МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Виклики, які стоять перед моєю нацією"

09/12/2006 | media
Перелік цих викликів неодноразово звучить із вуст високих державних мужів (не будемо називати, кого саме, щоб не сіяти тут політичний розбрат :)
Як правило серед таких викликів називають мову, НАТО, ЄС, ЄЕП, Помісну Православну Церкву.
Але чомусь дуже рідко говорять про:
подолання бідності;
оптимізацію використання обмежених ресурсів спільноти (боротьбу з корупцією, тобто);
загрозу епідемії СНІДу, туберкульозу, наркоманії;
необхідність модернізації економіки;
запобігання інфраструктурній кризі.
Ці проблеми чомусь привертають набагато менше уваги, аніж чергова коаліціада, яка постійно - на перших шпальтах видань, та у спілкуванні активної частини суспільства.
Чому так відбувається? Невже порядок денний політичного життя країни приречений на безперспективність?

Відповіді

 • 2006.09.12 | Хвізик

  Re: "Виклики, які стоять перед моєю нацією"

  media пише:
  > Перелік цих викликів неодноразово звучить із вуст високих державних мужів (не будемо називати, кого саме, щоб не сіяти тут політичний розбрат :)
  > Як правило серед таких викликів називають мову, НАТО, ЄС, ЄЕП, Помісну Православну Церкву.
  > Але чомусь дуже рідко говорять про:
  > подолання бідності;
  > оптимізацію використання обмежених ресурсів спільноти (боротьбу з корупцією, тобто);
  > загрозу епідемії СНІДу, туберкульозу, наркоманії;
  > необхідність модернізації економіки;
  > запобігання інфраструктурній кризі.
  > Ці проблеми чомусь привертають набагато менше уваги, аніж чергова коаліціада, яка постійно - на перших шпальтах видань, та у спілкуванні активної частини суспільства.
  > Чому так відбувається? Невже порядок денний політичного життя країни приречений на безперспективність?
  відсутність висвітлення вказаних Вами проблем є наслідком непрофесійності укр журналістики, низької якості журналістських кадрів, відсутності амбітних постатей та просто працбовитих журналістів, які би поважали себе і свою професію
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.12 | media

   Журналістика - приймається,

   але чому ж тоді активна частина спільноти (зокрема, Інтернет-спільноти), якщо на щось і здатна, то на організацію флешмобу, присвяченого мовним питанням, наприклад? Я вже мовчу про коаліціаду. Хоча, останнє - то дійсно більше питання до журналістів. Хай би як акт солідарності закрили би цю тему, або відсунули її на інший план...
   Але чомусь факт виглядає фактом - на користь "європейського вибору" України можна зібрати пікет, з абсолютно абстрактними цілями, а от щодо ремонту каналізаційного колектора - якось не виходить. Тобто, виходить, але лише в разі, якщо добряче припече
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.12 | Хвізик

    Re: Журналістика - приймається,

    > Але чомусь факт виглядає фактом - на користь "європейського вибору" України можна зібрати пікет, з абсолютно абстрактними цілями, а от щодо ремонту каналізаційного колектора - якось не виходить. Тобто, виходить, але лише в разі, якщо добряче припече
    несправний колектор треба не пікетувати, а ремонтувати
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.12 | media

     Ну, це умовно :)

     Ясно що ремонтувати. Я про рівень уваги взагалі. І про рівень уваги до подібних проблем в цілому в країні
 • 2006.09.12 | damoradan

  Моя версия

  Общеизвестно, что повестку дня формируют от силы 5% активного населения, все остальные не являются лидерами общественного мнения. Примечание: присутствие на данном форуме не является признаком лидерства в общественном мнении.

  Лидеры - те кто в состоянии хотя бы сформулировать проблему в понятном и актуальном для общества формате, а еще лучше - предложить пути решения и непосредственно возглавить "процесс решения". В то время как многие присутствующие здесь - графоманы от политической аналитики, безбожные дауны, лишенные зачатков аналитического мышления и платные агенты враждебных вихрей, которые реют над нами, под нами и вокруг нас.

  При этом лидеры (элита, если хотите) - далеко от общества упасть не может, ей нужно время на то, чтобы вырасти. Для того, чтобы проблема коллекторов стала актуальной и решалась (условно говоря), гораздо полезнее один раз поднять народ в одном конкретном месте, чем 20 раз написать на форуме. Это не упрек Вам, это объективная реальность.

  Другое дело, что поднимать народ "по пустякам" нашим уважаемым лидерам как-то не хочется. Считается, что коллектор - тема недостаточно интересная. Ну что ж, со временем мы это тоже преодолеем. И предпочтем решению глобальных вопросов а-ля Васисуалий Лоханкин решение вопросов конкретных.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.12 | media

   Re: Моя версия

   > присутствие на данном форуме не является признаком лидерства в общественном мнении.
   Тут можна погодитися, в тому розумінні що "інтернетники" є радше об"єктом інформаційних взаємодій, а самостійно формувати теми дискурсу в Україні вони не здатні.

   > Для того, чтобы проблема коллекторов стала актуальной и решалась (условно говоря), гораздо полезнее один раз поднять народ в одном конкретном месте, чем 20 раз написать на форуме. Это не упрек Вам, это объективная реальность.
   Ну ясна річ. З іншого боку, звідки Ви знаєте, чим я займаюся в іншому (не-форумному) житті? :) тому це як докір і не сприймаю.
   > Другое дело, что поднимать народ "по пустякам" нашим уважаемым лидерам как-то не хочется. Считается, что коллектор - тема недостаточно интересная. Ну что ж, со временем мы это тоже преодолеем. И предпочтем решению глобальных вопросов а-ля Васисуалий Лоханкин решение вопросов конкретных.
   Дуже на це сподіваюся. Тому що оці розмови про "європейські цінності", "за те щоби всім було добре" і інші віртуальні конструкти, якими зловживає і влада нинішня й минула, і деякі "опінієтворці" - відійдуть у минуле. Точніше, наповняться врешті-решт змістом.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.12 | Пані

    Re: Моя версия

    media пише:

    > > Другое дело, что поднимать народ "по пустякам" нашим уважаемым лидерам как-то не хочется. Считается, что коллектор - тема недостаточно интересная. Ну что ж, со временем мы это тоже преодолеем. И предпочтем решению глобальных вопросов а-ля Васисуалий Лоханкин решение вопросов конкретных.
    > Дуже на це сподіваюся. Тому що оці розмови про "європейські цінності", "за те щоби всім було добре" і інші віртуальні конструкти, якими зловживає і влада нинішня й минула, і деякі "опінієтворці" - відійдуть у минуле. Точніше, наповняться врешті-решт змістом.

    Зміст має бути простий і близький до енд-юзера - тобто до простого громадянина.

    От якби ви (ми, хтось) міг придумати, яким чином прив`язати порушення Зваричем Конституції або ширше - системну антизаконність режиму - до простих і нагальних життєвих проблем (скажімо тарифів на газ) і донести цю зв`язку до громадянина...
 • 2006.09.12 | Роман ShaRP

  Тому що.

  1) Политикам выгодно мутить воду и заниматься дерибаном. И "тем" и "этим". Они в какой-то степени задают тон даже тем медиа, которые от них не зависят прямо. Похоже, что пока все эти твари не вымрут, и на их место не придут менее динозаврические, так оно и будет.
  2) За правду в медиа не платят. Платят за совсем другие вещи, - рекламу прямую и скрытую, заказуху etc. Ну вот на кой хрен, спрашивается, типичному постсоветскому и не только постсоветскому бизнесу правда? Чтобы узнали, что он продает дерьмо втридорога?
  3) Собственно граждане и "не заказывали" правду. "Пипл хавает".

  Получается, что это никому не нужно, кроме небольшой прослойки сознательных граждан, не являющихся баблократами. Но последние и всякие-разные гомозеты, как правило, не читают.
 • 2006.09.12 | ziggy_freud

  щодо викликів. моя версія:

  media пише:
  > Як правило серед таких викликів називають мову, НАТО, ЄС, ЄЕП, Помісну Православну Церкву.

  тому що (с) у цьому випадку більшості споживачів агітпропу зрозуміло, де "наші", а де "німці". Популізм потребує очевидності поставлених питань і простих відповідей на них. Кожна проблема має просте і очевидне неправильне рішення (закон Паркінсона)

  > Але чомусь дуже рідко говорять про:
  > подолання бідності;

  бідність вигідна тим, хто займається "соціальним захистом" в його теперішньому вигляді. Не буде бідних - що вони робитимуть?

  > оптимізацію використання обмежених ресурсів спільноти (боротьбу з корупцією, тобто);

  корупціонери будуть боротись з основним джерелом своїх прибутків? Сумніваюсь. Чиновники будуть скорочувати себе і своїх підлеглих? Теж сумнівно.

  > необхідність модернізації економіки;

  Он Азаров каже, що країні бракує токарів. Мабуть, хоче підняти металообробку на рівень 1913 року ;-\

  > запобігання інфраструктурній кризі.

  Це питання для тих, хто розуміє слово "інфраструктура". Так само, мало хто замислюється, що СНІД і наркоманія мають цілком певні соціальні причини. Туберкульоз теж поширюється не серед міністрів і депутатів.

  > Чому так відбувається? Невже порядок денний політичного життя країни приречений на безперспективність?

  Додайте до викликів ангажованість значної частини ЗМІ. Цензуру власника і самоцензуру. Порівняно з 2000м роком перестали різати голови і розсилати темники. І це вже певний прогрес.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.12 | media

   Re: щодо викликів. моя версія:

   > тому що (с) у цьому випадку більшості споживачів агітпропу зрозуміло, де "наші", а де "німці". Популізм потребує очевидності поставлених питань і простих відповідей на них. Кожна проблема має просте і очевидне неправильне рішення (закон Паркінсона)
   Саме так. Одновимірність мислення дуже багатьох політично ангажованих громадян, та й багатьох політиків (попри увесь їх цинізм) і полягає в оцій помилковій очевидності та простих, універсальних відповідях (хто винен? жиди. москалі. амєріканскій заговор. чи будь-що інше), які беруться у вигляді готових кліше звідки завгодно: з мас-медіа, з "пам"яті народної", з думок сусідів, зрештою. В результаті і виникають стереотипи суспільної думки, які, відволікають суспільство від реальних проблем та створюють своєрідну віртуальну реальність (як-от навколо інтеграції України в Європу/Росію, чи мовних питань - дуже й дуже показові теми).

   > бідність вигідна тим, хто займається "соціальним захистом" в його теперішньому вигляді. Не буде бідних - що вони робитимуть?
   І це теж, але з іншого боку багато політиків і не ставлять цього питання взагалі, його для них в принципі не існує, просто не переймаються вони вирішенням проблем стратегічно.
   > > оптимізацію використання обмежених ресурсів спільноти (боротьбу з корупцією, тобто);
   > корупціонери будуть боротись з основним джерелом своїх прибутків? Сумніваюсь. Чиновники будуть скорочувати себе і своїх підлеглих? Теж сумнівно.
   власне, і саме в контролі видатків на держапарат, та всебічному контролі державних закупівель і полягає, як на мене, одне з головних завдать суспільства. Умовно кажучи, потрібно вимагати від чиновника (як на мене) не "євроінтеграторської" позиції, яка невідомо в чому полягає, а хоча б - скільки витрачає райадміністрація чи райрада на свої потреби? На якому автомобілі їздять їх керівники? Якими є їх декларовані прибутки і якими - орієнтовні видатки? Ну і звісно, вимога щодо скасування пільг найвищим посадовцям, в т.ч. депутатам (що зараз у ВР намагаються "продинамити" комуністи, точніше, їх руками).
   > > необхідність модернізації економіки;

   > Он Азаров каже, що країні бракує токарів. Мабуть, хоче підняти металообробку на рівень 1913 року ;-\
   Чесно кажучи, не знаю контексту, у якому було це сказано...
   > > запобігання інфраструктурній кризі.
   >
   > Це питання для тих, хто розуміє слово "інфраструктура". Так само, мало хто замислюється, що СНІД і наркоманія мають цілком певні соціальні причини. Туберкульоз теж поширюється не серед міністрів і депутатів.
   Так, і масштабів цієї проблеми мало хто уявляє навіть серед тих, хто мав би професійно цим зайфматися. На жаль.

   > Додайте до викликів ангажованість значної частини ЗМІ.
   Тут, як Ви справедливо відзначаєте, є певні зрушення. Справа - за становленням соціальної журналістики, умовно кажучи, виходу вітчизняної преси "за межі кулуарів Верховної Ради".
 • 2006.09.12 | Пані

  Ви забули один найбільший реальний виклик

  В Україні постійно системно порушується закон. І всім, поки не дибануло по голові особисто - пофіг.

  Оце я вважаю головним реальним викликом. А колектор - то похідне.

  Приклад - нелегітимність уряду Януковича. Проблема цілком реальна і кричуща. Народу - пофіг. ЗМІ - пофіг за великим рахунком.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.12 | media

   Re: Ви забули один найбільший реальний виклик

   Пані пише:
   > В Україні постійно системно порушується закон. І всім, поки не дибануло по голові особисто - пофіг.
   Згоден абсолютно. Дійсно, допоки міністр юстиції (яка іронія!) буде порушувати принцип сумісництва, закладений у Конституції - то годі вимагати дотримання закону на всіх рівнях, окрім деяких ентузіастів, які виглядатимуть диваками...
   > Оце я вважаю головним реальним викликом. А колектор - то похідне.
   Так, але у нас є чудові закони, однак, у цілком конкретній ситуації, коли справа доходить уже до нібито малого - освоєння вже виділених коштів на ремонт якоїсь теплотраси, для чого не треба вже не закону, ані навіть внутрішнього розпорядження по ЖЕКу - от тут і починаються проблеми. Ну і інша проблема, що можливо законом про бюджет коштів виділяється недостатньо, плюс майже ніхто не усвідомлює важливості цієї проблеми, відповідальність, працюючи у сфері техніки безпеки та інших подібних справах.
   > Приклад - нелегітимність Януковича. Проблема цілком реальна і кричуща. Народу - пофіг. ЗМІ - пофіг за великим рахунком.
   Ну тут якраз я би не загострював ситуацію - тут якщо діяти за духом закону, жодної вини Януковича немає. А от Зварича - є :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.12 | Пані

    Re: Ви забули один найбільший реальний виклик

    media пише:
    > Пані пише:
    > > В Україні постійно системно порушується закон. І всім, поки не дибануло по голові особисто - пофіг.
    > Згоден абсолютно. Дійсно, допоки міністр юстиції (яка іронія!) буде порушувати принцип сумісництва, закладений у Конституції - то годі вимагати дотримання закону на всіх рівнях, окрім деяких ентузіастів, які виглядатимуть диваками...

    Це в нього хронічне порушувати всякі принципи. Згадайте диплом.

    І в цьому і проблема - що порушення постійні і системні, і народ не вірить в те, що їх можна виправити.

    > > Оце я вважаю головним реальним викликом. А колектор - то похідне.
    > Так, але у нас є чудові закони, однак, у цілком конкретній ситуації, коли справа доходить уже до нібито малого - освоєння вже виділених коштів на ремонт якоїсь теплотраси, для чого не треба вже не закону, ані навіть внутрішнього розпорядження по ЖЕКу - от тут і починаються проблеми. Ну і інша проблема, що можливо законом про бюджет коштів виділяється недостатньо, плюс майже ніхто не усвідомлює важливості цієї проблеми, відповідальність, працюючи у сфері техніки безпеки та інших подібних справах.

    Якщо можна порушувати конституцію міністру юстиції, то якомусь начальнику ЖЕКу - посадову інструкцію - та боже мой! Що за проблема! Це ж ієрархія безвідповідальності. Все гниє з голови.

    > > Приклад - нелегітимність Януковича. Проблема цілком реальна і кричуща. Народу - пофіг. ЗМІ - пофіг за великим рахунком.
    > Ну тут якраз я би не загострював ситуацію - тут якщо діяти за духом закону, жодної вини Януковича немає. А от Зварича - є :)

    То безперечно. Але хоч громадяни в більшості своїй і не усвідмолюють різниці між духом і буквою закону, вони знають точно що судять переважно в судах не за духом, і не за буквою, а за баксами. Тому їм що Зварич, що Янукович...
   • 2006.09.13 | samopal

    Ви не забули притупити найбільший реальний виклик

    Нелегітимність уряду не є такою простою цяцькою, як вам хочеться видати. Це дуже серйозна проблема і відношення до її висвітлення та вирішення якраз і вказує "хто із ху". У тому числі й на цьому форумі. :)
    Я ще не чув, щоб Основним Законом нашої держави був "Регламент України". Так можна доголосуватись до того, щоб, скажіио, "заблокувати картки" усій "неконструктивній" опозиції.
  • 2006.09.12 | ziggy_freud

   зокрема, судова система перетворилась на "річ в собі"

   знаю лише один випадок звільнення судді. За відмову приймати рішення згідно телефонного права. Разом з п.Василенком, який порушив справу проти Кучми, буде два випадки.

   Суддя може робити що завгодно і як завгодно. Єдиний стримуючий чинник - персональна порядність. Однак більшість вирішує як скаже начальство. Або як попросить хабародавець. Його призначено пожиттєво. Хіба що в муках сумління сам _убйот сібя_ томиком кримінально-процесуального кодексу.
  • 2006.09.13 | Боровик

   Re: Ви забули один найбільший реальний виклик

   Пані, не погоджуюсь, бо проблема ця глобальніша, і життя диктується не законами, а звичаєвим правом.
   В таких умовах що порушення що дотримування закону мають одинаково погані наслідки. Багато чого нам подаровано від Бога чи природи (вибір вільний до смаку) і всі "закони" які приймалися в УРСР, СРСР, масоами, кучмами, кравчуками є вторинними.
   У вашому прикладі легітимність-нелегітимність уряду Януковича не міняє того фокту, що Янукович залишиться на своєму пості і буде головою уряду, як би від цього факту не було прикро мені та Вам.
   Крім Януковича є ще гарні приклади Піськуна, Жовтяка і інші коли звичаєве право справедливо перемогло закон.

   Пані пише:
   > В Україні постійно системно порушується закон. І всім, поки не дибануло по голові особисто - пофіг.
   >
   > Оце я вважаю головним реальним викликом. А колектор - то похідне.
   >
   > Приклад - нелегітимність уряду Януковича. Проблема цілком реальна і кричуща. Народу - пофіг. ЗМІ - пофіг за великим рахунком.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.13 | Предсказамус

    Ой, класс... Думаете, пора в пампасы?

    Боровик пише:
    > Пані, не погоджуюсь, бо проблема ця глобальніша, і життя диктується не законами, а звичаєвим правом.
    Это, простите, где? В Южной Африке?

    > В таких умовах що порушення що дотримування закону мають одинаково погані наслідки. Багато чого нам подаровано від Бога чи природи (вибір вільний до смаку) і всі "закони" які приймалися в УРСР, СРСР, масоами, кучмами, кравчуками є вторинними.
    Зато соблюдение права "обычного" всегда только на пользу обществу.

    > У вашому прикладі легітимність-нелегітимність уряду Януковича не міняє того фокту, що Янукович залишиться на своєму пості і буде головою уряду, як би від цього факту не було прикро мені та Вам.
    А особенно будет весело, когда та же Москва что-нибудь подписанное с нашей стороны "обычным" премьером Януковичем выполнять раздумает и спокойно выиграет дело в Стратсбургском суде. Там ведь обычным правом не руководствуются.

    > Крім Януковича є ще гарні приклади Піськуна, Жовтяка і інші коли звичаєве право справедливо перемогло закон.
    Справедливость так и прёт.

    Во Франции был такой обычай: дворянин грел после охоты озябшие ноги в распоротом животе крестьянина. И было так до тех пор, покуда, на основании писанного закона, дворян начали знакомить с изобретением господина Гильотена.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.13 | Боровик

     Re: Ой, класс... Думаете, пора в пампасы?

     Переважно мені подобається те що пише Пані. Щодо її позиції в цій гілці, то вона, звісно, права, але є велике і важливе "АЛЕ"-застереження про яке я закотів написати:
     Предсказамус пише:
     > Боровик пише:
     > > Пані, не погоджуюсь, бо проблема ця глобальніша, і життя диктується не законами, а звичаєвим правом.
     > Это, простите, где? В Южной Африке?
     Ні, - в рідненькій Україні, мене турбує тільки Україна в цій гілці.
     Я не кажу що це добре, я кажу, що так є на даний момент.
     Може я не так добре виклав свою думку, не доніс ...
     Попробую донести з другого разу: Для мене як звичайнісінького пересічного громадянина законодавство виглядає як велике сміттезвалище куди накидали чого тільки змогли. Впорятковано тільки там де іде узаконене пограбування одних іншими або контроль одних іншими.
     З моєї точки зору, Пані запропонувала ці закони виконувати. А я не погоджуюсь на абсолютність цієї тези, бо в таких законах жити неможливо фізично, якщо дотримуватись законів беззастережно. А вибіркове застосування закону несе ще гіршу небезпеку (зараз, до речі, закон якщо і діє то вибірково).
     Є закон, по якому забороняється водити корову до несертифікованого бика. А є ще кілька аналогічних законів. Якщо дотриматьись виконання тільки десятки таких законів, то нашій країні прийде кінець.
     На відміну від цього закону є звичаєве право, по якому в селі є Петро з прізвиськом "заплідник", який завжди тримає такого собі нормального, вгодованого не дуже буйного бика (несертифікованого).
     За 50 гривень готівкою від власника корови, без квитанцій, без сплати податків, іноді з супутнім розпиванням незаконно виготовленого спиртного напою самогон, в незаконному місці, в антисанітарних умовах і т.д і т.п. цей Петро надає цього щасливого бика корові односельчанина.
     Попри дикість звичаєвого права воно виглядає нормальнішим і дозволяє вижити кільком мільйонам селян тільки через невиконання наведеного в приклад закону.
     Добре, що не пройшов закон про обов*язковість вищої освіти у перукаря, а проект такого закону був...
     >
     > Во Франции был такой обычай: дворянин грел после охоты озябшие ноги в распоротом животе крестьянина. И было так до тех пор, покуда, на основании писанного закона, дворян начали знакомить с изобретением господина Гильотена.
     Наочний приклад. Я за гільотину, тільки в українському виконанні гільотину замінили б на закон, який розпише, що ноги перед гріттям мити треба державним милом.... і можуть це робити тільки з довідкою виданою таким то державним органом. Оригінал не приймається, тільки нотаріально завірена копія, з голограмною печаткою. Довідка видається післая пред*явлення квитанції про сплату держаного збору. На виготовлення бланків для таких довідок потрібна ліцензія. Депутати матимуть пільги - гріття ніг за державний кошт.
     В законі обов8язково буде перелік пільговиків різних категорій, куди увійдуть діти війни, онуки соціалізму та правнуки періоду становлення України...
     Закон доповнять "одним вікном".
     Цікаво буде з ПДВ, бо його відшкодовуватимуть при експорті послуг по нагріванню ніг...

     ***
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.09.13 | пан Roller

      +1

 • 2006.09.13 | les

  Ніяких викликів, не стоїть бо немає нації

  Народ є, населення є, нації немає. Побудова нації це і є виклик.

  media пише:
  > Чому так відбувається? Невже порядок денний політичного життя країни приречений на безперспективність?

  Щось таке.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.13 | media

   Це, до речі, не мого авторства вислів - про націю

  • 2006.09.13 | Роман ShaRP

   Что есть нация во тьме кромешной?

   Как ее "строить"?
   Из кого она будет состоять? (огласите весь список, пожалуйста)
   Чем она будет заниматься?
 • 2006.09.13 | vvkornilov

  Re: "Виклики, які стоять перед моєю нацією"

  Получается, что это никому не нужно, кроме небольшой прослойки сознательных граждан, не являющихся баблократами

  - 12 балів, не додати, не забрати, саме так справа і виглядає:(


  Он Азаров каже, що країні бракує токарів. Мабуть, хоче підняти металообробку на рівень 1913 року ;-\

  - гм...ви знайомі із потребами ринку праці? Саме робітничі спеціальності сьогодні і потрібні. Німецькі фірмачі обіцяють підтримати процес відновлення, у нас ідентичні системи профосвіти. Вишкі вже непотрібні нікому сьогодні, їх сотні на вакансію, а їхня якість кошмарна, починаючи писемністю, що там казати про спецзнання! Усі, хто вміє гарно працювати - на заробітках, залишилися алконавти та злодюжки, а за ремонт вимагають ту ж єврозарплату, бугага:)


  В Україні постійно системно порушується закон. І всім, поки не дибануло по голові особисто - пофіг.

  - повністю згоден. Але тут ремарка: або мораторій на прийняття законів, або тотальне ігнорування недолугих законів -- обидва методи мають право на життя. Українська держава сьогодні і завжди була ворогом людини, або принаймні а-громадянською та а-соціальною.


  Народ є, населення є, нації немає
  - націю створено референдумом про незалежність. Цю націю і слухайте та підкоряйтеся її руху. Не хочете? Світ великий. Іншої нації не буде.
 • 2006.09.13 | Мірко

  Для України "To be or not to be, that is the question"Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua