МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На цей раз SOS Президенту подаємо потужніший!

05/22/2006 | CYM-XAPKIB
23 травня о 15-00 відбудеться пікет Харківської міської ради. Вимога – скасувати рішення про надання російській мові статусу регіональого на території м.Харкова. Праві організації Харкова сконсолідували свої сили для протистояння русифікації в регіоні. Такої одностайності в українських громадах у Харкові не спостерігалося вже багато років. Про це заявили на мітингу, який розпочався сьогодні, 22 травня о 17-00 біля пам'ятника Шевченкові, Харківська організація “Патріот України”, Всеукраїнське об'єднання “Свобода”, Українська Народна Партія, Народний Рух України, Молодіжний Націоналістичний Конгрес, Конгрес Українських Націоналістів, Спілка Української Молоди та небайдужа громадяни, які вирішили примусити міську владу дотримуватись законів України.

Відповіді

 • 2006.05.22 | нтв

  Re: На цей раз SOS Президенту подаємо потужніший!

  Харьковчане,давайте.Какие вы нахер москали?Все-таки были первой столицей Украины.Просто город сильно люмпенизирован,но это поправимо.Мы с вами.
 • 2006.05.22 | Ванёк.

  Итого было 7 манифестантов+ 5 бомжей.....

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.22 | CYM-XAPKIB

   Приходь завтра

   Ванько, чекаємо на тебе...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.22 | Ванёк.

    Ну,да! Прийдешь к вам, а потом порядочные люди

    руки мне не подадут.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.22 | CYM-XAPKIB

     Та залишаться в тебе руки, не переживай!

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.22 | Ванёк.

      Да не о том я переживаю. Руки -то останутся.

      А вот порядочные люди участникам такого пикета руки не подадут. Это точно.
    • 2006.05.22 | Хвізик

     Re: Ну,да! Прийдешь к вам, а потом порядочные люди

     Ванёк. пише:
     > руки мне не подадут.
     странные у Вас в Харькове представления о порядочности
  • 2006.05.22 | afterstep

   цікаво, за скільки ударів лобом об стіну ...

   ... у вас, "харківський опір", хоч мінімально клепок в голові додасться?
   Стосовно "Харків - перша столиця" - то, певно, малося на увазі "перша столиця окупованої більшовиками України"?
   Стосовно української мови та харкова - дуже раджу: Пантелеймон Куліш, п'єса "Мина Мазайло"
   --
   А потім, панове, може, задумайтеся - може, щось не так ви робите, та й результатів досягаєте рівно протилежних від декларованих?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.22 | CYM-XAPKIB

    Ага, треба мовчки виконувати неправомірні закони?

    Харків'яни- це не однорідна маса людей, які думають однаково. При владі у нашому місті знаходиться купка людей, про яку мало хто скаже що доброго серед простого люду. Але це наша місцева влада, від якої ми можемо вимагати справедливости лише методами, окресленими законом. Ми не лише мітингуємо, проте такий спосіб є однією з ланок нашої боротьби проти русифікації.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.22 | afterstep

     в якості ілюстрації можу назвати львівську ОПОРУ

     Ззовні виглядає6 що кажеться одне гасло, а робиться щось зовсім інше, наслідки чого просто протилежні гаслу. Ну, або "не в ту сторону". Особливо в них гарно вдалася листівка на вибори - "вибирай сам" ;) Але то таке.
     Стосовно законності чи незаконності якихось дій - то питання до суду (рекомендую прочитати Дж.Свіфта "Подорожі Гуллівера" - там доволі гарно описано середньовічний англійський та сучасний український суд)
     --
     Якщо ваші акції викликають навіть не насмішку - ні, просто глумливий сміх у тих же можновладців, до яких ви пропонуєте достукатися - то ви не наближаєтеся до них. Блазнів слухають задля розваги, а не для поради.
     --
     Якщо ваші акції освітлюються в новинах в секції "курйози сьогодення" - то вони мають протилежний від запланованого ефект; зокрема, особисто мені неприємно б було, якби з мене насміхалися. Відповідно, ті харків'яни, що українською розмовною володіють - після освітлення пресою та телебаченням ваших акцій з високою ймовірністю свідомо утримуватимуться від української мови.
     --
     Чого ви ще б хотіли досягти?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.22 | CYM-XAPKIB

      Re: в якості ілюстрації можу назвати львівську ОПОРУ

      Скажіть конкретно, в яких новинах нашу попередню акцію поставили в розділ а-ля "курйози сьогодення?" (окрім відповідей на форумі майдану людей, які не дуже люблять навіть писати українською). Хоча зневажливе ставлення до ВСЬОГО українського у нашому регіоні культивується з самого ДИТИНСТВА настільки успішно, що реально люди, які говорять дома ЛИШЕ українською мовою, на вулиці, на роботі, в навчальному закладі, ба навіть на людях між собою говорять виключно російською. Те саме стосується студентів та робітників (яких тут десятки тисяч) з західної україни. Ті теж, як вийдуть з потягу, сразу па-рускі. Те саме стосовно жителів области, їм взагалі російська дається тяжко після української мови або суржика.
      Порада з приводу судової оцінки, безперчно, слушна для держави з відлагодженою правовою системою. На жаль, в нашій країні навіть рішення генеральної прокуратури з деяких питань, як бачимо, не вирішуть багато.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.23 | afterstep

       відразу відгукнулися московські мас-медіа.

       > Скажіть конкретно, в яких новинах нашу попередню акцію поставили в розділ а-ля "курйози сьогодення?"
       причому лінк на lenta.ru фігурував у обговоренні. Вашу акцію не просто не сприйняли всерйоз - її навіть українська преса друкувала маленькими заміточками і далеко не на перших сторінках. І не вся ;)

       > Хоча зневажливе ставлення до ВСЬОГО українського у нашому регіоні культивується з самого ДИТИНСТВА
       Можливо, видамся вам занудою - але перечитайте п'єсу Пантелеймона Куліша "Мина Мазайло". Напередодні незалежності бачив цю п'єсу у нас в театрі, здається, до речі, у постановці харків'ян. Надзвичайно зворушлива була гра!

       > ба навіть на людях між собою говорять виключно російською.
       Молиться єврей в синагозі "Боже, така біда страшна! Син у християни подався! поможи чимось!" - Розверзаються небеса, і сумний бог йому говорить - "Нічим помогти не можу. В самого така ж біда"
       Для прикладу, у нас серед підлітків вважається "козирним" цвенькати по московському, чи б то пак на тій мові, яку вони вважають російською. З віком проходить ;) - але у вас просто ситуація інша ;)

       > Те саме стосується студентів та робітників (яких тут десятки тисяч) з західної україни. Ті теж, як вийдуть з потягу, сразу па-рускі.
       Така поведінка є типовою, і властива далеко не кращим представникам суспільства. Якраз ці, що "з села виїхало, до міста не доїхало" є найсуттєвішою проблемою сьогодення. Їм і російська культура чужа (вчити її точно не будуть), і своя до одного місця.

       > Порада з приводу судової оцінки, безперчно, слушна для держави з відлагодженою правовою системою.
       Певно, точно видамся вам занудою, але раджу перечитати Свіфта, особливо опис академії наук та юриспунденції.
       На фоні нового "непорозуміння" з А.Ющенко порада відстояти своє право в суді - як мінімум неадекватна. Але, якщо все-таки обіграти цю тему? Наприклад, подати запит, щоб українську мову на ваших теренах визнали зникаючою і потребуючою державного захисту, в зв'язку з чим організували у місті "заповідник української мови"?
       Один з методів рішення проблем - 2доведіть ситуацію до абсурду"
       --
       Загалом, панове: не палайте молодістю і не ламайте гранітні стіни лобом, і не старайтеся перемогти всі вітряки. Зупиніться, "сядьте на руки" і подумайте головою - без зайвих різких рухів. Сплануйте не одну акцію - а низку акцій, які одна одну доповнюють і коригують, спровокуйтевладні структури на абсурдне рішення та виставте їх на посміховисько.
       Я розумію6 що поради давати легко - але, на моє переконання, акції у тому форматі, що ви проводите - більше на шкоду, ніж на користь.
     • 2006.05.22 | Мартинюк

      Все велике починається з малого.

      Українці не всюди позбавилися паралізуючого їх страху та зневіри у власні сили. Колись і у Львові і в Києві на акції приходили невеликі купки людей. Але потім за ними пішли всі інші.

      Цікаво ви адепт героїчної бездіяльності, чи просто проти того аби Добкіну з Кушнарьовим заважали?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.22 | Предсказамус

       Как раз Добкину с Кушнаревым это на руку

       Мартинюк пише:
       > Цікаво ви адепт героїчної бездіяльності, чи просто проти того аби Добкіну з Кушнарьовим заважали?
       С чего Вы решили, что тусовки по 15-20 человек могут помешать Добкину с Кушнаревым? Наоборот, для них это лишний аргумент в пользу писуарности, мол посмотрите, за украинский государственный язык выступает жалкая кучка скандалистов, а мы набрали на выборах больше половины голосов харьковчан.
       99% жителей Востока Украины не понимают смысла ни второго государственного, ни регионального статусов русского языка, причем никто не торопится им это разъяснить. Только рассказывают русскоязычным, что они манкурты и оккупанты. Наверное, именно так завоевывают себе сторонников...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.22 | CYM-XAPKIB

        Re: Как раз Добкину с Кушнаревым это на руку

        Предсказамус пише:
        > 99% жителей Востока Украины не понимают смысла ни второго государственного, ни регионального статусов русского языка, причем никто не торопится им это разъяснить. Только рассказывают русскоязычным, что они манкурты и оккупанты.

        Це що, Ви вважаєте себе розумнішим за 99% Харкв'ян, чи Ви зробили таке ретельне соцопитування, що звинувачуєте майже 2000000 людей в елементарній неосвіченості? А речення про манкуртів є взагалі Вашою безглуздою фантазією.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.22 | Предсказамус

         Re: Как раз Добкину с Кушнаревым это на руку

         CYM-XAPKIB пише:
         > Це що, Ви вважаєте себе розумнішим за 99% Харкв'ян, чи Ви зробили таке ретельне соцопитування, що звинувачуєте майже 2000000 людей в елементарній неосвіченості?
         Вы решили оспорить процент, не 99, а 95? Я бы и не спорил. Но факт остается фактом: разъяснения смысла государственного и регионального статусов нет. Или есть? Вы когда в последний раз разъясняли харьковчанам, что это такое, "региональный статус языка"?

         > А речення про манкуртів є взагалі Вашою безглуздою фантазією.
         Да ладно...
         Кримська Свiтлиця :: Текст статті "Геть манкуртів від влади!"
         Чому домінує " нація " манкуртів в Україні ? ... Геть манкуртів від влади , їхні місця повинні зайняти патріоти !
         Путін проти Ющенка і лякає перемогою Роciю
         Схоже, що цей план для Росії, бандитів та комуністів буде успішним, тим більше, що крім них є ще в Україні достньо зрадників, манкуртів, яничарів і просто ...
         www.brama.com/survey/messages/17521.html
         Главные новости
         13.10.2005, 18:34 | версия для печати
         Освітянська драма в Бараниківці

         Усе в цій школі могло б бути інакше, і вона замість манкуртів на кшталт Барона вже давно випускала б гармонійно розвинутих громадян-патріотів...

         Таким чином підростаюче покоління буде тяжіти до свого, а не до чужого.
         Використання чужорідного з дитячих років призводить до виростання манкуртів, таких, що починає ненавидіти своє, свою державу...
         Шкода, але балачок навколо цієї теми дуже багато, - а результат?
         ----
         Сколько цитат надо, 100, 200? Так есть...

         Да чего там, наш форум почитайте, суть та же.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.23 | CYM-XAPKIB

          Ви або спеціяльно викривлюєте думку статей,

          або дійсно не розумієте елементарних речей. Більшість харків'ян розуміють чудово, що таке регіональна мова. Розумію, що, можливо, Вам неприємно усвідомлювати, що більшість людей у Харкові- це не тупа маса, до якої можна так зневажливо-зверхньо ставитись, а переважно етнічні уркаїнці (навіть за останнім офіційним переписом), які мають власну волю (яку, на жаль, влада ігнорує). А приведені цитати взагалі випадають з контексту (Гугла підвела, чи прочитати було ліньки?).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.23 | Предсказамус

           Сложно с Вами

           И государственный, и региональный статусы языка, это, в первую очередь, вещи правовые. Чтоб их понимать, нужно, чтоб кто-то разъяснил. Я повторяю вопрос: Вы разъяснили? Если нет, то кто? Откуда харьковчане узнали, что означает региональный статус русского языка в городе? Когда получу от Вас ответ на этот вопрос, поговорим о манкуртах и гугле.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.23 | CYM-XAPKIB

            А, зрозумів, ви ТБ не дивитесь

            Можливо, для Вас це буде новиною, але у Харкові дивляться ТБ (місцеві канали особливо), а ще слухають радіо, читають газети, а деякі навіть інтернетом користуються, крім того, ще й між собою спілкуються, особливо полюбляють обговорити політикум (різних рівнів), хоча куди вже нам, харків'янам, зрозуміти, що таке регіональна мова.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.23 | Предсказамус

             Конкретнее можно?

             CYM-XAPKIB пише:
             > Можливо, для Вас це буде новиною, але у Харкові дивляться ТБ (місцеві канали особливо), а ще слухають радіо, читають газети, а деякі навіть інтернетом користуються, крім того, ще й між собою спілкуються, особливо полюбляють обговорити політикум (різних рівнів), хоча куди вже нам, харків'янам, зрозуміти, що таке регіональна мова.
             Напомните передачи, в которых ясно и понятно разъяснено, какие права получают граждане, какие обязанности налагаются на власть и т.п. при введении регионального русского языка в Харькове. Не новости мне сообщайте, я здешний.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.05.23 | CYM-XAPKIB

              Новин замало?

              Головний момент - російську протиправно дозволили вживати замість державної (діловодство, реклама, спілкування у владі...), саме ця правова колізія викликала такий бурний резонанс. Ви думаєте, це людям не зрозуміло? Куди вже конкретніше...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.23 | Предсказамус

               Re: Новин замало?

               CYM-XAPKIB пише:
               > Головний момент - російсько протиправно дозволили вживати замість державної (діловодство, реклама, спілкування у владі...), саме ця правова колізія викликала такий бурний резонанс. Ви думаєте, це людям не зрозуміло? Куди вже конкретніше...
               Хорошо, тогда давайте разберемся, знаете ли Вы, что такое региональный статус языка.
               Горсовет принимает решение о землеотводе. На каком языке должен быть официально составлен документ?
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2006.05.23 | CYM-XAPKIB

                Ви розумієте проблему правової колізії?

                Якою мовою повинна бути реклама? Якою мовою мають звертатися на посаді урядові службовці? А якби ці встановлні закони ще виконувались... Якщо Ви так добре орієнтуєтесь у ситуації у Харкові, маєте знання у правових питаннях, то у Вас питань взагалі не повинно виникати з приводу неправомірности прийнятого рішення про регіональну мову. Врешті, є чітка оцінка Генпрокуратури, що доводити, до чого тут "правовоє словоблудіє на конкрєтних прімєрах"?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.23 | Предсказамус

                 Я-то понимаю, но с чего Вы взяли, что понимают другие?

                 CYM-XAPKIB пише:
                 > Якою мовою повинна бути реклама? Якою мовою мають звертатися на посаді урядові службовці? А якби ці встановлні закони ще виконувались... Якщо Ви так добре орієнтуєтесь у ситуації у Харкові, маєте знання у правових питаннях, то у Вас питань взагалі не повинно виникати з приводу неправомірности прийнятого рішення про регіональну мову. Врешті, є чітка оцінка Генпрокуратури, що доводити, до чого тут "правовоє словоблудіє на конкрєтних прімєрах"?
                 Чего-то подобного я и ожидал. Вместо того, чтоб сказать: "Ребята, а вы в курсе, что бумажки, которые будет порождать Горсовет на "региональном языке", можно будеть использовать только в туалете и вы потеряете свое добро?", Вы им говорите: "Генеральная прокуратура против". Тогда нечего удивляться,что вас приходит по 16 человек...
 • 2006.05.22 | CYM-XAPKIB

  Шевченко пострадал от вандалов

  Памятник Тарасу Шевченко пострадал от вандалов. У одной из статуй, которые окружают Кобзаря, неизвестные отломали часть бронзовой косы. Как считают представители правых партий, это мог быть как самый обычный акт вандализма со стороны охотников за металлом, так и продуманная акция в преддверии праздника: сегодня отмечается 145 лет со дня перезахоронения Шевченко - его останки перевезли из Санкт-Петербурга в Канев.

  Если бы украинский народ боролся за независимость с таким оружием, то желание поработить Украину не покинуло бы завоевателей никогда. Да и сам повстанец вряд ли бы смело пошел на врага с косой, у которой осталось чуть больше четверти лезвия. Сейчас герой шевченковских поэм именно так и выглядит. Бандурист Николай Гришко часто играет в саду Шевченко. Накануне он обнаружил, что над памятником поглумились

  Николай Гришко “Ідучи в пиріжкову, щоб пообідати, я звернув увагу на те, що пам"ятник Шевченку в неналежному стані. Я бачив, що вчинений по суті акт вандалізму - коса, яку тримає козак, зламана. Звичайно, мене це дуже обурює.”

  Как рассказывает Николай Гришко, он вызвал милицейский наряд и дождался его приезда. Правда, памятнику это помогло мало, ведь злоумышленники, скорее всего, провели "операцию" ночью. Бандурист считает, все беды монумента от того, что его никто не охраняет. Несколько лет назад, вспоминает Гришко, эту же косу согнули в сторону. Штыки у солдатских винтовок тоже постоянно отламывают. Сегодня глава областной организации Народной партии Украины Василий Третецкий заявил, что в этом происшествии может быть идеологический подтекст, поскольку украинофобские настроения характерны сейчас для Харькова. В то же время Третецкий не исключил, что памятник просто стал объектом интереса охотников за металлом. По данным членов партии, было украдено около 15 килограммов бронзы. Несмотря ни на что, сегодня у памятника Кобзарю прошли традиционные мероприятия - концерт, возложение цветов представителями городских и областных властей, а вечером - митинг политических партий.

  Виктор Шаправский, Борис Буцевич, Алексей Жучков, АТН
  http://atn.kharkov.ua/mess.php?id=14714
 • 2006.05.22 | Роман ShaRP

  Это вам так только кажется.

  CYM-XAPKIB пише:
  > 23 травня о 15-00 відбудеться пікет Харківської міської ради.

  Там президента тоже нет.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.22 | CYM-XAPKIB

   Re: Это вам так только кажется.

   Роман ShaRP пише:
   > Там президента тоже нет.

   Ви ж дізнались, хоч Вас там нема
 • 2006.05.23 | CYM-XAPKIB

  Українська громадськість Харкова дала міськраді 10 днів

  на роздуми. Українська громадськість Харкова дала на роздуми міській раді 10 днів. Акцію організувала ХОО “Патріот України”. На пікеті міської ради були: ХОО “Патріот України”, ХОО “ВО Свобода”, ВУТ “Просвіта”, ХКО Спілки Української Молоди, УНСО та инші небайдужі харків'яни. Учасники акції висловили рішучий протест проти того, що в Харкові запроваджено регіональну мову – російську. Вимоги скасувати ухвалу про мову було передано до Міськради. Вигукувано гасла: “Одна мова – Одна нація - Одна Батьківщина – ЦЕ УКРАЇНА!” “Москаль! На Україну зуби не скаль!”, “Мовному сепаратизму – Ні! Ні! Ні!” Вишикувані в лави учасники акції були вдягнені в однострої з нашивками Патріот України та однострої УПА. Вони тримали в руках Державні прапори, Прапори національної революції, та прапори й корогви Патріоту України, плакати з гаслами на захист української мови. Чути було бій барабанів і гули сурми. Це вже було не двадцять і не тридцять. Акція була численною й потужною. Якщо Міськрада не відповість позитивно на вимоги протестувальників, то вони вдадуться до рішучіших дій. 31 березня біля Міськради відбудеться повторний пікет.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua