МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Використання крадених програм – а може краще жити чесно?

06/02/2006 | CYM-XAPKIB
Продовжується лобіювання на державному рівні примусового впровадження у державні органи автоматизації на основі комерційного ліцензійного упрограмування, водночас створюються перешкоди широкому впровадженню безоплатного ПЗ та ПЗ із відкритим кодом.
Також масово використовуються програми, які встановлюються без відповідних потрібних ліцензій, програмове забезпечення вартістю не одну сотню гривень можна купити “з під прилавку” буквально за 20 грн. При цьому майже ніхто не відчуває свою провину за купівлю фактично краденого продукту. Та може краще жити чесно?
На сьогодні СУМ пропагує використовувати систему Linux, яка належить до вільнорозповсюжуваного упрограмування. Кожен можете використовувати Linux без будь-яких виплат за це. Кожен дистрибутив містить величезну кількість додатків, що задовольняє більшість запитів. Можна встановити із дистрибутива майже все, що може бути потрібно для повсякденної роботи. Важливо, що Linux - це добре захищена система, для якої практично немає вірусів. Антивірусні програми для Linux - серверні і призначені відшуковувати та знищувати віруси, що вражають MS Windows системи. Декілька відомих на сьогодні вірусів для Linux насправді не становлять суттєвої загрози, оскільки, сама будова та організація роботи Linux, що передбачає надійне розмежування прав користувачів та програм, не дозволяє вірусам суттєво шкодити системі.
На відміну від комерційного упрограмування у Linux немає жодних таємниць. Код усіх частин операційної системи не приховується і є вільно доступним. У мережі Інтернет опубліковано безліч оглядів, порад, статей, що містять докладну довідкову інформацію. Книгарні заповнені підручниками, довідковою літературою. Можна говорити не про брак інформації, а про її надлишок.
До-речі, україномовного Windows з офісними програмами так і не видно, на противагу цьому українізовані системи Linux вже успішно використовуються.

Відповіді

  • 2006.06.02 | casesensitive

    UVMOD: не относится к теме форума

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.02 | Sych

      Міністр освіти пропихає Майкрософт. Тепер стосується теми?(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.03 | Адвокат ...

      Ця тема повністю є у контексті цього Хворуму.

      Тотальне крадійство та облуда є домінуючим способом існування українського політикуму. Софтвер та го використання,-- чи не най яскрава ілюстрація.
    • 2006.06.03 | Пані

      Відноситься

      І аж ніяк не менше за численні гілки з одного і того ж мовного питання.

      Це тема загальної правосвідомості громадян.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.03 | Faargenwelsh

        безвідносно до суперечки : а що чути від УІС? is it still alive?

  • 2006.06.03 | catko

    спочатку зробіть дві речі:

    1. купіть повністю "голий" комп-залізяку і з нуля зробіть собі робочу машину для дому чи офісу на базі безкоштовного лінуксу. умова - до друзів-хакерів не бігати а в інтернет залазити виключно з тої залізяки яку собі купили.

    2. купіть легально повний ліцензійний пакет програмного забезпечення для робочої машини на базі віндовз. принаймні тільки віндовз, офіс, фотошоп, макромедіа, корел.

    і тоді коли в пункті 1 час а в пункті 2 гроші перевищать допустимі для вас межі в кілька десятків разів - повернемось до теми знову.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.03 | Роман ShaRP

      Re: спочатку зробіть дві речі:

      catko пише:
      > 1. купіть повністю "голий" комп-залізяку і з нуля зробіть собі робочу машину для дому чи офісу на базі безкоштовного лінуксу. умова - до друзів-хакерів не бігати а в інтернет залазити виключно з тої залізяки яку собі купили.

      http://www.asplinux.ru/company/pr/2006/04-27.html

      Тысячи украинских пользователей купят ПК с предустановленным дистрибутивом ASPLinux

      Компания K-Trade начинает выпуск компьютеров с предустановленным ASPLinux

      Донецк, 26 апреля 2006 года. Компания ASPLinux, лидер в разработке дистрибутивов Linux на постсоветском пространстве и один из крупнейших украинских производителей компьютеров, компания K-Trade, заключили соглашение, согласно которому тысячи украинских пользователей ПК получат в свое распоряжение компьютеры с дистрибутивом ASPLinux 11 OEM, специально разработанным для установки на новые компьютеры.

      "Выбор K-Trade — серьезный и оправданный шаг — говорит Александр Карпицкий, руководитель ОЕМ-направления компании ASPLinux. — Тысячи покупателей продукции K-Trade получат операционную систему и полный набор приложений, отвечающие всем требованиям, предъявляемым к современному программному обеспечению, поддерживающие все современные аппаратные платформы и подкрепленные технической поддержкой крупнейшего разработчика Linux в СНГ".

      ASPLinux 11 OEM — это современная, полнофункциональная и надежная операционная система, полностью совместимая с Red Hat Linux, с простым и понятным графическим интерфейсом. Предусмотренная в дистрибутиве ASPLinux 11 OEM широкая поддержка современного аппаратного обеспечения гарантирует совместимость с любыми аппаратными компонентами новых компьютеров. В состав ASPLinux 11 OEM включены следующие программные компоненты:
      Ядро 2.6.14;
      Графическая среда GNOME 2.12;
      Программа электронной почты Evolution;
      Chat-клиенты XChat, gaim и licq;
      Офисный пакет OpenOffice 2.0;
      Приложение для обработки изображений GIMP;
      Интернет-браузер Mozilla.

      Наличие этих программных компонентов позволяет ASPLinux 11 OEM удовлетворить всем потребностям пользователя, предъявляемым к операционной системе, включая наличие приложений для работы в Интернете, обмена электронной почтой и мгновенными сообщениями, а также для работы с офисными документами.

      Для производителей персональных компьютеров ASPLinux 11 OEM интересен сочетанием высоких потребительских качеств и эффективной технической поддержки от разработчика. Немаловажно также и то, что проводимая компанией ASPLinux гибкая ценовая политика в отношении OEM-партнеров делает использование ASPLinux в качестве предустановленной ОС весьма привлекательным выбором.

      "Предоставить пользователю полный набор программных инструментов для повседневной работы, не увеличив при этом стоимости ПК для конечного покупателя — непростая задача, говорит Ольга Зонюк, маркетинг-менеджер компании K-Trade. — Желание идти навстречу нашим запросам и гибкая ценовая политика, предложенная компанией ASPLinux, открывают перспективы для дальнейшего сотрудничества. Мы надеемся на его расширение и рассматриваем другие ОЕМ-продукты, продвигаемые ASPLinux, с тем, чтобы предложить покупателям наших компьютеров и их тоже".

      О компании ASPLinux

      Компания ASPLinux — ведущий поставщик услуг на базе операционной системы Linux. Предлагаемый компанией набор услуг является наиболее полным на рынке и включает в себя технический консалтинг, проектные работы, разработку технической документации, разработку, внедрение и сопровождение программных решений под ключ, но не ограничивается ими.

      Наличие у компании ASPLinux собственного дистрибутива операционной системы Linux, наиболее популярного на постсоветском пространстве, использование последних достижений в области разработки ПО, передовые технологии, продуманный и профессиональный процесс разработки позволяют создавать высококачественные и эффективные по стоимости решения.

      Важное место в деятельности компании занимает обучение работе с Linux и сертификация пользователей, поставка специализированных решений производителям компьютеров и другого аппаратного обеспечения. Среди партнеров и клиентов ASPLinux — ведущие российские и международные компании, государственные учреждения и учебные заведения.

      Подробнее: www.asplinux.ru

      О Компании K-trade

      K-Trade — один из крупнейших национальных производителей персональных компьютеров. Серийное производство ПК было начато в 1998 году. В 2004 году на мощностях K-Trade было произведено более 22 тысяч единиц продукции. Производство компании имеет значительный запас прочности, ибо только существующие мощности позволяют выпускать до 5500 компьютеров в месяц.

      Сегодня ПК BRAVO продаются более чем в 200 розничных точках по всей Украине. Компания располагает развитой сервисной сетью — более 30 авторизованных сервисных центров во всех крупных городах Украины.



      Данецкие, Рассия - ани везде. Ааааааааааааааааааааааааааа!


      > 2. купіть легально повний ліцензійний пакет програмного забезпечення для робочої машини на базі віндовз. принаймні тільки віндовз, офіс, фотошоп, макромедіа, корел.

      Офисов бесплатных хватает, а наличие "фотошопа, макромедиа и корела" являются признаком рабочей машины совершенно в той же мере, в которой наличие фотоаппарата на шее является признаком рабочего человека.

      До чего же у нас националисты безграмотные...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.03 | catko

        х...ню городите? ну городіть - хто ще вас слухає...

        1. 20 тисяч компів на фоні всього ринку - це на рівні майбаха на автомобільному ринку
        2. якщо для ліберальних москалів-наркоманів ознака робочої машини - виключно наявність пасьянсу - тоді в сад
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.03 | Роман ShaRP

          Вы из Хорунжевки? Что ж вы сразу не сказали.

          catko пише:
          > 1. 20 тисяч компів на фоні всього ринку - це на рівні майбаха на автомобільному ринку

          Это я писал не к тому, а к тому, что собирать нечто самому вовсе не обязательно. Достаточно зайти в ближайшую точку K-Trade, и они в Киеве не единственные, кто может продать машину с Linux .

          > 2. якщо для ліберальних москалів-наркоманів ознака робочої машини - виключно наявність пасьянсу - тоді в сад

          Простите, а кто такие "либеральные москали-наркоманы"? Я таких не знаю, даже не подозревал, что они существуют.

          А что касается софта - повторяю: на абсолютном большинстве машин если вы не полиграфист, дизайнер, и т.д. и т.п. то Photoshop не нужен, Corel и подавно, и Macromedia тоже (вы, наверное, Flash имели в виду, но это не единственный их продукт, кстати). То есть нужны они рабочим людям точно так же, как профессиональный фотоаппарат.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.03 | catko

            для тих хто в танку пояснюю

            Роман ShaRP пише:

            >
            > Простите, а кто такие "либеральные москали-наркоманы"? Я таких не знаю, даже не подозревал, что они существуют.
            >

            це всякі дебільні дописувачі до яких навіть з 10 разу не доходить що вони вже давно послані нах.
            і тому вони ходять і безперервно смородять спамом про всяку х...ню типу мови, алергії на мед та лібералізації наркоти на зло злим недобрим нацюкам які от прийшли пробують посягнути на їх свобододумковиявлення рідною мовою рідної їм країни совка.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.06.03 | Роман ShaRP

              Re: для тих хто в танку пояснюю

              catko пише:
              > це всякі дебільні дописувачі до яких навіть з 10 разу не доходить що вони вже давно послані нах.

              Это вы про нашеукраинчегов, что ли?

              > і тому вони ходять і безперервно смородять спамом про всяку х...ню

              Точно про нашеукраинчегов!
        • 2006.06.03 | Faargenwelsh

          чому городить? як на мeнe - діло кажe.

          catko пише:
          > 2. якщо для ліберальних москалів-наркоманів ознака робочої машини - виключно наявність пасьянсу - тоді в сад

          хм. пробачтe, я нe дужe розумію. Шарп говорив про тe, що на сьогодні більша частина всіх робочих і нeробочих ПК мають дeкілька встановлeних вузькопрофeсійних і дорогих програм - як правило, розрахованих на цифрову обробку графіки, звуку та відeо, тобто тe, чим сeрeдньостатистичний офісний робітник за родом своїх занять нe займається, а у вільний від роботи час, як правило, займатися нe вміє.

          що ж до власнe офісних програм (бази даних, тeкстові рeдактори, таблиці і прeзeнтації, а також туєва хуча пакeтів для вeбдизайну), то їх можна знайти в бeзкоштовному eквівалeнті як для винхрю, так і для лінукса. чого, в цьому я абсолютно згодeн з Шарпом, для пeрeсічного юзeра цілйком достатньо.

          я на своєму підприємстві, наприклад, купував лишe вінду х 4 компа по 99 євро з НДC за штуку (OEM licence, бо куплeна сама по собі вона обходиться дeсь по 300-400 євро). вся рeшта - і нам цієї рeшти для роботи більш, ніж достатньо - ліцeнзійнe і бeзкоштовнe.

          думаю, подібна схeма роботи дійcно моглa би бути виходом для багатьох користувачів.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.03 | catko

            тому що

            це щось так як сказати водію щоб він тримав в машині тільки плоскогубці і молоток замість повноцінного набору інструментів. бо мовляв ти ж не професіонал та й не розумієшся. так що катайся дорогий в сервіс і тобі там за немаленькі бабульки кожну гайку куди треба і вкрутять. з гарантією та ліцензією.

            комп це той самий інструмент ще й багатоплановий. тому як правило з часом накачується софтом під завязку.

            а проблема основна не в тому що ми всі такі погані бо не хочемо ліцензійні програми купувати. а проблема в тому що співвідношення наших кровних які ми заробляємо з вартістю тих ліцензійних програм співвідносяться як запорожець з крутим джипом. правда шляк трафляє коли якийсь чиновник на такому джипі вишиває? але це нас трафляє - а за бугром їх не трафляє бо там людина без машини не людина - там це інструмент який коштує скажімо 10% зарплати в місяць в кредит. отак і з прогами - нас шляк трафляє платити 800 баксів за фотошоп, а їх ні - бо там то просто інструмент який коштує скажімо 20% зарплати.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.06.03 | ziggy_freud

              кого і чому трафляє шляк

              catko пише:
              > отак і з прогами - нас шляк трафляє платити 800 баксів за фотошоп, а їх ні - бо там то просто інструмент який коштує скажімо 20% зарплати.

              Одна з причин, чому дехто віддає перевагу дешевим дизайнерам. Купляємо оптом нормальні компи, саджаємо за них дурників або просто безробітних, згодних пахати на випробувальному терміні за 100 долярів, після випробувального терміна знаходимо інших дурників.

              Наслідок: на Мерсі їздить тілько [рабо]власник контори, його стодолярових "негрів" шляк трафляє заплатити гривню за маршрутку. А якщо за софту заплатити пару тисяч, то і грошей в її _фахового_ користувача буде більше.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.06.03 | catko

                а що тут одне до одного спільного має?

                ziggy_freud пише:
                > Одна з причин, чому дехто віддає перевагу дешевим дизайнерам. Купляємо оптом нормальні компи, саджаємо за них дурників або просто безробітних, згодних пахати на випробувальному терміні за 100 долярів, після випробувального терміна знаходимо інших дурників.

                ця фігня твориться всюди а не тільки в дизайнерів.


                > Наслідок: на Мерсі їздить тілько [рабо]власник контори, його стодолярових "негрів" шляк трафляє заплатити гривню за маршрутку. А якщо за софту заплатити пару тисяч, то і грошей в її _фахового_ користувача буде більше.

                щось не зрозумів. заплатити кому? якщо програмісту то буде більше грошей в програміста а не в дизайнера який потім той софт юзати буде. якщо дизайнеру - то в нього і так грошей більше буде в незалежності від ліцензійності софта. а якщо заплатити і за софт і за крутого дизайнера - так круті фірми так і роблять. а що робити якщо фірма не крута? де взяти оті гроші щоб всім заплатити?.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.06.03 | ziggy_freud

                  спільне: якщо я забиваю на чужу інт. власність, то

                  маю бути готовим, що інші заб*ють на мою. 100% копірайт це навряд реально, навіть в Америці, про Україну мовчу. Але якась частка "райту" потрібна для нормального розвитку технологій. Навіть у нас.

                  catko пише:
                  > ziggy_freud пише:
                  > > Одна з причин, чому дехто віддає перевагу дешевим дизайнерам. Купляємо оптом нормальні компи, саджаємо за них дурників або просто безробітних, згодних пахати на випробувальному терміні за 100 долярів, після випробувального терміна знаходимо інших дурників.
                  >
                  > ця фігня твориться всюди а не тільки в дизайнерів.

                  Прафсаюсси - школа камунізма - гдє? Партії, що захищають трудящих від акул імперіалізму - гдє? Ілі оні у нас только бабок протів НАТО поднімают? ;-/

                  > щось не зрозумів. заплатити кому? якщо програмісту то буде більше грошей в програміста а не в дизайнера який потім той софт юзати буде. якщо дизайнеру - то в нього і так грошей більше буде в незалежності від ліцензійності софта. а якщо заплатити і за софт і за крутого дизайнера - так круті фірми так і роблять. а що робити якщо фірма не крута? де взяти оті гроші щоб всім заплатити?

                  Ситуація, коли кожна людина, в якої вистачає грошей на візитку, може бігати по базару і пропонувати дешеві низькоякісні послуги, підриває справу реальних фахівців. Наявність шарового софта гарна тим, що дозволяє вчитись не дуже заможним людям. Але коли хльопці з шаровим софтом, в яких на хвірмі нема жодного нормального монітора, починають гратись у профі, то хай ідуть відпочивати після Вечірньої казки.

                  Я проти того, щоб по Києву клеїли бігморди, змайстровані сліпими на кривому ЕлЖі. Проти того, щоб по радіо грав музон, "відмастерений" глухим пациком на колонках за 10 баксів.
            • 2006.06.03 | Faargenwelsh

              брeхня.

              catko пише:
              > отак і з прогами - нас шляк трафляє платити 800 баксів за фотошоп, а їх ні - бо там то просто інструмент який коштує скажімо 20% зарплати.

              мeні тут були посяснили, що слово "брeхня" нe має нeгативних конотацій і значить просто "нeправдиві відомості", то вирішив для разнообразія ним сйкористатися.

              по суті сказанe вами - брeхня, бо "за бугром", як ви кажeтe, в жодному офісі, який нe займається спeціально відeо- чи фотомонтажeм, нeмає встановлeних "про всяк випадок" adobe design studio, powerdvd, strip-pockera і щe багато чого. є лишe програми, які нeобхідні для виконання бeзпосeрeдніх завдань.

              і купується "за бугром" ліцeнзійний софт під конкрeтні проeкти, а нe "про запас". тому й грошeй цілком вистачає. бо пeрeд тим, як викласти чeсно зароблeні грошики, дeсять разів сeбe спитаєш - а воно мeні точно трeба?

              ps : а як так трeба фотошоп, можна придбати лайт-вeрсію за 60 євро. для 95% задач його впольнє достаньо.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.06.03 | catko

                не брехня а "інший світ - інші цінності"

                Faargenwelsh пише:

                > по суті сказанe вами - брeхня, бо "за бугром", як ви кажeтe, в жодному офісі, який нe займається спeціально відeо- чи фотомонтажeм, нeмає встановлeних "про всяк випадок" adobe design studio, powerdvd, strip-pockera і щe багато чого. є лишe програми, які нeобхідні для виконання бeзпосeрeдніх завдань.

                а не в офісі? а в начальства офісу? в нас теж в рядових смертних в офісі переважно друкарські машинки стоять.

                >
                > і купується "за бугром" ліцeнзійний софт під конкрeтні проeкти, а нe "про запас". тому й грошeй цілком вистачає. бо пeрeд тим, як викласти чeсно зароблeні грошики, дeсять разів сeбe спитаєш - а воно мeні точно трeба?

                та питань нема. питання є коли отих чесно зароблених грошиків навіть на одну софтину не зовсім є. і не передбачається. напевне тоді й себе питати не треба? :-) чи все таки на петрівку збігати? :-) бо на петрівку гроші є. а хтось там за бугром не збідніє через те що на мені не заробив. бо і так би не заробив бо в мене грошей і так нема і не передбачається на його софтину.

                >
                > ps : а як так трeба фотошоп, можна придбати лайт-вeрсію за 60 євро. для 95% задач його впольнє достаньо.

                угу. 350 грн якраз складає офіційну українську мінімальну місячну зарплату. нічого собі лайт... та за ті гроші сканер чи струйник можна купити! жартую - той лайт фігня повна і йде нахаляву з купою дотичної до дизайну техніки.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.06.03 | Faargenwelsh

                  ..які для вас чужі і в яких ви слабко розумієтeся.

                  catko пише:
                  > а не в офісі? а в начальства офісу? в нас теж в рядових смертних в офісі переважно друкарські машинки стоять.

                  шо "а нe в офісі"? нe в офісі тим більшe нeмає. а якщо є - то платні. відсоток людeй, які користуються нeліцeнзійним софтом, досить нeзначний - кожeн п`ятий користувач (всього лиш). цe при тому, що більша частина програм є ліцeнзійною навіть в тих, хто собі дійсно ставить щось крякнутe.

                  алe ми отвлєклісь.

                  Шарп казав, що можна знайти бeзкоштовну або дeшeву заміну більшості популярних програм.

                  І в цьому він правий, що б ви нe придумували, пeрeскакуючи з тeми на тeму.

                  > чи все таки на петрівку збігати? :-) бо на петрівку гроші є.

                  ну да. інколи буває простішe дати хабаря. панімаю. далі - дєло прінципа. в дeкого принципи є, в дeкого їх нeмає.


                  > бо і так би не заробив бо в мене грошей і так нема і не передбачається на його софтину.

                  щe раз питання : а навіщо вам платити за софт, повноцінну заміну якому можна знайти нашару?

                  > угу. 350 грн якраз складає офіційну українську мінімальну місячну зарплату. нічого собі лайт...

                  я за вами нe встигаю. а шаровий паінтшоп вас нe валштовує? вам шашeчкі, ілі єхать?

                  > та за ті гроші сканер чи струйник можна купити!

                  про що й мова. поставтe собі шаровий ліцeнзійний софт і на зeкономлeні гроші куйпіть принтeр.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.03 | Pavlo

        Я трохи продаю К-Трейдовськи компи.

        Лінукс на них стоїть як відмазка для ментів-імбецілів. Перше, що робить юзер - витирає той Лінукс нафік.
        У компів на лінуксі вартість експлуатації набагато вища, ніж у віндових, деякі задачі не вирішуються на ньому взагалі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.03 | Sych

          А які саме задачі не верішуються?

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.03 | Pavlo

            1С-Бухгалтерія

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.06.03 | Sych

              Це шо, досовська програма?

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.06.03 | Sych

                Вже знайшов: www.1с.ru. Бiгає під віндою, а значить

                поставиться під Winом
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.06.03 | Pavlo

                  Re: Вже знайшов: www.1с.ru. Бiгає під віндою, а значить

                  Sych пише:
                  > поставиться під Winом
                  Поставитись вона може і поставиться, але нормально працювати не буде.

                  Більшість комерційних програм розрахована на Вінди. Лінукс дуже класна річ для ентузіаста, але це фактично річ у собі.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.06.03 | Роман ShaRP

                    Превед! (л)

                    http://www.pcweek.ru/?ID=510842
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.06.03 | Pavlo

                      Превідь із майбутнього! Читаємо лінк уважно.

                      ....
                      Конечно, в ближайшей перспективе Linux-продукты вряд ли составят существенную конкуренцию Windows-решениям (да и сама новая версия платформы “1С” появится на рынке, судя по всему, не ранее чем через год). Но в данном случае задан определенный вектор развития всей системы “1С:Предприятие”.
                      ...

                      А людям потрібно працювати сьогодні і вже.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.06.03 | Soft

                        Пользуйтесь Парус, Hansa и IceB.

                      • 2006.06.04 | afterstep

                        типовий запльот ;) себто - "відмазка"

                        "Ми не будемо сідати вивчати комп'ютер, бо не маємо часу!" - "Але ж робота на комп'ютері дозволить вам заощадити час!" - "От коли з'явиться час, тоді і сядемо, а зараз не маємо!"
                        --
                        Працювати треба вже і сьогодні. Чорт з ним - заплатимо пару рублів перевірці - і ті так пропустять. Чорт з ним, купимо той віндовс. Хіба ж в тому щастя? Чого це я маю щось вивчати, коли секретарка шефа пас'янси "під віндою ганяє"?
                        Причому йдеться завжди не про те, що в лінуксі є якісь незручності чи функціональність обмежена - питання власне принципове. Люди звикли до певної картинки - і не хочуть її міняти. "Най фірма платить..." і т.д.
                        --
                        Панове, а може, лінукс - то таки шлях до незалежності? бо про яку підтримку української мови можна говорити, коли на уроках інформатики все на "общепонятном"?
                  • 2006.06.03 | Sych

                    Річ у собі, кажете? (л)

                    Ось неповний список, чомусь нема ІБМ та Сан http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_adoption

                    Щось US Department of Defense, US Marshals, Sun, IBM, Novell, та цілі країни як Бразілія та Китай не схожі на ентузіастів...
                • 2006.06.03 | Soft

                  Re: Вже знайшов: www.1с.ru. Бiгає під віндою, а значить

                  1C под Wine не пойдет, в дело в дубах-программистах этой фирмы.

                  Работает связка терминальный сервер на 15 компьютеров и терминальные клиенты по RDP на бездисковых линукс станциях(по 130$ за компьютер-терминал 1024x768 32bit цвет, звук и прочее).

                  Экономия громадная, администрирование системы может производится админом из дома по модему.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.06.03 | Pavlo

                    Re: Вже знайшов: www.1с.ru. Бiгає під віндою, а значить

                    > Работает связка терминальный сервер на 15 компьютеров и терминальные клиенты по RDP на бездисковых линукс станциях(по 130$ за компьютер-терминал 1024x768 32bit цвет, звук и прочее).
                    >
                    > Экономия громадная, администрирование системы может производится админом из дома по модему.

                    Це вже трохи інше, я говорю про ринок персональних комп"ютерів.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.06.03 | Soft

                      А я про экономию денег и увеличение эффективности до 700%

                      Один и тот же газ можно покупать и по 33$(было в Украине для населения) и по 1200$(в Англии для населения), так же и с ПО.
        • 2006.06.03 | Роман ShaRP

          В порядке исключения, - отвечу.

          Pavlo пише:
          > У компів на лінуксі вартість експлуатації набагато вища, ніж у віндових, деякі задачі не вирішуються на ньому взагалі.

          Это примерно то же самое, что сказать "некоторые тексты вообще нельзя написать латинским алфавитом".
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.03 | Pavlo

            Я вражений увагою Вашої особи до мого скромного

            поста.


            Роман ShaRP пише:
            > Pavlo пише:
            > > У компів на лінуксі вартість експлуатації набагато вища, ніж у віндових, деякі задачі не вирішуються на ньому взагалі.
            >
            > Это примерно то же самое, что сказать "некоторые тексты вообще нельзя написать латинским алфавитом".
    • 2006.06.03 | afterstep

      ламеру на замітку - часи змінилися.

      Навіть не прив'язуючись до якогось певного дистрибутивву6 і за винятком FreeBSD - всі сучасні дистрибутиви лінуха відповідають зазначеним вами вимогам.
      Якщо у вас "залізяка" дещо архаїчна - скажімо, взірця 1995 року - то й для неї можна підібрати дистрибутив (наприклад, Knoppix або DLS)
      Якщо ви належите до категорії тих, хто шукають відмазки у той час, коли інші шукають засоби - то вам саме туди, куди ви посилаєте опонентів.
      Хамовитість і невігластво - ось одна з причин поразок у мовних та інших питаннях українців. Тому як розумний мовчить, а дилетант кричить. "Порожня бочка гудить найгучніше".
      А марнотратне викидання державних грошей за недулигий дрібно-м'який продукт - на моє переконання, злочинний рагулізм.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.03 | Soft

        Re: ламеру на замітку - часи змінилися.

        >>А марнотратне викидання державних грошей за недулигий дрібно-м'який продукт - на моє переконання, злочинний рагулізм.

        А кто выкидывает? Во всех ирпенских коммунальных службах стоит пиратка, кроме заказного софта. Предлагаю на государственном уровне создать список кампаний авторское право которых на территории Украины не признается, например, по причине предыдущей нечестной маркетинговой политики.
      • 2006.06.03 | catko

        Re: ламеру на замітку - часи змінилися.

        afterstep пише:
        > Навіть не прив'язуючись до якогось певного дистрибутивву6 і за винятком FreeBSD - всі сучасні дистрибутиви лінуха відповідають зазначеним вами вимогам.

        не відповідають

        > Якщо у вас "залізяка" дещо архаїчна - скажімо, взірця 1995 року - то й для неї можна підібрати дистрибутив (наприклад, Knoppix або DLS)

        самостійно ви його не поставите. тобто може поставите але це один зі ста зможе це реально зробити.

        > Якщо ви належите до категорії тих, хто шукають відмазки у той час, коли інші шукають засоби - то вам саме туди, куди ви посилаєте опонентів.

        я не шукаю відмазки. я реально дивлюсь на речі і за цими реаліями підбираю засоби. в даному випадку мої реалії - 20 грн на петрівці і за годину-дві повністю робочий комп. ну ще 200 грн я готовий заплатити за софт. але 2000 вже не заплачу. аналогічно з часом.

        > Хамовитість і невігластво - ось одна з причин поразок у мовних та інших питаннях українців. Тому як розумний мовчить, а дилетант кричить. "Порожня бочка гудить найгучніше".

        хам - це шарп. а я просто йому здачі даю. перечитайте уважно.

        > А марнотратне викидання державних грошей за недулигий дрібно-м'який продукт - на моє переконання, злочинний рагулізм.

        це риторичне питання. тому що курси навчання державних мужів роботі з лінуксом та постійне утримування штату адмінів-хакерів які будуть займатись підтримкою юзерів державних на цьому лінуксі - винесе ті самі гроші в результаті.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.04 | afterstep

          хоч то і зайве - та все ж раз відповім

          catko пише:
          > afterstep пише:
          > > Навіть не прив'язуючись до якогось певного дистрибутивву6 і за винятком FreeBSD - всі сучасні дистрибутиви лінуха відповідають зазначеним вами вимогам.
          >
          > не відповідають
          відьповідь не зараховується. Можливо, у вас просто надмірні вимоги - або вам потрібне додаткове програмне забезпечення. Яке для лінуха теж можна докупити (наприклад, корелівські пакети)

          > > Якщо у вас "залізяка" дещо архаїчна - скажімо, взірця 1995 року - то й для неї можна підібрати дистрибутив (наприклад, Knoppix або DLS)
          >
          > самостійно ви його не поставите. тобто може поставите але це один зі ста зможе це реально зробити.
          Стосовно мене питання не стоїть - я сам поставлю. Кілька разів перевіряв - люди, що не є за фахом програмістами, цілком нормально встановлюють лінух в базовій конфігурації.
          Було пару винятків - але ті просто аж надто були "мікрософтні", і випадали в осад, коли не бачили мікрософтівської лейби. Людей, зіпсутих мікрософтом, слід пожаліти та лікувати. А нормальні, при здоровому глузді люди, що вміють читати - у тих проблем не виникає

          > > Якщо ви належите до категорії тих, хто шукають відмазки у той час, коли інші шукають засоби - то вам саме туди, куди ви посилаєте опонентів.
          > я не шукаю відмазки. я реально дивлюсь на речі і за цими реаліями підбираю засоби. в даному випадку мої реалії - 20 грн на петрівці і за годину-дві повністю робочий комп. ну ще 200 грн я готовий заплатити за софт. але 2000 вже не заплачу. аналогічно з часом.
          Відповідно, наступний крок - піратський софт. Зі всіма наслідками.

          >
          > хам - це шарп. а я просто йому здачі даю. перечитайте уважно.
          Вибачте. Але, на моє переконання - "не сперечайтеся з дурнем, бо сторонні люди можуть не розрізнити, хто є хто"
          >
          > > А марнотратне викидання державних грошей за недулигий дрібно-м'який продукт - на моє переконання, злочинний рагулізм.
          >
          > це риторичне питання. тому що курси навчання державних мужів роботі з лінуксом та постійне утримування штату адмінів-хакерів які будуть займатись підтримкою юзерів державних на цьому лінуксі - винесе ті самі гроші в результаті.
          Якщо б міносвіти почало хоча б рухатися в тому напрямі (мрійливо). Бо будь-які гроші, що виділяються на освіту - опиняються під пильним наглядом казнокрадів. Дилетанти, що замінили вчителів у школах - грудьми та насмерть стають, щоб не вчитися.
          На даний момент у мене вдома стоїть Дебіан. Цілком "віндовозна" та зручна система. Цілком - під кінцевого користувача. Якщо не зважати на те, що немає мікрософтівських лейб - все нормально працює. Gimp - це, безперечно, не фотошоп, але цілком задовільний графічний пакет. OpenOffice - це, безперечно, не мікрософтівський, але деякі речі у ньому навіть зручніше робити ;)
          Дельфі - має повний аналог Lazarus - причому той навіть кращий, ніж дельфі (у деяких питаннях)
          Тобто все, що потрібно для освіти - є. Немає ігр з монстрами та стрілялок (тобто в базовий комплект входять аж дуже примітивні). Частково "загальновідомі" ігри є продубльовані для лінуха, решта - під емулятором крутити можна.
          --
          Проблема не у відсутності спеціалістів. Проблема у тому, що ті, хто "зверху" - шукають як вкрасти, а на місцях - як отримувати гроші не працюючи. І всім начхати на майбутнє, і на дітей.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.05 | joe

            Ви, дядьку, не жартуйте так (+)

            Ну, хєр із OOo, але лазарус чого ви сюди приплели? Він у ніяке порівняння із Delphi не йде, я вже мовчу про Visual Studio 2002-2005, до яких і Delphi далеко-далеко.

            Щодо OOo: знаєте, допоки я використовував OO Writer як друкарську машинку, ще нічого. Але більш-менш складний документ -- і Writer у глииибокій дупі. Та що там "більш-менш": от нещодавно мені треба було на одній сторінці мати спочатку 1 колонку, потім дві, а потім знов одну -- НЕ ЗМІГ у Writer! А таке діло у ворді ще царя панька розілами робилося аж бігом. Calc із Excel взагалі смішно порівнювати. Про продуктивність із UI made in OOo я вже мовчу.

            Заре в мене бескоштовна до лютого 2007 бета Office 2007. Як буде реліз -- "будєм брать". Краще за $250 узяти Home&Student Edition + Outlook та жити як людина.

            -- Користувач ліцензійних Windows, Visual Studio, Outlook.
    • 2006.06.03 | ziggy_freud

      а що таке робоча машина?

      якщо йдеться про друкарську машинку + Інтернет браузер, під Лінуксом таке давно є, і за дуже дрібні гроші (фактично вартість записаних компактів). Мені хлопець показував дистрибутив, де все це вантажиться з флеш-пам*яті, і за бажанням користувача жодної командної строки. Навіть гуманітаріям усьо зрозуміло ;-)

      Витрачати на ту саму друкарську машинку, з тими самими функціями $500...$1000 - глупство або злочин.

      якщо йдеться про робочу станцію, чи сервер, дещо треба платити. Або за софт, який легко ставиться, або адміну, який його налаштовує.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.03 | catko

        це таке як у вас зараз на столі стоїть напевне. або в мене

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.03 | ziggy_freud

          тоді лінукс робить все що треба. Також є український

          в мого друга бігає запорізький BLIN 2.0 Саме ті функції, про які я писав вище. Може й собі поставлю. З гуманітарної точки зору приємно, що там є укр. міжпиччя, досить гарненьке та дружнє користувачеві.
          + Можна обійтись без дискусій з майкрософт.ру.уа щодо назви мусарной карзіны.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.03 | catko

            що ви все про друзів. хто конкретно зараз з лінукса сюди пише?

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.06.03 | ziggy_freud

              давайте влаштуємо змагання, хто швидше перейде

              на вітчизняний лінукс. Бо в мене вже й диск з дистрибутивом лежить. Але це той випадок, коли лінощі гальмують прогрес, замість стимулювати ;-)

              Вважайте, що взяли мене "на слабо"...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.06.03 | catko

                тоді я вже перейшов бо на сервері в мене фрі-бсд українізована

                правда тільки трошки українізована (наприклад кричить "невідома команда" :-))))) ) та й старенька 4.8.
                і тільки на сервері. бо на робочих станціях я лінукс і в страшному сні не поставлю.

                а перед тим в мене на сервері стояв лінукс якийсь. то я попросив його знести бо його графічний інтерфейс серверу до одного місця а висло регулярно. а через те що я "невіглас (с)" і часу бавитись не маю - то й не бавився. але враження про практичність лінуксу скласти встиг. а враження таке: "якщо є купа часу і натхнення - то будьласка. а нема часу в кул хацкера бавитись - то й не буде лінукс працювати так як ти хочеш". отака от ринкова математика.

                ziggy_freud пише:
                > на вітчизняний лінукс. Бо в мене вже й диск з дистрибутивом лежить. Але це той випадок, коли лінощі гальмують прогрес, замість стимулювати ;-)

                в мене тих дистрибутивів штук 5 різних лежить. поки що чисто для колекції :-)

                >
                > Вважайте, що взяли мене "на слабо"...

                а взагалі цікавий експеримент. хоч одна жива людина буде що реально постійно тільки в лінуксі працює :-)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.06.04 | opect

                  ну я "реально" тільки під лінуксом сиджу.

                  і не жаліюся. 10й Slackware, українізований, як бачите.
                  Вже десь пів року, як зніс останні рудименти віндозовські.
                  Кайф.

                  З пережитого:
                  - перші два тижні-місяць - страшна "ломка", хочеться кинути все і знов поринути в солодкий, безпечний (бо відомий) світ вінди.

                  зато потім починаєш розуміти, наскільки тупою і шкідливою для розуму була ота система "для домогосподарок". 10 років роботи з Вікнами оцінюються тепер як беззворотньо втрачений час на вірусоподібного монстра. Так що все пізнається в порівнянні, друзі.
            • 2006.06.03 | CYM-XAPKIB

              Re: що ви все про друзів. хто конкретно зараз з лінукса сюди пиш

              Конкретно в нашій організації всі комп'ютери працюють на LINUX. В мене на ноутбуці також MyLinux. Сервер наш, звичайно, також LINUX. І жодних проблем з вірусами (в мережі internet їх валом) та "зависаннями".
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.06.03 | catko

                зачот. 1 є. хто ще? - вже 9 зголосилось

            • 2006.06.03 | В'ячеслав Стецкевич

              ТАК! LINUX!

              Я пишу сюди з-під Лінукса.
              Вважаю його єдиною нормальною операційною системою (Фрюшників прошу не ображатись :-) )
              В мене зараз працює SuSE Linux 9.3 Professional, півтора роки вже, здається. Пройшов з ним через певні проблеми спочатку, бо SuSE зроблений для німців та погано розуміє кирилицю.
              Інколи я змушений завантажувати віндовс (трапляється доволі нечасто), враження таке що попав у пекло. Щось десь проглючить, викине віконце з проханням розповісти розробниким які вони тупі (хіба ж самі не знають). Бо ідеологія категорично відрізняється, у віндовсі система сама знає що потрібно користувачу (-_-) а Лінукс потрібно спочатку налаштувати. Так, для цього потрібні певні знання, але після налаштувань система працює як годинник. І якщо в тебе нема прав суперюзера (адміністратора), то ти нічого не зможеш зкоїти шкідливого у цій системі. Тобто вона буде працювати довічно, на відміну від продуктів дрібно-м"якої хвірми. У вінді адміністратор не може навіть стерти системні файли, але може заразити систему вірусом!! Трохи дивно, чи не так?
              Я можу ще довго розсказувати про переваги вільного ПЗ, про його захищеність, про розмаїття різних програм для всіляких задач, про надійність, майже повну відсутність помилок, тощо. Тому вважаю що воно (ПЗ) давно вже готове до прийняття на державному рівні.
    • 2006.06.03 | Sych

      Катко, пліз, не показуйте своє невігластво у цій сфері

      Зараз з драйверами практично вже ніяких проблем немає - любий дистрибютив встановиться без усіляких глюків.

      Так, деяким комерційним продуктам, таким як Дрімуівер, аналогів ЩЕ нема. Але це не значить щи ви не зможете їм користуватися під Лінуксом. Бо є Wine, за допомогою якого під Лінуксом бігає практично все. Також, для великої копрорації як Адобе, зробити порт для Лінукса - як два байта переслати; тільки треба щоб кількість юзерів продукту перевалила за певну критичну межу.

      Так, системний адміністратор для Лінукса буде дорожчій, але й розумніший ;) Сподіваюсь вам не треба повна країна айтішників-дебілів? ;)

      Далі, ніхто чомусь в Україні не говорить про трохи інший аспект - діловодсвто та архівацію. Ну ось зберігають зараз MS Word доцументатію, а через років 50 тре буде комусь відкрити той документ, а хрєн, Майкрософта вже давно нема і вже ніхто не пам"ятає що то взагалі за формат такий ".doc" :) Так що негайне переведення всьго діловосдвта/архівації хоча б на Open Document Format повинно бути одним з найперших пріорітетів держ. інформаційної пілітики. До речі, вже є в бета версії МС Офіс плагін щоб зберігати документи в тому форматі. Так що зараз буде чудова нагода переключитись на ОДФ навіть в установах з 100% користуванням Вордом та МС Офісом.

      Карочє, боттом лайн із: Лінукс дешевший, безпечніший та більш якісний продукт. Тчк.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.03 | catko

        у цій сфері - це в лінуксі? так я там невіглас бо нафіг треба

        Sych пише:
        > Зараз з драйверами практично вже ніяких проблем немає - любий дистрибютив встановиться без усіляких глюків.

        не встановиться

        >
        > Так, деяким комерційним продуктам, таким як Дрімуівер, аналогів ЩЕ нема. Але це не значить щи ви не зможете їм користуватися під Лінуксом. Бо є Wine, за допомогою якого під Лінуксом бігає практично все. Також, для великої копрорації як Адобе, зробити порт для Лінукса - як два байта переслати; тільки треба щоб кількість юзерів продукту перевалила за певну критичну межу.

        шановний. ну нахрена мені ставити на лінукс емулятор вінди щоб потім на цьому емуляторі криво ганяти крадену віндовську прогу яку я і так не куплю ліцензійну бо вона задорога для мене?
        чого ви всі саме на вінді зациклились. вінда фігню коштує в порівнянні зі всім рештим що треба на неї навішати потім.

        >
        > Так, системний адміністратор для Лінукса буде дорожчій, але й розумніший ;) Сподіваюсь вам не треба повна країна айтішників-дебілів? ;)

        там хтось про державу говорив? для всієї держави розумних адмінів не наоплачуєшся :-) та й всі іт-недебіли давно в штати виїхали. здавалось - і чого б це?

        >
        > Далі, ніхто чомусь в Україні не говорить про трохи інший аспект - діловодсвто та архівацію. Ну ось зберігають зараз MS Word доцументатію, а через років 50 тре буде комусь відкрити той документ, а хрєн, Майкрософта вже давно нема і вже ніхто не пам"ятає що то взагалі за формат такий ".doc" :) Так що негайне переведення всьго діловосдвта/архівації хоча б на Open Document Format повинно бути одним з найперших пріорітетів держ. інформаційної пілітики. До речі, вже є в бета версії МС Офіс плагін щоб зберігати документи в тому форматі. Так що зараз буде чудова нагода переключитись на ОДФ навіть в установах з 100% користуванням Вордом та МС Офісом.

        в пдф шановний, в пдф.

        >
        > Карочє, боттом лайн із: Лінукс дешевший, безпечніший та більш якісний продукт. Тчк.

        знову за своє. операційка сама по собі - це як комп-залізяка сама по собі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.03 | Sych

          В PDF?

          А що у Ворд може вільно працювати з ПДФом? Зробіть експеримент - візьміть отой ПДФ та пошліть якійсь секретутці - хай зробить якісь зміни. Навіть маючі повну версію Акробата. Отоді і подивимось ПДФ чи не ПДФ.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.04 | catko

            при чому ворд до пдф. ми ж про тривалі архіви доків говорили

            хоч з ворда пдф легко генерується. перевага - зберігається абсолютно все форматування з графікою і читається на любій машині - від мака до лінукса. для читання достатньо простого рідера який вільно валяється всюди під любу систему.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.06.04 | Sych

              Хм, а Ехсел теж в ПДФ зберігати?

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.06.05 | catko

                якщо вам треба просто електронний аналог роздруківки

                то в пдфі можна зберігати з будь-якої програми яка вміє на принтер друкувати.
                а якщо вам треба щоб таблиця ще й рахувала то чого задаєте завідомо дивні питання?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.06.05 | Soft

                  А в MS Word есть стандартный механизм сохранения файлов в PDF?

                  Платный Acrobat Distiller и OpenSource PdfCreator не предлагать, так как люди его могут просто не иметь.

                  Microsoft всячески делает все для того чтобы нагибать людей. Я предлагал выше авторское право таких кампаний не признавать на государственном уровне и официально(черный список кампаний использующих незаконные виды распространения и рекламы продукта). Тоесть MS Windows и Офис все кто хотят смогут купить официально в любой торговой точке без лицензионных отчислений.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.06.05 | joe

                    Не поверите -- Adobe против! (+)

                    В beta2 Office 2007 добавили сохранение в PDF -- Adobe пригрозила в суд подать:
                    http://www.microsoft-watch.com/article2/0,2180,1971047,00.asp

                    Поэтому встроенную поддержку уберут, но дадут возможность скачать и использовать БЕСПЛАТНЫЙ плагин после релиза.
                • 2006.06.05 | Sych

                  Катко, млін

                  у вас дівоча пам"ать, ми ж балакали про введення ОДФ і я вам казав, що ОДФ добрий для архівації та ділообігу тому що відкритий. Отже, як вже тільки що було доведено, замість того ж Ехсел таблиці, документи етц. краще зберігати в ОДФ, правда?
      • 2006.06.05 | joe

        Вибачте, але це -- маячня (+)

        На який біс потрібен "безкоштовний" Linux, якщо ви хочете запускати на ньому небезкоштовні програми? У цьому випадку ви лише економите на сірниках, бо:

        1) у порівнянні із ціною професійного софта, ціна ОС незначна;
        2) завдяки спеціальним закупівельним програмам та варіантам ліцензування ціна ОС буде ще менша;
        3) у потрібної програми може бути ліцензійне обмеження щодо запуску під Wine;
        4) немає жодної гарантії, що усе буде працювати як треба у емуляції.

        ДЕ ТУТ ЕКОНОМІЯ?
    • 2006.06.03 | Soft

      Кампания "Бест" вам бесплатно установит Линукс(!)

      >>1. купіть повністю "голий" комп-залізяку і з нуля зробіть собі робочу машину для дому чи офісу на базі безкоштовного лінуксу. умова - до друзів-хакерів не бігати а в інтернет залазити виключно з тої залізяки яку собі купили.


      На правах рекламы:

      При покупке компьютера (модель или сборка из комплектующих) в
      Кампании “Бест”
      (04497) 6-19-29
      info@best.com.ua
      http://best.net.ua/
      вам будет бесплатно установлен любой из ведущих и открытых дистрибутивов Линукса, будет произведена полная настройка и подбор совместимого оборудования и ПО из дистрибутива. Цены стандартные по Киеву.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.03 | catko

        а коли мені щось злетить - за переустановку скільки злуплять?

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.03 | Soft

          50(10$) гривен за час работы c Вин или Лин. Стандартная цена.

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.03 | catko

            це з виїздом додому чи ящик везти? а монітор брати?

            насправді не перймайтесь бо це все має суто академічний інтерес. як і система яку ти сам не можеш оживити а мусиш в сервіс їхати. це нікому не потрібно. якраз в тому і проблема лінукса що без спеціальних знань він робить з компа чорний ящик який відкривається тільки обраним. майже як з карате чи айкідо - дуже круто і класно і пістолета не треба - тільки вчитись страшно довго :-)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.06.03 | Предсказамус

              Наверное, Вы не правы.

              catko пише:
              > якраз в тому і проблема лінукса що без спеціальних знань він робить з компа чорний ящик який відкривається тільки обраним. майже як з карате чи айкідо - дуже круто і класно і пістолета не треба - тільки вчитись страшно довго :-)
              Сейчас ряд релизов, к примеру Mandriva, позволяют ставить и использовать Linux практически так же, как винды. То, чем заняты "избранные", уже навороты. Как и в виндах.
              Проблемы, скорее, в продвинутых играх и различных специальных программах (видео, аудио, графические редакторы и т.п.).
              P.S. У нас в офисе Linux, кроме машины главбуха (банковский клиент и 1С хотят винды)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.06.03 | catko

                так а я ж про що

                Предсказамус пише:

                > Проблемы, скорее, в продвинутых играх и различных специальных программах (видео, аудио, графические редакторы и т.п.).

                а для чого комп людині якщо отих програм в неї нема? виключно яко друкарська машинка з доступом до інтернету? так питань нема я ж одразу казав що в цій ситуації хоч лінукс хоч мобілка наворочена - все підійде. в одній знайомій конторі цілий комп клас на 486 машинах побудований і нічого - народ паше. не про це ж мова.

                > P.S. У нас в офисе Linux, кроме машины главбуха (банковский клиент и 1С хотят винды)

                зачот. вас вже двоє.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.06.03 | Предсказамус

                  Не про это

                  catko пише:
                  > Предсказамус пише:

                  >> Проблемы, скорее, в продвинутых играх и различных специальных программах (видео, аудио, графические редакторы и т.п.).
                  > а для чого комп людині якщо отих програм в неї нема?
                  Сложный вопрос. Я довольно много времени провожу за компьютером (под Linuxом) и как-то обхожусь. Наверное, потому что я не художник, не музыкант и даже не дизайнер. Играться просто нет времени.

                  > виключно яко друкарська машинка з доступом до інтернету? так питань нема я ж одразу казав що в цій ситуації хоч лінукс хоч мобілка наворочена - все підійде. в одній знайомій конторі цілий комп клас на 486 машинах побудований і нічого - народ паше. не про це ж мова.
                  Если есть взрослые деньги, то Вы правы, можно ставить винды, прикупить фотошоп, саунд-форг и прочее. Но это для профов, которым без этого никак. Непрофу и линуксового gimpа хватит за глаза.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.06.03 | catko

                    ну ви мене дістали. в мене скоро майже стаття получиться...

                    Предсказамус пише:
                    > Сложный вопрос. Я довольно много времени провожу за компьютером (под Linuxом) и как-то обхожусь. Наверное, потому что я не художник, не музыкант и даже не дизайнер. Играться просто нет времени.

                    я теж не художник не музикант і не дизайнер. і не граюсь (деколи тільки :-) ). але не обходжусь чомусь.

                    > Если есть взрослые деньги, то Вы правы, можно ставить винды, прикупить фотошоп, саунд-форг и прочее. Но это для профов, которым без этого никак. Непрофу и линуксового gimpа хватит за глаза.

                    по-перше в сьогоднішніх українських реаліях я не бачу жодної потреби платити дорослі гроші за софт. от коли вступимо в єс (або в єеп як дехто хоче) - тоді можливо наші зарплати зростуть в 10 раз і така потреба появиться. але не зараз.

                    по-друге я не профі. але рахуємо. корел мені треба щоб малювати візитки і дитині в школу всякі запрошеня/обяви. фотошоп мені треба щоб фотки редагувати. макромедія всякі треба щоб сайтиків пару час від часу обновляти. ну - допустимо аналоги є під лінуксом і можна якось чимось примітивнішим викрутитись. пережили. фільмотеку з сотні мпег4 та дівіді? якось постараємось, кодеки підберемо, для дівіді окремий плеєр купимо... пережили. юсб сканер з юсб фотіком не конектяться? побігали по кул хацкерах присобачили... пережили. от що з мобілкою робити яка в мене контакти тільки з оутлуком синхронізує? ладно поміняли мобілку, записали контакти в голий текст і т.п. пережили. дитина захотіла улюблену барбі поганяти по екрану? блін... запустив емулятор, щось десь прикрутив. пережили.

                    тільки скажіть. от нафіга воно мені та бодяга якщо я на це саме залізо тупо поставлю софт з компактів за 100 грн і буду мати абсолютно все працездатним і навіть моя дитина самостійно ткне кнопку вкл. на компі і почне бавитись не напрягаючи нікого? нафіга? щоб кожен вечір засинати з думкою який я круто чесний що в мене все чесно безкоштовне на компі? я ще розумію коли це робиться з патріотизму типу "щоб той біллі вдавився" (кгм.. воно мені щось раптом нагадало :-) ). але з практичної точки зору? нафіга? тоді давайте з інтернету не качати музику в мп3, купувати виключно ліцензійні фільми на дівіді за 120 грн (а ті самі поруч - типу неліцензійні але в тій самій упаковці - за 20 грн.) а температуру ходити міряти виключно до ліцензійного лікаря теж за бабки.
                    я б ще це все зрозумів якщо б і фільми і фотошопи робились в нас, в україні - типу підтримати національного виробника і т.д. але ж вони робляться не в нас і коштують не наші гроші і не наші зарплати. вони коштують їхні зарплати і ціна примінима до їхніх зарплат. а в нас вона на петрівці примінима до наших зарплат. скажете - як би ми платили за софт то в нас би його і писали. так в нас його вже давно пишуть оутсорсери - але для них а не для нас. а для нас пишуть 1с - і люди її купують без проблем і ніхто не плачеться. а за фотошоп ніхто не платить - бо зараз це робити - ідіотизм, якщо його на халяву в кожному метро.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.06.03 | Предсказамус

                      Незачем.

                      catko пише:
                      > по-перше в сьогоднішніх українських реаліях я не бачу жодної потреби платити дорослі гроші за софт. от коли вступимо в єс (або в єеп як дехто хоче) - тоді можливо наші зарплати зростуть в 10 раз і така потреба появиться. але не зараз.
                      Ну, народ вот спорит о том, надо ли воровать софт. Вы считаете, что надо. Так вопросов нет, воруйте на здоровье :)
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.06.03 | catko

                        софт не крадуть. його незаконно використовують. різниця трохи є

                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2006.06.03 | Faargenwelsh

                          ага. тe - в лоб, а тe - по лбу...

                      • 2006.06.03 | Роман ShaRP

                        Народ-то как раз и не спорит.

                        Народ все воспринимает совершенно в другом ракурсе, и компьютер покупается в абсолютном большинстве случаев именно в рассчете на пиратку.

                        Но одно дело уровень личный - на личном уровне потихоньку пиратят даже в Канаде. Другое дело - уровень конторский и государственный. И тут течение "поищем-как мы нечто бесплатное и лицензионное" прослеживается на уровне продвинутых пользователей и компьютерных изданий вполне четко. Что в б.СССР, что в остальном мире.

                        Совсем недавно околокомпьютерная пресса с помпой писала: в издании PC World лучшей программой за прошлый год назван FireFox, а в десятку худших за все время существования издания попал IE6. Бывает же?
                • 2006.06.03 | Пані

                  Re: так а я ж про що

                  catko пише:

                  > зачот. вас вже двоє.

                  Я, Адвокат, девранд - плюс три.

                  Згідно бігміру в нас 3.2% на Лінухе.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.06.03 | Роман ShaRP

                    Більше.

                    Пані пише:
                    > > зачот. вас вже двоє.
                    > Я, Адвокат, девранд - плюс три.

                    Devrand поставив щось Монтян, здається Ubuntu. magda® ще минулого року затоварилася в Германії Mandriva.

                    "Офігєнно складна система" у вигляді "embedded" дистра DSL (на базі Knoppix) запускається одним батником під 98-ю Віндою за допомогою емулятора qemu. Тільки незрозуміло, як зовнішні диски примаунтити... і всьо такоє ;)

                    Наступного разу спробую LiveCD.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.06.04 | casesensitive

                      cat /etc/issue Welcome to SUSE Linux 10.1 (i586)

                      и чо?
  • 2006.06.03 | Дядя Вова

    А современную 3-D игру дети смогут запустить из-под Linux'a?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.03 | afterstep

      "Зависит"...

      wineHQ - многое идет без проблем, но некоторые игры отстроить - надо помахаться... Опять таки, вместо того чтобы ругаЦЦа - лучше бы доку попереводили... А то готовим поколение дебилов/ламеров под виндой... и языка общения это вообще не касается! нищие - и так сорить деньгами!!!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.03 | ziggy_freud

        отож. замість сперечатись про кількість годин на лірику Пупкіна

        а також - відноситься він до вітчизняної, зарубєжной ілі родной літератури, можна було давно ввести в школах нормальний курс англійської. А інформатику взагалі викладати мовою С++ та HTML. Найрозумніше вирішення мовноязичного питання.

        afterstep пише:
        > wineHQ - многое идет без проблем, но некоторые игры отстроить - надо помахаться... Опять таки, вместо того чтобы ругаЦЦа - лучше бы доку попереводили... А то готовим поколение дебилов/ламеров под виндой... и языка общения это вообще не касается! нищие - и так сорить деньгами!!!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.03 | Роман ShaRP

          Пан жартує?

          До мене доходили чутки, що пан аж ніяк не чужий комп*ютерній тематиці. Поговоримо?

          ziggy_freud пише:
          > а також - відноситься він до вітчизняної, зарубєжной ілі родной літератури, можна було давно ввести в школах нормальний курс англійської.

          Які пан знає нормальні курси англійської? Якими мовами вони зроблені? Де їх узяти? Імена, криївки, паролі?

          >А інформатику взагалі викладати мовою С++ та HTML. Найрозумніше вирішення мовноязичного питання.

          Тут пан, НМД, точно пожартував. Тому що засади інформатики НМД мають бути викладені абстрактною алгоритмічною мовою (як вони реально і викладалися свого часу, не знаю, як зараз), С++ -- це аж ніяк не учбова мова {її викладати голова може боліти, не те, що вчити}, у якої, до того ж, велика купа варіантів.

          А HTML до інформатики взагалі має відношення не саме близьке, як ото "Слава КПСС - вообще не человек". Для нього досить одного, ну, максимум двох уроків і довідника для самостійного опрацювання. Все.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.03 | ziggy_freud

            в кожному жарті...

            є гіперпосилання на інші жарти ;-)

            Роман ShaRP пише:
            > До мене доходили чутки, що пан аж ніяк не чужий комп*ютерній тематиці. Поговоримо?

            Більше як користувач. А поговорити в реалі мені теж буде цікаво.

            > ziggy_freud пише:
            > Які пан знає нормальні курси англійської? Якими мовами вони зроблені? Де їх узяти? Імена, криївки, паролі?

            Взагалі тут справа більше в викладачах. Бо шкільні вчителі іноземної у нас досить часто самі не знають мови. Хто знає, давно повтікав в приватні контори. З поглибленим знанням історії КПРС влаштуватись поза школою важче ;-\. Отже, погодимось, що мова викладання навряд становить найсерйознішу проблему нашої освіти.

            Нормальні курси іноземних мов колись були при КНУ. Зараз не знаю, треба спитати.

            > Тут пан, НМД, точно пожартував. Тому що засади інформатики НМД мають бути викладені абстрактною алгоритмічною мовою (як вони реально і викладалися свого часу, не знаю, як зараз), С++ -- це аж ніяк не учбова мова {її викладати голова може боліти, не те, що вчити}, у якої, до того ж, велика купа варіантів.

            Дійсно, це дуже спеціалізована річ. Але абстрактні науки значно легше даються молодим; зокрема, в дітей краща пам*ять. То можливо, навчати програмістів із старших класів нормальна ідея. Сумніваюсь, що програмування на С складніше за вищу математику.

            > А HTML до інформатики взагалі має відношення не саме близьке, як ото "Слава КПСС - вообще не человек". Для нього досить одного, ну, максимум двох уроків і довідника для самостійного опрацювання. Все.

            Також може бути, що не всім воно треба. Але знов таки, якщо трактористів і секретарок готують, чому б не навчати елементарним речам з користування компутером...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.06.03 | Роман ShaRP

              Я казав інакше.

              В певних жартах часка правди менша, ніж частка ризику. ;)

              ziggy_freud пише:
              > > До мене доходили чутки, що пан аж ніяк не чужий комп*ютерній тематиці. Поговоримо?
              > Більше як користувач. А поговорити в реалі мені теж буде цікаво.

              Ну... я не саме це мав на увазі, але якщо дійсно цікаво - то я не ховаюся. В Адмінгрупи сайто Майдан мають бути мої контакти.

              > > ziggy_freud пише:
              > Нормальні курси іноземних мов колись були при КНУ. Зараз не знаю, треба спитати.

              Тут я знов же таки мав на увазі не викладачів, а курси для самостійної роботи.

              Хороших викладачів на усіх не вистачить.


              Це, якщо хочте, закон ShaRP'а, і аж ніяк не тому, що мені не щастило з викладачами.

              > Дійсно, це дуже спеціалізована річ. Але абстрактні науки значно легше даються молодим; зокрема, в дітей краща пам*ять.

              Знаєте, я не гуманітарій. Я - "жертва кушнірізма", може чули про таких (цікаво, чи трафив би шляк пана Рацьо, якби він потрапив на урок до Кушніра ;) ?). Абстракція повинна мати якийсь зв*язок з реальністю, їй бажано також мати якусь струнку форму. В цьому плані Pascal як учбова мова таки виглядає НМД краще.

              > То можливо, навчати програмістів із старших класів нормальна ідея. Сумніваюсь, що програмування на С складніше за вищу математику.

              Вища математика в середній школі - це НМД ближче до застосування алгоритмів (і розпізнавання образів конкретних прикладів в конкретних задачах ;) ), а програмування - це часто їх складання чи реалізація. До того ж, не завжди стандартними методами - чого не скажеш про шкільну алгебру.

              > > А HTML до інформатики взагалі має відношення не саме близьке, як ото "Слава КПСС - вообще не человек". Для нього досить одного, ну, максимум двох уроків і довідника для самостійного опрацювання. Все.
              > Також може бути, що не всім воно треба. Але знов таки, якщо трактористів і секретарок готують, чому б не навчати елементарним речам з користування компутером...

              Елементарні речі починаться трохи навіть не з цього. Можливо Шахіджанян мав рацію, і почати варто з навчання швидкому друку ;) А також з пояснення, що називати системний блок процесором некультурно ;) Основи програмування в середній освіті НМД теж потрібні, але так, щоб було добре видно їх зв*язок з реальністю.


              Нещодавно свою вчительку інформатики зустрів. Вона просто в шоці від своїх поточних учнів. Бо вони пишуть слово "інтерефейс", як два окремих слова, мотивуючи це "Ми знаємо, що таке 'Інтер', і що таке 'фейс'"
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.06.03 | ziggy_freud

                re: Хороших викладачів на усіх не вистачить

                Роман ShaRP пише:
                > Тут я знов же таки мав на увазі не викладачів, а курси для самостійної роботи.

                Як самостійно, то найкраще допомагає мовна практика. У поєднанні з знайомим хвілологом ;-) Почніть говорити і писати.

                >
                Хороших викладачів на усіх не вистачить.

                > Це, якщо хочте, закон ShaRP'а, і аж ніяк не тому, що мені не щастило з викладачами.

                Тоді візьміть кращих серед гірших і спробуйте задавати додаткові питання.

                > абстракція повинна мати якийсь зв*язок з реальністю, їй бажано також мати якусь струнку форму. В цьому плані Pascal як учбова мова таки виглядає НМД краще.

                Еге-ж. Мені якось рідко в житті зустрічаються задачі на потрійний інтеграл. З математики пам*ятаю хіба що теорію ймовірності, якою користуюсь досить часто.

                Взагалі людей із великою здатністю до абстракцій меншість. Результат, який можна роздивитись та помацати, це навіть дорослим, як правило, цікавіше.

                > Елементарні речі починаться трохи навіть не з цього. Можливо Шахіджанян мав рацію, і почати варто з навчання швидкому друку ;) А також з пояснення, що називати системний блок процесором некультурно ;) Основи програмування в середній освіті НМД теж потрібні, але так, щоб було добре видно їх зв*язок з реальністю.

                Або з наявності в старшокласників _персональних_ машин. Якщо взяти малобюджетний компутер Негропонте за $100 і повісити на нього ОС та охвіс за $1000, навіть за 200, втрачається сенс проекту. НМД, на такій машині середній користувач матиме друкарську машинку + іграшки, а дуже просунутий зможе робити певні серйозні речі.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.06.03 | Роман ShaRP

                  re: Хороших викладачів на усіх не вистачить

                  ziggy_freud пише:
                  > > Тут я знов же таки мав на увазі не викладачів, а курси для самостійної роботи.
                  >
                  > Як самостійно, то найкраще допомагає мовна практика. У поєднанні з знайомим хвілологом ;-) Почніть говорити і писати.

                  Повинні бути хороші книжки. Загальний курс, граматичний довідник... і т.д. й т.п. Логічні, послідовні, зрозумілі, структуровані. Це, якщо хочте, мій культ. От я і питаю Вас - може Ви такі знаєте?

                  Людей, у яких проблеми з англійською, багато, тому така гуманітарна допомога - одна з найкорисніших.

                  Коли я вчився в школі, в мене була така книжка по російській мові. Вона називалася "Русский язык", була завтовшки з великий палець, і охоплювала коротко абсолютно усі розділи російської мови - орфоепію, морфологію, синтаксис... То саме я не раз бачив для різних розділів математики.

                  > > Елементарні речі починаться трохи навіть не з цього. Можливо Шахіджанян мав рацію, і почати варто з навчання швидкому друку ;) А також з пояснення, що називати системний блок процесором некультурно ;) Основи програмування в середній освіті НМД теж потрібні, але так, щоб було добре видно їх зв*язок з реальністю.
                  > Або з наявності в старшокласників _персональних_ машин. Якщо взяти малобюджетний компутер Негропонте за $100 і повісити на нього ОС та охвіс за $1000, навіть за 200, втрачається сенс проекту.

                  Угу. Якщо згадати, що творили творчі люди навіть на Спектрумах і Пошуках...
              • 2006.06.05 | Раціо

                Re: Я казав інакше.

                > Тут я знов же таки мав на увазі не викладачів, а курси для самостійної роботи.

                Курс для підготовки до TOEFL видавництва Cliffs Notes. Якщо хочеш навчитися, це все що потрібно. Якщо не хочеш, то найдорожчий репетитор не допоможе.

                > Хороших викладачів на усіх не вистачить. Це, якщо хочте, закон ShaRP'а, і аж ніяк не тому, що мені не щастило з викладачами.

                Це правда. Але для опанування англійської викладачі не потрібні.

                > Знаєте, я не гуманітарій. Я - "жертва кушнірізма", може чули про таких

                Чули, й далебі у цій фразі лапки є зайвими. Кушнірізм дуже небезпечний для неокріплої психіки - мав достатньо нагод переконатися, не лише на прикладі Ромця.

                > (цікаво, чи трафив би шляк пана Рацьо, якби він потрапив на урок до Кушніра ;) ?).

                Цікаво, з якого дива Ромцьо вирішив, ніби я не потрапляв на уроки до Кушніра? Кушнір - розумна, але самозакохана й безпринципна тварюка. Принаймні тепер зрозуміло, звідки така любов до крадіжок інтелектуальної власности :-)

                > Вища математика в середній школі - це НМД ближче до застосування алгоритмів (і розпізнавання образів конкретних прикладів в конкретних задачах ;) ), а програмування - це часто їх складання чи реалізація.

                Хочуще! Чим реалізація алгоримту відрізняється від застосування алгоритму? Чи не буває складання алгоритмів застосуванням алгоритмів складання алгоритмів?

                > До того ж, не завжди стандартними методами - чого не скажеш про шкільну алгебру.

                Тобто в шкільній алгебрі методи завжди стандартні, а в шкільній інформатиці не завжди стандартні? Біс! Афтора!

                > "Ми знаємо, що таке 'Інтер', і що таке 'фейс'"

                От бачите, декому таки трапляються хороші вчителі англійської :-)
    • 2006.06.03 | Soft

      Re: А современную 3-D игру дети смогут запустить из-под Linux'a?

      Анонсовано новий проект - Wine-Doors, який має на меті створення системи керування програмними пакетами під Wine на зразок apt/yum/etc.

      http://gnomedesktop.org/node/2689

      http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=novyny;action=display;num=1148485533
  • 2006.06.05 | casesensitive

    Поэма о честном софте (Лёня Каганов)

    ПОЭМА О ЧЕСТНОМ СОФТЕ


    Смотрит, кто блюдёт законы,
    Боженька на облачке.
    Линукс я лицензионный
    Прикупил в коробочке.


    Позавидуйте, ребята,
    Вот какой я молодец!
    Он и так-то был бесплатный,
    А теперь - ваще пиздец!


    Для меня же это значит,
    Что отныне до пизды
    Ваши ебаные патчи
    Для украденной винды!


    Не качать мне больше тучи
    Обновлений ни хуя!
    Макровирусов вонючих
    Больше не увижу я!


    Офис, сломанный ублюдком,
    И попутное говно...
    Братья! Воровать - не шутка!
    Это подло и грешно!


    Раньше жил я сукой блядской,
    А теперь - свидетель Бог -
    Как виндовый диск пиратский
    Я в микроволновке жег!


    Как минуты три-четыре
    Он искрился и горел!
    А была бы дырка шире,
    Я б на хуй его надел!


    Блядь, ну посудите сами,
    Ведь какой же это срам -
    Лазить в Яндекс за ключами
    Для коммерческих программ!


    Чувствуешь себя гондоном,
    Чувствуешь себя пиздой,
    Сидя в офисе и дома
    Под ворованной виндой!


    Линукс - хочешь, да не спиздишь:
    У него открытый код.
    Софт любой - бери, что видишь,
    Пользуйся, и не ебёт!


    А того, кто под виндами,
    Обыщите, мудака, -
    Хоть пустяк, плагин к программе -
    Спизжено наверняка!


    Сразу в глаз ему: а ну-ка,
    Где лицензии, блядь, где?
    Все купил ли, байты, сука,
    Что хранятся на винте?


    Зря тебе индусы в штатах
    Все в болячках да заплатах
    Сочиняли сраный код?
    Купишь, сука! Не ебёт!


    Просто так в чумном бараке
    За компом на тощей сраке
    Провели китайцы дни?
    Деньги, пидарас, гони!


    Менеджер румяным членом
    Графики чертил по стенам -
    Чтобы ты, подонок, бля,
    Не отчислил ни рубля?


    Хоть продай талибам почки,
    Хоть останься без трусов,
    Но чтоб не было ни строчки,
    Спизженной у Майкрософт!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".