ІРПЕНІАДА: НАДІЙШЛА ЧЕРГОВА ТРИВОЖНА ІНФОРМАЦІЯ
05/10/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Депутати Верховної та Київської обласної рад, представники інших гілок влади, журналісти та просто небайдужі громадяни запрошуються в необмеженій кількості. Суд, який розпочався о 9.30 і проходить в місті Ірпені Київської області по вул. Мінеральній, 7 на 2-му поверсі у 2-й залі (зайшовши до приміщення суду слід повернути ліворуч й піднятися на 2-й поверх сходами), триватиме довго, тому встигнуть усі.
До “Майдану” з різних джерел (в т.ч. з самого суду) надійшла інформація, що сьогодні таки буде винесене рішення по бєспрєдєлу про оголошення виборів Ірпінського міського голови недійсними та проведення повторних виборів по всьому округу.
За цією інформацією, судді спочатку мають намір спочатку прийти до висновку, що на дільницях №1 і №2 мало бути проведене переголосування, потім про те, що результати виборів на цих дільницях вплинули на результати виборів в цілому по округу, а, оскільки територіальна комісія не прийняла такого рішення і по Закону переголосування, яке проводиться не пізніше, ніж через два тижні після дня виборів, вже неможливе (як і переголосування по всьому округу, яке проводиться не пізніше, ніж через 30 днів після дня виборів), то слід провести повторні вибори по всьому округу, тобто по всіх 37 дільницях.
Подібна інформація вже надходила перед судовим засіданням, і поведінка суддів в перший день того засідання непрямо підтверджувало її. Однак потім чи то тиск мітингуючого біля суду та в центрі міста народу, чи то присутність народних депутатів та інших “дуже важливих персон”, чи то бажання суддів діяти чесно схилили шальки терезів на бік Закону, і було прийняте зовсім інше рішення, яке задовольняло лише одну позовну вимогу кандидата-невдахи Олега Бондаря – територіальну комісію зобов’язали врешті решт прийняти рішення про результати виборів на дільниці №1 і №2 з врахуванням відсутності документів, що складаються у разі невідповідності кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів та кількості підписів виборців у списку виборців, які отримали виборчі бюлетені, передбачених ч. 10 ст. 68 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” (акту невідповідності кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів та кількості підписів виборців у списку виборців і рішення про встановлення кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені). При цьому суд не вказав, яке саме рішення має прийняти ТВК, і 4 травня вона знову визнала вибори дійсними на цих дільницях, що й оскаржується сьогодні Олегом Бондарем разом з рішенням про результати виборів в цілому по округу.
Якщо Ірпінським міським судом за допомогою юридичної казуїстики буде прийняте рішення про повторні вибори – це буде повне нехтування виборчим законодавством, оскільки Закон України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” чітко встановлює, в яких випадках вибори по округу оголошуються недійсними.
Нагадаємо, що проблема на дільницях №1 і №2, розташованих в одному приміщенні загальноосвітньої школи №3, полягає в тому, що протягом кількох голин на цих дільницях виборці, отримуючи бюлетені для голосування до Верховної Ради та по місцевих виборах (Київської обласної ради, Ірпінської міської ради та Ірпінського міського голови), розписувались не в двох, а в одному списку виборців. Сталося це внаслідок жорсткого тиску на членів комісії з боку спостерігачів від “Нашої України”, яка підтримує кандидата Олега Бондаря, що подав уже дев’ять позовів стосовно виборів Ірпінського міського голови, та Конгресу українських націоналістів, чий кандидат Василь Бабицький допомагає Олегу Бондарю та старій владі у їх відчайдушній боротьбі проти недопущення до влади незалежного кандидата, відомої місцевої громадянської активістки, керівника виборчих штабів “Нашої України” (2002 рік) та Віктора Ющенка (2004 рік) Мирослави Свистович, яка відмовилась від пропозиції висуватися на міського голови від “Нашої України” через присутність у її списку немісцевих бізнесменів, “перефарбованих” корумпованих чиновників старої влади та колишніх членів Партії регіонів, утворила місцевий блок “За чесну владу” та виграла в цілої групи грошовитих суперників вибори, не маючи ні фінансової, ні політичної підтримки.
Ці спостерігачі звинуватили членів комісії у “подвійній бухгалтерії” та спробі штучно створити чергу та безлад, а потім почали виривати в членів комісії список виборців до місцевих рад, а у самих виборців – бюлетені. Серед провокаторів, за свідченням членів комісії, був і Олег Бондар, який забрав до рук список виборців до місцевих рад, а, коли одна з членів комісії намагалася його відібрати, схопив її за горло і почав душити, а потім загнав її на 5 хвилин під стіл. Через слабку юридичну підготовку деякі інші присутні на дільниці спостерігачі та довірені особи, які погано знали нове законодавство про місцеві вибори і поводили себе по аналогії з виборами-2002 (тоді бюлетені по всіх видах виборів видавалися за одним списком), також втягнулися у провокаційні дії, змусивши членів комісії видавати всі бюлетені по одному списку. Також деякі з членів комісії №2 стверджують, що їм була надана телефонна консультація з Ірпінського виконкому видавати всі бюлетені по одному списку, а члени комісії №1 говорять про таку саму консультацію з окружної комісії, однак, на жаль, ніхто не запам’ятав прізвищ “консультантів”.
Порядок довелося наводити за допомогою міліції та членів окружної й територіальної виборчої комісій, які прибули на дільницю та відновили видачу бюлетенів по двох списках.
Не зважаючи на прикрий інцидент, своє волевиявлення виборці здійснили. Жоден виборець, спостерігач чи кандидат в депутати або міські голови не поскаржився, що комусь не видали якогось бюлетеню для голосування по якомусь з видів виборів або що хтось вкинув до скриньки занесені ззовні бюлетені. Не були також ніким оскаржені результати виборів на цих дільницях, коли дільничні комісії склали свої протоколи. Лише пізніше, коли територіальна комісія, здійснивши повторний перерахунок по цих дільницях, затвердила протоколи дільничних комісій, Олег Бондар почав оскаржувати рішення саме ТВК, зачіпаючи саме формально-юридичні моменти, а не результати виборів.
Закон передбачає таку ситуацію, оскільки, окрім списку виборців до місцевих рад ще існує список виборців до Верховної Ради (на більшості дільницях вони є ідентичними), а також контрольні талони виборчих бюлетенів, на яких проставляється номер виборця у списку та підписи виборця і члена комісії, який видав бюлетень. Під час підрахунку результату виборів на обох дільницях кількість контрольних талонів співпала з кількістю вийнятих зі скриньки бюлетенів. Також зійшлася сума контрольних талонів (або вийнятих зі скриньки бюлетенів) та невикористаних бюлетенів з кількістю бюлетенів, отриманих дільничною комісією в територіальної для проведення голосування.
Згідно ч. 10 ст. 68 в такому випадку дільничні комісії мали просто вчинити формальні дії – скласти акт розбіжності між підписами виборців у списку виборців та прийняти рішення про встановлення кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені, взявши до уваги не підписи у списку для місцевих виборів, а кількість контрольних талонів виборчих бюлетенів. Однак, чи то, як стверджують одні члени обох дільничних комісій, через нервозну ситуацію, втому та слабкі юридичні знання такі документи не були складені під час підрахунку результатів виборів, чи то, як стверджують інші члени комісій, їх таки склали, однак після того, як обом головам комісій стало погано й до них викликали швидку, хтось викрав ці документи ще до того, як на них поставили підписи усі члени ДВК.
5 квітня Ірпінський міський суд скасував рішення ТВК про визнання виборів дійсними на дільниці №2 й зобов’язав територіальну комісію витребувати в дільничної комісії вищезазначені документи та прийняти на їх підставі нове рішення щодо результатів виборів на цій дільниці. Тобто, фактично суд зобов’язав ТВК просто привести в порядок документацію. 7 квітня суд прийняв аналогічну постанову по дільниці №1. Територіальна комісія зобов’язала дільничні комісії зібратися Відповідно 7 і 8 квітня дільничні комісії провели засідання та склали такі акти й рішення з позначкою “на виконання рішення суду”, а територіальна виборча комісія 9 квітня знову прийняла рішення про визнання виборів на цих дільницях дійсними.
Олег Бондар 10 квітня оскаржив ці нові рішення територіальної комісії, і суд задовольнив його позов на тій підставі, що відповідні документи були складені не під час підрахунку голосів, а пізніше. Тоді ж, 13 квітня суд зобов’язав територіальну комісію прийняти нове рішення по дільницях №1 і №2 з врахуванням відсутності документів, що складаються у разі невідповідності кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів та кількості підписів виборців у списку виборців, які отримали виборчі бюлетені, передбачених ч. 10 ст. 68 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”.
Після цього робота комісії була надовго паралізована через хронічну відсутність кворуму, однак 4 травня все ж відбулося засідання, на якому вибори на цих дільницях знову були визнані дійсними. При цьому територіальна комісія керувалася п. 16 ч. 9 ст. 26, згідно якого в разі скасування рішення дільничної комісії судом, територіальна комісія може прийняти рішення по суті. Суть же полягає в тому, що право виборців на волевиявлення (а його здійснення ніхто під сумнів так і не поставив) є вищим за бюрократичні формальності та волю десятка осіб (суддів й окремих членів територіальної комісії). Люди проголосували за своїх кандидатів, і не їх провина, що 2 з 37 дільничні комісії виявилися непідготовленими до виборів, тим більше, що навіть в разі скасування виборів на цих двох дільницях переможцем все одно залишається Мирослава Свистович (тобто нічого не міняється).
Оскільки суд 13 квітня не зобов’язував територіальну комісію визнавати вибори недійсними, Олег Бондар намагатиметься довести, що ТВК мало прийняти саме таке рішення, і що по цих дільницях мало б бути проведено голосування, а, оскільки термін призначення такого переголосування (не пізніш, ніж через два тижні після виборів) витік, то зараз можна влаштувати повторне голосування лише одним шляхом - оголосити повторні вибори по всьому округу. А суд, за нашою інформацією, має “допомогти” в цьому О. Бондарю, визнавши, що інакшого рішення ТВК прийняти й не могло б.
Але для прийняття такого рішення судді мають піти на повний правовий бєспрєдєл, бо термін призначення переголосування по дільницях витік 9 квітня. На той час існували лише рішення суду, які зобов’язували територіальну комісію просто витребувати в дільничних комісій зазначені у ч. 10 ст. 68 документи та прийняти на їх підставі нове рішення. Отже, навіть, якщо знехтувати іншими фактами (навіть тим, що волевиявлення відбулося), спиратися на рішення суду від 13 квітня, доводячи необхідність прийняття ТВК рішення про переголосування, ні Олег Бондар, ні самий заангажований суд не може інакше, як повністю знехтувавши законодавством.
Ймовірність того, що суд піде на правовий бєспрєдєл досить висока. Адже саме в цій колегії, яка зараз розглядає адміністративний позов Олега Бондаря, є суддя – автор небаченого креативу: оголосити вибори недійсними на двох дільницях, після чого врахувати всі голоси виборців на цих дільницях, як голоси проти всіх кандидатів, не звертаючи уваги, що голос проти всіх також є видом волевиявлення, і для нього в бюлетені є спеціальна позначка “не підтримую жодного кандидата”. Тоді вийде, що кандидат “проти всіх” набрав найбільше голосів, і слід оголошувати повторні вибори. Цей креатив, від якого потім відмовились через занадто явну незаконність такого рішення, безпосередньо вустами судді вкладався до вух голови територіальної комісії Наталії Ганах, яка, заплутавшись у своїх діях, не розуміє, що її навмисно штовхають на кримінал, який бояться робити самі.
Також на попередньому засіданні судді явно підказували представнику позивача Олега Бондаря, що йому слід змінити позовні вимоги, і лише на третій раз до цього представника це дійшло, після чого суд радісно оголосив перерву.
Все ж таки ми сподіваємось, що сумління та здоровий глузд, а може й елементарна обережність суддів переможе, і вони прийматимуть рішення згідно з Законом, а не під дією інших чинників. Для цього за судовим засіданням уважно спостерігатимуть народні депутати, юристи, працівники апарату Президента, журналісти і просто небайдужі громадяни.
Адреса суду: м. Ірпінь, вул. Мінеральна, 7, їхати маршруткою №3 від залізничного вокзалу.
Людмила Павлівна Саранюк, голова Ірпінського суду - 804497 5-65-96
804497 6-02-05
приймальня:
804497 5-47-20
804497 5-73-41
До “Майдану” з різних джерел (в т.ч. з самого суду) надійшла інформація, що сьогодні таки буде винесене рішення по бєспрєдєлу про оголошення виборів Ірпінського міського голови недійсними та проведення повторних виборів по всьому округу.
За цією інформацією, судді спочатку мають намір спочатку прийти до висновку, що на дільницях №1 і №2 мало бути проведене переголосування, потім про те, що результати виборів на цих дільницях вплинули на результати виборів в цілому по округу, а, оскільки територіальна комісія не прийняла такого рішення і по Закону переголосування, яке проводиться не пізніше, ніж через два тижні після дня виборів, вже неможливе (як і переголосування по всьому округу, яке проводиться не пізніше, ніж через 30 днів після дня виборів), то слід провести повторні вибори по всьому округу, тобто по всіх 37 дільницях.
Подібна інформація вже надходила перед судовим засіданням, і поведінка суддів в перший день того засідання непрямо підтверджувало її. Однак потім чи то тиск мітингуючого біля суду та в центрі міста народу, чи то присутність народних депутатів та інших “дуже важливих персон”, чи то бажання суддів діяти чесно схилили шальки терезів на бік Закону, і було прийняте зовсім інше рішення, яке задовольняло лише одну позовну вимогу кандидата-невдахи Олега Бондаря – територіальну комісію зобов’язали врешті решт прийняти рішення про результати виборів на дільниці №1 і №2 з врахуванням відсутності документів, що складаються у разі невідповідності кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів та кількості підписів виборців у списку виборців, які отримали виборчі бюлетені, передбачених ч. 10 ст. 68 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” (акту невідповідності кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів та кількості підписів виборців у списку виборців і рішення про встановлення кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені). При цьому суд не вказав, яке саме рішення має прийняти ТВК, і 4 травня вона знову визнала вибори дійсними на цих дільницях, що й оскаржується сьогодні Олегом Бондарем разом з рішенням про результати виборів в цілому по округу.
Якщо Ірпінським міським судом за допомогою юридичної казуїстики буде прийняте рішення про повторні вибори – це буде повне нехтування виборчим законодавством, оскільки Закон України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” чітко встановлює, в яких випадках вибори по округу оголошуються недійсними.
Нагадаємо, що проблема на дільницях №1 і №2, розташованих в одному приміщенні загальноосвітньої школи №3, полягає в тому, що протягом кількох голин на цих дільницях виборці, отримуючи бюлетені для голосування до Верховної Ради та по місцевих виборах (Київської обласної ради, Ірпінської міської ради та Ірпінського міського голови), розписувались не в двох, а в одному списку виборців. Сталося це внаслідок жорсткого тиску на членів комісії з боку спостерігачів від “Нашої України”, яка підтримує кандидата Олега Бондаря, що подав уже дев’ять позовів стосовно виборів Ірпінського міського голови, та Конгресу українських націоналістів, чий кандидат Василь Бабицький допомагає Олегу Бондарю та старій владі у їх відчайдушній боротьбі проти недопущення до влади незалежного кандидата, відомої місцевої громадянської активістки, керівника виборчих штабів “Нашої України” (2002 рік) та Віктора Ющенка (2004 рік) Мирослави Свистович, яка відмовилась від пропозиції висуватися на міського голови від “Нашої України” через присутність у її списку немісцевих бізнесменів, “перефарбованих” корумпованих чиновників старої влади та колишніх членів Партії регіонів, утворила місцевий блок “За чесну владу” та виграла в цілої групи грошовитих суперників вибори, не маючи ні фінансової, ні політичної підтримки.
Ці спостерігачі звинуватили членів комісії у “подвійній бухгалтерії” та спробі штучно створити чергу та безлад, а потім почали виривати в членів комісії список виборців до місцевих рад, а у самих виборців – бюлетені. Серед провокаторів, за свідченням членів комісії, був і Олег Бондар, який забрав до рук список виборців до місцевих рад, а, коли одна з членів комісії намагалася його відібрати, схопив її за горло і почав душити, а потім загнав її на 5 хвилин під стіл. Через слабку юридичну підготовку деякі інші присутні на дільниці спостерігачі та довірені особи, які погано знали нове законодавство про місцеві вибори і поводили себе по аналогії з виборами-2002 (тоді бюлетені по всіх видах виборів видавалися за одним списком), також втягнулися у провокаційні дії, змусивши членів комісії видавати всі бюлетені по одному списку. Також деякі з членів комісії №2 стверджують, що їм була надана телефонна консультація з Ірпінського виконкому видавати всі бюлетені по одному списку, а члени комісії №1 говорять про таку саму консультацію з окружної комісії, однак, на жаль, ніхто не запам’ятав прізвищ “консультантів”.
Порядок довелося наводити за допомогою міліції та членів окружної й територіальної виборчої комісій, які прибули на дільницю та відновили видачу бюлетенів по двох списках.
Не зважаючи на прикрий інцидент, своє волевиявлення виборці здійснили. Жоден виборець, спостерігач чи кандидат в депутати або міські голови не поскаржився, що комусь не видали якогось бюлетеню для голосування по якомусь з видів виборів або що хтось вкинув до скриньки занесені ззовні бюлетені. Не були також ніким оскаржені результати виборів на цих дільницях, коли дільничні комісії склали свої протоколи. Лише пізніше, коли територіальна комісія, здійснивши повторний перерахунок по цих дільницях, затвердила протоколи дільничних комісій, Олег Бондар почав оскаржувати рішення саме ТВК, зачіпаючи саме формально-юридичні моменти, а не результати виборів.
Закон передбачає таку ситуацію, оскільки, окрім списку виборців до місцевих рад ще існує список виборців до Верховної Ради (на більшості дільницях вони є ідентичними), а також контрольні талони виборчих бюлетенів, на яких проставляється номер виборця у списку та підписи виборця і члена комісії, який видав бюлетень. Під час підрахунку результату виборів на обох дільницях кількість контрольних талонів співпала з кількістю вийнятих зі скриньки бюлетенів. Також зійшлася сума контрольних талонів (або вийнятих зі скриньки бюлетенів) та невикористаних бюлетенів з кількістю бюлетенів, отриманих дільничною комісією в територіальної для проведення голосування.
Згідно ч. 10 ст. 68 в такому випадку дільничні комісії мали просто вчинити формальні дії – скласти акт розбіжності між підписами виборців у списку виборців та прийняти рішення про встановлення кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені, взявши до уваги не підписи у списку для місцевих виборів, а кількість контрольних талонів виборчих бюлетенів. Однак, чи то, як стверджують одні члени обох дільничних комісій, через нервозну ситуацію, втому та слабкі юридичні знання такі документи не були складені під час підрахунку результатів виборів, чи то, як стверджують інші члени комісій, їх таки склали, однак після того, як обом головам комісій стало погано й до них викликали швидку, хтось викрав ці документи ще до того, як на них поставили підписи усі члени ДВК.
5 квітня Ірпінський міський суд скасував рішення ТВК про визнання виборів дійсними на дільниці №2 й зобов’язав територіальну комісію витребувати в дільничної комісії вищезазначені документи та прийняти на їх підставі нове рішення щодо результатів виборів на цій дільниці. Тобто, фактично суд зобов’язав ТВК просто привести в порядок документацію. 7 квітня суд прийняв аналогічну постанову по дільниці №1. Територіальна комісія зобов’язала дільничні комісії зібратися Відповідно 7 і 8 квітня дільничні комісії провели засідання та склали такі акти й рішення з позначкою “на виконання рішення суду”, а територіальна виборча комісія 9 квітня знову прийняла рішення про визнання виборів на цих дільницях дійсними.
Олег Бондар 10 квітня оскаржив ці нові рішення територіальної комісії, і суд задовольнив його позов на тій підставі, що відповідні документи були складені не під час підрахунку голосів, а пізніше. Тоді ж, 13 квітня суд зобов’язав територіальну комісію прийняти нове рішення по дільницях №1 і №2 з врахуванням відсутності документів, що складаються у разі невідповідності кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів та кількості підписів виборців у списку виборців, які отримали виборчі бюлетені, передбачених ч. 10 ст. 68 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”.
Після цього робота комісії була надовго паралізована через хронічну відсутність кворуму, однак 4 травня все ж відбулося засідання, на якому вибори на цих дільницях знову були визнані дійсними. При цьому територіальна комісія керувалася п. 16 ч. 9 ст. 26, згідно якого в разі скасування рішення дільничної комісії судом, територіальна комісія може прийняти рішення по суті. Суть же полягає в тому, що право виборців на волевиявлення (а його здійснення ніхто під сумнів так і не поставив) є вищим за бюрократичні формальності та волю десятка осіб (суддів й окремих членів територіальної комісії). Люди проголосували за своїх кандидатів, і не їх провина, що 2 з 37 дільничні комісії виявилися непідготовленими до виборів, тим більше, що навіть в разі скасування виборів на цих двох дільницях переможцем все одно залишається Мирослава Свистович (тобто нічого не міняється).
Оскільки суд 13 квітня не зобов’язував територіальну комісію визнавати вибори недійсними, Олег Бондар намагатиметься довести, що ТВК мало прийняти саме таке рішення, і що по цих дільницях мало б бути проведено голосування, а, оскільки термін призначення такого переголосування (не пізніш, ніж через два тижні після виборів) витік, то зараз можна влаштувати повторне голосування лише одним шляхом - оголосити повторні вибори по всьому округу. А суд, за нашою інформацією, має “допомогти” в цьому О. Бондарю, визнавши, що інакшого рішення ТВК прийняти й не могло б.
Але для прийняття такого рішення судді мають піти на повний правовий бєспрєдєл, бо термін призначення переголосування по дільницях витік 9 квітня. На той час існували лише рішення суду, які зобов’язували територіальну комісію просто витребувати в дільничних комісій зазначені у ч. 10 ст. 68 документи та прийняти на їх підставі нове рішення. Отже, навіть, якщо знехтувати іншими фактами (навіть тим, що волевиявлення відбулося), спиратися на рішення суду від 13 квітня, доводячи необхідність прийняття ТВК рішення про переголосування, ні Олег Бондар, ні самий заангажований суд не може інакше, як повністю знехтувавши законодавством.
Ймовірність того, що суд піде на правовий бєспрєдєл досить висока. Адже саме в цій колегії, яка зараз розглядає адміністративний позов Олега Бондаря, є суддя – автор небаченого креативу: оголосити вибори недійсними на двох дільницях, після чого врахувати всі голоси виборців на цих дільницях, як голоси проти всіх кандидатів, не звертаючи уваги, що голос проти всіх також є видом волевиявлення, і для нього в бюлетені є спеціальна позначка “не підтримую жодного кандидата”. Тоді вийде, що кандидат “проти всіх” набрав найбільше голосів, і слід оголошувати повторні вибори. Цей креатив, від якого потім відмовились через занадто явну незаконність такого рішення, безпосередньо вустами судді вкладався до вух голови територіальної комісії Наталії Ганах, яка, заплутавшись у своїх діях, не розуміє, що її навмисно штовхають на кримінал, який бояться робити самі.
Також на попередньому засіданні судді явно підказували представнику позивача Олега Бондаря, що йому слід змінити позовні вимоги, і лише на третій раз до цього представника це дійшло, після чого суд радісно оголосив перерву.
Все ж таки ми сподіваємось, що сумління та здоровий глузд, а може й елементарна обережність суддів переможе, і вони прийматимуть рішення згідно з Законом, а не під дією інших чинників. Для цього за судовим засіданням уважно спостерігатимуть народні депутати, юристи, працівники апарату Президента, журналісти і просто небайдужі громадяни.
Адреса суду: м. Ірпінь, вул. Мінеральна, 7, їхати маршруткою №3 від залізничного вокзалу.
Людмила Павлівна Саранюк, голова Ірпінського суду - 804497 5-65-96
804497 6-02-05
приймальня:
804497 5-47-20
804497 5-73-41
Відповіді
2006.05.11 | Антисвист
Re: ІРПЕНІАДА: НАДІЙШЛА ЧЕРГОВА ТРИВОЖНА ІНФОРМАЦІЯ
Здоровий глузд кажете, а Жовтяк зі своєю юрбою та липовими бюлетнями? Де ж глузд та правда?2006.05.12 | Михайло Свистович
Re: ІРПЕНІАДА: НАДІЙШЛА ЧЕРГОВА ТРИВОЖНА ІНФОРМАЦІЯ
Антисвист пише:> Здоровий глузд кажете, а Жовтяк зі своєю юрбою та липовими бюлетнями?
Який Жовтяк? Які липові бюлетені? До чого тут Жовтяк взагалі? Ще ж не літо, а сонечко вже голову напекло?
2006.05.12 | Мартинюк
Бондар судиться вимагаючи визнати успішною власну провокацію?
Фактично Бондар вимагає від судових установ Ірпіня та Київщини визнати, що його провокація, вчинена в день виборів на двох дільницях виявилася успішною, і з огляду на успішність цієї провокації, спрямованої на першкоджання волевиявленню виборців, ... нагородити себе самого невизнанням результатів виборів , на яких він програв.Не здивуюся що Бондар робив дебош на дільницях знаючи по результатах попередніх опитуваннь про свій вірогідний програш, надіючись таким чином використати те що сталося для оскарження результатів виборів взагалі. На попередніх виборах до таких прийомів вдавалися багато програючих кандидатів.
Однак ці дії Бондаря підпадають під класифікацію "Навмисне перешкоджання волевияленню виборців" , вчинення таких дій згідно законодавства України карається тюремним увязненням. В разі , якщо Бондарю вдастся добитися скасування результатів виборів, тоді до цієї кваліфікації додається ще й означення "які вплинули на результат волевиявлення", що веде , якщо я не помиляюся, до збільшення терміну тюремного покарання.
Можливо це варто оформити в якомусь зустрічному позові?
І ще - мені здається ця публіка очевидно намагається потягнути час до вступу в дію так званого "шведського експерименту", коли в Бучі та Ворзелі будуть призначені вибори власних селищних голів.У всякому разі казали що в цих краях вже навіть появилися біґ-борди на дану театику
2006.05.12 | ГРАД
Re: Бондар судиться вимагаючи визнати успішною власну провокацію?
Я думаю,що мета комбінована.Ще, наприклад,зірвати підготовку до зимового періду.
Чи не пора подати аргументовану заяву до прокуратури?
Бо мені здається, що дії суддів почали потихеньку влазити у царину саме тієї статті кримінального кодексу... .
Хай відписуються!
2006.05.12 | Михайло Свистович
Re: Бондар судиться вимагаючи визнати успішною власну провокацію
Мартинюк пише:>
> І ще - мені здається ця публіка очевидно намагається потягнути час до вступу в дію так званого "шведського експерименту", коли в Бучі та Ворзелі будуть призначені вибори власних селищних голів. У всякому разі казали що в цих краях вже навіть появилися біґ-борди на дану театику
Нема ніяких бігбордів, нема ніякого експерименту (канув у Лету з 1 квітня), а в Бучі і Ворзелі селищні голови були завжди, і вже новообрані давно приступили до своїх обов"язків. Точніше, у Ворзелі новообраний, а в Бучі вигграв той самий, що був.