МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хочете до Президента?

09/17/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Прес-служба глави держави роз'яснює (лист №11-14/498 від 13.09.06 за підписом прес-секретаря Президента Україні І.Геращенко), як це зробити.

"На Ваш інформаційний запит, що був зареєстрований у Службі з питань звернень громадян Секретаріату Президента України 14 серпня 2006 року, повідомляємо наступне:

1. Порядок доступу журналістів на офіційні запити, що проводяться Секретаріатом Президента, обумовлюється правилами акредитації представників засобів масової інформації, чим опікується відділ акредитації та організації заходів за участю Президента України Прес-служби Секретаріату Президента України.

Право на акредитацію мають українські ЗМІ, зареєстровані відповідно до чинного законодавства, а також зарубіжні ЗМІ, акредитовані при Міністерстві закордонних справ України.

Запит на акредитацію подається на ім'я Керівника Прес-служби Президента України на офіційному бланку редакції за підписом головного редактора, печаткою ЗМІ і має містити такі дані:

- повну назву ЗМІ, регіон розповсюдження, періодичність, тираж, адресу редакції та контактні телефони;

- ПІБ головного редактора ЗМІ;

- ПІБ, паспортні дані, номер контактного телефону журналіста, представленого на акредитацію.

До запиту також додаються:

- копія свідоцтва про реєстрацію ЗМІ;
- копія ліцензії на мовлення (для радіо та ТБ);
- 2 фотокартки (3х4) кожного журналіста, поданого на акредитацію;
- копія документа, що підтверджує акредитацію для роботи в Україні (для іноземного журналіста).

Рішення про акредитацію ухвалюється Керівником Прес-служби Президента України протягом 30 днів з моменту надходження запиту. У разі, якщо представлені документи містять відомості, що не відповідають дійсності, в акредитації може бути відмовлено.

Акредитація анулюється у випадку:
- звільнення журналіста з редакції ЗМІ;
- припинення діяльності ЗМІ.

2. Випадків не допуску журналістів на прес-конференції Президента України чи на брифінги до Секретаріату Президента України за умови їхньої акредитації згідно з вищезазначеними правилами не було".


Від Майдан-Інформу: отже очевидно, що не будучи зареєстрованим ЗМІ, не маючи редакції, печатки, офіційного бланку і тому подібних аксесуарів, наш сайт не має шансів бути прийнятим при Президентському дворі. Тож покладаємося як і завше на свої розвідницькі здібности і на вашу допомогу.

Відповіді

  • 2006.09.17 | Оксана

    Re: Хочете до Президента?

    Дорогий Майдане! Навіть те, що правдиве висвітлення подій до, під час і після Помаранчевої революції Тобі надало заслужену левову частку на поблаливе віднощення влади є маленьке але. ПОРЯДОК МАЄ БУТИ ПОРЯДКОМ. Я не прихильниця бюрократизму, сказати більше - навіть не люблю його, дратує мене й формалізм, процесуальність ( а ще з українськими чиновниками - уфф!), але саме тут мусить бути якась послідовність, структура. Мабуть, в світі є приклади неформального доступу журналістів до заходів з ВіПі та подій, але мені здається, що це з області кінематографу (коли кмітливі газетярі знаходять просто неможливі шляхи вивідати щось, чи потрапити кудись, куди неможливо потрапити навіть при зв'язках).
    Отже, щоб уникнути непорозумінь, без зайвого пафосу ТРЕБА ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ВІДПОВІДНИМ ЧИНОМ. Я не певна, але може бути, що під час цього нецікавого процесу МАЙДАНу таки буде виявлена особлива увага, та від кабінету до кабінету буде простелений "червоний килимок" :). Зичу успіху!
    P.S. Після закінчення проінформуй, будь ласка, якого розміру це формальне "пекло".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua