МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення до Президента України та українського народу

09/04/2006 | Юлія Тимошенко
04 вересня 2006
12:41:47

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Дорогі співвітчизники!04 серпня 2006 року за поданням Президента України Верховна Рада призначила Януковича В.Ф. на посаду Прем’єр-міністра.


В цей же день Верховною Радою України був призначений і персональний склад Уряду.

Пройшов рівно місяць з цієї трагічної для історії України дати.

За цей місяць повністю розвіяно три міфи, які були створені під час останніх виборів до Верховної Ради.

Перший міф, нібито при Януковичі будуть вирішені важкі соціальні питання: скасується необґрунтоване підвищення тарифів на газ та інші комунальні послуги, будуть суттєво підвищені пенсії та заробітні плати, народ почне жити краще.

Новий уряд навпаки, скасовуючи пільги студентам, молодим мамам, пенсіонерам, заявив, що тарифи на газ обґрунтовані, а бюджет на 2006 рік не буде бюджетом „проїдання” для народу. Це означає, що змін з пенсіями та зарплатами не буде, а досита їсти з бюджету і надалі буде не народ, а лише клан Януковича, що прийшов до влади.

Другий міф, який розвіявся вже за перший місяць роботи, нібито клан Януковича цікавить статус будь-якої мови: російської, української, англійської. Про мову вони вже місяць роблять суперечливі заяви і нічого не соромляться. Їх цікавить не мова, а лише 32 млрд. гривень в бюджеті на рік, який вони назвали „інвестиційним” ресурсом і який з‘явиться на їх приватних та корпоративних рахунках протягом року. Плюс повернення їх приватних тіньових безподаткових зон, що несумісно з надходженням грошей до бюджету.

Третій і останній міф, який безславно загинув, що клан Януковича буде боротися або проти НАТО, або за ЄЕП. Вони будуть боротися виключно за своє щоденне меню і вже сьогодні почали одночасно вступати в НАТО та в ЄЕП. Але насправді вони були і залишаються лише членами свого корпоративного клубу по інтересам, а все інше, як виявилося, є лише політичною ширмою для їх бізнес діяльності в політиці.

Я не буду окремо зупинятися на порушенні кланом Януковича Універсалу, бо вони знехтували ним одразу після підписання.

Всі міфи, створені на чергових виборах, зруйновані.

Скільки ще часу люди, які голосували за Януковича, готові терпіти над собою експеримент?

Сподіваючись на природній розум українців, Господь знову відкрив шлях очищення та процвітання для України, позбавлення від всього темного та нецивілізованого. Вихід знайдено.

Відповідно до частини першої статті 120 Конституції України члени Кабінету Міністрів, керівники центральних та місцевих органів виконавчої влади не мають права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою (крім викладацької, наукової та творчої роботи у позаробочий час), входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.


В розвиток цього положення Конституції, 08 липня 2005 року Верховною Радою України був прийнятий та увійшов в силу новий закон №2783-ІV «Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності». Цей закон був прийнятий за ініціативою Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) та Партії регіонів проти Уряду Ющенка, але застосований не був, бо після прийняття цього закону вся помаранчева команда склала повноваження народних депутатів.


Відповідно до статті 5 цього закону, акт про призначення особи, яка є народним депутатом на посаду, що є несумісною із депутатським мандатом, втрачає чинність через двадцять календарних днів з дня його видання, якщо повноваження народного депутата не припинені в установленому законом порядку.


Янукович В.Ф. призначений на посаду Прем’єр-міністра постановою Верховної Ради України №77-V від 04 серпня 2006 року, в той же час він є народним депутатом, обраним 25 травня цього року від Партії Регіонів і, відповідно до частини першої статті 79 Конституції України, склав перед Верховною Радою присягу.Станом на 04 вересня 2006 року повноваження народного депутата Януковича В.Ф. в порядку, встановленому частиною другою та четвертою статті 81 Конституції України, не припинені. У зв’язку з цим можна зробити юридично коректний висновок – Янукович антиконституційно суміщає дві посади.


У зв’язку з цим, починаючи з 25 серпня 2006 року постанова Верховної Ради №77-V від 04 серпня 2006 року відповідно до статті 5 закону «Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності» втратила чинність, оскільки з моменту призначення Верховною Радою народного депутата Януковича В.Ф. на посаду Прем’єр-міністра пройшло більше двадцяти календарних днів, а його повноваження, як народного депутата, у встановленому порядку не припинені.


Вказана норма закону є нормою прямої дії і не потребує будь-яких роз’яснень чи тлумачень.


З 25 серпня 2006 року Янукович В.Ф. не є легітимним Прем’єр-міністром України та не має законних підстав виконувати повноваження Прем’єр-міністра.


Відповідно до частини другої статті 117 Конституції України акти Кабінету Міністрів підписує Прем’єр-міністр.


Оскільки постанова Верховної Ради про призначення Януковича В.Ф. з 25 серпня 2006 року у законному порядку втратила чинність, тобто це є доконаний юридичний факт, то Янукович В.Ф. не має конституційних повноважень обіймати цю посаду та підписувати акти Кабінету Міністрів України.


З цих же підстав втратила чинність і постанова Верховної Ради про формування складу Кабінету Міністрів від 04 серпня 2006 року №88-V в частині призначення народних депутатів України Азарова М.Я. на посаду Першого віце-прем’єр-міністра, Клюєва А.П. та Рибака В.В. на посаду віце-прем’єр-міністрів, Джарти В.Г., Тулуба С.Б., Тарасюка Б.І., Ніколаєнка С.М., Рудьковського М.М., Павленка Ю.О., Зварича Р.М. на посади міністрів.


Вказані особи, починаючи з 25 серпня 2006 року, незаконно обіймають свої посади в Уряді України і незаконно здійснюють свої повноваження.


З 25 серпня 2006 року будь-які дії чи рішення Януковича В.Ф. і вищевказаних осіб як Уряду є незаконними і не підлягають виконанню на території України.


Нічого не змінить в існуючій ситуації негайний розгляд Верховною Радою, можливо навіть цієї ночі, заяв про складання депутатських повноважень Януковича В.Ф. та інших народних депутатів, які є членами Уряду, оскільки ці постанови Верховної Ради України щодо їх призначення втратили чинність ще 25 серпня 2006 року.


Нічого не дасть і скасування закону №2783-ІV або прийняття будь-якого нового закону, бо закон зворотної сили не має.


За таких обставин є всі конституційні підстави стверджувати, що в Україні немає Прем’єр-міністра і персонального складу Кабінету Міністрів, сформованого у порядку, визначеному Конституцією України.


Я вітаю народ з цією видатною подією – з достроковим звільненням України від кримінального клану при владі.


Закликаю Президента України, як гаранта Конституції, негайно припинити незаконну діяльність нелегітимного Уряду.


Приймаючи до уваги, що постанова Верховної Ради про призначення Прем’єр-міністра та частково постанова про формування персонального складу Кабінету Міністрів у законному порядку втратили чинність, у Президента України знову з’явились конституційні підстави для дострокового припинення повноважень Верховної Ради на підставі підпункту 2 частини другої статті 90 Конституції, у зв’язку з тим, що протягом шістдесяти днів після відставки Кабінету Міністрів не сформовано персональний склад Кабінету Міністрів.


Тепер, слово за Президентом України.


Доля дає Президенту України ще одну можливість врятувати Україну. Сподіваюсь, що на цей раз Президент України цією можливістю скористається.

<i>Юлія Тимошенко</i>

Відповіді

 • 2006.09.04 | Sean

  Юля має рацію

  Напевно, зараз піде у хід з мудацького боку якась казуїстика по регламенту ВРУ (що таке сесії, перерви між сесіями, пленарні засідання і таке інше), але взагалі-то це до лямпи, бо закон є закон.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.04 | Предсказамус

   Как ни смешно - таки да

   Пока читал анансы в лентах новостей, думал о том, когда же Тимошенко наконец разгонит свою юридическую службу с ее бредовыми идеями. А прочел текст - таки да. С 25 августа правительство сплошь состоит из нелегалов.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.04 | Пані

    Про це тут на форумі давно писали

    Я пам`ятаю, бо я відповідала в такій темі.

    І подання на КС вона зробити на цю тему може? 45 депутатів вона знайде в будь який момент.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.04 | Предсказамус

     КС не нужен.

     Пані пише:
     > І подання на КС вона зробити на цю тему може? 45 депутатів вона знайде в будь який момент.
     Это регулируется законом "Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності" http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2783-15
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.09.04 | Sean

      Так, у цьому разі не потрібен

      норму виписано так (видко, що вумна людина писала - Медведчук напевно), що повноваження дематеріялізуються автоматом, без необхідности будь-якихось рухів з будь-чийого боку.
     • 2006.09.04 | Пані

      Re: КС не нужен.

      Предсказамус пише:
      > Пані пише:
      > > І подання на КС вона зробити на цю тему може? 45 депутатів вона знайде в будь який момент.
      > Это регулируется законом "Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності" http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2783-15

      А хто має застосовувати цей закон? Як практично виглядає його виконання?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.04 | Предсказамус

       Ну, как тебе сказать...

       В принципе, Янукович уже не премьер. С точки зрения закона. Мы с ним примерно одинаковые премьеры. Если он продолжает действовать в качестве ПМ, то он, наверное, узурпатор, уж не знаю. А Генпрокурор, глава СБУ, Луценко и Ющенко соучастники :)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.09.04 | Пані

        Re: Ну, как тебе сказать...

        Предсказамус пише:
        > В принципе, Янукович уже не премьер. С точки зрения закона. Мы с ним примерно одинаковые премьеры. Если он продолжает действовать в качестве ПМ, то он, наверное, узурпатор, уж не знаю. А Генпрокурор, глава СБУ, Луценко и Ющенко соучастники :)

        Та це ясно. Я тому і пропоную звернутися до КС - через якийсь час, звісно, за оцінкою того, що його ніхто не зняв. Бо ніхто його не зніме, звісно.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.09.04 | Предсказамус

         Это не вопрос КС в принципе

         Механизм снятия (признание акта недействительным, если за 20 дней не вышел из дупутатов) не относится к Конституции, конститкционным правам и т.п. Это просто механизм реализации нормы Конституции (ст. 120) о несовместительстве.
         Я к тому, что КС не примет заявление и будет прав.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.09.04 | Пані

          Шкода

          Я ж не правник, тому і питаю.

          Власне моє питання про те, як можна змусити владу виконати цю норму закона?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.09.04 | Предсказамус

           А то ты не знаешь

           Пані пише:
           > Власне моє питання про те, як можна змусити владу виконати цю норму закона?
           Только вторым Майданом.
           Я щас тебе расскажу, что они сделают: примут закон о том, что следующие законы (перечень) в связи со вступлением в силу измнений в Конституции утратили силу с момента этого самого вступления. И все.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.09.04 | saha

            Закон обратной силы не имеет

            и этот закон можно отменить через КС.
            По крайне мере дату с которого отменяются все законы назад ставить нельзя. Только с дня принятия максимум :). И раз как минимум он может подействовать.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.09.04 | Предсказамус

             Во-первых - не всегда. Во-вторых, им на это плевать

            • 2006.09.05 | samopal

             Швецький коментар (/)

             Коментар народного депутата України, першого заступника Голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктора Швеця з приводу заяви Юлії Тимошенко про нелегітимність уряду Януковича:

             Заява Юлії Тимошенко базується на законодавчих підставах. Переконатися у цьому можна, звернувшись до статті 5 Закону України „Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності” №2783-IV.

             В зазначеному законі чітко вказано, що акт про призначення особи, яка є народним депутатом на посаду, що є несумісною із депутатським мандатом, втрачає чинність через двадцять календарних днів з дня його видання, якщо повноваження народного депутата не припинені у встановленому законом порядку.

             Ніхто не заперечуватиме, що Прем’єр-міністр України та члени Уряду не можуть суміщати депутатський мандат з своєю діяльністю в Уряді, як і того, що на даний час Верховна Рада України не припинила шляхом голосування повноваження народних депутатів, які суміщають депутатський мандат з роботою в Уряді.

             У такому разі вступає в силу стаття 5 вищевказаного закону України, тобто, це є незаперечний юридичний факт.

             Він може подобатись, може не подобатись, але стаття 68 Конституції України зобов’язує кожного неухильно дотримуватись Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від відповідальності.

             Закон №2783-IV є чинним і ніяких застережень щодо його застосування відносно народних депутатів, які були призначені на посади 04.08.2006 року в ньому немає, а тому він повинен виконуватись як і всі інші Закони та Конституція України.

             Крім того, чинність цього Закону ніяким чином не можна пов’язувати із змінами до Конституції України, які вступили в силу з 01.01.2006 року і з тим, що Парламент був у відпустці і не розглянув своєчасно заяви народних депутатів.

             Немає правового значення, що вказані народні депутати подали заяви про складання депутатських повноважень. Правове значення щодо дії правого акта щодо призначення цих осіб має тільки факт припинення у встановленому законом порядку їх депутатських повноважень протягом двадцяти календарних днів з дня їх призначення.

             В нашій країні закони не можуть діяти вибірково, коли для парламентської більшості діють одні закони, а для опозиції інші. Закони або діють, або їх ігнорують.

             За таких обставин є всі конституційні підстави стверджувати, що в Україні немає Прем’єр-міністра і персонального складу Кабінету Міністрів, сформованого у порядку, визначеному Конституцією України.

             Саме тому коментарі деяких політиків, які посилаються на зміни до Конституції, є політичними, і не мають нічого спільного з юридичним обґрунтуванням.
             ---------------------------------------------------------------------
             http://byut.com.ua/ukr/news-1983
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.09.05 | Albes

              Добавлю комментарий к Re: Швецький коментар (/)

              С целью осветить один правовой нюанс в сложившейся ситуации.
              "Коалиция", готовя документы по назначению ПМ и "опытный" спикер ОБЯЗАНЫ были предусмотреть и внести в повестку дня сессии вопрос о сложении депутатских полномочий избранным ПМ и членми КМ. Да и сам ПМ и члены КМ должны были инициировать этот вопрос перед ВР. Это - их интерес. Они все этого не сделали. Сами "лоханулись". Что это ? Как это квалифицируется ? Как "халатность". Но кто им в этом случае "доктор" ? Закон. И все претензии Янукович с компанией могут теперь предъявлять сами себе (спикеру, согласительному совету лидеров фракций, лидерам "коалиции"). Т.е. это - результат ИХ СОБСТВЕННОЙ халатности и пренебрежения законом, а не чьей-либо помехи со стороны. А это лишает их даже права аппелировать к тому, что им "кто-то" помешал, что это произошло по независящим от них причинам. Сами виноваты !
              И именно ЭТО обстоятельство делает применимым к данной ситуации положений ст. 5 Закона и не подлежащими применению положения ч.1 ст. 3, ч.1 ст.4 и ч.3 ст. 7 Закона.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.09.05 | BIO

               Игра не стоит свеч, а результат - труда...

               Если такие вопросы возникают в кругу концессионеров.
               Все вопросы к спонсорам донецкого ренесцанса.
               Типа кто к нам с чем пришел - от того издохнет.

               ПС Интересно, на какие сутки до них допрет, что
               уровень фальсификата в этой бодяге ударными темпами
               приближается к тому самому заветному градусу...?

               К годовщине будем пить, шампанство - гадом буду.
           • 2006.09.04 | Sean

            Про це вже мороз щойно розповів

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.09.04 | Предсказамус

             Ни секунды не сомневался

             А такие мелочи, как юридический факт, утрата силы решениями ВР в соответствии с действующим по сию секунду законом, для нашей ВР не преграда. Сдюжили КС-у полномочия обрезать? Сдюжили. И это сдюжат. Что Ющенко молча подпишет - так это вообще не вопрос.
 • 2006.09.04 | Svan

  Re: Звернення до Президента України та українського народу

  зачем наступать на одни и те же грабли?
 • 2006.09.04 | Карт

  Здається, універсальний президент вскочив в халепу.

  Тут є два варіанти:
  1. Ющ починає думати. Два місяці.
  2. Ющ починає конфлікт з БЮТ.

  Обидва варіанти, я так сподіваюсь, БЮТ передбачив. Отже, і відповідь не забариться.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.04 | Предсказамус

   Третий вариант

   Они положат болт на закон, как уже далали не раз и не 100.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.04 | Карт

    Я все ж таки сподіваюсь, що БЮТ буде наполегливим ..

   • 2006.09.04 | SpokusXalepniy

    Самый простой и легитимный вариант есть.

    Всі сказились? Чи що?

    Самый простой вариант и, кстати, самый ПИАРный для президента-правительства следующий.

    1. Признаётся правота Тимошенко.
    2. Проходит новое заседание ВР, где снова выбирается тот же состав правительства.
    3. Всё это преподносится как приверженность новой власти и президента (!) воистину демократического пути развития Украины. (ПИАР, которому позавидовала бы Тимошенко).
    4. ТЧК.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.04 | terrykoo

   Re: Здається, універсальний президент вскочив в халепу.

   Перший варіант виключений, а от другий - скоріше це Юля починає відкриту війну з Ющем, азаява - це перша пристрілка.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.04 | SpokusXalepniy

    Очень характерное трольчатое мЫшление.

    > ...а от другий - скоріше це Юля починає відкриту війну з Ющем, азаява - це перша пристрілка.

    Вы хотите сказать, что требование исполнения закона, для гаранта Конституции равносильно объявлению ему войны?

    Тут скорее вопрос надо поставить по-другому: почему ГАРАНТ, зная о нарушении закона на протяжении 10 дней, никак не реагировал на это!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.04 | Предсказамус

     Spokus, не клевещите на Народного Президента

     SpokusXalepniy пише:
     > Тут скорее вопрос надо поставить по-другому: почему ГАРАНТ, зная о нарушении закона на протяжении 10 дней, никак не реагировал на это!
     Откуда бы он знал? Его ведущий юрист Зварич честно признался, что для него эта 5-я статья (закона) - большая новость. Томущо проффесор. А больше Ющенке такое узнать неоткуда.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.09.04 | SpokusXalepniy

      Наоборот - я ему всё прощаю.

      SpokusXalepniy пише: [*]
      > Тут скорее вопрос надо поставить по-другому: почему ГАРАНТ, зная о нарушении закона на протяжении 10 дней, никак не реагировал на это!

      Предсказамус відповідає:
      > Откуда бы он знал? Его ведущий юрист Зварич честно признался, что для него эта 5-я статья (закона) - большая новость. Томущо проффесор. А больше Ющенке такое узнать неоткуда.

      Он даже не помнит, что Юля сразу же сняла с себя депутатские полномочия после назначения её премьером.:) Ну, это простительно. Кто б на его месте не забыл!?

      А вот то, что он не помнит как Порошенко снимал с себя эти же полномочия аж до сентября 2005 года, и что из этого в результате вышло... это уже серьёзно. Всё-таки, любий друзь! Хотя... сейчас есть новый любий - то ли Янукович, то ли... бери выше - сам Ахметов.


      [*] - у меня продолжает не работать кнопка "Процитувати". АДМИН считает ответит на этот мой вчерашний вопрос (о странном поведении софта) ниже своего достоинства.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.04 | Предсказамус

       Технические подробности

       SpokusXalepniy пише:
       > [*] - у меня продолжает не работать кнопка "Процитувати". АДМИН считает ответит на этот мой вчерашний вопрос (о странном поведении софта) ниже своего достоинства.
       Скорее всего, в броузере кодировка по умолчанию не windows-1251. Такое бывает.
    • 2006.09.04 | alx_1904

     Дык НЕ БЫЛО возможности лишить мандатов, ведь

     ВС был на каникулах....
     + любимый министр без образования (Зварыч) так и не написал заяву.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.09.04 | SpokusXalepniy

      А этого не надо делать, потому что...

      ... это закон прямого действия.
      Депутатов надо лишать только тогда, когда они САМИ НЕ НАПИСАЛИ заявления о снятии полномочий.

      А сейчас собралась Рада. Проверили - поступили ли заявления от депутатов-министров до 25 августа. Нет, не поступили. Ну, тогда пожалуйте в суд.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.04 | alx_1904

       Дык на зварыча вроде подают

 • 2006.09.04 | Предсказамус

  Ключковский на страже интересов Януковича (л)

  Депутат Верховной Рады Юрий Ключковский (блока «Наша Украина») заявляет о невозможности роспуска парламента и признания Кабинета Министров Виктора Януковича нелегитимным на основании того, что члены Кабмина не сложили полномочия депутатов в установленный законом 20-дневный срок.

  Об этом он заявил журналистам в Раде.

  По словам Ключковского, закон принимался тогда, когда на должности в правительстве назначал Президент.

  Сейчас, по его мнению, правительственные должности не подпадают под действие этого закона, так как были приняты изменения в Конституцию.
  Ключковский напомнил о том, что членов Кабмина назначает Рада.
  По мнению депутата, парламентарии-совместители, которые подали заявления о сложении депутатских полномочий не виноваты в том, что Рада пребывала на каникулах и не рассмотрела их заявления.
  Ключковский заявил, что Президент сможет распустить Раду, если докажет, что не существует Кабмина.
  А это, по мнению депутата, невозможно, поскольку правительство есть.
  http://obkom.net.ua/news/2006-09-04/1314.shtml
  ---
  А ведь считал его умным человеком. Причем здесь, кто кого куда назначает? Закон или есть, или его нет. Нигде в Конституции (новой или старой) не сказано, что срок совмещения дупутатства с премьерством и министерством не ограничен.
  НУ все козленеет и козленеет...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.04 | Sean

   Гидотненько

  • 2006.09.04 | SpokusXalepniy

   Он правду говорит! Нашу родную, бджолярську правду!

   > По словам Ключковского, закон принимался тогда, когда на должности в правительстве назначал Президент. Сейчас, по его мнению, правительственные должности не подпадают под действие этого закона, так как были приняты изменения в Конституцию.

   Интересно! Только одно ма-а-а-ленькое уточнение со стороны меня - неспециалиста в юридической области.

   Закон принимался тогда, когда УЖЕ БЫЛИ ИЗВЕСТНЫ изменения в Конституции, но которые должны были вступить в силу позже (после выборов 2006 года). Зная всё это, Верховная Рада таки приняла этот закон о снятии депутатских полномочий, причем, БЕЗ ВСЯКИХ ОГРАНИЧЕНИЙ СРОКА его действия. Как на это замечание ответил бы юрист Клочковский с профессором Зваричем. [Мнение других юристов и не - тоже интересно]
 • 2006.09.04 | Свiдомий

  Re: Звернення до Президента України та українського народу

  Я знав, що ЮВТ - дуже розумна кобiта i обов'язково знайде вихiд з ситуацiї, що склалася. Що й казати - удар по Януковичу та "данєцкiм мiнiстрам" є дуже сильним. Вищенаведений закон справдi є "нормою прямої дiї" - для його застосування не потрiбно додаткових рiшень жодних iнстанцiй, а тому втрата Януковичем повноважень прем'єр-мiнiстра - поза всяким сумнiвом.
 • 2006.09.04 | Чучхе

  Дуже цікаво порівняти з соплями і слюнями тут (л)

  http://obkom.net.ua/articles/2005-09/13.1722.shtml
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.04 | Предсказамус

   Не переживайте так, никто Вашего Януковича с ПМ-ов не снимет

   Вон НУ уже за него стеной стала, в лице Ключковского (см. выше). Который, как он сам признался, хоть и не юрист, но очень юридически грамотный :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.04 | Чучхе

    Характерно:у мене не було ні слова про Януковича-Ключковського

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.04 | Предсказамус

     Именно. А было то, что не имеет к топику ни малейшего отношения

 • 2006.09.04 | Анатоль

  А дурний думкою радіє.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.04 | Мінор

   Радий, що у вас також бувають думки

   А якщо без жартів, то у нормальній країні це була б достатня причина для відставки. Це також є цілком реальна юридична підстава Президенту діяти, а на відсутність такої юридичної причини він постійно посилався, коли призначав Януковича.
   Біда в тому, що наша країна ненормальна - чхати вони хотіли на той Закон. А Ющенко стільки разів падав обличчям в гівно, що з нього станеться ще раз зробити добрий писок при поганій грі.
 • 2006.09.04 | ЮрБас

  Re: Звернення до Президента України та українського народу

  Оце Юліана підкинула тему. Невже немає шпарки, невже вони такі дятли?
  У нас не країна, а суцільний КВН. Яка ж відповідь "канкретних" пацанов?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.04 | terrykoo

   Re: Звернення до Президента України та українського народу

   А пацанам все по барабану, скажуть що у всьому винна Юля. Може через тиждень-другий знімуть депутатські повноваження і кричатимуть які вони чесні.
 • 2006.09.04 | terrykoo

  Які можуть бути наслідки цієї заяви?

  Очевидно, всі увідомлюють, що зараз Янука ніхто не зніме, - відповідно:
  а) Для Юлі теперішній уряд буде повністю нелегітимним, всі його рішення незаконні, а Ющенко - співучасник узурпаторів.
  б) Протистояння загострюється, БЮТ в радикальній опозиції до всіх. Оскільки масових вуличних акцій чекати не доводиться, ситуація зайде у глухий кут. Єдине, що видно це прискорення розмежування в стані НУ...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.04 | Чучхе

   Ніяких. Бо це не заява, а сльози і соплі

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.04 | terrykoo

    Re: Ніяких. Бо це не заява, а сльози і соплі

    Я б так не поспішав із висновками. Як мінімум медиатична хвиля вже піднялась. Правда у владних розкладах це дійсно мало що змінить.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.04 | Чучхе

     Re: Ніяких. Бо це не заява, а сльози і соплі

     terrykoo пише:
     > Як мінімум медиатична хвиля вже піднялась.

     Вона піднялась тільки тому, що про Тимошенко останній місяці абсолютно нічого не було чути.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.09.04 | terrykoo

      Так вона на це розраховує

      бо йде не лише боротьба за посади, але й за симпатії виборців... Чи можна добитись дострокових виборів?
 • 2006.09.04 | пан Roller

  Смешная, так у нас и президент не лигитимный, а она к нему пишет

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.04 | alx_1904

   Таки, и если юля хочет, чтобы все жили ПО ЗАКОНУ, то

   нужно начать с себя и признать что ющ - нелигитимный през, а юля была одним из главных лиц в гос. перевороте 2004 г.
   Но законы же не для неё писаны. :(
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.04 | пан Roller

    (+1)законы писаны не для них. Они не читатели.

    alx_1904 пише:
    > ющ - нелигитимный през, а юля была одним из главных лиц в гос. перевороте 2004 г.
    > Но законы же не для неё писаны. :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.05 | alx_1904

     ООО, мы можем одинаково мыслить

 • 2006.09.04 | Людмила

  тим часом уряд й не працює... (л)


  на урядовому порталі лише одне повідомлення відсьогодні (і те - про рішення від 30 серпня)

  повідомлення з регіонів не рахуються, бо це від ОДА про легітімність яких, здається не йдеться? ;)

  http://www.kmu.gov.ua/control/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.09.04 | Хвізик

  Тюлька права! Але Ющ уряд Янука не звільнить. ТОМУЩО!

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.04 | BIO

   Re: Тюлька права! Але Ющ уряд Янука не звільнить. ТОМУЩО!

   Какую еще из общественно-значимых юридических войн
   выигрывал БЮТ кроме закрытия ее персональных дел ?

   Это и есть перспектива т.к. в оружие выбрана трибуна,
   а не Майдан. Осадный вариант - море видимой легитимности
   и бесконечная резина тех самых поношеных рейтуз.

   Кому выгодно ? Ну не наивным детям точно...

   Только без эмоций.
 • 2006.09.04 | Shooter

  Чим би дитя не тішилося...

  ...лиш би Пі-аРом займалося, та ще й недуже вдалим у даному випадку (на відміну від більшости випадків).

  Беремо крайній (страшно малореальний) випадок: Ющ Яника "розганяє".

  Далі що?

  А нічого: СПУ+КПУ+Яник+частиа НУ знову створюють коаліцію та уряд.

  Перевиборів сьогодні не буде - це ж і Юля прекрасно розуміє.

  Питання: зачєм?

  Є набагато більше приводів для цілком обгрунтованого реального антиянуковичівського Пі-аРу...пора би вже Юлі потихенько до 2009 починати готуватися, а не фігньою страдати...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.04 | saha

   Re: Чим би дитя не тішилося...

   А
   Shooter пише:
   > ...лиш би Пі-аРом займалося, та ще й недуже вдалим у даному випадку (на відміну від більшости випадків).
   >
   > Беремо крайній (страшно малореальний) випадок: Ющ Яника "розганяє".
   >
   > Далі що?
   >
   > А нічого: СПУ+КПУ+Яник+частиа НУ знову створюють коаліцію та уряд.
   >
   От нехай і утворюють. Але Ющенко ще раз повинен буде подати ПМ.


   > Перевиборів сьогодні не буде - це ж і Юля прекрасно розуміє.
   >
   Так. Вона просо на біс створення ширки вимагає. Для тих хто ще не роздивився, хто у нас в карїні незрадь майдан.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.04 | terrykoo

    Re: Чим би дитя не тішилося...


    > Так. Вона просо на біс створення ширки вимагає. Для тих хто ще не роздивився, хто у нас в карїні незрадь майдан.

    Нічого подібного. ЮВТ почала виконувати свою фунцію "ланцюгового пса демократії" :) По суті вона права: час Януковичу з братанами по уряду здавати депутутські повноваження!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.04 | Shooter

     Re: Чим би дитя не тішилося...

     terrykoo пише:
     >
     > > Так. Вона просо на біс створення ширки вимагає. Для тих хто ще не роздивився, хто у нас в карїні незрадь майдан.
     >
     > Нічого подібного. ЮВТ почала виконувати свою фунцію "ланцюгового пса демократії" :) По суті вона права: час Януковичу з братанами по уряду здавати депутутські повноваження!

     Якби вона поставила питання саме так - то честь і хвала їй. Натомість - "воплі і соплі" ненайкращого Пі-аРного гатунку.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.09.04 | terrykoo

      Нормального все ґатунку.

      Shooter пише:
      > Якби вона поставила питання саме так - то честь і хвала їй. Натомість - "воплі і соплі" ненайкращого Пі-аРного гатунку.

      А як по вашому вона мала казати: "Шановні Бандюковичі здайте будь ласка повноваження, бо по закону після 20 серпня суміщати дві посади не можна"?! ЇЇ критика повністю виправдана, наш гарант конституції давно мав би звернути на це увагу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.05 | Shooter

       Cопливого

       terrykoo пише:
       > Shooter пише:
       > > Якби вона поставила питання саме так - то честь і хвала їй. Натомість - "воплі і соплі" ненайкращого Пі-аРного гатунку.
       >
       > А як по вашому вона мала казати: "Шановні Бандюковичі здайте будь ласка повноваження, бо по закону після 20 серпня суміщати дві посади не можна"?!

       Cлова могла і інші вибрати, але думаєте вірно.

       > ЇЇ критика повністю виправдана, наш гарант конституції давно мав би звернути на це увагу.

       і позбавити Януковича та Ко депутатських повноважень?
   • 2006.09.04 | Shooter

    Re: Чим би дитя не тішилося...

    saha пише:
    > А
    > Shooter пише:
    > > ...лиш би Пі-аРом займалося, та ще й недуже вдалим у даному випадку (на відміну від більшости випадків).
    > >
    > > Беремо крайній (страшно малореальний) випадок: Ющ Яника "розганяє".
    > >
    > > Далі що?
    > >
    > > А нічого: СПУ+КПУ+Яник+частиа НУ знову створюють коаліцію та уряд.
    > >
    > От нехай і утворюють. Але Ющенко ще раз повинен буде подати ПМ.

    і? сенс?

    > > Перевиборів сьогодні не буде - це ж і Юля прекрасно розуміє.
    > >
    > Так. Вона просо на біс створення ширки вимагає.

    Ширка вже була лише наслідком коаліції ПРУ+КПУ+СПУ, а останнє - наслідком недалеких дій обидвох Ю.

    З іншого боку - ніхто їй такого задоволення не запропонує.

    Ще з іншого - чим фігньою страдати, краще би думала - як завойовувати голоси в 2009. Бо продовження "дихтомічного дискурсу" помаранчеві-яники їй більшість голосів не принесе. Надіюсь, Ви не хочете мати Яника-прєза?

    > Для тих хто ще не роздивився, хто у нас в карїні незрадь майдан.

    Вам ще до цих пір не видно? Тоді навряд чи вже і роздивитеся...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.04 | saha

     Re: Чим би дитя не тішилося...

     > > От нехай і утворюють. Але Ющенко ще раз повинен буде подати ПМ.
     >
     > і? сенс?
     Сенс???. Ще раз макнуть ВАЮ в г...ой дати відчути себе президентом, який дбає про долю держави.

     >
     > > > Перевиборів сьогодні не буде - це ж і Юля прекрасно розуміє.
     > > >
     > > Так. Вона просо на біс створення ширки вимагає.
     >
     > Ширка вже була лише наслідком коаліції ПРУ+КПУ+СПУ, а останнє - наслідком недалеких дій обидвох Ю.

     Ну це діло таке... А от щодо перевиборів я, б не зарікався, не все так ясно.
     >
     > З іншого боку - ніхто їй такого задоволення не запропонує.
     >

     Мабуть. будуть триматися за ВР руками й зубами.

     > Ще з іншого - чим фігньою страдати, краще би думала - як завойовувати голоси в 2009. Бо продовження "дихтомічного дискурсу" помаранчеві-яники їй більшість голосів не принесе. Надіюсь, Ви не хочете мати Яника-прєза?

     Ні не хочу але до 2009, ще ой як далеко. А тут дуже гарний спосіб кольнути. Притому їй це нічог оне вартує. А от виправдовуватися іншій стороні доведеться. Потратяться на це.
     >
     > > Для тих хто ще не роздивився, хто у нас в карїні незрадь майдан.
     >
     > Вам ще до цих пір не видно? Тоді навряд чи вже і роздивитеся...
     Ну не треба так зразу на мене. Може то вам не видно ????. Чи ще комусь.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.09.05 | Shooter

      Re: Чим би дитя не тішилося...

      saha пише:
      > > > От нехай і утворюють. Але Ющенко ще раз повинен буде подати ПМ.
      > >
      > > і? сенс?
      > Сенс???. Ще раз макнуть ВАЮ в г...

      гм...Ви до психотерапевта не звертались ще? ;)


      > > > > Перевиборів сьогодні не буде - це ж і Юля прекрасно розуміє.
      > > > >
      > > > Так. Вона просо на біс створення ширки вимагає.
      > >
      > > Ширка вже була лише наслідком коаліції ПРУ+КПУ+СПУ, а останнє - наслідком недалеких дій обидвох Ю.
      >
      > Ну це діло таке... А от щодо перевиборів я, б не зарікався, не все так ясно.

      Щодо можливости чи щодо наслідків? Якщо щодо останнього - згоден з Вами.

      > > З іншого боку - ніхто їй такого задоволення не запропонує.
      > Мабуть. будуть триматися за ВР руками й зубами.

      Ось бачите - самі підтверджуєте, що подібний хід - галімий Пі-аР, ще й невдалий, як на мене.

      > > Ще з іншого - чим фігньою страдати, краще би думала - як завойовувати голоси в 2009. Бо продовження "дихтомічного дискурсу" помаранчеві-яники їй більшість голосів не принесе. Надіюсь, Ви не хочете мати Яника-прєза?
      >
      > Ні не хочу але до 2009, ще ой як далеко. А тут дуже гарний спосіб кольнути. Притому їй це нічог оне вартує. А от виправдовуватися іншій стороні доведеться. Потратяться на це.

      Проігнорують і ліниво відмахнуться. Вже зробили - цитую (Я) "в основі національного характеру українця лежить не пустослів'я і балакучість, якими страждають окремі представники нашого політикуму, а працьовитість".

      > > > Для тих хто ще не роздивився, хто у нас в карїні незрадь майдан.
      > >
      > > Вам ще до цих пір не видно? Тоді навряд чи вже і роздивитеся...
      > Ну не треба так зразу на мене. Може то вам не видно ????.

      Я то ще взимку-2005 бачив. І настійливо "радив" не ставити Юлю тоді ПМ-ом.
    • 2006.09.04 | SpokusXalepniy

     Тимошенко перед нашим Шутером просто дитя.

     > Ще з іншого - чим фігньою страдати, краще би думала - як завойовувати голоси в 2009. Бо продовження "дихтомічного дискурсу" помаранчеві-яники їй більшість голосів не принесе. Надіюсь, Ви не хочете мати Яника-прєза?

     Яка влучна порада недолугій Тимошенко. Тут головне, що ви взявши на себе роль радника, завчасно її попереджуєте від можливих помилок. Потім - через три роки - можна буде сказати: я ж ще в 2006 році попереджував про те що саме треба робити, не слухалась!

     А що - порушення закону, на якому вона акцентувала, це не справа опозиції? Чи просто Юля зазделегіть не спитала дозволу у радника?
  • 2006.09.04 | Предсказамус

   С учетом Вашей искренней заботы о Тимошенко...

   Спешу успокоить - бесспорно, ВР, КМ и Президент забьют болт на нарушение закона, чего и требовалось показать: для пацанов закон тайга, медведь прокурор.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.04 | Shooter

    З врахуванням того, що Ви турбуєтеся насамперед про Тимошенко,..

    ...як і насамперед про Тимошенко турбується сама тов. Тимошенко, можу лише з сумом спрогнозувати, що абсолютно не зробивши ніяких висновків зі своєї діяльности за останні півтора року, тов. Тимошенко (та іже) мєдлєнно, але впевнено вручає посв. президента банд. Януковичу.

    Щоб була можливсіть на світлий образ якого наступних після 2009 5 років шаблею махати...що поробиш - звичка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.04 | Предсказамус

     А если не как на митинге, а как на форуме - сможете?

     Ну типа там с аргументами. Пробовали?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.09.05 | Shooter

      Ви сам з собою розмовляєте?

      Предсказамус пише:
      > Ну типа там с аргументами. Пробовали?

      То, кажете, перехід на особистості - це Ваша аргументація?
      Убойна прям, я би сказав.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.05 | Предсказамус

       Думал, с Вами

       Shooter пише:
       > Предсказамус пише:
       >> Ну типа там с аргументами. Пробовали?
       > То, кажете, перехід на особистості - це Ваша аргументація? Убойна прям, я би сказав.
       Просьба не только изрекать истины, но и аргументировать их, Вас оскорбила? Извините.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.09.05 | Shooter

        Це типово для гарячих прихильників Тимошенко

        Говорити лише з собою а думати, що говорять з іншими.

        Боюся, що якщо такий підхід не зміниться - таки бути Янику президентом в 2009.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.09.05 | Мих.

         Re: Це типово для гарячих прихильників Тимошенко

         Шутер, Вы как обычно не в теме. Ганечка Герман только сегодня сообщила, что Партия Регионов выдвинет в президенты-2009 Ющенко Виктора Андреевича. Знаете такого?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.09.05 | Shooter

          Re: Це типово для гарячих прихильників Тимошенко

          Мих. пише:
          > Шутер, Вы как обычно не в теме. Ганечка Герман только сегодня сообщила, что Партия Регионов выдвинет в президенты-2009 Ющенко Виктора Андреевича. Знаете такого?

          Кажете, Герман тепер керує ПР? Від коли?

          З іншого боку - так, Яник шукає союзників і, принаймі, декларує певні цілі, які можуть йому здобути прихильність і не серед його сьогоднішнього електорату. Юля (та прихильники) все не можуть перестати шукати ворогів.

          Вгадайте - в кого більше шансів на успіх.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.09.05 | Мих.

           ладно, попробую еще раз

           Ниже - прямая речь СОВЕТНИКА Януковича. Опровержений пока не было.Как найдете - забросьте сюда, пожалуйста.

           На следующих президентских выборах, которые пройдут в 2009 году, нынешний премьер-министр Украины Виктор Янукович поддержит главу государства Виктора Ющенко, заявила народный депутат от Партии регионов, советник премьер-министра Анна Герман.
           "Янукович поддержит Президента Ющенко на следующих президентских выборах", - сказала Герман в интервью газете "Столичные новости", опубликованном во вторник...
           Герман также высказала мнение о том, что нынешний премьер-министр Украины не будет баллотироваться на пост главы государства в ходе следующих президентских выборов. "Я не думаю, что он будет участвовать в следующих президентских выборах", - сказала она.

           Янукович уже не ищет партнеров, он их нашел. Это социалисты, коммунисты и... партия президента. Кажется, в секретном меморандуме (том из них, который уже стал всеобщим достоянием) под договоренностью выдвинуть Януковича в премьеры стоит подпись некоего Бессмертного. А вдруг найдется еще один, зеркальный, с подписью Януковича под предложением поддержать в 2009 кандидата в президенты Ющенко? Как думаете?
           Ну а о косатой молчу - Вы правы, она истинное исчадие ада. Не зря на "М.-И." сегодня особой популярностью пользуется ветка о ее нарядах - ситуация в стране располагает к обсуждению столь важной темы:) Да и "Таблоид" - источник серьезный, тут с некоторых пор принято на такие ссылаться: получается "Таблоид-Информ".
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.09.05 | Shooter

            прямо бурлак на Волзі

            Все ухаєте та ухаєте.

            А тим часом:

            http://www.pravda.com.ua/news/2006/9/5/46904.htm

            Коментуючи висловлення Ганни Герман про те, що Янукович підтримає на наступних президентських виборах кандидатуру Ющенка, Богатирьова сказала, що обговорювати формат участі Партії регіонів у наступних президентських виборах є передчасним.

            "Такі стратегічні рішення як участь політичної партії в президентських або парламентських виборах буде визначати з'їзд партії. Зараз некоректно це обговорювати", - сказала Богатирьова.

            У вівторок Богатирьова обрана головою фракції Партії регіонів.

            **********

            Щодо пошуку партенрів Юлею та її прихильниками, то починаючи з вересня-2005 та до сьогодні навіть читаючи виключно Майдан, можна було отримати чітку уяву як вони це роблять. Так дєржать, робяти - і дай Боже, щоб Юлі в другому турі-2009 хоч 40% світило.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.09.05 | Мих.

             и чего вы разволновались?

             Первое: Ганя выдала секрет,опытная Рая ее поправила.
             Второе: кто ж спорит, ваших намного больше, к правильному берегу приплыли. Партия Региона с младшенькими партнерами (НУ-КПУ-СПУ) и админресурсом (не забыли еще? вспоминайте, вернется скоро!) имеет все шансы.
             Так что на долгие годы Ющенко (коль будет себя примерно вести, конечно - и ведь будет же!) - ваш президент, Янукович - ваш премьер. Тому що (с) надо уметь договариваться :)
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.09.06 | Shooter

              хвилюєтеся, та ще й занадто, якраз Ви

              Як і Ваш політичний лідер, яка замість того щоб думати - як вигравати в 2009 (а без політичних союзників їй це навряд чи вдасться), істерики закатує.

              Рекомендую брати приклад брати хоча би з яників - коли їм оголосили, що "назаначають" опозицією, надмірних вересків не вчиняли.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.09.06 | Мих.

               спасибо за совет!

               Это Шутер: "Рекомендую брати приклад брати хоча би з яників - коли їм оголосили, що "назаначають" опозицією, надмірних вересків не вчиняли".

               Дорогой Шутер! Спасибо за мудрый совет.
               Только не понял, в чем Вы предлагате брать пример с Ваших партнеров. Как-то вы об этом невнятно, расплывчато…
               Речь о Феодосии? Или о региональном статусе русского языка? А может, об угрозах импичмента? Нехорошо, однако...
               Похоже, совсем Вы, Шутер, зарапортовались. Неинтересно с Вами.
               Тем не менее желаю больших и широких успехов в компании Симоненко, Кивалова и Рудьковского. У Вас отменный вкус. Таки весьма достойные люди :)

               Кстати, зря Вы меня пытаетесь куда-то приписать: я «ничейный», т. е. абсолютно беспартийный. А шеф у меня есть, но только по работе, никак с политикой не связанной. Снова Вы пальцем в небо…
               О выборах-2009 промолчу: мне показалось, Вы еще не поняли, что в стране теперь остался один-единственный избиратель. Отгадывать его имя предоставлю Вам самостоятельно :)
        • 2006.09.05 | Предсказамус

         Правильно! Зачем напрягаться? Назвал поклонником и все ОК

    • 2006.09.04 | Карт

     Шутер, хочете Тимошенко в Президенти?


     Не хвилюйтесь, все йде, як обіцяли: жодне "не те" Януковичу-Ющенку даром не пройде. Якщо не нокаут, то будемо вигравати по очках.

     У них попереду ще підтримка юліних соціальних програм. Юля знала, що робила. І поступово це буде доходити до населення.
     Так що буде Вам Юля Президентом.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.09.05 | Shooter

      Не хочу Яника.

      Карт пише:
      >
      > Не хвилюйтесь, все йде, як обіцяли: жодне "не те" Януковичу-Ющенку даром не пройде. Якщо не нокаут, то будемо вигравати по очках.

      > У них попереду ще підтримка юліних соціальних програм. Юля знала, що робила. І поступово це буде доходити до населення.

      Вважаєте донецьких за круглих ідіотів?
      2008 рік буде роком "соціального благополуччя" - хочете посперечатися?

      > Так що буде Вам Юля Президентом.

      http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1157444966&first=1157446433&last=1157404223
  • 2006.09.04 | Shadow

   Re: Чим би дитя не тішилося...

   > ...лиш би Пі-аРом займалося, та ще й недуже вдалим у даному випадку (на відміну від більшости випадків).

   Шутет, ты снова пришол? Наконец-то! Вот без тебя Юлька ну никак не догадается что ей делать... ;) Да и кто она такая? Смешно сказать - за ней каких-то жалких 25-30% избирателей, а тут САМ ШУТЕР! МАТЕРЫЙ ЧЕЛОВЕЩЕ! Знаток! Мега-супер-демократ класса "Не срать в Майдан!", и прочая, и прочая... слушаю Ваши выдающиеся слова, сэнсэй, затаив дыхание... расскажите плиз еще раз, где именно должны сидеть бандиты?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.04 | SpokusXalepniy

    А для меня это сюрприз

    Вот вы тянете на Шутера, а как для меня это неожиданный форумский сюрприз (сюрпляс).
    Я-то, дурак, думал, что после всего что случилось, Шутер засунул язык в жопу. А-н-нн нет! Жив курилка!

    Он (и не толко он) для меня барометр Майдановского форума. Сначала активизировался Мартынюк. Потом прошла активизация серии мелочёвки. А вот - и Шутер тут.

    У меня к ним докторский вопрос: покажите язык, плз.
  • 2006.09.05 | QuasiGiraffe

   Re: Чим би дитя не тішилося...

   Shooter пише:
   > ...лиш би Пі-аРом займалося, та ще й недуже вдалим у даному випадку (на відміну від більшости випадків).
   >
   > Беремо крайній (страшно малореальний) випадок: Ющ Яника "розганяє".
   >
   > Далі що?
   А далі: або ігнор (не зважають на закон!), або таки щось роблять на виправдання (вимушені зважати на опозицію!)
   Обидва варіанти дають можливість дрючити їх (Я+Ющ) далі. Себто, хід виграшний.
   >
   > Перевиборів сьогодні не буде - це ж і Юля прекрасно розуміє.
   >
   > Питання: зачєм?

   А так - примат Закону! І все! (До речі - хороша клікуха для Зварича).
   >
   > Є набагато більше приводів для цілком обгрунтованого реального антиянуковичівського Пі-аРу...пора би вже Юлі потихенько до 2009 починати готуватися, а не фігньою страдати...

   Зважте, про себе начебто нічого і не сказано. А Ви - ПіАр, ПіАр! Якщо на Ваші підозри зважати, їй нічого не можна робити. Взагалі. Бо ПіАр. Бо Тимошенко.

   Єдине, в чому, ІМХО, Тимошенко неправа - треба було ОДРАЗУ звертатися до КС, а потім - до масмедіа. Щоб не викрутилися.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.05 | SpokusXalepniy

    Помилка? Одна єдина?

    > Єдине, в чому, ІМХО, Тимошенко неправа - треба було ОДРАЗУ звертатися до КС, а потім - до масмедіа. Щоб не викрутилися.
    Как раз здесь Тимошенко совершенно права. КС такими вопросами не занимается. Здесь нет никакой коллизии в понимании. Это даже подтвердил Мороз.
    Сами подумайте, с чем обращаться-то в КС? С вопросом - надо ли выполнять закон?
    Если закон прямого действия не выполняется в виду нежелания ответственного лица соблюдать данную норму закона, то это дело просто решает судебный пристав: заходит в кабинет премьер-министра и отбирает у него удостоверение личности. На следующий день дежурный милиционер просто не пропускает его на проходной к рабочему месту. :) Человек, во всяком случае временно, теряет право на проФФесию. Короче, отлучают от станка. :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.05 | QuasiGiraffe

     Так, я не правий. Просто до суду

     Мені, як юридично неписьменному, вибачайте :)
 • 2006.09.04 | Illia

  Та що до нього звертатись. Вона б ще до яника звернулась

 • 2006.09.05 | VOL

  А ви звернули увагу?

  В останню ніч перед призначенням Януковича главою уряду Ющенко, і останній, пообіцяли один одному, що з ранку, 4 серпня, починають виконувати всі конституційні норми і українське законодавство. Окрім того, побожилися, що будуть цього добиватися і від своїх підлеглих.

  Але і Голова Верховної Ради України запроданець Мороз, і реальний Голова Уряду України пан Азаров (а не Янукович) прогавили Закон прямої дії про складення повноважень депутатами призначеними на адміністративні посади. Ну прогавили... Не привели своєчасно усе законодавство під неможливий підкоп розумних людей.

  Розумні люди писали і тут, на Майдані, про антиконституційність деяких дій і Президента і ВРУ.

  Друга розумна людина із своїми побратимами по борні прочитала усе це і прокричала "ЕВРІКА". Є можливість ще більше дистанциюватися від Януковича, ще раз подати руку Президенту (чи він це зрозуміє чи ні - це буде його особиста справа, або чергова помилка), та й пропіаритися наперед поставивши під сумнів місячні досягнення кабінету Януковича і тицьнувши в них обличчями південно-східний електорат.

  Вірний на 200 вітсотків хід.

  Тепер про Закон і взагалі законодавство яке повинно виконуватися.

  В чому не права ЮВТ?

  На мою думку - права на 1000 процентів. Шановний пане Президенте (її слова і думки) Ви, після безсонної ночі, призначили непопулярного в народі Прем"єр-Міністра, який має дуже низьку підтримку в українського загалу (пригадаємо результати опитування і по окремим сайтах і соціологів).

  Тут же ви, пане Президенте, пілписали антиконституційну Постанову ВРУ про блокування внесення змін у Конституцію України. А вночі, з Януковичем, неначе й домовилися не порушувати законів...

  Мене ж, поборницю "солідаризму" в Україні, не турбує хто став порушником законодавства: чи це Гарант тої ж Конституції України, чи то рецедивіст Янукович. Я пропоную вам відповісти за ці неконституційні дії. І тому збираю брифінг і на ньому підтверджую своє повернення з відпустки і всіляке включення в політичну боротьбу проти беззаконня.

  Окрім того, мій секретаріат, сьогодні ж, (і майже ніхто з ВАс, дописувачів, не звернув у своїх постах увагу на ці її слова) ПЕРЕДАСТЬ У ВСІ ДИПЛОМАТИЧНІ ПРЕДСТАВНИЦТВА МАТЕРІАЛИ ПО НЕЛЕГІТИМНОСТІ КАБІНЕТУ_МІНІСТРІВ УКРАЇНИ.

  Якою як Ви думаєте, шановні, буде реакція послів іноземних держав після ознайомлення з цими документами?

  І якою буде реакція Президента України опісля того, як дипломати оцінять рівень демократії в наскрізь корумпованій державі?

  Як поведеться Президент Ющенко у цій ситуації?

  Якщо ж (так як пишуть тут, на Майдані, Предсказамус і др.) наш політбомонд покладе на це великого болта і спусте все на гальмах - то такою повинна бути в народа і шана до політиків.

  Але мені здається, що Президент буде вимушений реагувати згідно до Конституції України.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.05 | SpokusXalepniy

   Re: А ви звернули увагу?

   > Окрім того, мій секретаріат, сьогодні ж, (і майже ніхто з ВАс, дописувачів, не звернув у своїх постах увагу на ці її слова) ПЕРЕДАСТЬ У ВСІ ДИПЛОМАТИЧНІ ПРЕДСТАВНИЦТВА МАТЕРІАЛИ ПО НЕЛЕГІТИМНОСТІ КАБІНЕТУ_МІНІСТРІВ УКРАЇНИ.

   Идея классная, но откуда она взялась? И как мы (и Предсказамус, в частности) могли обратить внимание на это? Ведь в заявлении Тимошенко такого нет.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.05 | BIO

    Не тіки звернули - вже й вкурили...

    С т.зр. психэффекта лучше было бы занести туда
    кулечек с просраченной гуманитаркой - шок и сбой дипмашины
    гарантирован, на расшифровку сигнала будут брошены
    все ресурсы Запада. А что можно ожидать от эффекта листа
    правильной пиарбумаги сугубо унутреннего употребления?
    Правильно - ректальной реакции окружения переменных
    друзей по своим личным интересам...

    Экономика реалполитики должна быть максимально экономной:
    шаг в любую сторону от "боевой трибуны" расценивается как
    беспринципное транжирство неограниченных было людских ресурсов
    в максимально спрессованных для реального оппозиционирования
    (есть еще желающие отведать барского батога ?)временных рамках.

    Так вот ты какая - Идеальная Оппозиция в Стране Вечных Лохов...;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.05 | VOL

     Re: Не тіки звернули - вже й вкурили...

     І Ви туди ж... За чорноволиком...
    • 2006.09.05 | VOL

     Re: Не тіки звернули - вже й вкурили...

     І Ви туди ж... За чорноволиком...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.09.05 | BIO

      За відсутність смайлу я прямо зараз наб"ю Вашу віртуальну писку.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.05 | VOL

       Re: За відсутність смайлу я прямо зараз наб"ю Вашу віртуальну писку.

       Я не зрозумів: що Ви збираєтеся мені бити?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.09.05 | BIO

        Re: За відсутність смайлу я прямо зараз наб"ю Вашу віртуальну писку.

        Ну натовчу, яка різниця ?
        Допоки у Вас почуття гумору не відновиться...:)
        Бо це найстрашніше коли воно відмовляє - то є перша
        ознака слабкого елемента в ланцюзі рррр....еволюційної спиралі...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.09.05 | VOL

         Re: За відсутність смайлу я прямо зараз наб"ю Вашу віртуальну писку.

         Що натовчете?
   • 2006.09.05 | VOL

    Re: А ви звернули увагу?

    А Ви зайдіть на сайт ЮВТ, скачайте весь брифінг (18 хвилин 38 сек.) де Жанна Дарк і говорила про це. По телебаченню цього не показали. Але вона таким лякала і стоматологів, і пасічників, і яйцевдарених.
 • 2006.09.05 | Shooter

  Принагідно також мабуть варто нагадати...

  ...як Юля та її фракція, наприклад, цілком "законопослушно" в енний раз відправляли міністрів уряду Єханурова у відставку.

  Сприяючи таким чином зростанню правової свідомости громадян та покращенню правового характеру держави.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.05 | QuasiGiraffe

   Re: Принагідно також мабуть варто нагадати...

   Shooter пише:
   > ...як Юля та її фракція, наприклад, цілком "законопослушно" в енний раз відправляли міністрів уряду Єханурова у відставку.
   >
   А це було протизаконно? Назвіть закон, якому це суперечило.
   > Сприяючи таким чином зростанню правової свідомости громадян та покращенню правового характеру держави.
   Більше сприяло правової свідомости громадян та покращенню правового характеру держави те, що уряд погигикав, та й не пішов, ну, подумати, якісь там с...ані депутати відправляють у відставку Уряд самого Єханурова!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.05 | Shooter

    Re: Принагідно також мабуть варто нагадати...

    QuasiGiraffe пише:
    > Shooter пише:
    > > ...як Юля та її фракція, наприклад, цілком "законопослушно" в енний раз відправляли міністрів уряду Єханурова у відставку.
    > >
    > А це було протизаконно? Назвіть закон, якому це суперечило.

    Це було проти елементарної логіки - відповідно, вкотре публчіно нівелювало вартість законів та законності як такої.

    > > Сприяючи таким чином зростанню правової свідомости громадян та покращенню правового характеру держави.
    > Більше сприяло правової свідомости громадян та покращенню правового характеру держави те, що уряд погигикав, та й не пішов, ну, подумати, якісь там с...ані депутати відправляють у відставку Уряд самого Єханурова!

    Чому срані - КПУ+ПРУ+БЮТ. То чому тепер не до вподоби "срані депутати" з КПУ+ПРУ+СПУ+НУ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.05 | QuasiGiraffe

     Re: Принагідно також мабуть варто нагадати...

     Shooter пише:
     >
     > А це було протизаконно? Назвіть закон, якому це суперечило.
     >
     > Це було проти елементарної логіки - відповідно, вкотре публчіно нівелювало вартість законів та законності як такої.
     Аби щось сказати?
     >
     > > > Сприяючи таким чином зростанню правової свідомости громадян та покращенню правового характеру держави.
     > > Більше сприяло правової свідомости громадян та покращенню правового характеру держави те, що уряд погигикав, та й не пішов, ну, подумати, якісь там с...ані депутати відправляють у відставку Уряд самого Єханурова!
     >
     > Чому срані - КПУ+ПРУ+БЮТ. То чому тепер не до вподоби "срані депутати" з КПУ+ПРУ+СПУ+НУ?
     Щось по темі скажете, чи так, навколо?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.09.05 | Shooter

      Re: Принагідно також мабуть варто нагадати...

      QuasiGiraffe пише:
      > Shooter пише:
      > >
      > > А це було протизаконно? Назвіть закон, якому це суперечило.
      > >
      > > Це було проти елементарної логіки - відповідно, вкотре публчіно нівелювало вартість законів та законності як такої.
      > Аби щось сказати?

      Швидше депутатам - показати свою дурість та рівень правової свідомості

      > > > > Сприяючи таким чином зростанню правової свідомости громадян та покращенню правового характеру держави.
      > > > Більше сприяло правової свідомости громадян та покращенню правового характеру держави те, що уряд погигикав, та й не пішов, ну, подумати, якісь там с...ані депутати відправляють у відставку Уряд самого Єханурова!
      > >
      > > Чому срані - КПУ+ПРУ+БЮТ. То чому тепер не до вподоби "срані депутати" з КПУ+ПРУ+СПУ+НУ?
      > Щось по темі скажете, чи так, навколо?

      Кажу ж по темі: коли БЮТ входила в "широку апазіцію" КПУ+ПРУ+БЮТ+абрєзані+непрушні кучмонавтські недобитки, валячи уряд НСНУ+СПУ, то Ви нічого проти того не мали.
      Чи мали?

      Доречі, куди саме мав йти уряд Єханурова? І чого ж "широка апазіція", відправивши у відставку уряд Єханурова (як Ви стверджуєте - цілком законно), не обрала тоді новий уряд? а відправляла окремих міністрів у відставку "і ще раз, і ще раз, і ще раз", влаштовуючи у ВР цирк?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.06 | QuasiGiraffe

       Ваші аргументи відомі наперед

       Shooter пише:
       > QuasiGiraffe пише:
       > > Shooter пише:
       > > >
       > > > А це було протизаконно? Назвіть закон, якому це суперечило.
       > > >
       > > > Це було проти елементарної логіки - відповідно, вкотре публчіно нівелювало вартість законів та законності як такої.
       > > Аби щось сказати?
       >
       > Швидше депутатам - показати свою дурість та рівень правової свідомості
       >
       То ж буде щось про закон?
       > Кажу ж по темі: коли БЮТ входила в "широку апазіцію" КПУ+ПРУ+БЮТ+абрєзані+непрушні кучмонавтські недобитки, валячи уряд НСНУ+СПУ, то Ви нічого проти того не мали.
       > Чи мали?
       Правильно робила. Вони передбачали зраду СПУ/Мороза і переговори НУ з ПР. Не гірше, ніж Ви передбачаєте всі зради Тимошенко, яких всі вже стомилися чекати :)
       >
       > Доречі, куди саме мав йти уряд Єханурова?
       Правда, хочете, щоб сказав? :)

       >І чого ж "широка апазіція", відправивши у відставку уряд Єханурова (як Ви стверджуєте - цілком законно), не обрала тоді новий уряд? а відправляла окремих міністрів у відставку "і ще раз, і ще раз, і ще раз", влаштовуючи у ВР цирк?

       Давайте, врешті, доведіть, що незаконно, а потім будемо обговорювати далі.
 • 2006.09.05 | Sire

  Не все так просто

  Панове,
  Дозвольте висловити певну незгоду із загальною думкою, що все ясно в питанні суміщення членами Кабінета Міністрів України посад. Насправді ІМХО, існує необхідність звернення до Конституційного суду за роз"ясненням певних колізій між Конституцією та Законом України "Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності" від 8 липня 2005 року N 2783-IV.

  1. Положення щодо несумісності депутатського мандата міститься в частині другій статті 78 Конституції України, яка передбачає, що народні депутати України не можуть мати іншого представницького мандата, бути на державній службі, обіймати інші оплачувані посади, займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності), входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.

  Одночасно пряма заборона на суміщення посад членів Кабінету Міністрів України з депутатським мандатом встановлена Законом України «Про статус народного депутата України» від 17 листопада 1992 року N 2790-XII. Пункт 1 частини 1 статті 3 Закону передбачає, що народний депутат не має права … бути членом Кабінету Міністрів України, керівником центрального органу виконавчої влади». Подібна заборона міститься в пункті 1 частини 2 статті 1 Закону України «Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності». Такі обмеження були прийняті на підставі частини третьої статті 78 Конституції.

  2. Закон N 2783-IV два шляхи вирішення ситуації зі суміщенням депутатського мандату з посадою Кабінету Міністрів України: в порядку статті 3 та в порядку статті 5. Однак стаття 3 Закону не може бути застосована після набрання чинності змінами до Конституції, оскільки стосується лише посад, призначення на які та звільнення з яких здійснює Президент України або Кабінет Міністрів України. Наразі Кабінет Міністрів України призначається Верховною Радою України.

  3. Стаття 5 визначає, що акт про призначення особи, яка є народним депутатом України, на посаду, що є несумісною із депутатським мандатом, втрачає чинність через двадцять календарних днів з дня його видання, якщо повноваження народного депутата України не припинені в установленому законом порядку. Таким чином встановлюється автоматичне скасування акта про призначення.

  Однак в даному випадку мова йде до членів Кабінету Міністрів України, які призначаються Верховною Радою України. Також Конституція України закріплює за Верховною Радою України повноваження щодо призначення за поданням Президента України Прем'єр-міністра України, Міністра оборони України, Міністра закордонних справ України, призначення за поданням Прем'єр-міністра України інших членів Кабінету Міністрів України, Голови Антимонопольного комітету України, Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України, Голови Фонду державного майна України, звільнення зазначених осіб з посад, вирішення питання про відставку Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України (пункт 12 статті 85 Конституції).

  Це положення містить дискреційне повноваження Верховної Ради (призначати/не призначати; звільняти/не звільняти). Однак в силу статті 5 такі дискреційні повноваження Верховної Ради усунуті. Тобто виникає колізія між пунктом 12 статті 85 Конституції та статтею 5 Закону N 2783-IV.

  Єдине, що не викликає сумнівів, що члени Кабінету Міністрів України, які не склали депутатський мандат, порушують статтю 78 Конституції і існують всі підстави позбавити їх депутатського мандату в судовому порядку (частина четверта статті 81 Конституції).

  Це, звичайно, моя особиста думка. Гадаю, було б необхідним звернутися до Конституційного суду за роз’ясненням (одночасно в рамках такого провадження постало би питання конституційності змін до Конституції).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.06 | VOL

   Re: Не все так просто

   Прошу надати консультацію на рахунок слова - дискреційний, яке зустрічаю перший раз за 57 років життя. Хоча в орфографічному словнику його знайшов.
  • 2006.09.06 | Предсказамус

   Все максимально просто

   Sire пише:
   > Це положення містить дискреційне повноваження Верховної Ради (призначати/не призначати; звільняти/не звільняти). Однак в силу статті 5 такі дискреційні повноваження Верховної Ради усунуті. Тобто виникає колізія між пунктом 12 статті 85 Конституції та статтею 5 Закону N 2783-IV.
   Коллизии нет потому, что нет увольнения. Признается недействительным документ о назначении.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.06 | samopal

    Але є одне незручне питання

    Як тепер називається "керівна посада" отого дядька, що виступав у ВР разом з Половою Верховної Ради України - "Гажданін Януковічь України"?
    То він тепер з таким "букетом" почвалає представлять інтереси України у Брюссель, а потім і в Польщу на Міжнародний економічний форум? А з ним ціла бригада: "Гражданін па Топліву Украіни", "Гражданін па Іканомікє Украіни"... НУ Юлька й садюга.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.06 | Предсказамус

     Ну Вы совсем уж, право слово...

     Если объединятся мощные умы Зварича, Головатого и Пидра.. в смысле главы правового комитета ВР (может еще пару циркачей из юруправления СП прихватят в сборняк), они что-то придумают. Ну нельзя же, в самом деле, объяснить буржуям, что у нас бывают законы соблюдаемые (удобные) и несоблюдаемые (все остальные). Не поймут-с...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.06 | Пані

     Правка та пропозиція.

     samopal пише:
     > Як тепер називається "керівна посада" отого дядька, що виступав у ВР разом з Половою Верховної Ради України - "Гажданін Януковічь України"?

     Можна і прем`єр... УРКАїни.

     А насправді, замість стібатися - хто б підготував правовий коментар в стилі "для чайників", щоб ми могли перекласти ангілйською та розіслати по закордонах?

     Тільки не кивайте на Шона. Поки він позов не напише, він нічим іншим займатися не буде.
   • 2006.09.06 | Sire

    Re: Все максимально просто

    Предсказамус пише:
    > Sire пише:
    > > Це положення містить дискреційне повноваження Верховної Ради (призначати/не призначати; звільняти/не звільняти). Однак в силу статті 5 такі дискреційні повноваження Верховної Ради усунуті. Тобто виникає колізія між пунктом 12 статті 85 Конституції та статтею 5 Закону N 2783-IV.
    > Коллизии нет потому, что нет увольнения. Признается недействительным документ о назначении.

    Однако, документ о назначении не признается недействительным, а просто прекращает действовать (втрачає чинність). Причем автоматически. Именно в такой конструкции автоматического прекращения действия, как мне кажется, заключается противоречие с дисреционными полномочиями Верховного Совета.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.06 | Предсказамус

     Re: Все максимально просто

     Sire пише:
     > Однако, документ о назначении не признается недействительным, а просто прекращает действовать (втрачає чинність). Причем автоматически. Именно в такой конструкции автоматического прекращения действия, как мне кажется, заключается противоречие с дисреционными полномочиями Верховного Совета.
     Документ не "прекращает действовать", а "перестаёт быть действительным". Т.е. становится недействительным. Никто никого не увольняет и не отстраняет. Исчезает основание для замещения должности определенным лицом, вот и все. Конечно, изящностью не отличается, но и конституционного конфликта нет.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.09.06 | Sire

      Re: Все максимально просто

      Предсказамус пише:
      > Документ не "прекращает действовать", а "перестаёт быть действительным". Т.е. становится недействительным.

      С Вашего позволения, перейду на украинский.

      Втрачає чинність та перестає бути дійсним є дещо відмінними поняттями. "Втрачає чинність" означає, що певний акт чи правочин з певного моменту перестає бути чинним, тобто таким, що визнається правом. Але наслідки, що мали місце протягом періоду його чинності, залишаються. В той же час недійсний акт (тобто такий, що визнаний недійсним) не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю. Погодьтеся, що при будь-якому тлумаченні Закону, що обговорюється, не можна робити висновок, що у випадку застосування статті 5, всі акти чи дії, прийняті відповідним посадовцем протягом періоду чинності акту про призначення, мають визначатися дійсними.

      > Никто никого не увольняет и не отстраняет. Исчезает основание для замещения должности определенным лицом, вот и все. Конечно, изящностью не отличается, но и конституционного конфликта нет.

      Справа в тому, що мова йдеться про зникнення підстав для обіймання посади не просто посадовою особою, а членом Кабінету Міністрів. Призначення посаду члена Кабінету Міністрів та звільнення з неї - зараз виключна компетенція Верховної Ради України. При чому реалізація такої компетенції носить дискреційний характер.

      Що стсоується несумісності, то якщо звернутися до Конституції, ці положення розміщенні в частині, яка присвячена статусу народного депутата і Конституція містить чіткий правовий наслідок порушення вимог щодо несумісності - втрата депутатського мандату (стаття 81), а не втрату чинності акту про призначення.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.06 | Предсказамус

       Re: Все максимально просто

       Е:сли можно, ввиду дефицита времени только по ключевому вопросу

       Sire пише:
       > Що стсоується несумісності, то якщо звернутися до Конституції, ці положення розміщенні в частині, яка присвячена статусу народного депутата і Конституція містить чіткий правовий наслідок порушення вимог щодо несумісності - втрата депутатського мандату (стаття 81), а не втрату чинності акту про призначення.
       Да, это общее правило для совмещения депутатства с тем, что совмещать нельзя. Но Конституция не запрещает иметь отдельный механизм решения проблемы совместителей-министров, тем более, что он не касается изменения статуса депутата как народного избранника.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.09.06 | Sire

        Re: Все максимально просто

        Предсказамус пише:
        > Е:сли можно, ввиду дефицита времени только по ключевому вопросу
        >
        > Sire пише:
        > > Що стсоується несумісності, то якщо звернутися до Конституції, ці положення розміщенні в частині, яка присвячена статусу народного депутата і Конституція містить чіткий правовий наслідок порушення вимог щодо несумісності - втрата депутатського мандату (стаття 81), а не втрату чинності акту про призначення.
        > Да, это общее правило для совмещения депутатства с тем, что совмещать нельзя. Но Конституция не запрещает иметь отдельный механизм решения проблемы совместителей-министров, тем более, что он не касается изменения статуса депутата как народного избранника.

        Да, Вы правы, Конституция не только не запрещает, но и прямо предусматривает, что "Вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності встановлюються законом".
        Однако отдельный механизм решения проблемы совместителей-министров, на мой взгляд, не тождественен правовым последствиям: закон не может предусматривать правовые последствия, отличные от тех, что прямо установлены Констиуцией (если таковые предусмотрены).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.09.06 | Предсказамус

         Re: Все максимально просто

         Sire пише:
         > Однако отдельный механизм решения проблемы совместителей-министров, на мой взгляд, не тождественен правовым последствиям: закон не может предусматривать правовые последствия, отличные от тех, что прямо установлены Констиуцией (если таковые предусмотрены).
         Подозреваю, наши расхождения связаны с тем, что Вы рассматриваете последствия совмещения для депутатов, а я - для министров. Как депутаты Янукович и Азаров не страдают никак, никакие последствия для них не наступают. Они наступают для премьера и его вице.
 • 2006.09.06 | Анатоль

  Ніби Ющенко тільки й думає,

  Якби-то знайти якийсь формальний привід для дестабілізації країни.

  (А Юля таки про це тільки й думає.
  А ще про те, як насрати Ющенку.
  Достойні цілі.)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.06 | Предсказамус

   Хорошо, что Вы заняли такую позицию

   Теперь на каждую Вашу аппеляцию к закону буду напоминать, что для Вас он не писан.
 • 2006.09.06 | Rathunter

  Re: Звернення до Президента України та українського народу

  Дозволю ось і собі висловити ряд думок щодо теми обговорення – а саме у відношенні ідей, які були озвучені ЮВТ щодо статусу та подальшої долі уряду взагалі та прем’єра зокрема.

  Коротко позиція ЮВТ тезисно може бути зведена до наступного (принаймні, як я її розумію) :
  1. Існує проблема – недотримання деякими (не всіма, а лише тими, які стали членами уряду будучи Народними Депутатами України) членами уряду вимог щодо несумісності.
  2. Конституція – стаття 120 – забороняє сумісництво членів уряду, зокрема і в тому сенсі, що вони не можуть мати представницького мандату, тобто бути Народними Депутатами України.
  3. Застосуванню в цьому випадку підлягає Закон України №2783-ІV "Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності" від 8 липня 2005 року.
  4. Стаття 5 цього Закону передбачає "...акт про призначення особи, яка є народним депутатом на посаду, що є несумісною із депутатським мандатом, втрачає чинність через двадцять календарних днів з дня його видання, якщо повноваження народного депутата не припинені в установленому законом порядку...".
  5. Таким чином – оскільки депутатські повноваження тих членів уряду, які були нардепами ще не припинені (а 20 днів з дня призначення членів уряду вже сплило) – то "...Янукович В.Ф. не має конституційних повноважень обіймати цю посаду та підписувати акти Кабінету Міністрів України..." (це цитата з ЮВТ).
  Пункт 1 не викликає заперечень. Пункт 2, в принципі, так само.
  Пункт 3 – викликає, і, відповідно, так само викликають заперечення пункти 4 та 5 (та всі інші викладені ЮВТ міркування – зокрема щодо наслідків сумісництва для всього уряду – які нею не були озвучені). І ось чому.

  І
  Стаття 5 Закону України N 2783-IV (про особливості звільнення сумісників) фактично стосується наслідків порушення вимог щодо несумісності народними депутатами. Відповідно, її дія охоплює і тих нинішніх членів уряду, які ще не склали депутатських повноважень.
  Ніби-то проблем немає, і все логічно. Насправді вони є.
  Слід зазначити, що стаття 5 Закону про особливості звільнення сумісників поширюється на досить широке коло випадків – в принципі, вони перелічені в частині 2 статті 1 цього закону. Один з таких випадків – випадок, який підпадає під пункт (2), а саме заборона народному депутатові бути членом КМУ. Це – "наш" випадок.

  ІІ
  З іншого боку, скажімо так, нормативні положення, дія яких охоплює ситуацію порушення народними депутатами вимог щодо несумісності, містяться не лише в законі про особливості звільнення сумісників. Вони, в першу чергу, містяться в статтях 78 та 81 Конституції України.

  III
  Частина друга статті 78 містить загальне правило щодо несумісності мандату народного депутата України з окремими видами діяльності. Нас вона не цікавить, оскільки сумісники, які є членами уряду, не підпадають під її дію. Разом з тим, частина третя цієї статті містить банкетну відсилку, яка припускає можливість встановлення інших (від тих, які містяться в загальному правилі) вимог щодо несумісності в відповідних законах України; частина третя передбачає, що:
  Вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності встановлюються законом.
  В цьому сенсі – для того, аби відшукати заборону суміщати статус народного депутата з посадою в уряді – нам досить звернутись до пункту (1) частини 1 статті 3 Закону України "Про статус народного депутата України", яка чітко забороняє народному депутатові "... бути членом Кабінету Міністрів України, керівником центрального органу виконавчої влади...".
  На що в цьому контексті варто звернути увагу – так це на те, що заборона народному депутатові бути членом КМУ міститься не лише в Законі про особливості звільнення сумісників. Хоча це, в принципі, не має принципового значення – головне, що така заборона є, і вона сформульована на рівні закону.

  IV
  В свою чергу, в статті 81 Конституції України нас цікавлять (а) пункт (5) частини другої; та (б) частина четверта (в тих межах, в яких вона стосується застосування пункту 5 частини другої цієї ж статті).
  Пункт (5) частини другої статті 81 передбачає дострокове припинення повноважень депутата в тому випадку, якщо
  […] протягом двадцяти днів з дня виникнення обставин, які призводять до порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, ці обставини ним не усунуто;
  В мене немає сумнівів що під випадок забороненого сумісництва, про яке йдеться в пункті (5), в силу відповідних положень статті 78 Конституції та статті 3 Закону України "Про статус народного депутата України" (та, на додачу, статті 1 Закону України про особливості звільнення сумісників) потрапляє і випадок суміщення народним депутатом України статусу, відповідно, депутата та члена КМУ.
  Що стосується частини четвертої статті 81, то вона містить радше процесуальне правило, яке вказує на суд як на орган, компетентний приймати рішення про припинення повноважень народного депутата України.

  V
  Тепер порівняємо умови та наслідки застосування по відношенню до "наших" сумісників положень статті 5 Закону про особливості звільнення сумісників та статті 81 конституції України.

  VI
  Закон про особливості звільнення сумісників та стаття 81 Конституції передбачають абсолютно різні наслідки у випадку порушення вимог про несумісність.
  Так, стаття 5 Закону про особливості звільнення сумісників передбачає втрату чинності АКТОМ "...призначення особи, яка є народним депутатом України, на посаду, що є несумісною із депутатським мандатом...". Відповідно, вона ПЕРЕДБАЧАЄ ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ НА ТІЙ ПОСАДІ, ЯКА Є НЕСУМІСНОЮ ЗІ СТАТУСОМ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА, зберігаючи за особою статус народного депутата та повертаючи її до нього як до "вихідного" статусу. Себто якщо застосувати цей закон, то члени КМУ мають втратити повноваження членів уряду, але вони не втратять повноважень (статусу) депутатів.

  VII
  Стаття 81 Конституції передбачає дещо інше. Вона – чітко та однозначно – передбачає ВТРАТУ ОСОБОЮ, ЯКА ПОРУШИЛА ВИМОГИ ЩОДО НЕСУМІСНОСТІ, СТАТУСУ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА (через дострокове припинення її повноважень). Здається, іншого тлумачення її правила не припускають. При її застосуванні, відповідно, особа залишатиметься в уряді, але її повноваження як депутата будуть припинені.

  VIII
  Як бачимо, наслідки застосування статті 5 Закону про особливості звільнення сумісників та статті 81 Конституції вельми різні.
  Вже з того, що наслідки застосування статті 5 Закону про особливості звільнення сумісників та статті 81 Конституції є різними виникає питання про те, які саме положення повинні застосовуватись для визначення "долі" сумісників з уряду. Відтак, здається, далі не виникатиме питання про можливість застосування в одному випадку (чи, принаймні, в нашому випадку) як положень статті 81 Конституції так і статті 5 Закону про особливості звільнення сумісників. Так само, здається, це ipso facto відкидає також саму можливість припущення про те, що цей Закон було прийнято на розвиток статті 81 Конституції.
  В цьому сенсі в мене виникають дуже серйозні сумніви щодо того, що Закон про особливості звільнення сумісників може застосовуватись у "нашому" випадку з огляду на статтю 81 Конституції України. Як на мене, застосуванню підлягає безпосередньо стаття 81 Конституції як (а) положення, яке має вищу юридичну силу та (б) як положення, яке має пряму дію – зі всіма наслідками та з застосуванням всіх процедур, передбачених цією статтею Конституції.


  Відтак, висновки:
  - як на мене, ЮВТ поспішила заявляти про те, що застосовуватись має Закон про звільнення сумісників;
  - застосуванню має підлягати стаття 81 Конституції; при її застосуванні уряд не припинить свої повноваження але сумісники втратять статус народних депутатів;
  - конституційність Закону про особливості звільнення сумісників (принаймні його статті 5) є дуже сумнівною в світлі статті 81 Конституції.

  Це поки все. Прошу коментувати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.06 | Sire

   Re: Звернення до Президента України та українського народу

   Rathunter пише:
   > IV
   > В свою чергу, в статті 81 Конституції України нас цікавлять (а) пункт (5) частини другої; та (б) частина четверта (в тих межах, в яких вона стосується застосування пункту 5 частини другої цієї ж статті).
   > Пункт (5) частини другої статті 81 передбачає дострокове припинення повноважень депутата в тому випадку, якщо
   > […] протягом двадцяти днів з дня виникнення обставин, які призводять до порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, ці обставини ним не усунуто;
   > В мене немає сумнівів що під випадок забороненого сумісництва, про яке йдеться в пункті (5), в силу відповідних положень статті 78 Конституції та статті 3 Закону України "Про статус народного депутата України" (та, на додачу, статті 1 Закону України про особливості звільнення сумісників) потрапляє і випадок суміщення народним депутатом України статусу, відповідно, депутата та члена КМУ.

   В даному випадку, якщо формально підходити до пункту 5 частини другої статті 81, то члени КМУ, крім Зварича (але можу помилятися), подали заяви про складання повноважень народного депутата і тому дотримали вимог цього положення. Адже це положення встановлює умову про усунення ними (тобто депутатами) цих обставин. Формально-логчіно факт подання заяви протягом двадцяти днів означає вжиття депутатом всіх заходів, залежних від нього, для усунення обставин несумісності.

   > VI
   > Закон про особливості звільнення сумісників та стаття 81 Конституції передбачають абсолютно різні наслідки у випадку порушення вимог про несумісність.
   > Так, стаття 5 Закону про особливості звільнення сумісників передбачає втрату чинності АКТОМ "...призначення особи, яка є народним депутатом України, на посаду, що є несумісною із депутатським мандатом...". Відповідно, вона ПЕРЕДБАЧАЄ ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ НА ТІЙ ПОСАДІ, ЯКА Є НЕСУМІСНОЮ ЗІ СТАТУСОМ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА, зберігаючи за особою статус народного депутата та повертаючи її до нього як до "вихідного" статусу. Себто якщо застосувати цей закон, то члени КМУ мають втратити повноваження членів уряду, але вони не втратять повноважень (статусу) депутатів.

   Знову ж таки, за формальною логікою, стаття 81 у випадку подання заяви про складання повноважень є дотриманою. Питання полягає в тому, які наслідки нерозгляду заяви протягом 20-ти днів, передбачених статтею 81: чи може в такому випадку бути застосоване положення статті 5 Закону про особливості звільнення сумісників з названими Вами наслідками.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.06 | Rathunter

    Re: Звернення до Президента України та українського народу

    Sire пише:
    >
    > Знову ж таки, за формальною логікою, стаття 81 у випадку подання заяви про складання повноважень є дотриманою. Питання полягає в тому, які наслідки нерозгляду заяви протягом 20-ти днів, передбачених статтею 81: чи може в такому випадку бути застосоване положення статті 5 Закону про особливості звільнення сумісників з названими Вами наслідками.

    Так, я думав про це. Як на мене, навіть не за формального підходу, подання заяви вже є достатніми заходами, які можуть бути вжиті депутатом для дотримання умов щодо сумісності/несумісності посад. Від нього залежить лише подання заяви - все, що йде далі (а саме припинення його повноважень ВРУ), вже знаходиться поза межами його контролю (в сенсі можливості своїми діями створювати для себе певні наслідки) та дискреції (в сенсі можливості приймати рішення про збереження однієї з посад - депутата чи члена уряду).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.07 | QuasiGiraffe

     Re: Звернення до Президента України та українського народу

     Rathunter пише:
     > Від нього залежить лише подання заяви - все, що йде далі (а саме припинення його повноважень ВРУ), вже знаходиться поза межами його контролю ...
     Але участь в голосуваннях - це не поза межами їх контролю. Це трохи виклик.
 • 2006.09.06 | НеДохтор

  "Енштейн" промахнувся (Звернення до Ключковського ... :-)

  Ключковський перший (потім підхопили інші) широко озвучив тезу, що

  - заяви були подані вчасно тому вони (Янукович і Ко) не винні, що заяви ВР не розглянула

  imho, тут майстерно замішані відразу 2 різні питання
  1. чи є легітимними зараз прем'єр та більшість міністрів
  2. хто в цьому винен

  було б більш ймовірно почути від фізика-юриста Ключковського
  відповідно коментар по цих же 2 пунктам, типу:

  1. статус Януковича та інших осіб, котрих призначали міністрами,
  потрібно терміново привести у відповідність діючому законодавству незалежно від того хто винен, що так склалося на даний момент.

  Відповідальний за виконання цього пункту 1
  - Президент (як гарант Конституції)
  - судова гілка влади.

  2. якщо Янукович, чи хто інший вважає когось винним в цій ситуації
  то хай подає (подають) в суд позов на Верховну Раду (чи на Мороза, чи на кого вважають за доцільне) і через суд відшкодовують свої збитки.

  Виконання цього пункту 2 - особиста справа Януковича і компанії.


  P.S. Аналогії завжди неповністю пояснюють реальну ситуацію,
  але просто, як ілюстрація

  уявіть:

  - час пік. переповнений довжелезний тролейбус
  - на задню площадку в цей тролейбус зайшов пасажир і передав водію гроші за проїзд
  - цей пасажир проїхав декілька зупинок, але так і не отримав назад талон на проїзд і в цей момент до нього підходить контролер

  "по понятіям" - пасажир правий, а винен той хтось інший (поки навіть невідомо хто саме) і контролер повинен або "відчепитись" або допомогти пасажиру шукати винного

  а не "по понятіям", контролер може (повинен?) поступити інакше.
 • 2006.09.07 | VOL

  Я просив

  Пояснити, що означає слово "ДИСКРЕЦІЙНИЙ", яке я ніколи раніше не зустрічав. Будь ласка, хто може, зробіть це.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua