МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому ж ви рік мовчали?

08/22/2006 | Інна Сухорукова
Шановні автори «Звернення української громади четвертої хвилі штату Нью-Джерзі ( США), до всіх прогресивних українців світу»

Чесно кажучи, прочитавши Ваше звернення ( http://maidan.org.ua/static/lysty/1156137336.html ), я відчула себе так, немов би мені дали ляпаса. І не тому, що я не згодна з Вашими оцінками дій основних фігурантів політикуму України, що помаранчевих, що синьо-білих.

Не мені виступати адвокатом будь-якої влади – з юності я живу в дисидентському колі, і, майже все свідоме життя намагаюсь відстоювати права людини. Пишу я це тільки для того, щоб ви зрозуміли, що слова «свобода», «право», «людина» – є для мене абсолютними цінностями. І саме тому я скажу вам наступне. Так, команда, яка прийшла до влади за допомогою «Майдану» не виконала своєї історичної місії, не виправдала сподівань виборців, сподівань світової спільноти. Але всі вони різні, і помилки в них різні. Президент виявився законослухняною людиною в країні, де панує не закон, а право сильного. А розв’язувати будь-які питання силою не бажав і не міг.

Інших фігурантів помаранчевої команди завели у глухий кут і власні амбіції, і те ж саме нехтування інтересами громадян, які ми спостерігали у їх попередників.

Але де ви, панове, були, коли Україна рік перебуває без Конституційного Суду? Ви можете уявити, що Конгрес США навмисно не обирає суддів Верховного Суду? Що б зробив Гарант Американської Конституції в такому випадку? П. Ющенко не зробив нічого, оскільки примусити Верховну Раду виконувати закони можна було тільки силою. Але світова спільнота, яка вимагала від Президента бути демократом за відсутності демократичних інституцій, і, навіть, повноцінної влади в країні, могла вчинити жорсткий тиск на Верховну Раду. Могла дати Президентові зрозуміти, що чекає від нього конкретних дій по відновленню державного устрою!

Чому ж ви рік мовчали?

Вам гарно дивитися на все здалека, з країни розвиненої демократії? А всі наші політичні сили, якого б кольору вони не були, – це колишні комуністи чи комсомольці. І тому суспільство, яке в 2004 році відстояло свій вибір, значно випередило і своїх керманичів і довело свою самоцінність. Українська громада не заслуговує зневаги, незалежно від регіону і вибору. Схід України, Донецька область і Крим, які ви пропонуєте блокувати – це колишня радянська «Промзона», де живе найбідніше і найбезправніше перед чиновним апаратом населення. Воно виживає, а не живе. В такому стані його можна купити, залякати, примусити повірити в будь-яку політичну казку. І його ще позбавити інвестицій? Не треба ділити Україну по регіонах, як це роблять всі наші політики, кому це вигідно. Із Донбасу, з Луганська – саме з цього регіону вийшли такі історичні постаті, як поет-дисидент Василь Стус, як Надія і Іван Світличні, Олекса Тихий. А кримські татари, що вижили після геноциду, а населення Криму, яке відчуває себе українцями – в яких вони умовах? Так, ми потребуємо допомоги світової спільноти. Ми потребуємо не зняття моніторингу РЄ за формальними ознаками стосовно парламентських виборів - які були там «чесні вибори» в східних регіонах і Криму?, а постійного піклування про права людини в Україні. Ми потребуємо підтримки світової спільноти в створенні міжрегіональних центрів правової допомоги і правової освіти. А найбільше ми потребуємо тиску на ВР, усі гілки виконавчої влади, для відновлення спаплюженої державності України. Введіть санкції ООН і Ради Європи, поки не запрацює Конституційний суд, поки не будуть прийняті закони про Кабмін, Президента, регламент ВР, парламентську опозицію. Доки цього немає – в нас не держава, а примара.

Отож, допоможіть нам по-справжньому. А не ображайте людей в регіонах країни тільки за те, що вони ще не отямились від життя у посткомуністичному таборі. Наразі вони в ньому перебувають і зараз. У подоланні цього після радянського кошмару нам конче потрібна свідома і чесна допомога всього світу. А істерики нічого доброго ніколи не робили.

Інна Сухорукова, м. Харків

Відповіді

  • 2006.08.23 | VOL

    По-перше

    Де саме це звернення?

    Я не можу його відшукати на Майдані. Ваші критичні зауваження, шановно пані Сухорукова, я проробив, а ось самого Звернення і коментарів до нього не находжу. А мені дуже інтересно було б почитати те, що пишуть закордонні українці 4-ї хвилі іміграції і не тільки зі США і Канади.

    Мені не довелося послухати доклад пана Лозинського на 4-му Конгресі українців, але те, як староукраїнська діаспора веде і вела політичну роботу говорить тільки про одне - вони зовсім не уявляють собі сучасну Великоукраїнську дійсність.

    З більшою частиною критичних зауважень проголошених у Зверненні я погоджуюся, так як їх підтримує і майже вся четвертохвильна українська діаспора США.

    Але для більш детального обговорення потрібно ознайомитися з усіма матеріалами відбувшогося Конгресу.

    Щож стосується Ваших слів, пані Інно, що Президент виявився законуслухняною людиною, то здається мені, що Ви дещо ідеалізуєте його і не бажаєте пригадати навіть публікацій коресподента Бойка чи других авторів, які писали про нехтування Гарантом українського законодавства.

    Окрім того, хочу зразу ж поставити все на свої місця.

    Я не мешкаю в штаті Ню-Джорзі і не причетний ніяким боком до вказаного Звернення. А відвідавши у неділю святкування Дня Незалежності України на теренах філадельфійсько-пенсільванійського спортивного комплексу "ТРИЗУБ" з вуст товаришів почув 90 відсотків того, що прочитав у Зверненні.

    Американсько-українські, і українські "панове" були там де потрібно і, постійно борються з-за океану з режимами як не одного так другого та ще й надають фінансову підтримку у розмірі половини річного бюджету держави Україна.

    У мене питання до Вас особисто:" Ви не пані "САНА" з форуму "Сила народу"?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.23 | Пані

      Там же лінк є всередині

      На звернення - ви не помітили?
      Воно також в новинах було десь.

      Це не Сана. Авторка підписується реальним прізвищем. Сану звати трохи інакше :)
    • 2006.08.24 | stefan

      в Одесі від діаспори ніколи не бачив і навіть не чув про щось по

      VOL пише:

      > Американсько-українські, і українські "панове" були там де потрібно і, постійно борються з-за океану з режимами як не одного так другого
      напевно борються, як конкретно і який к.к.д. з цього - то друге питання
      > та ще й надають фінансову підтримку у розмірі половини річного бюджету держави Україна.
      >
      що то за підтримка?
      конкретно, хотілось би знати.
      в Одесі від діаспори ніколи не бачив і навіть не чув про щось подібне.
  • 2006.08.23 | DADDY

    Нема чого додати. Дякую.

  • 2006.08.23 | Quin

    Re: Чому ж ви рік мовчали?

    Повністю згоден.
  • 2006.08.23 | pavlosh

    Re: Чому ж ви рік мовчали?

    Загалом погоджуючись та підтримуючи (хоча мене ніхто не просив про підтримку) висловлене щодо східних та південних регіонів, я дуже здивований компліментами щодо законослухняності "гаранта" (навмисно використовую таке позначення з огляду на контекст). Мені видається, що той, хто "з юності я живу в дисидентському колі" може бути і більш об'єктивно-критичним (тим більше, що дійсно, повторне призначення Зварича багато про що говорить, але можна згадати і про башатьох інших - і це якщо говорити лише про призначення).
  • 2006.08.23 | VOL

    Re: Чому ж ви рік мовчали?

    Шановно Пані.

    Лінк то я відкрив і прочитав роздрукувавши. Але самого Звернення я ніде не знайшов. З якої причини (чи там багато помилок) його не розмістили на сайті - мені не зрозуміло.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.23 | Пані

      Re: Чому ж ви рік мовчали?

      VOL пише:
      > Шановно Пані.
      >
      > Лінк то я відкрив і прочитав роздрукувавши. Але самого Звернення я ніде не знайшов. З якої причини (чи там багато помилок) його не розмістили на сайті - мені не зрозуміло.

      Як не знайшли? Як не розмістили??? А це що таке?

      http://maidan.org.ua/static/lysty/1156137336.html

      Цей лінк стоїть в першому пості теми.
  • 2006.08.23 | VOL

    Re: Чому ж ви рік мовчали?

    Шановно Пані

    Вкажіть мені точне місце знаходження Звернення на першій чи наступних сторінках. А лінк, який вказаний у статті Інни Сухорукової - той я і скривав, і прочитав, і роздрукував.

    Я ж заглядаю на сайт Майдану кожну вільну хвилину і цього звернення не міг прогледіти. Його не було хоч Звернення і датоване 21.08.2006 року о 8:15.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.23 | catko

      ваше "точне місцезнаходження" майданівці самі шукають

      тому що "української громади нью-джерсі" в принципі до цього дня ніхто ніколи ні разу не чув і не бачив
  • 2006.08.23 | VOL

    Для ознайомлення

    Рекомендую відвідувачам цього сайту ознайомитися з статтею Людмили Шангіної "Про країну, державу та громадян у перехідному віці" на сайті "Дзеркала тижня" http://www.zn.kiev.ua/ie/show/610/54246/

    Дуже цінні результати досліджень і висновки по ним.
  • 2006.08.23 | Ольга Т. Нью-Джерзі, США

    Re: Чому ж ви рік мовчали?

    Надзвичайно добре написана стаття! Як мало наші люди читають і знають з якими труднощами приходиться Україні бути державою такою як інші держави де давно унормовані справи, як на пр.Конституційний Суд!
    Дивує мене, що відізвалась четрверта хвиля, яка нажаль ані тут в Америці не спішить залучитися до організацій наших українських!
    Легко критикувати, але найперше треба працювати для добра України де б ми не були!
    Дай Боже сили і витревалости людям, таким як Інна Сухорукова, та іншим патріотам, які залишаються в Україні і працюють для неї!
    Ми за кордоном повинні тільки помагати Україні, а критикувати не маємо права!!!
    Ольга, Матаван, Нью Джерзі, США
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.23 | catko

      про "четверту хвилю"вже анекдоти ходять. абсолютно згоден з Вами

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.28 | гість

        Re: про "четверту хвилю"вже анекдоти ходять. абсолютно згоден з

        А чому ж наша діаспора мовчить про те, що у Країні відбувається повзучий путч? Бо інакше так звану "конституційну реформу" назвати й не можна. Кучма, Медведчук, Янукович, Мороз, за мовчазної згоди Ющенка змінюють конституційний лад і владу. А у народу навіть не спитали. Навіть фіктивний референдум не робили. Запросіть фахівців з міжнародного права - нехай вони дадуть кваліфіковану оцінку цим діям. А потім - опублікуйте висновки у пресі. Це й буде реальна допомога.
  • 2006.08.24 | Михайло Волошин

    Пробачте, пані Інно - а де Ви були півтора роки тому?

    Інна Сухорукова пише:
    > Президент виявився законослухняною людиною в країні, де панує не закон, а право сильного. А розв’язувати будь-які питання силою не бажав і не міг.
    Коли ота законослухняна людина з перших же днів свого президентства своїм власним указом надає антиконституційні повноваження секретарю РНБОУ? Вам тоді нібито ляпаса ніхто не давав?
  • 2006.08.24 | VOL

    "Точне місценаходження"

    Якщо це стосувалося особисто мене, ВОЛа, то ще раз можу підтвердити неодноразово писане тут, на цьому сайті, до того ж і у попередньому пості (якщо Ви уважно читали пане Сатко) - Пенсільвенія.

    Розкажіть мені анекдота про четверту хвилю іміграції і я посміюся з Вами.
  • 2006.08.24 | mypek

    Re: Чому ж ви рік мовчали?

    до п.сухорукової.ви дуже гарно про себе відгукуєтесь.не перечу.але =звернення української громади...=це не одна людина! я також належу до 4-ої хвилі і повністю підтримую це звернення.і якщо воно для вас ляпас...то для чесних українців всього світу - відродження,ющенком, януковича,призначення його премєром і приведення у верховну раду махрового донецького бандитського криміналітету,-це плювок в душу!!!і якщо цей президент бувби на щось здатний то світ би йому простив непопулярні методи якщо б вони були направлені на благо україни.і не треба цього бездару вигороджувати під демократа. це безвольна людина котра перебуває в іллюзії самозаспокоєння в кріслі президента. ця людина зрадила народ котрий йому довірив такий високий пост. і за це він заслуговує прокляття і є проклятим!!!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.24 | Leopold

      Re: Чому ж ви рік мовчали?

      А от проклинати не потрібно. На мій погляд, ми повинні бути вдячні цій людині за позитив, який є. А негатив... Тут кожен повинен спитати себе: - Де я був, коли він творився? Наприклад, де ж був Захід з Америкою, коли в Україні був організований шалений спротив "оранжевому" уряду? Чому інвестиції впали? На словах всі вітали зміни, а на ділі? Чи зі сторони не видно було, що кримінал дуже сильний і законність чи мораль для нього - пустий звук? Що у нього досить засобів (майже все багатство країни опинилося в нечистих руках) щоб організувати любу кризу аж до кривавої? Де ж брати протизасоби? Осуджувати і проклинати простіше простого. А от подати руку тому, хто виповзає з лайна, куди його було кинуто і насильно там утримувано - то значно складніше.
  • 2006.08.24 | Владимир

    Re: Чому ж ви рік мовчали?

    Вот ей-богу. Сколько читаю эмигрантов столько и удивляюсь.
    То на юго-востоке бандиты, то бедняки зомбированные.
    Может не стоит так вот категорично?
  • 2006.08.24 | VOL

    До Стефана

    Ви пишите:

    -що то за підтримка?
    конкретно, хотілось би знати.
    в Одесі від діаспори ніколи не бачив і навіть не чув про щось подібне-

    Кожен із українських заробітчан (а їх приблизно 5 мільйонів) у середньому перераховує на протязі року в Україну родичам одну тисячу доларів. Загалом ця сума набігає до 5-ти мільярдів американських доларів. Це приблизно. Я ж вважаю, що ця сума набагато більша.

    Окрім того по всьому світові розкидано ще 20 мільйонів українців різних хвиль іміграції. Кожен з них також має родичів в Україні. І на протязі року пересилають готівкою долари, пачки і надають другу допомогу своїм близьким в Україні. Приблизно оцінимо цю фінансову допомогу українському народу ще у 5-ть мільярдів американських доларів.

    Шляхом складання приведених цифр (5+5=10 млрд. доларів) отримуємо приблизну суму фінансового вливання в українську економіку.

    Знову ж таки переведемо цю суму в українські гривни по нинішньому курсу НБУ (10,0 х 5,05 = 50,5 мільярдів гривень). Весь бюджет України на 2006 рік дорівнює 118 млрд.гривень( якщо я не помилився).

    Питання: Який процент становить щорічне фінансове вливання української діаспори і заробітчан в економіку України?

    Де "крутяться" ці гроші (у тіні, чи зовсім не працюють находячись в "банках", під матрасом, чи іще де-небуть)?
  • 2006.08.24 | студент

    Основна помилка Інни Сухорукової

    полягає в тому, що вона вживає терміни "четверта хвиля імміграції" та "світова спільнота" як тотожні. Оскільки це зовсім не так, стаття втрачає свій сенс.

    Політичний вплив мексиканських іммігрантів є значним, але вони мають своїх представників в Конгресі, є добре організованими і, в разі потреби, виводять на вулиці десятки тисяч людей. Політичний вплив польскої діаспори є незначним, хоча вона набагато старіша та краще організована за українську. Українська четверта хвиля складається переважно з вихідців Івано-Франківської, Тернопільскої та Львівської областей; значний відсоток не має вищої освіти, і практично кожен заробляє на життя фізичною працею. Вони не мають не лише жодного політичного впливу в США, але навіть й своїх організацій - принаймні, в штатах, в яких я проживав. Все, що вони можуть зробити - це зібрати кілька десятків людей в суботу або неділю під церквою або коло відділу "Самопомочі" і виступити із зверненням.

    Коли Інна говорить про "допомогу свотової спільноти", яку вона потребує, нехай уявить купку колишніх селян з Надвірної чи Богородчан Івано-Франківської області, які працюють будівельниками або водіями, і які ледве говорять англійською. Яким чином вони можуть допомогти Інні Сухоруковій "вчинити жорсткий тиск на Верховну Раду?" Не виїхати в рейс? Відмовитись класти цеглу чи доглядати за чиїмось дітьми? Все, що вони можуть - це скласти подібне звернення. Невже не видно, що його складали люди, освітній рівень яких не є надто високим, і що ефект від заходів, які вони мають намір вжити, буде нульовим?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.25 | catko

      4-та хвиля - згоден. але стара діаспора вплив має ще й який

      там є мільйонери, сенатори, власники банків, політики і т.д. і т.п.
      вони регулярно приїжджають в україну, інвестують тут - короче шуршать на два фронти.
      але суть проблеми не в тому. вся стара діаспора 30-40 років тому була точно така сама як ота заробітчанська 4-та хвиля. а тепер вибилась в люди. при цьому зберегла українську ідентичність.
      а от з 4-ю хвилею проблеми - вони вже себе не ідентифікують з україною бо втікали з україни не від війни та політичних репресій а від грошо-негараздів. а що буде через 30-40 років?

      наприклад поки стара діаспора по неділях ходить у вишиванках в церкву і дітей віддає в організовані їх же стараннями українські школи - 4-та хвиля англомовонізує українські газети бо "діти не розуміють".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.26 | Хома Брут

        Re: так і написано ж було саме про неї, про 4-ту

        А ще - багато діячів люблять завзято розповісти як діаспора (особливо стара, але і на нову наїхати не западло) не розуміє Україну та справжню суть фігурантів при владі, як вона не з тими і не так спілкується. І от маємо чудовий приклад симетрії в природі: п. Інна не розуміє, і таке враження що не хоче розуміти, ситуацію з тим who is who в українській Америці.

        Який з цього висновок для ширшого загалу? Оце НМД цікаво обговорити.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.08.28 | студент

          цілком погоджуюсь (-)

  • 2006.08.26 | РомаК

    Для catko,студента та інших

    "4-та хвиля - згоден. але стара діаспора вплив має ще й який"
    Ця особа абсолютно не володіє інформацією. Можу вам доказати і показати тут в США.

    "Основна помилка Інни Сухорукової"
    Студент собі мислить що там тілько купка селян. бо певно то не студент а той самий що клав цеглу. А попри це все ми в курсі скільки тепер коштує залік в універі . то уявити собі освітній рівень пересічного украінського студента неважко. Але не хочу всіх ображати бо є дійсно дуже талановиті молоді люди і як правило з бідних сімей.

    "в Одесі від діаспори ніколи не бачив і навіть не чув про щось подібне"
    Тому що в Одесі живуть в основному "наши люди" а вони допомагають ясна річ своім.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.28 | студент

      Re: Для catko,студента та інших

      Я не здогадуюсь, а знаю, що переважна більшість представників четвертої хвилі є вихідцями з сіл та містечок Західної України, працюють на малооплачуваних роботах і не мають жодного політичного впливу. Хочете отримати статистичні дані - проведіть власне соціологічне опитування.

      З тим, що рівень знань українських студентів загалом невисокий, цілком погоджуюсь, саме тому здобув другу вищу освіту в Америці.
  • 2006.08.26 | mypek

    Re: Чому ж ви рік мовчали?

    БІДНИЙ СТУДЕНТ!НЕ ПОТРІБНО ГОВОРИТИ ЧОГО НЕ ЗНАЄШ!Є СКУ (СВІТОВИЙ КОНГРЕС УКРАЇНЦІВ), ЩОСЬ ТАКИ РОБИТЬ!У КАНАДІ І В США Є КУК, УНО,ЛУК І ІНШІ ОРГАНІЗАЦІЇ,КОТРІ КООРДИНУЮТЬ ДІЯЛЬНІСТЬ ДІАСПОРИ.КРІМ ТОГО В ПАРЛАМЕНТІ УРЯДУ КАНАДИ І США ТА ІН. РЕСПУБЛІКАХ Є ПРЕДСТАВНИКИ УКРАЇНСТВА,В Т.Ч. МІНІСТРИ.НЕ ВСЕ РОБИТЬСЯ ЯК БИ ХОТІЛОСЬ ,АЛЕ ЗВОДИТИ ДО ТОГО,ЩО МИ НІЧОГО НЕ ВАРТІ,НЕ ПРАВДА.І ЯКЩО ВЛАЗИТИ В ІНТЕРНЕТ ТО ТРЕБА ТРІШЕЧКИ ДУМАТИ!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.28 | студент

      Re: Чому ж ви рік мовчали?

      СКУ має стільки ж спільного з четвертою хвилею, як Аскольд Лозинський - з її представниками. Канадські організації ми не розглядаємо, тому я не розумію, чому ви підняли цю тему - очевидно, неуважно читаєте.

      В "парламенті уряду" США жодних представників українства немає - хоча б тому, що парламент і уряд - це абсолютно різні гілки влади. Ви вивчали political science у коледжі? Чи ви такий самий неук, як і Зварич? Так, у Канаді (наприклад, у виконавчій владі Вінніпегу) є дуже багато людей українського походження. A в уряді України їх ще більше. Але яке це має відношення до Америки? Можете назвати ім'я американського конгресмена українського походження?
  • 2006.08.26 | Васек

    Re: Чому ж ви рік мовчали?

    Молчали, молчат и будут молчать .... потому что наверное на 90 % население страны (критическая масса) - к сожалению - быдло И все эти рассуждения, что на всех форумах сплошное бла...бла...бла. Реалии гораздо прозаичнее ... нужно выживать ... Вобщем, Майдан 2004 года, был просто приятной случайностью и не более. Украина явно не доросла до Демократии ... которая подрозумевает не разовый выход на Майдан ... а постоянный контроль за любой властью ...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.27 | Leopold

      Re: Чому ж ви рік мовчали?

      Как все просто просто, оказывается. Васек просто гений. Главное - правильно рассортировать народ. "Правильная" сортировка открывает о-ч-ч-ч-ч-ень большие возможности для дальнейших взаимоотношений с этим народом.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".