МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вакарчук ініціює соціальну програму з заохочення читання

09/16/2006 | Майдан-ІНФОРМ
В рамках ХІІІ Форуму видавців 14 вересня у Львові відбулася прес-конференція Святослава Вакарчука.

Святослав зазначив, що ми самі спровокували негативну ситуацію в області культури та науки, забагато часу й уваги приділяючи лише соціальній політиці та економіці.

Святослав Вакарчук: "Якщо ми бажаємо мати що їсти через рік, то нам достатньо думати про економіку. Але якщо ми бажаємо мати що їсти через десять-двадцять років, в такому разі ми просто не маємо права не думати про інтелектуальний рівень суспільства".

На прес-конференції Святослав також запропонував почати видання серії дитячих книжок й презентувув ініційований ним соціальний проект, направлений на пропагування читання.

Прийшов час визнати, що низький рівень зацікавленості молоді у читанні – це проблема. Cтереотип самої читаючої нації вже давно в минулому. Серед молодого покоління, яке має стати майбутнім країни, наразі спостерегається шокуюча байдужість до книги. Схильність до читання треба розвивати, прищеплювати. Бажання читати має стати таким же необхідним й природнім, як дихати, вживати їжу тощо. Читати має стати синонімом таких понять, як мислити, жити й існувати. Як мінімум - треба говорити про це, як максимум – спробувати змінити ситуацію.
Саме з метою привернути молодь до читання Святослав Вакарчук з підтримкою рекламної агенцієї EURO RSCG Kiev став ініціатором соціального проекту, направленного саме на заохочення читання серед молоді.

Святослав Вакарчук: ЄІдея цього проекту – звернути увагу і молодих людей, і старшого покоління на Книгу. Книга, яка робить наше життя цікавішим, різноманітнішим і в решті решт успішнішим. Інтелектуальний рівень нації прямопропорційний до щастя і добробуту цієї нації. Деколи мені стає просто страшно від того, як мало ми знаємо і головне, хочемо знати. Любов до читання – перший крок, щоб змінити це".

Результатом співпраці Святослава Вакарчука, агентства EURO RSCG Kiev та продакшен компанії Radioactive Films стала спочатку ідея, потім відео, а згодом і повномасштабна рекламна кампанія, яку можна буде побачити вже у листопаді на ТВ, та на зовнішніх рекламних носіях.
Організатори проекту будуть вдячні мас-медіа, рекламним агенціям та всім, хто володіє рекламним простором та часом долучитися до такої важливої справи як виховання й освіта нового покоління, нової України.

В рамках Форуму Святослав взяв участь у читанні віршів Івана Франка, зініційоване видавництвом «Літопис» та Львівським Національним Університетом. Святослав зачитав вірш «Чому з'являєшся мені у сні,…» під супровід прелюдії Шопена у виконанні Оксана Гринько. Окрім Святослава у читаннях брали участь Богдан Ступка, Михайло Зарічний та інші знані діячи української культури та науки.

Відповіді

  • 2006.09.17 | Оксана

    Re: Вакарчук ініціює соціальну програму з заохочення читання

    Вітаю чергову супер акцію, дорогий Святославе. Почин гідний Львів'янина. Дозволю собі розказати Вам коротеньку байку про зубний біль, Оксанку, Львівську крамничку та Книжечку.

    Не так давно у стародавньому Львові(біля Стрийського ринку, на розі вул. Воровського)була собі книжкова крамничка. Тісненька, мов панчішка, але жило в ній стільки чудесних книжок. Оксанка з родиною межкала на околиці міста і поїздки до Центра для неї було рідкісним, але дійсно святом. За щоденними клопотами ніхто не планував ці подорожі для приємності, скоріш це були вимушені- полагодити справи, або в найгіршому випадку на прийом до лікаря. Одного разу Оксану страшенно заболів зуб. Мама в поспіху подала недільну сукеночку, нові черевички і вив'язала кокарду на білявих кучерах. Крізь сльози дівчинка нічого не помічала. БОЛИТЬ!БОЛИТЬ! БОЛИТЬ! Але мужньо терпіла. Навіть дентист здивувався і проводжаючи до дверей кабінету порадив нагородити її за чемність морозивом "лікартвом". Йдучи на зупинку тролейбуса Оксанка зауважила книгарню. Воне любила читати все, що їй потрапляло під руки (навіть якщо не розуміла усього). Мов, вітер майнула в середину крамниці. Такої кількості барвистих книжок вона не бачила в житті. Вона брала кожну в руки і акуртано ( це була свята настанова з дому, що з книжкою треба поводитися чемно)листала картки. Мама терпеливо очікувала. Нарешті зроблено вибір. Мама взяла до рук, щоб розрахуватися, але розчаривання майнуло по її обличчя, бо в гаманці грошей було обмаль(або лікартво "морозиво", або книжка). Оксанка аж пританцьовивала від радості бо вибрала ...книжку. Це була перша в її житті нею обрана Книжка.
    Час сплив рікою. Може, рік тому, проходячи разом з мамо попри так знайому будівлю, Оксана відрухово зупинилася, була готова пістрибнути на східець та потягнути за подовгасту ручку дверей, але... це не була Книгарня. Звичайнісінький магазин "з усякою всячиною". "Ти пам'ятаєш це місце?" здивовано запитала мама. В той рік Тебе дуже часто болів один і той сам зуб. "І... я нагадувала лікареві, щоб приписав морозиво як лік". "Ходімо, нарешті скористаймося рецептом 35 річної давності". Мій казковий Замок Книжки не був збудований з повітря...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua