МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Депутати хочуть, щоб політреформу переглянули

09/20/2006 | Illia
У середу, 20 вересня, 47 депутатів Верховної Ради просять Конституційний суд визнати неконституційним закон, який забороняє КС переглядати зміни до Конституції, що вступили в силу з 1 січня.

Про це говориться в повідомленні депутата Ради Михайла Поживанова. Депутат зареєстрував це конституційне представлення 20 вересня.

Підставою для звертання в КС, на думку депутатів, є невідповідність Конституції положенням закону, який забороняє Конституційному суду переглядати політреформу.

"Заборона, встановлена законом України "Про внесення змін у розділ 4, заключні і перехідні положення закону України про Конституційний суд України" суперечить фундаментальним положенням Конституції України (стаття 6 про поділ державної влади на законодавчому, виконавчу і судову)", - говориться в повідомленні.

Депутати вважають, що Верховна Рада прийняла саму заборону, неприпустимим чином втрутившись у повноваження КС і намагаючись впливати на роботу суддів.

Як повідомлялося, 4 серпня парламент заборонив КС переглядати політреформу.

Відповіді

  • 2006.09.20 | AK

    Дійсно, цей закон створює небезпечний прецендент

    ВР може прийняти будь-який закон, що суперечить Конституції, а потім іншим законом заборонити КС розглядати питання про відповідність першого закону нормам Конституції. Навіщо тоді взагалі КС?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua