МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Небезпечний договір достави газу

06/05/2006 | hrushka
Стаття Carlos Pascual-а у Washington Post з 2-го червня під заголовком “Чорнобиля Наука – Державні брехні грозять його народу та його незалежності”.

http://www.washingtonpost.com/ac2/wp-dyn/NewsSearch?sb=-1&st=chernobyl%27s+lesson&x=11&y=9

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2006/06/01/AR2006060100875.html

Паскуал подає 5 точок з угоди достави потуги з Росії:
1. Договір не забезпечує країні сталі ціни після піврічча, ані не забезпечує установлення будучих цін без політичного впливу (в порівнанню з газовими договорами з Німеччиною та Франційов).
2. Россія не запевняє найменший об`єм доставки, щобільше, має застережений найбільший об`єм доставки; Росія рішає що вона бажає доставити.
3. Україна запевняє Росію доступ до своїх газових труб, однак Росія не зобов`язана платити за труби коли їх не вживає.
4. Ціна перевозу газу трубами закріплена для Росії на 5 років, без можливості піднести ціни, хоть ціна закупу газу Україною закріпленa тільки на 6 місяців.
5. Право перевозу як також оденоке право довозу дано новому підприємству, Рос-Укр-Енерґо, котре не має тілесниx ні торгівельних запасів, котрі можна`б схопити, коли`б те підприємство не дотрималось зобов`язань та котрого побудова власности є мрячна та має можливі зв`язки з влаштованим злочиньством.

Поради Паскуала:
1. України провідники мусять зірвати з менулою поведінкою хабарства та браку прозорості в зв`язку з доставою потуги. Україна повинна шукати міжнародну допомогу в розв`язку потрібної достави газу та технічну допомугу в перегляді існуючих договорів.
2. Европейська Спільнота та Сполучені Штати повинні займити Україну та Росію [з договором] заки перелом повстане та предложити готовість допомогти в правельних торгівельних переговорах до справедливого розташування.
3. Світовий Банок, EBRD [Банок Европи Перебудови та Розбудови] та двосторонні помічники повинні підтримати в Україні способи піднесення вжиток дієвої потуги та впровадити обов`язкові постанови котрі сприяють дійовість та прозорість в перевозі газу.
4. Коли Ґ-8 будуть розглядати безпеку потуги в своїх червневих нарадах, то прозорість торгівельних побудов, власніть, та доставляюче приведення, як також справедливе змагання та доступ до побудови перевозу, повинні бути основним предметом. Росія повинна вітати такі розмови будучи в її довготривалі користі.

Моя особиста заувага була`б підкреслити другу точку порад, себто: Україна мусить шукати міжнародну технічну допомугу в перегляді існуючих договорів та потвердження змінених!

PS Провідники України та кожної держави мусять зірвати хабарство та брак прозорості в усіх справах!

Відповіді

  • 2006.06.05 | jz99

    Карлос Паскуаль явно симпатизував Україні, коли був послом тут

    Навіть якось був на концерті Марійки Бурмаки :) Сидів просто в залі, не у VIP-схованках. І було видно, що той спів йому не для протоколу, а для душі.

    Для нас нічого нового Паскуаль не сказав, та й на Заході все добре відомо без нього... Але він дипломат, я сприймаю його статтю (саме зараз) як сигнал. Кому? Новому Прем’єру. Причина? Див. сабж :)

    Але невже він вважає, що можна Кремль переграти на газі? Мені не віриться :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.05 | hrushka

      Перший крок до невдачі є сумнів

      Коли будем сумніватись в наших зусиллях, то ніколи нічого не осягнемо. Росія може дорівнює Америці, однак світ більший за обох. Доки можем тремати олівець в руках, не сміємо сумніватись в наших можливих осягненнях. Менувшена вказала в багатьох випадках, що не знати які добрі можливості щонебуть осягнути провалювались, коли суспільство не піддержало справу; в протилежних випадках, віддана горстка людей протиставлячись великим знемогам, осягала мету. Не залежно який сильний противник, однак народам не подобається несправедлива, використовуюча торгівля чи договір.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.06 | hrushka

        Re: Перший крок до невдачі є сумнів

        Відповідно подати лист Івана Юзича тут, бо цікаві ta коресні повідомлення легко переочити.

        >Чи потрібні божевільні в НАТО?<

        >На пошту Майдану прийшов цікавий лист від двічі натівця: українця, якого розпад СРСР застав у Литві, там його "захопило" НАТО, а потім він переїхав жити у базову країну Альянсу - Канаду.<

        >"Я ніколи не жив у незалежній Україні і не хочу втручатися у її внутрішні справи або когось агітувати. Але, якщо повірити, що антиНАТОвські коментарі пишуться українським народом – муситиму визнати, що народ збожеволів (чи потрібен був би такий у НАТО?)<

        >Постійно спілкуюся – через е-мейл, телефон, переговорні Інтернет-програми – з чисельними друзями з Литви. Співрозмовники – люди переважно середнього віку і класу, політично не дуже заангажовані. Ні від кого з них не чув про НАТО поганого слова. Навпаки – дорікання Заходові, що той надто повільно інтегрує Прибалтику. Коли хтось із Литви з’їздить на Україну, повертається в шоці – наскільки жалюгідно проживає там більшість населення. Стартували прибалтійські республіки на початку 90-х з гірших, аніж Україна, економічних умов – у них куди слабші природні ресурси і промисловість. Досягли кращого життя за рахунок переорієнтації на Захід"<

        Повний текст листа Івана Юзича читайте тут:
        URL: http://maidan.org.ua/static/lysty/1149612730.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".