МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

О запрете импорта книг. (л)

09/06/2006 | Роман ShaRP
Тут некоторые просто таки фанатели от перспективы ограничить/запретить импорт книг из России в Украину.

Им посвящаю цитату из веб-конференции президента Львовского Форума издателей Александры Коваль:

http://old.obozrevatel.com/ov4/new/411.html

ярослав: Чи не хочете запропонувати уряду запровадити "заборонне" мито на закордонні книжки, натомість ввести "податкові канікули" для українських книгарів? Можливо, тоді б російські видавці замовляли для українського ринку книжки саме в Україні.

Олександра Коваль: По-перше. Податкові канікули існують. Мито запроваджує не уряд, а Верховна Рада, і це створює певні проблеми з прийняттям такого рішення. Звичайно, імпорт російських книжок в Україну треба обмежувати. Робити це треба цивілізовано і продумано. Можливо, український читач і виграє від того, що російські книжки друкуватимуться в Україні. Але, можливо, що він більше програє, якщо поглянути з такої точки зору: чим більше російських книжок друкуватиметься і видаватиметься в Україні, тим більшим буде конкурентний тиск власне на українських видавців, тим хитхішою може стати їх позиція на ринку, тим проблематичніше їм буде здобувати нових читачів. Адже коли російські видавництва відкриють свої філії в Україні, на них поширються ті самі пільги, що мають українські видавництва. А оскільки російські видавці мають кращу фінансову позицію, вони зможуть викинути на ринок одночасно дуже велику кількість нових назв. Вони можуть захотіти перекупити українських авторів, вони можуть запропонувати кращі умови для роботи редакторів і іншого персоналу видавництв, і через кілька років ми й не зчуємося, як українські книжки будуть видаватися російськими видавництвами. Я вже бачила видані в Росії книжки, де стверджується, наприклад, що Київська Русь – це вигадка, що українська історія не існує. Чи нам справді потрібна така ситуація?Почитайте полный архив конференции, там есть еще несколько ответов.

Відповіді

 • 2006.09.06 | Albes

  Re: О запрете импорта книг. (л)

  "Кто бы сомневался, что вы примете такое объяснение... ))"

  Только многим ли они здесь нужны ? :(
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.06 | один_козак

   Вау! Я польщен! Меня цитируют!

   Наверное я шото типа Ленин. :sarcastic:

   Так что, говорите, нечего там читать? ))
 • 2006.09.06 | Illia

  Re: О запрете импорта книг. (л)

  Але також, при сприятливих умовах, сюди зможуть і захочуть прийти і інші (крім російських) видавництва. І в них може бути ще більше грошей і вони зможуть купити вся і всіх авторів оптом. І будуть видавати книжки в яких буде стверджуватись, що росії ніколи не було. А те що є, це тимчасове зібрання.
  Як приклад, ситуація з банками. Передбачається, що до кінця поточного року, часка іноземного капіталу в уст. фонді укр. банків досягне 30%. Яка частка російських грошей? Знаю тільки про порошенківську Мрію за 70 млн.
  Мито на автомобілі призвело до того, що деякі моделі вазів збираються в Україні. Чи стали вони від цього кращі - ні, гірші - теж сумнівно. Але на вулицях Києва і не тельки стало більше ланосів сенсів таврій і західних машин. Не скажу про таврії і деу, а західні машини явно кращі і безпечніші (як екологічно так і для життя) вазів.
  Коротше, треба нормально писати закони і дивитись на досвід інших країн.
  Тоді і наш видавець підніметься
 • 2006.09.06 | Timeo

  Не "запрєтє", а "обмеженні". Мухлюєте, Романе!

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.06 | один_козак

   Шоб срашніііііше було.)))

   :spookie:
  • 2006.09.06 | один_козак

   Нє, хоч Роман мені тут і не товариш, але

   треба визнати, що слова "заборонне мито" було ще в цитованому тексті.
 • 2006.09.06 | один_козак

  Дык решение вырабатывать надо,

  а не доказывать, кто дурнее.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.06 | Роман ShaRP

   Простое решение

   1. Выбрать стену на достаточном удалении от себя.
   2. Разбежаться.
   3. На бегу направив голову в стену, убиться об нее.

   На основании написанного в посте Поддержите национального производителя паровозов? 09-06-2006 20:17, Роман ShaRP http://www2.maidan.org.ua/n/arch2006/1149873476
   я считаю, что у "отечественных издателей" нет вообще никаких перспектив.

   К написанному там остается добавить только то, что после взлета цен у людей останется еще меньше денег на книги, а таких фанатов, которые будут себе отказывать в чем-то чтобы поддерживать отечественного издателя - единицы. В самом лучшем случае.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.07 | один_козак

    И где ж тут решение? Или решение чего?

   • 2006.09.07 | Illia

    Угу. Рішення. Л*йно, а не рішення.

    Здається мені ви маєте гешефт з імпортом книг :-))))
    Шанси є і в українських і з європейських. А якщо вступити в СОТ, то можна буде, як вони по відношенню до труб (і без СОТА), антидемпінгові мита на рос. книгу ввести.
 • 2006.09.06 | Забойщик

  Свобода слова по украински!

  "Я вже бачила видані в Росії книжки, де стверджується, наприклад, що Київська Русь – це вигадка, що українська історія не існує. Чи нам справді потрібна така ситуація?"

  Кака така свобода слова? Какое такое столкновение различных мнений? Гораздо важнее НУЖНА ЛИ НАМ??? А кому нам? И кто будет определять НУЖНА ли??? Как обычно в Украине свободу подменяют целесообразностью!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.07 | OF

   Re: Свобода слова по украински!

   Забойщик, какая свобода мнений? Киевская Русь - это исторический факт, отрицание её существования - это не демократическая свобода мнений, а элементарная неграмотность. Нет же свободы мнений в вопросе 2х2=4? Или, может, введём,а ? Или ещё лучше - может введём свободу мнений в изучение анатомии с хирургией вкупе? Вот у вас перфорированный аппендицит, а у меня свобода мнения - я его НЕ БУДУ оперировать, у меня демократическое право на свободу моего мнения по вопросу оказания медпомощи.

   Даже в суперлиберальных государствах Европы, где уж какая разноголосица, если кто ставит под сомнение некоторые исторические факты ( как Холокост, скажем) - это УГОЛОВНО наказуемо. Так что не надо перегибать - есть ФАКТЫ, а есть отсебятина.

   P.S. А что это Вы приумолкли после 4 августа?
  • 2006.09.07 | один_козак

   Ну Забойщик, ну вы же умный человек...

   Забойщик пише:
   > Кака така свобода слова? Какое такое столкновение различных мнений? Гораздо важнее НУЖНА ЛИ НАМ??? А кому нам? И кто будет определять НУЖНА ли??? Как обычно в Украине свободу подменяют целесообразностью!

   Как будет выглядеть столкновение, когда с одной стороны паровоз, а с другой - доходяжная дрезина?
   Это же не столкновение мнений, а столкновение возможностей, мощностей, форм, технологий... А не мнений.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua