17.09.1939 Совєтська Армiя перейшла польський кордон згiдно
09/17/2006 | stefan
угоди Молотова-Ріббентропа.
Однозначно цю подію оцінювати не можна.
але одно - безперечно: західноукраїнські землі з"єднались знову після багатовікової роз"єднаності з основною частиною "материкової" України.
Хоча в рамках УССР, але все-таки в єдиній державі.
На черзі тоді лишилися тільки Закарпаття та Буковина.
Однозначно цю подію оцінювати не можна.
але одно - безперечно: західноукраїнські землі з"єднались знову після багатовікової роз"єднаності з основною частиною "материкової" України.
Хоча в рамках УССР, але все-таки в єдиній державі.
На черзі тоді лишилися тільки Закарпаття та Буковина.
Відповіді
2006.09.17 | Хвізик
слава великому совіцькому народові, який об"єднав українців в єд
єдиній великій державі2006.09.17 | Боррачо
Навіки слава
Бо хто зна, яку б Україну ми мали б у іншому випадку? Могли б мати і єдину-нєделиму Польщу по саму Житомирщину, а про Закарпаття з Буковиною і балакати б було зась.2006.09.19 | alx_1904
Уж точнее "Слава Великому Сталину и ВКП(б)"
Без него бы Львов сейчас Лембергом был бы.2006.09.17 | SpokusXalepniy
А як оцінювати? Двозначно?
stefan пише:> угоди Молотова-Ріббентропа.
> Однозначно цю подію оцінювати не можна.
> але одно - безперечно: західноукраїнські землі з"єднались знову після багатовікової роз"єднаності з основною частиною "материкової" України.
Так треба ж додати. Що ця подія надала Сталіну НЕГАЙНУ змогу розстріляти чи заслати до Сибіру кілька десятків тисяч "нєправильних" українців - буржуїв.
А чи ви знаєте, згідно з останніми архівними дослідженнями, як часом вирішувалось кого розстрілювати, а кого ні? Зауважте, часу у Сталіна не було. Здогадайтесь, якщо не знаєте. Цікаво, чи ви здатні побути кілька хвилин простим генералісімусом.
> Хоча в рамках УССР, але все-таки в єдиній державі.
Але (ще трохи) і без населення...
2006.09.17 | stefan
тоді альтернативи не було
тоді альтернативи не було.І під Польщею нам файно не було.
2006.09.17 | Боррачо
Re: тоді альтернативи не було
stefan пише:> тоді альтернативи не було.
> І під Польщею нам файно не було.
Дійсно так. Крім того, якби ЧА не увійшла на західні терени, Україна б осталась розз`єднаною, а вся її Західна частина опинилася б під нацистами, які майже впритул підійшли б до Києва.
2006.09.18 | Чучхе
Взагалі, спасибі тре сказати лорду Керзону і Антанті
Але у нас, як я вже зауважував колись Бораччо, народ звик замість збирати кубик Рубика просто взяти шість фарб і позамальовувати його грані. Так і тут історична об"єктивність нахрін нікому не потрібна, люди без ніякої логіки придумують собі політичні переконання, а потім підганяють історію під них.І без сумніву ганьба і Петлюрі і Леніну з Троцьким за зраду інтересів України, одному за те, що він віддав полякам Галичину, другим за Ризький мирний договір.
А за що мені дякувати вусатому вуйку, як він віддав полякам багато територій, що згадно плану Керзона мали б бути українським.
Детальніше про те, хто провів кордони сучасної України, читайте тут http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%9A%D0%B5%D1%80%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D0%B0
2006.09.19 | samopal
Спасіба савєцкай вікіпєдіі
А з якого року можна говорити про щось "совєцьке"? Війна ж то була польсько-большевицька.А не знаєте, часом, чого б то "сітуация" вдруг да взяла і отак рєзка ізмєнілась? А Львів чого так і не взяли, апять Чєрчілль, зараза?
До речі, а чому ви згадуєте саме Петлюру, а не социків з Центральної Ради, котрі, на відміну від більшості тодішніх українців, вважали, шо "дєла міравой сациалістічєскай рівалюциі" важливіше за національні інтереси? Може спробуєте пригадати скільки "просавєцьких" сил було в Україні на початку 1918-го? І звідкиля вони потім приперлися? А чому ви згадуєте про ризький договір, а про брестський мовчите? Кубік не складається?
Між іншим, большевики дуже плакали через німецьку окупацію України у 1918-му. Але після розгрому у війні з поляками частина більшовицьких військ (8 дивізій) втекла від переслідування на німецьку територію - у Східну Прусію. Так, що пакт "сталінсько-гітлерівської дружби" був усього лиш продовженням та творчим розвитком німецько-большевицьких традицій, котрі склалися ще за часів Першої Світової...
Ну, не дали тоді пацанам додєрібаніть. Так вони потім Другу Світову затіяли... Що б там не свистіли про "закляту дружбу" німаків з французами, але знову усе зводилось до поділу слов'янських земель між германцями та ординцями. Цій "славній" проблемі майже стільки ж років, скільки і Львову
2006.09.19 | Чучхе
Re: Спасіба савєцкай вікіпєдіі
samopal пише:> А з якого року можна говорити про щось "совєцьке"? Війна ж то була польсько-большевицька.
> А не знаєте, часом, чого б то "сітуация" вдруг да взяла і отак рєзка ізмєнілась? А Львів чого так і не взяли, апять Чєрчілль, зараза?
Даний абзац є настільки гранично беззмістовним, що коментуванню не піддається
>
> До речі, а чому ви згадуєте саме Петлюру, а не социків з Центральної Ради,
Просто я позиціоную Петлюру як одного з багаточисельних социків Центральної Ради
> А чому ви згадуєте про ризький договір, а про брестський мовчите?
Тому що (с) тема мого допису була про те, що кордони сучасної України були окреслені (і загалом досить щедро) Антантою, на противагу тезі, що українські землі зібрали до купи більшовики. Брестський мир до того не має ніякого відношення, він був денонсований по факту поразки Німеччини.
Якщо хочете, можу сформулювати так
1. За Брестським миром Україну більшовики віддали німцям УСЮ
2. За ризьким миром Україну віддали Польщі ЧАСТКОВО (трохи більше, ніж збирався віддати полякам Петлюра)
3. В 41-му вони знову здали німцям Україну УСЮ
що свідчить про те, яке місце в більшовицьких пріоритетах займала Україна - загалом, розмінної монети
>
> Між іншим, большевики дуже плакали через німецьку окупацію України у 1918-му.
Причому, з тодішньої української радянської столиці Таганрогу. Це - натяк на мої територіальні претензії.
> Але після розгрому у війні з поляками частина більшовицьких військ (8 дивізій) втекла від переслідування на німецьку територію - у Східну Прусію. Так, що пакт "сталінсько-гітлерівської дружби" був усього лиш продовженням та творчим розвитком німецько-большевицьких традицій, котрі склалися ще за часів Першої Світової...
> Ну, не дали тоді пацанам додєрібаніть. Так вони потім Другу Світову затіяли... Що б там не свистіли про "закляту дружбу" німаків з французами, але знову усе зводилось до поділу слов'янських земель між германцями та ординцями. Цій "славній" проблемі майже стільки ж років, скільки і Львову
Ніасіліл. Ви пишете занадто розумно, як для такої неерудованої істоти, як я.
2006.09.18 | samopal
Альтернативи не буває ніколи
Тут хтось згадав про "багатовікову" роз'єднаність. Це з яких часів. З 1648-го? Чи вже аж після Батурина? А про "День злуки" вже ніхто не памятає? Західна Україна, знову опинившись "під Польщею", з 1920 року раптом стала мужньо обороняти оту Польщу від "славних" будьонівців.Щось ніхто не скиглив про перебування під Польщею, споглядаючи на "радісне голодування" за Збручем.
Зрештою, про тяготи останнього нетривалого польського панування можна говорити багато. Але українську мову ніхто не забув. Не кажучи вже про півтора століття "багатонаціонального Австро-Угорського ярма".
Навряд чи варто говорити прпо світлі національні перспективи єдиної України у складі СРСР, якби щасливе "визволення" відбулося у тому ж 1918-му...
Різке загострення відносин між українцями та поляками сталося "чомусь" якраз наприкіеці 30-х. І хоч криваві сутички відбувались не всюди, радянські війська 1939 року сприймали без зайвої ворожості. А усього через півтора роки "совєцького щастя" усі з полегшенням стрічали німців. Як визволителів. Приблизно за рік "розпробували" і тих...
Альтернативи не було. Поперли у ліси.
А яка альтернатива? Або загребуть у дивізію "Галичина", або у якусь "Таманську". Або воюєш "за Фатерлянд", або "за Родіну". Або куля в лоб. А тих, хто воював за Батьківщину і досі не хочуть вшанувати...
2006.09.18 | Мірко
І тому Галичина українським п'ємонтом
Бо москалики не завоювали у 1920-ім а почекали до 38-го. Інакше треба б додати до списку вимордованих Голодомором ще з два мільйони. І не було би мовної проблеми, на потіху Шарпам. І ті, для котрих Єдність це самоціль, мали б сьогодні тої єдности досхочу. Від Сяну по Тихий Океан!2006.09.19 | alx_1904
И вообще то шло просто
освобождение прифронтовых территорий - готовились к войне (кстати в Польше немцы делали тоже самое) - на глубину км. 300 от границы.Нормальная тактика, вон США поступили даже жёстче Сталина просто взяли и ВСЕХ без исключения, вкл. младенцев немцев и японцев по национальности (граждан США!!!) - в тюрьму до конца войны.
А кто был для комми ненадёжным и так догадаться можно.
2006.09.17 | Боррачо
Re: А як оцінювати? Двозначно?
SpokusXalepniy пише:> А чи ви знаєте, згідно з останніми архівними дослідженнями, як часом вирішувалось кого розстрілювати, а кого ні? Зауважте, часу у Сталіна не було. Здогадайтесь, якщо не знаєте. Цікаво, чи ви здатні побути кілька хвилин простим генералісімусом.
Генералісімусом? У 39-му? Вчить матчасть.
> > Хоча в рамках УССР, але все-таки в єдиній державі.
> Але (ще трохи) і без населення...
Це зараз - "ще трохи - і без населення". Якраз днями у "Газеті по-київські" був матеріал про сучасні темпи депопуляції в Україні. Вусатий вуйко відпочиває. Кравчук-Кучма-Яник-Ющ знищують українців набагато спритніше.
2006.09.17 | terrykoo
Re: А ніяк не оцінювати!
Нащастя ті жахливі часи пройшли, а тепер треба дивитись у майбутнє.Якщо оцінювати, то треба сказати що Західна Україна змінила одного окупанта на іншого. Звичайно, пакт Молотова-Ріббентропа є злочинним, який штовхнув Гітлера на початок війни, але він нічим не кращий за Мюнхенську угоду 1938 р.
2006.09.17 | SpokusXalepniy
Тобто, звання генералісімуса вам замало?! :)
Боррачо пише:> SpokusXalepniy пише:
> > А чи ви знаєте, згідно з останніми архівними дослідженнями, як часом вирішувалось кого розстрілювати, а кого ні? Зауважте, часу у Сталіна не було. Здогадайтесь, якщо не знаєте. Цікаво, чи ви здатні побути кілька хвилин простим генералісімусом.
> Генералісімусом? У 39-му? Вчить матчасть.
Я вам предлагаю историческую роль генералисимуса. То есть, зная не только Сталина до 39-го года, а всю его жизнь и политику, смотря на неё с ТЕПЕРЕШНИХ исторических сведений.
И вот с этих позиций, зная всю "матчасть" намного лучше, чем люди знали её в 39-ом, я вам предлагаю ДОГАДАТЬСЯ как этот вождь всех народов, корифей всех наук смог ОПЕРАТИВНО решить проблему ВЫЯВЛЕНИЯ скрытых буржуазных наклонностей неполноценных украинцев, что позволило уже в первые месяцы оккупации западных областей отправлять буржуинов эшелонами в Сибирь. Заметьте, с явными буржуями проблем не было. Речь о скрытых, нераспознаваемых с первого взгляда. Ну, короче, о тех, кто скорее в уме держит свои наклонности.
>
> > > Хоча в рамках УССР, але все-таки в єдиній державі.
> > Але (ще трохи) і без населення...
> Це зараз - "ще трохи - і без населення". Якраз днями у "Газеті по-київські" був матеріал про сучасні темпи депопуляції в Україні. Вусатий вуйко відпочиває. Кравчук-Кучма-Яник-Ющ знищують українців набагато спритніше.
Так вы сравниваете массовые репрессии Сталина с поведением теперешних лидеров? Шас сорву с вас эполеты генералисимуса, и пойдёте по миру с торбой, за такое сравнение!
2006.09.18 | Боррачо
Re: Тобто, звання генералісімуса вам замало?! :)
SpokusXalepniy пише:> Боррачо пише:
> > SpokusXalepniy пише:
> > > А чи ви знаєте, згідно з останніми архівними дослідженнями, як часом вирішувалось кого розстрілювати, а кого ні? Зауважте, часу у Сталіна не було. Здогадайтесь, якщо не знаєте. Цікаво, чи ви здатні побути кілька хвилин простим генералісімусом.
> > Генералісімусом? У 39-му? Вчить матчасть.
> Я вам предлагаю историческую роль генералисимуса. То есть, зная не только Сталина до 39-го года, а всю его жизнь и политику, смотря на неё с ТЕПЕРЕШНИХ исторических сведений.
То конкретизуйте наступного разу. Бо тут вели мову про 39-й.
> И вот с этих позиций, зная всю "матчасть" намного лучше, чем люди знали её в 39-ом, я вам предлагаю ДОГАДАТЬСЯ как этот вождь всех народов, корифей всех наук смог ОПЕРАТИВНО решить проблему ВЫЯВЛЕНИЯ скрытых буржуазных наклонностей неполноценных украинцев, что позволило уже в первые месяцы оккупации западных областей отправлять буржуинов эшелонами в Сибирь. Заметьте, с явными буржуями проблем не было. Речь о скрытых, нераспознаваемых с первого взгляда. Ну, короче, о тех, кто скорее в уме держит свои наклонности.
Жодних проблем. Туди подекуди відправляли не лише буржуЇв, а й членів КПЗУ, хто ще не був репресований на території СРСР (взагалі то сталіністи розгромили КПЗУ ще у середині 30-х - бо це була справді ліва та дуже незалежна партія).
Проте, у мінусів завжди є плюси. Наприклад, 39-му совіти репресували мого прадіда, але провели в його село світло якого там не було у середині ХХ ст., за до біса "цивілізованої" Польщі. А дід отримав можливість продовжити освіту (до цього незаможних українців вчили лише в перших класах).
> > > > Хоча в рамках УССР, але все-таки в єдиній державі.
> > > Але (ще трохи) і без населення...
> > Це зараз - "ще трохи - і без населення". Якраз днями у "Газеті по-київські" був матеріал про сучасні темпи депопуляції в Україні. Вусатий вуйко відпочиває. Кравчук-Кучма-Яник-Ющ знищують українців набагато спритніше.
> Так вы сравниваете массовые репрессии Сталина с поведением теперешних лидеров? Шас сорву с вас эполеты генералисимуса, и пойдёте по миру с торбой, за такое сравнение!
Я б вам теж щось обірвав - за спробу почепити на мене будь які еполети
Підніміть статистику геноциду українців після 1991 року, і ми продовжимо розмову у більш конструктивному руслі.
2006.09.18 | SpokusXalepniy
Может вы своего деда не так поняли?
Боррачо пише:> SpokusXalepniy пише:
> > Боррачо пише:
> > > SpokusXalepniy пише:
> > > > А чи ви знаєте, згідно з останніми архівними дослідженнями, як часом вирішувалось кого розстрілювати, а кого ні? Зауважте, часу у Сталіна не було. Здогадайтесь, якщо не знаєте. Цікаво, чи ви здатні побути кілька хвилин простим генералісімусом.
> > > Генералісімусом? У 39-му? Вчить матчасть.
> > Я вам предлагаю историческую роль генералисимуса. То есть, зная не только Сталина до 39-го года, а всю его жизнь и политику, смотря на неё с ТЕПЕРЕШНИХ исторических сведений.
>
> То конкретизуйте наступного разу. Бо тут вели мову про 39-й.
>
> > И вот с этих позиций, зная всю "матчасть" намного лучше, чем люди знали её в 39-ом, я вам предлагаю ДОГАДАТЬСЯ как этот вождь всех народов, корифей всех наук смог ОПЕРАТИВНО решить проблему ВЫЯВЛЕНИЯ скрытых буржуазных наклонностей неполноценных украинцев, что позволило уже в первые месяцы оккупации западных областей отправлять буржуинов эшелонами в Сибирь. Заметьте, с явными буржуями проблем не было. Речь о скрытых, нераспознаваемых с первого взгляда. Ну, короче, о тех, кто скорее в уме держит свои наклонности.
>
> Жодних проблем. Туди подекуди відправляли не лише буржуЇв, а й членів КПЗУ, хто ще не був репресований на території СРСР (взагалі то сталіністи розгромили КПЗУ ще у середині 30-х - бо це була справді ліва та дуже незалежна партія).
Дык, пройтись по партийным спискам - это и дурак может.
А вот другой способ. Чекисты пришли в школы оккупированной территории, чтобы "посоветоваться" с учителями по литературе. Ученикам была задана совершенно безобидная тема для сочинения - что-то, типа "как я провёл летние каникулы".
Чекисты проверили сочинения. Но не на предмет грамматических и стилистических ошибок, а по сути написанного. Из сочинений выяснилось кто, где и как отдыхал. Устами ребёнка глаголит истина. Никаких допросов в застенках НКВД не надо было проводить. Время у советских чекистов - деньги!
По результатам написанных сочинений сразу стал ясен дополнительный список на отправку в Сибирь.
> Проте, у мінусів завжди є плюси. Наприклад, 39-му совіти репресували мого прадіда, але провели в його село світло якого там не було у середині ХХ ст., за до біса "цивілізованої" Польщі.
Ну, если репрессированного деда вы меняете на электрическую лампочку, то ваши плюсы точно нейтрализуются некоторыми минусами.
И об электричестве... Оно проводилось через те районы, где СТРАТЕГИЧЕСКИ было необходимым. Под стратегией понимался не только военно-стратегичекий комплекс, но и ПРОПАГАНДНО-стратегическое направление.
Недаром и у Гитлера, и у Сталина пропаганда стояла на одном уровне с такими понятиями как нефть, военная наука, заводы и пр.
Вдалбливать сталинские идеи (и ничего больше!!!) в умы простых селян на оккупированной территории - задача наиважнейшая. Поэтому и электричество проводили. Чтобы громкоговоритель в уши влазил.
> А дід отримав можливість продовжити освіту (до цього незаможних українців вчили лише в перших класах).
Да неужто деду поляки запрещали учиться?
> > > > > Хоча в рамках УССР, але все-таки в єдиній державі.
> > > > Але (ще трохи) і без населення...
> > > Це зараз - "ще трохи - і без населення". Якраз днями у "Газеті по-київські" був матеріал про сучасні темпи депопуляції в Україні. Вусатий вуйко відпочиває. Кравчук-Кучма-Яник-Ющ знищують українців набагато спритніше.
> > Так вы сравниваете массовые репрессии Сталина с поведением теперешних лидеров? Шас сорву с вас эполеты генералисимуса, и пойдёте по миру с торбой, за такое сравнение!
> Я б вам теж щось обірвав - за спробу почепити на мене будь які еполети Підніміть статистику геноциду українців після 1991 року, і ми продовжимо розмову у більш конструктивному руслі.
Вы хотите сказать, что после 1991 года украинцев уничтожали (или репрессировали) только за то, что они украинцы? Причем в таких количествах, что на это всё есть статистика?
2006.09.17 | 123
Чому "безперечно" лише "одне"?
Багато які наслідки угоди Молотова-Рібентропа є безперечними. Наприклад, початок другої світової війни.stefan пише:
> угоди Молотова-Ріббентропа.
> Однозначно цю подію оцінювати не можна.
> але одно - безперечно: західноукраїнські землі з"єднались знову після багатовікової роз"єднаності з основною частиною "материкової" України.
> Хоча в рамках УССР, але все-таки в єдиній державі.
> На черзі тоді лишилися тільки Закарпаття та Буковина.
2006.09.17 | Боррачо
Re: Чому "безперечно" лише "одне"?
123 пише:> Багато які наслідки угоди Молотова-Рібентропа є безперечними. Наприклад, початок другої світової війни.
Ні. Початок розподілу Європу поклала Мюнгенська змова. Вусатий вуйко лише наслідував діям Чемберлена та Даладьє.
2006.09.18 | samopal
Історія України "по-київськи". Як історія КПРС.
Боррачо пише:Ні. Початок розподілу Європу поклала Мюнгенська змова. Вусатий вуйко лише наслідував діям Чемберлена та Даладьє.
Вам щось відомо про погоджені між Чемберленом і Деладьє мапи поділу чужих земель? Ні Англія, ні Франція війну не розпочинали та нікого не "визволяли" (па прідварітєльнаму сговару). Ви ще Хасан з ХалхінГолом згадайте...
http://pobeda.rambler.ru/brest.html?id=4264
2006.09.18 | Чучхе
Нагадаю, що Австрія та Чехія увійшли до складу гітлерівської
Німеччини самим демократичним шляхом - через рішення своїх парламентів. Так що тут говорити про перерозподіл поки що не можна.2006.09.18 | samopal
Переперерозподіл
Що ви мали на увазі і коли закінчиться оте "поки-що", є якісь нові плани? Придністровя там, Крим, а згодом і уся "решта", аж по лінію Керзона?2006.09.18 | Pavlo
Re: Нагадаю, що Австрія та Чехія увійшли до складу гітлерівської
Чучхе пише:> Нагадаю, що Австрія та Чехія увійшли до складу гітлерівської
> Німеччини самим демократичним шляхом - через рішення своїх
> парламентів. Так що тут говорити про перерозподіл поки що не можна.
Ви жартуєте ?
2006.09.19 | Чучхе
Re: Нагадаю, що Австрія та Чехія увійшли до складу гітлерівської
Pavlo пише:> Чучхе пише:
> > Нагадаю, що Австрія та Чехія увійшли до складу гітлерівської
> > Німеччини самим демократичним шляхом - через рішення своїх
> > парламентів. Так що тут говорити про перерозподіл поки що не можна.
>
> Ви жартуєте ?
Чому жартую? Наскільки я пам"ятаю, 14 травня 1939 Чехія визнала відділення Словаччини та Карпатської України, а вже 16 травня в Берліні президент Гаха підписав з Ріббентропом договір про приєднання Чехії до райху. Про якийсь опір агресорам при цьому я нічого не чув. Правда, німці ввели туди війська, мотивуючи це тим, що в Празі йдуть масові заворушення, однак наскільки можна зрозуміти, протести були не стільки проти німців, скільки проти відділення Словаччини і передачі КУ угорцям, до яких чехи не мали особливої симпатії
2006.09.19 | Pavlo
Re: Нагадаю, що Австрія та Чехія увійшли до складу гітлерівської
> Чому жартую?
Тому що фактично це була капітуляція, а не добровільне приєднання. Капітуляція перед загрозою війни на винищення.
>Наскільки я пам"ятаю, 14 травня 1939 Чехія визнала відділення Словаччини та Карпатської України, а вже 16 травня в Берліні президент Гаха підписав з Ріббентропом договір про приєднання Чехії до райху.
Словаччина та КУ відділялись, спираючись на силу.
>Про якийсь опір агресорам при цьому я нічого не чув.
Правильно, тому що це була капітуляція. Мій дідо служив у той час в чеському війську.
2006.09.19 | Shooter
Re: Нагадаю, що Австрія та Чехія увійшли до складу гітлерівської
Чучхе пише:> Pavlo пише:
> > Чучхе пише:
> > > Нагадаю, що Австрія та Чехія увійшли до складу гітлерівської
> > > Німеччини самим демократичним шляхом - через рішення своїх
> > > парламентів. Так що тут говорити про перерозподіл поки що не можна.
> >
> > Ви жартуєте ?
>
> Чому жартую? Наскільки я пам"ятаю, 14 травня 1939 Чехія визнала відділення Словаччини та Карпатської України, а вже 16 травня в Берліні президент Гаха підписав з Ріббентропом договір про приєднання Чехії до райху.
Зауважте - парламент до того не мав відношення
> Про якийсь опір агресорам при цьому я нічого не чув.
Гм...себто, і Литва, Латвія та Естонія приєдналися добровільно до СССР?
Залишки Чехословаччини капітулювали перед Німеччиною - а то є абсолютно відмінне, ніж добровільне входження Австрії.
Доречі, досить детальний та об'єктивний опис подій кінця 1938 - початку 1939 в КУ - тут: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=661967&cat_id=661248
2006.09.20 | Чучхе
Чехія - не Естонія
Shooter пише:>
> Гм...себто, і Литва, Латвія та Естонія приєдналися добровільно до СССР?
Ні. Уряди прибалтійських країн змилися на еміграцію, ніхто із них не поїхав до Сталіна-Молотова включати свої країни до складу СРСР. Прибалтика входила до Союзу на підставі заяв фіктивних урядів, привезених на танках, що дає підстави прибалтам і сьогодні говорити про той "вступ", як про окупацію.
Відчуйте різницю з Чехією.
2006.09.19 | rusnak
Re:Ну мля експерт
Ти це чехові скажи оранжоїде.Між іншим поляки на чесько-німецьких проблемах також т.с."підбарахлились" - хапнули під шумок Тешінсько,правда через 6 місяців настала їх черга.2006.09.19 | Shooter
О! барєц за вєлікую русінЪію проснувся
як успіхи? лозунги все ті самі - від Владівостока до Владівостока?2006.09.17 | jean-valjean
Re: 17.09.1939 Совєтська Армiя перейшла польський кордон згiдно
stefan пише:> > але одно - безперечно: західноукраїнські землі з"єднались знову після багатовікової роз"єднаності з основною частиною "материкової" України.
>
Та не всі ж землі з"єднались. Сам я навіть зараз зустрічав українців, що народилися і виросли на кордоні Польщі з Німеччиною (і.е. жертв операції Вісла).
2006.09.18 | Боррачо
Re: 17.09.1939 Совєтська Армiя перейшла польський кордон згiдно
jean-valjean пише:> stefan пише:
> > > але одно - безперечно: західноукраїнські землі з"єднались знову після багатовікової роз"єднаності з основною частиною "материкової" України.
> >
>
> Та не всі ж землі з"єднались. Сам я навіть зараз зустрічав українців, що народилися і виросли на кордоні Польщі з Німеччиною (і.е. жертв операції Вісла).
"Нєльзя об`ять нєоб`ятноє". Україна й без того отримала більше, ніж хтось міг реально сподіватись. А Вусатого вуйка (трясця його мамці) тре` зробити почесним членом усіх ОУН, скільки їх зараз там є. Вони того варті.
2006.09.18 | jean-valjean
Re: 17.09.1939 Совєтська Армiя перейшла польський кордон згiдно
Боррачо пише:> >
> "Нєльзя об`ять необ`ятноє". Україна й без того отримала більше, ніж хтось міг реально сподіватись.
Згоден.
Вусатого вуйка (трясця його мамці) тре` зробити почесним членом усіх ОУН, скільки їх зараз там є. Вони того варті.
Частково згоден. Теперішні оуни варті справді небагато. Проте вуйка робити їх членом все рівно - не треба.
2006.09.18 | terrykoo
Re: 17.09.1939 Совєтська Армiя перейшла польський кордон згiдно
Боррачо пише:> ...А Вусатого вуйка (трясця його мамці) тре` зробити почесним членом усіх ОУН, скільки їх зараз там є. Вони того варті.
В меморіз!
Героям слава!
2006.09.18 | stefan
RА Вусатого Вуйка тре` зробити почесним членом усіх ОУ
Боррачо пише:> "Нєльзя об`ять нєоб`ятноє". Україна й без того отримала більше, ніж хтось міг реально сподіватись. А Вусатого вуйка (трясця його мамці) тре` зробити почесним членом усіх ОУН, скільки їх зараз там є. Вони того варті.
***
А Вусатого Вуйка (Сталіна) тре` зробити почесним членом усіх ОУН!
...
Оце тре` запатентувати.
Бораччо + 5 балів!
2006.09.18 | stefan
Re: 17.09.1939 Совєтська Армiя перейшла польський кордон згiдно
Так, Північно-Східна Галичина мала в своєму складі Белз, Перемишль та інші міста, де з князівських часів проживали етнічні українці.***
В Бесарабії(Подністров"ї) також проживали і продовжують проживати багато
українців, частина і раніше там проживала, частина з Запорозького Козацтва.
2006.09.18 | Navigator
Ну й коли почалася Друга світова війна для України?
При чому тут дата "22 іюня внєзапно на мірно спяшіє города?".Починаючи відлік війни в Україні з 1 вересня 1939 року багато прояснимо. А то Вєлікая Отєчєствєнная покриває в головах українців Другу світову як бик вівцю.
Тим більше, що 22 іюня багато хто в Україні не спав.
Хтось їхав в товарняку до Сибіру.
Хтось охороняв.
Хтось стояв під стінкою.
А хтось пускав кульку йому в потилицю.
...
Відбір, по якому совєти вибирали українців на винищення був аналогічним до німецького вибору для поляків:
освідчені лбди, студенти, матеріально незалежні, держслужбовці, культурна еліта.
Тобто всі ті, що заважали імперіям будувати новий порядок в Європі.
Ці списки друкувала газета "Правда".
2006.09.18 | ЧитачНеСлухач
Ну й коли почалася Друга світова війна для України
Navigator пише:> Тим більше, що 22 іюня багато хто в Україні не спав.
> Хтось їхав в товарняку до Сибіру.
> Хтось охороняв.
> Хтось стояв під стінкою.
> А хтось пускав кульку йому в потилицю.
> ...
А хтось вже воював з німцями у складі польської армії.
2006.09.19 | Navigator
Погляд на цю подію польського радіо: до Сибіру поїхало 2 млн.
67 лет назад СССР напал на Польшу ("Polonia", Польша) 19 сентября 2006В воскресенье Польша торжественно отметила 67 годовщину советской агрессии. Напомним, 17 сентября 1939 года, после того как 1 сентября гитлеровская Германия атаковала Польшу, Красная Армия вторглась на территорию Восточной Польши.
В три часа ночи 17 сентября 1939 года польскому послу в Москве Вацлаву Гжыбовскому была передана нота, в которой говорилось: 'Польское государство и польское правительство практически перестали существовать, поэтому теряют свою силу и все соглашения, подписанные до сих пор между СССР и Польшей'. В ответ посол отказался принимать аргументы Москвы, заявив, что практически половина территории Польши до сих пор свободна, а правительство продолжает функционировать. "Потемкин прочитал мне текст дипломатической ноты Молотова, сказав, что польское государство прекратило свое существование и в связи с этим советское правительство издало своим войскам приказ перейти через польскую границу. Я категорически отказался приять советскую ноту отметив, что в данной ситуации я могу лишь поставить в известность свое правительство о советской агрессии" - сказал в интервью радио Свободная Европа бывший посол Польши в Москве Вацлав Гжибовский.
В ознаменование 67-й годовщины советской агрессии на Польшу в Варшаве у памятника Погибшим на Востоке состоялась торжественная церемония. В ней приняли участие непосредственные участники тех событий, семьи погибших поляков, депортированных после 17 сентября вглубь Советского Союза, а также представители католической церкви и правительства.
Защищая восточные границы Польши погибло более 6 тысяч польских солдат, а 180 тысяч попали в плен. Уже тогда начались первые расстрелы польских военных, апогеем которых стали массовые казни поляков, известные под общим названием "Катыньской трагедии". Через несколько месяцев на восточных территориях довоенной Польши полным ходом работал НКДВ. По некоторым подсчетам до начала войны между Советским Союзом и Германией в Сибирь было вывезено около 1 800 тысяч человек.
2006.09.20 | Мірко
Re: Погляд на цю подію польського радіо: до Сибіру поїхало 2 млн.
Навіґатор пише> По некоторым подсчетам до начала войны между Советским Союзом и Германией в Сибирь было вывезено около 1 800 тысяч человек.<
Гадаю що в тім числі половина це українці. Чи втішуться вони тим що їх Польща поминає, а незалежна
недоУкраїна ні.2006.09.20 | Navigator
Що розумнішим був дядько, то більшими були його шанси бути знище
ним на вибір: совєтами, німцями чи поляками. Інтелигенція полягла майже вся. Так згадував мій батько.Тому тепер нами правлять хами. (?)
2006.09.20 | Correct
Той Гітлер,який виграв 2-гу Світову зветься Сталін, а той Сталін
що її програв, зветься Гітлер.Радянські загарбники у 39-40рр. вели широкомасштабну загарбницьку війну на фронті від Фінляндії до Румунії.
Народи возз'єдувались в тюрмах народів.
Так як Сталін возз'єднав Східну і Західну Україну,
так Гітлер возз'єднав французів у Франції і Бельгії, возз'єднав скандінавів, возз'єднав північноафриканців.
Після золотого вересня 39 року жити на західній Україні стало настільки погано, що доброхотам-возз'єднувачам ще довго "дякували" при першій можливості.