МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ідея пропорційних виборів зазанала в україні повного краху

06/07/2006 | catko
повністю пропорційні вибори це здається ідея мороза/спу як і парламентська республіка?
так от - в україні ідеї спу не відбулись однозначно.
спочатку на місцях коли депутати почали блокуватись як їм хочеться і з ким хочеться і перемішуючись між фракціями та створюючи свої власні.
тепер у вр - коли дійшли до того що треба йти тим самим шляхом - чхати на партії і поштучно збирати депутатів у більшість.
а партійні боси зараз рвуть собі волосся на голові і не тільки бо повністю втрачають контроль на своїми депами - спочатку місцевими тепер і вр. та й самі партії коляться і розвалюються як карткові будинки якими вони по суті і є.
що маємо в результаті - вибори партійні, а от рулити все одно будуть окремі клани. тобто сам інститут партії себе дискредитував бо в такій ситуації партія це просто ширма за якою ховаються одіозні прізвища і зовсім не механізм коли "політична сила бере на себе відповідальність" за хоч щось.

Відповіді

  • 2006.06.07 | Предсказамус

    Идея или политики?

  • 2006.06.07 | catko

    саме ідея. в україну ж не з місяця політиків навезли

    ті політики є продукт українського суспільства яке не сприйняло ідею партійності політики.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.07 | Предсказамус

      Не согласен

      catko пише:
      > ті політики є продукт українського суспільства яке не сприйняло ідею партійності політики.
      Эти политики - продукт 70 лет совка и 15 лет номенклатурно-криминальной системы управления. Причем тут общество?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.07 | Albes

        Политики растут из общества

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.07 | Предсказамус

          Из одного и того же общества разные люди растут

      • 2006.06.07 | catko

        при тому.політика- дзеркало суспільства.як і культура, економіка

  • 2006.06.07 | Volodymir

    проект не починати, не пересвідчившись (,) що кадри вирішують

    Ну типа якщо хочеш узнати, як їжаки кохаються, ручки треба спочатку постуляти та подивитися - чи буде так, як хочеться, проти законів топології, сопромату та імперіалістичної проститутки кібернетики, а вже потім позитивним правом із легистськими наворотами займатися.
    Так було із ідеєю комунізьма, так є і з рехформою Мороза.
    Проблему із економістами у своїй команді з 95-го Мороз трохи дійсно порішав, не його то заслуга, та і не знаю, добре то це чи погано: спайка торгівельного таланту із соціалістичними ідеями, а от із розумінням теорії держави гірше, бо юристи-мільйонери скоріше використовують таких як Мороз, ніж мати соціалістичний бізнес.
    Взагалі витончена та бездоганна модель не запорука ще успіху, та не розумію, як Мороз хотів щоб у нього все вийшло пристойно із тієї юридичної фігні із пробоями логіки та формальними порушеннями ст. 8 (бо право не є законом, і є первинним від поняття держави, а законом є тільки те, що «народ український схвалив і ухвалив», а акти ВС і Президента мають силу тільки тому, що вони самі діють на основі Конституції та заради її виконання, от :) ), і уся та концептуальна мішанина на поганій юридичній мові зветься гордо політреформою. Чи Мороз вважав, мабуть, що партій буде тільки одна-дві (його та комуністів). Про те, як буває реально, боюся Морозу поясняти не треба – сам він не раз мав ситуацію коли підписував як би одне, а потім на кримінальну справу то тягнуло – бо реально вороги не сплять, спотворити ідеї прагнуть.
    Читаю ст. 36 частину 1 (можна подумати і над п'ятою), і не розумію чому частина 2 повинна обмежувати форми народовладдя процедурами, бо не очевидно мені, чому політичні партії, які просто сприяють формуванню і вираженню політичної волі громадян, беруть участь у виборах, є єдиною формою об'єднання, що забезпечує задоволення політичних (економічних, соціальних, культурних та інших) інтересів громадян шляхом узурпації формування законодавчої гилки влади.
    Взагалі, на тлі оцієї дурні не треба видумувати чогось нового. Не працює політ реформа? Розкриваємо брошурку американських політтехнологів для загального використання на тубільних територіях, і знаходимо поради Ющенку (не сочиняю, ей-Бо):
    а) не відступай від принципа;
    б) грай на полі політичних супротивників (розділяй із умом);
    в) реформуй власну партію;
    ґ) використовуй нові технології;
    г) мобілізуй народ у часи випробувань.

    Найбільш важливіший п. в), імхо, назрів і повинен бути доручений Daddy :)
    PS. До речі, серед солідористів були непогані класики теорії і практики права та держави.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".