МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Російська мова обмежує український інтелект

05/13/2006 | Йосиф Сірка
На перший погляд таке твердження може викликати у декого думки, що йдеться про якогось запеклого націоналіста, або провокатора, але, коли трохи самі помізкуєте, то переконаєтесь, що моє твердження не тільки правдиве, але й цілковито об'єктивне.

Справа в тому, що російську мову в Україні ніколи не викладали як чужу
мову, але вже століттями її „продають” українцям, як мову „великого народу, великої культури, великої літератури, найбагатшої з-поміж мов світу, як світову, що перевищує всі інші мови” – оці „переваги” російської над українською можна було б продовжити перераховувати та підсилити забороною української мови Валуєвським циркуляром 1863 року та забороною вживати навіть назву „український” царським указом Миколи ІІ 1886 року.

Українці, як слов'янська нація, обдаровані мовою, яка дозволяє їм розуміти не тільки близьких сусідів росіян, білорусів, поляків, словаків, але й решту слов'янських мов, бо українська є ключовою мовою до всіх слов'янських мов. Я стверджую це не тому, що я українець, а тому, що більшістю отих слов'янських мов володію, а всі слов'янські мови читаючи, чи слухаючи розумію, знаю їхню граматичну структуру і розрізняю тонкощі їхньої вимови.

Мова – це сукупність інформації про минуле тої чи іншої національної групи, що найкраще демонструють прислів'я та приказки, яких часто не можемо перекласти на іншу мову, а підбираємо відповідний вислів. Отже, втрата мови – це втрата інформації, втрата минулого, втрата власного обличчя. Тому в Европі занепокоїлися втратою декотрих мов і стали бити на сполох, щоб їх врятувати! Врятувати мови від загибелі! Оце і є викликом нашого часу, а в Україні гине мова, найбільшої щодо території европейської держави, другої по величині слов'янської нації, українська мова! Щоб відвернути увагу українців та світу від трагедії, що відбувається в Україні, то ми систематично чуємо про вимоги гореполітиків щодо другої державної, про небезпеку зникнення російської, а тепер ще долучили регіональність! Саме тут можемо пригадати ситуацію, коли злодій кричить – ловіть злодія!
Російська мова в Україні запанувала насильним методом – забороною української, а то і покаранням за її вживання, та сьогодні ніхо не вимагає заборони російської, хоч вона насильно була введлена замість української! А в часі, коли потрібно всі сили кинути на порятунок української мови, виходять перекручені гасла регіональної мови і тут залучені до активности всякі маніпуляції з людьми, для яких регіональне означає щось окреме, інакше, не центральне! На жаль до підтримки отої антиукраїнської істерії залучуються часто вихідці з нашої нації, або яничари, яким чуже вже стало ближчим за своє. Саме це і є першим доказом втрати інтелекту, через відсутність рідного.

Українській мові властиві звуки , які є у всіх інших слов'янських мовах, тому українці швидко і без проблем вивчають інші слов'янсьскі мови. Втрата української позбавляє українців їхнього природнього чуття до передачі звуків з інших мов, насамперед ідеться про звук Г, якого нема в російській мові та літеру Ґ, яку дехто так вперто іґнорує, і саме тут починаються непорозуміння, які є причиною не одного перекручення або й образливих слів, що зумовлене сліпим перевзяттям перекладу звуків з російської мови тому з Ґергарда роблять Герхарда, з Ґора – Гора, з Гельмута – Хельмута, з гоум – хоум, а з канадського прем'єра Гарпера роблять Харпера та багато іншого й гіршого.

Втрата вродженого інтелекту спричинює почуття меншевартости, яке протягом століть так вперто прививали українцям окупанти, які, крім мови, не мали що пропонувати, бо нація, яку вони хотіли асимілювати, була старшою від них і мала тисячолітні історію, традиції й культуру, які окупанти спочатку привласнили, а потім стали твердити, що української мови не було та і самої назви не існувало, хоч з прикладу знаємо, що деякі нації протягом історії поміняли свої назви (німці, французи та ін.).

Російська мова в Україні знищує український інтелект, оскільки її не тільки вивчають, але й настирливо вживають замість української! Коли б російську мову вживали так як англійську, німецьку, французьку, іспанську, чи якусь іншу, то це було б свідченням освічености людини, яка знає чужі мови, але своєї не цурається. В Україні нема проблеми знання російської мови, бо всі її знають, але є проблема знання української, бо коли ти знаєш російську, то тобі не потрібно вже українську. Я пригадую 50-ті роки, коли студенти з колгоспів намагалися переходити на російську, бо українська вважалася „селом” і всякий, що потрапляв до міста, то намагався перейти на „культурну” мову, бо так було і так залишилося до сьогодні, що в Києві потрібно шукати під столом продавців кіосків українську газету, бо інтелектуальний рівень деяких міщан втратив свою вроджену ідентичність і перейшов на „общепонятний”, бо так „зручніше”!

Мова - не тільки засіб спілкування, але й форма і зміст, що збереглися і збагатились протягом віків, це музика, яка не потребує музичної освіти, але якою всі користуються. Втрата мови – втрата вродженого інтелекту нації, яка після цього перетворюється на масу, з якої можна формувати що завгодно. Прикладом такої маси є історичні яничари та українські комуністи, які втративши мову, втратили почуття національної приналежности і стали лише масою, яку використовують інші для своїх цілей.

Коли слідкувати за сучасними російськими політиками, які представляють РФ за кордоном, то можна позаздрити, як гарно вони володіють чужими мовами! А для українських політиків і далі залишилася „мировим язиком” російська, бо в українських школах і вузах далі викладають російську в шовіністичному дусі і зневажанні української. Тому до сьогодні такі славні громадяни України як брати Клички, А. Шевченко, Клочкова та багато інших не здатні перед камерою сказати слово по-українськи, але раді похвалитись, що за короткий час вивчили чужу, а то і не одну мову! Або візьміть до прикладу мера столиці України Черновецького – хіба можна собі уявити будь-яку столицю світу, щоб в ній вибрали мером людину, яка не володіє державною, тобто, мовою людей, які його вибрали! У цивілізованому світі таке варварсто неприпустиме, людина, яка поважає державу і інших, не вийде перед виборців на державній мові сусідньої країни, і це не ознака демократії, а скоріш нехтування повагою до нації, до самих себе, ознака меншевартости, брак вродженого інтелекту, який кияни щороку втрачають з втратою рідної мови!

Тут годиться зазначити, що посол Канади в Україні пані Данн, перед тим ніж заступити на призначену посаду посла, протягом шести місяців вивчила українську настільки, що може нею спілкуватися, а вона ірляндського походження! Якже ж розуміти таких, які життя прожили в Україні, виросли на її хлібі й молоці, а „братньої” мови своїх предків, чи сусідів не вивчили, а що гірше – перешкоджають своїм дітям вивчити мову держави, в якій живуть?

Найновіша атака на українську мову – статус реґіональної російської і тут знов чомусь в телебаченні надається слово панові Шурмі, ставлення якого до української мови відоме вже з часів панування його партії в адміністрації президента, який демагогічно оперує терміном реґіональна, замість послухати викладені факти міністра юстиції Головатого. Вже однопартієць Шурми Шуфрич покликався на приклад багатомовної Швейцарії, але „не розібравши броду він упав у воду”! Для демаґоґів факти не грають ролі, тому й зараз Шурма і йому подібні не розглядають факти, а вдаються до фехтування неправдивою статистикою, а правдива статистика голосить, що в Україні, згідно з останнім переписом населення, проживає 77,8% українців, які й мають державну мову, згідно з конституцією, а решта все махінації і маніпуляції.

Колись Генерал Григоренко виступив на захист прав кримських татар, може сьогодні знайдуться генерали, які стануть на захист української конституції і законних прав 77,8% населення України! А коли вже згадувати Швейцарію, то слід людям пояснити, що в Швейцарії живуть чотри ЕТНІЧНІ групи (тобто не зайди і не асимільовані іноязичні) і мовна політика у Швейцарії керується демократичною рівністю серед ЕТНІЧНИХ груп, що полягає на ідентичності, повазі до сусіда і його мови.

В Україні, де нема ні одної загальнореспубліканської щоденної україномовної газети (переважна більшість регіональних та інших газет появляється під кінець тижня, а декотрі два-три рази на тиждень), нема ні одного телевізійного каналу, де б від початку до кінця передавали українською мовою, нема жодного радіо, де б цілодобово лунала українська мова, зрештою, нема українського парламенту, де б лунала тільки українська мова, існує дуже актуальна загроза існуванню, другої по величині, слов,янськоої мови.

Днями в газетах повідомили, що Україну обрали до комітету з прав людини при ООН, треба сподіватися, що в Україні стануть приглядатися до права українців на їхню історичну і національну мову, щоб вона запанувала на своїй історичній і споконвічній території і то не через заборону інших мов, але через визнання законних прав на існування української, бо навіть лужицькі сорби в Німеччині відновлють свою мову. Сподіваймось, що в Україні після Валуєва, Миколи ІІ та комуністичного нападу на український правопис 1935 року, Україна переживе і інвазію „регіональности”, бо гасла міняють, а мета залишається одна – знищення всього українського. Сподіваємось, що Україна 2006 року – це не Малоросія 1863 року!

Стаття надійшла на пошту Майдану From: "josef sirka" Date: Fri, May 12, 2006 6:31 pm

Відповіді

  • 2006.05.13 | Роман ShaRP

    Типический набор нац-поп-агитпроп-бреда. Аффтар, выпей йаду.(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.13 | Denys

      "Аффтар, выпей йаду" - оце і є еталон мови за п. Шарпом (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.13 | Роман ShaRP

        По ShaRP'у эталонов языков вообще не существует. (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.14 | Nemesis

          Є один еталонний язик.

          Мовою орігинала він описується приблизно так:

          О, вєлікій, могучий та шєршавий!

          Востаннє помічений в учасниць російської поп-групи "ТаТу" - вони його висолоплювали назустріч одна одній, це все називалося "100 кілометрів на годину по зустрічній полосі" (язик мабуть був оздоблений дуже потужним двигуном).
  • 2006.05.13 | Jugend

    Re: Російська мова обмежує український інтелект

    угу, випий йаду і відрубай собі пальці. для поввної гарантії
  • 2006.05.13 | Хвізик

    насправді, автор має рацію (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.14 | Свiдомий

      Re: насправді, автор має рацію - ?

      Я з повнiстю україномовної сiм'ї, однак також вiльно володiю росiйською та англiйською. В своєму життi прочитав багато книг росiйською мовою (як художнiх, так i технiчних) i думаю, що це лише збагатило мiй iнтелект.
      Я завжди пропагував розвиток української мови, але не думаю, що українець тупiє вiд росiйської. IМХО, це вже занадто.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.14 | ОРИШКА

        А що це таке - український інтелект?

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.14 | Роман ShaRP

          Це дуже просто.

          "Український інтелект" - це "хай негреня, аби не москаль" та "от кляті жиди - слоненятко замордували".

          Невже не бачите, скільки навколо українських інтелектуалів?
      • 2006.05.14 | Andrij

        Re: насправді, автор має рацію

        Свiдомий пише:
        > Я з повнiстю україномовної сiм'ї, однак також вiльно володiю росiйською та англiйською. В своєму життi прочитав багато книг росiйською мовою (як художнiх, так i технiчних) i думаю, що це лише збагатило мiй iнтелект.
        > Я завжди пропагував розвиток української мови, але не думаю, що українець тупiє вiд росiйської. IМХО, це вже занадто.

        Схоже, що автор каже про інше. Він каже про тотальний вжиток російської в українському житті. Коли виходить "Європа через ...", себто, через Росію. Коли замість європейскої української мови в Україні панує російська, а разом з нею й російська культура. Котра значно обмежує світогляд українців. По суті робить з них духовних та культурних жебраків не здатних зрозуміти цінність європейського способу мислення.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.14 | Сергій Вакуленко

          Рації автор не має. Чи має він слушність?

          Рації автор не має бодай тому, що навіть не пробує раціонально міркувати (від засновків до висновків). Це й увиразнює розбіжність між назвою тексту та його змістом.

          Andrij пише:
          > Схоже, що автор каже про інше. Він каже про тотальний вжиток російської в українському житті. Коли виходить "Європа через ...", себто, через Росію. Коли замість європейскої української мови в Україні панує російська, а разом з нею й російська культура. Котра значно обмежує світогляд українців. По суті робить з них духовних та культурних жебраків не здатних зрозуміти цінність європейського способу мислення.

          В історії мовознавства найцікавіша (хоча й незавершена) спроба обґрунтувати зв'язок між переходом на чужу мову та затримкою розумового ровитку була зроблена нашим Олександром Потебнею (крім цього, знаю ще про подібні концепції в Уельсі). Суть її полягає в тому, що, оскільки мова являє собою первинне знаряддя категоризації дійсності, оволодіння другою мовою в ранньому віці призводить до роздвоєння кола уявлень (представлень) у свідомості людини, яке, своєю чергою, має за наслідок її "отупіння". Далі з того виводиться моральний занепад та естетична невибагливість, притаманні такій особі. То, звісно, є тільки гіпотеза (надто-бо матерії складні та глибоко заховані), але гіпотеза логічно струнка. Сам Потебня змалку був багатомовним.

          Про "тупість" унаслідок раннього вивчення дітьми чужих мов писав і Ян Амос Коменський ще в XVII ст. (на підставі власних педагогічних спостережень).

          Тому питання: "А чи має Йосип Сірка слушність?" — залишається відкритим. Адже гіпотеза — не доведена, але й не спростована...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.14 | keymaster

            Рацію має сусід. Я волію мати скоростріл. З огляду на Шарпа (-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.14 | Роман ShaRP

              Ну почему вечно виноват ShaRP?

              Я за свободу и свободный выбор. Чтобы люди общались как хотели. Или не общались как хотели.

              Любые высказывания в духе ты должен говорить на украинском, потому что ... вызывают во мне естественное отторжение, как и любое другое принуждение. Ничего я им не должен. А кому должен - всем прощаю. :)

              Вам чем-то мешает свобода?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.18 | BROTHER

                Если украинцы хотят проиграть

                Парламентские выборы, президентские или конфликты различных партий - хорошая модель для теории игр. Смотри, ShaRP, классическая задачка о двух заключённых: - есть всего два заключённых в одной камере, они оба новички; - у каждого из них ровно две модели поведения - агрессия или мир. Какую модель поведения нужно выбрать каждому из них? ********************************************************* Відповідь Ну, якщо ув'язнений бажає виграти, то він повинен обрати агресивну стратегію, але направити її на свого саме миролюбного сусіда. Тобто, агресивна стретегія дає найбільший виграш, але тільки у випадку, коли вона направлена на миролюбного сусіда. Дивись сюди... Оскільки гравців двоє та стратегій теж дві, можливих результаів може бути: 2*2=4. Таблиця 1 де: п/д - результати Першого/Другого гравця відповідно.
                -------------------------------Гравець 2
                -----------------------!  мир !-----------!агресія!
                Грав -------мир--------! 2 / 2! ----------! 0 / 3 !
                ець 1 ----агресія------! 3 / 0! ----------! 1 / 1 !
                Ця табличка дещо простіша за нашу ситуацію з російською та українською мовами, але вона достатньо точно показує результат простого конфлікта. Легко побачити, що агресивна стратегія дає найбільший результат, яkщо її направлено на мирного сусіда. Але, агресивна стратегія дає замало - тільки 1, якщо обидва ув'язнені поведуть себе агресивно, у порівнянні з результатом 2, коли двоє гравців оберуть мирну стратегію. А тепер, ShaRP, в історичному контексті розглянь ситуацію з українською та російською мовами на українській землі, та зрозумій, що якщо зараз українці підуть згідно з твоєю порадою по "демократичному шляху" - тобто миром, то вони програють. Бо проти них вже застосували агресивну стратегію у мовному питанні, та зараз, щоб просто зрівняти рахунок українцям требя відповісти тим же, або мати меньш агресивну стратегію, але на протязі значно довшего часу. Така сама картина існує у перегонах, наприклад. Якщо хтось вже почав проти вас агресивну стратегію - почав вас обганяти, вам просто необхідно натиснути на педаль, коли вам не все одно, чим закінчаться перегони. Навіть ще й гірше, якщо вас вже обігнали, то треба натиснути на падаль газу сильніше за вашого суперника, щоб наздогнати його, та хоч зіграти у нічию. Люди, українці наприклад, ці речі чують на підсвідомому рівні, тому не треба так дивуватися, коли на одну агресивну стратегію вони відповідають іншою, якщо мають можливість. От якби вони домовились спочатку, та вели б себе мирно з самого початку, тоді твоя порада була б найрозумнішою, але зараз вже трохи запізно. Я сподіваюсь, що зрозуміло пояснив.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.18 | Роман ShaRP

                  Не то столетие.

                  Мода на силовое насаждение языка и культуры ушла в прошлое в последней трети 20-го века. Теперь настала мода на культурную свободу.

                  > та зрозумій, що якщо зараз українці підуть згідно з твоєю порадою по "демократичному шляху" - тобто миром, то вони програють.

                  А у них что, есть выбор? По Гетьманату затосковали? По-моему, избрав силовой путь, украинцы потеряют больше - потому что они мало того, что ничего не преобретут, от них еще и отколются "не-силовые" украинцы.

                  В предельно крайнем случае - ультранац*икс*ы вроде этих УНТП и им подобных. Они очень даже за силовые методы, вплоть до "свержения либерального демократического режима", но сторонников у них - совершенно жааааалкий процент. Противников гораздо больше.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.05.19 | BROTHER

                    Совершенно верно

                    две агрессивные стратегии дают обоим всего лишь 1/1, тогда как две мирные дают 2/2. Но если не применить агрессивную стратегию в ответ на другую агрессивную счёт будет 0/3 для украинского языка, что уж совсем неприемлемо.

                    ShaRP, теория не знает моды и т.п. Это совершенно чёткие математически обоснованные выводы. Никакая мода тут не при чём. Отрицать это или отказываться от этого в угоду моде стратегически неверно и равнозначно плевкам против сильного ветра.

                    Никакого силового пути украинцы пока ещё не избрали, однако, если русскоязычные граждане и неграждане будут и далее заострять внимание на языковом вопросе, да ещё и заявлять, как некоторые тут, что видите ли не имеет значения что было и как было, то украинцы просто согласно здравому смыслу будут активно и адекватно продиводействовать. Я, как украинец, у которого май же вкрали рідну мову, не можу навіть слухати, коли деякі люди натякають на те, що нема різниці, як та коли прийшла до цих місць російська мова. Понятное дело, что сам по себе язык русский не плох и не хорош, он просто есть. И знать его неоспоримый плюс. Но пришёл он сюда с принуждением и дискриминацией коренного народа, закреплять такое положение было бы совсем несправедливо. Вот увидишь, если дойдёт дело до международных разборок по этому поводу, украинцы всё вспомнят и будут правы.

                    Если бы уж на то пошло, что русскоязычные граждане Украины хотели бы иметь особые условия для своего языка ИМ НЕ СЛЕДОВАЛО бы начинать с утверждений типа: не важно, что было раньше и как было. Их руководителям не следовало мухлевать на выборах и уж тем более не следовало давать всем понять, что восточный регион готов пойти на деление страны. Не та мода или не эта, разве в этом дело? За агрессией русского языка, российской культуры, российских гАспод, армии и т.д. стоят сотни тысяч и даже миллионы смертей несогласных с таким порядком украинцев. Говоря о моде или о том, что не имеет значения, как было и что было, ты и такие как ты совершают в понимании украинцев кощунство. Я очень надеюсь, что вы на самом деле не желаете этого совершать, но именно так это и смотрится со стороны украинцев. Сначала влезли, потом сделали рабами, затем морили голодом и ссылали к чёрту на кулички и всё это делали по-русски, а теперь не важно что и как было, и в соответствии с модой давайте закрепим существующее положение.

                    Кстати, Балтийские страны пошли совсем не по демократическому пути, как ты назвал. И что? Кто-то на них наехал кроме России? Совсем наоборот, их приняли в EU. Отсюда вывод, коль некто желает закрепить насаженное террором и дискриминацией, пусть ожидает адекватного ответа. И никто за подобный ответ не осудит, ибо никто не хочет сам попасть в такую ситуацию, а кроме установления демократии надо ещё и восстановить справедливость.

                    Добавлю лишь о том, что ты назвал отсутствием выбора... Опять же это не мода или мнение, это реальность. Можно с этим спорить или соглашаться, но ничего это не изменит. А выбор, ShaRP, есть всегда. В этой жизни мы лишь рождаемся и умираем не зависимо от нашего желания, всё остальное мы делаем добровольно, и у нас всегда есть выбор. И у украинцев выбор на самом деле весьма широк, если хотеть его увидеть.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.05.19 | Роман ShaRP

                      Кому как.

                      >две агрессивные стратегии дают обоим всего лишь 1/1, тогда как две мирные дают 2/2. Но если не применить агрессивную стратегию в ответ на другую агрессивную счёт будет 0/3 для украинского языка, что уж совсем неприемлемо.

                      Как я уже не раз говорил, главная проблема украинского языка не в русском, а в том, что "свидоми" желают, чтобы им все перевели "кляти москали".

                      >ShaRP, теория не знает моды и т.п. Это совершенно чёткие математически обоснованные выводы.

                      Это притянутая за уши в политику математическая теория.

                      >Никакая мода тут не при чём. Отрицать это или отказываться от этого в угоду моде стратегически неверно и равнозначно плевкам против сильного ветра.

                      Не хотите - не отказывайтесь. Но я не собираюсь поддерживать ваши агрессии. Посмотрите вокруг, сколько еще людей не будет этого делать. Задайтесь вопросом, нужны ли мы вам. Не нужны - хорошо, мы пошли к оппозиции.

                      >Я, как украинец, у которого май же вкрали рідну мову, не можу навіть слухати, коли деякі люди натякають на те, що нема різниці, як та коли прийшла до цих місць російська мова.

                      Это ваши проблемы. Вы еще предков переберите всем до 5-го колена, чтобы отличить "оккупантов" от "коренных", и штампы в паспорте всем проставьте.

                      > Но пришёл он сюда с принуждением и дискриминацией коренного народа, закреплять такое положение было бы совсем несправедливо.

                      Для мировой политики это отнюдь не внове. Самые употребляемые в мире языки, исключая разве что китайский, насаждались исключительно империалистическими путями. Что, теперь кто-то пытается на этой почве где-то запретить английский? Испанский? Французский или немецкий? Ничего подобного, никто даже и не заикается о том, чтобы язык Британской империи, давшей независимость своим колониям только во 2-й половине ХХ-го века, "знал свое место".

                      > Вот увидишь, если дойдёт дело до международных разборок по этому поводу, украинцы всё вспомнят и будут правы.

                      Радикально сомневаюсь, что такое увижу.

                      > Если бы уж на то пошло, что русскоязычные граждане Украины хотели бы иметь особые условия для своего языка ИМ НЕ СЛЕДОВАЛО бы начинать с утверждений типа: не важно, что было раньше и как было.

                      Русскоязычные граждане сами вольны выбирать, с чего им начинать.

                      > За агрессией русского языка, российской культуры, российских гАспод, армии и т.д. стоят сотни тысяч и даже миллионы смертей несогласных с таким порядком украинцев.

                      И миллионы согласных.

                      > Говоря о моде или о том, что не имеет значения, как было и что было, ты и такие как ты совершают в понимании украинцев кощунство. Я очень надеюсь, что вы на самом деле не желаете этого совершать, но именно так это и смотрится со стороны украинцев.

                      Я сам украинец, и я никакого кощунства в этом вопросе не чувствую. А русский чувствую своим вторым родным. И очень рад тому, что он у меня есть.

                      > Сначала влезли, потом сделали рабами, затем морили голодом и ссылали к чёрту на кулички и всё это делали по-русски

                      Ну и? Мои прадеды были солдатам царской, потом Красной армии, мои деды - солдатами СССР, как и мой отец. И не говорите, что они не знали, что было раньше - знали. И воспитали меня с двумя языками, ни на полноготка не намекая, что какой-то один из них чем-то лучше другого.

                      >Кстати, Балтийские страны пошли совсем не по демократическому пути, как ты назвал.

                      По совершенно демократическому AFAIK. Они просто приняли особый закон о гражданстве, а дальше действовали парламентски.

                      >кроме установления демократии надо ещё и восстановить справедливость.

                      Я не признаю никакой "языковой справедливости".

                      >Добавлю лишь о том, что ты назвал отсутствием выбора... Опять же это не мода или мнение, это реальность.

                      Реальность то, что мы теперь живем в стране, идущей демократическим путем. И если русскоязычные сильно захотят добиться особого статуса для русского языка - рано или поздно у них будет или этот статус, или отдельное государство. Другое дело, что они могут не захотеть сильно.

                      А навязывать другим свою справедливость - дело неблагодарное.

                      >Можно с этим спорить или соглашаться, но ничего это не изменит.

                      Посмотрим. Пока что я вижу, что на последних выборах большинство получили сторонники статуса русского языка (ПРУ + КПУ + СПУ). Даже если собрать воедино всех остальных (БЮТ + НУ), - они без по крайней мере СПУ не наберут необходимого для изменения законодательства большинства.

                      Как он кощунственно голосует, этот неблагодарный народ, а?
          • 2006.05.14 | Andrij

            Мова йде не про знання

            Сергій Вакуленко пише:
            > Про "тупість" унаслідок раннього вивчення дітьми чужих мов писав і Ян Амос Коменський ще в XVII ст. (на підставі власних педагогічних спостережень).

            Знання багатьох мов з раннього віку підсилює інтелект дитини, аж ніяк не навпаки. Але ж мова йде зовсім не про знання іноземних мов. Мова йде про незнання або невжиток власної мови. Коли українці свідомо або несвідомо зачиняють перед собою можливість мати європейський світогляд, розуміти не тільки російську культуру, а й польську, словацьку, англійську, німецьку. Замість того стають провінційними, духовно забитими та культурно обмеженими "російськомовмими".
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.14 | Хвізик

              абсолютно точно

              > Знання багатьох мов з раннього віку підсилює інтелект дитини, аж ніяк не навпаки. Але ж мова йде зовсім не про знання іноземних мов. Мова йде про незнання або невжиток власної мови. Коли українці свідомо або несвідомо зачиняють перед собою можливість мати європейський світогляд, розуміти не тільки російську культуру, а й польську, словацьку, англійську, німецьку. Замість того стають провінційними, духовно забитими та культурно обмеженими "російськомовмими".
            • 2006.05.14 | Сергій Вакуленко

              Re: Мова йде не про знання

              Andrij пише:
              > Сергій Вакуленко пише:
              > > Про "тупість" унаслідок раннього вивчення дітьми чужих мов писав і Ян Амос Коменський ще в XVII ст. (на підставі власних педагогічних спостережень).
              >
              > Знання багатьох мов з раннього віку підсилює інтелект дитини, аж ніяк не навпаки.

              І Ви можете це довести? Чи тільки проголосити?

              > Але ж мова йде зовсім не про знання іноземних мов. Мова йде про незнання або невжиток власної мови.

              Яка ж вона власна, якщо людина її не вживає?

              > Коли українці свідомо або несвідомо зачиняють перед собою можливість мати європейський світогляд, розуміти не тільки російську культуру, а й польську, словацьку, англійську, німецьку.

              Тобто, на Вашу думку, росіянам (і російськомовним) мати європейський світогляд від Бога не дано?

              > Замість того стають провінційними, духовно забитими та культурно обмеженими "російськомовмими".

              І які ж при цьому причиново-наслідкові механізми працюють?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.14 | Andrij

                Re: Мова йде не про знання

                Сергій Вакуленко пише:
                > Andrij пише:
                > > Сергій Вакуленко пише:
                > > > Про "тупість" унаслідок раннього вивчення дітьми чужих мов писав і Ян Амос Коменський ще в XVII ст. (на підставі власних педагогічних спостережень).
                > >
                > > Знання багатьох мов з раннього віку підсилює інтелект дитини, аж ніяк не навпаки.
                >
                > І Ви можете це довести? Чи тільки проголосити?

                Десь читав про вимірювання Ай К"ю в дітей, що знають кілька мов. Можна пошукати на Інтернеті, але не про це йде мова.

                >
                > > Але ж мова йде зовсім не про знання іноземних мов. Мова йде про незнання або невжиток власної мови.
                >
                > Яка ж вона власна, якщо людина її не вживає?

                Вона "власна", бо вона відповідає менталітету та географії українців. Можна сказати, історично.

                >
                > > Коли українці свідомо або несвідомо зачиняють перед собою можливість мати європейський світогляд, розуміти не тільки російську культуру, а й польську, словацьку, англійську, німецьку.
                >
                > Тобто, на Вашу думку, росіянам (і російськомовним) мати європейський світогляд від Бога не дано?

                Саме так. Їм від Бога дано краще розуміти казахів, китайців, монголів. Це не погано, але це не Європа.

                >
                > > Замість того стають провінційними, духовно забитими та культурно обмеженими "російськомовмими".
                >
                > І які ж при цьому причиново-наслідкові механізми працюють?

                Механізм такий: не розмовляю - не знаю - не здатен діяти по іншому.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.14 | Сергій Вакуленко

                  Re: Мова йде не про знання

                  Andrij пише:
                  > Сергій Вакуленко пише:

                  > > > Знання багатьох мов з раннього віку підсилює інтелект дитини, аж ніяк не навпаки.
                  > >
                  > > І Ви можете це довести? Чи тільки проголосити?
                  >
                  > Десь читав про вимірювання Ай К"ю в дітей, що знають кілька мов. Можна пошукати на Інтернеті, але не про це йде мова.

                  І про це так само йдеться. IQ тут навряд чи щось доведе, бо невідомо, де причина, а де наслідок.

                  > > > Але ж мова йде зовсім не про знання іноземних мов. Мова йде про незнання або невжиток власної мови.
                  > >
                  > > Яка ж вона власна, якщо людина її не вживає?
                  >
                  > Вона "власна", бо вона відповідає менталітету та географії українців. Можна сказати, історично.

                  Знову ж таки показати, як саме відповідає, навряд чи можна на теперішньому етапі розвитку науки. На сьогодні то є припущення. Не доведене і не спростоване.

                  > > > Коли українці свідомо або несвідомо зачиняють перед собою можливість мати європейський світогляд, розуміти не тільки російську культуру, а й польську, словацьку, англійську, німецьку.
                  > >
                  > > Тобто, на Вашу думку, росіянам (і російськомовним) мати європейський світогляд від Бога не дано?
                  >
                  > Саме так. Їм від Бога дано краще розуміти казахів, китайців, монголів. Це не погано, але це не Європа.

                  Оце якось пов'язане з їхньою мовою? Ви справді вважаєте, що російська мова ближча до китайської, ніж, скажімо, до чеської?

                  > > > Замість того стають провінційними, духовно забитими та культурно обмеженими "російськомовмими".
                  > >
                  > > І які ж при цьому причиново-наслідкові механізми працюють?
                  >
                  > Механізм такий: не розмовляю - не знаю - не здатен діяти по іншому.

                  То не механізм. Цим ніяк не пояснюється духовна забитість та провінційність.

                  Якщо Ви хочете ступити бодай на крок далі від спекуляцій, слід спиратися на якісь психологічні дані (коли йдеться про розвиток окремої особи) та на те. що в ХІХ ст. називалося "теорією національності".

                  Але навіть тоді крок буде лише один. Далі ще не ступив ніхто.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.05.15 | Andrij

                    Дивіться комплексно

                    Сергій Вакуленко пише:

                    > > Механізм такий: не розмовляю - не знаю - не здатен діяти по іншому.
                    >
                    > То не механізм. Цим ніяк не пояснюється духовна забитість та провінційність.

                    Дуже добре пояснюється. Якщо я замість української розмовляю російською, то культурно я належу до Росії, отже гірше розумію українських західних сусідів, не здатен зрозуміти їх логіку, не спроможен змінити власний спосіб дій з російського на західний. Через нерозуміння я також боятимусь Заходу, можливо навіть ненавидітиму. Саме таке відношення до Заходу панує на Сході України.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.05.15 | Сергій Вакуленко

                      Re: Дивіться комплексно

                      Andrij пише:

                      > Якщо я замість української розмовляю російською, то культурно я належу до Росії, отже гірше розумію українських західних сусідів, не здатен зрозуміти їх логіку, не спроможен змінити власний спосіб дій з російського на західний. Через нерозуміння я також боятимусь Заходу, можливо навіть ненавидітиму. Саме таке відношення до Заходу панує на Сході України.

                      Отже, коли я Вас правильно зрозумів, нерозуміння спричинене не так мовним, як культурним складником?

                      Инакше кажучи, йдеться про усталені системи вартостей, у яких російськомовність традиційно сполучається з імперіялістичними настановами. Оце не так давно на споді майданівської сторінки був банер від якогось "Українського православного братства" з таким гаслом: "За веру, царя и отечество". І що правда, то правда: нікому не спало б на думку написати натомість "За віру, царя та батьківщину". Перше гасло зрозуміле, друге — кумедне. Отже, тут ідеться про суспільну та індивідуальну оцінку мови (друга часто зумовлюється першою), а не про її об'єктивні властивості.

                      У теперішніх українських умовах над багатьма українцями тяжіє суспільно зумовлений стереотип: російська мова — міська (= панська), українська — сільська (= хлопська).

                      Саме він примушує декого ламати себе, переходячи на російську мову. Наслідки бувають різні, в залежності від здібностей людини, але найчастіше згубні: людина, переламавши себе, втрачає моральний стрижень і легше ламається в багатьох инших питаннях. Окрім того, якщо здібності до мов бракує, така людина справді обмежує свій інтелект, бо силкується вкласти вже вироблені уявлення в чужу для них форму.

                      Дитина з сім'ї таких батьків, змалку прилучаючися до двох мов, має в голові, по-перше, "мисленнєвий суржик" (то є така собі втрата образної органічності, притаманної одномовному мисленню — пор. приклад, поданий вище), який (за певними теоріями) обмежує її творчу спромогу. Тому вивчати чужі мови варто після того, коли вже міцно защепилася у свідомості мова рідна: тоді кожна нова мова (навіть російська) збагачуватиме, а не збіднюватиме, — проте не кожного, а тільки того, хто від природи має дар навчатися чужих мов.

                      Біда України в тому, що в ній найчастіше не дуже добре ведеться людині, яка володіє тільки українською мовою. Але це влаштовує велику частину російськомовних громадян — бо їм ведеться добре. І тепер, заледве замаячіла для них загроза опинитися в становищі україномовних (обов'язковість опанування другої мови), вони одразу кричать на ґвалт, бо не хочуть ламати себе. Вони не знають, але вони інтуїтивно відчувають, що таке ламання піде їм на шкоду. Ось де коріння теперішніх мовних конфліктів.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.05.15 | Роман ShaRP

                        Re: Дивіться комплексно

                        >Дитина з сім'ї таких батьків, змалку прилучаючися до двох мов, має в голові, по-перше, "мисленнєвий суржик" (то є така собі втрата образної органічності, притаманної одномовному мисленню — пор. приклад, поданий вище)

                        У випадку російської і української не має.

                        > Біда України в тому, що в ній найчастіше не дуже добре ведеться людині, яка володіє тільки українською мовою.

                        Це не біда.

                        > Але це влаштовує велику частину російськомовних громадян — бо їм ведеться добре. І тепер, заледве замаячіла для них загроза опинитися в становищі україномовних (обов'язковість опанування другої мови),

                        Абсолютна більшість російськомовних в Україні і так володіють українською пасивно (читають/слухають і розуміють в разі потреби), але не бажають її використовувати поза заповненням офіційних документів.

                        > вони одразу кричать на ґвалт, бо не хочуть ламати себе.

                        А хто хоче?

                        > Вони не знають, але вони інтуїтивно відчувають, що таке ламання піде їм на шкоду.

                        Просто не мають бажання витрачати час на речі, які нічого їм не дають. Знання української зараз фактично нічого не дає.
          • 2006.05.14 | Роман ShaRP

            Re: Рації автор не має. Чи має він слушність?

            Сергій Вакуленко пише:
            > В історії мовознавства найцікавіша (хоча й незавершена) спроба обґрунтувати зв'язок між переходом на чужу мову та затримкою розумового ровитку була зроблена нашим Олександром Потебнею (крім цього, знаю ще про подібні концепції в Уельсі). Суть її полягає в тому, що, оскільки мова являє собою первинне знаряддя категоризації дійсності, оволодіння другою мовою в ранньому віці призводить до роздвоєння кола уявлень (представлень) у свідомості людини, яке, своєю чергою, має за наслідок її "отупіння".

            1) А чому воно мало б призводити до "отупіння"?
            2) Ризикну нахабно заперечити, що у випадку українська-російська саме роздвоєння представлень не відбувається. Синтаксично мови подібні. Граматично-структурно, як на мене, теж (єдина відома мені актуальна суттєва відмінність - дієприкметник). Роди, відмінки, часові форми дієслів - схоже (я не кажу, що так було завжди - мені писали, що були історичні відмінності, проте надто грунтовних я не бачив).

            Було б розбіжне, якби поняття "весна" було чоловічого роду, як воно є, подейкують, у якійсь мові. Але ж цього нема.

            Аффтар сам пише:
            Українці, як слов'янська нація, обдаровані мовою, яка дозволяє їм розуміти не тільки близьких сусідів росіян, білорусів, поляків, словаків, але й решту слов'янських мов, бо українська є ключовою мовою до всіх слов'янських мов.

            Чим російська гірша?

            > Далі з того виводиться моральний занепад та естетична невибагливість, притаманні такій особі.

            Я так собі маракую, що мономовних примітивів та злочинців в історії людства було, є та буде набагато більше.

            Схоже, що усе з точністю до навпаки - чужі мови розвивають мозок, та мислення. І дозволяють бачити світ під трохи іншим кутом.
          • 2006.05.15 | Kohoutek

            Аффтар в децтве таки выпил йаду.

            Сергій Вакуленко пише:

            > В історії мовознавства найцікавіша (хоча й незавершена) спроба обґрунтувати зв'язок між переходом на чужу мову та затримкою розумового ровитку була зроблена нашим Олександром Потебнею (крім цього, знаю ще про подібні концепції в Уельсі). Суть її полягає в тому, що, оскільки мова являє собою первинне знаряддя категоризації дійсності, оволодіння другою мовою в ранньому віці призводить до роздвоєння кола уявлень (представлень) у свідомості людини, яке, своєю чергою, має за наслідок її "отупіння". Далі з того виводиться моральний занепад та естетична невибагливість, притаманні такій особі. То, звісно, є тільки гіпотеза (надто-бо матерії складні та глибоко заховані), але гіпотеза логічно струнка. Сам Потебня змалку був багатомовним.

            Что меня поражает в гуманитарных "доказательствах", так это их полная теоретичность и гипотетичность. Вместо сбора и анализа фактов для обоснования какой-либо гипотезы нам предлагается куча дополнительных гипотез же. Давайте всё-таки доказывать что угодно в рамках формальной логики и научного подхода, приблизительно хотя бы так:
            1) Выдвигаем тезис А. Обосновываем его теоретически и эмпирически.
            2) Ищем факты, случаи, противоречащие тезису А. Если они найдены - следовательно, тезис неверен.

            На мой взгляд, существование Джозефа Конрада и Владимира Набокова уже убедительно показывает всю необоснованность тезиса о том, что переход на чужой язык задерживает умственное развитие. А при желании таких случаев можно собрать сотни и тысячи - с ходу, безо вякого затруднения. Если поменьше прислушиваться к собственным предубеждениям и побольше обращать внимание на реальность.
  • 2006.05.14 | Михайло Барашков

    Афтар, випий атрути. Так зрозуміло? :-) (-)

    -
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.14 | Andrij

    Не дарма Микола Хвильовий писав, "геть від задрипанки Москви"(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.14 | ОРИШКА

      Люди, чи ви геть подуріли? до чого тут мова,

      що вона може обмежувати? Як це українська мова більш європейська, ніж російська? Звучання - так, завдяки L та H, а все інше - від хворої уяви. Не мова винна, а статус меншовартості, жорстко закріплений у головах наших. Не грішіть на російську мову, нічим вона не дурніша за нашу, і "український інтелект" спаскудити не може. Розруха в головах.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.14 | Andrij

        Re: Люди, чи ви геть подуріли? до чого тут мова,

        ОРИШКА пише:
        > що вона може обмежувати? Як це українська мова більш європейська, ніж російська?

        Ну це ви самі повинні знати. Просто порівняйте українську з іншими слов"янськими мовами. Українська мова - це центральна слов"янська мова, що має величезний спільнй словник з майже всіма сусідами. Для тих, хто живе поза "російським ковпаком", цей факт є очевидним. Для тих, хто щодня "хаває" росіський секонд генд, весь світ заставлений Росією. Це й є те "обмеження українського інтелекту", про котре пише Сірка.
      • 2006.05.15 | Albes

        Во-во.

        Просто у некоторых не хватает интеллекта. И, чтобы свалить все с одной головы на другую, они выдумывают объяснения.
        Плохому танцору...
        Еще интересен моментик того, кАк это все обставляется. Используются методы, которые нынешние "защитники" украинского языка, когда их применяли другие, называли "шовинистическими", "имперскими" и "великодержавными". Но... Так как с интеллектом у них, действительно, слабовато, они умудряются ОДИНАКОВЫЕ действия и доводы называть разными именами. То, что делали другие - называют "плохим", а те же действия, которые сейчас совершают они, - "хорошим".
        Потому я и называю таких "интеллектуалов" фашистами имени Геббельса-Молотова. Они, конечно, обижаются и начинают на меня нападать. Но, что на них обижаться ? Ущербные люди, которые не могут понять что белое - оно всегда у порядочных людей - белое, а черное - черное. А у непорядочных - в зависимости от текущих личных интересов.
        "Крыша, привет ! Ты куда уехала ?"
  • 2006.05.14 | Хвізик

    можливо, автор недостатньо логічний та дещо емоційний, але неваж

    неважко зрозуміти, що людина, яку весь час примушують спілкуватися чужою мовою, щонайменше має дещо пригальмовану реакцію на події, що відбуваються. Реакція є пригальмованою через те, що кожну фразу, почуту від оточуючих, такій людині доводиться подумки перекладати на рідну мову, потім думати над відповіддю, потім подумки перекладати свою відповідь на прийнятну для оточення мову.

    Загальмованість реакції помітна навіть коли йдеться про прості речі, і цей мисленний переклад не є сильно обтяжливим. Коли ж мова заходить про точні наук, або в ситуаціях, де від людини вимагається швидке прийняття рішення, загальмованість може мати критичні наслідки.

    Людина, яка сама відчуває власну загальмованість, часто трактує її як свою неповноцінність, що і призвело до формування комплексу меншовартості. Особистий компекс меншовартості багато хто передав у спадок своїм дітям і онукам, сформувавши, таким чином, комплекс меншовартості укр народу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.14 | ОРИШКА

      Пробачте, Хвізик, я сама - лірік, знаю декілька

      європейських мов і хочу нагадати - важко спочатку. Тренування, тренування - і починаєш думати на тій мові, на якій в даний момент іде розмова. І переключатися з однієї на другу теж не важко. Допомагаючи людям вивчати мови я зрозуміла: а)освоєння іноземної мови вчить логічному мисленню не менш, ніж математика; б) мову можна опанувати в любому віці. Так що розмови про складність процесу - це kbit виправдовування слов'янських лынощыв, звиняйте.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.14 | Хвізик

        на комплимент нариваєтеся? не вийде

        Ви сподівалися, що я оціню Ваш високий інтелект, порівняю Вас із поліглотами Агафангелом Кримським чи Іваном Павлом?
        Не надійтеся!

        Ви маєте дякувати своїм батькам, які спромоглися дати Вам ТАКУ освіту, яка дозволила Вам ТАК оволодіти мовами.

        Для мільйонів і мільйонів людей освіта такої якості, на жаль, була і є недоступною
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.14 | ОРИШКА

          Re: на комплимент нариваєтеся? не вийде

          Ха! Я мови вивчила самотужки, освіта у мене історична. Жодного разу після закінчення школи гроші з батьків не тягнула. Тільки тому, що сама вивчила, не приймаю слів "важко, дуражко.." і т.д. Не треба виправдовувати лінощі
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.14 | Хвізик

            Re: на комплимент нариваєтеся? не вийде

            ОРИШКА пише:
            > Ха! Я мови вивчила самотужки, освіта у мене історична. Жодного разу після закінчення школи гроші з батьків не тягнула. Тільки тому, що сама вивчила, не приймаю слів "важко, дуражко.." і т.д. Не треба виправдовувати лінощі
            Слухайте, Ви займаєтеся онанізмом!
            Я би подивився скільлки мов би Ви вивчили, якби у колгоспі за трудодні працювали, да якби Вас голодом у 33му, а тоді війною, а тоді голодом у 47му...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.14 | Предсказамус

              Вам в забугряндии не объяснили, что женщине не хамят?

              Даже если не согласны с ней, всегда можно найти вежливый ответ.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.14 | Хвізик

                Re: Вам в забугряндии не объяснили, что женщине не хамят?

                Предсказамус пише:
                > Даже если не согласны с ней, всегда можно найти вежливый ответ.
                Я - сама ввічливість. Я не люблю коли люди з метою самозадоволення займаються самохвальством
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.14 | Предсказамус

                  Тогда попробую поговорить с Вами на Вашем языке

                  Хвізик пише:
                  > Я - сама ввічливість.
                  Да нет, Вы просто невоспитанный мудак, которого некому было пороть в детстве.

                  > Я не люблю коли люди з метою самозадоволення займаються самохвальством
                  А я не люблю, когда существа, ошибочно считающие себя мужчинами, хамят женщине. В моем понимании они не мужчины, а, как максимум, самцы.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.05.14 | Хвізик

                    нехай буде по-Вашому.

                    Предсказамус пише:
                    > Хвізик пише:
                    > > Я - сама ввічливість.
                    > Да нет, Вы просто невоспитанный мудак, которого некому было пороть в детстве.
                    >
                    > > Я не люблю коли люди з метою самозадоволення займаються самохвальством
                    > А я не люблю, когда существа, ошибочно считающие себя мужчинами, хамят женщине. В моем понимании они не мужчины, а, как максимум, самцы.
              • 2006.05.18 | Jfk

                Re: Вам в забугряндии не объяснили, что женщине не хамят?

                Нe по тeмі, просто підкажу вам "по жизні", що в забугряндіі нe прийнято розділяти людeй у спілкуванні за статeвою ознакою і, на підставі цього, "жeнщінам" - нe хамити, а "нeжeнщінам" - очeвидно, хамити (так витікаe з вашоі логіки).

                Sама така ідeя в Забугряндіі виглядаe дикістю, приблизно як відрижка часів, коли "жeнщіна" була тільки для кірхи, кухні і кіндeрів, тобто "абіжeних па жізні настаящіe мужчіни ні абіжают".

                Просто вболіваю за імідж зeмляка, якщо потрапитe в Забугряндію. А то нeодноразово було соромно спостeрігати, коли наші раптом починають двeрі відчиняті малознайомим "дамам", чи руки подавати, а навколо усі лeдвe стримують усмішку: пацани прямо з 18-го століття підрулили, хоч і з ноутбуками чeрeз плeчe.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.18 | Хвізик

                  насправді хамити взагалі не варто (-)

            • 2006.05.14 | Englishman

              брєд.. до чого тут це??? (-)

    • 2006.05.14 | Englishman

      Re: можливо, автор недостатньо логічний та дещо емоційний, але н

      Хвізик пише:
      > неважко зрозуміти, що людина, яку весь час примушують спілкуватися чужою мовою, щонайменше має дещо пригальмовану реакцію на події, що відбуваються. Реакція є пригальмованою через те, що кожну фразу, почуту від оточуючих, такій людині доводиться подумки перекладати на рідну мову, потім думати над відповіддю, потім подумки перекладати свою відповідь на прийнятну для оточення мову.

      насин пьорсонал, але ви що, по собі судите? ;) В мене трошки інший досвід. Я майже всю свою спеціальну термінологію вивчив англійською, тому і "рідних" мов в мене декілька.

      Ну і я не кажу вже про те, що для більшості громадян України рідною мовою у вашому розумінні (тобто тією, якою вони спілкувалися з дитинства) є саме російська. І виходить що більшість "свідомих", що примусила себе деякий час тому спілкуватися українською (ваш покірний слуга, в тому числі) відносяться до категорії тормозняків з пригальмованою реакцією ;).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.14 | Хвізик

        Re: можливо, автор недостатньо логічний та дещо емоційний, але н

        > насин пьорсонал, але ви що, по собі судите? ;)
        у тому числі

        > В мене трошки інший досвід. Я майже всю свою спеціальну термінологію вивчив англійською, тому і "рідних" мов в мене декілька.
        Слава Великому Інглішмену
        >
        > Ну і я не кажу вже про те, що для більшості громадян України рідною мовою у вашому розумінні (тобто тією, якою вони спілкувалися з дитинства) є саме російська.
        не російська, а суржик

        > І виходить що більшість "свідомих", що примусила себе деякий час тому спілкуватися українською (ваш покірний слуга, в тому числі) відносяться до категорії тормозняків з пригальмованою реакцією ;).
        а цього я вже зовсім ніде не писав
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.14 | Englishman

          Re: можливо, автор недостатньо логічний та дещо емоційний, але н

          Хвізик пише:

          > > І виходить що більшість "свідомих", що примусила себе деякий час тому спілкуватися українською (ваш покірний слуга, в тому числі) відносяться до категорії тормозняків з пригальмованою реакцією ;).
          > а цього я вже зовсім ніде не писав

          Ви привели аргумент, що людина, яка спілкується незвичною (читай нерідною) мовою є у чомусь неповноцінною. От і не забувайте, що дуже багато з т.зв україномовних такими стали у більш-меньш зрілому віці.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.14 | Хвізик

            Re: можливо, автор недостатньо логічний та дещо емоційний, але н

            > Ви привели аргумент, що людина, яка спілкується незвичною (читай нерідною) мовою є у чомусь неповноцінною. От і не забувайте, що дуже багато з т.зв україномовних такими стали у більш-меньш зрілому віці.
            Я це розмію.
            Слухайте, ну припиніть випрошувати компліментів чи похвал!
            Невже Ви перейшли на укр мову, очікуючи, що Вас хвалитимуть за Ваш надзвичайно високий інтелект?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.14 | Englishman

              якийсь ви сьогодні неадекватний (-)

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.14 | Хвізик

                дуже адекватний. Україна має бути українською! А інакше ми прире

                приречені бути гречкосіями та водоносами до чужого столу.
      • 2006.05.14 | Andrij

        Хвізик правий, але в більш глобальному сенсі

        Погляньте на Східну Україну та їх дебілізм з голосуванням за Януковичів та Ахметових. Чому так виходить? Бо Східна Україна "гальмує" та не розуміє, що їй каже Європа.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.14 | Хвізик

          дякую. скажу іще троха. на інтуїтивнимому рівні я відчуваю, що б

          На інтиуїтивному рівні я відчуваю, що без українізації демократія на Україні неможлива. Поки Схід і Південь не заговорять українською, доти вони будуть легкими об"єктами для маніпуляції чужоземними політолухами.

          Переконаний, що цю тезу можна обгрунтувати науково. Тільки я цього зробити нездатен, бо не маю спеціалізованих знань у гуманітарних галузях: історії, управління, психології, мовознавства

          Було би дійсно непогано, якби форумські гуманітарії замість розпинатися у сусідній гілці про те, як то буде класно, якщо всі куритимемо план, зайнялися би цим питанням. А саме, провели би дослідження на тему:
          "Роль російської мови у пригнобленні української демократії"
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.14 | RUSIN

            Re: дякую. скажу іще троха. на інтуїтивнимому рівні я відчуваю, що б

            Нації вмирають не від інфаркту, спочатку в них відбирають мову [Ліна Костенко].
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.14 | Хвізик

              бачите, це влучно, але також на інтуїтивному рівні(-)

              RUSIN пише:
              > Нації вмирають не від інфаркту, спочатку в них відбирають мову [Ліна Костенко].
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.14 | РУСИН

                Re: бачите, це влучно, але також на інтуїтивному рівні(-)

                ПАНЕ ХВІЗИК! ТИ ВЖЕ ЯК ПЛАСТИНКА СОВЕЦЬКОЇ "МЄЛОДІЇ" ЗАКЛИНИВ...
                КРІМ СЛОВА ІНТУІЦІЯ ТЕБЕ ЩЕ ЧИМОСЬ ЗРОДИТЬ?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.14 | Хвізик

                  Re: бачите, це влучно, але також на інтуїтивному рівні(-)

                  РУСИН пише:
                  > ПАНЕ ХВІЗИК! ТИ ВЖЕ ЯК ПЛАСТИНКА СОВЕЦЬКОЇ "МЄЛОДІЇ" ЗАКЛИНИВ...
                  > КРІМ СЛОВА ІНТУІЦІЯ ТЕБЕ ЩЕ ЧИМОСЬ ЗРОДИТЬ?
                  не Тебе, а Вас
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.05.14 | Andrij

                    Українців культурно переїхав російський Камаз

                    Хвізик пише:
                    > РУСИН пише:
                    > > ПАНЕ ХВІЗИК! ТИ ВЖЕ ЯК ПЛАСТИНКА СОВЕЦЬКОЇ "МЄЛОДІЇ" ЗАКЛИНИВ...
                    > > КРІМ СЛОВА ІНТУІЦІЯ ТЕБЕ ЩЕ ЧИМОСЬ ЗРОДИТЬ?
                    > не Тебе, а Вас

                    Тепер дехто досі в "комі", дехто прийшов до тями, але досі страждає від післятравматичного стресу. Але життя перемагає. Українці як народ є дуже ввічливими та привітними.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.05.14 | Сергій Кабуд

                      нажаль це правда- російські слова, чим їх більше вживаєш тим гір

                      тим гірше життя і особистості і народів:

                      расєя, уркаїна, біларусь, прибвалтика, польша-

                      закономірно, що саме ці слова несуть нещастя народам яких примусили їх вчити

                      Російська мова несе на собі прокляття всіх катів які знищили більше людей в історії людства ніж будь який інший народ

                      і не покаялися

                      страшно бачити картини із московського майбутнього-
                      крім ядерного спалаху над мавзолеєм нічого не видно в їх перспективі.

                      Росіяне, вчить іншу мову, якщо хочете позбавитися від смертельного сатанинського закляття. погибнете всє.
          • 2006.05.15 | Мірко

            Суржик не лиш мови, а культури і душі

            Пан Хвізик пише
            >На інтиуїтивному рівні я відчуваю, що без українізації демократія на Україні неможлива. Поки Схід і Південь не заговорять українською, доти вони будуть легкими об"єктами для маніпуляції чужоземними політолухами.<

            Абсолютно згідний з паном Хвізиком, Андрієм, та автором початкової статті. Хочу лиш нагадати що треба українізівати не лише мову спілкування, а треба українізівати розуміння історії. Поки віритемо в суржикову історію (де переважає московська), св'яткуватемо суржикові історичні свята, прославлятемо суржикових героїв, і ходитимо до суржикових церков, то сама Україна на Україні неможлива.

            Якщо судити по повільному (фактично реверсному) темпі цеї українізації, з часом одинокий вихід для вижиття буде ампутація Донецько-Луганської резервації. Якщо до такого дійде, то винуватцями будуть ті що гальмували українізацію під видом ліберал-демократичних прав, а не хірурги котрим припаде це болісне завдання.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.17 | Роман ShaRP

              Це маразм.

              Мірко пише:
              > >На інтиуїтивному рівні я відчуваю, що без українізації демократія на Україні неможлива. Поки Схід і Південь не заговорять українською, доти вони будуть легкими об"єктами для маніпуляції чужоземними політолухами.<
              > Абсолютно згідний з паном Хвізиком, Андрієм, та автором початкової статті.

              Чому стільки людей погоджуються з цим маразмом?

              > Хочу лиш нагадати що треба українізівати не лише мову спілкування, а треба українізівати розуміння історії.

              Однім треба, інші проти.

              > Поки віритемо в суржикову історію (де переважає московська), св'яткуватемо суржикові історичні свята, прославлятемо суржикових героїв, і ходитимо до суржикових церков, то сама Україна на Україні неможлива.

              Сміявся.

              > Якщо судити по повільному (фактично реверсному) темпі цеї українізації, з часом одинокий вихід для вижиття буде ампутація Донецько-Луганської резервації.

              Ой, яка страшна зараза - ця російська мова. Читав і плакав.


              Не треба ніяких "чузоземних політолухів". Такі українізатори абсолютно подібні до янучарів в тому плані, що їх слова і дії - найкраща контпропаганда і контрагітація проти них.

              Почитав, скривився, плюнув, послав.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.17 | Роман ShaRP

                Р.S. до питання демократії і української мови. (л)

                http://www.untp.kiev.ua/ - 0% демократії, зате скільки завгодно неонацизму або фашизму.

                Вони звуть себе "патріотами".

                І всі ці Хвізики, Andrij'і, Йожефи Сірки, Марти Онуфрів і т.д. й т.п. як на мене, не набагато ліпші.
              • 2006.05.17 | Мірко

                Смійтеся, плачте, плюйте. Це не ваша справа.

                Ви можете коли небудь поїхати там де ваші мовні бажання були б задоволені. В українця такого люксусу нема. Мусить плекати на свої землі, - або не мати. Не заважайте.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.17 | Роман ShaRP

                  Ні. Це не ВАША справа.

                  Мірко пише:
                  > Ви можете коли небудь поїхати там де ваші мовні бажання були б задоволені.

                  Я вже тут. І саме мовних незадоволених бажань в мене нема.

                  > В українця такого люксусу нема.

                  Сказав пан Мірко з Канади... Він там незадоволений?

                  > Мусить плекати на свої землі, - або не мати. Не заважайте.

                  Уся земля належить людям однаково, незалежно від того, на якій мові хто з них говорить. Хочте не чути нічого крім української - замкніться в себе в хаті, перед тим обрізавши всі канали зв*язку до неї, і не показуйте звідтам носа.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.05.18 | Мірко

                    Re: Ні. Це не ВАША справа.

                    Шарп пише

                    >Я вже тут. І саме мовних незадоволених бажань в мене нема.<

                    Про це знає весь майдан. Ви задоволені, і різниці вам не робить. Тому це не Ваша справа.

                    >Сказав пан Мірко з Канади... Він там незадоволений?<

                    Тому що в Канаді то маю бути задоволений? А ви напевно були б.

                    >Уся земля належить людям однаково, незалежно від того, на якій мові хто з них говорить.<

                    На жаль не так. Земля належить тим що її завоювали.

                    >Хочте не чути нічого крім української - замкніться в себе в хаті, перед тим обрізавши всі канали зв*язку до неї, і не показуйте звідтам носа.<

                    От і Шарпова порада українцям. На жаль вона точно відзеркалює ситуацію на Україні. Українська мова лише "державна" і де не де вдома за закритими дверми.

                    <
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.05.18 | Роман ShaRP

                      Re: Ні. Це не ВАША справа.

                      Мірко пише:
                      > >Я вже тут. І саме мовних незадоволених бажань в мене нема.<
                      > Про це знає весь майдан. Ви задоволені, і різниці вам не робить. Тому це не Ваша справа.

                      Це моя справа тому, що стосується країни, де я живу. І не ваша - бо стосується країни, де ви не живете.

                      > >Хочте не чути нічого крім української - замкніться в себе в хаті, перед тим обрізавши всі канали зв*язку до неї, і не показуйте звідтам носа.<
                      > От і Шарпова порада українцям.

                      Лише тим, хто не хоче чути нічого крім української.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.05.18 | Мірко

                        Послідовність

                        Шарп пише

                        >Це моя справа тому, що стосується країни, де я живу.<

                        Провінційність у запеклого космополіта?

                        >І не ваша - бо стосується країни, де ви не живете.<

                        Моя хата з краю? Це ж двадцять перше століття!

                        >Хочте не чути нічого крім української - замкніться в себе в хаті, перед тим обрізавши всі канали зв*язку до неї, і не показуйте звідтам носа.<
                        > От і Шарпова порада українцям.<
                        >Лише тим, хто не хоче чути нічого крім української..<

                        А тепер у Шарпа широкі обрії.
                        Як кажуть анґлійці "heads I win, tails you lose".
                • 2006.05.17 | ЖАК

                  Re: Смійтеся, плачте, плюйте. Це не ваша справа.

                  Ну Мирко, ну насмешил! Чего стоит "выдающаяся фраза": "...поїхати там де ваші мовні бажання були б задоволені...". Ну писал бы прямо- "чемодан-вокзал-Россия"... Не дождетесь, сударь! Я на свою Родину не с Марса прибыл, как и многие рускоязычные люди. Здесь мои корни. А не нравится- претензии в Канаду с ее законодательством соврем. укр. языка. Да и сами туда же. Не диктуйте нам свою волю и мы не будем говорить куда Вам идти. Вот так!
        • 2006.05.14 | Englishman

          у чому він правий?

          Східна Україна розмовляє мовою, яку знає з дитинства. Якщо хось і змусив себе перейти та українську зі звичної російської, то це не вони ;).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.14 | Хвізик

            Re: у чому він правий?

            Englishman пише:
            > Східна Україна розмовляє мовою, яку знає з дитинства. Якщо хось і змусив себе перейти та українську зі звичної російської, то це не вони ;).
            Іще раз кажу. Велика кількість людей зі Сх Укр. розмовляє суржиком. Словник суржика дуже обмежений. Відповідно, людина взагалі нездатна виробити свою особисту думку з багатьох питань, а чинить так, як їй вказує начальство
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.14 | ЖАК

              Re: у чому він правий?

              Хвизик, Вы, как обычно, все перепутали/передернули. Ваше:"... Словник суржика дуже обмежений...". А что такое "суржик" в Вашем понимании? И почему "... людина взагалі нездатна виробити свою особисту думку з багатьох питань...", пользуясь таковым? Это что, степень интеллектуальных способностей измерятся степенью владения УКРАИНСКОГО языка? Да уж...
              А как быть с "суржиком", как смесью венгерского, польского, украинского и т.д., свойственного западной Украине? Это, стало быть можно и хорошо. Интеллект там нормальный. Но смесь украинского и русского- просто недопустим (согласно Вашей доктрине)и люди, проживающие на востоке той же Украины- умственно отсталые?!
              Р.S. а как с кадровым вопросом у Вас? Вьетнамцы и др. умнее неукраиноязычных???
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.14 | Хвізик

                Re: у чому він правий?

                > Р.S. а как с кадровым вопросом у Вас? Вьетнамцы и др. умнее неукраиноязычных???
                Так. Якщо для цьго в"єтнамця Україна стала другою Батьківщиною, і він вивчив укр мову - то йому честь і повага.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.14 | ЖАК

                  Re: у чому він правий?

                  Ох как интересно! Проследим за Вашей "мыслью"- (вопрос был о умственных способностях тех же вьетнамцах, т.е. умнее ли они неукраиноязычных), Ваш ответ: "...Так. Якщо для цьго в"єтнамця Україна стала другою Батьківщиною, і він вивчив укр мову...". Правильно ли я понял Вас, что если тот же вьетнамец сказал, что Украина- его вторая родина, и сказал это по-украински, то он имеет IQ значительно выше, чем неукраиноязычный человек?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.05.14 | Хвізик

                    Re: у чому він правий?

                    ЖАК пише:
                    > Ох как интересно! Проследим за Вашей "мыслью"- (вопрос был о умственных способностях тех же вьетнамцах, т.е. умнее ли они неукраиноязычных), Ваш ответ: "...Так. Якщо для цьго в"єтнамця Україна стала другою Батьківщиною, і він вивчив укр мову...". Правильно ли я понял Вас, что если тот же вьетнамец сказал, что Украина- его вторая родина, и сказал это по-украински, то он имеет IQ значительно выше, чем неукраиноязычный человек?
                    освічені люди з азії - японці, корейці, китайці, в"єтнамці... - мають дуже високий IQ з самого початку. У них дуже складна система письма, 6000 знаків, знаки слід пам"ятати і не плутати. А це розвиває пам"ять і розумові здібності мозку.
                    А якщо така людина ще й укр мову вивчила - то вона буде великим надбанням для України та її економіки
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.05.15 | ЖАК

                      Re: у чому він правий?

                      Ув. Хвизик! Ну зачем уходите от конкретного ответа? Здесь же не верхрада. Про "суржикоязычных" Вы так и не ответили, про интеллектуальные приобретения в связи с обретением украиноязычия- тоже. Очень интересная Ваша фраза: "...освічені люди з азії - японці, корейці, китайці, в"єтнамці... - мають дуже високий IQ з самого початку..". Не означает ли она, что люди неазиатского происхождения не имеют очень высокий IQ изначально, в связи с отсутствием "радости" изучать 6000 иероглифов, как свою письменность (заметьте- не язык). Моя дочь изучает японский (и хирагана и катакана). Украинский- ессно знает, но не хочет пользоваться им (впрочем, как и я). Угадайте почему?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.05.15 | Хвізик

                        Re: у чому він правий?

                        ЖАК пише:
                        > Украинский- ессно знает, но не хочет пользоваться им (впрочем, как и я). Угадайте почему?
                        Бачите, я не знаю ні Вас, ні Вашої дочки. Я чув, щось подібне говорив великий російський письменник Солженіцин. Якщо, Ви - це він, але скриваєтеся під таким ніком, то я хочу сказати, що Солженіцина я поважатиму, незважаючи на те, що він говоре тепер. Його Архіпелаг Гулаг відкрив мені очі на те, що зробила Росія сама з собою та з підкореними нею народами, і я йому за те дуже вдячний. Я не хочу повтору уроків історії, а мінімальну гарантію того бачу в подальшій українізації України.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2006.05.17 | ЖАК

                          Re: у чому він правий?

                          Нет, я не Солженицин, и не плагиатор. Если усматриваете иное- это Ваша проблема. Интересная Ваша фраза: "...Я не хочу повтору уроків історії, а мінімальну гарантію того бачу в подальшій українізації України...". Складывается такое впечатление, что "украинизация Украины" по-Вашему, состоит из принуждения граждан Украины использование исключительно укр. мову, причем как исключение, допускается использование любого другого языка, кроме русского. Русофобия налицо! О этом свидетельствуют почти все Ваши "посты". Неужели Вам не все равно, на каком языке говорит Ваш врач, или (извините) палач?
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2006.05.17 | Хвізик

                            Re: у чому він правий?

                            ЖАК пише:
                            > Складывается такое впечатление, что "украинизация Украины" по-Вашему, состоит из принуждения граждан Украины использование исключительно укр. мову
                            я ніде ніколи не говорив про примус
                            у Вас надто багата фантазія
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2006.05.17 | ЖАК

                              Re: у чому він правий?

                              Ах, богатая фантазия! Дружище, а может и наоборот, куда деть Ваши "опусы" про критерии выбора Ваших потенциальных работников (наемных, насколько я понял). В них что, не было откровенной дискриминации по признаку лояльности к Укране, ЗАКЛЮЧАЮЩЕЙСЯ в "опануваннi укр. мови"?
                              Не Вы ли отождествили понятия "лояльный по отношению к Украине" и "пытающийся овладеть укр. мовой"? Знак тождества в данном случае оч-ч-ень сомнительный! Это что, моя фантазия, или Вам фразы Ваши процитировать?
          • 2006.05.14 | Andrij

            В тому, що інтелект Східної України обмежений російською

            Englishman пише:
            > Східна Україна розмовляє мовою, яку знає з дитинства. Якщо хось і змусив себе перейти та українську зі звичної російської, то це не вони ;).

            Бінго! На Сході українську розуміють погано, бо її там майже не вживають як рідну мову. Отже, погано розуміють багато з того, що добре розуміють на Заході та в Центрі. Як результат маємо на Сході "паханат" Ріната Ахметова. Курйоз: Рінат Ахметов зараз почав вчити українську, бо інстинктивно хоче бути в Європі з її безпекою та повагою до прав людини.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.14 | РУСИН

              Re: В тому, що інтелект Східної України обмежений російською

              нє в бровь, а в глаз...
              Рідна мова дається народові Богом, чужа - людьми, її приносять на вістрі ворожих списів [В. Захарченко].
            • 2006.05.14 | Englishman

              Re: В тому, що інтелект Східної України обмежений російською

              Andrij пише:

              > Бінго! На Сході українську розуміють погано, бо її там майже не вживають як рідну мову. Отже, погано розуміють багато з того, що добре розуміють на Заході та в Центрі. Як результат маємо на Сході "паханат" Ріната Ахметова. Курйоз: Рінат Ахметов зараз почав вчити українську, бо інстинктивно хоче бути в Європі з її безпекою та повагою до прав людини.

              це зовсім інше. я відповідав на твердження Хвізика, нібито вживання нерідної мови приводить до загальмованості і закомплексованості:

              "неважко зрозуміти, що людина, яку весь час примушують спілкуватися чужою мовою, щонайменше має дещо пригальмовану реакцію на події, що відбуваються. Реакція є пригальмованою через те, що кожну фразу, почуту від оточуючих, такій людині доводиться подумки перекладати на рідну мову, потім думати над відповіддю, потім подумки перекладати свою відповідь на прийнятну для оточення мову.

              Людина, яка сама відчуває власну загальмованість, часто трактує її як свою неповноцінність, що і призвело до формування комплексу меншовартості. Особистий компекс меншовартості багато хто передав у спадок своїм дітям і онукам, сформувавши, таким чином, комплекс меншовартості укр народу."

              я продовжую наполягати, що цей аргумент є хибним, бо найбільше "загальмованих і закомплексованих", за цією логікою, має бути серед мешканців центрально України та Києва. Східна Україна не дуже й то примушує себе розмовляти незвичною мовою.

              Сподіваюся, I made myself clear.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.14 | Andrij

                Re: В тому, що інтелект Східної України обмежений російською

                Englishman пише:
                > Andrij пише:
                >
                > > Бінго! На Сході українську розуміють погано, бо її там майже не вживають як рідну мову. Отже, погано розуміють багато з того, що добре розуміють на Заході та в Центрі. Як результат маємо на Сході "паханат" Ріната Ахметова. Курйоз: Рінат Ахметов зараз почав вчити українську, бо інстинктивно хоче бути в Європі з її безпекою та повагою до прав людини.
                >
                > це зовсім інше.

                Не зовсім. Я розумію вашу незгоду з хибною тезою. Але ви маєте віддати належне тому, що Хвізик на 100% правий щодо російськомовної обмеженості Сходу. Ця обмеженість дає взнаки під час виборів.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.14 | Englishman

                  Re: В тому, що інтелект Східної України обмежений російською

                  Andrij пише:

                  > Не зовсім. Я розумію вашу незгоду з хибною тезою. Але ви маєте віддати належне тому, що Хвізик на 100% правий щодо російськомовної обмеженості Сходу. Ця обмеженість дає взнаки під час виборів.

                  just for the sake of argument, використання у спілкуванні декількох мов як раз і має приводити до наслідків, прогнозованих Хвізиком (якщо він правий).

                  Навіть якщо на це не звертати уваги, з вашою тезою (я так розумію, мова йде про лінгвістичну обмеженість, а не прихильність до "рідної" мови як такої- це зовсім інша тема) теж важко погодитися, бо є багато успішних, але монолінгвістичних країн (напр. Японія, Франція, Британія і т.п.) Звісно, освічені люди там знають декілька мов, але це не є важливим фактором їх досягнень.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.05.14 | Andrij

                    Уявіть собі, що японців привчали б розмовляти тільки російською

                    Чи досягла б Японія 1/10 того, що вона має зараз? Ще раз, зрозумійте, мова йде не про "монолінгвістичність", мова йде про невідповідність російської до українських реалій. Як результат - відсталість українців як країни.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.05.14 | Сергій Кабуд

                      а тих хто відмовився знищили б у кількості 30 міліонів(-)

                    • 2006.05.15 | Englishman

                      Re: Уявіть собі, що японців привчали б розмовляти тільки російсь

                      Andrij пише:
                      > Чи досягла б Японія 1/10 того, що вона має зараз? Ще раз, зрозумійте, мова йде не про "монолінгвістичність", мова йде про невідповідність російської до українських реалій. Як результат - відсталість українців як країни.

                      знов таки- це зовсім інша (третя) тема. Я міг би навести приклади успішних емігрантів з тієї ж Азії, але не буду, бо ми зовсім віддалилися від того, що змусило мене відповісти першого разу.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.05.15 | Сергій Кабуд

                        імігранти це інше, бо вони в сша, а в японії - азія, корупція

                        там ментальність нації тримається на спеціфічному патріотизмі і недовірі до імігрантів

                        Японія нажаль не розвивається через свою корумпованість і азійську культуру
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2006.05.15 | Englishman

                          Японія не розвивається? ну-ну (-)

                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2006.05.15 | Сергій Кабуд

                            японія наскільки відомо мені

                            знаходиться в перманентній стагнації десь з кінця 80х, але в останні часи це покращалося, лише корупція в них висока і культура відстала від західної і в першу чергу саме в плані корумпованості і азійщини

                            мій товариш доречі оженився на японці то маю інсайт))
                      • 2006.05.15 | Andrij

                        Re: Уявіть собі, що японців привчали б розмовляти тільки російсь

                        Englishman пише:
                        > знов таки- це зовсім інша (третя) тема. Я міг би навести приклади успішних емігрантів з тієї ж Азії, але не буду, бо ми зовсім віддалилися від того, що змусило мене відповісти першого разу.

                        Ця "третя" тема була першою в дописі Сірки.
  • 2006.05.14 | Denys

    Отака от беззмістовна полеміка...

    спричинена відверто поганою назвою зовсім не найгіршої статті. Сам знаю вільно 3 мови - і сподіваюся тільки поразумнішав. Але якщо читати статтю - то вона не про те :) Тому п.Гострий нехай сам п'є свій "йад".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.14 | Роман ShaRP

      Интересный вопрос. Давайте обсудим.

      Denys пише:
      > спричинена відверто поганою назвою зовсім не найгіршої статті.

      Не наихудшей - эт точно. С ней на 1й странице соседствует статья еще похуже с крутым бредом в виде ссылок на несуществующей закон.

      Ту я даже не осилил. В этой бред попроще - некий "врожденный интеллект". Это можно списать даже не на идиотизм, а на обычное псевдонаучное шарлатанство вроте торсионных полей эт сэтера.

      Если вы считаете, что там есть что-то больше чем бред - просветите плиз, мало ли, ошибся, чего-то не увидел.

      Возможно, аффтар был бы прав, если бы вместо абсолютно безграмотно не к месту употребленного слова "интеллект" употребил более привычное и обкатанное нац*икс*ами до блеска, как пресловутый в свое время булыжник пролетариата, выражение "національна свідомість". При этом, с беглого взгляда, нац-поп-агитпроп-бред превращается в банальный нац-поп-агитпроп, и приговор с "аффтар выпей йаду" заменяется на просто "фтопку" (статью).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.14 | РУСИН

        Re: Интересный вопрос. Давайте обсудим.

        А.С.Пушкин: "О, как беден, как груб наш русский язык"
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.14 | ОРИШКА

          Re: Интересный вопрос. Давайте обсудим.

          Я тут после онанизма, вызванного Хвизиком :-), опять убедилась, что тема ужасно болит, и речь идет о том, как вызвать у восточных украинцев патриотизм. Как по-факту два разных "мынталитета" объединить в одной стране. А ведь еще лет 10 тому назад такой проблемы не стояло, имхо. Кого карать?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.14 | РУСИН

            Re: Интересный вопрос. Давайте обсудим.

            Що ж до росіян в Україні, то ще раз хочеться сказати: і бережіть, і розвивайте свою мову, розмовляйте і користуйтеся нею, тільки ж не нав'язуйте її Україні, не випихайте її в державну чи офіційну, адже для цього у неї є своя держава - Росія. То просто дико, аморально жити в Україні і люто її ненавидіти
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.14 | Andrij

              Не просто "дико та аморально", а насамперед тупо

              РУСИН пише:
              > Що ж до росіян в Україні, то ще раз хочеться сказати: і бережіть, і розвивайте свою мову, розмовляйте і користуйтеся нею, тільки ж не нав'язуйте її Україні, не випихайте її в державну чи офіційну, адже для цього у неї є своя держава - Росія. То просто дико, аморально жити в Україні і люто її ненавидіти

              Мені це нагадує свиней, котрих кийком заганяють до корита. Любі, шановні східнячки, ну давайте не голосувати за бандюг, давайте? У відповідь чуємо "вєлікій і магучій".
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.14 | РУСИН

                Re: Не просто "дико та аморально", а насамперед тупо

                А.К.Толстой: "И вот, наглотавшись татарщины всласть, Вы Русью ее назовете..."

                от насосуться цього "вєлікого і магучєго" виплюнуть (подумав правильно!) "єго ізо рта" і почнуть з нами роз-мов-ляти, а не "язикувати" (русинське - сперечатися ,заперечувати... по-хамськи,тобто не зовсім ввічливо)
                ... і по Талстому - Україною називатись - бо ж холопи наші...навернуться блудні сини руські...де їх рідна мати...
                "Украина - это Русь, которая осталась дома. Нет на ней ни греха, ни вины" [Валерія Новодворська, російська правозахисниця].
              • 2006.05.18 | РУСИН

                Re: Не просто "дико та аморально", а насамперед тупо

                Шановний Андрій де ти взяв дрючка в моїй цитаті ШАНОВАНОГО мною - (Доктор філологічних наук, професор Київського університету ім. Т.Г.Шевченка та Українського Вільного Університету в Мюнхені, академік Академії наук Вищої школи України, Вільної Української Академії наук (Нью-Йорк), Міжнародної Української Академії оригінальних ідей, дійсний член Наукового Товариства ім. Т.Шевченка, один з керівників Спілки письменників України. Входив до ініціативних груп, що заснували Товариство української мови ім. Т.Г.Шевченка. Голова Всеукраїнського Педагогічного Товариства ім. Г.Ващенка. Лауреат премій ім. І.Огієнка та ім. О.Білецького.)
                АНАТОЛІЯ ПОГРІБНОГО
                Розмови про наболіле, або Якби ми вчились так, як треба…
          • 2006.05.14 | Хвізик

            Re: Интересный вопрос. Давайте обсудим.

            ОРИШКА пише:
            > Я тут после онанизма, вызванного Хвизиком :-),
            звиняйте, я не повинен був переводити розмову на рівень особистих звинувачень. здається, це суперечить правилам даного форуму
      • 2006.05.14 | Denys

        Ні, це питання "неинтересный". Це і не питання навіть,

        а факт: українська мова в облозі. Дискутувати з Вами мені немає про що.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.14 | Роман ShaRP

          Ніякий це не "факт".

          Denys пише:
          > а факт: українська мова в облозі.

          1. Українська мова анітрохи не більше "в облозі" ніж будь-яка з решти європейських мов. Ба навіть менше, напевне, ніж деякі з них, - наприклад, білоруська.

          2. Ідіотські статті, подібні до обговорюваної, ніяких проблем української мови ніколи не вирішать, а лише створять нові.
        • 2006.05.14 | ОРИШКА

          Останній раз не по темі -і більше не буду

          Хвізік, блін, у чому ви мені ЗВИНУВАЧЕННЯ закидаєте? У тому, що вивчення мов збагачує людину, у тому, що я, як і багато інших, різні мови вивчила, у тому, що я про лінощі слов'янські сказала? Так я маю на увазі якраз той східний електорат, який суржиком розмовляє. Ваше щастя, що ви далеко, я б вам більше сказала. Все.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.14 | Хвізик

            Re: Останній раз не по темі -і більше не буду

            ОРИШКА пише:
            > Хвізік, блін, у чому ви мені ЗВИНУВАЧЕННЯ закидаєте?
            ні в чому :)
          • 2006.05.14 | РУСИН

            Re: Останній раз не по темі -і більше не буду

            Оришка ,не нервуй - ти найкраща!!!
            А хвізик - к..к..
  • 2006.05.14 | Анатоль

    Назва правильна.

    В статті сказано "український інтелект", а не "інтелект українців".
    І це правильно.
    Нема ніяких обєктивних підстав вважати, що знання кількох мов робить людину розумнішою чи дурнішою. Можна лише приводити аргументи на користь тої чи, чи іншої точки зору.

    Особисто я вважаю, що знання кількох мов обмежує потенціал інтелекту людини.
    Ресурси інтелекту обмежені і не варто їх витрачати на дублювання кількох мов, а краще зайняти чимсь більш корисним.
    Але, з іншого боку, поскільки на українській мові є мало інформації, то знання англійської, чи навіть російської розширює можливість отримання інформації і можливість комунікацій.

    З розвитком штучного інтелекту, зокрема інтелектуальних перекладачів потреба знати більше однієї (рідної) мови відпаде.

    Чи всяка мова однаково придатна для інтелектуальної праці?
    Напевне ні.
    Я б віддав тут перевагу простим і лаконічним мовам. Сербській, наприклад.
    Хоча і англійська набагато простіша української, і тому мисляти на ній, напевне, швидше і дешевше.

    Але стаття не про те, як мови впливають на інтелект окремою людини.
    Стаття про те, що поширення російської мови в Україні загрожує самому існуванню української.
    Можливо люди від цього не стають дурнішими, можливо навіть стають розумнішими.
    Але вони перестають бути українцями.
    Зникне щось самобутнє в цьому світі.
    Нам шкода, коли вимирає якийсь вид тварин чи рослин.
    Бідніє генофонд природи.
    Шкода, коли йде в небуття якийсь народ, його мова.
    Особливо, коли сам належиш до нього.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.14 | Andrij

      Не тільки назва

      Науково доведено, що знання кількох мов покращує інтелект. Але ви дуже влучно написали, що в статті йдеться не про інтелект українців, а про український інтелект. Російську в Україні знає кожний. Це обмежує Україну, бо замість мати точку зору європейців, що мешкають у центрі Європи, Україна має точку зору Тамбова та Воркути. Не дарма українці досі не спромоглися досягти значних успіхів в економіці, духовному житті, технології, науці. Зізнаймося, більшість наших "успіхів" дуже схожі на поразки. Україна є аутсайдером світового розвитку.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.15 | Анатоль

        Хоч не по темі, але це поширена помилка.

        Andrij:
        >Науково доведено, що знання кількох мов покращує інтелект

        Це не так.
        Покращує інтелект інтелектуальна праця.
        Вивчення мови - це теж інтелектуальна праця і тому є корисною для інтелекту (порівняно з ледарюванням).
        Але краще, замість тратити час і зусилля на вивчення другої мови вивчити щось інше, фізику, наприклад. А замість тратити час на вивчення третьої мови краще прикласти свої інтелектуальні зусилля для роботи в якійсь сфері (фізики, наприклад).
        В такому разі при однакових затратах часу і зусиль інтелект буде більший і корисніший, ніж при дублюванні мов.

        Взагалі-то американці і англічани знаходяться порівняно з нами в набагато вигіднішому положенні. Їм можна не тратити часу і зусиль на вивчення лишніх мов, а працювати в конкретних галузях (благо вся інформація доступна на рідній мові).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.21 | Andrij

          Re: Хоч не по темі, але це поширена помилка.

          Анатоль пише:
          > Взагалі-то американці і англічани знаходяться порівняно з нами в набагато вигіднішому положенні. Їм можна не тратити часу і зусиль на вивчення лишніх мов, а працювати в конкретних галузях (благо вся інформація доступна на рідній мові).

          Велика частина американський нобелевських лавреатів - іноземці. Як бачте, знання іншої мови їм не завадило. Але суперечка була про те, що мова це насамперед культура. Якщо американська, як і вся західна культура, сприяє розвитку індивідуальності, то російська культура сприяє розвитку совка, що й бачимо на прикладі януковича. Можливо російська культура колись зміниться, але зараз вона така, яка вона є. Схід України загальмований цією культурою на кілька десятиріч, якщо не сторіч.
  • 2006.05.15 | Хвізик

    чому, як тільки хтось висловиться на захист укр мови, на форумі

    одразу піднімається провокативний антиукраїнський промосковський галас?
    Невже фсб так злагоджено працює?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.15 | Сергій Кабуд

      людей совок перетворив на лайно вже в 4му поколінні

      бачиш блін з чим боремося- з братами-імбецілами ((
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.15 | Хвізик

        мабуть-таки перетворив. це його єдиний успіх

        ніби-то демократично настроєні люди, але не розуміють елементарних речей
      • 2006.05.15 | шкіпер

        Логічне продовження вашої ідеї, панове ...

        ... Кабуд та Хвізик - це заборона російської мови на форумі Майдан.

        Щоб вона не впливала погано на мізьки відвідувачив.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.15 | Сергій Кабуд

          ми лише ДУМКИ висловлюємо, ми не менти а мислителі

          я готовий вислуухати кожного і змінити думку якщо є краща за мою

          Якщо Ви читаєте мої дописи- то знаєте про гнучкість моєї позиції
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.18 | РУСИН

            Re: ми лише ДУМКИ висловлюємо, ми не менти а мислителі

            позиція скоріше не гнучка , а демагогічна - тобто власних переконань немає і йде дрейф "по вітру" -легше показати себе розумним і начитаним... легка бравада і нічого вартого
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.23 | Сергій Кабуд

              це в вас позиція стояти рака і брехати в інтернеті

              а наші однодумці будуть керувати країною, бо розум мають і впевненість в перемозі
    • 2006.05.15 | Andrij

      Ви сперечаєтесь з людьми, що виросли в резервації Москви

      Як справді чесні та сумлінно виховані Совком люди, вони вам доводять, що нема нічого поганого в тому, що вони виросли в резервації. Шо резервація не псує дружби народів, що охоронці резервації такі ж люди, як і вони. Нічого та резервація не обмежує, все харашо.

      Я ось ще подумав, не доведете ви їм, що українська краще пасує Україні як частині Європи. Для цього треба, аби вони, їх рідні та друзі розмовляли українською, почали мислити по українськи. Тоді через кілька років починаєш бачити різницю між російською культурою та українською. Неможливо навчити культурі на форумі. Цю культуру треба відчути в житті. 80% населення сxідних областей ту культуру не відчують ніколи.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.15 | Хвізик

        я також у резервації ріс! Чи, може, я ріс у "кругє пєрвом"?(-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.15 | Andrij

          Re: я також у резервації ріс! Чи, може, я ріс у "кругє пєрвом"?(-)

          Щойно додав абзац. Почитайте. Ви один з небагатьох щасливців. Як і я. Ви побачили світло та пояснюєте сліпим, яке воно яскраве.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.15 | Хвізик

            Re: я також у резервації ріс! Чи, може, я ріс у "кругє пєрвом"?(-)

            Andrij пише:
            > Щойно додав абзац. Почитайте. Ви один з небагатьох щасливців. Як і я. Ви побачили світло та пояснюєте сліпим, яке воно яскраве.
            може і так
            але таких як я є багато. мільйони, слава Богу. Інакше Україна ще і досі не знала би волі
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.15 | ОРИШКА

              Уважаемые мужчины, вы, в отличие от нас, женщин,

              чаще находитесь в плену собственных мифов.

              Во-первых - русский язык в Украине знают не все. Туда же - я общаюсь с киевскими школьниками из русскоязычных семей - они лучше знают украинский язык, чем русский, к тому же, на вопрос, какой им более удобен для передачи информации - отвечают, что украинский. Все эти школьники изучают несколько языков. Разговорчики о том, что знание нескольких языков снижает интеллект - по меньшей мере, странные. Изучение язЫков учит ДУМАТЬ. Считаю, что еще лет 7-10 изучения в школах украинского, как это проходит сейчас (по крайней мере в Киеве) - вопрос снимется. У школьников нет представления об украинском, как аутсайдере. Старшие, мб и в Киеве страдают, но мы живем не задом наперед.
              Я уезжала на запад - Киев был русскоязычный. Сейчас - фифти-фифти. Естественно, и за счет притока из провинции, но раньше приезжие старались перейти на русский. У школьников нет представления об украинском, как аутсайдере.

              Далі буде, час до праці.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.15 | Kohoutek

    Автор доказує це на власному прикладі. Повчально. (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.15 | ОРИШКА

      Хвізик, а ви, знацца, розумний (-) :-) ?

    • 2006.05.18 | Олекса

      Re: Автор доказує це на власному прикладі. Повчально. (-)

      Було б що обмежувати...
  • 2006.05.16 | казімір

    Re: Російська мова обмежує український інтелект

    люблю тебе мій милий брате.за слів твоїх страждану ПРАВДУ.(-)
  • 2006.05.16 | Volodymyr

    Re: Російська мова обмежує український інтелект

    забороною вживати навіть назву „український” царським указом Миколи ІІ 1886 року.

    Persh nizh pysaty, potribno znaty pro shcho pyshesh. Mykola II stav tsarem 1895 r. To jak vin mih vydaty tsej ukaz shche 1886 r.?
    Krim toho, avtor vzhyvaje bahato rusyzmiv, a tse deshcho obmezhylo joho intelekt.;)
  • 2006.05.16 | ans-mo

    Українці генетично ближчі до європейців, ніж до росіян

    Українці генетично ближчі до європейців, наприклад - чехів, хорватів і німців, ніж до росіян

    Це висновки спеціалістів Харківського медико-генетичного центру. У дослідженні брали участь двісті сорок сімей - усі вони українці як мінімум у другому поколінні. Генетики стверджують: у наукової праці є й прикладний характер. Тепер вітчизняним медикам буде набагато легше лікувати цілу низку складних хвороб.

    http://www.patent.net.ua/intellectus/facts/hominum/810/ua.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.16 | Albes

      Интересно, кто-то из "национал-патриотов"

      согласиться с этим или нет ?
    • 2006.05.18 | Федiр

      Re: Українці генетично ближчі до європейців, ніж до росіян

      Дурак! Россияне генетически неоднороднЫ! Одно дело сибиряк,другое-житель смоленщины! Ну и тупость!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.18 | РУСИН

        Re: Українці генетично ближчі до європейців, ніж до росіян

        Дураком можна назвати будь-кого і коли завгодно...
        Сиріч в тім, що САМ дурак не визнає ніколи себе самого дураком - бо він цього не осягне ...і зрозуміло чому!!!
  • 2006.05.17 | валдіс

    Re: Російська мова обмежує український інтелект

    історію треба ретельніше вивчати - у 1886р. Микола другий імператором ще не був
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.18 | ОРИШКА

      Re: Російська мова обмежує український інтелект

      Перечитавши ще раз цю веселеньку гілочку зауважу, що ніщо так не обмежує інтелект, як розмови про те, що вивчення та знання якоїсь мови обмежує інтелект.

      (Ну, майже Чехов)
  • 2006.05.18 | пан Roller

    Адже відомо, що головним джерелом українських проблем є




    Адже відомо, що головним джерелом українських проблем є існування світу поза Україною
    Дикий Сержант. Дата: 15.06.2005 10:16:30
    http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,940972_________________________________________________
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.18 | ОРИШКА

      Re: Адже відомо, що головним джерелом українських проблем є

      Ні, це Здичавілий Сержант переробив загально відому констатацію, що головною проблемою світогляду людини є існування других світоглядів :-)
  • 2006.05.18 | hrushka

    Річні видання ураїнською та російською мовами

    Коли відсоток появлень на ринку всіх часописів та книжок в Україні українською мовою будуть виносити той сам відсоток що в Росії російською мовою, то не потрібно перейматись втратою "інтелєктуальності" ...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.19 | Свiдомий

      Прачiтал "Iзвєстiя" i атупєл. :-))



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".