МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Газпром: з липня ціну на газ буде підвищено до 130 доларів,

05/22/2006 | Englishman
без витрат на транспортування та ПДВ.

Росія відновила газову атаку проти України
www.ПРАВДА.com.ua, 22.05.2006, 10:40
З 1 липня ціна на газ для кінцевих споживачів України складе 120-130 доларів за тисячу кубометрів без ПДВ і витрат на транспортування.

Про це заявив голова правління ВАТ "Газпром" Олександр Рязанов, повідомляє Комерсант-Україна.

Зі свого боку НАК "Нафтогаз України" утримався від коментарів. "Цих заяв була тисяча, і вони не підтверджуються. У понеділок будемо розбиратися", - заявив міністр палива й енергетики Іван Плачков.


У Кабміні також не змогли прокоментувати ріст цін на природний газ, зазначає видання.

У той же час Рязанов заявив, що минулого тижня "Газпром" затребував від RosUkrEnergo відшкодувати борг у розмірі 600 млн. дол. за постачання газу в Україну в січні-квітні.

RosUkrEnergo, у свою чергу, виставила боргові претензії на ту ж суму НАК "Нафтогаз України". У самій НАК заяви Рязанова коментувати не стали.

Експерти вважають, що ріст боргових зобов'язань НАК перед RosUkrEnergo і "Газпромом" веде до одержання російською монополією контролю над українським ринком газу.

"Постійний ріст заборгованості НАК перед RosUkrEnergo і "Газпромом" дає їм можливість робити усе більший вплив на "Нафтогаз", зокрема, і український ринок природного газу в цілому", - говорить член комітету з ПЕК Верховної Ради Михайло Волинець.

"А намір "Газпрому" підвищити ціну на природний газ для України лише поглибить ситуацію і буде сприяти подальшому підвищенню цін на газ", - додав він.

4 січня НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" оголосили про врегулювання всіх протиріч щодо ціни на газ у 2006 році за участю посередника – швейцарської компанії RosUkrEnergo.

За цією угодою Україна буде купувати в RosUkrEnergo 30 млрд. кубометрів російського і туркменського газу за ціною 95 дол. за тисячу кубометрів.

Газ продається українським промисловим споживачам по 115-230 дол. за тисячу кубометрів через СП "УкрГаз-Енерго", де RosUkrEnergo і "Нафтогазу" належить по 50% акцій.

За даними Мінпаливенерго, загальна кредиторська заборгованість НАК з 2004 по 2006 рік виросла з 500 млн. до 1,5 млрд. дол. Таким чином, частка заборгованості перед "Газпромом" у загальному боргу "Нафтогазу" складає 40%.

Ще 120 млн. дол. НАК повинен виплатити в держбюджет, про що раніше повідомляв голова Мінфіну Віктор Пинзеник.

Українська правда за матеріалами "Комерсант-Україна

Відповіді

 • 2006.05.22 | ОРИШКА

  Re: Газпром: з липня ціну на газ буде підвищено до 130 доларів,

  Ну що, братці-українці? Є тільки один вихід - розраховуватить за газ грошима Ющенка, Івченка, Єханурова і інших веселих брехунців. Все. Терпець урвався.

  ГЕТЬ ШАХРАЇВ З ВЛАДИ!
 • 2006.05.22 | Lery

  А можливо буде розумніше погодитися на цю ціну і зайнятися...

  А можливо буде розумніше погодитися на цю ціну і зайнятися вирішенням внутрішніх проблем від цього здорожчання газу?

  Скільки не кричи, що ціна висока, але у решті решт нас поставлять перед фактом. І тоді непідготовлена країна отримає такий удар, що наслідки можуть бути самими поганими...

  Хтось на державному рівні прораховував як себе поведе економіка при підвищенні цін на газ до 130$, наприклад?
  Якщо при цьому металургійні заводи олігархів стануть отримувати значно менший прибуток - то це одне діло, але якщо комунальні послуги злетять у два рази - то це вже зовсім інше.

  Державі потрібно вже давно підготувати прораховані плани на різні випадки розвитку ситуації! Сподіваюся - наш КабМин дбає про це, чи може вже "сидить на валізах" та медітує?

  Панове, а може вже настав час, коли Україні потрібно переоцінити стратегію розвитку власної економіки? Може треба скорочувати енергоємні та сировинні виробництва та заохочувати те, що має майбутнє та не ставить країну у залежний стан?

  Давайте будемо якийсь конструктив пропонувати, а не просто кричати "вони - мудаки, бо ціну піднімають!" чи "Треба посадити івченків, які нас довели до ручки!" чи, що ще "краще" перемивати кістки синку Ющенка. :(
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.22 | ОРИШКА

   Re: А можливо буде розумніше погодитися на цю ціну і зайнятися...

   Ивченка треба садити по-любому, за брехню і методи порведення справ, що важать не менш як на національну безпеку. Річ не в тім, що не треба економити, річ у тім, що ПОКАРАННЯ має бути невідворотнім. І не кажіть, що нема за що взяти Івченка, а разом з ним і "друзів".

   І ви вважаєте, що по населенню не вдарить?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.22 | Lery

    Краще бути "бідним, але незалежним" ніж "бідним та залежним"!

    ОРИШКА пише:
    > Ивченка треба садити по-любому, за брехню і методи порведення справ, що важать не менш як на національну безпеку. Річ не в тім, що не треба економити, річ у тім, що ПОКАРАННЯ має бути невідворотнім. І не кажіть, що нема за що взяти Івченка, а разом з ним і "друзів".
    Від того, що когось з них хоч на Майдані четвертувати, дешевого газу у нас не прибавиться!
    Це не головне тут

    > І ви вважаєте, що по населенню не вдарить?
    По населенню вдарить у будь-якому віпадку, тут краще самим себе не обманювати.
    Та не вподоблюватися "жалісному господарю", що відрізав собаці хвоста кожен день по шматочку, щоб тому менш боляче було...

    Влада повинна чесно сказати про майбутню ситуацію та запропонувати своє бачення її розв"язання, яке насамперед буде направлено на зменшення втрат для населення.
    Випробовування повинні загартовувати націю, а не уводити у розпач, - тоді у неї є майбутнє!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.22 | gavrilaf

     Re: Краще бути "бідним, але незалежним" ніж "бідним та залежним"!

     Lery пише:
     > Від того, що когось з них хоч на Майдані четвертувати, дешевого газу у нас не прибавиться!
     > Це не головне тут

     Ви не розумієте? Справа не в дешевому газі зараз, а в тому, що нам всім просто збрехали. А четвертування дуже непогано допомагає від брехні.

     > По населенню вдарить у будь-якому віпадку, тут краще самим себе не обманювати.
     > Та не вподоблюватися "жалісному господарю", що відрізав собаці хвоста кожен день по шматочку, щоб тому менш боляче було...
     >

     Краще зразу відрізати собаці голову, так по вашому?

     > Влада повинна чесно сказати про майбутню ситуацію та запропонувати своє бачення її розв"язання, яке насамперед буде направлено на зменшення втрат для населення.

     Досить, все що влада могла сказати, вона вже сказала.

     > Випробовування повинні загартовувати націю, а не уводити у розпач, - тоді у неї є майбутнє!

     Вам ще не набридли ці гасла? Ви тут всі дуже лаяте комуністів та совок. Але яка принципова різниця між "П'ятирічку за два роки! Слава великому Сталіну!" чи "Слава героям! Разом нас багато!"?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.22 | Lery

      Re: Краще бути "бідним, але незалежним" ніж "бідним та залежним"!

      gavrilaf пише:
      > Lery пише:
      > > Від того, що когось з них хоч на Майдані четвертувати, дешевого газу у нас не прибавиться!
      > > Це не головне тут
      > Ви не розумієте? Справа не в дешевому газі зараз, а в тому, що нам всім просто збрехали. А четвертування дуже непогано допомагає від брехні.
      Такі милі Вам розстріли та четвертування я б волів бачити вже ПІСЛЯ залагодження чи не головної проблеми держави на цей час!

      > > По населенню вдарить у будь-якому віпадку, тут краще самим себе не обманювати.
      > > Та не вподоблюватися "жалісному господарю", що відрізав собаці хвоста кожен день по шматочку, щоб тому менш боляче було...
      > Краще зразу відрізати собаці голову, так по вашому?
      Мається на увазі тільки хвіст, (якщо Вам невідома ця приказка). ;)

      > > Влада повинна чесно сказати про майбутню ситуацію та запропонувати своє бачення її розв"язання, яке насамперед буде направлено на зменшення втрат для населення.
      > Досить, все що влада могла сказати, вона вже сказала.
      Владу обирає народ, отже він може вимагати від влади як мінімум пояснень за вкоєне. Але хтось має спочатку сформулювати такі ідеї для народу...

      > > Випробовування повинні загартовувати націю, а не уводити у розпач, - тоді у неї є майбутнє!
      > Вам ще не набридли ці гасла? Ви тут всі дуже лаяте комуністів та совок. Але яка принципова різниця між "П'ятирічку за два роки! Слава великому Сталіну!" чи "Слава героям! Разом нас багато!"?
      Я не відношу себе до "всіх".
      Лаяти будь-кого - даремна справа, якщо не пропонувати щось краще за те, що критикуєшь.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.22 | gavrilaf

       Re: Краще бути "бідним, але незалежним" ніж "бідним та залежним"!

       Lery пише:
       > Такі милі Вам розстріли та четвертування я б волів бачити вже ПІСЛЯ залагодження чи не головної проблеми держави на цей час!

       Люди, що зараз при владі нічого не залагодять. Вони збрехали раз, збешуть ще. А страждати, як завжди, буде народ.

       > > Краще зразу відрізати собаці голову, так по вашому?
       > Мається на увазі тільки хвіст, (якщо Вам невідома ця приказка). ;)

       Якщо підвищити ціни за газ у 5-6 раз, як тут пропонують деякі "експерти від економіки", то це вже не хвіст, а саме голова. Половина населення країни не витримає.


       > Владу обирає народ, отже він може вимагати від влади як мінімум пояснень за вкоєне. Але хтось має спочатку сформулювати такі ідеї для народу...

       Хто?
       Не треба для народу нічого формулювати. Якщо буде потрібно, то народ сам все сформулює і запитає, згідно цих формулювань.
       Досить вже вірити в "доброго царя" то "бояр". Люди при владі мають буди лише ефективними менеджерами, не більше. Якщо менеджер не виконує своїх обов'язків, його міняють. Без варіантів.

       > Лаяти будь-кого - даремна справа, якщо не пропонувати щось краще за те, що критикуєшь.

       Не правда. Я не фахівець у газових питаннях, щоб щось пропонувати. Але не треба бути фахівцем, щоб побачити або повну продажність або непрофесіоналізм людей, які зараз називають себе фахівцями.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.22 | Lery

        Не зрозумів до чого Ви ведете? - Якісь суїцидальні настрої...

       • 2006.05.23 | Раціо

        Re: Краще бути "бідним, але незалежним" ніж "бідним та залежним"

        gavrilaf пише:
        > Люди, що зараз при владі нічого не залагодять. Вони збрехали раз, збешуть ще. А страждати, як завжди, буде народ.

        Як і будь-які акціонeри, що обрали слабкий мeнeджмeнт.

        > Не треба для народу нічого формулювати. Якщо буде потрібно, то народ сам все сформулює і запитає, згідно цих формулювань.

        Ну, якщо Ви в цe віритe, то нeзрозуміло, чого пeрeйматися. Як "народ" нe формулює, значить йому нe потрібно. Отжe будe страждати. На всe воля народу.

        > Якщо менеджер не виконує своїх обов'язків, його міняють. Без варіантів.

        З варіянтами. Можна поміняти i на гіршого. Трeба щоб новий мeнeджeр був принаймні настільки кращим, щоби в розумний тeрмін окупити витрати на заміну, які чималі бeз варіянтів.

        > Але не треба бути фахівцем, щоб побачити або повну продажність або непрофесіоналізм людей, які зараз називають себе фахівцями.

        Фахівцeм трeба бути, щоб цe всe виправити. Якби такі фахівці були, їх би було чути. Ось якщо є Монтян, наприклад, то її чути. Фахівeць, якому нe болить, коли нeвігласи профанують його справу - нe фахівeць, а так.

        P.S.

        До рeчі, Ви так і нe відповіли на моє питання. То в якій жe програмі/якому курсі/в якого профeсора на eкономічному факультeті Франкфуртського унівeрситeту студіюють "Капітал"? Ну що Вам, жаль поділитися стратeгічною інфою, чи що? Чи то просто Ви самі для приколу взяли такий курсовий проєкт? :-)
    • 2006.05.24 | Shadow

     Re: Краще бути "бідним, але незалежним" ніж "бідним та залежним"

     >> Ивченка треба садити по-любому, за брехню і методи порведення справ, що важать не менш як на національну безпеку. Річ не в тім, що не треба економити, річ у тім, що ПОКАРАННЯ має бути невідворотнім. І не кажіть, що нема за що взяти Івченка, а разом з ним і "друзів".

     >Від того, що когось з них хоч на Майдані четвертувати, дешевого газу у нас не прибавиться! Це не головне тут

     Lery, Ви ж фактично кажете, що Івченка і Ко не треба притягати до відповідальності!

     Ціновий стрибок повинен бути поступовим, і Україна може цю поступовість забезпечити, бо є монополістом транспортування газу!

     ЧОМУ ми качаємо і зберігаємо його за безцінь зараз, а купуємо не за безцінь? Це треба припинити негайно!

     Хоча мені здається, що Ви це і самі чудово розумієте, а тут, на форумі, просто прикидаєтесь дурником...
  • 2006.05.22 | Englishman

   Re: А можливо буде розумніше погодитися на цю ціну і зайнятися...

   Lery пише:
   > А можливо буде розумніше погодитися на цю ціну і зайнятися вирішенням внутрішніх проблем від цього здорожчання газу?

   Угу. Навіщо той спротив гвалтивникові- простіше дати йому, що він хоче, а потім "зайнятися вирішенням внутрішніх проблем", спричинених гвалтуванням.


   > Скільки не кричи, що ціна висока, але у решті решт нас поставлять перед фактом. І тоді непідготовлена країна отримає такий удар, що наслідки можуть бути самими поганими...


   > Панове, а може вже настав час, коли Україні потрібно переоцінити стратегію розвитку власної економіки? Може треба скорочувати енергоємні та сировинні виробництва та заохочувати те, що має майбутнє та не ставить країну у залежний стан?

   Ви так говорите, нібито це питанн раніше не піднімалося. От тільки чому а) це повинно відбуватися такими швидкими темпами, і всупереч раніше досягнутих офіційних домовленостей та б) асиметрично, тобто при фіксації ціни на транзит на дуже вигідному для Росії рівні?

   >
   > Давайте будемо якийсь конструктив пропонувати, а не просто кричати "вони - мудаки, бо ціну піднімають!" чи "Треба посадити івченків, які нас довели до ручки!" чи, що ще "краще" перемивати кістки синку Ющенка. :(

   Так, вони мудаки, бо судячи зі всього а) брехали про незмінну ціну на газ на 5 років і б) не подбали про альтернативні поставки (тільки зараз почали ворушитися з Туркменістаном). А про конструктив.. Ну не треба, його багато було. От тільки завжди можна прикритися фразами про "зрадництво інтересів".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.22 | Lery

    На жаль не бачу конструктиву.

    Englishman пише:
    > Lery пише:
    > > А можливо буде розумніше погодитися на цю ціну і зайнятися вирішенням внутрішніх проблем від цього здорожчання газу?
    > Угу. Навіщо той спротив гвалтивникові- простіше дати йому, що він хоче, а потім "зайнятися вирішенням внутрішніх проблем", спричинених гвалтуванням.
    Який "гвалт"? - Тут більше схоже на претензії бувшої утриманки багатія, яка отримувала багато чого, доки не вирішила "покачати права". А тепер кричить: "гвалт, цей мудак не хоче більш мені грошей на булавки давати!"

    Треба мати якусь гордість національну, врешті-решт!
    Як усі навколо платять більше 100$, а та ж Європа - 230, то треба бути повним ідіотом, щоб з піною у роті вимагати для себе стару ціну, коли вас вже ставлять перед фактом.
    Це інша справа - завдяки чому та кому нас поставили у таку позу, але треба мати мужність признатися самим собі, що ми таки да у "маємо те що маємо", і намагатися "зберегти лице" країни та забезпечувати її майбутнє, а вже потім займатися внутрішніми розбірками!

    > > Панове, а може вже настав час, коли Україні потрібно переоцінити стратегію розвитку власної економіки? Може треба скорочувати енергоємні та сировинні виробництва та заохочувати те, що має майбутнє та не ставить країну у залежний стан?
    > Ви так говорите, нібито це питанн раніше не піднімалося. От тільки чому а) це повинно відбуватися такими швидкими темпами, і всупереч раніше досягнутих офіційних домовленостей та б) асиметрично, тобто при фіксації ціни на транзит на дуже вигідному для Росії рівні?
    Не слідкував за цією темою до цього часу, нажаль.
    Але краще швидко все порішати і зайнятися чимось більш продутивним, ніж "переливання з пустого в порожнє".
    Треба спочатку зрозуміти ЗАДЛЯ КОГО в першу чергу стримуються ціни на газ і чи не страждає більшість населення через те, що купка олігархів не бажає втратити частину надприбутків?

    > > Давайте будемо якийсь конструктив пропонувати, а не просто кричати "вони - мудаки, бо ціну піднімають!" чи "Треба посадити івченків, які нас довели до ручки!" чи, що ще "краще" перемивати кістки синку Ющенка. :(
    > Так, вони мудаки, бо судячи зі всього а) брехали про незмінну ціну на газ на 5 років і б) не подбали про альтернативні поставки (тільки зараз почали ворушитися з Туркменістаном). А про конструктив.. Ну не треба, його багато було. От тільки завжди можна прикритися фразами про "зрадництво інтересів".
    Так що, по-Вашому тепер треба забути про конструктив, та зосередитися на "надважливих проблемах" типу хто що сказав про когось?

    На мою думку, конструктивом би було вироблення єдиної стратегії поведінки країни щодо того ж газу. Цю стратегію тут на Форумі сформувати за результатами обговорень та притримуватися її та розповсюджувати у ЗМІ, всіляко доносити її до пересічного громадянина.

    У се це можна було бі використати у якості допоміжного фактору для формування національної ідеї у нашій державі, яка б гуртувала людей навколо себе та стимулювала на розвиток кожного...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.22 | Englishman

     Є проста відповідь на вашу розгорнуту тираду

     Підвищувати ціну можна і потрібно, але це повинно відбуватися згідно досягнутих раніше домовленостей, і без дуріння власного народу. Якщо Росія хоче світових цін на газ, ми повинні мати можливість купувати не тільки в неї, але й в інших країн (а якщо вона буде блокувати альтернативні поставки, ми маємо повне право на аналогічну відповідь). І головне- ми повинні мати право на самостійну цінову політику на транзит російського газу (тобто якщо Польща зараз платить за газ 130, але при цьому отримує 3.5 за транзит- це і є самостійною політикою). А всі ваші разглагольствованія про претензії утриманки-України можна знайти на будь якому російському форумі, нащо їх сюди пхати?

     >> Треба спочатку зрозуміти ЗАДЛЯ КОГО в першу чергу стримуються ціни на газ і чи не страждає більшість населення через те, що купка олігархів не бажає втратити частину надприбутків?


     Цікаво, і яким чином "стражджає більшість населення" через непідвищення цін на газ, ви мені не поясните?


     > > На мою думку, конструктивом би було вироблення єдиної стратегії поведінки країни щодо того ж газу. Цю стратегію тут на Форумі сформувати за результатами обговорень та притримуватися її та розповсюджувати у ЗМІ, всіляко доносити її до пересічного громадянина.
     >

     Ви справді такий наївний? З якої статі ви думаєте, що має існувати якась "єдино правидьна стратегія" у цьому питанні, яку всі чомусь мають підтримувати?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.22 | Lery

      Re: Є проста відповідь на вашу розгорнуту тираду

      Englishman пише:
      > Підвищувати ціну можна і потрібно, але це повинно відбуватися згідно досягнутих раніше домовленостей, і без дуріння власного народу. Якщо Росія хоче світових цін на газ, ми повинні мати можливість купувати не тільки в неї, але й в інших країн (а якщо вона буде блокувати альтернативні поставки, ми маємо повне право на аналогічну відповідь). І головне- ми повинні мати право на самостійну цінову політику на транзит російського газу (тобто якщо Польща зараз платить за газ 130, але при цьому отримує 3.5 за транзит- це і є самостійною політикою). А всі ваші разглагольствованія про претензії утриманки-України можна знайти на будь якому російському форумі, нащо їх сюди пхати?
      Ну так давайте наслідувати Польщу у цьому!
      Хто заважає нам вимагати для себе такі ж умови?
      А російські форуми я не читаю, порівняння моє власне.

      > >> Треба спочатку зрозуміти ЗАДЛЯ КОГО в першу чергу стримуються ціни на газ і чи не страждає більшість населення через те, що купка олігархів не бажає втратити частину надприбутків?
      > Цікаво, і яким чином "стражджає більшість населення" через непідвищення цін на газ, ви мені не поясните?
      Ціни ВЖЕ підвищені з травня. За кубометр було 0.145грн, а тепер 0.22грн. Тобто в півтора рази.
      І це ще далеко не останнє подорожчання.

      > > > На мою думку, конструктивом би було вироблення єдиної стратегії поведінки країни щодо того ж газу. Цю стратегію тут на Форумі сформувати за результатами обговорень та притримуватися її та розповсюджувати у ЗМІ, всіляко доносити її до пересічного громадянина.
      > Ви справді такий наївний? З якої статі ви думаєте, що має існувати якась "єдино правидьна стратегія" у цьому питанні, яку всі чомусь мають підтримувати?
      Це називається "державна політика" у якісь галузі, де Уряд має враховувати думку суспільства, а не робити сьогодні так, а завтра - по іншому, як комусь вигідно у той час.
      Бо за таким "багатовекторним" підходом як у нас зараз проблеми будуть постійно виникати і "боротьба" з ними буде займати більшість часу та ресурсів, не даючи країні розвиватися...

      Але щоб виробити таку політику, що буде реально направлена на добробут кожного, потрібно самим починати її обговорення, а не чікати на "доброго царя", "Юлю-рятувальницю" чи ще якогось дива!
   • 2006.05.22 | 123

    Re: А можливо буде розумніше погодитися на цю ціну і зайнятися...

    Englishman пише:
    > Так, вони мудаки, бо судячи зі всього а) брехали про незмінну ціну на газ на 5 років

    Брехав Івченко, дійсно. Я так вважаю, принаймні (пам*ятаю, мене переконували, щр найчебто його слова дозволяли неоднозначне тлумачення, але мене це не переконало).

    > і б) не подбали про альтернативні поставки (тільки зараз почали ворушитися з Туркменістаном).

    А от цього я не зрозумів. Як можна отримати туркменський газ -якщо не від Газпрома? Між Україною і Туркменією ж лише одна труба - газпромівська.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.22 | Englishman

     Re: А можливо буде розумніше погодитися на цю ціну і зайнятися...

     123 пише:
     > А от цього я не зрозумів. Як можна отримати туркменський газ -якщо не від Газпрома? Між Україною і Туркменією ж лише одна труба - газпромівська.

     Вчора у новинах передавали, що українська делегація вилитіла до Туркменістану з (як мені здалося) раптовою місією про переговори про поставки туркменського газу. Говорилося про великі надії та т.п.

     Газпром може надавати транзитні послуги, як і Україна.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.22 | gavrilaf

      Re: А можливо буде розумніше погодитися на цю ціну і зайнятися...

      Там обмежена пропускна здатність труби. Навіщо Газпрому забезпечувати транзит, якщо можна просто викупити весь Туркменський газ і перепродати його втридорога?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.22 | 123

       Це Газпром і зробив на початку року

       gavrilaf пише:
       > Там обмежена пропускна здатність труби. Навіщо Газпрому забезпечувати транзит, якщо можна просто викупити весь Туркменський газ і перепродати його втридорога?

       Доведено практикою.

       Газпром не буде перешкоджати сам собі, даючи Україні туркменський газ.
  • 2006.05.22 | Хвізик

   Re: правильно - А можливо буде розумніше погодитися

   ціни на енергоносії зростають у всьому світі, чому ми повинні бути вийнятком?
   а якщо хтось вважає, що Росія нам чогось винна, саме зараз слід ставити питання не лише про ціну перебування ЧФ у Севастополі, але й про відшкодування збиків безвинно репресованим українським громадянам за часів панування комунізму.
 • 2006.05.22 | Lery

  США підтримають Україну у газовому питанні. Що за цим стоїть?(л)

  Український "кубік Рубіка" – 2
  Ірина Погорєлова, для УП, 22.05.2006, 11:17
  http://www.pravda.com.ua/news/2006/5/22/41936.htm
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.22 | Хвізик

   Що за цим стоїть? - болт, як завше

 • 2006.05.22 | backfire

  Re: Простые решения сложных проблем

  Все решается просто. Надо понять что без Газпрома украинские трубы просто металлолом. При нынешней политике украинские газопроводы ждет со временем (5-15 лет) судьба украинских и латвийских нефтепроводов. В начале 90тых годов практически 100% российской нефти шло через Украину и Латвию ( Вентспилс). С середины 90 и по сей день идет бурное строительство российких экспортных труб. Сданы и качают БТС - 70 млн тонн, КПК - 80 млн тонн. Начато строительство супертрубы в Китай- уложены первые километры. Россия прекратила полностью перекачку нефти через Латвию и постоянно сокращает перекачку через Украину, сократив за последние 6 лет её примерно в пять раз. Сейчас Россия приступила к строительству газовой трубы через Балтийское море. Открылся и второй фронт. В мире быстро растет транзит газа в сжиженном виде танкерами. Газпром планирует транспортировать в США танкерами до 10% американского рынка. В Голландии ( Ротердам) строится огромный терминал для приема сжиженного газа. Возможен вариант что половина нынешнего транзита газа через Украины пойдет по дну Балтики (55 млрд куб по двум ниткам), а половина танкерами в Ротердам. А еще есть договор о прокачке 80 млрд куб в Китай. А еще есть проет второй очереди Голубого потока ( по дну Черного моря).
  Резюме : нынешняя политика Украины по газотранзиту катастрофична.
  Выход. Надо пойти на слияние Укрнафтогаза и Газпрома в одну транснациональную команию с закрепление за Украиной примерно 10% акций единой компании. Цифра 10% - предмет переговоров. По новому российскому закону о либерализации акций Газпрома 51% акций закреплен за российским государством. Остальные активно скупаются бизнесом ФРГ, Франции , США и др. Поэтому можно и нужно для спасения Украины и непревращения труб в металлолом , поменять украинские трубы на 10% акций и стать совладельцем третьей по величине компании мира с огромной капитализацией 300 млрд долл. После этого неизбежный рост цен на газ будет увеличивать прибыли Украины, хотя будет бить про промышлености Украины. Но и Газпром будет незаинтересован в повышении для Украины, так как он сейчас владея сетями Молдовы и фактически в Молдавии продавая газ сам себе, держит для Молдавии более низкую цену- 110 долл.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.23 | Сергій Кабуд

   найкраще поставити всю систему транзиту на аукціон

   до якого допустити ВСІХ двуногих, крім газпрому і бандитських варіянтів типу ахмєтових-клюєвих-пінчуків

   продати систему за кілька триліонів з забовязанням кожного покупця акції доплатити у фонд ремонту 10% з суми купівлі
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.23 | ОРИШКА

    Чи то ридати від сміху, чи сміятись крізь сльози..


    А шо, спочатку це не було зрозуміло?

    "Газпром" може "бортонути" РосУкрЕнерго?
    www.ПРАВДА.com.ua, 23.05.2006, 10:24
    Накопичені борги за спожитий російський газ можуть призвести до перегляду цін і умов постачання палива.

    Таку думку висловив керівник Центру енергетичних програм Костянтин Бородін, повідомляє Німецька хвиля.
    У понеділок представники компанії "Нафтогаз України" заявили, що заборгованість з боку України на рівні 400 мільйонів доларів не є катастрофічною, оскільки Росія не розрахувалась за транзит газу.

    Натомість Бородін зазначив, що плата за транспортування палива надходить вчасно і ніяк не пов'язана з розрахунками за спожитий газ.

    Крім того, за словами експерта, сума боргу значно вища заявленої і на кінець травня сягнула 600 мільйонів доларів.

    "Якщо виникне питання про неможливість "РосУкрЕнерго" вчасно сплачувати за цей газ іноземним постачальникам, то російська сторона зможе ставити питання про відмову від її послуг і таким чином підняти ціну на газ для України ", - застерігає Бородін.

    Тим часом російський "Газпром" вже оголосив про наміри підвищити ціну палива з 95 до 130 доларів за тисячу кубометрів.
   • 2006.05.23 | gavrilaf

    Re: найкраще поставити всю систему транзиту на аукціон

    Ага, на аукціон.
    А потім виставимо на аукціон всю Україну.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.23 | Сергій Кабуд

     Ви маєте рацію. В сша не бояться продавати ВСЕ

     іноземцям, окрім канешно стратегічних обєктів

     Якщо акціонувати газову трубу, то це можна зробити фігово а можна нормально,
     зберегши за Державою достатній пакет, продавши частково акції іноземцям, але не бандитам.

     Все це робиться в інших країнах і головне тут - ціна.

     Якщо Україна отримає за теперішні труби триліон баксів-
     вона збудує ще 5 таких систем а може і 50.

     розумієте про що йдеться?

     не про формальний продaж, а про розумне executive decision

     Не певен що це реально в теперишний сытуациї, але можна почати думати.
  • 2006.05.23 | Shooter

   Durnuvate rishenn'a, a ne proste

   Vsi hazoprovody, jaki budujut's'a hazprom "v obxid" majut' lyshe vid syly 20%-30% objemiv, jaki postavl'ajut's'a v Jevropu. Holubyj potik je zbytkovyj - navishcho buduvaty shche odyn zbytkovtyj hazoprovid? Navit pivnichnyj hazoprovid vyhl'adaje buty zbytkovym - nedarom bula isteryka Gazpromu shchodo toho, shcho Jevropejs'ki krajiny ne xochut' dotrymuvatys'a Energetychnoji xartiji (i to zajavl'aje krajina, jaka sama xartiju ne pidpysala) i ne xochut' "dopuskaty" v dostatnix objemax gaz z Pivnichnoho hazoprovodu na rynok Jevropy.

   80 mlrd kubiv v Kytaj na najblyzhchi 20 rokiv - to je vidverta fikcija. Z inshoho boku, same cyx 20 rokiv _mus'at'_ buty vykoroystani na vyrishenn'a najbol'uchushoji problemy promyslovosti Ukrajiny - jiji nadzvychajno vysoko enerhozatratnist'. I Rosija ta Gazprom tut absol'utno po barabanu.


   backfire пише:
   >
   > Выход. Надо пойти на слияние Укрнафтогаза и Газпрома в одну транснациональную команию с закрепление за Украиной примерно 10% акций единой компании. Цифра 10% - предмет переговоров. По новому российскому закону о либерализации акций Газпрома 51% акций закреплен за российским государством. Остальные активно скупаются бизнесом ФРГ, Франции , США и др. Поэтому можно и нужно для спасения Украины и непревращения труб в металлолом , поменять украинские трубы на 10% акций и стать совладельцем третьей по величине компании мира с огромной капитализацией 300 млрд долл. После этого неизбежный рост цен на газ будет увеличивать прибыли Украины, хотя будет бить про промышлености Украины. Но и Газпром будет незаинтересован в повышении для Украины, так как он сейчас владея сетями Молдовы и фактически в Молдавии продавая газ сам себе, держит для Молдавии более низкую цену- 110 долл.

   Bajky. Jak til'ky Gaprom stane faktychnym vlasnykom truby - Ukrajina virazu vtratyt' bud'-jakyj vplyv na cinvu polityku.

   Najideal'nishyj variant - 100% truby ukrajins'koji, i Gazprom pry zrostanni postavok v Jevropu v bud'-jakomu vypadku vid 140 mlrd kubiv richnoho tranzytu ne vidmovyt's'a. Jak i nichto ne bude buduvaty v Jevropi absol'utno novu dystrubucijnu sitku.

   Duhyj mozhlyvyj variant - "slovac'kyj": _prodazh_ 49% vidsotkiv truby _konsorciumu_ zaxidnyx spozhyvachiv ta Gazpromu.
 • 2006.05.23 | media

  А що буде з СП?

  Ну ось. Тимчасовість соглашенія від 4 січня стала очевидною.
  Наразі маємо 2 брехні, якими займалися Єхануров і Івченко:
  1. Про те що поставки газу в Україну за ціною 95 дол. є "гарантованими". Схема про "зникнення РУЕ", про яке говорилося чимало, стає реальністю.
  Газпром дійсно "нічого не підписував"
  http://www.pravda.com.ua/news/2006/5/22/41973.htm
  і може відмовитися від послуг "Росукренерго"
  http://www.pravda.com.ua/news/2006/5/23/41979.htm
  Якщо газове СП за участю "РУЕ" є нелегітимним (суд уже прийняв рішення http://www.pravda.com.ua/news/2006/5/23/41982.htm), то хто буде надалі поставляти газ українським споживачам?
  "Газпромівський" газ коштує 230 дол. (як сказано у "Соглашенії").
  За таких умов ціна у 130-150 дол. (на рівні Польщі, яка не є монополістом на ринку транзиту, і транзит газу до Польщі коштуватиме дорожче) буде сприйматися як поступка "Газпрому".
  Не хочеться мені ритися і шукати січневі повідомлення на цьому форумі...
  2. Про ціни на газ для населення. Івченко і Єхануров заявляли, що вони не будуть підвищуватися. З 1 травня вони вже зросли, і це була "розминка", як сказав Єхануров.
  Отже маємо - зростання цін для населення і для інших споживачів, як наслідок - зросте у ціні транспорт, електроенергія, а доходи населення залишаться незмінними. Приїхали...
 • 2006.05.23 | Мінор

  Ну що Єхануров, допоміг тобі Могілєвіч?

 • 2006.05.23 | Lery

  Єхануров:"ціну на газ для населення треба підняти ще на 50%"(/)

  Єхануров заявляє, що ціну на газ для населення треба підняти ще на 50%
  proUA / 23.05.2006 10:10

  Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров заявляє про необхідність ще одного підвищення цін на газ для населення – на 50%. Про це він сказав у вівторок в ефірі радіо “Ера”, передає УНІАН.

  “Про підвищення (цін на газ) з 1 травня – це розминка”, - зауважив прем’єр.

  Як повідомлялось, 1 травня набули чинності рішення Національної комісії регулювання електроенергетики від 30 березня про підвищення на 25% тарифів на газ та електроенергію для населення.

  З 1 травня роздрібні ціни для населення підвищені з 17,5 коп. за 1 кубічний метр до 22 коп. за наявності газового лічильника, і з 19 до 24 коп. за 1 кубічний метр за відсутності газового лічильника.

  http://ua.proua.com/news/2006/05/23/101048.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.24 | ОРИШКА

   Клинтон погорел на Монике не за любовь,

   а за брехню. Отвечал он перед народом США за слова, несоответствовавшие действительности. Внятно кто-нибудь скажет, когда Ехан-Ивченки сотоворищи будут отвечать за брехню? Или укр.народ как кролики - чем больше его разводишь, тем больше он ручнеет?

   Необходимо выводить народ на демонстрации. ИМХО, этот путь прошли все нормальные страны. Нельзя прощать этим урлам. Они до следующих выборов сгноят Украину.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua