МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вимріяна незалежність. Крок вперед чи два

09/01/2006 | Ольга БОДНАР
Нещодавно минула 15-та річниця Незалежності України. З точки зору становлення і розвитку самостійної держави – це незначний термін, але і досить показовий, оскільки саме протягом цього часу, окрім внутрішніх чи зовнішніх державотворчих процесів, формується імідж країни у світі.

Написати цього листа до тебе, наш мудрий та багатостраждальний український народе, мене спонукали чисельні листи і дзвінки після останніх подій, що відбувались в Верховній Раді на очах в усієї української спільноти, наших з Вами співгромадян, які не впали у відчай, а зайнявши активну громадську позицію, зуміли побороти в собі песимізм і налаштувались на складний, але благородний шлях відстоювання своєї держави. Ми горді за свій народ і, будучи його довіреною складовою, будемо й надалі звіряти пульс своїх дій із пульсом української єдності.

Звертаючись до історії України, не залишається жодного сумніву, що наша країна знаходиться під особливим патронатом Всевишнього: найкраще місцерозташування, найкращі землі, розумні, миролюбиві, толерантні люди, складний історичний шлях, багато віків з якого припало на боротьбу за незалежність. Ніщо і ніхто не зумів стерти нас, як окрему націю, навіть власні манкурти, відібрати в нас те, що дано нам зверху.
Чи маємо на сьогодні ми ту незалежність, про яку мріяли наші славетні предки? Чи зможемо ми на 15-му році самостійності не втратити того, що здобули у 1991 році? Звичайно, ці запитання риторичні, але дуже актуальні саме на даний час, враховуючи нещодавні владні рокіровки.

З одного боку, так, незалежність нашої держави стала реальністю: Україна має свій герб, прапор, гімн, поки що державну мову. Проте боротьба за національну культуру, українську мову, соборність, а відтак і за державність, триває й досьогодні. Тому, виходячи із складної соціальної та економічної ситуації, політична сила «Блок Юлії Тимошенко» визначила єдиний стратегічний напрямок своєї діяльності – безкомпромісної опозиційної боротьби з олігархічно-бандитськими кланами, що брутально захопили владу й авторитарно управляють державою.

Сьогодні у політичній сфері головним суспільним конфліктом є непримиренне протиріччя між владою, яка злилась із тіньовим капіталом в злочинний конгломерат, і народом, доведеним до відчайдушного зубожіння. В таких умовах БЮТ рішуче й послідовно виступатиме й буде спрямовувати свою діяльність на розірвання злочинного зв’язку влади і капіталу та створення системи реального народовладдя. Як відомо, головним мірилом ефективності державної влади є подолання бідності народу, підвищення його життєвого рівня, особливо малозабезпечених громадян, багатодітних сімей, пенсіонерів та інвалідів.

І дуже прикро, що новопризначений Прем’єр-міністр В.Янукович розпочав свою роботу на цій посаді із призупинення постанов про державну підтримку педагогічних працівників з числа молодих спеціалістів, які направляються в загальноосвітні та професійно-технічні навчальні заклади, що передбачала надання грошової допомоги випускникам вузів, які уклали не менш ніж на три роки договір про роботу в навчальних закладах. Також новим урядом призупинено дію постанови про порядок призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми – а це – домоклів меч над малозабезпеченими сім`ями, одинокими батьками та усиновителями, які отримували державну допомогу на дитину до досягнення 23-літнього віку, а сьогодні віковий фактор скоротили до 18 років. Виходить так, що Янукович почав латати державні діри коштами найбільш незахищених українців… Мабуть те, що вдалося Уряду Тимошенко, ті позитивні досягнення, в першу чергу соціального плану, будуть нищитись теперішнім Урядом й надалі.

В економічній сфері нині необхідно налагодити ефективний контроль за розподілом і використанням національного багатства, а саме: провести інвентаризацію державної власності на початок приватизації і націоналізацію тієї власності, яка була незаконно приватизована. Тому фракція БЮТ принципово виступатиме за збереження в державній власності стратегічних для національної безпеки об’єктів. Одним із важливих завдань на сьогодні є ліквідація незаконних податкових пільг для олігархів та розширення бази оподаткування, законодавчо перекривши можливість ухилятися від сплати податків, протистояння створенню кишенькових (так званих вільних економічних зон).

У соціальній сфері БЮТ кардинально виступатиме за невідкладне підвищення заробітної плати учителям, лікарям, працівникам науки до рівня оплати праці пріоритетних професій у провідних галузях. Окрім цього, фракція ініціюватиме розробку законопроектів щодо законодавчого забезпечення пільгового кредитування на придбання житла для молодих сімей та створення державної програми забезпечення випускників навчальних закладів всіх рівнів першим робочим місцем. Нам немає чого приховувати від народу, який нам довірився, з яким ми залишились однодумцями, ми не маємо права й жодних намірів з ним розлучатись, тож усі болі й сподівання у нас спільні.

У нинішній складній політичній ситуації в державі, коли зрадництво, нахабність та брехня взяли реванш над справедливістю та моральністю, кожному громадянинові нашої країни зрозуміло, що Україну чекає тернистий, важкий і довгий шлях до стабільності та достатку, до входження у світовий простір як рівноправний гравець.

Хочу також зауважити, що багато подій в політичній царині часто стають своєрідним лакмусовим папірцем для окремих партій чи блоків – про це красномовно свідчить і Помаранчева революція, і нещодавня зрада соціалістів у парламенті з усіма тотальними, нищівними наслідками для України. Будемо відверті хоча б із собою – зрада соціалістів – лише видимий шматочок айсбергу: якби не розмови та відповідні підкилимові ігри навколо так званої широкої коаліції (яка, по суті, є нічим іншим, як злиття кланових інтересів), благословенні гарантом та ініційовані пропрезидентською політичною силою, не було б і наступного снігового кому. Гасло «Не зрадь Майдан» можна робити крилатим висловом, або тим лакмусовим папірцем, яким можна сміливо перевіряти будь-кого, не дивлячись на крісла або погони, на вірність заявленим ідеям та відданість народу.

БЮТ завжди був і залишається зі своїм народом – він став символічним його речником у владі. Нам не соромно дивитись тобі, народе, у вічі, адже ми пройшли випробовування на відповідність Гаслу. Дякуємо тобі, наш мудрий народе, який вміє читати між рядків і бачити все, що відбувається, без рожевих окуляр, що ти зрозумів нас. Ми маємо усі підстави так стверджувати, адже, незважаючи на те, що сьогодні наша політична сила опинилась в опозиції до влади, вона ще динамічніше розвивається, з кожним днем поповнюються ряди б’ютівців.

Підсумовуючи усе сказане, хочу зазначити, що успіх нинішнього українського державотворення значною мірою залежить від того, чи зуміємо ми об’єктивно проаналізувати власний історичний досвід, ті помилки, які допустили сьогодні та, на основі цих важливих висновків, будувати свою роботу в ім`я утвердження загального добробуту та процвітання України. Давайте разом зробимо все можливе, щоб оправдати довіру Всевишнього і не проспати Україну! Чи можливо? Так. Але ключове слово при цьому – РАЗОМ!

Відповіді

 • 2006.09.01 | dr.Wassily K.

  Re: Вимріяна незалежність. Крок вперед чи два

  Потрібно повернутися до істоків того як компартійно-номенклатурно-комсомольско-КГБістско-крімінальна мафія вкрала усі заощадження у народу та присвоіла незаконною пріватізацією об"єкти промисловості,готелі,землі та все Інше і вкрадене поклала у банках закордоном, Виявити разом з міжнародною спільтнотою ці вклади, та репріватезувати усе у равній долі кожному українцю персонально хто б він не був і де б він не жив,тоді усі українці стануть заможними а олігархам буде нікуди тікати.Коли вони добрі менеджери,будь ласка ,робить для України і в Україні. Тоді настане справедливість, усі примиряться та згине кріиінал. Вірю що усім разом -українцям в Україні та діаспорі це можна зробити.
 • 2006.09.01 | Мірко

  Лише тоді, коли Героям Слава, - буде Слава Україні!

  Ольга пише
  >Звертаючись до історії України, не залишається жодного сумніву, що наша країна знаходиться під особливим патронатом Всевишнього: найкраще місцерозташування,<

  Не найкраще, судячи по якості наших сусідів. ;) Тут Всевишний дещо поглумився над українцями.

  >найкращі землі, розумні, миролюбиві, толерантні люди, складний історичний шлях, багато віків з якого припало на боротьбу за незалежність. Ніщо і ніхто не зумів стерти нас, як окрему націю, навіть власні манкурти, відібрати в нас те, що дано нам зверху.<
  >Чи маємо на сьогодні ми ту незалежність, про яку мріяли наші славетні предки? Чи зможемо ми на 15-му році самостійності не втратити того, що здобули у 1991 році? Звичайно, ці запитання риторичні, але дуже актуальні саме на даний час, враховуючи нещодавні владні рокіровки.<

  >З одного боку, так, незалежність нашої держави стала реальністю: Україна має свій герб, прапор, гімн, поки що державну мову.<

  Бракує в списку нашої історії. По цей день славимо чужих героїв, а гнобимо своїх.

  >Проте боротьба за національну культуру, українську мову, соборність, а відтак і за державність, триває й досьогодні.<

  І боротьба за історичну правду. В тім і є ціла важливість визнання ОУН-УПА. Це визнання, це не для честі бійців УПА, - вони її ніколи не втратили, і народ їм це завжди признавав. Ні, визнання УПА це для честі сьогоднішної української держави!

  Лише тоді, коли Героям Слава, - буде Слава Україні!

  >Тому, виходячи із складної соціальної та економічної ситуації, політична сила «Блок Юлії Тимошенко» визначила єдиний стратегічний напрямок своєї діяльності – безкомпромісної опозиційної боротьби з олігархічно-бандитськими кланами, що брутально захопили владу й авторитарно управляють державою.<

  Вказав вам найшвидший і найбезкомпромісний шлях виходу із дескредитації української влади.
 • 2006.09.01 | Карт

  Хотілося б почути про ..


  .. конкретні наміри БЮТ щодо бізесу (малого, середнього і великого), щодо розвитку енергетики, авіації та інформаційних технологій.
  Безумовно погоджуюсь з тим, що без виведення значної частини громадян із стану зубожіння про розвиток демократичних інституцій краще не згадувати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.01 | Пані

   А ви ставте питання

   Перешлемо їх депутатці - може відповість. Її прес-секретар постійно читає Майдан і пише також.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.01 | Leopold

    Re: А ви ставте питання

    Ставлю. Якщо річ заходить про знищення зубожіння, я переконаний, що йому прийде кінець коли, по-перше, буде встановлена гідна оплата праці, і по-друге, коли кара за невиплату зарплатні буде такою ж як і за пограбування. Потенціал України дає підстави для законодавчо установленої мінімальної ціни робочої години в 5 доларів. Питання: хто і коли введе відповідні закони? І не потрібно нічого ні в кого відбирати. Якщо роботодавець буде вчасно платити своїм робітникам те, що вони заробляють - честь йому і хвала (звичайно, багатьом із них прийдеться пересадити своїх коханок із Лексусів на Таврії або ж - який жах - просто давати грощі на маршрутку), якщо ж він не зможе вести бізнес так щоб виконувати вимоги закону - нехай поступається місцем тому, хто зможе. Вірніше - йому прийдеться це зробити. Найсмішніше те, що всі "слуги народу" дуже добре все це знають, але ж старанно обходять, тому що якраз вони отримують надприбутки від хижацької експлуатації своїх співвітчизників.
 • 2006.09.02 | VOL

  І знову ви трохи запізнились

  Запізнились, чи відбувся витік інформації з ваших офісів?

  Бо сьогодні, у Криму, пан Янукович пообіцяв прибавити вчителям аж до 10 відсотків заробітної платні і виплачувати тим, хто поїде на село одноразову допомогу у розмірі 5 зарплат.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.05 | vvkornilov

   Re: І знову ви трохи запізнились

   БЮТ може обіцяти що завгодно, це а)
   б) не бачу жодних проблем із державністю України, хіба оце забагато вихилясів перед Заходом і гнійничок нацюків у вн. політиці


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua