МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна посідає 87 місце в міжнародному рейтингу свободи(/)

08/08/2006 | Забойщик
Україна в міжнародному рейтингу свободи посідає 87 місце, Грузія – 58-е, Вірменія - 79-е, Молдова – 93-є, Киргизстан – 106-е, Росія – 124-е серед 159 країн світу.

Такого висновку дійшли експерти агентства State of World Liberty, що опублікували світовий рейтинг свободи, передає російське інтернет-видання «Взгляд».

На думку експертів, найбільш вільним регіоном світу є Європа, що набрала 70,49 бала, а найбільш вільною країною – Естонія (85,25 бала).

«Світ не вільний», - констатують в своїй доповіді автори дослідження. Вони стверджують, що загальносвітовий індекс свободи становить лише 56,9% зі 100%.

До «десятки» найбільш вільних країн за інтегрованим показником ввійшли Естонія, Ірландія, Канада, Швейцарія, Ісландія, Багамські Острови, Велика Британія, США, Кіпр, Нова Зеландія.

Водночас, Естонія за жодним із параметрів не зайняла першого місця: за економічною свободою вона на 8-й позиції, за управлінськими і податковими показниками – на 6-й, за свободою особи – на 5-й.

Лише на 2 бали відстає від Естонії Ірландія – за показниками економічної свободи і свободи особи країна посідає 3-е і 2-е місця, відповідно. Проте 15-а позиція за управлінськими і податковими показниками перешкодила Ірландії стати лідером рейтингу.

Дослідники зазначають, що серед країн колишнього СРСР «задовільно» полягають справи з рівнем свободи тільки в країнах Балтії – Литва посідає 16-е, а Латвія - 21-е місце. Більше жодна з держав колишнього Союзу не ввійшла навіть до перших 50 країн. У першій сотні опинилися Грузія (58-е місце), Вірменія (79-е), Україна (87-е) і Молдова (93-е). Киргизстан займає 106-у позицію.

Росія в загальному рейтингу свободи посідає 124-е місце, при цьому 119-е місце – за рівнем особистої свободи. Найкраще за все справи в Росії полягають із свободою податків - 75-а позиція.

Найбільш не вільними на території колишнього СРСР визнані Узбекистан, Білорусь і Туркменістан – 152-е, 153-е і 154-е місця, відповідно. «Авторитаризм все ще править в цих країнах, які залишилися радянськими в усьому, окрім назв», - зазначається в доповіді State of World Liberty. Останнє місце в рейтингу (159-е) посіла Північна Корея.

Дослідження агентства State of World Liberty засноване на доповідях The Heritage Foundation, Wall Street Journal, інститутів Frasier, Cato, організації Freedom House, а також на даних організації «Репортери без кордонів». Інтегрований показник свободи оцінювався, виходячи з показників свободи особи, економічної свободи, обсягу відкритого сектора.

http://www.unian.net/ukr/news/news-162903.html

Відповіді

  • 2006.08.08 | толя дейнека

    Re: The Heritage Foundation, Wall Street Journal, Freedom House

    Забойщику, ну як не соромно цих м'яко кажучи не дуже щирих людей тягти сюди?
    Ганьба!
    Це не рейтинг свободи, це рейтинг підлеглості та слухняності.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua