МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряду Єханурова 7 місяців, але де ж результати?

05/16/2006 | Мінор
Уряд Єханурова пересидів у своїх кріслах термін, довший від попереднього уряду Тимошенко.

Віктор Уколов, спеціально для "Української Правди"

Невдячна справа згадувати про обіцянки політиків, особливо у нашій країні, але цими днями того вимагає момент – уряд Єханурова перевалив за семимісячний рубіж, а відтак пережив у своїх кріслах термін довший від уряду Тимошенко. Самий час підбивати підсумки, чи вдалось зупинити «наростання негативних тенденцій в економіці», про які стільки говорили у вересні 2005-го, коли президент зажадав щоб у відставку пішов попередній прем‘єр.

Зрозуміло, що наважуючись на такий різкий крок Віктор Ющенко взяв на себе політичну відповідальність за новий уряд, який мав виправити помилки попереднього (якщо такі були) і повести українців до економічного процвітання. Треба згадати, тоді, восени 2005-го, багато говорили про те, що на відміну від Тимошенко, Єхануров лише технічний, свого роду більш слухняний прем‘єр, а реальний вплив на виконавчу владу залишиться за Президентом.

Одним з найбільш часто вживаних звинувачень були закиди міністрам уряду Тимошенко у намаганні адміністративно керувати економікою, стримуючи об‘єктивне зростання цін на енергоносії. Але, пройшло лише кілька місяців і вже Єхануров «оскоромився» сам - напередодні Різдва твердо пообіцяв співвітчизникам, що попри все ціни на газ для населення не будуть зростати. Мовляв, для приватних помешкань уряд продає газ власного видобутку, відтак світові тенденції і диктат росіян не витягнуть більше грошей із наших кишень.

І справді, до завершення виборчої кампанії, уряд ціни тримав. Та варто було НСНУ побачити на виборах свою «посередню» оцінку, як хтось розпочав підготовку громадської думки до підвищення цін – до преси потрапили «сенсаційні» інформації про «катастрофічну збитковість» українського «Нафтогазу»! Добре сплановану PR-кампанію не зруйнувала навіть скандальна стаття в УП про наддорогий Мерседес Івченка, якого він придбав за гроші «практично збанкрутілих» українських газо-нафтовиків.

Громадяни просто повинні були подумати, що саме для порятунку «Нафтогаз» від банкрутства, а не «користі для» були підвищені ціни на газ для населення. Але якщо відкинути бруднувату словесну піну та окозамилювання, то виникає прозоре і ясне питання – невже на початку січня 2006 року глава уряду збрехав про неможливість підвищення цін? А якщо він вірив, що говорив правду – невже призначений за наполягання Президента прем‘єр міг бути не компетентним настільки?

Втім, правильна відповідь на запитання може полягати у тому, що Єхануров спробував адміністративно відтягти підвищення цін, яке вже тоді, на початку січня, було неминучим. Так новий уряд застосовував ті ж самі адміністративні методи управління економікою в інтересах більшості громадян.

Чим же відрізняються 7 місяців уряду Єханурова від 7 місяців уряду Тимошенко? Очевидно відповідь мають дати експерти, які за бурхливими подіями довкола формування парламентської коаліції ризикують прогавити урядовий ювілей.

Цікаво, що в даний момент уряд Єханурова за американською термінологією має статус «кривеньких качечок» - позбавлені відповідальності перед виборцями, репрезентуючи політичну силу, яка програла вибори, його міністри залишаються політично підзвітні навіть не Президенту, а самим собі. Звичайно вони працюють на підставі законів, але момент політичної відповідальності майже не проглядається. Тому саме зараз настає час або для найбільш не популярних рішень, або для напівзаконних лоббістських схем. Який шлях обрати – це вже залежить виключно від порядності практично відставних підлеглих без 5 хвилин відставленого прем‘єр-міністра.

Серед численних вітчизняних політологів, які висловлювалися щодо теперішнього статусу уряду, виділяється коментар директора Центру досліджень політичних цінностей Олеся Донія. На його думку Наша Україна націлилася на збереження уряду в.о. якомога довше. «НСНУ вигідно мати уряд Єханурова у ролі в.о., адже після утворення помаранчевої коаліції у новій виконавчій владі їм належатиме значно менше місць, - попереджає Доній – Вони ховаються за норму Конституції, де визначено, що старий уряд складає повноваження перед новим складом парламенту, отже у них є час ще більше місяця».

Відповіді

 • 2006.05.17 | samopal

  Як то "де"? Сім місяців - то ж ще не дев'ять... (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.17 | Мінор

   Відповім майже, як Подерев"янський

   Про ваші 9 місяців:
   "Мені інтересно - хто ж його виєбав!"
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.18 | RUSIN

    Re: Відповім майже, як Подерев"янський

    слово не наше - А.С.Пушкин: "О, как беден, как груб наш русский язык"
  • 2006.05.17 | saha

   Девять це на що натяки ???

   Якщо на прем'єрство ЮВТ то
   іі призначили здається 26 січня ВО ПМ а ПМ 4 лютого.
   а зняли 8 вересня
   Найбільше 7.5 місяців а правильно як ПМ то 7 місяців і 4 дні.
   Єханурова призначили ВО 9 вересня то максимально він уже 8 з гаком
   а МП десь в середині жовтня то якраз 7 :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.18 | Vavilov

    Це натяк на те "гдє?". Поки що там знаходяться результати

    роботи унікального уряду. А за місяців півтора-два там може опинитись уся наша економіка... Автор зрозумів правильно, а для детальних пояснень усієї гінекології нинішнього уряду я Падерев'янського не цитуватиму. Але на запитання про те "хто?" просто нагадаю, що тоді у парляменті відбулася груповуха і тому логічніше буде спитати "кто пєрвим начал?". Ось той і буде відповідати як "арганізатар".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.18 | Сергій Кабуд

     ніфіга ви не пойняли, а насправді виграли весь український народ

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.18 | ОРИШКА

      Уважаемые знатоки, а не кажется ли вам, что:

      в условиях современной Украины лучше ЗНАТЬ о том, чем занимается правительство, чем наоборот? Почему наш През изо всех сил требует тайны работы пр-ва? В стабильном обществе, может, обывателю и наплевать, как там винтики-шпунтики министерские фурычат, но у нас же лучше вовремя за руку поймать, лучше мы руку на пульсе Кабмина держать будем все время, пока не убедимся в невозвратности перемен к лучшему. При ЮВТ я знала, что они делают, сейчас - полный атас, на ИХ сайтах ничего не понятно, а ведь они рулят мою физицкую жизнь, тысызать! Я просто требую какого-нибудь канала связи с Ихануровыми всех мастей, а вдруг они дурака валяют? Виктор Андреевич, вы неправы, требуя их всех загнать в тень, это вам не Швейцария, где от перемены мест слагаемых сумма в кармане обывателя не уменьшается.
      ТРЕБУЮ ГЛАСНОСТИ!
      Пока я вижу лишь стойкое повышение цен.
      К тому же, не учитываете психологию. Расскажите народу, что нуна вылезти из ямы, потуже затянув пояса (мы это уже проходили, но что с Ахметовым и Кучмо-Табачником тут делать?), но пусть это будет сказано ярко, с харизмой - народ пойдет следом, вы, вообще, все в курсе, что вербальная информация действует не более, чем на 40% (каицца)?
      Так каого хрена такая серятина там сидит и, главное, молчит?

      Ну всему нужно учить, детский сад какой-то :-). Тащите грамотную молодежь, она уже знает многого.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.19 | jurij

       Re: Абсолютно нейтральний уряд

       Закритість уряду буде більшою. Вибори пройшли. Навіщо тепер звітуватися, перед ким? З якої причини? На 5 років думка народу НЕ ПОТРІБНА. І у Зах. Європі і у США так. Навпаки відірванна дуже далеко за матеріальним станом, а ще за самою поведінкою від простих людей - (б. 90%) владна верхівка (б.1-2%) та (8-9% обслуга) силувала себе грою в демократію. Та й сам народ хоче результату в більшості, а не процесу!!!
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.19 | BIO

        В результате тяжелого и продолжительного процесса...

        >силувала себе грою в демократію. Та й сам народ хоче результату в більшості, а не процесу!!!

        Вот в чем прелесть реала - результаты никуда не спрячешь, вылезут
        миленькие и никакой гриф не поможет. А там хоть 17 протоколов,
        хоть 117 проколов засекреченных - лучше рано чем поздно и Интерпол
        найдет скромного ответить за содеяное героя...

        Или страна скоро совсем гикнется.

        Так кому же теперь выбирать плаху, а?
        Раз в 5 лет ? Да черепахи рожают чаще
        чем наши политбронтозавры шевелят мозгами
        под сенью засекреченной безответственности.
 • 2006.05.19 | Willie

  Re: Уряду Єханурова 7 місяців, але де ж результати?

  Єхануров докерувався. Дорожчає ВСЕ, і то катастрофічними темпами. Починаючи від енергоносііїв та будматеріалів, закінчуючи хавчиком. Невеликі соціальні виплати 2005 року вже доїдає підвищення цін.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.19 | BIO

   Re: Уряду Єханурова 7 місяців, але де ж результати?

   Ехануров, хех...?

   ...и лично пачетнаму перваму несуну, ДАРАГОМУ Виктору Андреечу...

   Витя - полпроцента...

   Спорпрогноз - 2009
 • 2006.05.19 | Shooter

  Все пізнається в порівнянні

  Наприклад, з урядом Тимошенко

  http://www.pravda.com.ua/news/2006/3/29/40352.htm

  Знову ж таки, ще при 50 УСД/1000 кубів газу Юля, вперше з 2000, зуміла була добитися в серпні негативного "росту" економіки України. Сьогодні і при 95 економіка росте 3+%.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.20 | ОРИШКА

   Шутер, а вам все - Божья роса, аби не Юля

  • 2006.05.21 | Нестор

   Ага. Наприклад, в порівнянні виконання бюджету

   Що ж це за лишенько таке, що економіка так росте, а податків не платить?


   Shooter пише:
   > Знову ж таки, ще при 50 УСД/1000 кубів газу Юля, вперше з 2000, зуміла була добитися в серпні негативного "росту" економіки України. Сьогодні і при 95 економіка росте 3+%.

   Агов арихметику ви наш. Так тоді і Нафтогаз банкротом не був :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.21 | Мінор

    Там нема з ким говорити - на очах шори, як у бойого коня (-)

  • 2006.05.21 | backfire

   Re: Точнее !

   Разделяю Ваше мнение что уряд Еханурова на порядок профессиональнее уряда Тимошенко. И результаты первого более значительные. В теме нет ни одного сообщения сравнивающего результаты кроме Вашего. Ссылки на рост цен не корректен, потому что экономическая политика , раскручивающая инфляцию, имеет временнОй лаг примерно 6-9 месяцев.
   Поэтому результаты деятельности Еханурова, например в феврале , скажутся на ценах осенью.
   Объективности ради замечу, что при ценах в 50 долл за 1000 кубов, промышленность реально платила со всеми накрутками 85-100 долл.
   Ситуация с ценами на газ сейчас непонятна. В СМИ появились сообщения что контора Ивченко не заплатила РОСУКРЭНЕРГО около 410 млн долл. Непонятно - это несплата есть "заслуга" Ивченко или это эхо задолженности предприятий.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.21 | Предсказамус

    Это хорошо, что с Шутером и Ехануровым согласны именно Вы

 • 2006.05.21 | толя дейнека

  Re: Уколов, чому не згадав про побиття журналіста Кацмана?

  цей дикий випадок чорною плямою лежить на уряді Єханурова. Прошу не забувати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.21 | Мінор

   Коли вбивають журналістів за професійну діяльність

   - це ганьба державі. Коли намагаються вбити тільки через іншу форму носа або кінчика члена - це ганьба суспільству.
   Щодо Кацмана, я маю надто мало інформації щоб остаточно класифікувати і віднести цей випадок до першого або до другого.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua