МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Влада підтримала ідею опозиції щодо скасування «елітних» пенсій

09/14/2006 | Майдан-ІНФОРМ
«Приємно, що під впливом опозиції уряд Януковича сьогодні готовий переглянути розмір пенсій, обмеживши максимальний їх розмір до того рівня, який був запропонований урядом Тимошенко». Так заступник керівника фракції БЮТ Микола Томенко прокоментував повідомлення про намір Кабінету Міністрів України пропонувати Верховній Раді ввести обмеження на розмір максимальної пенсії у розмірі 5 тисяч гривень.

«Є надзвичайно позитивним те, що новий уряд прислухається до голосу опозиції та виконує її програмні обіцянки щодо встановлення справедливих пенсій», відзначив Микола Томенко. Віце-прем’єр уряду Тимошенко нагадав, що саме у 2005 році було запроваджено обмеження на максимальний розмір пенсії, яка не могла становити більше 12 прожиткових мінімумів (на той час – 3960 гривень).

Згодом, після бурхливих дискусій, це обмеження було зняте, що уможливило отримання окремими «елітними» пенсіонерами – народними депутатами, державними службовцями, колишніми суддями та деякими іншими категоріями громадян пенсій, які могли становити кілька десятків тисяч гривень (від 70 до 90% їх посадових окладів).

Водночас, на думку народного депутата, справедливо було би і переглянути «елітні» пенсії, які перевищують вказану суму та були призначені раніше. «Добре, що урядова коаліція у такий спосіб намагається помилку, якої припустилися свого часу депутати від політичних сил, які її сформували», відзначив Микола Томенко. Адже у 2005 році подання до Конституційного Суду, який зняв заборону на обмеження верхньої межі пенсій, підписали 11 парламентарів від фракції комуністів та 8 депутатів з Партії регіонів, відзначив Микола Томенко.

Він звернув увагу і на той факт, що запропоноване обмеження розміру пенсій суперечить висловленій раніше Міністерством соціальної політики та праці нинішнього уряду пропозиції про довічне закріплення за посадовцями статусу міністрів. У разі встановлення цієї норми, пенсії міністрів встановлювалися би у обсязі, який би не набагато відрізнявся від нинішньої зарплати міністра у 20 тисяч гривень. Тому, вважає Томенко, обмеження верхньої межі пенсій слід вважати фактичною відмовою уряду від ідеї «довічних міністрів», яка викликала несприйняття в суспільстві та була різко скритикована опозицією.
«Критика з боку опозиції може сьогодні допомогти позбавитися категорії елітних пенсіонерів та зробити хоча б крок до встановлення справедливості у системі пенсійного забезпечення», резюмував народний депутат.

Прес-служба М.В. Томенка

Відповіді

  • 2006.09.14 | Хвізик

    Томенко - порожня балаболка

    Звісно, янучарам насрать на розмір пенсії. Вони з казни скільки схочуть бабла, стільки й візьмуть. Або матір рідну москалям продадуть, бабло отримають


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua