МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міліція, Київ: затримання і побиття шукача притулку.

09/13/2006 | Ґастон
Продовжуються утиски та несправедливі затримання біженців з Узбекистана в Києві.

Це - вже третій випадок.

10 вересня 2006 близько 1-ї ночі громадянина Узбекистану, який перебуває у процедурі отримання статусу біженця в Україні, затримано працівниками міліції, доставлено у відділок, побито та відпущено без висунення обвинувачень через добу.

Як це відбувалося:

Близько першої години ночі до кафе, де разом з дружиною працює громадянин Х (поки що ім'я і прізвище утримуємо - бо не мали змоги отримати його згоду на наведення особистих даних в Мережі), завітав невідомий. Представившись довіреною особою власника кафе, почав вимагати від Х звіт про його роботу у цьому кафе. Коли Х відмовився що-небудь розповідати, мотивуючи це тим, що не знає ні про яких довірених осіб та не отримував вказівок від власника, до кафе зайшли співробітники у формі підрозділу «Беркут» та затримали громадянина Х разом з його дружиною. Їх відвезли до 2-го Подільського відділку міліції. За кілька годин дружину Х без висунення звинувачень звільнили, але наказали нікуди не скаржитися, погрожуючи тим, «що гірше буде».

Громадянина Х допитували у відділку у кабінеті, «довірена особа власника» виявився оперуповноваженим на ім'я Сергій, прізвище невідоме. Ніяких звинувачень висунуто не було, під час допиту Х побили, по чому відвели у камеру, де протримали до вечора 11-го вересня.

Перед тим, як відпустити, громадянина Узбекистану Х змусили написати заяву про те, що він, мовляв, сам впав у відділку, тим самим забивши собі лице. У випадку ненаписання заяви погрожували "організувати" кримінальну справу.

Питання:
Хто має відповідати за протиправні дії міліції? Чи мають право працівники правоохоронних органів без звинувачень затримувати людей, бити їх? І - хто має відповісти за ці дії співробітників міліції?

Джерело: Міжнародна Амністія в Україні,
Тел. 561-77-04, press@amnesty.org.ua

Відповіді

 • 2006.09.13 | Кравчук

  Re: Міліція, Київ: затримання і побиття шукача притулку.

  Відповідати за побиття і незаконні дії мають ті особи , що їх вчинили.
  Надам безкоштовну правову допомогу біженцю в вирішенні даної ситуації. Тел.8 097 401 62 64. Олександр.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.13 | Ірина

   Re: Міліція, Київ: затримання і побиття шукача притулку.

   Олександре, дякую.
   передам ваш телефон, постраждалому.
 • 2006.09.14 | Євген Захаров

  Re: Міліція, Київ: затримання і побиття шукача притулку.

  Ґастоне, будь ласка, повідомьте мене про хід дій по заяві постраждалого, якщо вона була - як я зрозумів, йому надає правову допомогу Олександр.
  Дякую.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua