МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Південно-корейська армія розглядає Linux як можливу основну OС

09/18/2006 | Майдан-ІНФОРМ
А південно-корейський уряд робить все, для того щоб зменьшити залежність від Microsoft Windows. Це тренд, що спостерігається в багатьох країнах (окрім України, де наміри уряду протилежні).

За інформацією, яку ми отримали, українське МінОборони розглядає можливість укладення великого контракту з Microsoft. Пів-біди було б якби лише тільки компьютерні робочі місця були під OC Windows, але ситуація гірша - планується використовувати Windows і для систем управління!

Ми починаємо наше дослідження, чому така майже наркотична залежність від одного, та ще й закритого, виробника - це погано, і розкажемо про досвід Південної Кореї .


Як інші державні агенції Південної Кореї, армія цієї країни хоче використовувати відкрите програмове забезпечення. Відкритість коду, можливість його ре-використання та доробки для своїх потреб, прогнозованість та безпечність (все залежить лише від тебе, а не від чужого дяді-виробника) - це далеко неповний перелік переваг відкритого програмового забезпечення (ПО) над закритим, таким як наприклад Windows.

Речник військового відомства Кореї оголосив про те що вже проведено дві великомасштабні пілотні програми по тестуванню того, чи можливо використовувати відкрите ПО в армії, однак остаточне рішення поки що не прийнято.

Корейський уряд досяг великих успіхів в позбавленні своєї залежності від Windows - пошта Кореї минулого року розпочала 4-х рісну прграму по переведенню всіх компьютерів в своїх відділеннях (це десятки тисяч) на OC Linux.

Нова онлайнова загальнонаціональна система для освіти також створюєтся на базі 2 331 серверів під Linux'oм.

До того ж, трохи раніше цим роком місто Квангу (Kwangju) було проголошено містом Linux, а університет міста Гангвон (Gangwon) - Linux університетом - ці дві організації вже встановили Linux в якості своєї основної операційної системи.

Відповіді

 • 2006.09.18 | С.А.С

  Re: Південно-корейська армія розглядає Linux як можливу основну OС

  ми нічим не гірші за корейців
 • 2006.09.20 | jean-valjean

  українське МінОборони розглядає Microsoft

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > > За інформацією, яку ми отримали, українське МінОборони розглядає можливість укладення великого контракту з Microsoft. Пів-біди було б якби лише тільки компьютерні робочі місця були під OC Windows, але ситуація гірша - планується використовувати Windows і для систем управління!
  >

  Цікаво, з якою мовою інтерфейсу - англійською?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua