МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна є неприхильним сторонником вступу до ЕС

09/15/2006 | Раціо
Цитата слів Януковича в Брюселі - з ефіру 5-го каналу. Українська мова заставляє проффесора говорити правду :-)

Відповіді

 • 2006.09.15 | Стась

  Та прихильником ЄЕПу. Амінь.

  За один день відмовився від НАТО та остаточно поховав надії на зближення з ЄС.

  Тепер можна їхати до Путіна за цукеркою.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.15 | Shooter

   Неприхильним - проФФесор хтів сказати "нєуклонним"

   Стась пише:
   > За один день відмовився від НАТО та остаточно поховав надії на зближення з ЄС.

   Не зовсім так. НАТО похєрєне, з ЄС "їм" зона вільної торгівлі ну просто очєнь нужна. Тому, принаймі, до моменту підписання такої угоди бандюковичі будуть оччєнь старатися.

   Правда, після того втіхаря пошлють і ЄС нахєр - потенційне втручання "в іхніє внутріннє дєла" для бандюковичів є небезепечне та непотрібне.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.15 | Стась

    Украинская проблема для ЕС

    состоит в том, чтобы как можно дольше не говорить "нет", потому что сказать "да" мешают как предрассудки, так и объективные обстоятельства в виде разногласий внутри ЕС и неопределенной ситуации в Украине.

    Теперь проблема решается кака бы сама собой, потому как новое руководство будет проводить политику "многовекторности", но такая политика с участием Кремля означает на деле постепенную лукашизацию.

    Что же касается пресловутой "зоны", то и тут не обломится, потому как совершенно очевидно, что при нынешнем состоянии украинской экономики такая зона будет означать односторонние преференции Украине (и частично странам ЕС-10) за счет ЕС-15. На что руководители ЕС-15 могут согласиться только в рамках более глобального проекта, который теперь стал невозможным из-за взаимного нежелания сторон его осуществлять. Одним из доказательств этого тезиса является провал брюссельского визита проффесора, который не смог привезти ничего, кроме газовых счетчиков, чтоб не воровали, и наиболее туманных за всю историю взаимоотношений обещаний. А ведь еще недавно ЕС-овские чиновники намекали на возможный прорыв, в том числе и даже на начало переговоров по ЗСТ еще до вступления в ВТО.

    А теперь - ЗСТ тольк после ВТО (технически - несколько лет, и еще неизвестно, когда будет это ВТО и будет ли), только после ЗСТ можно будет поговорить о дополнительной интеграции (только ни слова про ассоциацию), и прощальные слова Бениты Ферреро-Вальднер звучат надгробной речью над европерспективой Украины. По крайней мере при жизни нынешнего поколения.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.15 | Shooter

     Re: Украинская проблема для ЕС

     Проблема існує, звісно, і завтра Україна в ЄС не буде.

     Проте

     Стась пише:

     > Что же касается пресловутой "зоны", то и тут не обломится, потому как совершенно очевидно, что при нынешнем состоянии украинской экономики такая зона будет означать односторонние преференции Украине (и частично странам ЕС-10) за счет ЕС-15.

     Далеко не зовсім. Особливо що стосується найбільш sensible для ЕУ-25 (і особливо "ЕУ-6-7") питання енергоносіїв та їх диверсифікації. ЗВТ тут гарантує набагато більшу передбачуваність. Та й не тільки це - ЗВТ, де-факто, сприяє покращенню умов для іноземних інвестицій в Україну.

     > На что руководители ЕС-15 могут согласиться только в рамках более глобального проекта, который теперь стал невозможным из-за взаимного нежелания сторон его осуществлять. Одним из доказательств этого тезиса является провал брюссельского визита проффесора, который не смог привезти ничего, кроме газовых счетчиков, чтоб не воровали, и наиболее туманных за всю историю взаимоотношений обещаний. А ведь еще недавно ЕС-овские чиновники намекали на возможный прорыв, в том числе и даже на начало переговоров по ЗСТ еще до вступления в ВТО.

     Чесно - я такого не пам'ятаю. Та й нелогічно це, причому сильно: умови ВТО є, дефакто, "ширші", ніж зони вільної торгівлі з ЄС (як от в ЕФТА).

     > А теперь - ЗСТ тольк после ВТО (технически - несколько лет,

     Думаю, півтора - по самому самісінькому максимуму. Бо з затягуванням вступу в ВТО назацікавлені, насамперед, підприємства-експортери, які "широко репрезнтовані" в біло-голубому стані.

     > и еще неизвестно, когда будет это ВТО и будет ли), только после ЗСТ можно будет поговорить о дополнительной интеграции (только ни слова про ассоциацию), и прощальные слова Бениты Ферреро-Вальднер звучат надгробной речью над европерспективой Украины. По крайней мере при жизни нынешнего поколения.

     Ви занадто песимітичний, як на мене.

     СОТ - до 1,5 року, а то і швидше (якщо Росія ввійде швидше - тим же ж бандюкам ну крайньо важко буде домовлятися з росіянами: попри вуглеводні, профілі і промисловости, і експорту - майже близнюки). ЗВТ - до 5 років. Бо в цих двох речах зацікавлені і думаючі люди, і бандюки.

     А от далі - це вже важче спрогнозувати.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.09.15 | Стась

      Re: Украинская проблема для ЕС

      Shooter пише:

      > Далеко не зовсім. Особливо що стосується найбільш sensible для ЕУ-25 (і особливо "ЕУ-6-7") питання енергоносіїв та їх диверсифікації. ЗВТ тут гарантує набагато більшу передбачуваність.

      А хіба в України є енергоносії на експорт?

      > Та й не тільки це - ЗВТ, де-факто, сприяє покращенню умов для іноземних інвестицій в Україну.

      Це - так. Але наскільки уряди (не бізнес) ЄС зацікавлені в експорті капіталу?

      >
      > > А ведь еще недавно ЕС-овские чиновники намекали на возможный прорыв, в том числе и даже на начало переговоров по ЗСТ еще до вступления в ВТО.
      >
      > Чесно - я такого не пам'ятаю. Та й нелогічно це, причому сильно: умови ВТО є, дефакто, "ширші", ніж зони вільної торгівлі з ЄС (як от в ЕФТА).

      Промайнуло, здається, на "Обкомі". Але я теж не бачив повідомлень з першоджерел.

      > Ви занадто песимітичний, як на мене.

      Просто поганий настрій сьогодні. Але буду дуже радий помилитися. :)

      > СОТ - до 1,5 року, а то і швидше (якщо Росія ввійде швидше - тим же ж бандюкам ну крайньо важко буде домовлятися з росіянами: попри вуглеводні, профілі і промисловости, і експорту - майже близнюки). ЗВТ - до 5 років. Бо в цих двох речах зацікавлені і думаючі люди, і бандюки.

      Я це й мав на увазі.

      > А от далі - це вже важче спрогнозувати.

      ЗВТ має надати процесу незворотності. Бо наочно продемонструє переваги західного ринку над російским.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.16 | Shooter

       Re: Украинская проблема для ЕС

       Стась пише:
       > Shooter пише:
       >
       > > Далеко не зовсім. Особливо що стосується найбільш sensible для ЕУ-25 (і особливо "ЕУ-6-7") питання енергоносіїв та їх диверсифікації. ЗВТ тут гарантує набагато більшу передбачуваність.
       >
       > А хіба в України є енергоносії на експорт?

       В України є труба на експорт (все ще).

       > > Та й не тільки це - ЗВТ, де-факто, сприяє покращенню умов для іноземних інвестицій в Україну.
       >
       > Це - так. Але наскільки уряди (не бізнес) ЄС зацікавлені в експорті капіталу?

       А куди їм діватися? До 10-15 років ринки нових членів ЄС стануть "дорогими" для того, щоб конкурувати з "дешевими" типу українського. Це, правда, при умові, що правова вакханалія хоч трохи внормується.

       > > Ви занадто песимітичний, як на мене.
       >
       > Просто поганий настрій сьогодні. Але буду дуже радий помилитися. :)
       >
       > > СОТ - до 1,5 року, а то і швидше (якщо Росія ввійде швидше - тим же ж бандюкам ну крайньо важко буде домовлятися з росіянами: попри вуглеводні, профілі і промисловости, і експорту - майже близнюки). ЗВТ - до 5 років. Бо в цих двох речах зацікавлені і думаючі люди, і бандюки.
       >
       > Я це й мав на увазі.

       Ну тоді Ви швидше реаліст, а не песиміст :)

       > > А от далі - це вже важче спрогнозувати.
       >
       > ЗВТ має надати процесу незворотності. Бо наочно продемонструє переваги західного ринку над російским.

       Так цього бандюки і бояться - якщо Україна "занадто" інтегрується в Захід, їхні "спєцзони" та дєрібан бюджету у власну кишеню закінчаться - люди не дадуть. Тому "мости" між Європою та Росією будуватимуть, не забуваючи з двох боків кріпкенькі стіни вимурувати...
  • 2006.09.16 | один_козак

   Стороннім прихильником чи не стороннім? ))Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua