МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто ж відповідає за дотримування Конституції?!

05/20/2006 | Йосиф Сірка
Вибори повільно відходять у забуття, коаліція залишається „на горизонті” (згідно з відповіддю Радіо Єреван, горизонт – це уявна точка, з наближенням до якої, вона все віддалюється), а порушення Конституції України продовжуються. Спочатку висувалася антиконституційна вимога другої державної, а потім, коли не спрацювало це, то висунули гасло реґіональної мови, з перекрученням змісту і поняття реґіональности, які цьому слову надають в Европейському Союзі у сполученні – реґіональна мова.Пригадаємо, що ЕС має на увазі мови, яким загрожує заникнення, а в Луганську, Севастополі та Донецьку це перекрутили на своє трактування і так довели, що коли перед шовіністами зачиниш двері, то вони полізуть через вікно.

Чи нема в Україні політиків-українців, які б вимагалали дотримування законів Конституції України? Сьогоднішній світ зменшився, щодо віддалі і інформацію можна здобути миттєво з любої частини планети! Україна, як одна з наймолодших держав, може сьогодні повчитися, як інші держави справилися й справляються з подібними проблемами, які стоять перед нею. Ми вже згадували кілька разів молоду Ізраїльську державу, яка на основі різних жидівських груп з цілого світу, побудувала могутню державу, оточену не дуже прихильними до неї сусідами.

Перед Ізраїлем теж стояло питання – яку мову, чи які мови дозволити і політики зупинились на одній мові, яка обов'язкова і в школах, і в університетах, і в установах, і в парламенті та уряді. Незважаючи на те, що в Ізраїлі виходять газети англійською, російською та іншими мовами – в телебаченні, фільмах, радіо – звучить одна державна мова!

Коли Алжир звільнився від французького колоніялізму, то в країні панувала тільки французька мова і було досить таких, які виступали проти арабської мови як державної, але серед алжирських політиків знайшлися люди, які боролися не тільки за алжирську державу, але за державну мову, яка запанувала в школах і установах.

Світ знає хоробрих борців за незалежність Ірляндії, яка звільнилася від англійського окупанта, який століттями не тільки пригнічував, але й позбавив цей волелюбний народ мови. Щоб не втратити зв'язок з минулим, політики молодої республіки прийняли рішення відновити знання мови своїх предків тим, що її було запроваджено в школах і сьогодні молоде покоління вже може спілкуватися мовою своїх предків!

Прикладів відновлення державности, національної мови можна було б навести більше з-поміж індіянських та африканських племен, але, певно, і цих прикладів вистачить, щоб повчитись, як будувати державу. Слід додати, що в згаданих прикладах саме державні політики, а не реґіональні службовці вирішували питання, які були важливими для молодої держави.

Коли сьогодні поглянути на політиків в Україні, то складається враження, що їм ідеться більше про те, як довше протриматися при владі, щоб більше користати особисто, а державотворча ідея, яка б брала до уваги інтереси більшости населення, а не окремої групи, чи груп, їх не цікавить. В Україні існує Конституція України, перед якою всі рівні, за дотримуванням Конституції має слідкувати Верховний Суд, Генеральний Прокурор, яким належить сказати своє слово, коли хтось порушує закони, які написані для всіх громадян. Складається враження, що Махно міг би сьогодні проголосити свою анархістську республіку на рівні регіональности, а президент дав би вказівку – розібратися і простудіювати. Пригадуєте гасла Майдану – бандитам тюрми, злочинців за ґрати, тобто, як в народі кажуть: катюзі – по заслузі! Але, не зважаючи на те, що Майдан теж віддалюється, залишаються посади і посадовці, яким прийдеться колись відповідати, а що ти робив, коли країну руйнували, коли всякі вороги української держави використовували різні засоби, щоб нашкодити молодій державі! Чому Прокурор України не виконує своїх обов'язків перед державою і без вказівок Президента?!

В молодій державі повинні всі вчитися, але політики повинні вчитися наполегливіше, бо не тільки платня їх до цього зобов'язує, але й відповідальність, а якщо вони цього не здатні, то потрібно поступитися місцем тим, кому не байдужа доля України і її народу!

Торонто, 19.05.2006 р.
From: "josef sirka" josirka@yahoo.ca Date: Fri, May 19, 2006 6:45 pm

Відповіді

 • 2006.05.20 | Роман ShaRP

  Очередной нац-поп-агитпроп. Следующий!

  Йосиф Сірка пише:
  > Коли сьогодні поглянути на політиків в Україні, то складається враження, що їм ідеться більше про те, як довше протриматися при владі, щоб більше користати особисто, а державотворча ідея, яка б брала до уваги інтереси більшости населення, а не окремої групи, чи груп, їх не цікавить.

  Языковые и культурные идеи и близко не стоят к интересам большинства населения.

  И "державотворчими" тоже не были. Единственная действительно массовая идея перед голосованием за независимость была "мы будем жить лучше" (не кормить бюрократов из Москвы, и т.д...). Прошло 15 лет. В чем-то стало лучше, в чем-то нет. Затрудняюсь сказать, чего было больше - хорошего или плохого. Так или иначе, - вопрос улучшения жизни по прежнему является самым популярным и массовым.

  Об этом даже Ющенко писал в своей программе. Жаль, что он ее забыл.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.20 | ОРИШКА

   Ребята, а кто-нибудь изучал как действуют

   такие материалы, если они регулярно повторяются?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.20 | Роман ShaRP

    Да все изучали!

    Такие материалы стабильно повторяются года, наверное, с 98-го.

    Действуют они тоже стабильно и одинаково: создают мнение, что все нац*икс*ы1 - не очень умные (мягко говоря) люди, особенно диаспорные. Эффект устойчив.

    1 националисты, национал-патриоты, национал-демократы... в общем, все, что начинается на нац- и кончается на -ы.
 • 2006.05.21 | Юрій

  Re: ShaRPОришка"м на пам"ять - матушка Росія,мовою якої ви корис

  Отже,матушка Росія,мовою якої ви,господа російські націоналісти,користуєтеся,зародилася і розширювалася виключно на грунті російського шовінізму(владного націоналізму).На цьому тримається і до сьогодення.Завдяки цим нац- і -зм,ви і після розвалу імперії,перебуваючи за її межами,жуєте великоімперську російську жуйку.Україна,та ще до того незалежна від Росії,вам, як кістка в горлі.Маєте,гаспада-товаріщі ближчу вам по духу і мові Росію,маєте Путіна,Жириновского - і вчіть їх,що нема чого думати про російський "язик",а краще б зайнялися "обустройством" богатої надрами Росії та зміною на краще нужденного життя пересічного росіянина.Ну,крає вам серце і душу наша українська мова - змініть місце проживання - Харків,Севастополь чи Донецьк на Саранськ,Воркуту чи Норільськ.І всім,і вам, і нам буде добре кожному у своїй країні.Тільки,що може вам прийдеться зайнятися проблемами регіональних мов татарів,чеченців, мордви,чувашів,або ж цих самих націоналістів-українців Нижньо-Вартовска.Але там ви будете виступати з іншої сторни - протилежної.Впірьодь,шарпоришкі!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.21 | Забойщик

   Хотя и не мне адресовано,но и мои пять копеек сгодятся

   Отже,матушка Росія,мовою якої ви,господа російські націоналісти,

   -------Я русский,гражданин Украины,двуязычный.Националистом никогда не был и быть не могу.Более того,всегда считал националистов не вполне адекватными людьми. Не всех,конечно. Всех я не знаю.Но тех с кем сводила судьба - да.

   користуєтеся,зародилася і розширювалася виключно на грунті російського шовінізму(владного націоналізму).

   -------Эти слова говорят о том,что не знаешь ты ,дорогой историю России. И я подозреваю,что и историю Украины тоже не знаешь.Во время оно воевал Псков с Москвой и ни те ,ни другие не называли себя русскими. Но псковичами и москвичами. Аналогично и Новгород,и Владимир,и т.д....Так что,как говорится "пальцем в небо".

   На цьому тримається і до сьогодення.Завдяки цим нац- і -зм,ви і після розвалу імперії,перебуваючи за її межами,жуєте великоімперську російську жуйку.

   --------Что есть "російська жуйка"? Разъясни,пожалуйста.

   Україна,та ще до того незалежна від Росії,вам, як кістка в горлі.

   ----------Вам,це кому? Дело в том,что для независимости Украины я лично сделал немало.И до 91-го года,и после 91-го года. Думаю больше ,чем ты. Более того,любой вьетнамец или нигериец работающий в Харькове на Барабашовском рынке,для независимости Украины сделал неизмеримо больше,чем любой мовноозабоченный.Больше ,чем Тягныблох со всей своей шоблой.

   Маєте,гаспада-товаріщі ближчу вам по духу і мові Росію,маєте Путіна,Жириновского - і вчіть їх,що нема чого думати про російський "язик",а краще б зайнялися "обустройством" богатої надрами Росії та зміною на краще нужденного життя пересічного росіянина.

   --------Не маю я Путіна та Жирю. Бо я ж не громадянин Росії.Їх мають росіяни.І не моя справа чим їм займатися. І не моє діло їм щось вказувати. І не ваше також.

   Ну,крає вам серце і душу наша українська мова - змініть місце проживання - Харків,Севастополь чи Донецьк на Саранськ,Воркуту чи Норільськ.

   -------І не крає мені серце і душу українська мова, але спілкуватися я буду тою,якою я бажаю. То есть буду говорить на том языке,на котором говорили мои предки. В том числе и 100% полтавская украинка, моя бабця.Зная неисчислимое множество украинских пословиц и присказок,она ,тем не менее, общаться предпочитала на русском. И никого не спрашивала на каком языке ей говорить. И я не буду спрашивать.Более того, только я сам решу где мне жить. Ни одно мовноозабоченное существо я не попрошу дать мне на эту тему совет.

   І всім,і вам, і нам буде добре кожному у своїй країні.

   -----Мне и так хорошо в моей стране - Украине.А то,что в ней водятся мовноозабоченные... Так их же немного - это раз. И во -вторых они бессильны что-либо изменить. "Не дал Бог свинье рог, а то б забодала!"Эти выборы уже показали чего стоят Тягныблох со товарищи. Ноль целых и хрен десятых.

   Тільки,що може вам прийдеться зайнятися проблемами регіональних мов татарів,чеченців, мордви,чувашів,або ж цих самих націоналістів-українців Нижньо-Вартовска.

   ------Я уверен,что они сами разберутся.Без нас ,русскоговорящих украинцев. ;) :)
 • 2006.05.21 | Юрій

  Re: Хто ж відповідає за дотримування Конституції?!

  А хто ж? ШАРПОРИШКИ,звичайно!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.21 | ОРИШКА

   Юрій, є така служба, що лікує від'їжджаючі дахи

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.21 | ОРИШКА

    Re: Юрій, а ще раджу вам, перш ніж кидатися

    на людей, прочитати їх дописи по темі і зрозуміти їх позиції. Пошук по іменах - і упірьод!
  • 2006.05.21 | Andrij

   Re: Хто ж відповідає за дотримування Конституції?!

   Юрій пише:
   > А хто ж? ШАРПОРИШКИ,звичайно!

   Зауважте, їхня толерантність українського закінчується там, де закінчується толерантність російського націоналіста.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.21 | ОРИШКА

    Шо?

 • 2006.05.23 | mykola

  Re: Хто ж відповідає за дотримування Конституції?!

  RE SHARP.
  мНЕ И ТАК ХОРОШО В МОЕЙ СТРАНЕ-УКРАИНЕ.
  дУМАЮ ЩО ІЗ ВСЬОГО ВИХЛЮПНУТОГО ,ЦЕ СКАЗАНО ЩИРО.БО ЩЕ НЕ ОДИН
  РОСІЯНИН НЕ БУВ ПРОТИ СКОРИСТАТИСЬ З УСЬОГО УКРАЇНСЬКОГО,ПРИ ТОМУ НЕ НАХАМИВШИ ГОСПОДАРЕВІ.І SHARP НЕ ВИНЯТОК.БО ВСЕ ІНШЕ РАЗИТЬ,ХОЧ І ПРИХОВАНИМ, РОС.ШОВІНІЗМОМ,І ВИ НЕ ПОВАЖАЄТЕ УКРАЇНУ І ЇЇ НАРОД.
  В МИНУЛИХ ДВОХ СТАТТЯХ ВІД ЧИСТИХ РОСІЯН(НЕ МАЮ ЧАСУ ГОРТАТИ АРХІВ)АВТОРАМИ БУЛО СКАЗАНО БАГАТО НА ТЕМУ РОС. МОВИ.ОЦЕ ПОРЯДНІ ЛЮДИ !ШКОДА ЩО МАЛО ТАКИХ.
  А SHARP ЩОСЬ ТАМ РИЄ...ТА ВСЕ НЕ В ТЕМУ,І НЕ РОЗУМІЮ ЧОМУ ВИ ТАК БАХВАЛИТЕСЬ ЗНАННЯМ СВИНЯЧИХ ПРИПОВІСТОК,БО В НИХ ВИ ПРОГЛЯДАЄТЕСЬ НА 100%,А НЕ ЮРІЙ.А РИТИ ПІД ТЯГНИБОКА,ШАНОВАНОГО УКРАЇНСЬКОГО ПАТРІОТА,ЦЕ ВЖЕ СВИНСТВО!
  ГОВОРІТЬ ЯКОЮ ХОЧЕТЕ МОВОЮ,АЛЕ НЕ БУДЬТЕ СВИНЕЮ ПО ВІДНОШЕННІ ДО УКРАЇНИ.а ЯКЩО НІ ТО МАНДРУЙТЕ В СВОЮ МОСКОВІЮ,НІХТО ВАС ТУТ НЕ ТРИМАЄ.ТАМ НАЇСТЕСЯ І САЛА,І БОРМОТУХИ З ПРОСА НАПЄТЕСЯ І БАГАТО ІНШИХ =ДЕЛІКАТЕСІВ=СПОЖИЄТЕ У =СВОЄЙ НЕОБЯТНОЙ=..


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua