МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Блискуча стаття Ірини Погорєлової на "УП"

08/04/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Нижче наведено конспект статті - наполегливо рекомендуємо читати її всю, за адресою: http://pravda.com.ua/news/2006/8/4/45589.htm

###

Роги.
Ірина Погорєлова, для УП1. Текст Універсалу, не свідчить про зречення Януковичем його відомих передвиборчих засад, що зазіхали на суверенітет та цілісність України.

2. Реальних механізмів дотримання Універсалу, навіть якби він повністю відповідав початковим вимогам Ющенка, - не існує.

3. Президент не має бажання здійснювати контроль за дотриманням Конституції. Бідьше того, відмовившись від дострокових виборів парламенту, він визнав потенційну неспроможність свою і своєї політичної сили відновити довіру виборців, а отже – з їхньою допомогою відвернути реванш політичних антиподів.

4. Саме небезпечне - ідучи на створення мандатами "Нашої України" "широкої коаліції" у ВР, Ющенко сприяв створенню конституційної більшості, яка зможе так змінювати Конституцію, щоб навіть реанімований КС на будь-які запити не міг дати відповідь на користь колишньої програми президента в питаннях зовнішньої та внутрішньої політики.

5. Поєднання підписаного тексту Універсалу та майбутньої широкої коаліції повністю виправдовує твердження Тимошенко про капітуляцію президента.


6. Ющенко виправдав та прикрив дії Мороза, скріпивши своїм підписом підпис зрадника. Останній, як тепер підтверджується, став лише виконавцем попередньо погодженої операції з розвалу "помаранчевої коаліції", й нині отримав винагороду від Ющенка у вигляді збереженої за ним посади голови парламенту.7. З Партії регіонів Ющенком остаточно змито тавро фальсифікатора президентських виборів.

8. Саме страшне - віднині сама фальсифікація набула статусу єдино правильного і навіть "канонізованого" способу подальшого здійснення "волевиявлення народу".

9. Повністю легалізована політична й економічна корупція, запропонована суспільству як єдино можливий засіб "побудови капіталізму в окремо взятій сім'ї".

10. Не виключено, що створення в парламенті чергової слідчої комісії з дослідження діяльності НАК "Нафтогаз України" та матеріали що опинились в її розпорядженні були головним аргументом, що таки примусив Ющенка відмовитись від розпуску парламенту. Вже створена слідча комісія – це лише засіб одночасно й перебрати від людей Ющенка контроль над тіньовими схемами НАКу. Та ще й тримати на повідку самого президента, аби, навіть відновивши Конституційний суд, і гадки не мав ані про жодне повернення собі втрачених повноважень, не кажучи вже про ревізію конституційної реформи.

11. В Ющенка немає "своїх" силовиків, тих, кому дійсно можна довіряти - тому його квота немає сенсу.


Далі цитати:

<...>

Нині кінець Майдану – це не просто сумний фінал "помаранчевої казки", як продовжують фіглярствувати здоровенні дядьки з інфантильної "Пори".

Це – "замовлення" широкої коаліції, яка неспроможна більше тримати зв'язок із виборцями, - на нарощування силової складової свого майбутнього режиму.

<...>

Що ж до народу, себто електорату, про який ЗМІ повідомляють, ніби він плаче з розпачу або стогне від втоми й розгубленості, а головно користується "другим державним" у вигляді монотонного мату, - то про нього насправді тепер нічого й невідомо.

Дострокові вибори не відбулися, бо їхній результат міг виявитись дуже несподіваним для всіх учасників. І саме тому, а не через брехливі заклики БЮТу до розпуску ВР або через неіснуючі соцопитування, не піднялася для указу рука гаранта.

Просто новий режим ще не вирішив, що йому далі робити з цим народом у разі чергового волевиявлення, і в якому саме напрямку використовувати відновлений закон фальсифікацій та брутального силового тиску.

Теоретично у народу, в якого, нарешті, не залишилось жодних ілюзій, з'являється не чергова надія, а трохи часу на роздуми про те, як все ж таки навчитись збивати "роги" своїм обранцям.

Але часу дійсно обмаль, бо нам знов негайно запропонують нове шоу, і все піде, як завжди.

Чи – не піде?

Ірина Погорєлова, "Політичні хроніки", спеціально для "УП"

Відповіді

 • 2006.08.04 | Illia

  Re: Блискуча стаття Ірини Погорєлової на "УП"

  Та як їм сбивати роги ? Зібрати під одним дахом верховної зради і "накрити". О це і зіб"є їм роги і відкриє шлях новим політиками.

  А взагалі то Бзежинський колись сказав, що у Балтійських країн шлях до демократії займе 10-12 років. А в України і т.д. 20-25. Тобто років 5-10 треба ще чекати. Зараз при владі комсомольці, комуністи вже майже відійшли.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.04 | Боббі

   Громадянські неурядові правозахисні організації

   Громадянські неурядові правозахисні організації — наступний крок в розвитку нашого суспільства.
 • 2006.08.04 | Unique

  Re: Блискуча стаття Ірини Погорєлової на "УП"

  Всякая власть есть непрерывный заговор - Оноре Бальзак.
  А show, как известно, must go on. Никто не вечен в этом мире не Ющенко, не Янукович, не Путин, не Буш. История повторяется, идет по спирали, история Украины, в этом, очень показательна.

  Да, есть разочарование, но меня удивляет то, что большинство моих знакомых говорят: "За кого идти на Майдан"? А не надо было делать идолов, нужно ценить идеалы, а не идолов. Если бы все это понимали...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.04 | ОРИШКА

   Re: Блискуча стаття Ірини Погорєлової на \"УП\"

   А до чого тут \"брехливий БЮТ?\"

   Ця моя тезка не може втриматися, щоб ЮВТ не вкусити.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.08.04 | Николай Чернигов

    В чем же "блискучість"?

    ОРИШКА пише:
    > А до чого тут \"брехливий БЮТ?\"
    > Ця моя тезка не може втриматися, щоб ЮВТ не вкусити.

    Оришка! Хотел спросить тоже самое, но потом решил сначала прочитать оригинал.
    Вывод из статьи сделал такой: Презик здал страну, но виновата в этом Юля.

    "....справедливий зустрічний закид самій Юлі від Ющенка, що, мовляв, ця капітуляція стала можливою ще й через її "нейтралітет" по Універсалу..."

    Видите, какая поганка! Не захотела участвовать в комедии для электората "Янукович - активіст Майдану, або нас не цікавлять посади". Из-за этого и пришелось Ющу "ширнуться".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.04 | TrollSeeker

     Зараз помиї на Юлю будуть литись з усіх боків.

     "Томущо" всі інші вже стали повністю "своїми".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.08.04 | YuriPet

      Re: Зараз помиї на Юлю будуть литись...

      А вони ніколи й не переставали литися... :)
      Зверніть увагу - вже досить давно (чи не пів-року) уся антипропаганда з боку ПР, комуністів та ін., а також помиї від ЗМІ "братнього" сусіда спрямовані майже ВИКЛЮЧНО на БЮТ та особисто ЮВТ!
      Чому, ні лю'ба більшості учасників цього форуму НУ, ні "Пора" ні інші "помаранчеві" не викликають особливої реакції, а БЮТ - наче "більмо на оці"?
      Патамущо... :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.04 | один_козак

       Елементарно. Бо БЮТ великий і агресивний.

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.08.04 | YuriPet

        Майже в точку!

        Майже в точку!
        Бо БЮТ - єдина сила, яка становила і становить для них загрозу!!!
        Усе інше - або "мы это купим...", або "лает, но не кусается".
        Іншої причини, на мій погляд, просто нема!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.08.04 | один_козак

         А воно так завжди.

      • 2006.08.04 | Забойщик

       Майдан создаёт себе нового кумира.....

       Это Юля.
       Ну что ж? Снова будет повод для разочарований!
       Грустно! Наступаем на одни и те же грабли!
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.08.04 | YuriPet

        Не надо нового кумира!

        Да нет, я лично - против "кумиров" в любой форме!
        Просто надо честно признать, что БЮТ - единственная последовательная (более-менее) сила, противостоящая возврату в "азиопу".
        А ЮВТ лично - это не "кумир". Она просто наиболее полно на сегодняшний день отвечает требованиям к фигуре лидера демократических сил.
       • 2006.08.04 | Рудий Панько

        Re: Майдан создаёт себе нового кумира.....

        Абсолютно логично после неоправдавшего надежды Юща возвести на его место Юлю.

        Если и она не оправдает - менять дальше. Это нормальный процесс в демократическом государстве.

        Или ты предлагаешь "расслабиться и получать удовольствие"?
  • 2006.08.04 | один_козак

   Re

   Unique пише:
   > Да, есть разочарование, но меня удивляет то, что большинство моих знакомых говорят: "За кого идти на Майдан"? А не надо было делать идолов, нужно ценить идеалы, а не идолов. Если бы все это понимали...

   Только тогда можно будет сказать, что общество созрело для жизни в длемократической стране, когда єто изменится.
   А до сих пор фактически многие ищут себе "доброго царя".
 • 2006.08.04 | Pavlo

  Типова реакція фанів Яника на підписання Універсала - зрада :  И так слили все что можно и нельзя. После подписания этого так называемого Универсала никакой существенной разницы между ПР и НСНУ не наблюдается. Могут менять кого угодно и как угодно - разницы никакой. Пусть хоть Порошена премьером ставят - отличий не будет.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua