МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи змінять щось нові вибори?

07/12/2006 | Malva
На мій погляд, перш ніж агітувати за розпуск парламенту, треба відповісти на питання, а чи зміниться щось від того, що пройдуть перевибори. Очевидно, що ті люди, що є в парламенті зараз, не можуть домовитись між собою. Чи зможемо ми змінити склад настільки, щоб відбулись принципові зміни? Наскільки висока вірогідність позитивного результату для помаранчевих? Які наслідки для економіки?

Нових партій та лідерів за 60 днів не з‘явиться, бо вони мають бути зареєстровані за рік до виборів, щоб брати в них участь. Навіть якщо в парламент пройдуть ті, що лишився за бортом цього разу, вони вже продемонстрували, що вони не здатні на об’єднання тим, що не пішли разом на березневі вибори. (До речі, за бортом лишилася і Вітрянка :ouch: якій дуже небагато треба дібрати). Підняти прохідний бар‘єр також буде досить важко (або навіть неможливо) бо для цього має працювати парламент та комітети парламенту, якщо робити це згідно з процедурами. Отже, гравці, скоріш за все, залишаться ті ж самі. Тим більше, якщо нацдемів закликатимуть до участі у виборах в блоках з більшими силами, то лідери, які багато що визначають, точно лишаться ті самі.

Чи здатні помаранчеві (без СПУ) набрати стійку більшість? Довгими переговорами вони завдали собі нищівного удару. Можна сперечатися стосовно того, чому у НУ такий низький рейтинг (4,68% на виборах в Хмельницькому 25 червня), але факт лишається фактом. Чи означає це, що рейтинг БЮТ виріс на відповідну кількість відсотків? Не впевнена. Хіба що за рахунок Соціалістів. Скільки відсотків вони зможуть набрати за рахунок нацдемів? Якщо небагато, то це означатиме, що знов не буде достатньо сильної коаліції. Що буде з того боку говорити без конкретних даних важко, але Регіони нормальний відсоток візьмуть спокійно.

Також є питання стосовно виборців. Скоріш за все, помаранчеві виборці розчаровані, і їх буде важно підняти, якщо не переконати їх, що прихід КПРС їм особисто дійсно чимось загрожує. Підкреслюю слово “особисто,” бо більшість людей не підуть за абстрактні ідеали після того, як лідери цими абстрактними ідеалами маніпулювали так довго для отримання влади. Регіони створювали відчуття загрози дуже вдало протягом кампанії та після, і їх виборець лишився змобілізованим. Вони, скоріш за все, продовжать цю лінію. Якщо зі свого боку це робитимуть і помаранчеві, то це серйозно поглибить розкол в країні. Навіщо це нам треба?

Також, вже трохи не по темі, але лишається питання ціни на газ. Неодноразово говорилося про те, що з урядом, який виконує обов‘язки, ніхто не хоче говорити серйозно. Зима на порозі. Та і не лише зима. Там треба розв‘язувати серйозні проблеми. Хто цим буде займатися?

Через те, що не працює парламент, не прийнято бюджетну резолюцію, і уряд не може розробляти бюджет на 2007 рік. Якщо будуть перевибори, то резолюцію не буде прийнято ще довго. Як країні жити без бюджету?

Якщо будуть перевибори, то знов не буде Конституційного суду. Вже скоро рік, як нема кому розв‘язувати конфлікти, які стають дедалі інтенсивнішими.

Отже, за перевибори треба буде заплатити досить дорого. Вірогідність позитивного результату не надто висока, тому що серйозних змін на політичному ландшафті очікувати важко.

Відповіді

  • 2006.07.12 | Михайло Свистович

    Re: Чи змінять щось нові вибори?

    Malva пише:
    > На мій погляд, перш ніж агітувати за розпуск парламенту, треба відповісти на питання, а чи зміниться щось від того, що пройдуть перевибори.

    Може й нічого, але гірше не буде. До того ж Мороз пролетить :)

    >
    > Які наслідки для економіки?

    Як показує статистика - чудові. Чим більший бардак у владі - тим кращі показники. Може це і є український шлях? :)

    >
    > Також є питання стосовно виборців. Скоріш за все, помаранчеві виборці розчаровані, і їх буде важно підняти

    Якщо Юля з Порохом з"являться в обнімочку - є шанс

    >
    > Також, вже трохи не по темі, але лишається питання ціни на газ. Неодноразово говорилося про те, що з урядом, який виконує обов‘язки, ніхто не хоче говорити серйозно. Зима на порозі. Та і не лише зима. Там треба розв‘язувати серйозні проблеми. Хто цим буде займатися?

    Нинішній уряд

    >
    > Через те, що не працює парламент, не прийнято бюджетну резолюцію, і уряд не може розробляти бюджет на 2007 рік. Якщо будуть перевибори, то резолюцію не буде прийнято ще довго. Як країні жити без бюджету?

    Країна вже не раз жила довгий час без бюджету (за фактичними показниками) і нічого

    >
    > Якщо будуть перевибори, то знов не буде Конституційного суду.

    А є гарантія, що він буде?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.12 | Сергій Кабуд

      це сценарій для ленивого

      найгірше- народ як і на попередніх виборах буде відсторонений від політики бо голосувати нема за кого- лише розгалужена кпсс

      плюс прусаки вкладуть стіки бабла на мізкопромивку та фальшування а померанчові виллють стіки лайна одне на одного шо пру візьме не меньше 45%

      і домалює СПУ скіки треба буде
    • 2006.07.12 | Пані

      Я зараз щось додам

      В тему дискусії.

      Тут ето... є така думка (десь типу там гуляє), що перевибори невигідні "помаранчевим" тому, що нинішній уряд намилився підвищувати квартплату. Ну а народ, звичайно, на це ясно що...

      Далі мій діалог з носієм ідеї:

      - Ну так НЕ хай підвищать ціни! Доведеться відмовитися.
      - А тоді бюджет лусне.
      - Півроку красти не будуть - під страхом суворого покарання (див наше звернення про силовиків).

      Чувак пішов в астрал на цьому. Каже:

      - Так не буває
      - Тиждень тому ти мені рубаху на грудях рвав, що несуни вже в широкій коаліції, а Юлька ніколи на помириться з Порохом. І що тепер? "Так не буває"..


      Мораль - справа в тому, що сценарій перевиборів з тотальною мобілізацією демократичних сил ТА правових управлінських процесів штовхає країну в бік демократичного розвитку. Всі інші сценарії - штовхають в ту саму ж...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.12 | SpokusXalepniy

        Это тезис о перманентной революции как пути к демократии.

        Пані пише:
        > Мораль - справа в тому, що сценарій перевиборів з тотальною мобілізацією демократичних сил ТА правових управлінських процесів штовхає країну в бік демократичного розвитку. Всі інші сценарії - штовхають в ту саму ж...
        Тотальная мобилизация вытекает из опыта мартовских выборов? Думаю, что именно эта надежда - из области астрала.

        А вот не из области астрала - следующее:

        1. За последние ТРИ С ПОЛОВИНОЙ месяца Регионалы не запачкали себя в глазах выборщиков. Во всяком случае их пропаганде доказывать людям, что они всё это время стремились к конструктиву будет намного легче, чем оранжевым доказывать обратное.

        2. За то же самое время оранжевые не раз, и не два... показали себя с плохой стороны. Во всяком случае Регионалам будет легче в этом убедить народ, чем оранжевым защищаться.

        3. Главные (и по сути единственные) лозунги оранжевых, типа "бандитам тюрьмы", "коммуно-капиталистическая шайка", "бандюги во власти" и т.д. - вызовут у населения намного больше смеха, чем это было на мартовских выборах. В то же время Регионалы подбросят массу свежатины в плане обвинения ТЕКУЩЕЙ власти в ТЕКУЩИХ грехах. Получится, что оранжевые будут апеллировать далёким прошлым, а Регионы - наглядным настоящим.

        А вот теперь объясните мне откуда взялся такой оптимизм о тотальной мобилизации демократичных сил, который приведёт к победе на новых выборах.

        Моё мнение - надо признавать реальность и уходить в ЦИВИЛИЗОВАННУЮ оппозицию, несмотря на то, что бороться с нею будут и нецивилизованными методами. Но это уже будет делать намного сложнее, чем это делалось до революции. Причина проста и известна всем - есть на порядок более свободные СМИ, чем раньше.
        Короче, мне кажется, что эволюция есть - эта тенденция к построению нормального общества обнаруживается на каждом шагу, а потому - надо вячески поддержать эту эволюцию, работать на неё в поте лица, а не кидаться под танки с "коктейлем Молотова" в руках.

        Думаю, что Юля это понимает. А теперешнее её активное противостояние - это просто ОСОЗНАННОЕ НАМЕРЕНИЕ использовать те шансы, - в том числе и в ПИАРе (у меня это слово всегда со знаком "+"), - которые предоставляет БЮТу текущая обстановка. Ну, чтобы избежать обвинений в молчаливой покорности (наподобие ослика И-а), что было бы нехарактерным для Юли, если глядеть на неё глазами её же избирателей.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.07.12 | Пані

          Re: Это тезис о перманентной революции как пути к демократии.

          SpokusXalepniy пише:

          > 1. За последние ТРИ С ПОЛОВИНОЙ месяца Регионалы не запачкали себя в глазах выборщиков.

          Да свіданія (с), далі навіть не читаю. Велкам ту Харків і слухати, що каже їх електорат. В нас три місяця з Північної Салтівки сміття не вивозиться ВЗАГАЛІ, а з решти міста - періодично, кіосочники виють всі поголівно, і вони всі за ПР голосували. І так далі.

          І це не тільки в Харкові таке.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.07.12 | SpokusXalepniy

            Это ж клоунада

            Пані пише:
            > SpokusXalepniy пише:
            > > 1. За последние ТРИ С ПОЛОВИНОЙ месяца Регионалы не запачкали себя в глазах выборщиков.
            > Да свіданія (с), далі навіть не читаю. Велкам ту Харків і слухати, що каже їх електорат. В нас три місяця з Північної Салтівки сміття не вивозиться ВЗАГАЛІ, а з решти міста - періодично, кіосочники виють всі поголівно, і вони всі за ПР голосували. І так далі.

            И вот с этой агитацией вы будете идти на новые выборы?! Электорат лопнет от смеха, а лопнувшись - забрасает вас мусором из районов, где победили оранжевые. Будете сидеть в этом говне по самые уши.
  • 2006.07.12 | eume

    можуть змінити

    > На мій погляд, перш ніж агітувати за розпуск парламенту, треба відповісти на питання, а чи зміниться щось від того, що пройдуть перевибори. Очевидно, що ті люди, що є в парламенті зараз, не можуть домовитись між собою. Чи зможемо ми змінити склад настільки, щоб відбулись принципові зміни? Наскільки висока вірогідність позитивного результату для помаранчевих? Які наслідки для економіки?

    Вірогідність 50% на 50%. За певних умов можна додати +10%. Склад ВР зміниться на краще лише за умови, що помаранчеві не втратять жодного голосу через непрохідні блоки/партії та спаплюжені бренди. Що потребує певної перебудови політичного поля.

    Наслідки для економіки - такі ж, що й протягом першої половини 2006 року, яка прошйла під знаком виборів, а потім довгої, нудної, та безуспішної коаліціади.

    > Нових партій та лідерів за 60 днів не з‘явиться, бо вони мають бути зареєстровані за рік до виборів, щоб брати в них участь.

    На те існують блоки. Партії ті самі, але партій багато, і дуже різні конфігурації можуть бути.

    > Навіть якщо в парламент пройдуть ті, що лишився за бортом цього
    > разу, вони вже продемонстрували, що вони не здатні на об’єднання
    > тим, що не пішли разом на березневі вибори.

    Новий бар'єр здався декому занизьким, що стало спокусою для політ. авантюризму. Залишається сподіаатись, що вони зробили висновки з гірких уроків.

    > До речі, за бортом лишилася і Вітрянка :ouch: якій дуже небагато
    > треба дібрати.

    Вітрянка легко нейтралізується. За бажання і гостовності до рішучих може і не дуже демократичних дій.

    > Підняти прохідний бар‘єр також буде досить важко (або навіть
    > неможливо) бо для цього має працювати парламент та комітети
    > парламенту, якщо робити це згідно з процедурами.

    Абсолютно так. Практично нереально.

    > Тим більше, якщо нацдемів закликатимуть до участі у виборах в блоках > з більшими силами, то лідери, які багато що визначають, точно
    > лишаться ті самі.

    Нацдемам треба створити власний блок. Бажано якнайширший: такий що включить усіх до останнього. Інакше колишній бастіон НУ - Західна Україна може голосувати неактивно. НСНУ зіпсувала репутацію коаліційним крутійством та публічними заявами про можлу участь у широкій коаліції і тепер не може там розраховувати навіть на такий відносний успіх, як у березні.

    > Чи здатні помаранчеві (без СПУ) набрати стійку більшість?

    Здатні. Див. вище. У березні було через невдах втрачено аж 5% помаранчевих голосів. Зараз таку розкіш не можна собі дозволити.

    > Чи означає це, що рейтинг БЮТ виріс на відповідну кількість
    > відсотків? Не впевнена.

    Ні. Рейтинг БЮТ зберігся на рівні 20+. Плюс принаймні половина голосів соціалістів. Прогалину, що утворился на місці НУ, мусять заповнити нацдеми.

    > Скільки відсотків вони зможуть набрати за рахунок нацдемів?

    Небагато. Бренд НУ сьогодні забруднений першим номером Єхануровим - впертим лобістом широкої коаліції, та іншими інтриганами. Через те нацдемам треба йти окремо, а НСНУ з Кінахом - окремо. Тоді обидва блоки пройдуть і втратять менше. Хоча, звісно ж, НСНУ не дотягне і до 10%. Зате нацдеми візьмуть трохи більше. Плюс Юля. Разом 45-50% буде.

    > Що буде з того боку говорити без конкретних даних важко, але Регіони > нормальний відсоток візьмуть спокійно.

    Аякже. Але елкторальні можливості ригіонів теж не безмежені, і вже близькі до вичерпання. Перемоготи помарначевих вони зможуть лише за умови, що ті невдало зблокуються чи їхній виборець на дільниці не піде - дуже багато залежить від явки.

    > Також є питання стосовно виборців. Скоріш за все, помаранчеві виборці розчаровані, і їх буде важно підняти, якщо не переконати їх, що прихід КПРС їм особисто дійсно чимось загрожує. Підкреслюю слово “особисто,” бо більшість людей не підуть за абстрактні ідеали після того, як лідери цими абстрактними ідеалами маніпулювали так довго для отримання влади.

    В Західній Україні нацдеми можуть виїхати на паітріотизмі (ні другій дердавній мові ітд.), а Юльчин центральноукраїнський виборець піде, тому що Юля не давала приводу для розчарувань після березневих виборів. Про що свідчить збережений рейтинг.

    А НСНУ з Кінахом десь вже там свої крихти добере: ще не перевелися в Україні "ортодоксальні ющенківці", та й бюрократію якийсь невеликий попит завжди існує (типу конформістського голосування за діючу владу).

    > Регіони створювали відчуття загрози дуже вдало протягом кампанії та після, і їх виборець лишився змобілізованим. Вони, скоріш за все, продовжать цю лінію. Якщо зі свого боку це робитимуть і помаранчеві, то це серйозно поглибить розкол в країні. Навіщо це нам треба?

    Альернатива - дати їм перетворити всю Україну на один ригіон - Донбас. А що стосується розколу і загрози сепаратизму, то знову ж потрбіні річшучі дії аж до реанімації та реалізації гасла "бандитам - тюрми". Досвід показує, що на такі дії з укр. політ. лідерів здатна лише Тимошенко. Скажімо, якщо вона погодиться взяти на себе відовідальність у кості в.о. ПМ на час виборів, то ніякого розколу не буде. Натомість демонстрація слабкості і поблажливості на зразок Ющенка тільки надихає ворогв на ще більші нахабства.

    Ось досвід останнього року: спочатку ригіони приниждені й розбиті. потім Меморандум - вони віджили. Звільнення кушнарьових. Вибори, де їм ніхто не заважає і банально здає цілі області. Після виборів - регіональна мова. Знову жодних дій, самі розпатякування про потребу "широкої коаліції" та необхідність "об'єднувати країну". Зрештою кількість мовних сепаратистів росте. Шабаш АнтиНАТО. Знову нічого, знову балачки - іще сильніші - про об'єднання Сходу і Заходу. Тепер Ригіони вже просто забирають владу, а з Банкового Олімпу усе ще чуємо те саме.

    Гадаю, а підлставі цього досвіду можна зробити цілком певні висновки. Ригіони треба утискати. Боязнь поглиьити розкол насправді іще більше його поглиблює не словах, а на ділі.

    > Також, вже трохи не по темі, але лишається питання ціни на газ. Неодноразово говорилося про те, що з урядом, який виконує обов‘язки, ніхто не хоче говорити серйозно. Зима на порозі. Та і не лише зима. Там треба розв‘язувати серйозні проблеми. Хто цим буде займатися?

    До зими вибори закінчаться. На час виборів бажано призначити новий уряд в.о., тимчасовий, який стане прообразом майбутнього "помаранчевого" коаліційного уряду. З тим, щоби після виборів зміни у вже працючому на той час уряді були мінімальні й обмежилися до кількох посад - перерозподіл квот згідно з кількістю отриманих голосів.

    > Через те, що не працює парламент, не прийнято бюджетну резолюцію, і уряд не може розробляти бюджет на 2007 рік. Якщо будуть перевибори, то резолюцію не буде прийнято ще довго. Як країні жити без бюджету?

    Немає ради. Проте, якщо не затягувати з новими виборами та коаліцією, і почати кампанію вже 1 серпня, то часу залишиться достатньо, щоби стисло скалсти бюджет вже в новому парламенті.

    > Якщо будуть перевибори, то знов не буде Конституційного суду. Вже скоро рік, як нема кому розв‘язувати конфлікти, які стають дедалі інтенсивнішими.

    Політична ситуація критична і близька до воєнного стану. Не до КС.

    > Отже, за перевибори треба буде заплатити досить дорого. Вірогідність позитивного результату не надто висока, тому що серйозних змін на політичному ландшафті очікувати важко.

    Альтернатива набагато гірша. Довгий клінч ворожої коаліції у ВР з президентом, причому незалежно від того, чи відбудеться широка коаліція чи ні. Клінч озачає перманентну нестабільність на час довший, ніж нові вибори, і зрештою закінчиться або імпічментом, або знову ж розпуском ВР, але вже не таким чистим юридично, яким він може бути сьогодні. Втім, вірогідність імпічмента, з огляду на якості Ющенка, вища.

    P.S. Більш струнко розписав усе тут:
    http://www2.maidan.org.ua/n/free/1152702967
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.12 | Сергій Кабуд

      вибори підтасують на користь ПРУ як і попередні

      вихід- гнати ВЕСЬ політикум Майданом,
      створювати реальну Українську Державу,
      де будемо вільними людьми у вільній країні

      НЕ ГРАЙМО ЗА ЇХ ПРАВИЛАМИ
  • 2006.07.12 | Echo

    Re: Нічого не змінять! Потрібен добрий Піночет.

    Президет проміняв довіру людей і історичний момент на переслідування власних амбіцій. Він є головним винуватцем ситуації, що скалалася.

    Люди не можуть перебувати довго в революційній ситуації. Люди хочуть жити. Розподіл сил в Україні такий, який є в парламенті. За ніч він не зміниться.

    Тому єдиний вихід:
    Це диктатура доброго Піночета і поступовий перехід до демократичних інститутів.
    Суспільство повинно змінитись, а над цим потрібно працювати.
    Хтось повинен посадити бандюг за грати,
    Хтось повинен зупинити хабарництво і т.д
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.12 | Сергій Кабуд

      українці не люблять одноособу диктатуру а хочуть Віче:

      постійно діючий Майдан, пряму демократію, народне ополчення.

      Як в Швейцарії, але з початку це буде багатоміліний зїзд в центрі Київа, як у 2004


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".