МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

І-й Всеукраїнський форум проєвропейських громадських організацій

05/26/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Громадські організації відіграють дедалі важливішу роль у процесі європейської та євроатлантичної інтеграції України, і ця роль буде посилена через створення Мережі проєвропейських організацій України – таким є висновок роботи Першого Всеукраїнського форуму проєвропейських громадських організацій, що відбувся 17-19 травня 2006 року.

У роботі Форуму взяли участь представники більш ніж 60-ти громадських організацій зі Сходу, Півдня, Заходу та Центру України, а також органів державної влади, міжнародної дипломатичної спільноти, міжнародної донорської спільноти, освітніх та культурних установ, ЗМІ, закордонні експерти – усього більше 150-ти учасників. У відкритті Форуму взяли участь Міністр юстиції Сергій Головатий, Перший заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко, Керівник відділу політики, преси та інформації Представництва Європейської Комісії в Україні Дірк Шьобель, Виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький.

Учасники Форуму дійшли висновку про необхідність консолідації зусиль громадянського суспільства у процесі європейської/євроатлантичної інтеграції. З цією метою вони ухвалили декларацію, в якій проголосили створення Мережі проєвропейських організацій України. Декларація містить низку пропозицій центральним органам державної влади, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, представникам міжнародної дипломатичної спільноти, міжнародної донорської спільноти, засобам масової інформації та політичним партіям щодо поглиблення процесів європейської/євроатлантичної інтеграції України та посилення ролі громадських організацій у цих процесах.

Форум супроводжувала виставка-презентація проектів проєвропейських громадських організацій України: демонструвалися відео-ролики та фільми з питань європейської/євроатлантичної інтеграції України, презентації Power Point, публікації, плакати та роздаткові матеріали.

Офіційній частині Форуму 19 травня передували робочі засідання 17-18 травня, під час яких громадські організації з різних регіонів України обмінялися досвідом з реалізації проектів у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції. На сьогоднішній день громадські організації мають цінний досвід реалізації проектів з моніторингу та підтримки дій влади у сфері європейської/євроатлантичної інтеграції, інформування широкої громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, розробки та запровадження тренінгових курсів для окремих цільових груп і впровадження європейських студій у вищих навчальних закладах та середній школі. Крім того, громадські організації мали можливість взяти участь у міні-круглих столах з питань відносин між Україною та ЄС, Україною та НАТО, Україною та Радою Європи за участю Міністра оборони України Анатолія Гриценка, представників Міністерств економіки і юстиції, секретаріату Кабінету міністрів України, провідних українських та зарубіжних експертів.

Під час роботи Форуму було представлене видання «Посилення співпраці між Україною та ЄС щодо утвердження верховенства права в Україні», яке є результатом роботи групи провідних українських експертів за ініціативи та підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Громадські організації – учасники Форуму також взяли участь у святкуванні Дня Європи у Києві 20 травня. У “Європейському містечку” на Хрещатику працював Павільйон українського громадянського суспільства, в якому громадські організації представили свою діяльність з запровадження європейських стандартів у різних сферах суспільного життя та інформування про європейську інтеграцію.

Відповіді

  • 2006.05.26 | karmeluk

    що це за форум був? чому так тихо пройшов... (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua