МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Президент запрошує до столу

07/02/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Текст радіозвернення Віктора Ющенка 01.07.06.

Шановні співвітчизники!

Дорога українська громадо!

Цього тижня ми відсвяткували перший ювілей Конституції України.

Акт ухвалення Основного закону став важливим кроком на шляху до демократії. Конституція 1996 року визнана однією з найбільш демократичних у світі.

Багато українців пам’ятають ніч на 28 червня 1996 року. Ухвалена тоді Конституція стала результатом копіткої багатолітньої роботи, складних дискусій та обговорень, і власне кажучи, розумного компромісу. 28 червня в українському парламенті перемогли мудрість, патріотизм та національний інтерес.

Ті самі мудрість, патріотизм та відповідальність за Україну сьогодні як ніколи потрібні українським політикам.

Десяту річницю української Конституції країна зустріла без Конституційного Суду, без дієздатного парламенту і нового уряду. Відповідальність за це лежить виключно на депутатах нової Верховної Ради, на лідерах партій та блоків, через недалекоглядну позицію яких заблоковано роботу парламенту.

Прикро, що нова Верховна Рада починає свою діяльність з конфронтації, що призвела до серйозної парламентської кризи. Боляче, що новообрані депутати дають привід суспільству і світу обговорювати їх безвідповідальність і непримиримість. Приводу для блокування залу немає. І в цьому виснажливому протистоянні не буде переможців. Бо щодня через таку політику втрачає Україна. Найкращий спосіб у політиці вирішувати складні питання – це сідати за стіл переговорів.

Тому я, як Президент України, ініціюю проведення 3 липня, в понеділок, політичного круглого столу за участю парламентської більшості й опозиції. Під час цього заходу будуть обговорені питання, пов’язані з парламентською кризою і відновленням роботи українського парламенту.

Конституція України чітко визначає терміни, протягом яких має бути сформовано парламентську коаліцію і новий уряд. Уряд, який повинен взяти на себе відповідальність за соціально-економічні реформи. Кожен день зволікання з формуванням керівництва Верховної Ради і Кабінету міністрів – це втрачені можливості для країни, її економіки, врешті-решт, її іміджу. Країна стоїть на порозі жнив, на часі – підготовка до опалювального сезону, дискусія щодо бюджету-2007. На порядку денному – тема енергетичної безпеки, переговори з постачання енергоносіїв. Вирішення цих складних і важливих завдань – відповідальність всіх політиків, уряду, парламентських комітетів.

Наголошую, можна бути в опозиції до влади, але не можна бути в опозиції до країни. А сьогоднішня позиція тих, хто блокує роботу парламенту, б’є саме по Україні. І виборці це добре розуміють.

Я чекаю від коаліції подання кандидатури прем’єр-міністра, внесеного у визначеному Конституцією і регламентом порядку.

Ще раз наголошую – повторних виборів не буде! Це занадто дороге задоволення для країни і неадекватна ціна амбіцій деяких політиків.

Влада – законодавча і виконавча, центральна і на місцях – кожною своєю дією повинна демонструвати повагу до Основного закону.

Конституція дала нашій країні наступне.

Перше. Президент, парламент, уряд, інші органи влади отримали повноваження, в межах яких вони повинні працювати. Влада несе відповідальність перед українським народом, перед кожним громадянином за свою роботу. І тому місячна бездіяльність парламенту – це відповідальність кожного із 450 народних депутатів.

Я звертаюся до кожного парламентарія – спонукайте ваших лідерів сісти за стіл переговорів. Досить протистоянь! Будьте мудрими.

Друге. Конституція гарантувала захист прав і свобод громадян. Кожен громадянин України має право на достойне життя, на працю і її гідну оплату, на освіту і медицину, право на житло. Влада повинна забезпечити ці конституційні права громадян.

Третє. Конституція закріпила територіальну цілісність і недоторканність українських кордонів і земель. Україна – єдина! І кожен політик, кожен громадянин повинен відстоювати її суверенітет.

Четверте. Прийняття Конституції позитивно сприяло ходу реформ. За десять років реальні доходи населення зросли втричі. Реальна заробітна плата – удвічі. Сім мільйонів селян стали власниками і господарями на землі. Однолітком Конституції стала грошова реформа. За нею з’явилась стабільна українська гривня.

П’яте. Конституція підтвердила – Україна дотримується норм і принципів міжнародного права. Щодня Україна доводить найближчим сусідам, усьому світові, що вона – надійний партнер, який виконує взяті на себе зобов’язання.

Для мене як Президента важливо, щоб кожен громадянин поважав закон і його дотримувався.

Як гарант Конституції і законів України, я вимагаю поваги до Основного Закону і від урядової коаліції, і від опозиції. Неприпустимі будь-які дії, які б дозволили поставити під сумнів легітимність майбутнього керівництва Верховної Ради і українського уряду.

Закликаю і коаліцію, і опозицію знайти таку модель порозуміння і взаємодії, яка визначить за кожним свою сферу відповідальності й контролю заради єдності і процвітання України.

Як глава держави я працюватиму і з коаліцією, і з опозицією у вирішенні нагальних питань розвитку держави.

Дорога українська громадо!

Два роки тому політики внесли зміни в Конституцію. Бажаючи змінити баланс між гілками влади, створили більше проблем, ніж вирішили. З-поміж них я означив би найголовнішими такі.

Суди, хоч і отримали статус незалежної гілки влади, так і не стали дієвими та ефективними інститутами захисту прав людини. А саме судочинство не стало справедливим.

Законодавчий орган ще не позбувся ознак сповзання до диктатури більшості.

Вищий орган виконавчої влади – Кабінет міністрів – і надалі функціонує без законодавчого забезпечення своєї діяльності.

Система повноважень у трикутнику Президент – Верховна Рада – Уряд є незбалансованою, насиченою ризиками потенційних політичних конфліктів.

Правоохоронні органи і прокуратура досі несуть на собі відбиток радянської репресивно-каральної системи, бо їх не перетворено на органи правопорядку відповідно до європейських стандартів.

Не запроваджено реального місцевого самоврядування.

Не здійснено адміністративно-територіальної реформи.

І перелік невирішених на конституційному рівні проблем далеко не вичерпаний. Але й цього достатньо, щоб можна було б говорити про системний хаос.

Переконаний – вирішити ці проблеми без нового погляду і нового філософського підходу до Конституції неможливо.

Тому проблема вдосконалення Конституції аж ніяк не знімається з порядку денного. І вестися таке вдосконалення повинне в інтересах всього суспільства, а не окремих політичних груп і владних інституцій. Цьому має слугувати широка дискусія громадськості й експертів.

Але й правдою є інше: ми повинні створити атмосферу суспільної довіри й злагоди і на цій основі підійти до вдосконалення Основного Закону, уникаючи політичних спекуляцій і напруженості.

Від сьогодні мають стартувати публічні обговорення про оновлену українську Конституцію, яка відповідає інтересам українського народу. Я бачу учасниками цієї роботи всі політичні сили, представників місцевого самоврядування, експертів, громадськість. Це – національні інтереси країни. Це те, що об’єднує нас.

Дорогі українці!

Ми – великий народ. Ми дивували, і досі не перестаємо дивувати світ – у музиці, спорті, науці. У нас попереду ще багато праці, щоб зробити країну кращою. Ми зуміємо це зробити тільки разом, тільки у взаємній довірі і повазі.

Мудрості вам і злагоди.

Хай щастить.

Відповіді

  • 2006.07.02 | Роман ShaRP

    Обычный приторный треп Ющенки. Да еще и с прибрехом.

  • 2006.07.03 | Mika_Y

    Одвернення на президентське звернення.

    Президент пише:
    > Шановні співвітчизники!

    > Дорога українська громадо!

    > Цього тижня ми відсвяткували перший ювілей Конституції України.

    > Акт ухвалення Основного закону став важливим кроком на шляху до демократії.
    Кроком вперед чи назад ;)?

    >Конституція 1996 року визнана однією з найбільш демократичних у світі.
    Ким визнана? А то пам'ятається, що до її прийняття ми жили за НАЙдемократичнішою ;) конституцією в світі (теж було кимось визнано). /Тож, мабуть, крок був таки назад/.

    > Багато українців пам’ятають ніч на 28 червня 1996 року.
    Особисто я не пам'ятаю, але це ще не заперечує тезу.

    >Ухвалена тоді Конституція стала результатом копіткої багатолітньої роботи, складних дискусій та обговорень, і власне кажучи, розумного компромісу.
    Що б то значило оце "власне кажучи"?

    >28 червня в українському парламенті перемогли мудрість, патріотизм та національний інтерес.
    Мабуть, хтось їм добряче поміг перемогти. Адже наш парламент завжди дуже успішно перемагає і мудрість, і патріотизм, і національний інтерес.

    > Ті самі мудрість, патріотизм та відповідальність за Україну сьогодні як ніколи потрібні українським політикам.
    Стверджуючи, що українські політики перманентно потребують названих Вами речей, Ви тим самим стверджуєте, що українські політики суть безвідповідальні непатріотичні ідіоти. Це необережно, Вікторе Андрійовичу, адже Ви й самі теє... політик ;).

    > Десяту річницю української Конституції країна зустріла без Конституційного Суду, без дієздатного парламенту і нового уряду.
    Започатковуємо національні традиції святкування ювілеїв Конституції ;)?

    >Відповідальність за це лежить виключно на депутатах нової Верховної Ради, на лідерах партій та блоків, через недалекоглядну позицію яких заблоковано роботу парламенту.
    Чомусь згадалася теза "Бандитам - тюрми". Не Ваша часом? Чомусь думається, що якби Ви діяли згідно з цією тезою, то багато хто з тих, хто тепер блокує роботу парламенту, сам мав би бути давним давно "заблокованим". Вам не здається?

    > Прикро, що нова Верховна Рада починає свою діяльність з конфронтації, що призвела до серйозної парламентської кризи.
    При таких неабияких успіхах проВашої сили на парламентських виборах було б дивним, якби Рада почала свою діяльність з чогось іншого.

    >Боляче, що новообрані депутати дають привід суспільству і світу обговорювати їх безвідповідальність і непримиримість.
    А за саму безвідповідальність і непримиримість Вам не боляче?.

    >Приводу для блокування залу немає. І в цьому виснажливому протистоянні не буде переможців. Бо щодня через таку політику втрачає Україна.
    З цього випливає, що привід є, і цим приводом є палке бажання, щоб Україна таки втрачала.

    >Найкращий спосіб у політиці вирішувати складні питання – це сідати за стіл переговорів.
    Авжеж. Сидячи конфліктувати зручніше. Ще краще прилягти на диван переговорів ;). І прийде кохання у ваші серця...

    > Тому я, як Президент України, ініціюю проведення 3 липня, в понеділок, політичного круглого столу за участю парламентської більшості й опозиції. Під час цього заходу будуть обговорені питання, пов’язані з парламентською кризою і відновленням роботи українського парламенту.
    Коли Ви вже навчитесь не казати "гоп", доки не перескочили? Якби Ви замість "будуть" сказали "мають бути", то не було б що Вам тепер закинути...

    > Конституція України чітко визначає терміни, протягом яких має бути сформовано парламентську коаліцію і новий уряд. Уряд, який повинен взяти на себе відповідальність за соціально-економічні реформи. Кожен день зволікання з формуванням керівництва Верховної Ради і Кабінету міністрів
    Як же ж не бути зволіканню за наявності стількох бажаючих бути в правлячій коаліції та посісти місце в уряді?! А відповідальності безвідповідальні ідіоти (див.вище) нітрохи не бояться.

    >– це втрачені можливості для країни, її економіки, врешті-решт, її іміджу. Країна стоїть на порозі жнив, на часі – підготовка до опалювального сезону, дискусія щодо бюджету-2007. На порядку денному – тема енергетичної безпеки, переговори з постачання енергоносіїв. Вирішення цих складних і важливих завдань – відповідальність всіх політиків, уряду, парламентських комітетів.

    > Наголошую, можна бути в опозиції до влади, але не можна бути в опозиції до країни.
    Чому ж не можна? Що/хто не дає?

    > Ще раз наголошую – повторних виборів не буде!
    Даруйте, а де у Вашій промові попередній раз наголошення?

    > Влада – законодавча і виконавча, центральна і на місцях – кожною своєю дією повинна демонструвати повагу до Основного закону.
    Чому ж повинна? Що/хто примушує?

    > Конституція дала нашій країні наступне.
    >................
    > Друге. Конституція гарантувала захист прав і свобод громадян. Кожен громадянин України має право на достойне життя, на працю і її гідну оплату, на освіту і медицину, право на житло. Влада повинна забезпечити ці конституційні права громадян.
    Чому ж повинна? Що/хто примушує?

    > Третє. Конституція закріпила територіальну цілісність і недоторканність українських кордонів і земель. Україна – єдина!
    Ну просто Біблія: "Спочатку було слово"...

    >І кожен політик, кожен громадянин повинен відстоювати її суверенітет.
    ля-ля-ля

    > Четверте. Прийняття Конституції позитивно сприяло ходу реформ. За десять років реальні доходи населення зросли втричі. Реальна заробітна плата – удвічі.
    Поясніть дурному, яким таким чином за наявності безперервної інфляції доходи зростають швидше за зарплату?

    > П’яте. Конституція підтвердила – Україна дотримується норм і принципів міжнародного права. Щодня Україна доводить найближчим сусідам, усьому світові, що вона – надійний партнер, який виконує взяті на себе зобов’язання.
    Зв'язку останнього речення з благами, одержаними нашою країною від Конституції, я якось не вловив.

    > Для мене як Президента важливо, щоб кожен громадянин поважав закон і його дотримувався.
    А як для неПрезидента?

    > Як гарант Конституції і законів України, я вимагаю поваги до Основного Закону і від урядової коаліції, і від опозиції. Неприпустимі будь-які дії, які б дозволили поставити під сумнів легітимність майбутнього керівництва Верховної Ради і українського уряду.
    Так от і зробіть ці дії неприпустимими як гарант.

    > Закликаю і коаліцію, і опозицію знайти таку модель порозуміння і взаємодії,
    Шаман, однако...

    >яка визначить за кожним свою сферу відповідальності й контролю заради єдності і процвітання України.
    Вікторе Андрійовичу, визнавши тих, кого Ви оце закликаєте, зокрема непатріотичними (див.вище), пошукайте якихось інших мотивів, бо ж очевидно, що заради України вони не робитимуть нічого. Втім, може Вам і не треба, щоб вони робили те, до чого Ви їх закликаєте? Тоді пасаж зрозумілий.

    > Як глава держави я працюватиму і з коаліцією, і з опозицією у вирішенні нагальних питань розвитку держави.
    >
    > Дорога українська громадо!
    >
    > Два роки тому політики внесли зміни в Конституцію. Бажаючи змінити баланс між гілками влади, створили більше проблем, ніж вирішили. З-поміж них я означив би найголовнішими такі.
    "З-поміж них" це, мабуть, "з-поміж створених змінами до Конституції проблем"? Добре, тоді читаємо далі:

    > Суди, хоч і отримали статус незалежної гілки влади, так і не стали дієвими та ефективними інститутами захисту прав людини. А саме судочинство не стало справедливим.
    Даруйте, де тут СТВОРЕНА змінами до Конституції проблема?

    > Законодавчий орган ще не позбувся ознак сповзання до диктатури більшості.
    Даруйте, де тут СТВОРЕНА змінами до Конституції проблема?

    > Вищий орган виконавчої влади – Кабінет міністрів – і надалі функціонує без законодавчого забезпечення своєї діяльності.
    Даруйте, де тут СТВОРЕНА змінами до Конституції проблема?

    > Система повноважень у трикутнику Президент – Верховна Рада – Уряд є незбалансованою, насиченою ризиками потенційних політичних конфліктів.
    Ну, ось тут, може, й є.

    > Правоохоронні органи і прокуратура досі несуть на собі відбиток радянської репресивно-каральної системи, бо їх не перетворено на органи правопорядку відповідно до європейських стандартів.
    Даруйте, де тут СТВОРЕНА змінами до Конституції проблема?

    > Не запроваджено реального місцевого самоврядування.
    Даруйте, де тут СТВОРЕНА змінами до Конституції проблема?

    > Не здійснено адміністративно-територіальної реформи.
    Даруйте, де тут СТВОРЕНА змінами до Конституції проблема?

    > І перелік невирішених на конституційному рівні проблем далеко не вичерпаний. Але й цього достатньо, щоб можна було б говорити про системний хаос.
    Так. Давно пора навести хаотичний порядок.

    > Переконаний – вирішити ці проблеми без нового погляду і нового філософського підходу до Конституції неможливо.
    Угу. Тільки чомусь здається, що вищеназваний "системний хаос" якраз і є породженням усіляких там "нових поглядів" і "філософських підходів" до того, що треба б виконувати НЕ РОЗДУМУЮЧИ: до Конституції та до законів.

    >Тому проблема вдосконалення Конституції аж ніяк не знімається з порядку денного. І вестися таке вдосконалення повинне в інтересах всього суспільства, а не окремих політичних груп і владних інституцій. Цьому має слугувати широка дискусія громадськості й експертів.
    Дискусія - не дискусія, а ким вестиметься - в інтересах того й буде.

    > Але й правдою є інше: ми повинні створити атмосферу суспільної довіри й злагоди
    Себто приспати суспільну пильність ;).

    > і на цій основі підійти до вдосконалення Основного Закону, уникаючи політичних спекуляцій і напруженості.

    > Від сьогодні мають стартувати публічні обговорення про оновлену українську Конституцію, яка відповідає інтересам українського народу.
    І хто ж її прийматиме? Тут на коаліцію багнетів катма, а то на конституційну більшість...

    >Я бачу учасниками цієї роботи всі політичні сили, представників місцевого самоврядування, експертів, громадськість. Це – національні інтереси країни. Це те, що об’єднує нас.

    > Дорогі українці!
    >
    > Ми – великий народ. Ми дивували, і досі не перестаємо дивувати світ
    Свята правда. Як щось устругнем - хоч стій, хоч падай; хоч плач, хоч смійся.

    > – у музиці, спорті, науці.
    А ще й і в політиці які здобутки: ого-го-го! Та хіба тільки там?

    > У нас попереду ще багато праці, щоб зробити країну кращою. Ми зуміємо це зробити тільки разом, тільки у взаємній довірі і повазі.
    Угу. Ключове слово: взаємній.

    > Мудрості вам і злагоди.
    Це ти депутатам побажай.

    > Хай щастить.
    Хай.


    P.S. Просто цікаво, який ... пише Президентові промови?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.04 | ОРИШКА

      Re: Одвернення на президентське звернення.

      Воно-то так, але без проблем можна коментувати з точністю до навпаки. Нема конкретики - нема каменю спотикання. Той ..., що пише, не гірше того, хто читає.

      Я би запропонувала президенту ( а також усім політикам та дописувачам), сформулювати, наприклад, 5, або ж 10, або ж 100 нагальних проблем, та запропонувати декілька варіантів їх вирішення. Якщо не ми то хто ж? Хіба не з таких складових має бути проова президента?

      Правда, я спробувала розставити пріоритети - і стало страшно. Авгієви стайні. За що хапатися?

      Чесно - я б спочатку ізолювла бандюків, щоб не заважали.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.04 | Sire

        Re: Одвернення на президентське звернення.

        ОРИШКА пише:
        >
        >
        > Правда, я спробувала розставити пріоритети - і стало страшно. Авгієви стайні. За що хапатися?
        >
        Оришко, Ви, як завжди, неперевешено влучні.
        (звичайно, комплімент, але суті не міняє)
      • 2006.07.04 | Rus36

        "А кто будет смотреть за смотрящими?" ©

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.07.04 | ОРИШКА

          Re: \"А кто будет смотреть за смотрящими?\" ©

          Думаю, Рус, тут без посторонних не разберешься. Сотворить неподкупных и не-боящихся-смерти роботов для копания вглубь и вширь. Тогда - сядут усе рулящие.

          И возрадуемся до плеши.
      • 2006.07.04 | samopal

        Бандитів - на розчистку стайні

        ОРИШКА пише:
        "Чесно - я б спочатку ізолювла бандюків, щоб не заважали."

        То Ви про кінохвільм "Бандитам тюрми II", чи про що?
        Перша частина "праканнала", - глядач купився. А далі?
        У головній ролі усе той же "твьордий арєшек" Юрген?
        А як же "унікальний" Мимурандум та його нанайський "син" - Їханурав?
        Він же там у нас лідер передового загону "незрадьмайданщиків", як тепер виявляється. Це він, значить, очолював боротьбу проти "режиму Кучми". Мабуть хотів його просто задушить. В обіймах. (Чи зацілувать?).
        А наш Юпітєр - Зевс, тобто, - той ні. Він здєсь ніпрічьом. Він вище. У хмарах (та чоботях), разом з бджолами. Ніктарчік сьорбає (з чаєм)... Той швидше згодиться на щось величне, епічне. античне. Тіпа "Бандюкі памагают Гіраклу савіршать подвіг". Тіпа, як покрасти усіх коней. то і "засирать" (даруйте) ніхто не буде. НУ, хіба-що оті "казли", вічно вони заважають... Тіко Геракла ще не знайшов підходящого. Усі якісь хирляві та "мічені".

        По-моєму нашого Зевса зараз найбільше цікавить ізоляція когось іншого.
        Та відновлення "олімпійських принципів". Для народу, звичайно. Але лише на виборах...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".