МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

потрібна порада юриста у цивільних справах

08/16/2006 | Українець, громадянин України
Подав заяву до районного суду. Це моя перша спроба захисту своїх прав у суді, хоча я і не сумнівався, що суди у нас ...
І ось вже пройшло трохи більше місяця. Ухвали ще не отримав. На телефонні дзвінки в суді відповідати не хочуть. То в них не прийомний час, то слухавку дівчата одна одній передають, а потім виявляється "мы по телефону абсолютно никакой информации не даем". Ходити до суду зайвий раз, лише щоб з'ясувати чи відкрито провадження по моїй заяві бажання і часу не маю.
Що мені робити якщо пройде 10 днів з дати подачі заяви (наскільки я розумію, в цей термін має бути прийнята ухвала про відкриття провадження) + місяць (термін протягом якого має відбутися попереднє судове засідання), а я так і не отримаю ухвалу суду?

Відповіді

  • 2006.08.17 | Манул

    Re: потрібна порада юриста у цивільних справах

    З Ваших слів можна зрозуміти, що Ви лише подали позовну заяву до суду. Напевно, якщо Ви дотрималися усіх вимог стосовно змісту і форми заяви (ст. 137 ЦПК), Вашу заяву направлено до конкретного судді. Відповідно до ст. 136 ЦПК, суддя має одноособово вирішити питання про прийняття заяви і: або ж прийняти її, або ж відмовити у прийнятті і винести ухвалу, у якій він вказує, на якій підставі відхилено. Цивільне процесуальне законодавство не передбачає винесення суддею ухвали про порушення цивільної справи у разі прийняття ним заяви і направлення її копії позивачу (відповідну ухвалу суддя виносить після закінчення підготовки справи до розгляду). Але відповідно до Постанови Верховного Суду України від 21.12.1990 № 9 (п. 2) суддя має винести ухвалу про прийняття заяви, якщо потрібні дії щодо підготовки справи до розгляду (ст. 143 ЦПК). Також не передбачено терміни прийняття заяви: згідно із смислу ст. 136 ЦПК суддя рішення про прийняття чи неприйняття заяви приймає, скажемо так, негайно. Строки підготовки справи до розгляду – 7 днів (складних – 20).
    Видається, що Вам потрібно все ж таки прийти до суду і в канцелярії вияснити, до якого судді направлено Вашу заяву, і потім мати з ним розмову. Підстав для скарг на повільність прийняття рішення стосовно Вашої заяви поки що вбачити важко. Вони виникнуть потім, коли Ви дізнаєтеся про рух Вашої заяви з моменту її прийняття в канцелярії. Гадаю, що у Вас є підпис працівника канцелярії на другому примірнику заяви про її прийняття канцелярією чи квитанція про надіслання заяви в суд поштою.
    До суду потрібно звернутися ще й тому, що суддя зразу ж зможе у Вашій присутності виконати вимоги ст. 143 ЦПК, тобто підготувати справу до розгляду.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.17 | Українець, громадянин України

      дякую, але щось незрозуміле з номерами статей ЦПК

      Манул пише:
      > З Ваших слів можна зрозуміти, що Ви лише подали позовну заяву до суду. Напевно, якщо Ви дотрималися усіх вимог стосовно змісту і форми заяви (ст. 137 ЦПК)

      ІМХО, з цим все нормально

      щось не зовсім я зрозумів з номерами статей (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1618%2D15&p=1155793087013282 - це ж, ніби, чинна редакція ЦПК):

      >, Вашу заяву направлено до конкретного судді. Відповідно до ст. 136 ЦПК, суддя має одноособово вирішити питання про прийняття заяви і: або ж прийняти її, або ж відмовити у прийнятті і винести ухвалу, у якій він вказує, на якій підставі відхилено.

      Стаття 136 ЦПК - Заява про виклик свідка ???? А у статті 122 читаю:
      3. Питання про відкриття провадження у справі або про відмову
      у відкритті провадження у справі суддя вирішує не пізніше десяти
      днів з дня надходження заяви до суду або закінчення строку,
      встановленого для усунення недоліків.
      4. Про відкриття провадження у справі чи відмову у відкритті
      провадження у справі суддя постановляє ухвалу. В ухвалі про
      відкриття провадження у справі зазначаються:
      1) найменування суду, прізвище та ініціали судді, який
      відкрив провадження у справі, номер справи;
      2) ким і до кого пред'явлено позов;
      3) зміст позовних вимог;
      4) час і місце попереднього судового засідання;
      5) пропозиція відповідачу подати в зазначений строк письмові
      заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони
      обґрунтовуються.


      >Цивільне процесуальне законодавство не передбачає винесення суддею ухвали про порушення цивільної справи у разі прийняття ним заяви і направлення її копії позивачу (відповідну ухвалу суддя виносить після закінчення підготовки справи до розгляду). Але відповідно до Постанови Верховного Суду України від 21.12.1990 № 9 (п. 2) суддя має винести ухвалу про прийняття заяви, якщо потрібні дії щодо підготовки справи до розгляду (ст. 143 ЦПК). Також не передбачено терміни прийняття заяви: згідно із смислу ст. 136 ЦПК суддя рішення про прийняття чи неприйняття заяви приймає, скажемо так, негайно. Строки підготовки справи до розгляду – 7 днів (складних – 20).
      > Видається, що Вам потрібно все ж таки прийти до суду і в канцелярії вияснити, до якого судді направлено Вашу заяву, і потім мати з ним розмову. Підстав для скарг на повільність прийняття рішення стосовно Вашої заяви поки що вбачити важко. Вони виникнуть потім, коли Ви дізнаєтеся про рух Вашої заяви з моменту її прийняття в канцелярії. Гадаю, що у Вас є підпис працівника канцелярії на другому примірнику заяви про її прийняття канцелярією чи квитанція про надіслання заяви в суд поштою.
      > До суду потрібно звернутися ще й тому, що суддя зразу ж зможе у Вашій присутності виконати вимоги ст. 143 ЦПК, тобто підготувати справу до розгляду.

      Стаття 143. Порядок призначення експертизи ????

      Певно таки підійду сьогодні в суд.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.18 | Nemesis

        Кодекс помінявся? Правильні номера.

        Українець, громадянин України пише:
        > Манул пише:

        > >, Вашу заяву направлено до конкретного судді. Відповідно до ст. 136 ЦПК, суддя має одноособово вирішити питання про прийняття заяви і: або ж прийняти її, або ж відмовити у прийнятті і винести ухвалу, у якій він вказує, на якій підставі відхилено.

        Стаття 122 ЦПК України "Відкриття провадження у справі",
        суддя перевіряє відповідність позовної заяви статтям 119 та 120 ЦПК України, чи сплачені гроші за розгляд справи. Якщо заява не відповідає вимогам ЦПК, то вона повертається позивачу та вважається, що ніякої заяви небуло (заява вважається неподаною). Повернення позовної заяви повинно бути ухваленим суддею.

        > > До суду потрібно звернутися ще й тому, що суддя зразу ж зможе у Вашій присутності виконати вимоги ст. 143 ЦПК, тобто підготувати справу до розгляду.

        Ніде покищо суддя нічого не повинний виконувати в Вашій присутності, ні оформлювати справу, ні танцювати. Після відкриття справи всі задіяні особи отримують копію ухвали про відкриття провадження у справі, відповідач отримає також копію позовної заяви з копіями усіх доданих документів (ст. 127).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.08.18 | Українець, громадянин України

          Re: Кодекс помінявся? Правильні номера.

          > Ніде покищо суддя нічого не повинний виконувати в Вашій присутності, ні оформлювати справу, ні танцювати. Після відкриття справи всі задіяні особи отримують копію ухвали про відкриття провадження у справі, відповідач отримає також копію позовної заяви з копіями усіх доданих документів (ст. 127).

          Не повинний, але теоретично може кому і щастило з добрим суддею. Практично, наскільки мені відомо, частіше трапляються випадки, коли ухвали пишуть секретарі, а судді потім підписують їх.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.08.18 | Nemesis

            Суддя не писатель.

            Українець, громадянин України пише:
            > > частіше трапляються випадки, коли ухвали пишуть секретарі, а судді потім підписують їх.

            Секретари записують лише те, що скаже суддя. Потім суддя підписує.
            Ви ж не хочете, щоб суддя виконував ще й роботу секретаря? Може ще і підлогу б помив (корона не спаде)? :)


            Дочекайтеся зараз письмого рішення про повернення позову, згідно статті 121 ЦПК там повинно бути вказано підстави. Доки не буде ясно чому позов повертають, доти буде беззмістовна розмова "віруючих".
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.08.18 | Українець, громадянин України

              а секретар не в.о. судді

              Nemesis пише:
              > Українець, громадянин України пише:
              > > > частіше трапляються випадки, коли ухвали пишуть секретарі, а судді потім підписують їх.
              >
              > Секретари записують лише те, що скаже суддя. Потім суддя підписує.
              > Ви ж не хочете, щоб суддя виконував ще й роботу секретаря? Може ще і підлогу б помив (корона не спаде)? :)

              Ви мене не зрозуміли. Секретарі роблять це (записують те, що вважають за потрібне) за відсутності судді. Суддя потім приходить і заднім числом пакет документів підписує.

              > Дочекайтеся зараз письмого рішення про повернення позову, згідно статті 121 ЦПК там повинно бути вказано підстави. Доки не буде ясно чому позов повертають, доти буде беззмістовна розмова "віруючих".

              Я вже нічого не дочекаюся... Ухвалу мали надіслати разом з заявою. тепер треба йти до суду і дивитися ту ухвалу. Тому питання закрите до вівторка. Усім дякую за участь.
  • 2006.08.17 | Українець, громадянин України

    час подавати апеляцію? важливо! потрібна допомога юриста!

    А тепер зовсім цікаво: знайшов сьогодні у поштовій скриньці (зранку ще не було) лист: повернули один екземпляр позовної заяви, обидва екземпляри усіх додатків, а також вузенький папірець з текстом: "Солом'янський районний суд м. Києва надсилає на Ващу адресу матеріали на 15 арк. відповідно до ухвали суду від 08.08.2006 року. Суддя: (підпис) (Прізвище судді)."
    Читаю уважно статті 121 та 122 ЦПК і роблю висновок, що підстав для відмови у відкритті провадження та повернення заяви у судді не могло бути. Також:
    ст. 122
    ч. 3. Питання про відкриття провадження у справі або про відмову у відкритті провадження у справі суддя вирішує не пізніше десяти днів з дня надходження заяви до суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків.
    4. Про відкриття провадження у справі чи відмову у відкритті
    провадження у справі суддя постановляє ухвалу. В ухвалі про
    відкриття провадження у справі зазначаються:...

    Заяву подано 12.07 - ухвала від 08.08, пройшло більше десяти днів.
    5. Ухвала про відмову у відкритті провадження у справі
    повинна бути невідкладно надіслана позивачеві разом із заявою та
    всіма доданими до неї документами.

    Мені не надіслали ухвалу, а лише папірець зазначений вище.

    Як на мене явні порушення. Що робити далі? Йду у вівторок (прийомні години в суді ВТ-ЧТ 3 9:00 до 13:00) до суду, щоб отримати копію ухвали. Мої подальші дії?

    Мене турбує таке:
    ст. 294 ч. 2. Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
    3. Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга,
    подані після закінчення строків, встановлених цією статтею,
    залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи,
    яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що
    постановляється ухвала.

    Як я можу подати заяву протягом п'яти днів, якщо ухвалу мені надіслали лише на шостий день (14.08) після прийняття ухвали (08.08). Наявність в мене конверту з штемпелем поштового відділення суду 14.08.06 я сподіваюсь буде достатньою підставою для поновлення строку?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.17 | Українець, громадянин України

      читати закони вмію, але практичного досвіду явно бракує (-)

    • 2006.08.18 | Українець, громадянин України

      подзвонив до суду...

      "А вам должны были прислать ухвалу..." Ну як бачите не надіслали. "Приходите во вторник с 9 до 13, пишите заявление, что хотите получить копию ухвалы, ... но вам ее вряд ли дадут в тот же день."
      !!!
      Вони що писати ту ухвалу будете заднім числом? Чи це така проблема зробити і видати позивачу копію з ухвали, яку мали надіслати мені поштою?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.18 | Степан

        Проблема у системі. Суди не мають мотівацію чинити правосуддя!

        Корумпована влада утримується на корумпованих правоохоронних і судових органах. Про судову мафію багато було сказано всіма - від Президента, міністра юстиції до Ю.Тимошенко...

        Зараз до відомих Вам комітетів у ВР увійшли надійні люди - Ківалови, Кушнарьови, Ахметови...

        Тож робіть висновки відносно Ваших походженб по судах.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.08.18 | Українець, громадянин України

          Re: Проблема у системі. Суди не мають мотівацію чинити правосуддя!

          Степан пише:
          > Корумпована влада утримується на корумпованих правоохоронних і судових органах. Про судову мафію багато було сказано всіма - від Президента, міністра юстиції до Ю.Тимошенко...

          Я це все розумію. Ще декілька років тому висловлював на форумі свою думку про те, що в нашій державі основою вирішення усіх проблем, в тому числі соціально-економічних, є правова освіта громадян+реформа судової системи. Усі інші свої права тоді громадяни зможуть забезпечити собі через суд.

          > Зараз до відомих Вам комітетів у ВР увійшли надійні люди - Ківалови, Кушнарьови, Ахметови...
          >
          > Тож робіть висновки відносно Ваших походженб по судах.

          Корисний досвід. В житті знадобиться. Навіть робота на виборчій дільниці в умовах наближених до бойових мені з певного боку сподобалася. Багато чого переосмислюєш і вчишся ставитися до всього максимально спокійно, а усі конфлікти вирішувати виключно в правовому полі і без зайвих негативних емоцій та скандалів. Коли інша сторона конфлікту бачить твою впевненість та цілковитий спокій, то починає нервувати та робити помилки, а іноді навіть переходить на твій бік або просто починає тебе боятися та поважати. Навіть якщо це стосується локальних конфліктів на роботі.

          Щодо кідалових, то не маю слів. ІМХО, не буде ніякого порядку в цій державі поки суд не притягне їх усіх до відповідальності і вони не опиняться за гратами... Головна провина "помаранчевої" влади в тому, що злочинців не покарано, вони знову осмілілі і діють все більш зухвало. Усілякі помилки на зразок обмеження цін на бензин я готовий пробачати будь-якій владі. Для того існують вибори у цивілізованих країнах, щоб вибрати ту владу, підходи якої до вирішення соціально-економічних проблем здаються виборцям найбільш ефективними. У нас вибори вирішують - який із злочинців матиме більше влади.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.08.18 | rais

            Саме так! Все це наслідки дворічного чаювання із злочинцями.

      • 2006.08.18 | Nemesis

        Наступним буде попереднє судове засідання

        Якщо це була ухвала про відкриття провадження у справі, то тепер протягом одного місяця з дня відкриття провадження в справі повинно бути призначене попереднє судове засідання (ст.130)

        P.S.Раджу Вам залишити емоції вдома, бо від них нема ніякого зиска, лише шкода. ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.08.18 | Українець, громадянин України

          Re: Наступним буде попереднє судове засідання

          Nemesis пише:
          > Якщо це була ухвала про відкриття провадження у справі, то тепер протягом одного місяця з дня відкриття провадження в справі повинно бути призначене попереднє судове засідання (ст.130)
          >
          Це не могла бути ухвала про відкриття провадження, бо мені повернули заяву, отже ухвала була про повернення позовної заяви. Поки не відомо з яких підстав. Єдині законні підстави, які спадають на думку - могли придертися до суми держмита чи витрат на ІТЗ і, зважаючи на літню пору і небажання працювати у відпускний період у строгій відповідності з ЦПК, увалою, замість того, щоб дати мені строк на виправлення цих недоліків, просто повернути заяву. Тому маю повне право виправити ті недоліки та подати заяву повторно. Поспішати з апеляційною заявою/скаргою сенсу схоже не має. Оскаржувати суму держмита/витрат на ІТЗ (якщо причина в цьому) також сенсу не має, все одно прошу їх стягнути з відповідача. Тому, як буде треба, то доплачу.

          > P.S.Раджу Вам залишити емоції вдома, бо від них нема ніякого зиска, лише шкода. ;)

          Я вище писав про емоції. З цим проблем в мене не має.
  • 2006.08.18 | ukr_girl

    Re: потрібна порада юриста у цивільних справах

    На наш час правосуддя в Украiнi дуже об'ективне=
    Фемiда ретельно зважуе грошi на терезах-
    де бiльше, той прав!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".