МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющ и Еханур регулируют рынок нефтепродуктов юлиными методами (л)

05/12/2006 | damoradan
но почему-то громко об этом не заявляют.

http://www.kommersant.ua/doc.html?DocID=671791&IssueId=35640

В понедельник руководство Минтопэнерго заявило, что "усилит контроль" над нефтетрейдерами в случае, если рост цен на топливо продолжится. "Нам прямо сказали о том, что, если цены будут расти, контроль за работой нефтяников со стороны Антимонопольного комитета и Минтопэнерго усилится и через две недели после совещания начнутся проверки",– рассказали Ъ в пресс-службе ЗАО "ЛУКОЙЛ-Украина". В пресс-службе Минтопэнерго вчера от комментариев отказались.

Стоит отметить, что рост цен на нефтепродукты был ожидаем. Еще в середине апреля президент Виктор Ющенко попытался предотвратить повышение цен на топливо, усилив контроль над субъектами рынка. Так, АМКУ было поручено не допустить монополизма на рынке нефтепродуктов, а ФГИ – в месячный срок проверить выполнение собственниками нефтеперерабатывающих предприятий условий договоров купли-продажи (см. Ъ от 14 апреля). А 6 мая президент потребовал от премьер-министра Юрия Еханурова "усилить контроль в топливно-энергетическом комплексе и борьбу с экономической преступностью в отрасли". В пресс-службе Кабинета министров Ъ сообщили: "Кабмин поручил контролировать выполнение этих поручений (президента.–Ъ) Минтопэнерго". По словам опрошенных Ъ представителей нефтяных компаний – ЗАО "ЛУКОЙЛ-Украина", ЗАО "Укртатнафта", ОАО "Нефтехимик Прикарпатья" и ОАО "Галичина" – пока проверки их деятельности госорганами не проводились.

Відповіді

 • 2006.05.12 | Shooter

  Не брешіть

  Ющ і Єхануров встановили маскимальну ціну на нафтопродукти? Де і коли - розкажіть.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.12 | damoradan

   ах, вот оно в чем дело

   Т.е. Юле вменялась в вину только максимальная цена, так, значит? А то, что она говорила о монополизме на рынке и об "экономической преступности в отрасли" - это ей в вину не вменялось, нет? Коротковата у Вас память. Вы тут первый в грудь себя били и кричали, что рынок нефтепродуктов нужно регулировать рыночными методами. А угрожать проверкой соблюдения договоров приватизации новыми собственниками (ау, Шутер, как у нас там с реприватизацией у НУ, а?) - это рыночные методы регулирования?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.12 | Shooter

    Саме в цьому

    damoradan пише:
    > Т.е. Юле вменялась в вину только максимальная цена, так, значит?

    Совіцькі підходи до економіки, якщо узагальнити.

    > А то, что она говорила о монополизме на рынке

    Встановлювати монополізм тієї чи іншої структури - не є прерогативою уряду. І до проходження відповідної процедури через АМК Юля могла це лише припускати, а не стерджувати. і, відповідно, не могла використовувати в "легальній" арґументації своїх дій.

    >об "экономической преступности в отрасли"

    Ага, окрім АМК, Юля в нас вже і прокурор, і суддя - я правильно Вас розумію?

    > Вы тут первый в грудь себя били и кричали, что рынок нефтепродуктов нужно регулировать рыночными методами. А угрожать проверкой соблюдения договоров приватизации новыми собственниками (ау, Шутер, как у нас там с реприватизацией у НУ, а?) - это рыночные методы регулирования?

    Абсолютно. Уряд має право регулювати монопольний ринок (нагадую - факт встановлений аж восени-2005), в т.ч. обмежувати йоого рентабельність. Як, наприклад, це робив Яценюк щодо відпускної ціни на газ - маючи на руках ціну імпорту, міністерство економіки, виходячи з прорахованої "розумної рентабельности", встановило цю ціну. Оприлюднивши перед цим в загальних рисах свої розрахунки, включаючи маржу прибутку.

    У випадку ж Юлі рішення було прийнято "методом проффесора стелі": рішила Юля, що ціна має бути X і лише X - і жодне обґрунтування такої ціни її вже не цікавило (принаймі, не було пред'явлено).

    Ну і останнє. Як прореагував ринок на хвокуси Юлі - відомо, і це є, якщо хочите, найкращою оцінкою її дій. Подивимося, як прореагує на те, про що Ви так переживаєте. Не хочете прогноз зробити?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.12 | afterstep

     панове, час розсудить...

     Нафтові граблі ще не дозріли, і, судячи по відставці Івченко - є кандидатура цапа-відбивайла. Тобто - ситуація контрольвана7 Тобто "криза" прийде, як завжди, несподівано на початку червня - але до того моменту буде призначено цапа на посаду...

     А вже в кінці червня посперечаєтеся, хто був правий. Чи шутер, до якого у кошмарних снах щоночі Бля з косою приходить, чи ще хтось, більш здоровий головою...
    • 2006.05.12 | damoradan

     Снова вынужден напомнить, что с Вами не спорю,

     как с человеком малокомпетентным.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.12 | Shooter

      Хе-хе

      Компетентний Ви наш. Крайньо.

      Хоча методика ведення суперечки "ти дурак, а я умний" 100% характерна як для БЮТ, так і для її прихильників.
     • 2006.05.12 | Нестор

      Мудре рішення. В арихметиків зараз хронічні весняні загострення

      Нічого їх розпалювати. :)


      Просто треба пригадати всю ту дурню, що він ніс рік тому і все стане ясно. Наша касандра ожила і навіть ніку не соромиться :)
    • 2006.05.12 | Shooter

     P.S. від Яценюка

     Що стосується прогнозу на наступний місяць, то міністр економіки відзначив, що, ймовірніше, Росія збільшить експортний збір (на нафту)приблизно до 200 доларів.

     Це, за словами Яценюка, у свою чергу, вплине на український внутрішній ринок, оскільки сьогодні цей збір складає 186 доларів.

     "Тому може бути прогнозований помірний ріст, але такий ріст буде залежати від тенденції на світовому ринку", - сказав він.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.12 | Сергій Кабуд

      можна з їх труби 'дружба' викачати рівно стільки скільки треба(

    • 2006.05.12 | damoradan

     Re: Саме в цьому

     Shooter пише:
     > damoradan пише:
     > > Т.е. Юле вменялась в вину только максимальная цена, так, значит?
     >
     > Совіцькі підходи до економіки, якщо узагальнити.

     Называйте как хотите
     >
     > > А то, что она говорила о монополизме на рынке
     >
     > Встановлювати монополізм тієї чи іншої структури - не є прерогативою уряду. І до проходження відповідної процедури через АМК Юля могла це лише припускати, а не стерджувати. і, відповідно, не могла використовувати в "легальній" арґументації своїх дій.

     Не притворяйтесь, что Вы не понимаете, о чем я говорю. После того, как Юлю уволил гарант, одним из главных аргументов "за" этот шаг был "бензиновый кризис". И тогда Юле вспомнили, что она необоснованно обвиняла в монополизме честных и рыночных нефтетрейдеров. А теперь, оказывается, Ющ сам призывает "не допустить монополизма". А если бы Юля заставила АМК работать не сейчас только, а год назад - лучше у нас была бы ситуация, или хуже?
     >
     > >об "экономической преступности в отрасли"
     >
     > Ага, окрім АМК, Юля в нас вже і прокурор, і суддя - я правильно Вас розумію?

     Попались - линки смотреть надо хоть иногда. Это как раз "президент потребовал от премьер-министра Юрия Еханурова "усилить контроль в топливно-энергетическом комплексе и борьбу с экономической преступностью в отрасли". Выходит, прокурор и судья у нас Ющ, а не Юля.
     >
     > > Вы тут первый в грудь себя били и кричали, что рынок нефтепродуктов нужно регулировать рыночными методами. А угрожать проверкой соблюдения договоров приватизации новыми собственниками (ау, Шутер, как у нас там с реприватизацией у НУ, а?) - это рыночные методы регулирования?
     >
     > Абсолютно. Уряд має право регулювати монопольний ринок (нагадую - факт встановлений аж восени-2005), в т.ч. обмежувати йоого рентабельність. Як, наприклад, це робив Яценюк щодо відпускної ціни на газ - маючи на руках ціну імпорту, міністерство економіки, виходячи з прорахованої "розумної рентабельности", встановило цю ціну. Оприлюднивши перед цим в загальних рисах свої розрахунки, включаючи маржу прибутку.
     >
     > У випадку ж Юлі рішення було прийнято "методом проффесора стелі": рішила Юля, що ціна має бути X і лише X - і жодне обґрунтування такої ціни її вже не цікавило (принаймі, не було пред'явлено).

     Уходите от ответа? Правильно. Когда нечего сказать, люди поступают по-разному. Умные - молчат, ну а некоторые меняют тему.
     >
     > Ну і останнє. Як прореагував ринок на хвокуси Юлі - відомо, і це є, якщо хочите, найкращою оцінкою її дій. Подивимося, як прореагує на те, про що Ви так переживаєте. Не хочете прогноз зробити?

     Я вообще не переживаю, как не переживал в прошлом году, когда были "кризисы".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.12 | Shooter

      Все-таки снізошлі?

      Якже ж так? компетентний тов. дармодаран, га? ;)

      damoradan пише:
      > Shooter пише:
      > > damoradan пише:
      > > > Т.е. Юле вменялась в вину только максимальная цена, так, значит?
      > >
      > > Совіцькі підходи до економіки, якщо узагальнити.
      >
      > Называйте как хотите

      Ви праві - від цього суть не поміняється: совіцькі підходи так і залишаться совіцькими.

      > > > А то, что она говорила о монополизме на рынке
      > >
      > > Встановлювати монополізм тієї чи іншої структури - не є прерогативою уряду. І до проходження відповідної процедури через АМК Юля могла це лише припускати, а не стерджувати. і, відповідно, не могла використовувати в "легальній" арґументації своїх дій.
      >
      > Не притворяйтесь, что Вы не понимаете, о чем я говорю. После того, как Юлю уволил гарант, одним из главных аргументов "за" этот шаг был "бензиновый кризис". И тогда Юле вспомнили, что она необоснованно обвиняла в монополизме честных и рыночных нефтетрейдеров. А теперь, оказывается, Ющ сам призывает "не допустить монополизма". А если бы Юля заставила АМК работать не сейчас только, а год назад - лучше у нас была бы ситуация, или хуже?

      :) Ще раз, і як для Вас, сильно компетентного ;) : сам факт встановлення монопольного становища стуктур на ринку (який до того ж був формально постфактум до відомих подій) НЕ Є тотожним визнанню картельної змови монополістів щодо свідомого та необгрунтованого завищення цін. Також мені би було цікаво прочитати з першоджерела (а не з комерсанту.нет) - яким саме чином Ющ вимагав "недопущення монополізму" - бо в нафтоперероблюючому та відповідному дистрибуційному секторі це можливо, в принципі, досягти лише в середньотерміновій перспективі. Інша річ - коли вимагалося недопустити зловживання відповідними структурами своїм монопольним становищем (яке саме по собі не є ані гріх, ані злочин) на ринку.

      > > >об "экономической преступности в отрасли"
      > >
      > > Ага, окрім АМК, Юля в нас вже і прокурор, і суддя - я правильно Вас розумію?
      >
      > Попались - линки смотреть надо хоть иногда. Это как раз "президент потребовал от премьер-министра Юрия Еханурова "усилить контроль в топливно-энергетическом комплексе и борьбу с экономической преступностью в отрасли". Выходит, прокурор и судья у нас Ющ, а не Юля.

      Все від підходів залежить - молотком, так би мовити, можна цвяхи забивати, а можна черепи ламати.

      Знову ж таки, все на тому ж прикладі: якби Юля та іже сказали "обмежуєм маржу прибутку 20%", а оскільки ціна на імпортовану нафту сьогодні така-то, а після переробки і дистрибуції ціна продукту є Х, тому встановлюємо ціну в 1,2*Х, а згідно прогнозу динаміки цін на нафту-сирець - до 1,25*Х за півроку - ніяких претензій до Юлі не було.

      А те, що ціна директивно встановлена нею була відверто заниженою - про це найкраще засвідчила саме реакція ринку. І заодне нагадаю Вам, що аж після того, як Юля получила наганяя від Юща за глупість з бензином, "цукрову" кризу вдалося розрулити без встановлення граничної ціни (і, подейкують, завдяки спільним зусиллям з тодішнім головою РНБО)

      > > > Вы тут первый в грудь себя били и кричали, что рынок нефтепродуктов нужно регулировать рыночными методами. А угрожать проверкой соблюдения договоров приватизации новыми собственниками (ау, Шутер, как у нас там с реприватизацией у НУ, а?) - это рыночные методы регулирования?
      > >
      > > Абсолютно. Уряд має право регулювати монопольний ринок (нагадую - факт встановлений аж восени-2005), в т.ч. обмежувати йоого рентабельність. Як, наприклад, це робив Яценюк щодо відпускної ціни на газ - маючи на руках ціну імпорту, міністерство економіки, виходячи з прорахованої "розумної рентабельности", встановило цю ціну. Оприлюднивши перед цим в загальних рисах свої розрахунки, включаючи маржу прибутку.
      > >
      > > У випадку ж Юлі рішення було прийнято "методом проффесора стелі": рішила Юля, що ціна має бути X і лише X - і жодне обґрунтування такої ціни її вже не цікавило (принаймі, не було пред'явлено).
      >
      > Уходите от ответа? Правильно. Когда нечего сказать, люди поступают по-разному. Умные - молчат, ну а некоторые меняют тему.

      Це Ви про себе? Правду кажете.
      Мою детальну відповідь дивись вище.

      > > Ну і останнє. Як прореагував ринок на хвокуси Юлі - відомо, і це є, якщо хочите, найкращою оцінкою її дій. Подивимося, як прореагує на те, про що Ви так переживаєте. Не хочете прогноз зробити?
      >
      > Я вообще не переживаю, как не переживал в прошлом году, когда были "кризисы".

      Я радий за Вашу героїчнну витримку, проте мова була швидше не про Ваш персональний стоїцизм, а про спробу прогнозу реакції ринку на дії "Юща та Єханурова". Про реакцію на минулорічні дії Юлі - відомо.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua