МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ю.Тимошенко не будет премьером. - А.Баранивский (/)

06/29/2006 | alx_1904
"У меня нет такой информации, что Ю.Тимошенко будет премьер-министром Украины. Напротив, у меня есть информация, что она не будет премьером", - заявил министр аграрной политики Александр Баранивский. Он также отметил, что по его мнению, село не выдержит второго премьерства Ю.Тимошенко, и только в этом случае он не останется на посту министра аграрной политики. Ю.Тимошенко, по его мнению, несет персональную ответственность за кризисы, которые были в прошлом году: сахарный, мясной, зерновой. "С другими премьерами, понимающими проблемы села, я готов работать", - добавил А.Баранивский.

http://www.rbc.ua/rus/newsline/2006/06/29/101825.shtml

Відповіді

  • 2006.06.29 | Чучхе

    Неважко здогадатися: адже посада Б-ського не увійшла в квоту СПУ

    alx_1904 пише:
    > - заявил министр аграрной политики Александр Баранивский. Он также отметил, что по его мнению, село не выдержит второго премьерства Ю.Тимошенко, и только в этом случае он не останется на посту министра аграрной политики.

    Звичайно, уже новий міністр узгоджений

    >Ю.Тимошенко, по его мнению, несет персональную ответственность за кризисы, которые были в прошлом году: сахарный, мясной, зерновой. "С другими премьерами, понимающими проблемы села, я готов работать", - добавил А.Баранивский.

    Цікаво, що про молочну, м"ясну, массандрівську та інші кризи створені за час власного "міністерства" Баранівський скромно промовчав
  • 2006.06.29 | ОРИШКА

    Re: Ю.Тимошенко не будет премьером. - А.Баранивский (/)

    Кто-нибудь, в конце-концов, может внятно объяснить причины, ход и цель т.н. "кризисов Тимошенко"?
    Как можно оставить без грамотного анализа все что случилось с сахаром, мясом, бензином? Были какие-то робкие зарисовки, рычащие наезды, а где научные работы? Где правда, брат? Кому выгодны бурчания и вяки из-под полы? Фуры с сахаром на ночной луганской таможне были?
    В конце-концов, ЮВТ - вероятный лидер страны, ее действия должны быть под увеличительным стеклом. Почему не было серьезных круглых столов на ТВ с цифрами и фактами аналогиями и анализом?
    Я пыталась разобраться сама - лопатила всю инфу - мне показалось, что очевидными, все-таки, были палки в колеса. Но я не спец, а спецы выражались невнятно.
    Хочу знать правду. Имею право!

    А Баранивському - все равно не верю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.29 | Николай Чернигов

      Зачем Вам спецы?

      ОРИШКА пише:
      > Я пыталась разобраться сама - лопатила всю инфу - мне показалось, что очевидными, все-таки, были палки в колеса. Но я не спец, а спецы выражались невнятно.

      Вы уже сделали выводы. Зачем Вам словоблудие "спецов"?

      > Хочу знать правду. Имею право!

      Вы ее уже знаете.
    • 2006.06.29 | Мінор

      Стаття за 2005 р: "Цукровий скандал і невідомі лобісти..."(/)

      Графік у статті видно за лінком:
      http://rep-ua.com/182.html


      Цукровий скандал і невідомі лобісти – хто стоїть за новим підвищенням цін?


      Міністр економіки не йде на компроміси
      Міністерство економіки вдруге стає у центрі скандалу пов‘язаного зі звинуваченнями у лобізмі членів кабінету Юлії Тимошенко.


      Але якщо першого разу основна боротьба точилася здебільшого в кулуарах, а в пресу потрапляли готові рішення про призупинення реекспорту нафти, то цього разу, на радість ЗМІ, все відбувається гласно, на очах здивованої публіки.

      На прес-конференції у вівторок міністр економіки оприлюднив дані про динаміку зміни цін на цукор за останні три року. «Як ви бачите з таблиці у 2003 році існував механізм тарифних квот на імпортний цукор - пояснював він, - тому навіть під час літнього підвищення попиту - ціну цукру вдавалося збити». Наступний графік 2004 року і сплеск ціни на початку липня Терьохін пояснює тим, що минулого року уряд втратив такі механізми. Захмарний стрибок цін на цукор цього року, який ілюструє верхня лінія, міністр економіки коментує, згадуючи відмову парламенту дозволити Держрезерву закупити імпортний цукор-сирець.



      Як виявилось, починаючи від квітня, дискусія про необхідність таких превентивних заходів, тривала на засіданнях кабінету міністрів. Терьохін признався, що наразився на справжній спротив «одного з колег-міністрів». На закид Баранівського, що міністр економіки лобіює інтереси цукровиробників і, мовляв, отримає 150 мільйонів доларів, він відповів з усмішкою, мовляв, закупи мали відбуватись відкрито Держрезервом безпосередньо у іноземних продавців.

      «Ми можемо знову повернутися до адміністрування <ціни> , але тоді на ринку може виникнути дефіцит, - пояснює свою позицію Терьохін, - Ми можемо через сірі зони завезти кілька 20 000-ничків..., але востаннє це робили при Лазаренку». Тому уряд відмовився щось робити і буде чекати на новий врожай цукрового буряку, який, до слова, і торік був чималенький.

      «Взагалі не існує жодної ринкової причини, чому ціна цукру має зростати, - пояснював мені напівпошепки один із радників міністра економіки, який на прес-конференції опинився поруч, - На складах посередників - цукру повно, вартість складських послуг не зросла, ось-ось буде новий врожай» «Хто ж ці посередники?!» - не витримуючи перебиваю я. «От хай Міністр скаже», - одразу осідає чиновник, - «Я не маю права коментувати».

      Однак, з відповіді Терьохіна виходить, що не має права коментувати і він. Театрально стишивши голос, Міністр заявив про таємничі «шість цукрових компаній», які спільно монополізували ринок і тепер диктують ціну. Звідки такі секрети, - подумалося мені, і я почав гарячково шукати інформації у статистичних даних про зростання виробництв, пов‘язаних зі спонсорами нової влади.

      Перше, що кидається в очі – це падіння сталеливарної промисловості. І хоч вона належить опонентам влади, Пінчуку та Ахметову, звісно ж за словами міністра економіки, причина тут виключно у «несприятливій кон‘юнктурі на зовнішньому ринку», де погано купують український метал. Щоправда на фоні падіння виробництва сталі зростає видобуток залізної руди, яка йде закордон, - але то, мабуть, виключно через недолугість у питаннях кон‘юнктури непоінформованих закордонних покупців. Про те, що Ахметов може переносити виробництво сталі в Гуту Ченстохову, на продукцію якої не поширюється імпортна квота ЄС, міністр не говорив.

      Як промовчав він і про нечуване зростання шоколадного виробництва на 19,9% за перше півріччя 2005 року. І справді, навіщо ж того Порошенка зайвий раз дратувати, адже він привселюдно сказав, що не має до шоколадного виробництва жодного стосунку. Ну як от до Верховної Ради, про звільнення з якої подав заяву...

      Єдине, що вдалося витягти чи не щипцями допитливим журналістам з міністра економіки – це те, що шість компаній, які диктують усій країні гірку ціну на солодкий цукор об‘єднані до однієї асоціації і та асоціація має свій сайт. Після цієї фрази Сергій Терьохін, пославшись на реальну зайнятість, залишив незадоволених журналістів і за словами його помічників - пішов на нараду до Тимошенко. Принаймні всі журналісти бачили, як він, поспішаючи, виходив із залу.

      Залишившись без підказки Міністра, ми звернулися за допомогою до пошукових мереж. Недовгий пошук у Інтернеті вивів нас на «Національну асоціацію виробників України «Укрцукор». Асоціація у свою чергу входить до «Національної Аграрної Конфедерації», якою керує Леонід Козаченко. Так ми прийшли до першого відомого високопоставленого політика, який свого часу був радником прем‘єр-міністра Анатолія Кінаха і водночас, є одним із засновників УСПП. Якщо ж врахувати його теперішню роботу, то стає зрозумілим і те небажання говорити прізвище і навіть назвати шлях пошуку, який може вивести на високопоставленого лобіста. Адже за сучасної влади Леонід Козаченко є радником Президента України Віктора Ющенка, причому радником, як розповідають, вкрай негативно налаштованим щодо дій уряду Тимошенко.

      Тим часом міністр АПК кидає публічні звинувачення міністру економіки, голова СПУ нагадує про кораблі з цукром-сирцем на рейді Одеси, Прем‘єр-міністр при депутатах обіцяє принципову розмову міністру АПК у присутності Президента. А цукор - дорожчає. Скандал живе по своїм сценічним законам.

      Тільки от хто ж ляльковод?


      Віктор Ткачук
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.29 | Мінор

        Тимошенко обіцяє: ціни впадуть. Баранівський каже про смерть (/)

        Тимошенко обіцяє дешевий цукор (05 серпня, 09:26)


        Скандальна "солодка тема" розвивається своїм порядком. Юлія Тимошенко пообіцяла - ціни на цукор впадуть. Міністр аграрної політики переконаний - якщо це і станеться, то лише за рахунок похорон усієї цукрової галузі.

        Юлія Тимошенко обіцяє, що ціни на цукор нормалізуються і повернуться на квітневу межу. Тоді кілограм коштував 3 гривні 20 копійок. Нинішня ціна - 5 гривень, піковою ціна була в середині липня - 7 гривень кілограм.


        Свій оптимізм прем'єр пояснює ухваленими урядом документами, повідомляє "5 канал". Ці постанови враховують інтереси і споживача, і виробника, каже вона. Але не називає кількості цукру-сирцю, який завезуть в Украну. Єдина інформація - його буде менше, ніж у попередні роки. Прибутки ж від цієї операції підуть на створення цукрових запасів. За словами прем'єра, у попередні роки цукрову стабільність підтримували завдяки парламентським постановам про додаткове завезення цукру.


        Єдиний урядовець, який проти оптимістичних цукрових документів - міністр аграрної політики Олександр Баранівський. У минулі роки цей депутат теж голосував за завезення значно більших обсягів цукру-сирцю,- обурюється Тимошенко. Сам Баранівський це заперечує, хоча не виключає, що проголосувати могла ... його картка. На оптимістичних цукрових заявах можна отримати політичні дивіденди, каже Баранівський. Втім Юлія Тимошенко переконана, що критика її дій спричинена лише бажанням певних політиків принизити уряд.


        І-Репортер

        http://rep-ua.com/41.html
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.29 | Мінор

          Отож, ціни таки падають, а цукрова галузь - живе! (/)

          04 вересня, 13:20

          На київських ринках цукор по 3,5 грн/кг. Чому ж мовчить Баранівський?


          Ціна на цукор у мішках на київських ринках зупинилися на позначці 3,5 грн/кг. При цьому, торгівці стверджують, що цукор від нового врожаю ще не надходив і буде не раніше початку жовтня. Таким чином у пік сезону, коли багато мешканців міст та сіл роблять консерви та варення на зиму, цукор вже не коштує більше 5 гривень, як це було до приходу кораблів з цукровим тросником.

          Раніше міністр АПК Олександр Баранівський стверджував, що завезенення іноземного цукру-сирцю є шкідливим для України і вигідне виключно кільком імпортерам. Він попереджав, що на рейді Одеси уже стоять пароплави з цукром-сирцем, який надійде до України в переддень появи власного цукру, ціна на який впаде вже у вересні. Водночас, міністр АПК не пояснив чому відбудеться падіння цін на солодкий продукт, при тому, що попит на нього у вересні залишиться високим, а пропозиція без іноземного сирцю, не збільшилася б.


          І-РЕПОРТЕР

          http://rep-ua.com/3988.html
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.29 | Мінор

            Висновок про "Баранівський" - Бог шельму метит!

          • 2006.06.29 | Чучхе

            Ні фіга не живе. Саливонківський завод вже стоїть

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.06.29 | Мінор

              І добив його імпортний цукор-сирець?

              Чи застаріле устаткування, невдалий менеджмент, апетити власників?
              Моя дружина до вагітності керувала департаментом маркетингу і реклами у відомій компанії, якій належав і цукровий завод. Той цукор - надприбуткова річ виявляється! Один цукровий заводик тримав на собі всю корпорацію в несезон.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.06.29 | Мінор

                З іншого боку у ВРУ мені дали аналітичну записку

                про стан цукрової галузі. Дві третини існуючих тепер заводів збудовані... до Жовтневої революції. На половині з них, крім парової машини, нічого не змінилося! Все страшенно застаріле. Інвестицій за часів СРСР у модернізацію майже не було, а тепер і поготів.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.06.30 | Пані

                  Re: З іншого боку у ВРУ мені дали аналітичну записку

                  Мінор пише:
                  > про стан цукрової галузі. Дві третини існуючих тепер заводів збудовані... до Жовтневої революції. На половині з них, крім парової машини, нічого не змінилося! Все страшенно застаріле. Інвестицій за часів СРСР у модернізацію майже не було, а тепер і поготів.

                  Всім бажаючим подивитися на таке запрошую на Пархомівський цукровий завод в Краснокутському районі Харковської області.

                  До речі більшість таких заводів зараз приватихована за копійки (буквально). Цей згаданий завод - за сотню тисяч гривень максимум (це я про всяк випадок завищила цифру, щоб не помилитися часом. Мені пригадується цифра 50 тисяч).
                • 2006.06.30 | Чучхе

                  Деражнянський запвод свого часу був самий сучасний

                  Це не завадило його попиляти на метал. І, думаю, вина в тому саме держави, бо цукор вживають всі, як, наприклад, і горілку, але горілчані заводи процвітають, а цукрової промисловости в Україні вже практично нема
            • 2006.06.29 | один_козак

              Не Саливонківський, а Саливінківський!

              От капость! Це колись "переписали" назву на російський манір, а тепер так і називають "вон"юче...

              То я не на вас злюся, не подумайте. ;)
    • 2006.06.29 | один_козак

      Re:

      ОРИШКА пише:
      > Кто-нибудь, в конце-концов, может внятно объяснить причины, ход и цель т.н. "кризисов Тимошенко"?
      > Как можно оставить без грамотного анализа все что случилось с сахаром, мясом, бензином? Были какие-то робкие зарисовки, рычащие наезды, а где научные работы? Где правда, брат? Кому выгодны бурчания и вяки из-под полы? Фуры с сахаром на ночной луганской таможне были?

      Грамотный анализ нужен тогда, когда хочешь наладить дело, а не тогда, когда хочешь кого-то очернить или обелить. Поэтому вы и слышите вяки вместо внятных ответов. Анализы есть. Но искать их надо не в общественно-политических изданиях, а у агентств, которые обслуживают бизнес и получают деньги з достоверную и полезную в хозяйстве информацию. Хотя и они не свободны от угрозы принуждения к "замолаживанию" публики.

      > Я пыталась разобраться сама - лопатила всю инфу - мне показалось, что очевидными, все-таки, были палки в колеса. Но я не спец, а спецы выражались невнятно.

      Правильно показалось. Я не в восторге от Юли как лица, регулирующего экономику, но валят на неё все, что можно. Были ее ошибки, была вина тех же социалистов, а была вина прежних лет. Например, поголовье скота уменьшалось несколько лет подряд при Кравчуке, Кучме и других всяких. Юля не может нарожать бычков и свиней. Особенно в нужном количестве и за 3-6 месяцев. На это нужны снова годы и благоприятное сочетание факторов. Вот на благоприятное сочетание премьер может влиять. В определенных пределах. Но результат сегодня на завтра не возможен.

      Помните, как Янукович заставлял цены на базарах переписывать? Томущо(с) "а шо делать?.." Юле досталось то же самое, но в еще ухудшенном виде.
      По бензину - или цена, или наличие. Есть мировая конъюнктура и "любовь" к оранжевой Украины со стороны нашего с_тра...гического "партнёра" - России. Юля пыталась сделать невозможное. Оттого порой выглядела чудаковато. Но альтернативой ее нерыночным методам было одно - внушительный рост цен на топливо и все, в чем цена топлива учтена.

      Сахара из одного только буряка у нас давно не производилось. Тростник (сахар-сырец) завозят каждый год. Чтоб сахзаводы не стояли, когда весь буряк уже переработан. И правильно делают. Пока, во всяком случае. Иначе под лозунгом защиты одной группы отечественного производителя (свекловодов) делается вред другим группам отечественных производителей - сахароварам и отраслям, использующим сахар как сырье. А также, естественно, тем, кто пьет чай с сахаром или конфетами. И завозить сырец надо вовремя. Если завезти его поздновато, то удар приходится уже и по свекловодам. Потому, что сбивает цены на сырье, которое последним как раз пришло время продавать.

      > Хочу знать правду. Имею право!

      Могу насыпать ссылок, чтобы вы могли проверить мои выводы. Только из бесплатных источников выуживать эти данные неэффективно. И опять перепроверять прийдется. Но кое-что можно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.29 | BIO

        Сладкая дорожка сахарного "кризиса"

        привела нас на Одесщину, где на трижды проклятом прошлогоднем
        сырце опять анонимные буратинки СЕГОДНЯ наваривают новый
        гешефт. Как только этот халявный сырец кончится - так Юлю
        в премьеры и задвинут снова - добывать стране(вычеркнуто)
        белое золото для криминальных бизнеспреференций.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.29 | ОРИШКА

          Спасибо, други, линков у меня и самой

          хватает. Образование, КСЖЛН, не то. Но я за ЮВТ не сердцем голосовала, я огромное кол-во инфы переварила, и только после этого с холодной головой питички ставила. Показалось, что есть еще в украине такая профессия - вредители. Даже доказывать, наверное, смогу, но обломаюсь об первого же спеца. Помню, как рвал и метал Немцов, хотя по сути ничего не говорил. Помню, как тут SpokusXalepniy(каэцца), разразился красивым эссе об эконом.политике Рузвельта, и его заметки утвердили меня в моем выборе. Помню отдельные попытки разобраться, и сплошное рычание вместо анализа со стороны поклонников любодрузів типа Tomcat.

          А ЮВТ, КСЖЛН, не снизошла до организации всестороннего анализа ее эконом.деятельности, хотя,имхо, это увеличило бы ряды ее сторонников. Нужна грамотная информполитика. А так я даже не знаю, кому из экономистов в Украине можно верить. Молчат, по бурьянам попрятались. Отдельные голоса в УП, ЗН, даже на Обозе погоды не делали - полемики не было, а монологи в таком деле - козьи потягушки в пользу бедных.

          Короче, ЮВТ, если вы читаете - примите к сведению.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.29 | один_козак

            До речі, про інформ. політику.

            Одне з найбільших негативних вражень від помаранчевої влади я отримав через її якесь незрозуміле гребування пропагандою та зв'язками з громадськістю. Може, воно тим і пояснюється, що з початку 2005 року почалася зовсім нездорова конкуренція в лавах союзників? Справа в тому, що кожному, хто хоч більш-менш обізнаний з економікою було очевидно, що керувати країною та показувати виборцю якісь симпатичні досягнення після виборів 2004 буде дуже тяжко.
            Це тупість - стоїчно витягувати економічні показники в умовах, коли те, що подобається, коли воно високе, тяжіє вниз, а те що добре, коли мале - преться вгору. Бо такі були об'єктивні обставини. Ясно, що цифрами країну не нагодуєш. Але глупо ставати в позу скромного, коли людям ПОЯСНЮВАТИ треба, що до чого, щоб дістати в результаті таке необхідне їхнє терпіння й розуміння.
            Це ще щастя. що помаранчеві хоч на такі результати на парламентських виборах спромоглися.


            ОРИШКА пише:
            > Помню, как рвал и метал Немцов, хотя по сути ничего не говорил.

            А она ИДЕОЛОГИЧЕСКИ не права была как премьер рыночной страны. Она на Лукашенко в этом похожа. И на Януковича, к стати. Я ожидал от оранжевого правительства другого начала. Ожидал, что это будет что-то больше похоже на либеральную позицию Ющенко. А Юля начала воротиь как комиссар.))) Но осуждать ее в тех условиях я бы не стал.

            > А ЮВТ, КСЖЛН, не снизошла до организации всестороннего анализа ее эконом.деятельности, хотя,имхо, это увеличило бы ряды ее сторонников. Нужна грамотная информполитика.

            О!

            > А так я даже не знаю, кому из экономистов в Украине можно верить. Молчат, по бурьянам попрятались. Отдельные голоса в УП, ЗН, даже на Обозе погоды не делали - полемики не было, а монологи в таком деле - козьи потягушки в пользу бедных.
            >
            > Короче, ЮВТ, если вы читаете - примите к сведению.

            То напишіть їй на її сайт або на "Ідеальну країну".
        • 2006.06.29 | ОРИШКА

          Re: Сладкая дорожка сахарного "кризиса"

          А можете выдать на-гора? Пусть Родина знает своих героев.
        • 2006.06.29 | один_козак

          Що це було?

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.29 | ОРИШКА

            Re: Що це було?

            один_козак,

            якщо це питання - мені, то я відреагувала на ремарку ВІО.

            Про інформполітику. Прийшла я на "Майдан" з воплями про саме ці негаразди. Зрозуміла, що воплі-воплями, а потрібні професіонали. Сайт ЮВТ, чесно кажучи, мені не подобається. Не мій формат.

            Краще "Майдана" не бачила, хоча побувала на багатьох, а ознайомилась, мабуть, з усіма українськими політфорумами. Цей - найрозумніший.
            Dixi. :-)
  • 2006.06.29 | Koala

    Баранівський не буде міністром - я (с)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".