МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто в хаті Президент? Інститут СВУ залишається в Одесі

08/30/2006 | keymaster
Комісія Кабміну, що займається збереженням Одеського інституту сухопутних військ, має намір рекомендувати інтегрувати ВНЗ в структуру Одеського Національного політехнічного Університету. Про це повідомив журналістів голова Одеської облради Микола Скорик, котрий 28 серпня взяв участь у засіданні цієї комісії, очолюваної Дмитром Табачником, віце-прем`єр-міністром України з гуманітарних питань.

Голова облради відзначив, що на засіданні були заслухані доповіді про результати роботи двох спеціальних комісій, що вивчали питання переведення вузу на місцях, в Одесі й у Львові.

Микола Скорик повідомив, що комісія буде рекомендувати для розгляду на завтрашньому засіданні Кабміну питання про перейменування Одеського інституту сухопутних військ в Одеський військовий інститут у рамках одеського «політеху».

Голова облради відзначив, що це дасть можливість повністю зберегти професорсько-викладацький склад інституту, його матеріально-технічну базу, а також «перешкодити тому безконтрольному й безмежному розподілу землі й власності інституту, що, на жаль, спостерігалося останні кілька місяців».

Микола Скорик підкреслив, що за останні півтора року чиновники Міністерства оборони України «просто зневажали здоровий глузд і основні положення нашої оборонної доктрини».

На засіданні комісії депутат Одеської облради Сергій Гриневецький озвучив ідею про створення на базі інституту антитерористичного центру, у якому могла би проводитися підготовка фахівців із країн СНД.

Микола Скорик назвав таку пропозицію однією з форм збереження й подальшого розвитку вузу.

Він підкреслив, що, за законом, переведення і розформування військових вузів відноситься винятково до компетенції Кабміну.

Голова облради відзначив, що ситуація з вузом у цей час є досить складною, однак пропозиція комісії з перейменування й приєднання вузу до «політеху» є компромісною.

Нагадаємо, що в неділю, 27 серпня, у Львові Президент України, Головнокомандуючий Збройними силами Віктор Ющенко заявив, що ухвалив рішення щодо ліквідації Одеського інституту сухопутних військ. І закликав усіх із цим змиритисяю

Львівський портал

Відповіді

 • 2006.08.30 | Мусієнко Олег Григорович, м. Київ.

  Re: Хто в хаті Президент? Інститут СВУ залишається в Одесі

  Це перший дзвіночок, на який потрібне негайне та відповідне (рішуче) реагування... Інакше президентська влада приречена...
  Сиає зрозумілим і термінова скорочена відпустка Януковича, і тривале мовчання Мороза...
  Вихід є, але, чи скористається ним Президент?
  Тим не менше пропоную до уваги наступне:
  Відкритий лист громадянина України МУСІЄНКА О.Г.
  ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ В.А. ЮЩЕНКУ
  "ПРО 15-у РІЧНИЦЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, ЖОРСТКУ КОНСТИТУЦІЙНУ КРИЗУ ТА УЗУРПАЦІЮ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ОЛІГАРХАМИ"
  Неупереджений, всебічний та об’єктивний конституційно-правовий, у сукупності із суспільно-політичним, аналіз, свідчить, що в Україні, на дату святкування 15-ї річниці незалежності держави, тривалий час існує і поглиблюється жорстка конституційна криза, яка полягає в тотальній неузгодженості чинного законодавства Основному Законові держави, вибірковості в застосуванні закону органами державної влади, “силовиками” і судами, не рівно обов’язковості його вимог для громадянина і державника.
  Внаслідок колапсу правоохоронної системи країни, відсутності у державі близько року дієздатних Конституційного Суду і прокуратури, суцільної корумпованості та продажності загальних судів, громадянами України геть втрачено їх конституційне право на захист своїх прав і свобод у справедливому суді!
  Метастази корупції, цієї злоякісної хвороби суспільства, вразили і головний мозок держави – верховну владу, Генеральну прокуратуру, СБУ, МВС та Уряд України, що унеможливлює перетворення України в дійсно суверенну і незалежну, демократичну, соціальну, правову державу, де реально визнається і діє принцип верховенства права.
  Про викладене переконливо і доказово свідчить наступне:
  1. Незважаючи на мої чисельні до Вас звернення, щодо втрати прокуратурою України з 12.07.2001 року функцій досудового слідства, Генеральна прокуратура України, незаконно, всупереч Конституції та чинному Закону України “Про прокуратуру”, продовжує здійснювати цю функцію. Суди України, в тому числі Верховний, розглядають кримінальні справи, закінчені досудовим слідством прокуратурою, та виносять по ним завідомо неправосудні обвинувальні вироки.
  Разом з тим, вказаного числа Верховною Радою України було прийнято Закон України № 2663-ІІІ, яким було внесено зміни у статтю 5 Закону України "Про прокуратуру". Відповідно до цих змін, на прокуратуру України покладені виключно конституційні функції, викладені у статті 121 Основного Закону, які не передбачають здійснення прокуратурою функцій досудового слідства, а частиною другою статті 5 чинного Закону України "Про прокуратуру", категорично заборонено покладання на прокуратуру здійснення функцій, не передбачених Конституцією України.
  2. 08 грудня 2004 року Верховною Радою України минулого скликання, всупереч конституційного принципу верховенства права, але відповідно горезвісному за радянських часів принципу “політичної доцільності, було прийнято Закон України № 2222-ІV "Про внесення змін до Конституції України", яким, у завуальованій формі, незаконно змінено не тільки конституційний лад, але і виборчу систему країни.
  Цей Закон, а також прийняті парламентом зміни до Конституції України, в порушення вимог частини 1 ст. 156 Основного Закону держави, не були винесені на затвердження всеукраїнського референдуму, а, так звана “політрехформа”, була впроваджена утаємничено від українського народу - єдиного джерела влади в Україні.
  Разом з тим, відповідно до категоричних вимог частини 1 статті 156 Конституції України, законопроект про внесення змін до розділів І, ІІІ і ХІІІ Основного Закону, за умови його прийняття не менш ніж 2/3 від конституційного складу Верховної Ради, затверджується всеукраїнським референдумом, який призначається Президентом України.
  Оскільки перелічені вимоги Основного Закону дотримані не були, антинародні зміни до Конституції України, якими у завуальованій формі змінено не тільки конституційний лад, але і виборчу систему країни, підлягають безумовному скасуванню за формальних, тобто безумовних підстав!
  3. За цих же конституційно-правових умов, не може бути визнано конституційним і Закон України "Про вибори народних депутатів України", який було застосовано на минулих виборах до Верховної Ради України, що і спровокувало існуючу на цей час в Україні суспільно-політичну кризу.
  Брутально порушуючи виборчі права громадян незалежно від їх майнового стану та партійної належності, їх рівенство у своїй гідності і правах, тобто їх конституційні права і свободи, в тому числі право не тільки обирати, а і бути вільно обраним до органів державної влади, цей Закон фактично скасував конституційне активне виборче право мільйонів громадян України, які не є членами олігархічних політичних партій.
  Цим Законом зухвало і цинічно порушено категоричні вимоги частини 1 ст. 157 Основного Закону, відповідно до яких: ”Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування або обмеження прав і свобод людини і громадянина…”
  4. Незважаючи на викладене, після подання Вами у новообраний парламент кандидатури на посаду Прем’єр-міністра України, 04 серпня 2006 року, Верховна Рада України, з метою кінцево узаконити узурпацію нею державної влади, прийняла, а Ви – необачно підписали, Закон України № 79-V “Про внесення зміни до розділу ІV “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про Конституційний Суд України”, якими унеможливлюється скасування незаконних змін до Конституції України.
  Цей закон також було прийнято з брутальним порушенням вимог ст. ст. 1, 3, 8 Конституції України, відповідно до яких Україна визнається суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами, а також всупереч положень частини 1 ст. 6 Основного Закону держави, відповідно до положень якої державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.
  Таким чином, всупереч частини 2 статті 6 Конституції, Верховна Рада та Ви, як Президент України, і гарант додержання Конституції, прав та свобод громадянина і людини, перевищили межі своїх повноважень, встановлених Конституцією України, і діяли поза конституційно-правовим полем держави, створивши небезпечний прецедент правового нігілізму.
  Цими своїми діями, Ви, пане Президенте України, у 15 річницю горезвісного ДКНС (ГКЧП), заклали бомбу уповільненої дії під власне президентство, дароване Вам народом України!
  Категорично стверджую, проголошений Вами у святковій промові на честь 15-ї річниці незалежності України курс на подолання корумпованості державної влади та її оздоровлення, встановлення в Україні істинно справедливої та відповідальної перед народом влади, може бути втілений лише за однієї умови – умови встановлення в Україні ДИКТАТУРИ ЗАКОНУ, противагу диктатуркам парламенту чи Президента.
  На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 1, 3, 8, 19, 40, 102 частини 2, 106 частини 1 пункту 1 Конституції України, звертаюсь до Вас, як до гаранта державного суверенітету, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина та прошу вжити усіх, передбачених Основним законом держави заходів, щодо відновлення дії Конституції України.
  Громадянин України,
  Олег МУСІЄНКО
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.30 | Albes

   Re: Хто в хаті Президент? Інститут СВУ залишається в Одесі

   Олег,
   и Вы считаете, что он сам признается, что он совершил преступление против Конституции и народа Украины и бросится исправлять содеяное ?
   Не будьте наивны.
   Он не только САМ не будет ИНИЦИИРОВАТЬ восстановление законности, он, даже когда это делается другими, всячески сопротивляется это. Вплоть до прямых нарушений закона со стороы его представителей в суде. И это все делается с полного ведома его правового советника Полуденого, который в курсе всего и, очевидно, дает "экономисту" Ющенко соответствующие "правовые" консультации и советы.
   Если интересно, почитайте на моем сайте. Там не все, но достаточно много написано.
  • 2006.08.30 | Vavilov

   Ви тепер усю оцю хвігню будете до кожної новини клеїть?

   Бо таких нагод буде чимраз більше.

   Аффтар пишуть:
   "Брутально порушуючи виборчі права громадян незалежно від їх майнового стану та партійної належності, їх рівенство у своїй гідності і правах, тобто їх конституційні права і свободи, в тому числі право не тільки обирати, а і бути вільно обраним до органів державної влади, цей Закон фактично скасував конституційне активне виборче право мільйонів громадян України, які не є членами олігархічних політичних партій."

   Шото Ви тут попахіваєтє нєзабвєнно-дімакратічєскімі виборчими правами громадян СрСр, тілько замість "єдінопартійної" системи тулите "безпартійну". Чим це Вас так не влаштовує система виборів, котра (з варіаціями) розповсюджена у демократичному світі. Погляньте, як чудово засвітились усі "партїї", - одразу стало зрозуміло. що їх у нас лише дві. Але ж це вже якмйсь вибір. Це ж не те що "адна на всєх". Або "повний дехвіцит". Кому там забракло права втілити нестримне бажання бути "вільно обраним" (щоб бути таким же вільним від відповідальності)? Хтось комусь забороняє вступати у партії? Чи створювати власні? У нас майже півтори сотні отих "варіянтів вільного вибору". Мало? Можете створити ще один. Абсолютно вільно. Може тоді перестанете розтрушувати цей спам на усіх вільних форумах... :p
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.08.30 | Albes

    Re: Ви тепер усю оцю хвігню будете до кожної новини клеїть?

    Если Вы не поняли СУТЬ написанного, то не беритесь критиковать.

    А иначе получается как по известной поговорке "В огороде бузина..."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.31 | samopal

     Дядько об'ївся бузини? (/)

     Олег Мусієнко, генеральний директор "Української юридичної компанії", м.Київ : "Носієм суверенитету і єдиним джерелом влади в Україні є народ."
     Жалкую пане, а скоріше - підпанок Томенко, про те що Вам довірився власний народ, але не я - незалежний від влади офіцер-юрист, якому честь дорожса від власного життя... Ви, вибачте, паскудо, разом із Вашою Шефінею, сприяли узурпації влади олігархами, приймали в цьому безпосередню участь! І після цього Ви ще маєте зухвалість повчати влачянийт народ, який дарував Вам Владу! Хам, подлєц і сволочь, на офіцерській мові, ось Ви хто, підпанок Томенко! 08 грудня 2004 року, в Україні, всупереч категоричних вимог ч.1 ст.156 Конституції, без затвердження всеукраїнським референдумом та утаємничено від українського народу - єдиного джерела влади в Україні, була впроваджена антинародан політрехформа, якою у заувальованій формі було змінено не тільки конституційний лад, але і виборча система країни... За цих причин, вибори 2006 були проведені за антинародним виборчім законом, яким млн.українських громадян - не членв, незаконно позбавлені свого конституційного активного виборчого права (права бути обраним), що при дотриманні категоричних вимог ч.1 ст.157 Конституції України, взагалі неможливо.... В результаті отримали НЕЛЕГІТИМНИЙ ПАРЛАМЕНТ, підлягаючий розпуску за формальних, тобто безумовних підстав! Слава Україні!
     -----------------------------------------------------------------
     http://www.unian.net/ukr/news/news-164508.html

     А також:
     http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1156931929&first=&last=&pattern=
     http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1156931687&first=&last=&pattern=
     http://www.bezcenzury.info/pages/article.shtml?200507/p05070726
     http://www.fraza.com.ua/zametki/28.08.06/27839.html
     http://www.obozrevatel.com.ua/news/2006/8/28/132302.htm
     etc

     А також:
     Нарешті Президент України усвідомив свою відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями і став діяти у відповідністю з Конституцією, використовуючи усі важелі надані йому Основним Законом держави! До затвердження складу Конституційного Суду - ніякого Прем"єра! Але, це тільки перший крок у правильному напрямку... Бз сукупності інших законних заходів, про які, я сподіваюсь, обізнаний Президент України, все сказане ним у радіозвереннні - лише пуста, нічого не варта балаканина...
     Слава Україні! (http://rep-ua.com/phorum/read.php?2,6431,6737,quote=1)

     Шкода людину, але хлопец по-моєму "поїхав"...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.08.31 | Vavilov

      Я теж так подумав

 • 2006.08.30 | Вася

  Re: Хто в хаті Президент? Інститут СВУ залишається в Одесі

  Президент лише на території пасіки...
 • 2006.08.31 | Максим

  А до чого тут Президент?...

  Коли йдеться про Українську Армію та збереження її кадрового потенціалу?

  Маю на увазі, що сам факт збереження вищого учбового військового закладу є надзвичайно обнадійливою новиною. На тлі того розвалу і свідомого сботажу по відношенню до ЗСУ, який чиниться останні роки.

  І, якщо През не доганяє, то слава Богу, що вкогось знайшлося кибети не втілювати самозгубні рішення на розброєння та ліквідацію Армії, а по мірі можливості їм протидіяти.

  На користь УКРАЇНІ.

  Хай і всупереч пасічнику.

  Так що для вас важливіше?...
  Інтереси України чи примхи зрадливого чолорвіка у кріслі Президента.
  З вашої подачі він там. До речі
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.04 | jean-valjean

   Якось непомітно Училище перенесли таки до Львова!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua