МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Курс на НАТО змінити неможливо

09/20/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Президент України Віктор ЮЩЕНКО заявляє, що немає можливості змінити зовнішньополітичний курс держави щодо співпраці з НАТО.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив сьогодні на брифінгу в Секретаріаті Президента після завершення засідання РНБО.

«Я не вбачаю ні можливості, ні логіки зміни зовнішньополітичного курсу в цьому питанні», - сказав В.ЮЩЕНКО.

За словами Президента, він не хотів би, щоб сьогодні Україна втягувалась в безглузду дискусію стосовно НАТО. Він зауважив, що на сьогодні на порядку денному питання про членство країни в НАТО не стоїть. «Питання стоїть: чи Україна готова перейти до наступного етапу співпраці з НАТО, який має назву приєднання до Плану дій щодо членства», - сказав В.ЮЩЕНКО.

За його словами, в такому режимі деякі країни колишньої Югославії працюють з НАТО вже 15 років. Він зазначив, що План дій щодо членства в НАТО вимагає від країни проводити таку внутрішню політику, яка б вивела на стандарти економічної, соціальної та гуманітарної політики, після досягнення яких може виникнути питання розгляду членства України в НАТО по суті.

В.ЮЩЕНКО нагадав, що в Україні ухвалено закон “Про основи національної безпеки”, який передбачає членство України в ЄС і НАТО, а також існують рішення РНБО та низка постанов уряду з цього питання. «Основи стратегії виписані, і давайте не лукавити - національний Універсал їх закріпив», - сказав Президент.

Водночас він закликав деяких політиків, які коментують в засобах масової інформації питання членства України в НАТО, не лукавити для «чистоти політичної дискусії». «Зараз багато політиків стали на хибну дорогу контрольованої дестабілізації і використовують спекулятивні речі, які відносяться не до національної стратегії і не до насущних питань порядку денного», - сказав глава держави. За словами В.ЮЩЕНКА, на сьогодні стоїть питання про те, «чи київська влада може прийняти рішення, яке забезпечує логіку тих політичних рішень, які були закріплені в законах України і рішеннях РНБО».

Джерело: УНІАН

Відповіді

 • 2006.09.21 | НТВ

  Re: Курс на НАТО змінити неможливо

  Ющ за два года,вместо того чтобы наезжать на Юльку,объяснил каждому"маленькому українцю" что из себя представляет НАТО.А то антипиаром НАТО занимались все кому ни лень,а рекламой-никто.Какой смысл сейчас умничать,если при твоем правлении к НАТО стало относиться отрицательно больше украинцев,чем при Кучме?
 • 2006.09.21 | Надія

  Re: Курс на НАТО змінити неможливо

  Питання в тому, чи буде підписано цей план дій чи не буде?
  Чому президент не дав на це чіткої відповіді.
 • 2006.09.21 | Стась

  Ага, и теперь Димочка Табачник

  как он уже заявил, будет еще и официоз подключать, чтобы показать зверскую сущность НАТО за государственные деньги. Потому что электорат хочет слышать именно такое. А ПР очень хочет, чтобы Украина никогда не была готовой к вступлению в Альянс.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.22 | один_козак

   Янукович хоче заманювати українців до НАТО? (л)

   Чи морочить голову тим, хто прагне євроінтеграції?

   > - Вы взяли такой курс в вопросе о вступлении в НАТО, потому что надеетесь на благосклонность Москвы на фоне угрозы дальнейшего повышения цены на газ?

   > - Вопрос о присоединении к НАТО и газовая проблема никак не связаны между собой. Мы ни перед кем не обязаны отчитываться, только перед украинским народом. За последние два года поддержка вступления в НАТО среди населения упала. Таким образом, такая политика оказалась неверной. Мы не можем навязывать народу блюдо, которого он не хочет. Нужно возбуждать аппетит постепенно.

   http://www.korrespondent.net/main/164812
   згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua