МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Батурин вітчизняного меценатства

09/10/2006 | media
На минулих вихідних був у Батурині. Враження, слід сказати, гнітюче.
З того, що бачив - відреставрований "будинок Кочубеїв" (для відвідувачів відкриті кілька кімнат, у яких просто на підлозі лежать картини 2002-2005 років із зображенням гетманів України, та фотографій останнього часу). Жодної цінності ці експонати не становлять. Але, принаймні, туди можна підійти - прокладено 50 метрів плитки. Біля будинку - парк, стан якого не кращий, ніж у будь-якому іншому парку в смт. із трьохтисячним населенням.
Гірше справи із палацом Розумовських. За рік інтенсивних реставраційних робіт - відновлено дах, та 1 стіну з чотирьох. Підходів до палацу немає (особливо якщо обходити його - доводиться по болоту). Тобто, роботи там ще непочатий край. Поряд - вигнали стіни одного з флігелів палацу, і готелю, але для оздоблень і комунікацій ще величезні кошти потрібні.
Дороги в селищі розбиті, рівень життя мешканців теж доволі жахливий. Провели за рахунок держ. субвенцій газ до селища, але до кожної хати - він ще далеко не проведений. Така ж ситуація і з водогоном.
Повернувшись, довго не міг отямитися - цікаво було, які ж кошти туди вкинуті? Ознайомвишись, жахнувся.
З держбюджету (ці цифри треба ще уточнити, з"ясувати цифри на 2005 і 2006 роки) підтверджена інформація про 5 млн. гривень. Але основні роботи - за рахунок меценатів. Кажуть, фонд "Гетьманська столиця" освоїв 38 млн. гривень. А всього - більше 50 мільйонів гривень було лише в 2005 році вкладено туди.
Тому питання: невже побудова будинку Кочубеїв (насправді, фактично, "євроремонт" - цікаво, які розцінки на квадратний метр такого ремонту в Києві?) та часткова реставрація палацу Розумовських стільки коштували? Звісно, щось іще йшло на археологію, але знаючи розцінки - це копійки...
Тобто, більше 10 мільйонів доларів пішло невідомо куди. За попередніми оцінками, 50% коштів благодійного фонду - це зловживання.
Отака сумна історія. Не дивно тому, що "олігархи" більше навряд чи будуть щось давати на подібні проекти...

Відповіді

  • 2006.09.10 | Хвізик

    воруют-с

  • 2006.09.11 | samopal

    Так. Ви ще за наших "олігархів" попереживайте.

    Якщо згадана сума (у 10 млн доларів) є правдою, то можна запідозрити, що "суспільне примирення" коштувало панам меценатам не більше сотні-півтора мільйони зелених карбованців (не враховуючи пожертв "на вівтар", але там, як завжди, за все розплачуються "баранами"). "Суспільство" ж, навзаєм, пожертвувало кількома десятками мільярдів...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.11 | media

      Я за них не переживаю, але:

      Згадана сума є правдою - стільки було від олігархів і з бюджету вкинуто в Батурин. Але у всій цій історії принципово наступне:
      1. Практика "відкупитися від проблем у формі пожертвування" є глибоко аморальною і шкідливою для суспільства, для розвитку меценатства надалі, в тому числі.
      2. Якщо вже гроші виділені, то може хоч би щось зробити було для людей (в Батурині - бідність страшенна). А так зараз там провели до села газопровід, а селянам кажуть - а до хат тепер самі ведіть. І де вони візьмуть кілька тисяч гривень?
      3. Негативний досвід "освоєння" коштів призведе до того, що більше ніхто нічого на подібні заходи не пожертвує.
      4. І головне, можна серйозно сперечатися про пріоритети. Я наприклад, вважаю що "грандіозні історичні мегапроекти", такі як Мистецький Арсенал, Батурин, і т.д. не є доцільними, натомість акумульовані від меценатів кошти варто би вкладати в існуючі культурні і туристичні об"єкти, які потребують підтримки, але не таких грандіозних вливань. Звісно, мала би бути і відповідальність за використання коштів. А так, на жаль, всі проекти, ініційовані Главою держави, відбуваються по одному сценарію: помпезний, "амбіційний" початок - отримання коштів олігархів, включення їх у клуб друзів Президента - розкрадання отриманих коштів "по мєлочам" - "наказание невиновных и награждение непричастных". Так відбулося в Батурині, так буде і в Арсеналі, і, є загроза, і в Софії.
  • 2006.09.11 | media

    Ось до речі - краса

    http://www.slovo-unp.com/index.php?subaction=showfull&id=1128281466&archive=1128886572&start_from=&ucat=5&do=archive


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".