МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Журналісти, не займайтесь політиканством...

09/12/2006 | Богдан Яровий
/.../ Учора майже сімдесят працівників місцевих ЗМІ заблокували початок першої після депутатських вакацій сесії ЛМР, аби звернутися до обранців із вимогою припинити вандалізм у центральній частині Львова та покарати винуватих /... /
/.../ Щойно депутати встигли зареєструватися, журналісти без попередження вийшли гуртом до президії /.../

Львівська газета, 08 вересня 2006 року, № 163 (970)
..................................................


Читаючи заяву журналістської ініціативи "Антируїна" від 5 вересня 2006 р., спершу у мене перехопило дух. Скільки ж було усілях історично відомих блокад, штурмів, революцій різних "штибів"?...

Чомусь пригадалась чинна Конституція України, до якої, останнім часом, "модно" стало звертатись у різноманітних публічних виступах та зверненнях "до українських піплів". Так, стаття 39 тієї ж Конституції України говорить: "Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування".

Думаю, попередити завчасно уповноважені органи про проведення цього мітингу, походу чи демострації, звичайно, що не встигли...

Заява журналістської ініціативи розпочинається надзвичайно красиво: "Ми, журналісти львівських засобів масової інформації..."

Так, шановні журналісти, але ж, наприклад, стаття 6 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", говорить, що "діяльність друкованих засобів масової інформації - це збирання, творення, редагування, підготовка інформації до друку та видання друкованих засобів масової інформації з метою її поширення серед читачів". Або стаття 25 визначає "журналістом редакції друкованого засобу масової інформації відповідно до цього Закону є творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для друкованого засобу масової інформації..."

Зверніть також увагу, на статтю 24 Конституції України, де зазначено, що "громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом".

Чому ж тоді, "творчі працівники" "заблокували початок сесії" та "без попередження вийшли гуртом до президії"? Як тоді Ваші дії кваліфікувати? Що ж тоді, насправді, означають поняття "правова культура" та "професійна етика журналіста"? Кожного разу, коли порушуються Ваші права, говориться у потрібних контекстах про Декларацію принципів журналіста, прийнятою на ІІ всесвітньому Конгресі Міжнародної федерації журналістів (Бордо, 25-28 квітня 1954р.), Кодекс професійної етики українського журналіста, прийнятий на Х з'їзді Національної спілки журналістів України (квітень 2002 року)?

Якщо, всі громадяни рівні перед законом, тоді Ви вчинили кримінально каране діяння, передбачене статтею 341 Кримінального кодексу України ("Захоплення державних або громадських будівель або споруд").

Безпосереднім об'єктом цього злочину, за теорією кримінального права, є нормальна діяльність органу місцевого самоврядування. Предметом злочину виступають будівлі і споруди, характерною ознакою яких є - забезпечення діяльності органу місцевого самоврядування. Відповідно забезпечувати діяльність цього органу можуть будівлі і споруди, у яких він знаходиться. Об'єктивна сторона злочину характеризується однією обов'язковою ознакою - суспільно небезпечною дією. Вона виражається у захопленні зазначених вище будівель і споруд. Під захопленням розуміється, зайняття цих об'єктів і як наслідок - таке захоплення не дає можливості використовувати ці будівлі законним власникам для виконання своїх функцій.

Звернемо увагу, в тому числі депутатських функцій та повноважень. З іншого боку, відповідно до статті 2 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", "депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування".

Як тоді зрозуміти дане блокування? Спроба журналістів "на правах виборців" допомогти представникам інтересів територіальної громади "створити спеціальну депутатську комісію..."? Хоча, вартувало б все ж таки створити тимчасову контрольну комісію у порядку передбаченому ст. Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". А для чого тоді представники інтерсів громади, якщо безпосередньо можна "без попередження вийти гуртом до президії"? Тоді будь-хто із "виборців" об'єднавшись у групку, нехтуючи чинним законодавством і регламентом міської ради, зможе прийти собі на пленарне засідання і блокувати його роботу. Наміри "виборців" можуть бути якнайкращі: реконструкція площі Ринок, виділення земельних ділянок і т.д.

Складається враження, що це - звичайнісінький політичний шантаж, або ж переділ сфер впливу чи розподіл портфелів у міській раді. Тоді, журналісти - інструмент для здійснення цього переділу, інструмент для задоволення меркантильних інтересів певних політичних і бізнес середовищ. Середовищ, які прикриваючись активним прошарком журналістів та "спираючись на висновки багатьох фахівців – патріотів Львова" прагнуть влади? А за владу потрібно боротись... Боротись у межах чинного законодавства... Мета виправдовує засоби?...

З повагою,
Богдан Яровий
студент юридичного факультету (м.Львів)
Received: from "Bohdan Yarovyj" bohdan_yarovyj@ukr.net Mon, 11 Sep 2006 06:07:55 +0000 (GMT)

Відповіді

  • 2006.09.12 | василь

    Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

    багато граматичних помилок, але концептуально підтримую
  • 2006.09.12 | кук

    Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

    До пана Ярового! Вельмишановний студенте, правничого факультету - ваше бажання сказати своє вагоме слово у конфлікті навколо руйнації міста Львова є вельми похвальне, коли б не одне але...

    1. Ви нічого не сказали про те, що журналісти вийшли до трибуни сесії після того, коли УСІ їх заклики через пресу припинити руйнацію площі Ринок у Львові були знехтувані, тобто на їх ПРОФЕСІЙНУ діяльність пан міський голова просто начхав. 2. Мені взагалі не зрозуміла поява саме вашої статті на "Майдані", оскільки, згідно з правилами цього сайту, слово у відповідь надається тим, кого ОСОБИСТО зачепила публікація. А ви маєте такий же стосунок до реставрації пл. Ринок, як пан Ярослав Жукровський з "Нашого права" до порядності. Тобто, дієте ви ЦІЛКОМ заангажовано. Чому поставив ваш допис НЕЗАЛЕЖНИЙ САЙТ - для мене загадка 3. Ви просто забули, що журналісти такі ж громадяни як і решта, і конституція гарантує їм право жити в незруйнованому місті, бо якщо виходити з ваших тверджень і задекларованих замовних постулатів, то Помаранчева революція - це суцільне порушення закону.

    З неповагою до ваших господарів і до вас - Андрій.
  • 2006.09.12 | мацеховий

    Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

    одним словом, ганьба за таку публікацію
  • 2006.09.13 | vvkornilov

    Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

    Що ж, цікаво. Галичани тузлять одне одного -- нема оповіді веселішої на світі, ніж ця. Мацько та Франьо почубилися, бо ясновельможний пан СадовИ одним дав більшу краюшку, а іншим -- меншу. Взагалі проблема Львова у тому, що він ЩОСЬ ТАКЕ з себе робить, а насправді...у Франківську, Тернополі та Чернівцяіх значно вищий від Львова і рівень життя, і швидкість, динаміка. А Львів хіба Богдани випускає. А так, снулий, напівзруйнований і якийсь депресивний музей під відкритим небом. Бог на поміч, пане Садовий!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.14 | Михайло Свистович

      Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

      vvkornilov пише:
      > насправді...у Франківську, Тернополі та Чернівцяіх значно вищий від Львова і рівень життя, і швидкість, динаміка

      значно нижчі, особливо рівень життя, особливо в Тернополі
  • 2006.09.13 | кук

    Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

    Чому цю статтю помістив "Майдан", адже, зокрема, п. Ярового ніхто не зачіпав?


    Чому замість Ярового з його мила відповідає хтось інший (та ще й в хамській формі)?


    Маємо намір оскаржити до американців, які дали грант - бо такі дії "Майдану" - це звичайне лизоблюдство до п. Садвого, мера Львова і упередженість. Виходи, Богу дякувати, є...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.13 | bohdan yarovyj

      Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

      Шановний пане Мацех!

      Це ви ховаєтесь за ім"ям "кук" і обливаєте мене брудом? Вас роздратувало те, що студент 2 курсу і ще й юрист, може поставити вас на місце і вашу гарно імітовану громадську ініціативу?

      Прошу Майдан розмістити мою відповідь і лист пана Мацеха (скажіть, де тут "хамська форма"?). Може досить? Правда очі колить, пане Мацех? Чому ви боїтесь публічних дискусій?

      Богдан

      ------------------------------------------------------
      Доброго дня!

      Враховуючи концептуальну розбіжність із поглядами Вашого Форуму і бруд, який після моєї публікації лиється, жодного
      бажання зустрічатись чи контактувати особисто із цим паном не маю. Публічні дискусії - жодних проблем! Готуйте аргументи і
      контруктивні ідеї, досить топтатись на місці імітуючи "бурхливу" діяльність. А результати діяльності які? Жодних, тільки
      болтологічні знахідки. Вперед до праці, шановні...

      Бережіть себе,
      Богдан

      -----Original Message-----
      From: Громадський форум Львова
      To: "Bohdan Yarovyj"
      Date: Wed, 13 Sep 2006 12:04:58 +0300
      Subject: Re: Богдан Яровий: Журналісти, не займайтесь політиканством... (АНТИРУЇНА)

      >
      > Шановний пане Богдан,
      >
      Нас зацікавила Ваша позиція, координатор Громадського форуму Львова Олег Мацех хотів би з Вами зустрітись. Чи могли б Ви подати нам Ваші контакти?

      > ----
      > З повагою, прес-служба
      > Громадського форуму Львова
      >
      > тел. секретаря Форуму 8-050-371-13-40 mailto:forum@inspe.com.ua
      > тел. прес-секретаря Форуму 8-067-67-29-250
    • 2006.09.14 | Михайло Свистович

      Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

      кук пише:
      >
      > Маємо намір оскаржити до американців, які дали грант

      Які американці і який грант? Але скаржтесь, скаржтесь :)

      >
      > бо такі дії "Майдану" - це звичайне лизоблюдство до п. Садвого, мера Львова і упередженість

      Якщо врахувати цілу купу критичних новин та статей щодо Садового та його "культурної" політики зокрема, то у Вас виходить неадекватність

      >
      > Виходи, Богу дякувати, є...

      Головне - входи не забудьте :)

      Не спешите смеяться, в толпе находя
      его отрешенный взгляд.
      Он просто решил уйти в себя
      и забыл, как вернуться назад.
  • 2006.09.14 | V.Bondarenko

    Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

    Шановний пане Богдане!
    Найцікавіше те, що будучи студентом юридичного факультету, Ви, звичайно, мали б добре знати закони України та її Конституцію.
    Нажаль, такого знання я у Вас не бачу, адже відповідно до ч.1 ст.9 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" члени територіальної громади (у цьому контексті - львів'яни, які є журналістами) мають право ініціювати розгляд у раді (у цьому контексті - Львівській міській раді) будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування (у цьому контесті - питання площі Ринок та створення депутатської комісії). Це я у дужках Вам спеціально пояснюю, аби не виникло у Вас інших тлумацій.
    Відповідно ч.2 тієї ж статті, місцева ініціатива, внесена на розгляд ради у встановленому порядку, підлягає обов'язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи (у цьому контексті - журналістів).
    Питання мало б деталізуватися Статутом, але оскільки у Львові його немає (пак - не зареєстрвоано в Міністерстві юстиції України, що відповідно ч.2 ст.19 того ж Закону рівносильно тому, що його немає), то журналісти скористались своїм правом відповідно до Закону.
    А про яке захоплення Ви говорите. Депутати не могли спокійно працювати? Не могли потрапити до зали? Не могли голосувати чи їм відключили мікрофони? Депутатів тримали за руки? Яке блокування? Що порушувало нормальну роботу - журналісти біля трибуни? Так загдайте засідання Верховної Ради України, коли навіть сирени та мегафони не заважали розгляду питань.
    Чи журналісти увірвались до зали? Ні, їх пропостили - отже, потрапили тукди працівники ЗМІ законно. Тоді яке захоплення приміщення?
    Знаєте, пане Богдане, будь я журналістом, який підписав заяву, сиділи б Ви у мене біля Павліва та Одузхи і відповідали за брехню та образу.
    А так, просто хочу, аби львів'яни знили - порушен у діях журналістів немає і бути не могло. А Вам, шановний пане студенте, порада - вчіться краще.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.14 | bohdan_yarovyj

      Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

      Шановний пане громадський діячу!

      Звичайно, це трішки некоректно висловлювати Ваші оцінки моїм знанням (цим займаються викладачі у ВНЗ).

      Абсолютно з Вамим погоджуюсь, що відповідно до ч.1 ст.9 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" члени територіальної громади мають ПРАВО ІНІЦІЮВАТИ розгляд у раді будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування.

      Але місцева ініціатива має бути внесена на розгляд ради У ВСТАНОВЛЕНОМУ ПОРЯДКУ (у цьому контексті відповідно до регламенту Львівської міської ради, дана ініціатива має бути внесена у порядок денний, а то якось воно по-варварськи виглядає), підлягає обов'язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи.

      Журналісти скориставшись правом безперешкодного входу у зал пленарних засідань (у цьому контексі щодо громадян і членів територіальної громади існує ЖОРСТКИЙ порядок присутності на пленарних засіданнях), перервали НОРМАЛЬНУ РОБОТУ РАДИ вимагаючи створення комісії (А ДЕ Ж ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ПИТАНЬ І ПОРЯДОК ДЕННИЙ, РЕГЛАМЕНТ?) А завтра прийде наприклад група з психіатричної лікарні і попросить створити комісію по вивченню факту відсутності кольорових квітів на їхніх клумбах?

      Чим журналісти відрізняються від членів територіальної громади? Чому має порушуватись Регламент, порядок внесення питань? Ви вважаєте, що депутатський корпус є ПОЛІТИЧНИМ ІМПОТЕНТОМ, щоб самому не підняти дане питання і створити комісію?

      Питання площі Ринок мене особисто взагалі не цікавить... Це питання компетентних органів, а не Неберикута чи Мацеха.

      Ваша "самовпевненість" і одностороннє бачення проблеми, дивує... Яке ж ви відношення маєте до Львова? Невже у столиці немає проблем, де б Ваша допомога була більш потрібнішою?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.14 | V.Bondarenko

        Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

        Шановний Богдане!
        Проблем у столиці достатньо і ми успішно їх розв'язуємо.
        А щодо порядку, то повідомлю Вам, як юристу, що прорядок розгляду місцевої ініціативи регулюється Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Статутом. Ні чим іншим. Уважно Закон почитайте.

        А щодо блокування роботи - це Ви вигадуєте. Робота заблокована, коли ніхто нічого зробити не може. А цього не було. Ну, не побачили б депутати Садового через кордон журналістів. Робота б припинилась без ясного сонечка?

        Соромно має бути, соромно...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.09.14 | bohdan_yarovyj

          Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

          Уважніше перечитайте Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні", зокрема, ч.2 ст.9, де зазначено:

          "Порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд ради визначається представницьким органом місцевого самоврядування АБО статутом територіальної громади".

          Тобто, якщо немає Статуту, то Львівська міська рада, в тому числі, і у регламенті чи іншому нормативному акті може визначати порядок внесення і розгляд цих ініціатив.

          Крім цього, ч.14 ст.46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", зазначає:

          "Порядок скликання сесії ради, підготовки і РОЗГЛЯДУ нею ПИТАНЬ, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради".

          Скажіть будь-ласка, чи у тій же ВРУ журналісти мають доступ до залу засідань і трибуни? Чому журналісти (творчі працівники), замість виконання професійних обов"язків, вирішили скористатись правом члена територіальної громади? Усіх ж члени громади рівні у правах? Чи вони вважають депутатів - своїх обранців - ПОЛІТИЧНИМИ ІМПОТЕНТАМИ?

          Чому і Ви, і Мацех, і Неберикут, і інші, сприймаєте кожного хто думає не так як Ви, людьми Садового? Я, на жаль, жодного відношення до пана міського голови немаю, але у мене є думка інша, аніж у вас, то яке Ви маєте право "таврувати" мою думку?

          Не обов"язково думка ОПОРИ чи Мацеха є думкою громади. Для цього потрібно провести опитування громадської думки, щоб таке стверджувати. Вони його проводили? Не потрібно маніпулювати поняттям "громадськість", "народ"...

          Соромно Вам би мало бути...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.09.15 | Nemesis

            Не стане їм соромно. Поганому виду нема встиду.

          • 2006.09.15 | V.Bondarenko

            Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

            Любий пане Богдане. Ну, оскільки Ви вирішили посперечатися зі мною, який є експертом з питань місцевого самоврядування та займається місцевою ініціативою і іншими формами безпосередньої демократії, у тому числі розробляв і зміни до Регламенту Вашої міської ради, то мушу зазначити: ч.2 ст.9 вказує, що порядок внесення МІСЦЕВОЇ ІНІЦІАТИВИ на розгляд визначається радою. По-перше, визначається радою саме ВНЕСЕННЯ НА РОЗГЛЯД, а не сама процедура розгляду, яка ніде не прописана. По друге - МІСЦЕВА ІНІЦІАТИВА, а не проект рішення.
            Ви що, ще на підготовчому відділенні ВУЗу? Якщо ні, то чому Ви тоді плутаєте прості поняття?
            Або читайте уважніше, або не говоріть дурниць.
            А щодо того, що Ви НАЖАЛЬ не маєтие стосунку до пана Садового... Ну, буває... Я думаю, ще не вечір. Попросіться на роботу. Там юристів не вистачає. А ті що є, на мою думку, врівень Вам. Тож, навіть посаду можете зайняти...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.09.15 | Nemesis

              Шановний експерте, студент Вас переміг.

              V.Bondarenko пише:
              > мушу зазначити: ч.2 ст.9 вказує, що порядок внесення МІСЦЕВОЇ ІНІЦІАТИВИ на розгляд визначається радою. По-перше, визначається радою саме ВНЕСЕННЯ НА РОЗГЛЯД, а не сама процедура розгляду, яка ніде не прописана.

              Bсе одне виходить, що ті, хто влаштував шабаш в раді, порушили закон.

              >По друге - МІСЦЕВА ІНІЦІАТИВА, а не проект рішення.

              Місцева ініціативa КОГО? КОГО ви насправді представляєте? Який "народ" просив вас це робити? Як це виглядало?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.09.15 | V.Bondarenko

                Повний коментар

                Шановні колеги!
                Аби закінчити дискусію наводжу Вам повний коментар.
                Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - ЗМС) члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд у раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування. Журналісти цим правом скористалися, порушивши питання на раді.
                Відповідно до ч.3 ст.9 ЗМС Місцева ініціатива, внесена на розгляд ради у встановленому порядку, підлягає обов'язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи. Отже, журналісти своїми діями виключно виконували Закон.
                Порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд ради визначається представницьким органом місцевого самоврядування або
                статутом територіальної громади, каже ч.2 ст.9 ЗМС. Місцевою радою не визначено порядку розгляду місцевої ініціативи, а Статут не затверджено. Лишається діяти в полі ст.9 ЗМС, що журналісти і робили.
                Ст.6 ЗМС визначає, що первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста. Отже, журналісти є представниками територіальної громади. Відповідно до ч.2 Перехідних положень ЗМС сільські, селищні, міські, районні в містах, районні, обласні ради після набрання чинності цим Законом здійснюють повноваження, передбачені Конституцією України і цим Законом.
                Тож, шановне панство, не показуйте свою недолугість.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.09.15 | Nemesis

                  Важко?

                  V.Bondarenko пише:
                  > Шановні колеги!
                  > Аби закінчити дискусію наводжу Вам повний коментар.
                  > Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - ЗМС) члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд у раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування. Журналісти цим правом скористалися, порушивши питання на раді.
                  > Відповідно до ч.3 ст.9 ЗМС Місцева ініціатива, внесена на розгляд ради у встановленому порядку, підлягає обов'язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи. Отже, журналісти своїми діями виключно виконували Закон.

                  Значить будь-хто може себе проголосити "ініціативною групою" та блокувати засідання міськради, чи не всі? Бо під Ваше обгрунтування потрапляють наприклад пацієнти психіатричної лікарні (якщо вони не позбавлені прав в встановленому законом порядку), політично стурбовані маргінали з "клюмби", ветерани війск НКВД, тощо. Хоча вже нема розмови про "народ", за це (чесно!) велика подяка!
                  Тепер подивимся уважно: "у встановленому порядку". Значить, якщо Ваші журналісти "виключно виконували закон", то встановлений порядок буде такий: вдиратися до зала (бо не всі громадяне мають туди перепустки, але всі мають однакові права) та блокувати засідання. Чудово. Зачот.


                  > Порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд ради визначається представницьким органом місцевого самоврядування або
                  > статутом територіальної громади, каже ч.2 ст.9 ЗМС. Місцевою радою не визначено порядку розгляду місцевої ініціативи, а Статут не затверджено.

                  Таким чином Ви ще раз стверджуєте: те, що сталося в залі і є "встановленим порядком". Я ще раз кажу: зачот.

                  >Лишається діяти в полі ст.9 ЗМС, що журналісти і робили.

                  Покажіть мені ЯК вони це зробили? Бо, на мою думку, цю статтю неможливо виконати внаслідок наведених Вами ж причин.

                  > Ст.6 ЗМС визначає, що первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста. Отже, журналісти є представниками територіальної громади.

                  Bони є ЧЛЕНАМИ територіальної громади (якщо не лише працюють, а і живуть на території громади), а не її представниками. Ніяка громада не вдовноважувала їх на ці дії. Правильно студент це помітив.

                  > Тож, шановне панство, не показуйте свою недолугість.

                  А мені все більше і більше ця розмова подобається, пане "громадо"!
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.09.15 | bohdan_yarovyj

                    дякую за підтримку

                  • 2006.09.15 | V.Bondarenko

                    Re: Важко?

                    Якщо порядок не встановлено окремо, діють по Закону. А по Закону, якщо там теж не виписано, керуються виписаним.
                    Є право. Є право на його реалізацію. Як не прописано? Хто винен. Це ж не забирає у громади право.
                    А представники, бо підписало заяву 130, а вийшло біля 70.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.09.15 | Nemesis

                      70 представників самих себе та 60 невідомих. Cool!

                      V.Bondarenko пише:

                      > А представники, бо підписало заяву 130, а вийшло біля 70.

                      На хуторі це може і так, але вже в великому селі це під запитанням. В райцентрі не витримує критики, а в обласному центрі це просто неправда. :)
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.09.15 | V.Bondarenko

                        Re: 70 представників самих себе та 60 невідомих. Cool!

                        Згідно більшості нормативних актів, крім того, ЗУ "Про всеукраїнський та місцеві референдуми", ініціативна група представників має бутии 10 осіб.
                        А тут 70. Чим Вам не подобається?
                    • 2006.09.15 | Nemesis

                      Як це звучало.

                      Ми, журналісти львівських засобів масової інформації та львів’яни, які працюють у київських ЗМІ, звертаємося до вас із вимогою припинити вандалізм, який коять у центральній частині нашого міста.

                      NB:"Львів’яни, які працюють у київських ЗМІ" вже просто ніякого відношення до територіальної громади міста Львів немають.

                      Під прикриттям підготовки до святкування 750-річчя Львова відбувається методичне та системне нищення його історії, архітектури, духу стародавнього міста, яке саме завдяки своїй самобутності внесене до Списку архітектурної спадщини ЮНЕСКО. У ЗМІ неодноразово лунали аргументовані заклики припинити руйнування площі Ринок, однак численні виступи журналістів і фахівців потонули в бездіяльності та популізмі міського голови Львова Андрія Садового, з чиєї мовчазної згоди відбувається архітектурна катастрофа. Останньою краплею, яка змусила нас вдатися до неординарних кроків, стала псевдореставрація фонтанів на площі Ринок, яка в недалекому майбутньому загрожує їхнім повним знищенням. Ми не хочемо, щоб майбутні покоління львів’ян замість статуї Діани оглядали “жінку з веслом”.

                      Сьогодні, спираючись на висновки багатьох фахівців – патріотів Львова, ми вкотре змушені констатувати: роботи в історичній частині міста здійснюють некваліфіковано та поспіхом, без плану, без необхідних дозволів і проектів, урешті-решт, без чіткої стратегії. Легендарна львівська бруківка, унікальні фонтани, фасади історичних будинків – що ще потрібно знищити, аби в чільників міста нарешті пробудилася совість?!

                      Вельмишановні депутати!

                      Ви представляєте політичні сили, яким громада довірила вирішувати долю Львова найближчими роками. За цинічної позиції вищого керівництва міста нині лише від вас залежить, яким побачать Львів наші нащадки. Вам вирішувати, чи станете ви рятівниками, чи разом із сьогоднішніми гробарями древнього міста увійдете в чорні списки його руйнаторів.

                      На правах ваших виборців ми вимагаємо:,

                      NB:Оце і є, мабуть, "внесення місцевої ініціативи"? Звучить швидше як безбашенний підлітковий ультиматум, але це ІМХО. ;)

                      – негайно припинити подальше руйнування Львова;

                      – створити спеціальну депутатську комісію для вивчення обставин і наслідків псевдореставрації історичної частини міста та використання коштів, виділених на святкування його 750-річчя;

                      – назвати винуватців вандалізму на площі Ринок і використати доступні депутатському корпусу засоби для їх покарання.

                      Зі свого боку обіцяємо використати всі наші професійні можливості для поширення правдивої інформації про так звану реставрацію та її натхненників у загальноукраїнських і міжнародних засобах масової інформації.

                      Ухвалено 5 вересня на зборах
                      журналістської ініціативи
                      “АНТИРУЇНА”.

                      П.М. Ви звідки знаєте, що це не були скриті агенти міського голови, які таким чином дискретували та маргіназували можливо і добру ідею?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.09.15 | V.Bondarenko

                        Re: Як це звучало.

                        "На правах Ваших виборців" та "львівські журналісти" - доводить належність до ТГ м. Львова.
                        А щодо скритих агентів Садового, то хіба що це пан Яровий. Тим більш, що близькість з Журковським він не оспорює.
            • 2006.09.15 | bohdan_yarovyj

              Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

              Скажіть будь-ласка, що саме ви розробляли, які саме зміни до Регламенту міської ради? Хто бачив ці Ваші пропозиції? Чи внесені вони у проект регламенту, який зараз розглядається? Можете перевірити на www.rada.lviv.ua. Зазначте будь-ласка, які статті проекту регламенту, який розглядається у раді ВИ БЕЗПОСЕРЕДНЬО РОЗРОБЛЯЛИ? Конкретніше шановний...

              Якщо не наведете конкретних положень і статей, значить ви звичайнісінький "тріпун" і авантюрист...

              Подивимось, який із вас експерт. Експерти мають у власному доробку посібники, публікації. Чи є такі у вас напрацювання? Чи ви на словах експерт? Типу: нічого не знаю, нічого не вмію, але можу багато говорити?

              На жаль, шановний Ваш рівень знань у сфері місцевого самоврядування, інколи нижчий від деяких наших слухачів підготовчого відділення. Проходьте, будете вчитись...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.09.15 | V.Bondarenko

                Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

                Щодо Регламенту - на запрошення Теодора Дяківа та Олега Мацеха я розробляв питання безпосередньої участі територіальної громади Львова у роботі міської ради. Відповідні питання можна перевірити безпосередньо у пана Дяківа.
                Щодо експерта - серед публікацій можу вказати "Як реалізувати право на місцеву ініціативу", "Як реалізувати право на місцевий референдум", праця "Настільна книга члена територіальної громади", 12 прийнятих Київською міською радою рішень у порядку місцевої ініціативи.
                На ці питання я відповів.
                Щодо Вашої суб'єктивної думки (яка не оскаржується, тут Ви правильно вирішили) щодо моїх знань ЗМС, то тут Ви помиляєтесь. Але доводити це Вам я не бачу жодної необхідності, адже свій рівень Ви показали у безпідставному звинуваченні журналістів, які готують позов проти Вас. Щиро радий був спідкуватися.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.09.15 | bohdan_yarovyj

                  Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

                  Ні, жодної повної відповіді на мої питання Ви не дали!

                  Ви брехун, ЖОДНОЇ Вашої ініціативи не було внесено у регламент!

                  Оскільки, ви не зазначили, які статті проекту регламенту, який розглядається у раді ВИ БЕЗПОСЕРЕДНЬО РОЗРОБЛЯЛИ, значить ви нічого не розробляли? (це свідчить про те, що хтось "тріпун" і авантюрист...)

                  Прошу навести повний бібліографічний опис брошурок, на які ви посилаєтесь... Доведеться проаналізувати їх і настійливо НЕ РЕКОМЕНДУВАТИ представникам громадських організацій України використовувати ці "брєдні". А може, ці брошурки вийшли 50-примірниковим тиражем і про них насправді ніхто не знає?

                  Бо коли б журналісти знали, то вони б не порушували норми законодавства та регламенту.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.09.15 | V.Bondarenko

                    Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

                    Оскільки ми з Вами перейшли до образ (вірніше - Ви до них перейшли), це значить, що Вам немає чого сказати. Тоді, спілкування варто припинити.
                    Щодо відповідей на питання - думаю, всі, хто читав нашу переписку склали своє уявлення про те, дав чи не дав я Вам відповідь.
                    А щодо брошур, зверніться не до автора, а до видавців.
                    Щодо Регламенту, то, шановний пане, якщо мої розробки не були внесені - значить комісія так вирішила. Це її повноваження і її воля. А те, що такі розробки були, я Вам дав людину, у якої Ви можете перепитати. Щоправда, чи схоче він з Вами розмовляти?
                    А, якщо Вам не складно, вишліть свої дані. За брехуна то відповідати потрібно. Чи не так? А то Ви, як юрист, маєте знати норми ЦК України, особливо ч.1 ст.275, ст.277, ст.278, ст.280. Я ж не хочу просто спростування відповідно п.3 ч.4 ст.277, я хочу Вас бачити...
                    Чи слабо, пане Богдане?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.09.15 | V.Bondarenko

                      Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

                      Да, доречі. Якщо Вам чи пану Журковському потрібен Статут, який я розробляв, можу вислати електронкою. Або можете в Олега Мацеха попросити.
                    • 2006.09.15 | bohdan_yarovyj

                      Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

                      Ваші розробки може й були, але ніхто у міській раді їх не бачив і не чув. Не потрібно брехати! Я просив підтвердити ваші "прохфесійні" здобутки. Чому, якийсь псевдо-експерт-самозванець має принижувати і повчати студента-юриста?

                      Думаю читачі МАЙДАНУ зрозуміли, що Ви профан у місцевому самоврядуванні, так само як і ваші соратники.

                      Пане Дяків, ви також вважаєте, що журналісти нічого не порушували?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.09.15 | V.Bondarenko

                        Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

                        Головне, що Ви не спростовуєте блищькість з Журковським.
                        А щодо Ваших даних, Ви плигнули взад. Краща політика міської влади?
                        Може досить кічитись самозванством і зустрінемось в суді? Га?
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2006.09.16 | bohdan_yarovyj

                          Re: Журналісти, не займайтесь політиканством...

                          Пана Жукровського знаю особисто, доводилось декілька разів із ним зустрічатись. Цього я не приховую. Нещодавно до нього телефонував щодо дискусії на форумі МАЙДАНУ та мого листа, на що Ярослав відреагував приблизно так: "Краще з мудрим втратити, аніж із дурачками-клоунами справу мати!"

                          Витрачати час на Ваше вихваляння, брехню і самовпевненість немаю жодного бажання. Зустрічатись у суді і вислуховувати хворий політ фантазій і збочене уявлення про громадськість, позицію якої ви, нібито представляєте (виражаєте або уособлюєте) - марна трата часу, хоча, ЯКЩО ви оприлюдните довідку про свій психічний стан (щоб не витрачати час на обмежено дієздатну особу), я готовий зустрітись із вами у суді. Требе ж молодому студенту трішки повправлятись у судових дебатах...
  • 2006.09.15 | Nemesis

    Трохи приборкати емоції та хоч на конкурс!

    Оце є (ІМХО) абсолютно зайвим:

    > Складається враження, що це - звичайнісінький політичний шантаж, або ж переділ сфер впливу чи розподіл портфелів у міській раді. Тоді, журналісти - інструмент для здійснення цього переділу, інструмент для задоволення меркантильних інтересів певних політичних і бізнес середовищ. Середовищ, які прикриваючись активним прошарком журналістів та "спираючись на висновки багатьох фахівців – патріотів Львова" прагнуть влади? А за владу потрібно боротись... Боротись у межах чинного законодавства... Мета виправдовує засоби?...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.15 | V.Bondarenko

      Re: Трохи приборкати емоції та хоч на конкурс!

      Дивно і смішно звинувачувати мене у зазіханні на владу у Львові чи боротьбі за неї.
      Дивно і смішно це робити відносно діячів з Луганська, Харкова, Херсону...
      Невже Ви думаєте, що ми проміняємо наші рідні міста навіть на таке місто, як Львів? Це просто показує рівень дописувача, який не є патріотом рідного міста, воно йому байдуже, він готовий його проміняти. Ось і все.
      Ми - люди нормальні. Ми не проміняємо рідні міста. Але ми хочемо, аби і в інших містах все було добре.
  • 2006.09.16 | bohdan_yarovyj

    Краще з мудрим втратити, аніж із клоунами справу мати

    Пана Жукровського знаю особисто, доводилось декілька разів із ним зустрічатись. Цього я не приховую. Нещодавно до нього телефонував щодо дискусії на форумі МАЙДАНУ та мого листа, на що Ярослав відреагував приблизно так: "Краще з мудрим втратити, аніж із дурачками-клоунами справу мати!"

    Витрачати час на Ваше вихваляння, брехню і самовпевненість немаю жодного бажання. Зустрічатись у суді і вислуховувати хворий політ фантазій і збочене уявлення про громадськість, позицію якої ви, нібито представляєте (виражаєте або уособлюєте) - марна трата часу, хоча, ЯКЩО ви оприлюдните довідку про свій психічний стан (щоб не витрачати час на обмежено дієздатну особу), я готовий зустрітись із вами у суді. Требе ж молодому студенту трішки повправлятись у судових дебатах...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.18 | V.Bondarenko

      Re: Краще з мудрим втратити, аніж із клоунами справу мати

      Бачите, який мудрий пан Жукровський.
      От тому я з Вами і справи не маю...
      А щодо довідки... Та заради Бога. На яку адресу Вам її надіслати? Спеціально отримаю. Хоча, копія доволу на володіння зброєю її не замінить? Він же фактично стверджує дієздатність та психічну врівноваженість.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".