z.b.V. 750
   Kosaken Bataillon 622
   Kosaken Bataillon 623
   Kosaken Bataillon 624
   Kosaken Bataillon 625
   Kosaken Kompanie 638
   Nordkaukasisches Infanterie-Bataillon 803
   Georgisches Infanterie-Bataillon 822
   Wolgatatarisches Infanterie-Bataillon 826
   General der Pioniere und Festungen
   Ost-Batillon 601 [5 ноября 1943 реорганизован как Ost-Bruckenbau-Pionier-Bataillon (tmot). 601 (3 Kompanien) ]
   Ost-Bataillon 605 [Reorganized as Ost-Bruckenbau-Pionier-Bataillon (tmot.) 605 (3 Kompanien) on 14 December 1943]
   Militarbefehlshaber Frankreich
   Ost-Bataillon 615
   Georgisches Infanterie-Bataillon 799
   In Transit to Oberbefehlshaber West
   Ost-Bataillon 602
   Ost-Bataillon 628
   Ost-Bataillon 629
   Ost-Bataillon 630
   Ost-Bataillon 633
   Ost-Bataillon 634
   Ost-Regiments-Stab z.b.V. 752
   Sanitatszug
   Ost-Ausbildungs-Regiment Mitte
   Ost-Bataillon 636
   Ost-Bataillon 649
   Aserbeidschanisches Infanterie-Bataillon 807
   Wolgafinnisches Infanterie-Bataillon 837
   Ost-Bataillon 680
   Heeresgruppe B
   Bevollmachtigt General der deutschen Wehrmacht
   Ost-Bataillon 339
   Ost-Bataillon 555
   Ost-Bataillon Kranz
   Generalkommando Witthoft
   Ost-Bataillon 556
   LI. Gebirgskorps
   Ost-Bataillon 620
   II. SS-Panzerkorps
   162. Infanterie-Division (turk.)
   Ost-Btl. 263
   Ost-Bataillon 412
   Ost-Bataillon 616
   Ost-Bataillon 617
   Georgisches Infanterie-Bataillon II./198
   Heeresgruppe F
   2. Panzerarmee
   LXIX. Reserve-Korps
   1. Kosaken Division
   Heeresgruppe E
   1. Ost-leichte-Nachschub-Kolonne/54
   2. Ost-leichte-Nachschub-Kolonne/54
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.10 | Хвізик

    дуже цікавий список. його тре розмістити у якомусь кращому місці

    щоб при потребі мона було звертатися
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.10 | Забойщик

     СтОит подумать.

     Но это ж только список. А у меня к нему куча текстов, иллюстраций,наград,петлиц,знаков отличия и т.д.

     Вот это наверное имело бы смысл разместить. Но это работа не на один день.

     Может разместить отдельной веткой,чтобы потом в архиве искать? Так и назвать - "Остбатальоны"?

     У кого есть идеи по поводу размещения?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.10 | Сергій Кабуд

      А може сайт? Правда про війну(-)

   • 2006.05.10 | Сергій Кабуд

    афігєть.... може Музея заснувати?(-)

   • 2006.05.10 | stefan

    Оце Конотопській Відьмі би вислати список

    Чесно кажучи, такого великого списку я не чекав...
    ***
    Оце Конотопській Відьмі(Н.Вітренко) би вислати "наложеним платежом".
    Аби заткнула пельку відносно "фашистів" - ОУН-УПА.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.10 | Сергій Кабуд

     ні, хай Ющенко про це нації роскаже сам, хай чита список в голос

     брехун
    • 2006.05.11 | Забойщик

     Кто хочет послать витрянке этот список?

     Пане stefan !
     Ваше пожелание будет выполнено. Если хотите продублировать:
     pspu@svitonline.com
     pspu@front.ru
     n-vitrenko@yandex.ru

     Её сайт:http://www.vitrenko.org/start.php?lang=1

     Желаю приятной встречи! :) :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.11 | Пані

      Якщо її московських піарників ще не погнали

      ... то можете не утруднюватися - передадуть прямо з форуму.

      Тут колись був такий собі персонаж Москаль з Москви, який ніби і був ліберально налаштований до України, але конкретно поїхав дахом під час президентських виборів і в результаті опинився (згідно УП) в штабі Вітренко на цих виборах.

      Він постійно читає Майдан і схоже навіть пописував вже під іншим ніком.

      Ось що робить з людбми українофобія...
     • 2006.05.11 | Сергій Кабуд

      це треба на 5й канал і передачу. І ДВД продавати в Росії(-)

    • 2006.05.11 | Забойщик

     Список выслал...

     Вот адрес на форуме:

     http://www.oppozicia.com/index.php?lang=1&part_id=29&forum_id=5&theme_id=10

     10.05.2006 22:03
     Донбассовец
     Новичок
     Сообщений: 1
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.11 | Сергій Кабуд

      а якщо вони Вам- брехня? Як далі яргументувати?(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.11 | Забойщик

       А на кой хрен аргументировать? Я им смеху ради продублировал то

       сообщение.

       Будут брыкаться я спорить не буду. Просто подгоню им ИСЧО материальчик. Скажем о ХИВИ. Так немцы называли добровольных помощников из числа военных и гражданских. Конюхи,водители,подносчики снарядов,ездовые.... Насколько я помню 6-я армия Паулюса в момент наступления в Сталинграде имела более 20% хиви.

       Я думаю для витрянки это тоже будет приятный подарочек.
       А поискать и ИСЧО чего-нибудь найду.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.11 | Сергій Кабуд

        Будь ласка тримайте всіх в курсі, люди будуть Вас підтримувати(-

       • 2006.05.11 | Хвізик

        розкажи детально про свої студії. статтю напиши, якщо вже маєш д

        де публікації, дай посилання
        все це дуже класно
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.11 | Забойщик

         Что бы не затерялось в этой ветке....

         Я посоветуюсь с Пани,как лучше это все сделать,чтобы как можно больше читателей Майдана прочитало.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.11 | Хвізик

          якщо будеш щось популярне писати, то пиши російською, хай москал

          москалі теж читають
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.11 | Забойщик

           Вынужден тебя разочаровать. Москали об этом пишут где-то с 2001

           года. А о ХИВИ самый первый написал М.Шолохов. Его "Судьба человека" именно о хиви. Я Шолохова не люблю,но надо отдать ему должное,в то время сделать героем того,кого Сталин считал предателями... Нужно было быть мужественным человеком.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.11 | Хвізик

            Re: Вынужден тебя разочаровать. Москали об этом пишут где-то с 2001

            Забойщик пише:
            > года. А о ХИВИ самый первый написал М.Шолохов. Его "Судьба человека" именно о хиви. Я Шолохова не люблю,но надо отдать ему должное,в то время сделать героем того,кого Сталин считал предателями... Нужно было быть мужественным человеком.
            На жаль, не чув, не читав, не знаю. Дай лінка (не на шолохова, а на дослідження)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.05.11 | Tatarchuk

  Погляд історика, тобто мене

  Дозвольте мені на правах історика дещо зауважити.

  По-перше, загальне місце про міфологізовану війну - цілком підтримаю.
  Уявіть собі, який би я мав блідий вигляд якби з своїми історіцістичними міркуваннями прийшов до журналу "Отєчєствєнниє запіскі" в році так 1831 (41, 51) та подав до друку статтю про те що під Бородіном нам французи далі в диню. І що до речі битва була під Шевардином, але там більше кістяків.
  Мабуть, на мене б накінувся з шашкою наголо син отамана Платова. Або онук Багратіона. Ба - ще гірш - ПРИРАВНЄННИЙ к жертвам "тієї великої війни".
  Мабуть, навіть Пушкін озвався б дати мені по пиці, та й Лєрмонтов позвався до дуелі (і те все якщо б був я двоянином. а так- нагайкою).
  Дещо розвіднилося з мифами 1812 року після великої поразки Росїї в Кримській Війні 1856 року - там почалися і часткова лібералізація, і введення капіталізму та символічне скасування кріпацько-дврянського устрою... Але й досі міф про нібито перемогу та нібито у 1812 році над Наполєоном є живий.

  Розуміло, що міфи 2-ї світової більш живучі. От до них давайте і спрямуємо.

  1) Масовий героїзм як унікальне явище.
  Це чистої води міф, як це не дивно для звиклого до штампу вуха. Точніше, - це оціночне судження, яке неадекватно описує факти.
  Відомо, що будь-яка війна породжає "героїзм" З УСІХ БОКІВ. Колир в війні бере участь багато МАСС, то отой героїзм стає масовим - але це лише закон з Теорії Великих Чисел.

  2) Мирна передишка.
  Саме так називають мовчазне схвалення сталінським режимом перших Гітлерівських загарбів та ще й допомогу в окупації Третьої Польщі. Це- міф. Адже згідно з канвою цього сюжету, СССР дуже був у скрутному становищі (вороже оточення), імперіалісти ітак ісяк мріяли як на нього напасти, а совецькі люди готувалися до оброни.
  Але. заключивши 1939 року мир із світовим агресором, проти якого власне і була розвязана Друга Світова війна - Сталінський режим почав ... серію наступательних війн з сусідами.
  "Одностороннєє" анексування Бесрабії в "боярської Румунії",
  загарбання "польскої" частини Заходу України,
  Заходу Білорусі,
  окупація Литви,
  Латвії,
  Естонії,
  війна в Монголії,
  війна в Китаї,
  - і нарешті виснажлива, запекла, вперта та МАСОВА війна з Фінляндією!
  Ніфіга собі "мирная передишка".

  3) Велика перемога.
  Оце як легко здогадатися є НАЙПОШИРЕНІШИЙ миф.
  Він викладається зазвичай так: на нас напали зненацька, ми спочатку ледь не проїграли війну, але потім оговтались та, творячи масовий героїзм, дійшли до Берліну.
  Чом це не вірно?
  Бо цілями Другої Світової для Сталінського союзу було, на час вступу до цієї війни (1939, на боці Гітлера!), - загарбання ВСІЄЇ Європи як максимум, заволодіння Восточною Європою плюс Австрія, Греція та Італія як мінімум. Власне, саме це скоріш за все і було покладене у таємні домовленості Гітлєр-Сталін напаередодні початку війни.
  Тепер тупо порівняйте ті цілі з результатами. Східна Європа, віддана в буквальному сенсі "на поталу переможцю" - і ту територію, зауважу, Сталін загарбував наперегонки з західними "союзниками".
  До того в плани Сталіна на Дальньому Сході входило - повний контроль над Китаєм, Японією та Кореєю. Як відомо, цього теж ажніяк не сталося, бо там Штати встигли випередити Сталіна принаймні на десятиріччя.

  це самі такі міфи, які вкрай треба розглядати неупередженно.

  Як брати ненужний (для історика) пафос, то найкращім порівнянням подій 1939-1945 у розрізі "СССР-Германія" буде така аналогія:

  Іракський диктатор Хусейн та Іранський диктатор Аятола спочатку мирно домовилися, кому з них дістанеться яка саме частина Кувєйту, Катару та Оману. Потім пересварилися через 1) спорні території впливу, 2) несумлінне виконання союзницьких домовленостей, 3) бо знали що той союз є тимчасовим.
  Потім вели жорстокі бої, протягом яких з обох боків було дуже багато масового героїзму.

  Ну як вам аналогія? Самі можете обирати, на якому ви "боці" (Ірак або Іран, Сталін або Гітлер). Я та багато хто не хотіли б мати з жодним з цих диктаторів нічого близького.

  А Ви?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.12 | Мірко

   Re: Погляд історика, тобто мене

   Точнісенько пане Татарчук. У вашім Ірано-Іракськім сценарії, витязями добра могли би бути лише ті котрі боролися на свої землі проти обох окупантів.
 • 2006.05.12 | Забойщик

  Внимание! Стоит сюда заглянуть!

  Неизвестные страницы Второй мировой.


  • Україна • Події •

  Майдан-ІНФОРМ: 12-05-2006 01:42 // // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1147387346.html
  Версія до друку // Редагувати // Стерти

  Для любителей истории II Мировой войны Майдан размещает на форуме "Наша история" неизвестные или малоизвестные широкой аудитории факты.

  Сегодня мы расскажем о истории танка ,бывшего любимцем советского народа и его руководителей, почти обязательного участника многих довоенных парадов.

  Танки, однако, строятся не для парадов.Как же показал себя этот красавец на полях Второй мировой?

  Читайте:"История одного танка"
  http://www2.maidan.org.ua/n/hist/1147386594


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua