Чи варто купляти землю?
06/21/2006 | Pavlovich
Вітаю шановне товариство.
Я знаю що багато хто з вас голосував за соціалістів, і підтримує соціалістичну ідеологію, а відтак – проти продажу землі. Але ж навіть за УРСР право власності землі передбачає придбання її, тобто сплату коштів. Сьогодні квартири, садиби та земельні ділянки вільно продаються та купуються.
Ото ж і питання – що означає заборона на купівлю-продаж землі?
Я знаю що багато хто з вас голосував за соціалістів, і підтримує соціалістичну ідеологію, а відтак – проти продажу землі. Але ж навіть за УРСР право власності землі передбачає придбання її, тобто сплату коштів. Сьогодні квартири, садиби та земельні ділянки вільно продаються та купуються.
Ото ж і питання – що означає заборона на купівлю-продаж землі?
Відповіді
2006.06.21 | saha
Re: Чи варто купляти землю?
Почнемо з того що не заборона, а мораторій.І не на всі земельні участки а тільки на сільськогосподарьського призначення, тобто поля на яких сіють, сажають .
Мораторій до приведення в порядок законодавства про землю і проскладення кадастру(реєстру) землі.
Все це робиться щоб задурно її не скупили як ваучери.
Тут є і плюси і мінуси, наданий момент мораторій потрібний але він дуже погано впливає на розвиток с/г. І нова ВР повинна якнайшвидше прийняти відповідні закони.
2006.06.21 | BROTHER
Продавати чи ні, ось в чому питання...
Ви всі мабудь здогадуєтесь, яким чином заробили гроші більшість з наших мільонерів та мільярдерів. Спочатку пан, потім більшовицька влада не давали людям заробляти реальні гроші, тримали народ у злиднях. Радянська влада не давала змоги чесною працею заробити такі гроші, які зараз мають наші багатії. Українські закони не дуже відрізнялися від радянських у цьому питанні. Спочатку верхівка та різні злодії за допомогою корумпованої верхівки розтаскали українську промисловість за безцінь, нажили купу грошей на різних пільгах, які вони самі собі дали, незаконних поставках цигарок, горілки, металів, махінації з нафтою, газом, зброєю - ось неповний список засобів, за допомогою яких українські багатії заробили свої великі гроші. А тепер вони скуплять ще й землю? А ми та наші предки, як робили на пана, так і залишимось ні з чим. Поприїздять закордонні мільярдери, в них грошей купа, піднімуть ціну на нашу землю, і ми знову залишимось батраками на нашій землі.Спочатку подвійна система цінностей зробила так, що чесні люди нічого не мали, а брехуни та шахраї накопичували скарби, а зараз вони бажають легалізувати свої нечесні гроші, та ще й на віки вічні зробити нас жебраками на нашій власній Батьківщині?!
Чув історію про хлопця, який за допомогою ексклюзивних ліцензій, які йому в обхід українських законів та за допомогою якихось вигаданих пільг надав ще Юхим Звягільський. Хлопець та його партнери заробили мільони долярів, купували собі гелікаптери, іномарки, квартири... Та врешті решт за допомогою інших "завягільских" хлопец купив собі ковгосп чи радгосп. Як він це зробив, за допомогою яких угод та законів, я не знаю, але землю вже вони мають, залишилось тільки папери законні зробити.
2006.06.21 | saha
Так отож
Яж писав продавати чи не продавати палка двох кінців.Вигоди від продавати
- земля стане товаром і під заставу можна буде брати довгострокові кредити, а не так як зараз під великі відсодки і тілки до збору врожаю(віддавати треба якраз в той момент коли ціна на зерно чи цукор найменша , а щоб це побороти потрібні довгострокові кредити)
- зявиться ефективний власник(наразі дуеж багато землі просот не обробляєтсья не вигідно)
негативи
- можливий варіант скупки землі задешево(єдиний варіант це нормальні закони про ринок землі, щоб навіть якщо хотів чівак продати дешево щоб не зміг наприклад попервах вказати мінімальні ціну або державі самій виходить на ринок і якщо задешево то викупати)
Але ще одне скажу.
Я в селі досить часто буваю і скажу таку історію.
Дуже багато старих людей в селі мають пай.
Дітей в них немає, чи далеко, чи не допомогають і старі люди кинуті на призволяще. свій пай вони сдають за 100-200$ в аренду за рік.
хоча реальна вартість його близько 10 - 12 тис$(3-4 тис ; за гектар).
Цим людям залишилося жити 2,3 максимум 5 років. Все життя вони тяжко працювали. Зараз вони моглиб продати цю землю та спокійно дожити свою старість. А от так якщо помруть, а в багатьох чи немає дітей, чи може і в якійсь іншій країні. Земля буде не успадкована і відійде до сільської ради, а там уже їїі поділять(можете не сумніватися попаде вона кому треба). Доречі успадкувати землю не так то й дешево як здається на перший погляд. Так що деяку замлю навіть нащадки не зможуть нормально успадкувати і знову її поділять по "совісті" в залежності від того якак в кого совість.
2006.06.21 | jurij
Re:земля
Як це не тривіально звучить, але земля - останній на тепер ресурс України. Мене трохи дивує, що не має досьогодні масивного наступу іноземного капіталу в цій галузі, як це сталося в промисловості. Агенти впливу, економічні лобісти корпорацій в уряді та ін. структурах в останній час діють мляво (?), можливо нафтогазова сфера тепер в першу чергу, вона приносить надприбутки?